DINSDAG 27 JULI 1937 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. IZ KOUDEKERK. Jubieum A. Mieog. Op 1 Aug. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer A. Mieog, hoofd dei* N.-H. School alhier, zijn loonbaan bij het onderwijs begon, waar van hij ruim 15 jaar aan de N.-H. school alhier in verbonden. De heer Mieog is geboren Leidenaar, ont ving daar ook zijn opleiding en aanvaardde daar tevens zijn eerste betrekking als on derwijzer. Hij was ook te Leiden eenigen tijd als leeraar aan de Normaalschool ver bonden. Na Leiden volgde Rijnsburg, van waar hij als hoofd der Gustav Haeffer- sohool naar Sittard vertrok. Na aldaar een verblijf van pl.m. 10 jaar, aanvaardde hij zijn tegenwoordige betrekking. De huldiging zal plaats hebben Vrijdag 30 Juli a.s. in de N.-H. School des n.m. 3 uur, daarna zal er tot 6 y2 uur gelegenheid zijn den jubilaris te feliciteeren. 's Avonds om 8 uur zal het fanfare-corps een sere nade brengen. De heer Mieog is voor zijn leerlingen een geliefd onderwijzer en we vertrouwen, dat het den jubilaris op dien dag niet aan be langstelling zal ontbreken. Grafkelder ontdekt. Bij de restauratie van de Ned. Herv. kerk alhier, is in de koorzaal een kleine grafkelder blootgelegd. In den kelder is nog een gaaf blauw tegel tableau bespaard gebleven met als voor stelling een wereldbol, waarop een zand- looper, terwijl links hiervan de dood en rechts twee menschen staan afgebeeld. Op een der - kisten is nog een opschrift duidelijk leesbaar: Hier rust Wed. Vossieus- Suecht, aldaar in 1822 begraven. Deze kelder zal weer worden afgedekt met de oude zerk, na van het puin te zijn ontdaan. Het vermoeden bestaat, dat deze kelder dateert uit het begin der zeventien de eeuw. Een mooie opdracht. Aan de firma van Leeuwen en Boer, steenfabrikanten alhier, is opgedragen de levering van handvorm- steen voor het nieuwe Raadhuis te Alphen a. d. Rijn. Gevestigd: Anna M. A. Olieman van Pijnacker Maria A. W. Lieverse van 's Gravenhage Arina van Klaveren en gezin van Ter Aar Adrianus J. van Kam pen van Oegstgeest Pieter van Bostelen van Alkemade Cornelis P. Habermehl van Nieuwveen Gijsbertus A. Vos var. Haarlemmermeer Johanna Heijneman van Hazerswoude Maria J. Horstman van Leiden. Vertrokken: naar Hazerswoude .Hu- goline M. Heemskerk naar Honselersdijk Anna W. Verduijn naar Hazerswoude G. Vesseur en gezin naar Woerden Jan Ver meer en gezin naar Soest Jacobus Ver- bree naar Hazerswoude Engelbertus J. van der Loo naar Woubrugge Geertruida A. van Vliet naar Wassenaar Pieter van Veen naar Voorburg Jannetje Baars naar Alphen aan den Rijn Diederik Vonk naar Alphen a. d. Rijn Geertje de Wit: naar Alphen a. d.' Rijn Janneke W. van Ommeren naar Amsterdam Dirkje Ver doold naar Leiden Christina Lammerts- ma naar Rijnzaterwoude Adriar.a Peters. WOERDEN. ZILVEREN FEEST DER ST. VINCENTIUS-VEREENIGING. Op feestelijke wijze werd gisteren door de St. Vincentiusvereeniging haar 25-jarig be- staansjubileum herdacht. De dag werd be gonnen met een algemeene H. Communie der leden onder de H. Mis van 8 uur, waar na een gemeenschappelijk ontbijt plaats vond aan de Pastorie. Onder alle H.H. Mis sen werd tevens een liefdadigheidspredika tie gehouden ten bate der „Vincentius"- armen. In den namiddag vond in het Pensionaat een bijeenkomst plaats, waarbij als gas ten aanwezig waren de conferenties Bode graven, Gouda, Zoetermeer, Alphen en Harmeien. Op deze samenkomst sprak o.m. pater Sweep O.F.M. Ze werd besloten met een plechtig Lof, gecelebreerd in de kapel door den Zeereerw. heer Pastoor met as sistentie van de Eerw. Paters Sweep en v. Berkel. Des avonds was de Patronaatszaal ge heel bezet met de leden en hun huigenoo- ten, donateurs en vele genoodigden. Onder hen merkten we, behalve de Zeereerw. heer Pastoor, ook op de Weleerw. Paters Heiling. gardiaan, en v. d. Boezem Kapelaan, de leden der Kath. Raadsfractie, wethouder Sonnevelt namens het gemeentebestuur (de Burgemeester was verhinderd) en de be stuursleden van bijna alle Katholieke ver- eenigingen. Een bescheiden