JÜÜ/ 3 H II s SPORT De Vierdaagsche m w m m 0 '0 0 m fff'*"4 m 'M m '/MM ZATERDAG 31 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 EEN DIEVEGGE IN HET PALEIS VAN JUSTITIE Werkvrouw bestal de kas Een Arnhemsche werkvrouw heeft zich naar thans gebleken is gedurende langen tijd schuldig gemaakt aan diefstallen in... het Paleis van Justitie meldt de „Stand." Reeds meermalen werden door het per soneel van Griffie en Parket kleine kas tekorten gesignaleerd. Aanvankelijk dacht men aan vergissingen, maar toen dit euvel zich herhaaldelijk bleef voordoen en ook de postzegelkas zoo nu en dan tekorten vertoonde, moest wel aan diefstal gedacht worden. Vast stond toen ook, dat iemand, die in het gebouw werkzaam was, de schuldige moest zijn. Eenige malen werd een valletje opgezet, maar de dief bleek met de werkwijze van de politie zoo goed op de hoogte te zijn, dat er dan geen diefstallen werden ge pleegd. Zoo duurde het geruimen tijd voor men de schuldige kon ontmaskeren, al was langzamerhand wel ernstig vermoeden ge rezen tegen de werkvrouw van het Justi- tiegebouw. Toen eenige malen achtereen weer kleine bedragen werden gestolen achtte men het oogenblik gunstig opnieuw een val op te stellen en thans had men succes. De daders, een omstreeks 40-jarige vrouw, moeder van eenige kinderen, werd op heeterdaad betrapt. Zij is thans in het Huis van Bewaring ingesloten. GELDKISTJE MET ƒ400.— GESTOLEN Dader te Rotterdam aangehouden Woensdagavond miste de eigenaar van een café aan den Kranenburgweg te Den Haag een geldkistje met een inhoud van ongeveer 400 gulden. Direct werd aangifte bij de politie gedaan, die een uitgebreid onderzoek instelde, en o.m. naging, wie er dien avond in het café waren geweest. De verdenking viel daarbij op den 24- jarigen Duitschen monteur H. N. uit Ham burg, die op de Avia-tentoonstelling op Houtrust werkzaam was bij de inrichting van een Duitschen stand. Het bleek spoe dig, dat N. vrij plotseling met een taxi was weggereden, en nadat de taxi-chauffeur was opgespoord, vernam men, dat hij naar Rotterdam was gereden. Op aanwijzingen van den chauffeur, wist men den man te Rotterdam op te sporen. Aanvankelijk ver zette hij zich tegen zijn arrestatie, maar al spoedig gaf hij zich gewonnen. Het bleek dat h|j te Rotterdam reeds verschillende inkoopen had gedaan, zooals een regenjas, een pak en andere goederen. De politie is erin geslaagd, de leveranciers deze goede ren terug te doen nemen, zoodat het groot ste gedeelte van het gestolen geld, n.l. een bedrag van circa ƒ370, weer terecht is. Na zijn arrestatie heeft N. een volledige bekentenis afgelegd. Hij had tijdens zijn bezoek aan 't bewuste café gezien, waar de eigenaar, die juist gewisseld had, het geldkistje opfcorg, zonder dat dat achter slot ging. Van een onbewaakt oogenblik maakte hij gebruik om zich van het kistje meester te maken, en even later verliet hij het café zonder dat men den diefstal had bemerkt, om zich vervolgens per taxi naar Rotter dam te spoeden. N. zal ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld worden. „Vad." EEN AMBTENAAR, DIE HET BETER WIST Hoe de naam Elisaberthus ontstond! Het gebeurde te Dordrecht, waar een ge lukkige vader zijn eerste kind kwam aan geven, vertelt de „Msbd.". De ambtenaar: „Naam?" De trotsche eigenaar: „Antonius Joan nes Elisabeth". De ambtenaar (schrijvend en voor zich uit prevelend): „Antonius.... Joan nes.... Elisa.... Hé, daar hadden wij ons bijna in de vingers gesneden!" De gelukkige vader (met opgetrokken