Brieven binnenland STADS 5; briefkaarten 4 ct. i NIEUWS Laatste berichten AGENDA Burgerlijke Stand ZATERDAG 31 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Het stuivers- HET STUTVERSPORT HERSTELD. BRIEVEN BINNENLAND 5 CENT; BRIEFKAARTEN 4 CENT. Ingang 1 September 1937. Bij de aankondiging der tariefsverlagin gen in Februari van dit jaar voor binnen- landsche telegrammen en interlocale ge sprekken over korte afstanden is er reeds op gewezen, dat de bedrijfsleiding van P. T.T. er naar streefde om, zoodra de om standigheden daarvoor gunstig zouden zijn, ook het binnenlandsche briefport te ver lagen. Met ingang van 1 September a.s. zal een en ander thans zijn beslag krijgen: het interlocaal tarief voor brieven en briefkaarten zal dan tot resp. 5 cent (voor een brief van 20 gram) en 4 cent (voor een brief kaart) worden verlaagd- Als gevolg hiervan zullen nog eenige andere daarmede verband houdende tarie ven worden verlaagd; allereerst als logisch gevolg, het brieftarief in den 2en gewichts- trap, dat van 12 op 10 cent wordt ge bracht. Teneinde een eenvoudige tarief- schaal te verkrijgen (tevens voor den uit voerenden dienst van belang) en tegelijk ook voor de zwaardere brieven tot een be langrijke portverlaging te komen, is de tweede gewichtstrap doorgevoerd tot 200 gram, terwijl de daarop volgende gewichts- grenzen op 500. 1000 en 1500 gram komen te liggen. Deze wijziging der gewichtsklassen in het interlocaal verkeer bracht eveneens een herziening dezer klassen in het locaal verkeer met zich. De tweede grens voor dit verkegr is van 40 op 100 gram gebracht. In de hoogere gewichtsklassen wordt het in terlocaal tarief gevolgd. Mede uit gelde lijke overwegingen kon voor de briefkaar ten niet verder worden gegaan dan een ver laging tot 4 cent. Door de briefportverlaging zou in de hoo gere gewichtsklassen het tarief voor brie ven en spoed-eischende drukwerken gelijk zijn, zoodat deze laatste, boven een ge wicht van 50 gram, vervallen. Eveneens was herziening van het tarief der monsters noodzakelijk, daar dit in de hoogere gewichtsklassen het nieuwe" brief tarief te boven gaat. Het tarief der mon sters is daarom op 3 cent per 100 gram of gedeelte daarvan vastgesteld. Verlaging geldt ook voor grens verkeer en voor overzeesche gebieden. Genoemde tariefswijzigingen bren gen tevens rpede, dat het porto van brieven en briefkaarten, gelden in het grensverkeer met België en Duitschland, alsmede in het ver keer met Curagao en Suriname bij verzending per landmail, c.q. zee post, en tevens het tarief der mon sters in het verkeer met Suriname, Curasao en Ned.-Indië per zee post, dienovereenkomstig wordt verlaagd. EERSTE PLECHTIGE H. MIS PATER A. PADBERG Morgen om half elf zal in de St. Petrus- kerk alhier de weleerw. Pater A. J. M. Padberg M.S.F. zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. De feestpredicatie zal wor den gehouden door den zeereerw. Pater L. v. d. IJssel. 