OMGEVING HARDDRAVERIJEN TE STOMPWIJK. RIJNSTREEK DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1937 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Spannende ritten. - „Zoo Doorlooper" won den eersten prijs. - De tweede prijs werd niet toegekend. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen Fransch 1. o. is geslaagd de heer C. van den Bildt. OUDEWETERING. Gouden Huwelijksfeest. Den 11 Augustus a.s. hoopt het echtpaar A. Rodenburg-De Jeu den dag zijner 50- jarige echtvereeniging te herdenken. Beide echtelieden zijn nog zeer kras en mogen zich in een goede gezondheid verheugen. De bruidegom verricht nog dagelijks zijn werk als brandstoffenhandelaar. Het zal het feestvierende echtpaar op dien dag zeker niet aan hartelijke belangstelling ont breken. Water-verkenners op de Braassem. Gistermiddag bracht een aantal water verkenners, die deelnemen aan de Jambo ree een bezoek aan het Braassemermeer. Het gezelschap bracht een bezoek aan de zweminrichting, alwaar zij door Burgemees ter Peek werden begroet. Door enkele leden van de Reddingsbrigade werden eenige de monstraties uitgevoerd, o.a. ook met de auto-cabine. De bezoekers toonden zich zeer opgetogen over de geleverde prestaties en hadden groote bewondering voor het na tuurschoon, hetwelk het meer met omge ving biedt. RIJPWETERING. Proces-verbaal. Tegen den veehouder M. J. H. alhier is proces-verb aal opgemaakt wegens het onrechtmatig aanbrengen van een oormerk bij een zijner varkens. H. had van een varken, dat naar zijn meening zou sterven, het oormerk verwijderd en op een ander varken aangebracht Het zieke beest, dat inmiddels niet meer in zijn bezit was, genas echter en werd door de crisis-ambte naren zonder oormerk aangetroffen. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdag 6 Augustus des avonds 7 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling bedrijfsreke- ningen over 1936. 4. Rapport der Commissie tot het nazien der gemeente-rekening over 1936 en in verband daarmede voorloopige vaststelling dier rekening, alsmede behan deling Staten van Achterstand. 5. Verorde ning heffing radiorechten. 6. Behandeling adres bewoners Menneweg. 7. Verzoek van Gedeputeerde Staten om intrekking besluit omtrent wedde Administrateur Burg. Arm bestuur. 8. Sluitingsuur verloflokaliteiten. 9. Reclames Hondenbelasting. 10. Aanstel ling administratieve kracht voor den school- artsendienst. Aanbesteding schilderwerk gemeentege bouwen. Door B. en W. werd Woensdag morgen aanbesteed het buitenschilderwerk van: a. Gemeentehuis; b. 4 woningen Kerk- laan; c. 8 woningen Nieuwe Haven; d. kleed gebouw Sporthoff; e. ijzeren hek langs Park Rusthoff a. d. Hoofdstraat en Gouver neurlaan, met de volgende uitslag: J. van Duikeren: a. f 690.b. f 255.c. f 245.d. f 77.en e. f 184.Totaal f 1451.—. P. v. d. Aart: a. f 505.b. f 278.c. f 219.—, d. f 58.50, en e. f 233.—. Totaal f 1293.50. G. J. de Nobel: a. f 625.—, b. f 265.—, c. f 247.—, d. f 75.— en e. f 212.—, Totaal f 1424.—. G. C. van Goeverden: a. f 595.b. f 270.—, c. f 235.—, d. f 75.— en e. f 210.—. Totaal f 1392.—. G. Bemelman: a. f 630.b. f 256.c. f 230.—, d. f 88.— en e. f 204.—. Totaal f 1408.—. P. H. de Groot: a. f 695.—, b. f 285.—, c. f 257.—, d. f 73.— en e. f 185.—. Totaal f 1495.