STADS IX] NIEUWS DINSDAG 3 AUGUSTUS 1937 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 5 H. UUR PRIESTERSTUDENTEN. Donderdag 5 Augustus zal in de kapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis 's mid dags van 34 uur H. Uur worden gehou den voor alle priesterstudenten van Lei den en Omstreken. Beleefd wordt verzocht de achterste banken vrij te laten voor Eerwaarde Zus ters. Zoo mogelijk „Chants des Saluts" me debrengen om de Latijnsche gezangen te kunnen meezingen. ZILVEREN JUBILEUM A. DE WATER Vandaag vierde bij de Stedelijke Licht fabrieken de handlanger in de fitterij A. de Water zijn zilveren jubileum. Na enkele jaren als assistent te zijn. werkzaam geweest, werd hij 3 Augustus 1912 in vasten dienst aangesteld bij de afd. straatverlichting, terwijl hij den laatsten tijd werkzaam is in de fitterij. Nadat hij eerst in een hartelijke toe spraak door de directie, in bijzijn van zijn chef, was gefeliciteerd, volgde éen meer intieme huldiging door zijn collega's en oud-collega's. Hiertoe werd de jubilaris na de ont vangst in de directiekamer, genoodigd in de fitterij, waar voor de feestelijkheid eenige versiering was aangebracht, en al waar zich, voor zooverre de dienst zulks toeliet, zijn collega's reeds hadden verza meld. Een van hen was de tolk der aanwezigen en feliciteerde den jubilaris met zijn zil veren feest en bood hem daarbij als blij vende herinnering namens de gezamenlijke collega's en oud-collega's een vulpenhou der met inscriptie aan. Nadat de jubilaris voor deze verrassing zijn dank had uitgesproken en alle aan wezigen hem persoonlijk de hand hadden gedrukt, vertrok hij wederom huiswaarts, alwaar hij het verdere van den dag mocht doorbrengen. MILITARIA. Bij K. B. van 23 Juli zijn met ingang van 1 September 1937 benoemd en aangesteld bij het wapen der artillerie: 1. tot majoor, bij het regiment kustartillerie, de kapitein A. G. van der Hout, adjudant van het 6e regiment veldartillerie; 2. tot kapitein, bij het 6e regiment veld artillerie, de eerste luitenant H. A. Luit- wieler en K. A. Enklaar, onderscheiden lijk van dat regiment en van de school vpor reserve-officieren der bereden artillerie. Terzake van heling van een onlangs ten nadeele van den heèr D. J. van R. gesto len Ford-auto is door de politie alhier aangehouden N. B. H. uit Hazerswoude. De auto, welke in beslag genomen is te Amersfoort, was reeds in de vierde hand. RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Boreftsche Rniters. Bij de gehouden dressuurproef op het concours te Alblas- serdam behaalde de heer Boer met het paard „Athleet" een 3e prijs in de nieuwe lingenklasse. Dressuurproef voor viertallen: J. Boer, W. Boer, J. van Dieyen en W. Los prijs met 231,4 pnt. Aanrijding. Gistermiddag kwamen op den hoek van de GoudschestraatwegWil- helminastraat een auto en een motor met elkander in botsing. Laatstgenoemde kwam van de richting Gouda, toen tegelijkertijd een auto uit de Wilhelminastraat recht door reed richting Zuidzijde en daarbij tegen den motor opbotste. Beide berijders wer den tegen den grond gesmakt, en later naar hun woonplaats vervoerd. De opgeloo- pen verwondingen lieten zich ernstig aan zien. De gemeentepolitie maakte tegen den autobestuurder procesverbaal op. HAZERSWOUDE Te water. Zaterdagmiddag geraakte bij de Schoutenbrug op het dorp het 11- jarig zoontje van burgemeester Warnaar te water. Met moeite werd de jongen op den wal gebracht door bakker v. V. Alles liep verder met een nat pak en den schrik af. HAZERSWOUDE (Rijndijk) Aanrijding. Ter hoogte van café Ver haar is gisteren een tandem aangereden door een auto. Het was juist buitenge woon druk op den Rijksstraatweg. Een der tandem-berijders werd tegen den grond gesmeten en bewusteloos opgeno men. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. HAZERSWOUDE (Dorp) Oude rijwielplaatjes. Een ieder kan zijn oud rijwielplaatje bezorgen bij zus ter Boer. De opbrengst hiervan zal wor den besteed voor t.b.c.-patiënten. Auto door de brug gezakt. Gisteren middag is een vrachtauto, geladen met hooi en komende uit het Rietveld, toebe- hoorend aan v. Noort, te Waddinxveen, door de brug gezakt bij gebr. A. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Concert „Endegeest" Mannenzangvereen. „Kunst na Arbeid." Gisteravond gaf de mannenzangvereeni- ging „Kunst na Arbeid", dirigent J. J. v. d. Bos, met welwillende medewerking van Mevr. v. d. HeidenBrakel een zeer ge slaagd concert in den tuin van de Gestich ten Voorgeest en Endegeest. Tusschen de zangnummers speelde mevr. v. d. HeidenBrakel nog enkele piano- soli's, die zeer in den smaak vielen. Na afloop werden allen hartelijk be- dankt door Dr. Verweij uit naam van pa tiënten en personeel. L. K. V. „Eigen Fok." Deze Konijnenfokkers-vereeniging hield hare ledenvergadering in hotel Bremmer waar te 8.30 uur de voorz. de heer G. Vintges de vergadering opende. Zeven nieuwe leden werden allen aangenomen, De notulen werden onveranderd goedge keurd. De heer Vintges bracht een nauw keurig verslag van jaarvergadering en congres van den Ned. Bond uit welke te Utrecht werd gehouden. De vereeniging mocht zich thans reeds verheugen in een mooi aantal geschonken eereprijzen voor de a.s. clubtentoonstelling op 17 en 18 Dec. a.s. Op voorstel van het lid J. Grooters uit Deventer werd besloten diverse excursies te gaan houden. Een commissie uit be stuur en leden werd benoemd die welke- lijks het benoodigde bedrag zullen ko men innen. Diverse discussies werden op bevredigende wijze beantwoord, waarop te 11 uur de voorz. de vergadering'sloot en vertrouwde op de volgende vergade- i ring wederom een groot aantal aanwezig te zien, gezien de uitgenoodigde sprekers. Voor het examen hoofdakte slaagde te Den Haag de heer C. W. Sommeling, on derwijzer hier ter"stede. Voor het examen Fransch M. O., akte A is te Utrecht geslaagd mej. M. L. Dell, al- "hier; Voor het examen Engelsch M. O. akte A mej. A. C. Verhaar. Gisteravond te 10.10 uur is een gespan paarden van een hospitaal-afdeeling der militairen van de inlaadplaats der spoor wegen aan den Morschweg op hol gesla gen. Het gespan botste tegen de muur van de fabriek der fa. Nieuwenhuizen, waai de disselboom een gat in den muur boo»- de en daarna afknapte. Er bevond zich geen personeel op den wagen. KOUDEKERK. De ontdekte grafkelder. Dar.k zij de gegevens van den heer Regt, gemeente archivaris van Alphen a. d. Rijn, kunnen wij de namen nog mededeelen dsrgenen, die in de pas geopende en nu weer ge sloten grafkelder in de koorzaal der Ned. Herv. kerk, indertijd begraven zijn. 1. Johannes Hazelkamp, schout en secre taris van Koudekerk, 11 October 1782 al daar begraven. 2. Clazina Antonia Vossius, vrouw van Jan Anton Muray, 15 Januari 1793 begra ven. 3. Kind van ds. Simon Eland, 9 Maart 1797 begraven. 4. Gerard Spoors, 10 November 1797 be graven. 5. Pieter Spoors, 16 Januari 1798 begra ven. 6. Kind van Herman Rijswijk, 17 Novem ber 1798 begraven. 7. Vrouwe Maria Dulog, Weduwe Swaen, 21 April 1801 begraven. 8. Elizabeth van den Briel, huisvrouw van ds. Eland. 21 April 1801 begraven. 9. Nicolaas Hermanus van Asten, 20 Juli 1804 begraven. 10. Anna Henrietta Marsbach, huisvrouw van Nicolaas Vossius, 14 Augustus 1809 be graven. 