versiering duidde op het feestelijk karakter van dezen avond. De voorziter der jubileerende -vereeni- ging, mr. A. v. d. Bosch, sprak een ope ningsrede uit, waarin hij op de eei'ste plaats de talrijke aanwezigen welkom heette. Dan memoreerde spr. het feit, dat 25 jaar geleden eenige dappere mannen het initiatief namen tot het stichten der St. Vincentiusvereeniging. Spr. wilde van avond nu eens niet om een bijdrage vragen, maar toch zou hij de aanwezigen willen verzoeken hun kennissen aan te sporen om donateur te worden. Hierna deelde spr. me de, dat hij vol blijdschap nog van een an der feit kon gewagen. Twee leden vieren heden eveneens him 25-jarig jubileum, n.l de heeren J. P. v. Breukelen, secr., en J. Münninghoff, penningmeester. Het werk wat zij gedaan hebben en nog doen, is niet genoeg te waardeeren. Daarom wilde spr. hen extra huldigen door hen een mooie plaquet als aandenken te overhandigen. In de rij der sprekers, die de vereeniging geluk wilde wenschen, trad als eerste naar voren de Zeereerw. heer Pastoor, die er op wees, hoe sinds 25 jaar een heerlijk werk in deze parochie is verricht. Dit werk toch is zoo schoon, omdat het op de eerste plaats gericht is op de zielen. De eerw. spr. prees de opofferingsgezindheid der leden, die als leekenapostelen. werken voor God. Tenslotte spoorde spr. allen aan mede te werken om deze arbeid in de toekomst te kunnen voortzetten. Ook wethouder Sonneveld sprak zeer waardeerende woorden. Het mooie van deze vereeniging is, aldus spr., dat het gaat om geestelijke belangen. Al is men Katho liek of Protestant, men waardeert dit, om dat hier gewerkt wordt voor Christus. Spr. wenschte eindelijk de leden Gods zegen toe over hun arbeid. De heer Verkerk (namens Gouda) sprak over de moeilijkheden van het werk der leden, vooral in dezen tijd. Hij bracht ook hulde aan de vrouwen der leden, die zich ook hier opofferingen moeten getroosten. Namens de conferenties Alphen en Bode graven voerden nog het woord de* heeren Hendrikse en Vos. De heer v. Breukelen, secr., bracht de vorige presidenten, de heeren Hendriks, v. d. Linden en de Kruif even in herinnering en wees er tevens op hoe steeds de leden in opgeruimdheid hebben gewerkt. De voorz. deelde dan nog mede, dat twee telegrammen van gelijkwensch waren bin nengekomen, n.l. van den oud-voorzitter, den heer Hendriks en van den Hoofdraad. Hierna had de opvoering plaats van het blijspel „Prinses Lizi" door het tooneelge- zelschap „De Gonz" uit Gouda. Deze too- neelclub mocht hiermede veel succes oog sten. In dit blijspel toch kwamen persoons verwisselingen voor, die aanleiding gaven tot tooneeltjes, welke zeer goed werden uitgebeeld. Het spel over het geheel stond op flink peil, al konden enkele spelers hun rol niet altijd op dit peil handhaven. Eeni ge zeer goede krachten zijn er zeker bij dit gezelschap. We denken slechts aan het spel van Prinses Lizi en Erfprins Otto (de echte), die voor meerdere beroepsspelers niet onderdoen. Ook de „grootmeesteres" speelde dikwijls uitmuntend. De avond was, niet het minste door de opvoering van dit blijspel, als feestavond volkomen geslaagd. Zij nog vermeld, dat het vermaarde strijkje Do-re-mi den geheel en avond de zaal van muziek deed dreunen. ZOETERWOUDE (H.R.). „Meerburg". De R.K.S.V. „Meerburg" heeft in het Patronaatsgebouw alhier haar 9e jaarvergadering en feestavond gehouden. Begonnen werd met een algemeene H. Communie onder de H. Mis van half acht, waar alle leden aan deelnamen. Daarna had in 't Patronaat een gezamenlijk ontbijt plaats. Hierna werd begonnen aan de ver gadering. De geest. adv. zette in het kort het doel der jaarvergadering uiteen en ver zocht hierna den secretaris den heer F. Zandbergen, de notulen en het jaarverslag te lezen welke zonder op- of aanmerkingefi werden vastgesteld. Hierna kwam de pen ningmeester met zijn inkomsten en uitga ven aan de beurt. Deze sloten met een ba tig saldo van 3.75. Hierna had de be stuursverkiezing plaats. Het gëheele be stuur was aftredend. Er waren drie candi- daten