—. Waterpolo. Tegen de K.J.M.V. uit Lei den speelde S.Z.V. Woensdagavond gelijk met 22. De Leidenaars waren buitenge woon snel. Geboren: Johanna Theresia Maria, d. v. H. L. Elferink en J. P. Smit. Overleden: C. de Groot, oud 41 j., echtg. van F. van Dam, wonende te Voor hout. O n d e r t r o u w d: P. L. J. Prins, oud 28 j. en A. M. A. van Reisen, oud 24 j. P. Zwetsloot, oud 24 j. en M. W. Brouwer, oud 27 j. Getrouwd: E. van den Berg, oud 27 j. en A. A. E. ten Bosch, oud 25 j. E. J. J. Duijvesteijn, oud 32 j. en J. J. M. Bergman, oud 29 j. Vertrokken: M. M. Zijlmans en ge zin, naar Oosterhout (B.H. la Rivière en gezin, naar den Haag; J. J. M. Bergman, naar Vleuten. Ingekomen: H. Schekkerman, van Wijdenes; F. J. L. Kuster, van Amersfoort; M. E. van der Zwart, van Oegstgeest; S. Oudshoorn, van Lisse; B. Okhuijsen, van Utrecht. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 117 personen ingeschreven: 2 drukkers, 7 timmerlieden, 7 metselaars, 10 opperlieden, 8 grondwer kers, 1 schilder, 1 taludwerker, 1 beton werker, 1 straatmaker, 1 schoenmaker 1 loodgieter, 2 monteurs, 3 smeden, 2 scheep makers, 1 spinmeester, 2 meubelstoffeer ders, 1 radio-techniker, 1 broodbakker, 45 land- en tuinarbeiders, 1 winkelbediende, 1 schipper, 8 chauffeurs, 4 kantoorbedien den, 1 glazenwasscher, 3 fabrieksarbeiders, 1 loopknecht, 1 los arbeider. Op 1 Augustus 1936 stonden als werk zoekenden ingeschreven 196 personen. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers zitting gehouden des voormiddags van 9 tot 12 uur, en voor- werknemers in het Ambachtshuis, Voorstraat, alhier, da gelijks des voormiddags van 9 tot 9.15 uur. STOMPWIJK. Diefstal of verduistering. Door den heer B. van D. te Amsterdam werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal of verduistering van 30 veilingkisten van de Groentenveilingvereeniging Veur en Omstreken door J. J. van L. te Stomp- wijk. De politie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van deze duis tere zaak. VEUR. Diefstal van kazen. In den nacht van 3 op 4 Augustus zijn bij den veehouder K. aan den Achterweg te Veur een zestal groote komijne kazen gestolen. De politie stelt een onderzoek in. WASSENAAR. zen. Ondertrouwd: H. P. de Wit en P. van Delft O. Voorhoeve en E. A. de Beus J. Buschgens en W. M. Noorder- meer. Getrouwd: G. A. Heijning en K. S. Reinders C. N. J. Looyestijn en J. C. Remmerswaal H. Spies en W. Goor H. Verheul en T. Theil. Gevestigd: T. A. Immink geb. Ak kerman, N.H., zonder beroep, uit den Haag, Corn, de Wittstraat 19 H. van Andel, G.K., zonder bzeroep, uit den Haag Corn, de Wittstr. 6 H. van Andel geb. van Alphen, G.K., zonder beroep, uit Voorst, Corn, de Wittstraat 6 M. A. Beekers, R.K., dienstbode, uit Breda, Prinsenweg 105 A. Ebner, vreemd., R.K., dienstbode, uit Pfaffendorf (Oos tenrijk), Wittenburgerweg 104 Wed. E. J. van den Heuvel geb. Brokke, Rem., zonder beroep, uit den Haag, Tuinpad 49 F. Hermans en gezin, R.K., Accountant Leeraar boekhouden M. O., uit den Haag, Deijlerweg 123 W. J. Hoogenboom, R.K., tuinder, uit Alkemade, Oud-Wasse- naarscheweg 16 J. M. Janssens, R.K., huishoudster, uit den Haag, Lange Kerlc- dam 40 H. Korda, vreemd., R.K., dienstbode, uit Voorburg, Storm van 's Gravesandeweg 129 L. Land en dochter, Vrijz. God. Gem., zonder be roep, uit den Haag, Zijdeweg 23 J. van Leeuwen en gezin, geen, zonder beroep, uit den Haag, Prinses Marielaan 20 M. Lobregt, N.H., zonder, uit den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 30a J. C. H. Melis