11. Weduwe Specht, -geb. Vossius, 1822 aldaar begraven. ZEVENHOVEN. Zilveren Priesterfeest van Pastoor C. A. Moons. Bij gelegenheid van het zilveren pries terfeest van den Zeereerw. heer C. A. Moons, pastoor dezer parochie, zal deze op Zaterdag 14 Augustus des avonds om 7 uur (zomertijd) aan het voormalige Station Ze venhoven worden ontvangen door het Co mité; Z.eerw. zal aldaar door den Burge meester als eere-voorzitter van het Comité worden toegesproken. Daarna wordt in optocht met muziek ge reden naar de Pastorie, alwaar de kinde ren der R.K. School onder leiding van het hoofd dier school, de heer W. Werkhoven, den jubilaris zullen toezingen. Een kort Lof besluit de plechtigheid van dien dag. Des Zondags is de Hoogmis om elf uur; des namiddags van 34 uur receptie met aanbieding van het cadeau der Parochie door den voorzitter van het Comité, den heer A. P. v. d. Weijden. Door bruidjes en het Comité, onder be geleiding van muziek, zal'de Pastoor daar voor van de Pastorie worden gehaald naar het Bondsgebouw, en op dezelfde wijze worden teruggebracht. Men wordt verzocht te vlaggen. Wilt U iets weten? Enkele vragen omtrent Jamboree. 1. U kunt aan het station een retour Vo gelenzang koopen waarbij toegangsbewijs voor tentoonstelling. Toegangsbewijs apart kost voor ieder 50 cent. Maar, als U het te gelijk met spoorkaartje neemt, is het veel goedkooper. Wij kunnen niet voor ieder station afzonderlijk prijs opgeven. Men informeere zelf even, aan het station. 2. Bijna iedere trein (wij meenen slechts 2 per dag uitgezonderd) stopt in Vogelen zang. 3. Na 8 uur heeft men als regel geen toegang meer tot het terrein. 4. Donderdagavond is kampvuur niet voor het publiek. Laatste berichten DE RAMP VAN DE „FLAMINGO". Begrafenis B. Ludekuyze. Vanmiddag is op de Nieuwe Ooster Be graafplaats te Amsterdam het stoffelijk overschot van den radio-telegrafist B. Ludekuyze, een der slachtoffers van den ramp van de „Flamingo" ter aarde besteld. Vele belangstellenden woonden deze plechtigheid bij. Onder de aanwezigen be vonden zich de heeien U. F. M. Dellaert, havemeester van Schiphol, R. Strijkers, chef van den radiodienst op Schiphol en eenige collega's van den overledene. Aan het graf sprak de heer Strijkers 'n woord van waardeering ter nagedachtenis i van den zoo tragisch om het leven gekomen radio-telegrafist. De vader van den over- I ledene sprak nog enkele woorden en dankte de aanwezigen voor de belangstelling. Er waren vele kransen geschonken o.a. door de K.L.M.-vliegers, den radiodienst bij de K.L.M., de N.V. FoKkerfabrieken, de K.N.I.L.M. en de Belgische Luchtvaart Maatschappij Sabena". BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS VAN BIOSCOOPBRAND TE HELMOND. Onder overweldigende belangstelling heeft hedenmorgen de uitvaart en begrafe nis plaats gehad van twee der slachtoffers van den noodlottigen brand in het bios cooptheater „Alcazar" te Helmond. De kerk van het H. Hart aan de Vee straat was tot de laatste plaats toe bezet, toen om 9 uur de weleerw. heer Kap. P. Moonen de H. Mis van Requiem opdroeg. Onder de aanwezigen merkten wij op loco burgemeester J. Ebben, den directeur van Loet Barnstein Cy., de bestuursleden van de Zuidelijke afdeeling van den Ned. Bios coopbond, een deputatie van het Philips- filmbedrijf, de plaatselijke filmkeuring commissie en de directie van het plaatselijk bioscoopbedrijf de heeren Hirschfeldt en v. d. Meel. Nadat de absoute was verricht trok de stoet met het stoffelijk overschot van den heer en mej. Tersteeg naar het R.K. kerk hof aan de Molenstraat, door een haag van belangstellenden aan beide zijden van de straten. Aan de groeve werd het woord ge voerd door den heer J. Nooyen, die de ge voelens van deelneming der geheele Hel- mondsche burgerij met de zoo zwaar be proefde familie Tersteeg vertolkte, en te vens namens de familie voor de belang stelling dankte. Teraardebestelling van het negenjarig slachtoffertje. Hedenmiddag om half