tONDERDAG 29 JULI 1937 »F. LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Attractie. Door V. V. V. zal Donderdag avond een lampioenoptocht worden geor ganiseerd. Aanvang bij de Wilhelmina- straat te 9 uur. Van 9 tot 14 Augustus a.s. zal een V. V. V.-week gehouden worden. Uitgewerkte plannen volgen binnenkort. Badgasten. Het aantal ingeschreven badgasten bedraagt reeds meer dan 5600. En de massa wordt na 31 Juli verwacht. NOORD WIJKERHOUT. Kindje verdronken. Gisteravond is het 17 maanden oude kind je Anna van den Nieuwendijk in een sloot achter het ouderlijk huis aan de Kerk straat geraakt en verdronken. Een broer tje zag het kindje drijven en waarschuw de zijn moeder. Hoewel door dr. Wösten kunstmatige ademhaling en injecties wer den toegepast, is het niet gelukt de kleine in het leven te houden. NOORDWIJK. Personalia. Burg. en Weths. hebben tot volontair ter gemeente-secretarie alhier toe gelaten de heer B. Schalks, wonende te Leiden. Muzikale rondwandeling. Naar wij ver nemen, heeft de Burgemeester aan de Chr. Mondaccordeonclub „Concordia" te Noord- wijk aan Zee, toestemming verleend tot het houden van een muzikale rondwandeling aldaar op morgen (Vrijdag), alsmede tot het houden van een openbare geldinzame ling tijdens deze rondgang ten bate van de kas dier club. De ballonopstijging. Het is thans zoo goed als zeker, dat de door V.V.V. „Noord- wijk Vooruit" georganiseerde ballonopstij ging op Zaterdag 7 Augustus a.s. zal plaats vinden. De opstijging wordt verzorgd door de Haagsche Ballonclub. Het is een Fran- sche luchtballon, die bestuurd zal worden door den Franschen gebreveteerden ballon commandant J. M. Cromber uit Rijssel (Lille). Dit feit, dat ongetwijfeld zeer vele be langstellenden naar Noordwijk zal trekken Moderne Regenmakers. Amusante film met Wheeler en Woolsey. De heer Wheeler of is het Woolsey heeft getracht in een der Vereenigde Sta ten regen te maken en er is een cycloon van gekomen. Zoodat de heer Wheeler het beter geoordeeld heeft er bij wijze van spreken als de wind van door te gaan en na een vreemde.ontmoeting met King Kong voor zijn voorruit is hij met een half weg- gewaaiden auto bij den heer Woolsey aan geland, aangenomen dan dat de heer Whee ler de heer Wheeler inderdaad is en niet de heer Woolsey. Dat Wheeler en Woolsey of Woolsey en Wheeler, enfin het uit elkaar houden van de helften van zoo'n komieken-tweetal be zorgt een mensah nog eens grijze haren, al weet de ware bewonderaar van dit amu sante tweeetal natuurlijk precies hoe de vork in ^e steel zit, wanneer ik vertel, dat de ware regenmaker de helft is met den bril en de sigaar en de andere helft ge woonlijk niet met deze attributen uitgerust de assistent. Maar wat doet het er feitelijk toe. Zij zijn op elkander ingesteld deze Wheeler en Woolsey en deelen hun avonturen broe derlijk. Die avonturen zijn talloos en vreemdsoortig. Zag men hen nog niet zoo lang geleden als pleegvaders, ditmaal ver- Maart de film u hoe een regenmaker en zijn assistent bij htm pogingen om regen te maken ieder afzonderlijk als machinist op een afzonderlijke locomotief terecht kunnen komen, waarvan er een in de ko- lentank een lading dynamiet verbergt. Het is om den drommel geen pleizierritje en de haren rijzen u menigmaal te berge. Doch de dingen die gij verwacht dat gebeu ren zullen, gebeuren natuurlijk niet of juist andersom en die dwaze rit is een vondst op zichzelf van ouderwetsche sen satie, al kon hij misschien wat ingekort. Er is natuurlijk een rijk grondbezitter, die de droogte, waaronder de boeren lijden, exploiteert en er eenige duizenden dollars aan tracht te verdienen. Hij is met zijn zoon van allemaal het minst ingenomen met de komst van den regenmaker. Er staat voorts