en gezin, R.K., Privaat-docent notariaat, uit Breda, Prinsenweg 105 M. W. J. L. Melis, R.K., zonder beroep, uit Meerssen (L.), Prinsenweg 105 Chr. L. Mook, vreemd., R.K., dienstbode, uit den Haag, Park Oud-Wassenaar 1 J. Plauder, vreemd, R.K., dienstbode, uit Baarn, Mid delweg 8 M. Th. Schrama geb. Reeu- wijk, R.K., zonder beroep, uit Sassen- heim, Cornelis de Wittstraat 29 L. Rohde, vreemd., R.K., dienstbode, uit den Haag, Wittenburgerweg 186 L. C. Schaffers, R.K., dienstbode, uit den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 2 N. J. W. Smallenburg en gezin, Prot., koopman, uit Aarau (Zwitserland), Burchtplein 19 J. A. van Straalen, N.H., zonder be roep, uit Steenwijk, Buurtweg 92 H. A. Verdoorn en gezin, N.H., zonder beroep, uit Voorburg, Kerkstraat 67 A. Visser, geen, winkeljuffrouw, uit Rijswijk Z.-H., Tuinpad 43 Z. L. E. Haag (weduwe van E. Chr. Vogelzang) en gezin, geen zonder beroep, uit Djocjakarta (N!O.I.), Crocusstraat 11 P. H. M. Voss en vrouw, R.K., koopman, uit Voorburg, Storm van 's-Gravesandeweg 277 M. A. Weijmans, R.K., dienstbode, uit Rotter dam, Vijverweg 19 M. G. G. Wezen berg, R.K., dienstbode, uit Gendringen, Joh. de Wittstraat 13 T. H. van Wisse- lingh en gezin, N.H., Hoofdingenieur Rijkswaterstaat, uit Heemstede, Storm van 's Gravesandeweg 95. Vertrokken: J. J. Klompe naar Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 159 H. Messemaker en vr., naar Voorschoten, Hyacinthstraat 3 H. Szitagji naar Lei den, Lammenschansweg 21 L. H. v. d. Berg en gezin naar Voorburg, v. Beije- renstraat 36 T. Cnossen en gezin naar Amsterdam, Valeriusstraat 127huis P. J. Nielen Groen naar Willemstad, Cura- gao r. M. Jansen naar Batavia A. W. Vredegoor naar Naarden, Keizer Ot- toweg 3 E. Becker naar den Haag, ruijchrocklaan 70 Wed. Meurs geb. J. C. Odenwalder naar den Haag, Morel straat 28 M. H. Hendriksen naar Ze venaar, Babberich 691 S. Oberreiter naar Maassluis, Arie Krijgsmanstraat 6a A. Frings naar den Haag, Jozef Israëls- plein 3 M. A. Goddijn, naar Sassen- heim, Bijdorpstraat 20 A. Biller naar den Haag, Ruychrocklaan 174 M. Rüt- schi naar den Haag, Zoutelandelaan 61 Wed. C. Sterk geb. Hanselaar naar Bodegraven, Zuid-Zijde 24 Wed. J. E. H. A. Kalff geb. Wïchers Hoeth naar den Haag, Koningskade 7 B. C. Kalff naar den Haag, Javastraat 82 H. E. Lipjes en gezin naar Voorschoten, Oranjelaan 7 N. M. van Os naar Stompwijk, Stomp- wijkscheweg 42 R. Schonewelle naar den Haag, Schenkkade 235 H. F. R. Berger naar Voorburg, Rh. Feitstraat 14. WOUBRUGGE. Geboren: Jan Anthonie, z. van N. Both en E. H. Kool Hendrik, z. van J. van Harten en A. van Harten Petrus Wilhelmus Philippus, z. van C. C. Hooge- veen en M. Kneppers Sophia Margare- tha Maria, d. van J. B. Hoogenboom en A. v. Lammeren Wilhelmina Johanna, d. van S. J. Zwetsloot en C. J. Borst. Ondertrouwd: J. Borst 31 j. en G. M. Volwater 27 j. L. J. van den Berg 24 j. en M. A. Colijn 25 j. H. W. van der Hulst 27 j. en H. M. Pouw 22 j. W. Bies heuvel 24 j. en E. H. M. Bank 32 j. Getrouwd: Joh. Borst en G. M. Vol water. Overleden: P. Vromans 75 p. echtg. van M. v. Vuuren, weduwe van M. de Kwaasteniet A. C. van Hemeren 82 j., echtg. van J. van der Laan, wedeuwn. van M. A. Binnecaode. Gevestigd: Ga. Da. van Vliet van Kouderkerk P. J. Langeslag van Heem stede Ma. Ja. Hoogenboom van Alke made Ma. ten Donkelaar van Rijnsburg Ja. Disseldorp van