VAN HOUTEN'S AMERIGO'S EEN CHOCOLADELICATESSE RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 27 JULI 1937 OF. LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTORVRACHTBOOT OP DE NIEUWE MAAS GEKAP SEISD EN GEZONKEN De acht opvarenden zijn gered Gisteravond omstreeks zes uur is op de Nieuwe Maas te Rotterdam een eind ten Oosten van de IJsselhaven de motörvracht- boot Alpibne V van de Nederlandsch-Zwit- sersche Rijnvaartmaatschappij, welke op weg was naar Bazel, bij het opdraaien van de rivier, omgeslagen en langzaam gezon ken. Een toegeschoten bootje van de firma Tazelaar heeft de acht opvarendëh aan boord kunnëh nemen. Èen dëël van de la ding, welke naar verluidt, een waarde ver- tegenwoodigt van een halve ton, werd drij vend op het water gevonden. Alles was ver zekerd. De Alpine V. een motorvrachtboot van 5 1/2 meter breedte en 57 meter lengte, een lange platte „kast", die regelmatig op en neer vaart tiisschen Rotterdam en Bazel, had de laatste dagen in de IJsselhaven la ding ingenomen. Het schip meët 444 ton, ëh had als lading een deklast van 440 ton stükgöëd, bestaande uit pakken fcëUulosë, tabak en chemicdliën, bestemd vóór Italië. Het schip vérliet de IJsselhaven om streeks zes uur en personen, die hét schip zagen vertrekken, maakten al de opmer king, dat de boot naar stuurboord overhel de. Zij vermoedden, dat de lading wat top zwaar gestuwd was, hetgeen bij deze soort schepen heel gemakkelijk kan voorkomen^, omdat, wanneer maar een kist te veel aan den eenen kant ligt, of wanneer maar een persoon aan een bepaalde zijde staat, de schepen, welke zeer ondiep zijn, gaan over hellen. Hoe het zij, toen de boot eenmaal op stroom was gekomen, draaide de schip per haar tegen den stroom in, en bij dit opdraaien is het ondanks zijn lengte vrij ranke schip scheever en scheever gaan trekken en ten slotte gezonken. Men heeft nog getracht het ongeluk af te wenden door sterk bakboordsroer te ge ven, maar dit mocht niet baten. De opva renden, de 37-jarige schipper A. Breit- bach, uit Salzich aan den Rijn, zijn vrouw en drie kinderen, een meisje van 11, een jongen van 8 en een jongetje van 1 jaar, de schippersknecht, de 26-jarige G. Breit- bach, broer van den schipper en zijn vrouw, eveneens uit Salzich, alsmede een 16-jarige dekknecht O. Reinhardt, uit Neu- burg, begaven zich onmiddellijk naar het voorste deel van de boot. Inmiddëls had mën op de rivier reeds gezien, dat het mis ging met de Alpine V, zoodat terstond assistentie bij de hand was. Achter de juist passeerende Pernissenboot om, kwam een bootje, de „Neutraal", van de firma Tazelaar, hulp verleenen. De be manning van dit bootje slaagde er in, ze ven van de acht opvarenden in veiligheid te brengen. De 29-jarige roeier G. M. Fran sen was zelfstandig op weg getogen om het reddingswerk te verlichten. Toen hij een maal aan boord van de Alpine V was en het eenjarig jongetje op de „Neutraal" wil de overbrengen, was de afstand tusschën dit scheëpje en dë zinkende Alpine V reeds zoo groot geworden, dat hij te watèr sprohg en met het kind in de richting van de „Neutraal" zwom; zij zijn toen daar aan boord genomen. De „Havendienst III" heeft nog kans ge zien om de Alpina V op sleeptouw te ne men. Men mocht er evenwel niet meer in slagen orti het schip naar den wal te slee pen. Midden in de vaargeul, welke ter plaatse ongeveër 14 riiétér diep ié, is het schip gezonken. Voorloopig heeft men er een baak bij gezet. De lading moet als verloren worden be schouwd. Verzekering dekt evenwel dt schade. MAN DOOR TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Slachtoffer laat een vrouw met negen kinderen na. Gisteren is op de spoorbaan