's Avonds om 8 uur zal de neomyst een plechtig Lof-met Te Deum ce- lebreeren. KATHOLIEKE FILM ACTIE. In aansluiting op de encycliek „Vigilanti Cura" 'en de op roep van het Doorluchtig Episcopaat, hier te lande, zal ook Leiden op 1 Augustus zijn eersten Film-Zondag houden en wel in de Hartebrugkerk. Daar zal de bekende kanselredenaar Pa ter Felix O.Carm. onder alle H. Missen de noodzakelijkheid van Katholieke Film Ac tie uiteen zetten. Groot zijn de verwachtingen, gezien de warme sympathie, welke Leiden reeds eer der getoond heeft voor de stichting Gezins film. Genoemde Stichting is in zijn geheel overgegaan naar de Katholieke Film Actie en haar propagandaleider Pater Aux. v. Schalen O.F.M. is nu algemeene propagan daleider der K.F.A. Het Hoofdbestuur, hetwelk zetelt te Den Bosch, Nieuwstraat 24, vertrouwd; dan ook dat alle leden van „Gezinsfilm", zonder eenige uitzondering zullen overgaan naar de K.F.A. Een kern van ongeveer 10 propagandis ten heeft zich spontaan beschikbaar gesteld, om het doel te bereiken, door Z. H. den Paus uitgestippeld en door het Doorluchtig Episcopaat zoozeer aanbevolen. DE MEER-WERK-ACTIE Het bedrag der toegezegde werkzaamhe den in het kader der Meer-Werk-Actie is thans gestegen tot 110.583. Koninkl. Jacht „Piet Hein" Naar wij vernemen, worden de dekens, bestemd voor de bedden der koninklijke hutten en voor de hutten der hofhouding en gasten, op het Koninkl. Jacht „Piet Hein" geleverd door de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaal berg en Zoon alhier. port hersteld De frankeering der postbladen wordt, overeenkomstig het nieuwe brieftarief, 5 cent. Dit geldt eveneens voor de uitslui tend per landmail naar Indië te verzenden postbladen. De postzegelautomaten zullen, zoover noodig, worden gewijzigd. Hieronder volgt een overzicht der nieu we tarieven: A. BINNENLAND. Brieven tot en met 20 gram 5 cent, boven 20 t/m. 200 gram 10 cent, boven 200 t/m. 500 gram 15 cent, boven 500 t/m 1000 gram 20 cent, boven 1000 t/m. 1500 gram 25 cent, boven 1500 t/m. 2000 gram 30 cent. Briefkaarten: 4 cent. Gedrukte stukken: tot en met 500 gram 1Y, c^nt voor elke 50 gram of gedeelte daarvan, boven 500 t/m. 750 gram 17^ cent, boven 750 t/m. 1000 gram 20 cent, en voorts voor elke 500 gram of gedeelte daarvan 5 cent meer. Voor spoedbehandeling t/m. 50 gram 2 cent; voor drukwerken bo- ven 50 gram vervalt de mogelijk heid tot spoedbehandeling. Monsters: 3 cent voor elke 100 gram of gedeelte daarvan. B. LOCAAL VERKEER. Brieven boven 20 t/m. 100 gram 6 cent; boven 100 gram interlocaal tarief. C. NEDERLANDSCH-INDIë (ALLEEN LANDMAIL EN ZEEPOST): Postbladen 5 cent; briefkaarten 4 cent; monsters 3 cent voor elke 100 gram of gedeelte daarvan. D. SURINAME EN CURASAO: Brieven 5 cent voor elke 20 gram of gedeelte daarvan; postbladen 5 cent. Briefkaarten 4 cent. Monsters 3 cent voor elke 100 gram of gedeelte daarvan. E. BELGIë EN DUITSCHLAND. (GRENSVERKEER). Brieven 5 cent voor elke 20 gram of gedeelte daarvan; briefkaarten 4 cent. De P.T.T.-dienst zal hiermede de bin nenlandsche tarieven voor post, telegraaf en telefoon weder op vooroorlogsdhen grondslag hebben gesteld, t.w.: een binnenlandsch telegram (10 woor den): een kwartje; een telefoongesprek (tot 15 K.M.): een dubbeltje; een brief (tot en met 20 gram): een stuiver. i Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 6970. Liedorp en de Raat (B. P.), Alphen a. d. Rijn, Gouw- sluischeweg 77, handel in en fabricage van zuivelproducten; handel in koek, bisquit en chocolade. Venn.: K. Liedorp en L. W. de Raat, Alphen a. d. Rijn. 6971. Reclame Bureau „Leico" (B. P.), Leiden, Steenstraat 3, brief reclame. Ven- nooten: L. A. Schrier, Leiden en A. H. H. Schulte Kuperjans, Hillegom. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heef t in de afgeloopen maand ƒ.13.688.11 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 1828.54 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Ryn 22 moeten worden ingeschreven. Voor het examen hoofdakte zijn te Den Haag,geslaagd de heeren G. Wijling en Ph. E. H. Roelofs, beiden alhier. Voor het examen boekhouden M. O. KXII is te Den Haag geslaagd de heer J. Teeuwen, alhier. Ten nadeele van J. H. uit de Haarlem mermeer is gisteren van de markt alhier een stier ontvreemd. Voor het examen in Duitsche Handels correspondentie van de Federatie Mercuriu slaagde: mej. E. Timmers, alhier. Voor het examen in Boekhouden vanwe- wege de Fed. Mercurius en de Ver. v. Leeraren in de Handelswetenschappen: de heer H. J. Hoogenboom, Hoogmade. Beiden werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. Te Amsterdam is geslaagd voor het exa men Nuttige Handwerken mej. G. Hop, al hier. Opgeleid aan de „Voorzienigheid" te Amsterdam. Door den officier van Justitie te 's-Gra- venhage is beëedigd tot makelaar in on roerende goederen onze stadgenoot de heer M. Lindenhoff. Bij Kon. Besl. van 9 Juli 1937 is met ingang van 1 Augustus 1937 de tweede luitenant J. Bunschoten van het 6e Regi ment Veld-Artillerie alhier benoemd en aangesteld tot eerste luitenant. BIOSCOPEN. Luxor. „De Jonge Graaf", de hoofdfilm van deze week, is een dolvermakelijke geschiedenis, waarbij de lieftallige filmster Anny Ondra de hoofdrol vervult. Deze film geeft de ge schiedenis weer van 'n meisje, dat met haar vader in een circus als zingende clown op treedt. De vader is de zoon van oud adel lijk geslacht, doch door zijn vader verstoo- ten. De oude brombeer (Hans Junkerman beeldt deze type kostelijk uit) laat zich na herhaald aandringen vermurwen tot ver zoening, doch alleen met. zijn kleinkind, dat volgens hem een jongen zou zijn. Hij wil dus alleen den jongen graaf zien en nie mand anders. Voor 'n circusartiste en voor Anny Ondra zeker geen bezwaaren in haar graven-rol is zij zeker wèl zoo aardig, even origineel, vlegelachtig en gedistin geerd al naar gelang het haar te pas komt. Natuurlijk leidt dit dubbel-leven weer tot de gebruikelijke complicaties met al den aankleve van dien. Een oud thema, reeds herhaaldelijk op allerlei wijzen uitgebeeld, doch tglkens weer bekoorlijk, amusant en aantrekkelijk van uitvoering. Mèt Anny Ondra werken verschillende filmsterren van naam mede, om deze rol prent te doen slagen. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „Cir cus-gasten" met Watt en Half Watt. Deze bekende komieken, die wij sedert langen tijd niet in Luxor gezien hebben, treden in deze film echter niet zoozeer als hoofd rolvertolkers op dan wel als clowns om het eigenlijke verhaal in deze film wat op te vroolijken. Een vlotte, aardige geschiedenis, waar door velen een amusant uurtje kunnen doorbrengen. Trianon. „Het proces Mevrouw Ames" geeft op verbluffend spannende wijze een kijkje achter de schermen van een Amerikaan- sche rechtszitting. Een vrouw is beschuldigt van moord op haar man en beleeft de verhooren en kruis- verhooren, die op buitengewoon pakkende wijze worden uitgebeeld. Zij wordt