Wateringen. Vertrokken: Ha. v. d. Laan naar St. Annalaan Aa. Ga. v. Wieringen naar Leidschendam A. Ga. Roos naar Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Looddief gepakt. De 18-jarige K. v. d. W. uit Leiden was gisteren de werkplaats van Radio Hertog binnengeslopen, kenne lijk met het doel om te zoeken, of er iets van zijn gading was. Het aanwezige lood trok zijn bijzondere aandacht. Een deel van het edele metaal werd alras door hem in een zak geladen, op zijn rijwiel geplaatst, waarna de ongenoode bezoekers in de richting naar Koudekerk verdween. In middels werd de heer de H. gewaarschuwd en toen hem bleek, dat een hoeveelheid lood was verdwenen, reed hij per auto den looddief achterna. Onder de gemeente Kou dekerk wist hij den wielrijder te achterhalen en hem staande te houden. De buit werd in de auto gebracht, terwijl de heer de H. van der W. deed instappen in zijn auto en hem meenam naar het politiebureau al hier. Behalve het lood, bleek uit het ver hoor, dat ook de fiets, die in Koudekerk was achtergebleven van diefstal afkomstig was. Aanvaring. Vannacht omstreeks half een heeft op den Rijn aan Gouwsluis een aanvaring plaats gehad tusschen twee mo torbooten. De motorboot van J. H. uit Lei den voer boven op het tweede vaartuig, dat behoorde aan de firma van Dijk alhier. De motorboot uit Leiden kreeg een lek, zoodat deze water maakte en gedeeltelijk moest worden ontladen, alvorens de reis kon wor den voortgezet; de schade wordt vermoe delijk onderling geregeld. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK). Gouden Professiefeest. Den 9 Augustus a.s. hoopt de Eerw. Zuster Mr. Wendelina (in de wereld M. C. Zuidwijk) haar gouden Professiefeest te herdenken, in het St. Radboud Inter naat te Ootmarsum. Zij trad in het kloos ter der Eerwaarde Zusters van O. L. Vrouw te Amersfoort in het jaar 1885, werd geprofest den 9 Aug. 1887, was ach tereenvolgens werkzaam te Dordrecht, IJselstein, en vanaf 1915 als Overste te Wateringen, Voorburg en Enkhuizen. De laatste jaren is zij nog steeds werkzaam in het Rusthuis te Ootmarsum. HAZERSWOUDE (GROENENDIJK). Besmettelijke varkenspest. Onder de mestvarkens van den landbouwer M. de W. is de kwaadaardige ziekte van pest uitgebroken. Reeds zijn er verschillende dieren, die door deze ziekte waren aan getast onder politiegeleide naar de slachtplaats vervoerd. Om verspreiding van deze kwaadaardige ziekte tegen te gaan, zijn uitgebreide maatregelen geno men. Verdacht van autoheling. Door de gemeente-politie alhier is aangehouden de chauffeur-monteur N. B. v. H., die er van verdacht was van heling van een gestolen auto te Leiden. De aangehoudene is nadat hem een verhoor was afgeno men overgebracht naar Leiden. NIEUWKOOP. Opbrengst collecte. De opbrengst van de alhier langs de huizen gehouden col lecte voor het tehuis van alleenstaande blinden te Wolhezen bedraagt 33.93. NOORDEN. Polderverkiezing. Gisteren werd in Café Sluitkade de verkiezing gehouden voor een voorzitter in de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksche Polders Het bestuur van de Stompwijksche Hard draverij vereeniging „Nooit Gedacht" heeft het gisteren al zeer bijzonder getroffen met de feestelijkheden, daar den geheelen dag een vroolijk zonnetje de noodige luister aan het feest kwam bijzetten, wat zeer zeker zeer veel heeft bijgedragen tot het groote succes, terwijl er een overgroote publieke