wenkbrauwen): „Hoezoo als ik vragen mag?" De ambtenaar (met het volle gewicht van zijn autoriteit): „Wel, ziet u, Elisa beth is een uitgesproken vrouwelijke naam". De vader overweegt in den eenvoud van zijn ziel, hoe zijn schoonmoeder (ter wier eere die naam moest worden toegevoegd een uitgesproken vrouwelijke persoonlijk heid isDit argument echter terzijde la tend, brengt hij slagvaardig naar voren: „En Maria dan? Hoeveel jongens dragen niet Maria als tweeden naam?" De ambtenaar (in verregaande wel willendheid tegenover een dergelijke stu piditeit): „Jawel, jawelMaria... Maar, en.... vergeet u niet dat Maria duidelijk religieus isduidelijk religieus, niet waar?" -Dit plotseling opgeworpen religieuse probleem is den verbouwereerden vader te veel. Niemand mag van hem verwach ten, dat hij bekend is met het feit, dat er minstens vier heiligen bestaan hebben, die den naam Elisabeth met veel religiositeit gedragen hebben. En de stem van achter de afscheiding vervolgt: „We zullen het maar een beetje veranderen, vindt u niet? Weet u wat, we zullen er Elisaberthus van maken...." Zoo ontstond op 29 Juli 1937 de naam Eli saberthus. Deze ambtenaar moet in eere gehouden worden. Wanneer hij op dit ingeslagen pad vroolijk verder gaat, wordt het in Dordt amusant wonen. Zeg Geertruidaberthus, heb jij mis schien Jacobaberthus ook gezien? Hij wordt met smart gezocht door Christina- berthus.- Jawel, hij wandelde straks met Anna- berthus en Theresiaberthus. DE LAATSTE MARSCHDAG Willen is kunneni! NIJMEGEN, 30 Juli 1937. (Speciale Correspondentie). De laatste rit is niet de gemakkelijkste geweest. Vooral de nieuwelingen kregen het behoorlijk voor hun kiezen, bleven vaak achter en moesten door de meer door- trainde wandelaars weer worden aange moedigd en bij het peleton worden ge bracht. Meestal vergat zoo iemand dan zijn grootste vermoeidheid en bracht het soms weer een heel eind. Zooals reeds gezegd, was het vandaag een zware marsch. Tot in Grave liep alles vlot van stapel, doch daarna begon het feest. Losse grintwegen dwars door de hei van Mill waren voor velen een struikel blok en menige voet werd hierop stuk ge- loopen. In Mill hielden de meeste wandelaars hun z.g. groote rust en was er plm. 28 K.M. afgelegd. Ook het traject Mill-Cuyk viel niet mee: een broeierige temperatuur en in de zon. Het was of er geen eind aan kwam. Tel kens als we den toren van Cuyk bijna ge naderd waren, moest er weer een zijweg worden ingeslagen. Dit zoo verlangde dorp bereikten we om omstreeks 12 uur. De ponteniers hadden daar voor de wande laars een schipbrug geslagen en dus was het scheepvaartverkeer tot zoo lang ge stremd. Na één uur werd deze brug weer afge broken en moest de rest van de wandelaars worden overgezet met een kleine motor boot hetgeen een groot oponthoud zou zijn. Daarom zorgden de meesten om vóór dat tijdstip aan den rechter-Maasoever te zijn. Na Cuyk was er nog een klein stukje slechte grintweg tot aan Mook, doch daar na kregen we een breeden geasphalteerden weg tot de kazerne toe. Wat een belangstelling langs dien weg Iedere groep die langs kwam, werd door 't publiek aangemoedigd of hartelijk toege juicht, terwijl de Nijmeegsche schoonen voortdurend bloemen uitdeelden aan de wandelaars. Wij L.P.S.V.'ers ontvingen ook allen een aardig bouquetje chrysanten van de echt- genoote van onzen Henry en we werden door de familie Gerritsen uit Nijmegen, waar wij 's avonds na de marschen vaak vertoeven en waar wij steeds een harte lijke ontvangst en een gul onthaal genie ten, verrast met een prachtigen fruitmand. De lezer van dit artikel zal begrijpen, dat wij met de bloemen en den fruitmand veel belangstelling trokken en dat menig toeschouwer een smachtenden blik op onze mooie tros druiven wierp. Tn een flinke houding en een behoorlijk marschtempo marcheerden wij voor de laatste maal het kazernehek binnen, lever den onze startkaart in en daarna werd op het Molenveld de ons welverdiende beloo ning uitgereikt. Even na ons kwamen de L.W.S.V.