nabij d spoorbrug te Bareveld, bij Wildéfvank, het deerlijk verminkte lijk gevonden van den 42-jarigen haringkoopman G. B. Timmer, afkomstig uit Winschoten. Timmer, die jaarlijks de veemarkt te Wil- dervank bezoekt, lag hier met zijn sëhuit. Bij onderzoek is gebleken, dat de man Zondagavond door den laatsten trein, die om 10.10 tlur uit Stadskanaal naar Zuid broek was vertrokken, is aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw niet negen kinderen achter. DOODELIJKE VAL. Toen de 20-jarige landbouwerszoon M. Jans te Reek, koren op een wagen wilde la den, gleed hij tiit en kwam te valleh. De jongeman kwani zoo ongelukkig terecht, dat hij den nek brak. Hij is onnmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij na aankomst is overleden. MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Gisteravond om acht uur is dé 33-jarige motorrijder J. K., wonende te Stadskanaal, op dén Pekeidèrwèg onder Wildervank bij het uitwijken voor een auto met zijn mo torrijwiel geslipt en tegen een boom ge botst. De man bekwam een schedelbasisfrac- tuur en verschillende andere verwondingen en is, na ter plaatse voorloopig te zijn ver bonden, per groene kruis-auto naar het AcadëmisCh ziekenhuis te Gronihgen ver voerd. Ëijn toestand is zorgwekkend. SPORT WANDELSPORT SLIPPENDE AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. WOENSDAG 28 JULI. Drie gewonden. Gisteravond is Op dén Rijksweg Tilburg Breda ondër Huiten een ernstig auto on geluk voorgevallen. Op weg naar Bergen- op-Zoom reed door een bedrijfsauto, be stuurd door den 40-jarigen T. A. uit 's-Her- togenbösch. Op een gegeven öogenblik slip te de wagen en sloeg met kracht tegen een der langs den weg staande boqmen, schoof door de vaart door en kanteldë tégen eeri tweeden böörtl. De bestuurder T. A. liep een schëdelbasis- fractuur op en kreeg een zware hefsèn- schudding en snij- en scheürwonden over eveneens uit 's-Hertogenbosch, dié naast hem was gezeten, kreeg een lichte hersen schudding en snij- en scheurwonedn over het geheele lichaam, terwijl de 14-jarige A. van D., uit 's-Hertogenbosch, een onbedui dende scheüfwonde aan het achterhoofd op liep. De terstotid ohtbóden Geheëskundige Diëtist van Tilburg heeft de drie slachtof fers haaf het ziekenhuis St. Elisabeth ver voerd De jongen kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning terugkeeren. De bei de andere gewonden zijn ter verpleging op genomen. De toestand van A. is hoogst zorgwekkend. INBREKER GEKNIPT. Geruimen tijd werd Hoorn eh omgeving onveilig geihdakt döor een groöt aantal in braken, soms op klaarlichten dag, zonder dat het mocht gelukken de(n) dadef(s) op te sporen. Zoo werd tijclëns de landbouw tentoonstelling te Opméer midden op den dag ingebroken ten huize vah den heer J. Hartog, secretaris dier gemeente en dezer dagën werden bij een landbouwer te Zwaag tal van gouden en zilveren voorwerpen, als mede baar geld buitgemaakt. Het is thans gelukt de hand te leggen op den dader, zekërën W. Bij het verhoor, dat hëm werd afgenomen, bekende hij buiten de genoemde, obk riog ariderè inbraken in den lobp vah dit jaar te Hoorn te hebben gepleegd. Een aantal sieraden en voorwerpen van waarde, van deze inbraken afkomstig, kon bij een opkooper te Amsterdam in beslag worden genomen. De dader is haar het Huis van Bewaring te Alkmaar overge bracht. ONGEPASTE „GRAPPEN". Op 10 Juli pj.l. werd een bewoner van de Thomas van Wijkenstraat te Utrecht, een zakenman, voor de eerste maal de du pe van een reeks ongepaste „grappen", die voor hem onaangenaam waren, maar die bovendien vöor anderen een schadepost be- teekerten. Dien dög naihelijk kwam eën taxi vóórtijden, daarvan de