belangstelling was. Evenals het vorige jaar werd de voormiddag bestemd voor de fees telijkheden voor de jeugd en werd in den namiddag de bekende korte baandraverij gehouden. Toen wij in den morgen te Stompwijk aankwamen, was het spoedig te zien, dat er iets bijzonders op til was, daar van vele woningen vroolijk de driekleur wapperde, j terwijl alle kinderen feestelijk uitgedost optrokken naar het dorp. Voor de R. K. Jon gensschool werd de stoet van schoolkinde ren opgesteld en onder de vroolijke tonen van de R. K. Fanfare „Juliana" trok de stoet van blijde frissche meisjes en jongens door het dorp. Burgemeester Keijzer, die zich eveneens bij den stoet aansloot, werd hartelijk verwelkomd, terwijl hij een har telijke toespraak hield tot de kinderen, waarin hij speciaal deed uitkomen het ge zag van den onderwijzer, enz. Op het feestterrein aangekomen, werd direct een aanvang gemaakt met de diverse spelen en bekampten de kinderen elkander fel om de prijzen. Dank zij het mooie weer had alles een vlot een prettig verloop. De uitslag der diverse klassen werd ten slotte als volgt: le klasse Meisjes. Blokjes rapen: le prijs Nel Granneman; 2e pr. Quirina Kleijweg; 3e prijs Joopie van Bemmelen; 4e pr. Gerarda Granneman; 5e pr. Mien Schrader. 2e Klasse Meisjes. Hindernis wed loop: le prijs Dora Luk; 2e pr. Nellie van Haaster; 3e pr. Corrie van Santen; 4e pr. Gerarda Granneman; 5e pr. Zus Duindam. 3e Klasse Meisjes. Tonnetje krui- e n: le pr. Tonnie de Groot; 2e pr. Thea Boer; 3e pr. Pie Granneman; 4e pr. Rietje v. d. Bosch. 4e klasse Meisjes. Touw springen met h i n d e r n i s s e n: le pr. M. van Marwijk; 2e pr. T. Duindam; 3e pr. R. Waaijer; 4e pr. B. Lexmond. 5e Klasse Meisjes. Touw springen, le pr. A. van Veen; 2e pr. N. Groeneweg; 3e pr. M. Disseldorp; 4e pr. A. Lexmond; 5e pr. Tr. Ammerlaan. 6e Klasse Meisjes. W a n d e 1 b a 1. le pr. M. Knijnenburg; 2e pr. R. Boer; 3e pr. M. Luiten, 4e pr. A. van Rijn. 7e Klasse Meisjes. Naaldenwed loop: le pr. A. v. Marwijk; 2e pr. B. Bier huis. le Klasse Jongens. Blokjes rapen: le pr. Adri Koelman; 2e pr. Kees den El zen; 3e pr. Wim Wensveen; 4e pr. Joopie van Bohemen; 5e pr. A. van Geilswijk; 6e pr. Theo v. d. Meer. 2e Klasse Jongens. Ballen dragen: le pr. Sjaak van Rijn; 2e pr. Wim v. d. Meer 3e pr. Gerard van Santen: 4e pr. Leen Rot teveel; 5e pr. Gees Groenweg; 6e pr. Kees van Rijn. 3e Klasse Jongens. R o 1 b a 1: le pr. J. van Haaster; 2e pr. F. Disseldorp; 3e pr. W. Groeneweg; 4e pr. A. Smits. 4e Klasse Jongens. Zakloopen: le pr. E. de Groot; 2e pr. J. van Veen; 3e pr. Theo de Bruin. 5e Klasse Jongens. Hindernisbaan. le pr. C. van Veen; 2e pr. F. Wensveen; 3e pr. H. van Santen. 6e Klasse Jongens. H o r d e n 1 o o p: le pr. J. Oliehoek., e pr. Th. Waaijer; 3e pr. H. v. d. Zijden. 7e Klasse Jongens. Bloempotten- race. le pr. P. van Bohemen; 2e pr. Th. Lexmond; 3e pr. J. Hoogeveen. Na afloop werden de prijzen aan de ge lukkige winnaars uitgereikt en werden de kinderen getracteerd. De Korte Baan-draverij. Zoodra de spelen waren beëindigd, werd begonnen met het in orde brengen van het terrein voor de Korte Baandraverij en lang zamerhand kwamen de deelnemers aan en werd het vooral in den omtrek van het „Blesse Paard" een groote en gezellige drukte en naar gelang het aanvangsuur na derde stroomde het publiek toe, dat, zeer zeker aangelokt door het prachtige weer dit jaar in zeer