ergens in een tuin een sinaasappe lenboom met een bankje er onder, dat een onaangename zitplaats is, want bij iede- zal des middags te vier uur op het terrein nabij de openbare lagere school aan de van Panhuijsstraat plaats hebben. De ballon heeft een inhoud van 900 kubieken meter. NOOTDORP. Sportdemonstratie. Door de R K. Sportvereeniging wordt op 31 Juli en 1 Augustus as. een groote sportdemonstratie gegeven op het voetbalterrein VOGEL aan de Dorpstraat. Een voetbalwedstrijd heeft plaats op Zaterdagavond 31 Juli te 7 uur, te spelen door VOGEL I en TOG I uit Ber- kel. Zondagmiddag 1 uur is de afmarsch van gymnasten en voetballers vanaf het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg, be geleid door de Harmonie. Om half twee zal Pastoor H. A. Heydeman den sportmiddag oper.en, waar na de Gymnastiekvereeniging N.A.S. zal de- monstreeren Omstreeks 3 uur beginnen de athletiekwedstrijden o.a. hardloopen, ver en hoogspringen, waarvoor een vrije in schrijving werd geopend voor sportliefheb bers uit de streek. Na afloop der wedstrijden zal de prijsuit reiking gedaan worden door kap. H. H. Groene veld. Tentoonstelling Missienaaikring. Door de Missie-naaikring werd op Zondag, Maan dag en Dinsdag j.l. een tentoonstelling ge houden van handwerken en paramenten, bestemd voor de Missie, welke producten de Missie-naaikring gedurende het afge- loopen jaar heeft vervaardigd. Aan deze tentoonstelling was een fancy- fair verbonden, die de aantrekkingskracht op het publiek aanmerkelijk heeft verhoogd. Een groot succes is deze geheele feestelijk heid geworden. In vergelijking met vorige jaren \yaren de tentoongestelde artikelen en de inrich ting der tentoonstellingszalen in de St. Jo- zelschool een bewijs, dat deze Naaikring, zoo nuttig en belangrijk in haar werk voor de Missie, buitengewoon productief werkt en in bloeiende staat verkeert. Ook de parochianen hebben zich niet on betuigd gelaten en toonden zich van hun beste zijde n.l. onbaatzuchtig en geheel medelevend volgens den geest van „Missie- Actie". leugentje komt er een sinaasappel omlaag. En zoo is deze film waarin de regen na vele avonturen toch nog komt vol van genoegelijke *d waasheid en grapjes van Amerikaansche makely. Zij heeft geen an dere pretentie dan te amuseeren en zoo ge in uw verregende vacantiedagen eens een bioscoopje maakt, dan is het mogelijk nog niet zoo kwaad om bij deze Moderne Re genmakers troost teazoeken. BETTE DA VIES HEEFT EEN ZONNESTEEK. Uit Santa Barabara wordt gemeld, dat de bekende filmster Bette Davies giste ren te Carpenteria een zonnesteek heeft opgeloopen. JORIS IVENS IN AMERIKA Met zijn film „The Spanish Earth". De Nederlandsohe cineast Joris Ivens heeft, zooals bekend, een film gemaakt van den Spaanschen burgeroorlog, zulks in sa menwerking met zijn assistent Jan Fern- hout. Beiden bevinden zich thans met de film te New-York, waar Ivens huar heeft toegelicht. De bekende Amerikaansche schrijver Ernest Hemingway, die als oor logscorrespondent voor Amerikaansche bla den aan het front vertoefde, schreef ver klarende teksten. De schrijver John dos Passos verschafte het noodige geld. Van de films, die tot dusver uit Spanje gekomen zijn, wordt „The Spanish Earth", zooals de film heet, als verreweg de beste be schouwd. Ivens en Fernhout, welke laatste ziich John Ferno noemt, hebben steeds de roode stoottroepen gevolgd. Ze hebben ech ter getracht, in hun weergave zoo objec tief mogelijk te blijven, hetgeen echter niet wegneemt, dat de strekking van de film toch rood is. De film toont eerst regisseur en opera teur aan het werk, o.a. bij het opnemen van de beschieting der universiteitsstad te Ma drid. Dan worden er beelden vertoond van den bloedigen veldslag te Brihuega