chauffeur të keh- nën gaf telefonisch te zijn besteld. De za kenman Wist echter van niets en de taxi chauffeur vertrok, aannemënd, dat er een vergissing in het spei was. De situatie werd vreemder toen enkele minuten later een banketbakkersknecht aanbelde niet „de be stelde taartjes". Nauwelijks was deze weer niet zijn gebakjes vertrokken of met groo- te haast kwam een auto met een genees heer voorijden, die met zijn instrumenten- tasch de stoep opholde met de vraag, waar het slachtoffer was en nog had hij niet ver teld, dat hij telefonseh ontboden was, of een der aüto's van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst stopte Voor het huis. Niet alleen de zakenman, maar begrijpe lijkerwijze ook de ontbödèn fnenschen wa ren zeer ontstemd oVet dezen overlast, die hen bêzöréd werd. Dieh avond herhaalde zich hetzelfde „spelletje" nog eenige maleh. Enkele da gen lang gebeurde er niets en de familie höoptë al, dat zij van alle verdere ëliende verschoond zou blijvën toen Dinsdag j.l. plotseling weer ieihand belde, die eenige gebraden kippen kwam bréngen, die al evènmin besteld bleken en dienzelfden dag kwam er zelfs een keurmeester om waren te keuren, die heelemaal niet aanwezig ble ken te zijn. De zakenman weet niet wie hij van deze „grappen" moet verdenken. De politie stelt één onderzoek in, maar de dader Zal zeer moeilijk op te sjJöfëh zijn, daar bij de automatische telefdahcëfitrale geen na vraag mogelijk is, naar dengene, die heeft opgebeld. „Vad." De Vierdaagsche Groote drukte aan den vooravond Uit Nijmegen wordt ons gemeld: Gister middag om half vijf waren reeds duizenden op het Molenveld verzameld en vormden een bijna onafzienbaren kring om de car- ree, opgesteld rondórri de witte standaards. Kapitein Ëreunese, algemeen leider van de Vierdaagsche, had daar de burgerlijke en militaire autoriteiten om zich verzameld, tefwijl de muziek van de Kon. Ned. Ma rine, onder kapelmeester Lelstikow, gereed stond om straks de nationale hymnen te spelen, ter eere van de deelnemers uit de verschillende landen, die deelnemen aan de Vierdaagsche. Luitenant van den Heu vel commandeerde de groep van het Kon. Ned. Ind. Leger, dat het eere-escorte vorm de. De algeheele leiding van de plechtigheid was bij kapitein Ed. C. van Heeckeren van Brandsenburg. In alphabetische volgorde werden de vlaggen der verschillende na ties in den mast geheschen. Eerst Dene marken, toen Duitschland, daarop Enge land en Frankrijk, Oostenrijk en Zwitser land. Aan het slot werd de Nederlandsche driekleur en de Oranjevlag onder plechti ge vertolking van het Wilhelmus, dat door velen werd medegezon^eh, ontplooid. Ën toeri de N. B. L. Ö.-marsch met zijn prettigen cadans werd ingezet, ging het Oranje Kruis op groen veld in top. Met deze even eenvoudige, als altijd ern stig stemmende plechtigheid. werd de Vierdaagsche officieel geopend. Met de muziek der marine voorop, gevolgd door het kranige corps van de koloniale reser ve, werd nu een défilé gemaakt door depu taties van dé militailè èn burgëriijke gróe- pen, langs de aütoritëlteri, waaronder wer den opgemerkt jhr. mr. G. von Weiier, voorzitter van het hoofdbestuur van den N. B. L. O., de burgemeester van Nijme gen, J. Steinweg, en de hoofd-officieren van het elfde en vijftiende reg. infanterie en van de koloniale reserve. De duizenden gasten van den N. B. L. O. verspreidden zich vervolgens over de uitgestrekte ter reinen en brachten al terstond overal een opgewekte stemming. Naar wij vernamen was het aantal inge schrevenen gestegen tot 4490 en steeds nog meldden zich deelnemers aan. Gisteravond concerteerde de Koninklijke Marine in den tuin van „De Vereeniging" onder groote