vrij gesproken. Maar het hoogtepunt bereikt de film dan, als de schoonmoeder van deze film eerst als de schoonmoeder van deze vrouw haar kind wil adopteeren. Dan be gint het tweede proces. Den man. die als officier van justitie, alles gedaan heeft om haar te doen veroordeelen en die nog al tijd van haar schuld overtuigd is, vraagt zij den moordenaar te zoeken, want haar zoon wil zij behouden. Dan doorleeft men, in prachtige spanning, afgewisseld met zeer goede en frissche momenten de strijd tus- schen de beide partijen: schoonmoeder en schoondochter. Maar Mat Logan zoekt in middels den moordenares hij" is over tuigd bij mevrouw Ames te zullen uitko komen. In een prachtig gespeelde rol zoekt en vindt hyden moordenaar, wat als slot van de film het spannendst denkbare hoogtepunt ten gevolge heeft. Het spel van* deze beiden, mevrouw Ames (Madeleine Carroll) en Matt Logan (George Brent) is meer dan bewonderenswaardig en de film is een der beste, die wij in langen tijd uit Amerika zagen. Zij is prachtig van spanning, en menschelijk, zonder overdre ven sensatie. Na de pauze was er de film „Wij zijn toch allemaal geen Engelen", die ook zou kunnen heetep „De gevolgen van een slip pertje", Want op het doopfeest van de tweeling van zijn nicht raakt mijnheer Kempernich in Keulen in slecht gezelschap, waarbij iets in een hotel gestolen wordt, waarvan hij wordt verdacht. Dienzelfden avond maakt ook zijn vrouw een onschul dig slippertje, waardoor zij ook 's nachts niet thuis komt. De gevolgen zijn: politie onderzoek, huiszoeking, echtelijke oneenig- heden, rechtszaak. En daar beiden voor elkaar niet willen weten wat er gebeurd is fantaseeren zij er maar lustig op los en de zaak wordt als maar ingewikkelder en ko mischer. Dit zeer luchtige verhaal is naar het be kende Duitsche recept door Heinz Rüh- mann en Lenie Marenbach geestig behan deld, zoodat de toeschouwers met deze co- medie de vojle maat krijgen. En al kun nen wij niet het slot onderschrijven, waar in gezegd wordt, dat ieder mensch eens een slippertje moet maken, volwas senen kunnen dit slippertje beter in deze film gaan zien en zich aldus amuseeren. Met een zeer goed stemmingsfilmpje met ramp van de „Flamingo", een zeer aantrek - ramp van de „Flamingo" een zeer aantrek kelijk programma voor volwassenen. Lido. Als „de Bilt" regen voorspelt, wordt het stee-vast mooi weer. Die zich einde- loos-herhalende „vergissing" is het gevolg van een andere vergissing. Deze leering hebben we uit een bezoek aan „Lido" ge trokken. Het blijft droog, als een van de as sistenten met de magneet ervan doorgaat; het regent als een lief, schattig en hupsch meisje de magneet terugbrengt. Iedereen had juist het omgekeerde verwacht, maar een bezoek aan „Lido" zal u uit de waan voorstelling rukken, welke mooie meisjes combineert met mooi weer. Het is een dwaas verhaal van die regen-magneet en het hupsche meisje; zelfs Nurks in de Haarlemmerhout zou dit regenverhaal niet met droge oogen kunnen aanschouwen. Er komen twee oude locomotieven bij te pas. In welk verband twee locomotieven staan met een poging om regen te. maken, is te ingewikkeld om in kort bestek uit te leg gen. Maar twee locomotieven, die op el kaar moesten botsen en geruimen tijd hardnekkig weigerden aan dit bevel te ge