in Maart, toen de Italiaansche divisies een zware nederlaag, leden. Vervolgens ziet men, hoe achter de linies de boeren het land bebouwen, teneinde den strijdenden het noodige voedsel te kunnen leveren. Voorts zijn er tal van opnamen van bet leed, dat door de nièt-combattanten gele den wordt. Naar men ons uit N°w YorV schrijft, Maandagavond werd een speciaal muziek programma gegeven in het R. K. Vereeni gingsgebouw, onder leiding van de Graal- leidster Mej. Nelle. De u'tvoering van zang en voordracht was buitengewoon verdiens telijk, vooral van de Bloemencantate van Vladeracken heeft het publiek genoten. Van deze zangavond zal een heruitvoe ring gegeven worden op Vrijdagavond om 8 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Voor het Mulo-examen slaagden onze plaatsgenooten de dames C J. de Jong, C. Th. van Berkel en J. A. N. van Harteveld. SASSENHEIM. Zwemmen. S. Z.V. won van Poelmeer met 10. Ruststand dito. Bouwen. De heer D. H. van Niekerk is voornemens aan de Hoofdstraat bij de Noordelijke grens der gemeente een dubbel woonhuis met garage en schuur te doen bou wen. TER-AAR. Gemeenteraad. Morgenavond om acht uur komt de gemeenteraad in openbare zit ting byeen ten gemeentehuize ter behande ling van de agenda, luidende als volgt: 1. Ingekomen stukken; 2. Adres van het Bestuur der Christelijke H.B S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage in de exploi tatiekosten; 3. Aanbieding van de gemeente rekening en de rekening van het electrici- teitsbedrijf over 1936; 4. Benoeming com missie tot het nazien der rekeningen; 5. Be noeming onderwijzeres aan de openbare lagere school; 6. Comptabele besluiten. VOORSCHOTEN. Concert. Vrijdagavond as. 8 uur zal de St. Laurens Harmonie een concert ge ven in de gemeentelijke muziektent in het Burg. Vernèdepark, onder leiding van den heer B. A. v. Veen. De vereeniging zal het volgende programma ten gehoore brengen. 1. Goede Oude Tijd, (marsch), 2. Sous La Veuillie (ouverture), 3. Bohémiana (wals), 4. Tannhauser (fantasie), 5. King Voetbal werd de film in New York gemonteerd door onze landgenoote Helen van Don gen, op 9 Juli waren Ivens en Hemingway de gasten van President en mrs. Roosevelt op het White House in Washington. Na het diner vond aldaar een speciale vertooning plaats van de film. Gelijk mrs. Roosevelt in haar dagelijk- sche rubriek in de World-Telegram" van 10 Juli schreef, zal de opbrengst van de film worden gebruikt voor den aankoop van ambulances. Joris Ivens vertrok op 11 Juli naar Hol lywood voor een speciale vertooning van „de Spaansohe Aarde" in de Philharmonie Audience. Direct na zijn terugkomst in New York wondt begonnen met het maken van een Fransobe en Spaansohe versie van de film voor vertooningen in Europa. DETECTIVE-STORY EN TRAGEDIE Het proces tegen mevrouw Ames. Voor een groot deel van het publiek is de rechtszaal een domein, waarover men slechts in de kranten leest. De publieke tri bune heeft haar vaste bezoekers uit een spe ciale categorie van het volk. En er zijn dui zenden, voor wie de wereld van rechters en beklaagden, van advocaten en aankla gers onbekend is. De film „Hét proces tegen mevrouw Ames" is grootendeels in de rechtszaal op genomen. Dat is één punt, waarom er groo te belangstelling voor dit nieuwe Para mount-product zal bestaan. Er wordt den toeschouwers een kijkje gegund achter de schermen van het Rechtsapparaal, dat in Amerika eenigszins anders werkt dan hier en dat daarom een verfilming des te inte ressanter maakt. Een rechtzitting in de V. S. wordt ge kenmerkt door tal van kleurrijke facetten, die men in ons land mist. In het land van den dollar zijn aanklagers en advocaten minder aan vormen gebonden, er wondt feller gesproken en het instituut „jury" is iets, dat in ons land niet voorkomt. De rechtszaal-scènes zijn van ongekende span ning. Niet alleen echter deze deelen van de film maken haar tot een rolprent, die men zich lang zal herinneren. De zich ontwik kelende complicatie, doordat de haatdra gende schoonmoeder van mevrouw Ames tracht, haar haar zoontje te ontnemen en de onverwachte wending, die het moord-- proces neemt, zullen niet nalaten, indruk op de kijkers te maken. Zoowel liefhebbers van een goede detec tive story als bewonderaars van diep-men- schelijk spel geeft deze film het hunne, kreeg. En zoo zijn er meer dwaasheden, die met de onverwachtheid van een windvlaag opsteken en de zaal in deining brengen. Het is dan ook de verdienste van regisseur Emo, dat hij dit geval zoo licht en luchtig behandelde. Het is een film geworden, waarmee jong en oud een uurtje luchtig amusement kunnen hebben. BETTY BOOP, DE STER UIT DE TEFK^NFILMS. (marsch), 6. Tête Andalouse (suite), 7. Daar komen ze aan (marsch-potpourri), 8. Sxursion (marsch). Arbeidsbemiddeling. Bij het corres- pondtnschap der arbeidsbemiddeling alhier staan als werkzoekenden 115 personen in geschreven. 2 drukkers, 7 timmerlieden, 7 metselaars, 10 opperlieden, 8 grondwer kers, 1 schiledr, 1 taludwerker, 1 betonwer ker, 1 straatmaker, 1 schoenmaker, 1 lood gieter, 2 monteurs, 3 smeden, 2 scheepma kers, 1 spinmeester, 2 meubelstofferders, 1 radio-techniker, 1 broodbakker, 4. land- en tuinarbeiers, 1 winkelbediende, 1 schip per, 8 chauffeurs, 4 kantoorbedienden, 1 glazenwasscher, 1 dienstboden, 3 fabrieks-' arbeiders, 1 loopknecht, 2 los arbeiders. Op 25 Juli 1936 stonden alhier als werk zoekenden ingeschreven 190 personen. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers zitting gehouden des voormiddags van 9 tot 12 uur, en voor werknemers in het Ambachtshuis, Voorstraat, alhier, da gelijks des voormiddags van 9 tot 9.15 uur. WASSENAAR. Kinderfeest Buurtvereeniging Oostdorp. Woensdagmiddag organiseerde bovenge noemde vereeniging een kinderfeest voor haar leden. Ruim 400 kinderen versierd met mutsen en vlaggen stelden zich op het Ha venplein op waarna de stoet te kwart voor twee, voorafgegaan door het bestuur en een auto met gramofoonversterker, zich via het Oostdorp naar den speeltuin aan de St. Willibrordusstraat begaf. De voorzitter der vereeniging, de heer P. H. Brokaar, verwelkomde hier alle kinde ren hartelijk en hoopte, dat ze dezen mid dag veel pleizier zouden hebben. In het bij zonder heette spreker voorts welkom den voorzitter van de vereeniging Wassenaar Vooruit en allen die aan de uitnoodiging, dit kinderfeest bij te wonen, gehoor had den gegeven. Hierop verleende spreker het woord aan den heer Devilee uit Leiden, dien hij zeker wel in staat achtte, de kinderen te verma ken. Deze maakte hierop een aanvang met de de vertooning van de poppenkast, waarin hij een voorstelling gaf van de avonturen EEN VERMAKELIJK GEVAL VAN EMO. E. W. Emo is de regisseur van deze film, die vermakelijk is wegens de groote me nigte zotte invallen, die elkaar verdringen en wegens den droog-komieken, onnoozelen Heinz Rühmann, die deze zotternijen ver zint. Het verhaal op zichzelf heeft weinig genoeg om het lijf, maar dat kan niemand bijzonder deren, wanneer het met zooveel plezier, vaart en gevoel voor points wordt voorgedragen als door regisseur Emo. Heinz Rühmann is hier een student in de zoölogie, die zoo goed gestudeerd heeft, dat hij zijn les voor het examen van bui ten geleerd heeft, maar zich door zijn goed hartigheid laat verleiden op den morgen van zyn examen mee te gaan naar een stoombad, na afloop waarvan hij in den dut raakt en het heele examen verslaapt. Zijn oom en voogd wil hem nu laten trouwen met een van de drie