belangstelling. Hedenochtend om 4.50 trokken reeds de eerste deelnemers uit naar Groesbeek, MookMiddelaar, Heumen—Nijmegen. Het weer was gisteravond gunstig: bewolk te hemel en koele temperatuur. De stad was geheel met vlaggen getooid, hetgeen een f eestelij ken aanblik bood. ATHLETIEK DE NATIONALE ATHLETIEK» KAMPIOENSCHAPPEN Spannende wedstrijden verwacht De Nederlandsche athletiekkampioen- schappen, welke Zaterdag en Zondag a.s. op de Sintel'baan ié Amsterdam zullen wor den gehouden, beloven ditmaal zeer span nend en belangrijk te worden. Het is met deze athletiekkampioenschap- pen zoo gesteld, dat maar niet dadelijk iedereen aan deze titel wedstrijden kan deel nemen. Hierdoor worden eindelooze reek sen van series voorkomen, terwijl de toe schouwers Zaterdag en Zondag thans het puikje van de Nederlandsche athlëtiekwë- reld te zien zal krijgen. Immefs, alleen dë nummers een, twee en drie van de gewes telijke athletiekkampioenschappen zullen elkaar in deze wedstrijden om de nationale kampioenschappen ontmoeten, maar niet temin is, gezien deze regeling, het aantal van 114 heeren en 55 dames toch alleszins respectabel te noemen. Een bewijs van den vooruitgang, welke in de K.N.A.U. merk baar ié, eën bewijs oök, welke een stimu- leerende werking Nëderlandéchë sUCceséen op buitenlandsche wedstrijden, nieuwe re cords e.d. op het Nederlandsche publiek, en vooral het jongere deel daarvan, kunnen hebben. Een stimuleerende werking op de pres taties van a.s. Zaterdag en Zondag zal on getwijfeld de gouden van der Werff-me- daille hebben. Deze groote gouden medaille, uitgeloofd door den heer G. E. van der Werff, die zich reeds meerdere malen op sportgebied verdienstelijk heeft gemaakt, en dat nog doet, is bestemd voor diën athleet of die athlete, die de beste, onver wachte prestatie heeft geleverd naar oor deel van de wedstrijdleiding. Hiervoor komt dus b.v. een onverwacht nieuw record in aanmerking enz. De gouden medaille wordt onmiddellijk bezit van winnaar of winnares. Voor de vol gende kampioenschappen is een nieuwe be schikbaar. De wedstrijden van Zaterdag, welke van vijf uur tot ongeveer half zeven woi'den ge houden, bepalen zich tot series 100 meter dames en heeren, beslissing hoogspringen dames en heeren, beslissing speerwerpen dames en heeren, series 20Ö meter heeren, hinkstapsprong, series 400 meter en de be slissing 400 meter horden. Wedstrijdleider op beide dagen is de heer Trines, scheids rechter is de heer Burger. Des Zondags werden de overige wedstrij den gehouden, benevens de beslissingen van de Zaterdag-wedstrijden. Op dezen tweeden dag duren de wedstrijden van 2 uur tot on geveer half vijf. Over de inschrijvingen kan worden ge- HilVéréUfh II, 301 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs- fö'hdé vóof de SëhëèpVaèlH. 8.00 Schriftlezing, rriêditatiè, gé Wij dé mu ziek (gr.pl.). 8.30 Gramöfdoiimu2iék: 9.30 Gelukwensehen. 9.45 GramofoonmUziëk. 10.30 Morgéndienst. 11:00 Kinder- en Damèsköör „Ëiiphobia'*, piano en slagwerk. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonlhuiiëk. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Grafhöfoohmiizïek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Piahovoórdraêht. 3.45 Gramofoonmuziëk. 4.00 Zang en piano. 4.45 Gelukwènschen. 5.00 Kinderuur 6:00 Gramofoonmuziëk. 6.30 Causerie over de cijfers betreffende het schoolbezoek der schipperskinderen in 1938. 7.00 Berichten. 7.15 LahdbouWhalfüür. 7.45 Reportage. 8.00 Bèrichten ANP. Herhaling SÖS-Be- richten. 8.15 Arnhémsche Orkêstvërëèniging éri solist. 9.00 „Iets over de paarlvisscherij bij Cey lon en dë Cuitivê-Paarlen", causerie. 9.30 VërVblg CónCërt. (Óm 10.BériCh- ten ANP). 