groote getale was opge komen. om te voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Koot. Uitgebracht werden 85 stemmen, waar van verwierven A. Zuijdervliet 62, G. van der Horst 10, J. Z. van Hellemond 9 en A. Looij 4 stemmen. Gekozen was alzoo de heer A. Zuijdervliet, alhier, oudste be stuurslid en sedert 20 Mei 1915 deel uit makend van het bestuur. ZOETERWOUDE. Controleur. Burgemeester en Wet houders hebben benoemd tot controleur der steunverleening den heer J. H. Visser, be zoldigd volontair ter gemeentesecretarie alhier. Arbeidsbeurs. Gedurende de afgeloo- pen maand werden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling 70 werkzoekenden in geschreven. Hiervan konden door bemid deling van den agent 4 personen worden geplaatst. Op het einde van Juli stonden nog 53 werkzoekenden ingeschreven. Welkomstwoord door burge meester Keijzer. Na het spelen van het Wilhelmus werden precies op tijd door Burgemeester Keijzer als Eere-voorzitter en als burgemeester van Stompwijk allen hartelijk welkom ge- theeten, in het bijzonder de heer v. d. Els- hout, voorzitter van de Kon. Ned. Hard draverij- en Renvereeniging, den starter, den heer A. Commijs, die vorig jaar zoo schitterend heeft gestart en die ook dit jaar hiervoor zorgen zal. Moge het succes van andere jaren, aldus de burgemeester, bijdragen tot het welslagen van dezen dag; de inschrijving is schitterend en belooft reeds succes. Hij dankt het Bestuur en in het bijzonder den secretaris voor de bui tengewone activiteit en hoopt, dat de dra verij zal slagen tot succes van de Gemeen te en van de Paardensportliefhebbers. Hij wenscht de Vereeniging veel succes en al len een genoegelijken middag en een pret tig verblijf in Stompwijk en verklaart de draverij voor geopend. De voorzittter, de heer Waaijer, heette bijzonder welkom burgemeester Keijzer en mevr. Keijzer en verder eigenaars en pi- quers en hoopte op een succesvollen en prettigen middag. Voor de draverij waren ingeschreven 24 paarden, welke alle aan den start versche nen. Bij de le omloop, welke in 2 gedeelten werd gesplitst, n.l. van 1 tot en met 12 en van 13 tot en met 24, werd The Harvester H. in 2 ritten geslagen door Our Dream. Betty Worthy werd na kamprit uitgescha keld door Zoo Doorlooper; Edzard won beide ritten van Quita, en Johanna M. van Blueband. AuraV. sloeg in beide ritten Fanfare en Weidlooper Lilian W. Axwor thy. In het tweede gedeelte werd Weeskind S. W. na kamprit uitgeschakeld door Janet Harvester, Dreamer Star door Rose Mor gan en Marie P. door Alouez. Xuthus won beide ritten van Zonnestraat; Uilenspiegel van Postduif je G en Senator Brewer van X Smilling. In totaal bleven 12 paarden over en wel Our Dream, Zoo Doorlooper, Edzard, Jo hanna M., Aura V, Weidlooper, Janet Har vester, Rose Morgan, Alouez, Xuthus, Ui lenspiegel en Senator Brewer. Na loting won Weidlooper na herkamp van Janet Harvester, Senator Brewer van Aura V. Zoo Doorlooper won beide ritten van Rose Morgan. Uilenspiegel won na kamprit van Edzard; Xuthus won beide ritten van Alouez en Johanna M won na herkamp van OurDream. In den course bleven dus nog Weidlooper, Senator Brewer, Zoo Doorlooper, Uilenspiegel, Xuthus en Jo hanna M., die elkaar om de 4 prijzen moes ten bekampen. De loting bracht allereerst Johanna M tegen Xuthus, na herkamp won laatstgenoemde; Uilenspiegel won na her kamp van Weidlooper en Zoo Doorlooper