één is het stoffe lijk overschot van de negenjarige Anneke van der Made, gewoond hebbende Lange Kerkstraat 22 te Schiedam, die bij den filmbrand te Helmond tengevolge van ern stige verwondingen in het St. Antonius- ziekenhuis aldaar is overleden, onder zeer groote belangstelling te Schiedam ter aarde besteld. Bij de begrafenis waren aanwezig de kin deren van de zesde klas van de St. Cathari- naschool te Schiedam, waarvan het thans overleden kind leerlinge was. Aan het graf is niet gesproken. In den loop van den morgen werd een plechtige uitvaartdienst gehouden in de R.K. kerk aan den Hoogstraat te Schiedam. Tal van kransen dekten de baar. DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 17-jarige fabrieksarbei der G. Gritter op den weg MeppelBeilen door een hem achterop komende personen auto, bestuurd door den heer D. S. uit As sen, gegrepen en op slag gedood. De jongeman week met zijn fiets plotse ling naar links uit, zonder daarbij richting aan te geven. Een aanrijding was toen on vermijdelijk. DE REVOLVERAANSLAG TE DEN HAAG Toestand van het slachtoffer onveranderd. De toestand van de weduwe W., te Den Haag, op wie Zondagmiddag een revolver aanslag werd gepleegd, waarbij zij zeer ernstig aan het hoofd werd gewond, was hedenochtend nog steeds dezelfde. Direct levensgevaar bestaat er weliswaar niet, maar aan den anderen kant valt toch ook geen verbetering te constateeren. BRANDKAST LEEGGEHAALD. De buit was echter gering. In den nacht van Zondag op Maandag werd ingebroken in een perceel aan de Lange Houtstraat te 's-Gravenhage, waarin een kleermakerij en lakenhandel is geves tigd. Eigenaars hiervan zijn twee broers, van wie een in Sto m p w ij k woont. Van de gelegenheid, dat deze met va- cantie in het buitenland is, hebben dieven Zondag gebruik gemaakt, om bij hem thuis in te breken. Zij vonden daar de sleutels van de kantoren in de Lange Houtstraat. Hierbij was ook de sleutel van de brand kast. Erg moeilijk was het dus niet den vol genden nacht via de straatdeur de kanto ren binnen te komen. De buit was ech ter niet groot. Toen de andere broer Maandagochtend den diefstal ontdekte, constateerde hij, dat uit de brandkast 95 was ontvreemd. TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN TOENGTSJAU. TOKIO, 3 Aug. (A.N.P.). De minister van oorlog, Soegijama, heeft in het hoogerhuis een verklaring afgelegd omtrent de gebeur tenissen in Toengtsjau, waar de Chineesche troepen en gendarmerie in opstand waren gekomen. Hij somde het aantal slachtoffers op, die daarbij waren gevallen en voegde hieraan toe, dat de Japansehe troepen thans orde en rust in Toengtsjau handhaven en voortgaan te zoeken naar de vermiste 130 Japanneezen en Koreanen, van wie men echter vreest, dat zij omgebracht zijn. DE KRIJGSVERRICHTINGEN BIJ PEKING EN TIENTSIN. TOKIO, 3 Aug. (A.N.P.). Berichten uit Peking, Tsinan en Nanking melden, dat de Chineesche troepen thans gestaag bezig zijn met het omsingelen van het gebied van Peking en Tientsin, optrekkende uit Tsja- han, Zuid Hopei, Sjangsi en Tsjantoeng. De kerntroepen der Chineesche regeering be staan, naar gemeld wordt, uit twintig divi sies en worden saamgeirokken langs den spoorweg Peking- -Hankau. Hun voorhoede langs de spoorlijn TientsinPoekau, legt stellingen aan te Tsjantsjau en Matsjang. Een bericht uit Tsinan meldt, dat de acht en vijftigste divisie onder generaal Tsjen Tie Tsinan reeds in Noordelijke richting is gepasseerd en gevolgd wordt door tweedui zend man troepen onder generaal Hoe Tsoeng Nan, die op 1 Augustus met twee treinen door Tsinan is getrokken. Hetzelfde telegram meldt, dat nog een Chineesche troepentrein Tsinan in Noordelijke richting op 2 Augustus is gepasseerd. JAPANSCHE LUCHTSTRIJDKRACHTEN