10.3012.00 Gramofobhmuzlek. Hierna: Schrlftlezihg. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.Ö0-11.30 RVU. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziëk. 9.30 keüicenpraatjë. 10.00 Morgenwijding. io.20 Causerie over de droogmaking van dë Zuiderzëe en gramofoonmuziëk. 11.00 „Hoe moet ik mijn zuigeling ver zorgen?" causerie. 11.30 Gramofoonmuziëk. 12.001.45 „Fantasia" en gramofoonmu ziëk. 2.00 Gramofoonmuziëk. 3.Ó0 Viool en piano. 3.30 Voor de kinderen. 4.30 Grarriofoonrhuziek. 5.30 Orkest „Vodobemu" en soliste. 6.30 „Vacantie vieren", causerie. 7.00 Vervolg concert. 7.30 .iVrijzinnige Protestanten in Nbord- Holland", causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Vroólijke voordracht. 8.45 Gramofoonmuziëk. 9.30 Orgelspel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 „Fantasia" en solist. 11.00—12.00 Dansmuziek (gr.pl.). D r o i tw i c h, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziëk. 12.20 BBC-Northern orkest en solist. 1.20 Het Blaina and iDstrict Silver orkest en solist. 2.05 Gramofoonmuziëk. 2.35 Declamatie. 2.50 H. Engeleman's kwintet en solist. 3.20 Gramofoonmuziëk. 3.50 Pianoduetten. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziëk. 5.20 Harry Leader's Band. 6.40 Reportage Koninklijk Bezoek aan Noord-Ierland. 7.10 Jack Payne's Band en solisten. 8:00 Sportpraatje. 8.20 BBC-orkest en solist; 9.40 Orgelspel. 10.20 Amerikaansch cabaretprogranïma< 11.05 Het New Gerorgian Trio. 11.35 Mantovani's orkest. 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziëk. 12.20 Andolfi-orkest. (Om 1.35 Zang). 2.20 Gramofoonmuziëk. 4.05 Zing. 5.20 Örkëstcöncëft. 7.20 Zaiig. 7.35 Düetteh. 8.05 Zang. 8.50 Concert vanwege de Veréeniging van Oud-Strijders. iö.5Ö Gramofoonmuziëk. Keulen, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.5010.05 Gramofobnihuziek. 12.20' SË-orkest. i.3b Orkest van de Rijksarbeidsdienst, dë Ëtuttgarter Volksmuziek en solisten. 2.35 Populair concert. 4.50 Keulsche Orkestvereeniging. 6.50 Kamersextet en solisten. 8.30 Het Akense Kiir-orkest. 9.20 Plattelandsch-programma. 11.00 Bonnse Madrigaalvëreèhigihg. il.3012.20 Fr. Hauck's orkest. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmüziëifc. 12.50 Kleinorkëst. 1.3Ó Salönorkest. 1.502.20, 620 en 6.50 Gfamófoonrriuziëk. 7.20 Öiidë muziek. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Symphonieconcert uit Knofcke. Ca. 11.0011.20 Dansmiizièk (grplj. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziëk. 12.50 Salonorkest. - 1.30 Kleinorkëst. I.502.20 Gramofoolimüziek. 5.20 A. Fellenian's orkest. 6.35 Gramofoonmuziëk. 8.20 Omroepsymphonie-orkest, -koor en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Vervolg concert. i0.3011.20 Dansmuziek (gr.pl.). Deutschlandsender, 1571 M. 8.3Ó Het Omroep-Aumsemehtsoffeeèt. In de pauze: Declamatie. i0.40 Politiek dverzicht. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Gramofoonmuziëk. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.05 diversen. 10.35 Parijs R. 11.05 London Reg. 12.20 Këiilën. 13.20 Brussel VI. 14.20 Parijs R. 15.35 London Reg. 17.20 Keulen. 18.20 diversen. 18.50 Keulen. 20.20 London Reg. 20.45 Deutschl.sender. 22.20 Boedapest of diversen. 22.55 Berlijii. 4de Programma. 8.00 Brussel VË 9.20 diversen. 10.35 Droitwich. 