nichten, ter wijl Heinz in geen van drieën zin heeft. Hij zal het lot echter laten beslissen. Hij prikt de portretten van de drie schoonheden aan een boomstam en gaat er met een groot pistool op schieten. De jongedame, die hij raak schiet, zal zijn vrouw worden. Heinz schiet echter mis, of eigenlijk ook raak. Hij treft evenwel de handtasch van een vierde en springlevende juffrouw, die toe vallig op het tooneel van den strijd ver scheen. Zonder mankeeren vraagt Heinz haar ten huwelijk. Zij is de dochter van een circusdirecteur, trapeze-acrobate en als zoodanig betiteld met den bijnaam „ko ningin der lucht". De leeuwentemmer van het circus mint haar zeer en papa wenscht zijn dochter alleen uit te huwelijken aan een circusartist. Zoo zal Heinz dan circusartist worden en na alle takken van deze kunst tever geefs geprobeerd te hebben, koopt hij een gezelschap gedresseerde vlooien, waarmede hij des avonds voor pa zal demonstreeren. Hij heeft echter tegen pa gezegd, dat hij dompteur is en de vlooien zoeken trouwens tijdens de voorstelling hun eigen jachtvel den op. Nu zal Heinz dus werkelijk met leeuwen moeten optreden en daarvoor sluit hij een comolot met de clowns, die zich in leeuwenvellen zullen vermommen. Maar de rivaal sluit de clowns op en laat du echte leeuwen in de manege binnen, hetgeen tot gevolg heeft, dat Heinz onge hoorde staaltjes van moed vertoont. Hij heeft namelijk niet in de kieren, dat zijn leeuwen echt zijn. Tot hij het ten laatste echter wel ontdekt en het met zijn moed finaal afgeloopen is. Inmiddels echter heeft hij het publiek en schoonpa al zooveel staaltjes van zijn durf gegeven, dat het niet meer aan zijn angst gelooven wil. Zoo wordt Heinz Rühmann een beroemd domp teur en de schoonzoon van den circusdi recteur. Zulke verhalen zijn precies net zooveel waard als de regisseur ervan weet te ma ken. Nu valt het niet te ontkennen, dat het tooneel met de leeuwen niet het meest daverende van de film is, en dat er uit de ontsnapping van de vlooien wel meer te halen zou zijn geweest. Maar de scène, waarin Heinz Rühmann met Theo Lingen als' zijn knecht op een hotelkamer het eene nummer na het andere probeert is een van de meest lachwekkende tafereelen, die men in langen tijd in een film te zien DE WEG TERUG. Het boek van Remarque. De weg terug het vervolg op „Van het Westelijk Front geen nieuws", is door James Whale verfilmd De Londensdhe première, welke onlangs zou plaats hebben, is wegens protesten van Duitsohe zijde, voor onbepaalden tijd uit- van den vroolijken schoenmaker Els en Draad, in drie bedrijven. Dapper antwoordden de kinderen op de vragen der popppn en aan de gezichten kon men wel zien, dat ze volop genoten. Tijdens de pauze werden de kinderen ont haald op diverse versnaperingen. Hierna werden door den heer Devilee enkele goocheltoeren vertoond en leerde hij de kinderen zelf toertjes verrichten. Tot slot werd er nog een zangwedstrijd gehouden waaraan een 15-tal kinderen deel namen en waarvoor aardige prijsjes be schikbaar waren gesteld, na afloop waar van de kinderen, dankbaar voor al het ge- notene, huistoe gingen. Het bestuur der vereeniging Oostdorp en Omgeving mag op een welgeslaagde middag terugzien. WARMOND. „Herwonnen Levenskracht" De gehou den collecte ten bate van Herwonnen Le venskracht heeft in deze gemeente de som opgebracht van ƒ48.Een woord van dank en hulde komt voorzeker toe aan de dames Machen en Paardekooper, die zich bereid hebben verklaard, deze organisatie op zich te nemen en de ijverige collectrices die trots het slechte weer zulk een groot bedrag hebben kunnen inzamelen. Het be stuur betuigt dan ook zijn oprechten dank. Hooibrand. Gistermiddag is door hooi- broei een begin van brand ontstaan in den