hoorzamen, vormen een voornaam onder deel van het procédé. Hebt u al eens twee locomotieven op hol zien slaan? Zoo niet ga naar „Lido" om te sidderen en te scha teren. Het is een flauwe grap maar de flauwste moppen zijn de leukste. En deze locomotieven-botsing is werkelijk een ver gissing, waarbij iemand de haren te ber gen rijzen, terwijl de rest van het hoofd schatert van plezier. De tweede film is van een totaal ander genre, doch met eenzelfde mengeling van leed en vroolijkheid. De rol van botsende locomotieven wordt hier vervuld door twee opgewekte jonge heeren, terwijl een even opgewekte jongedame de magneet vormt, die op beider harten een magische aantrekkingskracht uitoefent. Het verloop van het verhaal laat zich eenigszins ra den. „Een vrijster is geen deelbaar goed", merkte Vader Cats reeds wijselijk op. De jongedame moet een keus doen, waarbij het haar, volgens de voorschriften van een goed-geschreven scenario, niet gemakkelijk wordt gemaakt. Beide films in „Lido" deze week zorgen voor een aardige tijdpasseerlng. DE BRAND IN DE FILMCABINE TE HELMOND. Ook het derde slachtoffer overleden. Het ontzettende ongeluk, dat gis teravond in de bioscoop „Alcaaax" te Helmond heeft plaats gevonden, heeft zooals werd gevreesd, nog een derde slachtoffer geëischt. Hedenmorgen, kort voor elf uur is in het St. Antonius-ziekenhuis het tienjarig, en niet twaalfjarig, zooals eerst werd gemeld, meisje van der Made uit Schiedam, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, overleden, tengevolge van de zware brandwonden welke zij had op gel tro pen. Nader kunnen wij over de ramp nog het volgende mededeelen. Toen de brand in de cabine uitbrak, zagen de drie zich daarin bevindende personen, zich den uitgang naar het balcon van de bioscoop waarschijnlijk door de hevige vlammen versperd. De heer Tersteeg moet toen een wanhoopspoging hebben gedaan zijn lo geetje te redden, hij heeft het kind door een raampje van 25 bij 40 centimeter van de cabine op een plat dak geduwd, waar het kind met zware brandwonden over dekt en in zeer opgewonden toestand werd opgemerkt. Het meisje dreigde aan stalten te maken om van het dak te springen, maar zij werd hierin verhin derd door eenige personen, die ijlings een ladder hadden gehaald en het kind veilig naar beneden brachten, waarna het naar het ziekenhuis werd vervoerd. Haar toe stand was evenwel hopeloos en het meisje is dan ook zooals gemeld, vanmorgen overleden. Bij het eerste blusschingswerk hebben de heeren J. Glabbeek en J. van Berlo zich bijzonder onderscheiden. Zij waren het, die, nadat de vlammen voor het grootste gedeelte gedoofd waren, de beide slachtoffers, den zestigjarigen heer Ter- steeg ën mej. J. Tersteeg uit de cabine haalden en naar buiten brachten. De heer van Berlo heeft hierbij nog zijn pols ver stuikt. Het politieonderzoek naar de oorzaak van de ramp heeft nog geen positief re sultaat opgeleverd. Opgemerkt zij nog, dat de dampen, welke brandende cellu- loide ontwikkelden, de gevaarlijke nitro- cellulosedampen zijn. Als gevolg van de ontwikkeling van deze gassen zijn de twee oudste slachtoffers waarschijnlijk binnen weinig oogenblikken bewusteloos geraakt. DE RAMP VAN DE „FLAMINGO". De begrafenis van de omgekomen passagiers. De stoffelijke resten van de passagiers, de