12.20 London Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.40 Droitwich. meld, dat Osendarp zeer waarschijnlijk al leen op de 100 meter zal uitkomen, zulks iii verhand met de onlangs opgeloopen bles sure. Bovendien wil de Trekvogel-athleet zich sparen voor de internationale wedstrij den op 8 Augustus a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam. Daarentegen zal van Beveren uitsluitend op de 200 meter starten. Op het hoogsprin gen zal Brasser niet uitkomen. Onze jonge tienkamp-kampioéh Wil ZiCh vooral op de loöpnummers toeleggen, zulks in Verhand met het Verbtereen van zijn prestaties hier op als ohderdéelen van den tienkamp Spanjerdt zal nu wel beslag op den titéS hoogspringen legg-en. Men schijnt echter ook van den jongen Amersfoorter Wieg- mink het een en andei te verwachten. Daar de nationale kampioen kogelslingeren Hout zager op het oogehblik in Zweden van de nuttige lessen van den bekenden trainer Kreigshiahn profiteert, zal de strijd om den nationalen titel op dit nummer wel ten gunste van Kamerbeek worden beslist. Op de 110 meter horden 2al het vooral gaan tusschen Brasser en Kaan, waarbij .Brasser de beste kansen heeft. Bij versprin gen hebben van der Tooien en Houtman het onder elkaar Uit te maken, wie dë eerste plaats zal bezetten. Een zeer interessante strijd zal het num mer 15Ö0 meter te zien geven. Het zal hier voornamelijk gaan tusschen den recordhou der de RUyter en Petit. De Heerlenaar schijrit er namelijk zijn zlhnèh op gezet te hebben liet nóg jonge record van 11 Juli j.l., te Stockholm gemaakt, den Quick-athleët Daar de 1500 meter om 2 uur zal worden gëloopèn, heeft Petit tot vier uur voldoen de rUst gehad, om dan de 5000 meter te loopen. Hij zal zijn titel wel weten te be houden, maar of hij het vrij scherp staan de record van Jan Zeegers zal kunnen ver beteren, is twijfelachtig. Met belangstel ling mag worden uitgezien naar de pres tatie van den Zeeuwschen coming-man. Lacor. De 400 meter is ongetwijfeld voor K. Bauhïgarteii, de nieuwe Nederlandsche re cordhouder, terwijl Ëührmarin, Mozer en. Mieghout zéker voor tegenstand zuilen zor gen. Bij de dames kan mej. Koen tweevoudig kampioene wórden op de 100* en 200 meter, waarbij de kans bestaat, dat het record over de 200 meter zal worden verbeterd. Voor de tweede plaats op de 100 meter komt mej. Weinholds in aanmerking en misschien de kampioene van het vorig jaar, mej. Ko ning. De tweede plaats op de 200 meter zal wel voor mej. Vbbrsmit zijn. Op de 80 meter horden vormen mej. Door geest en mej. ter Braake eën klasse apart, de uitslag is onmogelijk te voorspellen. Bij het verspringen zal de Nederlandsche récordhoudster, mevr. Jutte-Briejer haar titel met succes weten te verdedigëh. Deze athlete werkt nu een 12 1/2 jaar mee, still going strong, een prestatie van den eersten rang. De tweede plaats zal waarschijnlijk voor mej. Doorgeest zijn, maar er zijn mo menteel talrijke dames, die hiervoor in aan merking komen. Bij het höogsptingeh is de strijd open. Mej. Koen, mej. Koopman eü mevr. van Balen-Blanken sprongen ieder afhandig te gaan makën. De Ruyter zal zich J dit seizoen reeds 1.55 meter, zoodat zij hét natuurlijk met hand en tand daartegen ver zetten, zoodat dit nummer een der hoogte punten belooft te worden. Kalkman zal het met zijn onwiliigen rugspier wel niet verder dan de derde plaats brengen. Het 5000 meter snelwandelen gaat tus schen Toscani en Engelman, een geheel open strijd. Op de 800 meter kêh Bouman zeker zijn van den titel, maar de tweede plaats zal fel omstreden worden door Wer- nink en Zaal. nu wel eens door onderlinge concurrentie tot 1.00 meter zouden kunnen brengeii. Mej. de Koek zal den speer nog wél het verst werpen, evenals mej. Niessink dit mét den discus zal kunnen doen. Kampioene kogelstooten zal vbijwèl zekér mej. Kóópman wórden. Den bezoekers staah a.s. Zaterdag eh Zondag bëlailgrijke en spannende TVedstfij- den te wachten, welke zeker in staat zullen blijken een ieder te boeien

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9