van Senator Brewer, zoodat om den 4e prijs moesten kampen Johanna M, Weid looper en Senator Brewer, besloten werd echter de 4e prijs te deelen, zoodat deze rit ten vervielen. Om le, 2e en 3e prijs werd gereden door Xuthus, Uilenspiegel en Zoo Doorlooper; deze laatste lootte vrij. Uilen spiegel verloor beide ritten van Xuthus, zoodat Uilenspiegel, eigenaar G. K. Hart, Medemblik, berijder F. Broers den' 3e prijs 50.won. Xuthus en Zoo Doorlooper kampten om le en 2e prijs, waarbij laatst genoemde beide ritten won, zoodat Zoo Doorlooper, eigenaar H. v. d. Pol, Valke veen, berijder W. Geersen, den le prijs 300.won, terwijl de 2e prijs f 100. werd gewonnen door Xuthus, eigenaar Stal „Hollandia", Valkeveen, berijder W. Geersen, welke prijs echter niet werd toe gekend, en dus werd ingehouden, daar de ze naar het oordeel van kamprechters, enz. zijn kans niet naar behooren verdedigd had. In totaal waren er pl.m. 60 ritten gere den, waarvan zeer vele spannend en fraai waren. Het Bestuur van „Nooit Gedacht" kan dan ook met groote voldoening en trots terugzien op dezen dag, daar opnieuw bewezen is, dat de Stompwijksche drave rijen niet ten onrechte in den wijden om trek hoog staan aangeschreven. Direct na afloop der draverijen reikte Burgemeester Keijzer, na het gezamelijk zingen van het Wilhelmus, de prijzen aan de winnaars uit, waarbij hij mededeelde, dat de 2e prijs niet zal worden uitgereikt. Hij brengt dank aan allen voor de mede werking met het bestuur en dankt het be stuur en bijzonder den secretaris voor het vele werk. Opnieuw is getoond, dat de Stompwijksche Draverij mede aan de spits staat van de Korte Baandraverij in Neder land; hij wenscht ten slotte allen nog een gezelligen avond. De voorzitter, de heer Waaijer, bracht dank aan burgemeester Keijzer voor alles, hij dankt eigenaars en berijders, enz. Het woord werd eveneens nog gevoerd door enkele eigenaars van paarden, enz. Vermeld zij nog. dat een luidsprekersin stallatie van de firma Ferree uit Bussum het publiek van alles op duidelijke en keu rige wijze van alles op de hoogte hield en tevens met vroolijke muziek voor een goe de afwisseling zorgde. Eveneens zij nog vermeld, dat gestart werd volgens het re glement van de Nederlandsche Harddrave rij- en Renvereeniging (op gramafoonplaat achter de linten), zoodat telkens vlot en vrijwel zonder hapering gestart werd. De R.K. E.H.O was mede op het terrein aanwezig, maar behoefde geen dienst te doen. Dank zij het mooie weer, heerschte des des avonds overal een gezellige drukte en werd druk gebruik gemaakt van de vele vermakelijkheden. Gevallen. De 7-jarige W. v. T. die op den Achterweg, al spelende, misgreep naar een takel, kwam te vallen en kreeg een hersenschudding. De jongen is in de ouderlijke woning onder geneeskundige behandeling gesteld. Geboren: Elisabeth Maria Stephana d. van C. P. J. Corel en A. A. Bakker Jan z. van A. v. Delft en A. D. van Kleef Johanna Cornelia d. van C. J. Schoorl en A. J. Knijnenburg Hermina Corne lia d. van H. C. Voorhoeve en J. Gerrit- ZOETERMEER. „Kunst en Vriendschap". Naar wy vernemen heeft de heer B. van Veen, di recteur van de harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap", alhier, als zooda nig bedankt. Geboren: Cornelia Maria, d. van J. Koornneef en K. Treurniet Jannetje, d. van D. Klos en M. van der Steen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11