-man nen, en de kerels van het 14e R.I. Allen waren present. De kapitein van het 14e R.I. verklaarde mij, dat er dit jaar bijzonder goed geloo- pen was. Later zagen we Pro Patria, de leden van de R.K. Gymnastiekvereeniging „Klimop" en de overige Leidsche loopers. Voor zoover mij bekend, zijn er geen Leidsche uitvallers; een pracht-prestatie, daar er nog nimmer zooveel wandelaars uit de Sleutelstad waren als dit jaar het geval was. En hiermede behoort de 27e Vierdaagsche tot het'verleden. Slechts acht uitvallers op den laatsten dag NIJMEGEN, 30 Juli. De laatste dag van de vierdaagsche heeft een waardig slot gebracht van dit sportevenement. Van morgen zijn 4196 deelnemers aan den start verschenen en zoo goed als allen hebben het einde op schitternde wijze gehaald. Hier en daar waren wat mank loopenden, men zag enkele gesteunden, maar het mee- rendeel bleef fit, tot groote vreugde van de leiders. Ook op dezen dag mocht men de belang stelling ondervinden van hooge autoritei ten, waaronder luit.-gen. J. J. G. baron v. Voorst tot Voorst, commandant van het veldleger; ir. M. H. Damme, directeur \an P.T.T.; mr. E. de Visser, proc.-gen. van het Arnhemsche Gerechtshof, en eenige mili taire attaché's van het Fransche consulaat. De minister van Binnenlandsche Zaken, ir. H. van Boeyen, bracht een speciaal be zoek aan de Prins Hendrikkazerne om zich daar op de hoogte te stellen van de orga nisatie en de accomodatie, welke bij de vierdaagsche altijd aanwezig is. De minis ter sprak zijn groote voldoening uit over de geheele organisatie. De tocht ging over Grave en Cuyk naar Mook. De Dordtsche pontonniers hadden over de Maas weer de brug gelegd en ook nu weer bleek deze te voldoen aan de eischen, welke een druk en snel verkeer stelt. Hier vooral ook kwamen de hoogere autoriteiten het voorbijtrekken der groe pen gadeslaan. In den middag kwam de zon door, zoodat de vierdaagsche, welke begonnen is onder bewolkten hemel, ein digde met een vroolijk zonnetje. De be langstelling was, der traditie getrouw, in het stadje Grave en Cuyk, zeer groot, maar in Nijmegen, alle verwachtingen overtref fend. Er stonden van Malden tot St. Anna en de kazerne wel een honderdduizend toe schouwers langs den weg. Duizenden en van NIEUWKOOP OEGSTGEEST TELEFOON 2527 duizenden bloemen waren er geplukt en verwerkt tot kransen en bouquetten, waar mede de deelnemers werden gehuldigd. Het enthousiasme kwam nu eigenlijk goed los en dat deed den wandelaars, die de laatste dagen nogal zwijgzaam waren ge weest, zichtbaar goed. Direct na aankomst konden de deelnemers hun prijzen, be staande uit kruisen, kroontjes en cijfertjes, naar gelang het aantal jaren, dat zij in de vierdaagsche uitkomen, in ontvangst ne men. Jhr. Mr. G. C. von Weiier, vice-ad- miraal T. L. Kruys, commandant van de Marine en kapitein-adjudant J. N. Breune- se reikten persoonlijk de prijzen uit. Op het Molenveld en in de Prins Hen drik-kazerne, waar verschillende groepen door militaire muziekkorpsen van de ma rine