IN ACTIE. SJANGHAI, 3 Aug. (A.N.P.). Uit Tan- kingpau en Kalgan wordt gemeld, dat ver scheidene Japansehe vliegtuigen, in herha ling van den reeds op 1 Augustus ingezetten aanval, gisteren den doorgang van Nankau hebben gebombardeerd. Bij deze bombar dementen zijn talrijke slachtoffers gevallen, maar de aanvallen van infanterie en cava lerie, die er op volgden, konden de Chi neesche troepen niet uit hun stellingen ver drijven. De gevechten worden voortgezet. Het schijnt, dat het doel van den Japan- schen aanval de spoorlijn PekingSoejoe- an is. Men verwacht, dat de krijs verrichtingen zich zullen afspelen langs den grooten muur. Nankau vormt een belangrijke strategi sche stelling. De verdediging is in handen van de 102de Chineesche divisie, die deel uitmaakt van het 29ste leger, welker troe pen niet hebben deelgenomen aan de vij andelijkheden in de provincie Hopei. In Kalgan heerscht rust. Het Japansehe con sulaat heeft zich uit deze plaats terugge trokken naar Tsjangte. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Aug. Groentenveiling. Per 1C0 kg.: roodekool 23, savoyekool 2.10 groenekool 1.90, kroten 1.70, uien 3.50 5.00, peen 2.50, aardappelen 2.003.20 druiven 3446, snijboonen 412, stok- boonen 1217, pronkboonen f 45, stam boonen 48, tuinboonen 26, doperw ten 415, peulen 9, per 100 kg.: poste lein 25, spinazie 26, tomaten A 4.00—6.40, idem B 4.00—6.60, idem C 45, idem CC 4.00—4.20, per 100 stuks: andijvie 0.601.00, komkommers 1.50 2.70, bloemkool 1.506.60, meloenen 4 28, salade 0.60—1.50, perziken 1.40 10.rabarber 0.400.90, per 100 bos: kroten f 0.501.80, pieterselie 0.301.0, radijs 0.501.20, selderie 0.301.70, uien 0.30—1.70, peen 2.807.20, rabarber 2.60, raapstelen 30 cent. 3 Aug. Vette Varkens. Totale aan voer 191 stuks, waarvan 168 zwaar 6062 cent en 23 licht 5458 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel tamelijk, NOORDWIJKERHOUT, 2 Aug. Veiling „De Eendracht". Bramen 75 cent per slof, capucijners f 0.651.15, blauwe schok kers 1.301.45, krombekken 1.101.15; pronkers 50 cent, dubbele boonen 6172 cent, tuinboonen 3368 cent, stokboonen z. dr. 1.251.30, enkele boonen z. dr. 0.701.35, enkele boonen m. dr. 0.75 1.00, snijboonen 0.651.20, alles per 10 kilogram. VEUR, 2 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.602.30, 2e soort 1.501.90, 3e soort 1.50, gele komkom mers le soort 1.502.10, 2e soort 1.50 1.80, 3e soort 1.50, kropsla le soort 0.60 1.20, stoofsla per kg. 23 cent, peen 35, bloemkool le soort 1.905.80, 2e soort 1.503.00, tomaten midd. 2.00 2.50, gr. ronden 2.002.60, 2e soort 2 2,40, 3e soort 2.002.30, bonken 2.00 2.20, andijvie per 100 0.601.20, andijvie per kg. 23 cent, spinazie per 4 kg. 819 cent, postelein 24, snijboonen f 48, spercieboonen 410, tuinboonen f 47, meloenen 423.. Burgerlijke SJard LEIDEN. Geboren: Pieternella, dr. van D. Boon en J. Onvlee. Anna Elisabeth, dr. van J. Martij n en W. Zandberge. To- nia, dr. van C. C. Zandvliet en T. v. Wee- ren. Catharina, dr. van J. van Rijn en H. J. E. Kasteelen. Willem, zn. van P. J. Hartevelt en M. Neuteb'oom. Johan na Hendrika, dr. van G. van Galen en P. van Giessen. Barbera, dr. van J. Kraaijeveld en P. v. d. Graaf. Johanna Jacoba, dr. van W. Schelvis en C. P. Was senaar. Gerardus Henricus, zn. van P. J. M. Lünnemann en G. v. d. Quast. Cornelia, dr. van C. Vermeer en L. Klein. Johannes, zn. van J. Bontje en W. C. Laven. Johannes Leonardus, zn. van W. v. d. Veer en E. de Heiden. Kurt, zn. van W. H. Bielinski en A. Schumac her. Ondertrouwd: J. Sira jm. 26 j. en J. A. H. Le Fevre jd. 30 j. Gehuwd: A. v. d. Kaaij jm. en H. Verra jd. D. v. Niekerk jm. en B. J. Snelderwaard jd. W. H. v. Steijn jm. en J. M. v. Latum jd. J. L. Tersmette jm. en J. G. M. Buschgens jd. Overleden: J. I. Eradus, m. 57. P. J. Chaudron, zn. 27 j. ROTTERDAM, 2 Aug. Buitenl. Granen. Stemming lusteloos. Rogee: 74/75 kg. Bahia Blanca aangeko men 10.55, 74/75 kg. idem stoomend 10.55, Canada no. 2 disponibel 10.70, 73/74 kg. La Plata disponibel 10.40, 74/75 kg. Hongaarsche disponibel 9.45, 71/72 kg Roemeensches disponibel 9.20, 75/76 kg. Noord-Russische disponibel 10.50. Gerst: 67/68 kg. La Plata aangekomen 169.65/66 kg. idem stoomend 166.