hooiberg van den heer A. P. O. alhier. Door tijdig uitwerpen van het hooi kon erger worden voorkomen, hoewel het grootste gedeelte verloren ging. ZOETERMEER. Inenting. Op Donderdag 12 Augustus as., des voormiddags om 9 uur, bestaat ten huize van dokter J. W. Palte en dokter W. E. Steur alhier, gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Voor de juiste namen enz. verdient het aanbeveling, dat het trouwboekje wordt medegenomen. Ruiter-demonstratie. Door de lande lijke rij vereeniging „De Palestein Ruiters" alhier, wordt Zaterdagavond a..s om 7.15 uur op het terrein van den heer Veelenturf een demonstratie op paardensportgebied gegeven. Hollywood-isme over Mae West GETROUWD EN NIET GETROUWD. De naam Mae West ligt sinds eenige da gen op aller lippen in Amerika. Datls meer gebeurd, doch ditmaal is het een pijnlijke geschiedenis. Niet alleen voor haar, maar nog meer voor haar echtgenoot Frank Wal lace. Mae is n.l. getrouwd, al wisten we dit niet. Zij is zelfs al 26 jaar lang getrouwd en zij trouwde, toen zij achttien was. Het geen leidt tot de conclusie, dat zij thans 44 is, wat ze nooit heeft willen weten. Daar staat ze nu, maar ook hier heeft zij een houding gevonden en zij komt zelf nog al nobel voor den dag in vergelijMng met den heer Wallace, die zich een vrij onsmakelijk man toont. Wat is er gebeurd? Ergens op een bureau van den burgerlijken stand te BrooMyn ontdekte een ambtenaar toevallig in oude papieren, dat aldaar toen en toen een ze kere mejuffrouw West getrouwd was met een zekeren meneer Wallace. Welke juf frouw West? De grootb Mae? Het werd uit geplozen en het bleek inderdaad Mae te zijn. Het werd ruchtbaar gemaakt, doch Mae ontkende vroolijk en beslist. Een nieu we reclametruc zou men denken. Neen, de zen keer geen reclame, maar bittere ernst, waarvan de heer Wallece gebruik wilde maken. Hij, zijnde de echtgenoot van Mae West en dus rechthebbend op de helft van haar millioenen, trad voor het voetlicht en be vestigde, dat hij met Mae getrouwd was en is. En de rechter eischte een uitspraak van de diva, die door de vrees voor meineed gedreven, toegaf. Maar tevens nam zij wraak. En hoe! Ten eerste beklemtoonde ze, dat de echtelieden nooit samen hadden gewoond, waaruit het publiek dan moge concludeeren, dat zij haar man slechts een schim achtte, maar tweedens openbaarde zij, dat, indien men hun huwelijk een hu welijk noemt, de heer Wallace een schurk moest zijn, want hij heeft er niet tegen op gezien, in weerwil van zijn huwelijk een andere juffrouw te huwen. Hij is dus een bigamist. En het resultaat? Wallace zal wel een paar millioen incasseeren, doch tevens in casseert hij een flinke dosis gevangenis straf, plus de verachting van het publiek en zoo hij zich al getroost acht door de millioenen, blijft niettemin het feit, dat hij op een ignobele manier chantage pleegde. De laatste berichten melden intusschen, dat Mae zich nog niet gewonnen geeft. Zij heeft een verzameling advocaten aan het werk gezet met de opdracht de millioenen voor haar te redden en niettemin den ellen deling in het cachot te draaien en aangezien in Amerika alles mogelijk is, zou dit drama best kunnen verkeeren in een algeheelen triomf voor de corpulente actrice, die er overigens sowieso reclamezijde by spin nen zal. Een verheffend beeld wil inmiddels uit deze geheele geschiedenis toch niet goed naar voren komen.... YOSHIVARA. Max Ophüls, die in Nederland Comedie om geld heeft vervaardigd, is de maker van een film naar Dekobra's boek Yoshi- vasa. Sessue Hayakawa, die de hoofdrol iin deze film speelt, heeft vergeefs getracht zijn vaderland gunstig voor deze film te stemmen. Japan zal de film echter boycot- ten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11