en van de infanterie alsmede dat van de postharmonie, werden voorafgegaan, heerschte groote geestdrift. Het feest werd vanavond besloten met een groot concert en bal in „De Vereeni- ging", waar minstens een 6000 bezoekers waren. Als we nu gaan recapituleeren, komen wij tot de volgende cijfers: Den eersten dag vielen 16 deelnemers uit, den tweeden dag startte er 21 niet, en vie len er 25 uit. Den derden dag zijn er 13 thuis gebleven en kwamen er 13 in een auto terug en den vierden dag zijn er ne gen niet gestart, zoodat er des morgens 4196 naar Cuyk trokken. Hiervan zijn er nog 8 uitgevallen, zoodat in totaal 4188 deelneemsters en deelnemers den tocht hebben volbracht. De bekroningen. Alle deelnemende vereenigingen en corp sen hebben den vereenigings- resp. corps- prijs behaald. Daarenboven zijn de volgende individu- eele prijzen uitgereikt. Gouden kruizen, 10e maal, kapitein Kronig, S. M. I. van Rijswijk, sergeant Henneman, wachtmeester Van Roijen, de heeren Bennink, Willemsen, Van Diepen beek, Schipperheijn, Gelink en mevrouw Jansende Waal; Gouden kroon 11e maal, kapitein Epkema, sergeant-vliegtuigmaker Braij, de heeren de Jong, Van der Meulen Apel doorn en Martin. Gouden kroon 12e maal. de heeren Starman, Vis, Bouwmeester en Korte. Gouden kroon 13e maal, kapitein Roelofsen, sergeant Tichelaar, de heeren v. d. Kleij en de Haas en mevrouw van der Kleij. Go uden kroon 14e maal, de heer Mak. Gouden kroon, 15e maal, kapitein Schwing, sergeant van 't Zet, Theunissen van Maanen, wachtmeester Brandwijk, de heer Verbergt en de le luitenant jhr. van Kinschot. Go uden kroon, 16e maal: opperwacht meester Goebel. Gouden kroon, 19e maal: ritmeester jhr. van der Goes en de heeren Dindhuij- zen en Van der Kaay. Het slotdiner. Gisteravond heeft jhr. mr. von Weiier een groot aantal gasten meer dan vijftig aan een feestmaal vereenigd in het Oranjehotel. Luit.kol. de Wijs sprak den gasten een welkom aan tafel toe, en vroeg jhr. von Weiier de functie van tafelpresident aar te nemen. De heer von Weiier begon met een dronk op H.M. de Koningin, en liet daarna vol gen een dronk op de staatshoofden van de andere aanwezige gasten. Hij sprak de vertegenwoordigers van de Road Walker Association in de Engelsche taal toe, en wijdde ook enkele vriendelijke woorden aan den leider van de Fransche groep in de Fransche taal. Spr. wendde zich daarna tot den burge meester van Nijmegen en dankte hem nog maals voor de vriendelijke gastvrijheid, die Nijmegen de Vierdaagsche altijd biedt. Voorts memoreerde hij de aanwezigheid van overste Land, waarnemend garnizoens commandant en daarna betrok hij ook ka pitein van den Berge, den commandant van de Koloniale Reserve in zijn speech, om hem zijn erkentelijkheid te betuigen voor hetgeen de Koloniale Reserve de Vier daagsche aan gastvrijheid verleent. Na jhr. mr. Schorer heeft de heer Breu- nese het woord gevoerd en in het bijzon der gewezen op den glorierijken dag van het bezoek van den Prins. Hij dankte jhr. von Weiier voor de woorden, tot hem ge sproken, en herdacht in eerbiedig opstaan dr. Leuring. De heer Breunese riep dr. Avenarius, den opvolger van dr. Leuring, een harte lijk welkom toe. Ook prees hij de werkzaamheid van den heer Van Wijk, chef der controleurs, en sprak hij zijn dank uit aan luit.