—, 62/63 kg. idem aangekomen 165.—, 63 kg. idem ladend/geladen 162.61/62 kg. Roemeensche disponibel 164.Ame- rikaansche no. 3 stoomend 162, Karoon geladen-gestoomd 153. Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped aan gekomen 685.55/56 kg. idem stoo mend 680. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata oude oogst disponibel 128, idem aangekomen 131.50131.idem stoomend 131.50; La Plata Cinquantino aangekomen 142. idem stoomend f 141.Witte Yougo-Sla- vische disponibel 128, Mixed Benguela disponibel 130.Witte Java disponibel 128, Witte platte Afrikaansche No. 2, stoomend f 130.50, Afrikaansche no. 8 stoo mend 129.50. ROTTERDAM, 3 Aug. Vee. Totale aan voer 3000 stuks. 198 paarden, 59 veulens, 691 magere runderen, 805 vette runderen, 136 vette kalveren, 205 graskalveren, 500 nuchtere kalveren, 288 schapen en lamme ren, 6 varkens, 2* biggen, 110 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 80, 13 en 5765 cent, vette ossen 74, 70 en 5464 cent, stieren 70, 68 en 62 cent, vette kalveren 1.05, 95 en 7580 cent, schapen 50, 45 en 35 cent, lammeren 62, 57 en 52 cent, graskalveren 65 en 55 cent, nuchtere kalveren 65, 60, en 55 cent, slachtpaarden 60, 55 en 46 cent, Prijzen per stuk: schapen f 282318, lammeren 1816, nuchtere slachtkalveren 17.5015.5011, nuchtere fokkalveren f 242219. slachtpaarden 285220140, werkpaarden 365315 200; hitten 215—180—140, veulens 160 —130—85, stieren 340—280—180; kalf- koeien 295255180; melkkoeien 300 260190; varekoeien f 200170130; vaar zen 190—145—110; pinken 155—125—100 graskalveren 654520; bokken of gei ten 14105. Overzicht: vette koeien aanvoer iets korter, handel kalm, prima koe 84, prima os 80, ossen hooger prijzen van de koeien als gisteren; stieren aanvoer iets ruimer ter markt, handel stroef, prij zen iets lager; vette kalveren prijzen als vorige week, handel redelijk, prijzen als gisteren, prima kalf ging nog tot 1.15; Schapen en lammeren aanvoer iets grooter, aanvoer lui, prijzen moeilijk te handhaven; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel vlug, prijzen hooger; paar den aanvoer ruimer ter markt, slacht- en werkpaarden kalm, hitten redelijk, sl. en werkpaarden als vorige week, hitten duur der, de aanvoer van veulens was als vori ge week met stuggen handel. De prijzen bleven stationnair. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend; varekoeien aanvoer normaal, handel sleepend, constante prij zen; vaarzen en pinken, aanvoer iets min der, handel stil, prijzen als vorige week; graskalveren aanvoer ruimer ter markt, handel willig, prijzen stijgende; bokken of geiten aanvoer ruimer aangevoerd, handel vlug, vaste prijzen. 's HERTOGENBOSCH, 3 Aug. Boter. Aanvoer 17925 kg. Prijzen: hoogte prijs 1.49, laagste 1.45, en middelprijs f 1.47 per kg. BODEGRAVEN, 3 Aug. Kaas. Aange voerd 356 partijen Goudsche kaas, waaron der alle met rijksmerk, totaal 16.020 stuks, wegende 144.180 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2729, 2e soort 2426, zwaar dere tot 31.Handel vlug. WISSLLNOTEERLNGEN (AMSTERDAM) Londen 9.03 Berlijn 72.971/., Parijs 6 80'/4 Brussel 30.521/2' Zwitserland 41.66 Kopenhagen 40.321 Stockholm 46.57' Oslo 45.40 New York 1.811/4 Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3