heer en mevrouw Tondeau, zijn heden teraardebesteid op de begraafplaats te Heu- sen bij Doornik. De teraardebestelling van wijlen den heer F. J. Wetzlar geschiedt Maandag te Keulen. Het stoffelijk overschot van den Engelschen passagier, den heer G. H Whitehouse, wordt dezer dagen naar Engeland overgebracht. TELEGRAMMEN^ PRINS TSJISJIBOE NAAR NEDERLAND VERTROKKEN. BERN, 31 Juli (A.N.P.) Prins Tsjisjiboe, de broeder van den keizer van Japan, is heden, na een verblijf van drie wegen in Grind el wald, naar Nederland vertrokken, waar hij o.a. een bezoek zal brengen aan MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juli. GroentenveiUnf. Per 100 kg.: Roodekool 1.20—2.60, savoyekool 2.10—2.20, groenekool 1.70—3.00, kroten t 2.50—2.70, uien 2.80—5.10, peen 1.90— 3.10, aardappelen 2.10—3.50, druiven f 32 —48, snijboonen 4—11, stokboonen 14 17, pronkboonen f 4—5, stamboonen S 4 —7, tuinboonen 3—8, doperwten 4—12 per 100 kg.: postelein 24, spinazie 2 —6, tomaten A 4.00—5.80, idem B 4.00— 6 20, idem C 4.00—4.40, idem CC 4.00— 4.20, per 100 stuks: andijvie 0.600.90, komkommers 1.502.10, bloemkool 1.50 7.20, meloenen 429, salade 0.601.20 perziken f 1—10, rabarber 60—70 cent, per 100 bos:'kroten f 0.70—1.60, pieterselie f 0.30—1.30, radijs f 1.20—1.30, selderie 0.60—3.70, uien f 0.60—1.30, peen 2.50— 6.10, rabarber 1.10—2.20, raapstelen 30 tot 40 cent 31 Juli. Boter. Aanvoer 870 kg. Prij zen: prima fabrieksboter f 1.53. prima boe- renboter 1.41—1.50 per kg. Handel matig Turfmarkt van 26 Juli tot en met 31 Juli. Aangevoerd 130.000 stuks lange turf prijzen 78 per 1000 stuks VEUR, 30 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.502.10, 2e soort 1.50,- gele komkommers le soort 1.60 LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargfenomen door de dokters: De Bruijne, Niemer, v. Leeuwen, Kort man en Winkler. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Aug. waar genomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; E. B. Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. LEIDEN. Geboren: Bernardinus z. van A. Swagers en J. P. v. Rossum Nellie d. van S. Prevoo en N. v. Egmond Teu- nis z. van G. v. d. Vlist en J. J. Pijnakker Gabriel z. van G. Gressie en M. v. Tongeren Cornelia Martina d. van J. B. Koop en E. M. M. Berbiers Fran- cina d. van W. v. d. Burgh en en A. Post Helena Johanna d. van G. Brouwer en J. B. Groeskamp Hendrina d. van H. D. Aartsen en D. Zwemmer Jacob z. van J. v. Duin en P. Passchier Sientje Johanna d. van C. v. d. Steen en A. C. Nieuwkoop Sara d. van P. de Graaf en C. H. Eradus. Ondertrouwd: E. v. Kampenhout jm. 27 j. en N. Verheij wede. 27 j. M. j. Groen jm. 26 j. en M. A. den Oude jd. 23 j. Overleden: N. Langeslag m. 42 j. A. Geus m. 52 j. L. Rhijnsburger zn. 18 j. C. M. Schenk dr. 16 j. M. de RaveLadage wede. 76 j. 2.00, 2e soort 1.50, kropsla le soort 0.80 1.40, peen 3.506.10, bloemkool le soort 4.90—6.40, 2e soort 2.30—3.50, uit schot 1.50, tomaten midd. f 2.002.30, gr. ronden f 2.002.40, 2e soort 2.00 2.10, andijvie per 100 kg. 0.60—i.20, an dijvie per kg. 23 cent, spinazie per 4 kg. 2435 cent, postelein 2.302.60, snijboo nen 912, spercieboonen f 68, selderie 6090 cent, tuinboonen 6.00—9.10, dop erwten 1418, meloenen f 828, drui ven 2123, roode en witte bessen 1011 