-kolonel De Wijs, die op zoo tactische wijze elk jaar optreedt als chef van de ontvangst. De heer Breunese prees de pers en ook het vreemdelingenverkeer In den heer Van Wayenburg. Dr. Avenarius heeft daarna gedankt. Nog vele sprekers hebben het woord ge voerd. Er is menigmaal het Wilhelmus ge zongen en menigmaal het Io Vivat en men bleef in vroolijke feeststemming bijeen, totdat men van het Oranjehotel naar de Vereeniging trok, waar er nog immer feestvreugde was te midden van de vier daagsche loopers. Het was een prachtig besluit van de Vierdaagsche 1937. HET DAMSPEL Damredacteur: W. J. v. d. Voort, Rust- oordstraat 3, Nieuw-Vennep. Alle correspondentie deze rubriek be- trefende, gelieve men te zenden aan bo vengenoemd adres. Zij, die schriftelijk antwoord wenschen, gelieven postzegel bij te sluiten. PROBLEMATIEK. Wederom hebben wij 't genoegen om onzen lezers een tweetal vraagstukken ter oplossing aan te bieden van proble- misten uit onzen lezerskring. Onder no. 419 een vraagstuk van J. A. J. Wortman, 't welk een leerzame wending bevat, en waardoor men bovendien gemakkelijk op een dwaalspoor kan geraken. Wedstrijd-probleem no. 419. ,i- m P e PP Auteur: J. A. J. Wortman, Hazerswoude. le publicatie. Stand in cijfers: Zwart 14 schijven op: 2, 5. 6, 9. 10, 12, 13, 18/20, 23, 24, 29 en 36. Wit 14 schijven op: 11, 21. 22. 27, 28, 32, 34, 35, 37, 40. 41 en 45/47. Wit speelt en wint. Vervolgens een verdienstelijk stukje van onzen trouwen medewerker M. J. v. d. Kwartel. Hoewel de ontleding nu niet zoo diep verborgen ligt, wordt hier het doel toch op een verrassende wijze be reikt. Wedstrijd-probleem no. 420. Aüteur: M. J. v. d. Kwartel, Leiden, le publicatie. Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 3, 7, 9, 10, 12, 14, 17/20. Wit 10 schijven op: 23, 27/30, 32, 34, 35, 37 en 43. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Dins dag 10 Augustus a.s., bij den redacteur dezer rubriek. Oplossingen wedstrijdprobl. no. 413 en 414 No. 413: J. V. Angevaare. Zwart: 1, 3, 6, 8. 12/16, 18, 19, 23, 30. Wit: 25, 27, 28, 31, 32, 34, 36/39, 43/45, 49. Wit wint door: 27—2 32x21 36x47 47— 41 25—20 20x7 44x2. No. 414 J. v. Schooten. Zwart: 2, 4, 7/9, 12/14, 20, 27, 35. Wit: 21, 25, 32, 34, 36, 38, 39, 41, 42, 44, 50. Wint wint door: 3631 2117 3430 3227 44—39 50x10 en 25x1. ONZE LADDERWEDSTRIJD. De stand (bijgewerkt tot en met pro bleem no. 414) luidt: (Alleen die deelnemers, die hun punten- aantal over de laatst vermelde oplossin gen vergroot hebben). No. Deelnemers pnt. 1. D.Rijsdam, Alphen a. d. Rijn 79 2. J. A. J. Wortman, Hazerswoude 62 3. N. Hogervorst, Leiderdorp 61 4. W. v. d. Meer, Oegstgeest 48 5. J. H. Hilders, Lisse 40 6. P. v. d. Vlugt, Ter Aar 34 7. J. C. Wortman, Hazerswoude 34 8. L. Wortman, Hazerswoude 32 9. M. J. v. d. Kwartel, Leiden 27 10. D. G. v. d. Voort, Hazerswoude 24 11. G. Rijsdam, Leiden 20 12. C. J. Knijnenburg, Wassenaar 13 13. B. Langelaan, Sassenheim 13 14. A. J. Langelaan, Sassenheim 6 15. J. v. Schooten, Noordwijk-B. 5 16. J. V. Angevaare, Zevenhoven 4 Buiten mededinging correcte oplossin gen ontvangen van J. Maliepaard te Nieuw-Vennep. CORRESPONDENTIE. B. de Z. te S., problemen in dank ont vangen; al wat geschikt is, wordt ge plaatst. M. J. v. d. K. te L. Zooals u ziet, thans geplaatst. Vervolgens, indien u er in het vervolg geen tweede correspondentie over verneemt, kunt u aannemen, dat het toegezondene voor publicatie geschikt is. J. A. J. W. te H. Partijstand zie ik gaarne tegemoet. J. H. H. te L. Match-Boek Wereldkam pioenschap dammen 1937 verschijnt 15 Augustus a.s., prijs 75 cent. Belangwekkend Eindspel. Voor onze liefhebbers in het oplossen van eindspelen publiceeren wij hieron der een zeer moeilijk eindspel. Doch om de moeilijkheid wat te verlichten, geven wij daaronder een kleine beschouwing. Eindspel no. 421. if 0 WM m, li '■p'. 1! W9/. 1 1 m g 'ié 11 3 5": 3 Stand in cijfers: Zwart 2 schijven op: 20, 25 en één dam op 35. Wit 3 dammen op: 27, 41 en 49. Beschouwing. Het hoofdidee, dat men hier moet volgen om dit mooie stukje op te kunnen lossen, is dit: Beletten dat de twee zwarte schijven verder komen. Het is duidelijk, dat de zwarte dam niet te veel vrijheid van beweging moet krijgen, anders loopt men gevaar, dat de twee zwarte schijven op de lijn 235 komen; het is duidelijk, dat, wanneer de witte dam 27 op 4 zal gespeeld zijn, zwart in een zeer moeilijke positie zal verkeeren daar 4114 zal dreigen Deze gegevens zijn natuurlijk nog niet voldoende om het witte leger te doen ze gevierenmen moet nog de winnen de stelling vinden, dat is juist het moei lijkste! Wie van onze lezers zendt mij de oplossing voor 11 Augustus a.s? Om onze lezers op gang te helpen, zullen wij den eersten zet van wit hier aantoonen, n.l. 41—23! Practische Damlessen. Onderstaande stelling kenmerkt zich als een echt „bedriegertje". Ze wordt veelvuldig in het practische spel toege past. Voor velen zijn dergelijke standen echter zeer leerrijk. PARTIJ-FRAGMENT I. Stand in cijfers: Zwart: 3, 6/10, 12/17, 19, 20, 23 en 24. Wit: 27, 28, 32/40, 43, 45, 47/49. Wit lokt door 37—31 een foutieven af ruil uit. Zwart antwoord met 2329?, denkende twee schijven te kunnen win nen (eene variatie op den z.g. „Haarlem mer"), doch loopt juist hierdoor In den val. Immers wit slaat 34x23, zwart 17 22, wit 27x18, zwart 13x22, wit 28x17, zwart 19x26. Zwart is nu twee schijven I voor, doch wit speelt nu 1711zwart 6x17, wit 3631, zwart 26x37, wit 3832, zwart 37x28, wit 33x4 en wint. PARTIJ-FRAGMENT H. In onderstaanden stand forceerde de bekende Fransche meester dr. Alfred Molimard, enkele jaren geleden, met wit de winst van een schijf op de partij door stand: Zwart: 2, 3, 6, 9, 11/14, 16, 18, 20, 22 en 23. Wit: 27, 30, 31, 33, 35, 36, 38, 39, 41/44 en 48. Spelverloop: wit 2721, zwart 16x27, wit 3328, zwart 23x32 (op zwart 22x33 volgt wit 39x17 enz.); wit 3024, zwart 20x29, wit 4137, zwart 32x41; wit 36x47, zwart 27x36; wit 4741, zwart 36x47; wit 4137, zwart 47x33; wit 39x10. Dit aan de praktijk ontleende stukje werd gepubliceerd in het ransche dam tijdschrift „Le revue Frangaise du Jeu de Dames". Wel een fraai staaltje damkunst. SCHERMEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Kovacs wereldkampioen sabel. De wereldkampioenschappen schermen te Parijs zijn gisteravond geëindigd met de finale sabel individueel. De Hongaar Kovacs werd wereldkampioen met 7 overwinningen na een barrage met zijn landgenoot Berczelly, die eveneens 7 par tijen had gewonnen. In de finale-poule kwamen uit 6 Hon garen, 2 Italianen en 1 Mexicaan. De par tij KovacsMasciotta (Italië) bracht de beslissing. De Italiaan leidde met 41, doch de Hongaar haalde treffer voor treffer op, en wist de partij nog te win nen. De reeds gememoreerde barrage was toen noodzakelijk en zoo won Kovacs het wereldkampioenschap. De beste prestaties in de finale-poule waren: Wereldkampioen Kovacs (Hongarije) 7 gewonnen partijen, 25 ontvangen tref fers, na barrage; 2. Berczelly (Hongarije) 7 gewonnen partijen. 35 ontvangen tref fers; 3. Rajczanyi (Hongarije) 5 gewon nen partijen, 28 ontvangen treffers; 4. Tintoni (Italië) 4 gewonnen partijen, 27 ontvangen treffers.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14