cent. NIEUWERBRUG, 26 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 5151 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.90—3.50, bruin 3.20—3.60. eenden eieren 3.30—3.40 alles per 100 stuks, bo ter 6670 cent per pond; kaas 1632 cent per pond; kippen 5075 cent, hanen 10 70 cent, konijnen 0.651.75 per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 30 Juli. Groenten veiling. Spinazie 56.80, Heerehböonen ƒ4.30—8.60, Snijboonen ƒ4—9.10, Postelein 33.80, per 100 K.G. Selderij ƒ0.301.50, Peen 7—8.40, Kroten ƒ.1.60—2.70, Uien 1.40—1.90, Andijvie 1—1.90 per 100 bos. kropsla ƒ0.601.70, Komkommer ƒ1.50 2.80, Bloemkool I 7.50—13, id. II 1.50—7, Meloenen 720. per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 5000 stuks. Prijzen: Kippeneieren f 2.203.60, Eenden eieren f 2.803, per 100 stuks. BOSKOOP, 30 Juli. Bloemenveiling. Per bos van 10 stuks: Pechtold 1527 cent, Wendland 14—26 cent, Hadley 15—23 cen.t Claudius Pernet 9—14 cent, Briarclif 10— 16 cent Butterfly 8—13 cent. Steward 15 22 cent, Wilh. Kordes 1019 cent, Mme Jules Bouché 812 cent, Rosalandia 9—15 cent, Florex 1016 cent, Phoebe 612 cent Pink Perfection 8—15 cent, Edith Helen 1323 cent, Aug. Noack 712 cent, Eire Poulsen 1018 cesnt. Gloria Mundi 1220 cena, Paul Grampel 1018 cent, Rosa Mun di 20—37 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 612 cent, Ingar Ohlson 15—22 cent, Byou 2040 cent, Vierlanden 1017 cent, E. G. Hily 1522 cent, Asclepia 611 cent. Dahlia's 6—11 cent, Gladiolen 5—8 cent, Tritoma 411 cent, Anjers 47 cent, Roo de Lelies 5070 cent, Gerbera 15 cent, Cle matis Durandi 2336 cent, Clematis Prins Hendrik 80—110 cent, Clematis The Presi dent 54 cent, Clematis le Coultre 1.20, Clematis Nelly Moser 50 cent, Clematis Ville de Lyon 51 cent, Ligustrum 712 cent. NOOTDORP, 30 Juli. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 3.504.40 (aanvoer 4389 stuks), eendeneieren f 2.803.15 per 100 stuks, kalkoeneieren 5 cent per stuk, kippen 4580 cent per stuk, kaas 2229 cent per pond. TER AAR, 30 Juli. Centrale veiling. Spinazie 1617 cent. andijvie 8—21 cent, sla 0.601.70, snijboonen 0.731.40, stek 40 cent, prinsesseboonen f 1.101.35, dubbe stamboonen 5590 cent, witte pron kers 1545 cent, spekboonen 6070 cent, postelein 2.00—2.70, breekpeen 0.60 5.00, rabarber 1.101.90, peen 2.506.00 prei 0.401.00, bloegmkoolv 1.59 cent, komkommers f 1.501.90, tomaten 24 ct. pieterselie 0.60—1.00, aardappelen 4.20, selderie f 0.40—1.30. Augurken: fijn 1.60 2.50, fijnbasterd 75 cent, basterd 6570 cent, grof 64—66 cent, stippel 22 cent, komkommers 14 cent. ROELOFARENDSVEEN. 30 Juli. Groen tenveiling. Sla 0.602.00 per 100 krop, snijboonen 63—93 cent, prinsesseboonen o.851.10, dubb. stamboonen 6065 cent per 10 kg., Augurken: fijn 9.6010.80, fijnbasterd 4.404.80, basterd f 2.853.10 grof 2.042.40, bommen 6480 cent, stippel 1.08—1.12 per 100 kg. NOORDWIJKERHOUT, 30 Juli. Veiling „De Eendracht". Capucijners 0.75—1.00, blauwe schokkers 1.351.50, wonders 65 70 cent, krombekken 0.601.15, dubbe le boonen 5672 cent. tuinboonen 3468 cent, snijboonen 0.551.20, enkele boo nen met draad f 0.801.15. enkele boonen zonder draad f 1.10—1.15, stokboonen z. dr. 1.10—1.15 alles per 10 kg. Aanvoer 3490 zakken.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3