gesteld, n.l. de heeren Niekerk, Reis- bergen en Stikkelman. Aftredende leden waren F. Zandbergen, H. Eckel en H. Tijs- sen. Uit deze zes moesten vijf leden geko- zen worden. Bij de eerste stemming ver kregen de heeren v. Niekerk, Reisbergen, H. Eckel en H. Tijssen de volstrekte meer derheid. Er moest dus een herstemming plaats vinden tusschen F. Zandbergen en P. J. Stikkelman waarbij F. Zandbergen de volstrekte meerderheid verkreeg. De gekozenen namen alle hun benoeming aan. Als voorzitter werd gekozen, de heer Th. v. Niekerk, De verdere functies zullen op de eerstvolgende bestuursvergadering worden verdeeld. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren A. Owel en H. Heems kerk. Hierna ging men over tot verkiezing van aanvoeders. Voor het 1ste en 2de elftal.- Gekozen werden A. Kamphues als aanvoerder en H. Tijssen als 2e aanvoerder voor het eerste elftal en A. van Galen aan voerder en J. Hoogervorst 2e aanvoerder van het 2de elftal. Hierna gaf de geest, ad viseur de leiding over aan den heer v. Nie kerk. Tot leden der elftal-commissie wer den benoemd de heeren Harry Tijssen, Cor. v. Velzen, A. Owel en P. J. Stikkelman, waarbij nog een lid van 't bestuur komt. Hierna werd door de secr. de competitie 1937/38 besproken. Na rondvraag sluiting met gebed. 's Middags speelden de junioren een mooien wedstrijd tegen de V.C.H. junioren van Hoogmade. Hiervoor was een medaille beschikbaar. De wedstrijd werd door Meer burg gewonnen met 10. Ondanks het slechte weer speelde Meerburg II nog een medaille-wedstrijd tegen Trekvogels van Boskoop. Ook deze werd door Meerburg gewonnen met 40. Om 3 uur speelde Meerburg I een beker wedstrijd tegen een sterke combinatie van S.J.C. uit Noordwijk. Het einde kwam met een 54 overwinning voor S.J.C., dat hier door in het bezit van de beker kwam. Om 8 uur had in de mooi versierde zaal van het Patronaat een feestavond plaats. Om kwart over achten opende de heer F. Zandbergen, bij afwezigheid van den geest, adv. dezen avond. Hij verwelkomde alle aanwezigen en stelde het nieuw gekozen bestuur voor, zeggende dat deze heeren met vereende krachten en met medewer king der leden zullen trachten om den R.K. Sportvereeniging „Meerburg" zoo hoog mo gelijk op te voeren. Tevens spoorde hij de aanwezigen aan om lid of donateur te wor den. Spr. verwelkomde ook vijf leden van S.J.C.die de gewonnen beker van heden middag in ontvangst kwamen nemen. Hier-, na werd het woord gegeven aan de heer Harry Thijssen, die in korte trekken het programma van dezen avond uiteenzette. Het humoristische gedeelte werd ver vuld door de heer F. .Hakkaart, het muzi kale gedeelte door den heer A. Kamphues, beide leden van „Meerburg". De avond werd ingezet met een feest-marseh en af wisselend was er muziek en humor. De geest. adv. huldigde de beide elftallen voor het behalen van hun kampioenschap. Aan GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Maandagavond vergaderde de gemeente raad onder onderzitterschap van den bur gemeester. Alle leden waren aanwezig be halve de heer Meijdam. Na opening der vergadering las de secre taris de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Daarna deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, o.m. dat de verordening op de straatbelas ting is goedgekeurd en dat tevens de Ko ninklijke goedkeuring is verkregen op de verordening tot wijziging der Pers. Belas ting, zoodat ingaande 1 Januari 1938 geen belasting meer geheven zal worden op bil jarten staande in cafés en patronaatsge bouwen. Een verzoek van den autobuson dernemer B., die zijn autobusdienst heeft moeten stop zetten in verband met de werk zaamheden aan de wegen, waarbij gevraagd wordt om hem een schadeloosstelling toe te kennen, werd na eenige discussie afgewezen met 9 tegen 1 stem (de heer Starrenburg). Laatstgenoemde was -'an meening, dat adressant een schadeloosstelling toekwam, omdat de gemeente er de oorzaak van was dat de dienst niet gereden kon worden. Deze meening werd bestreden door den voorzitter en wethouder de Graaf, die er op wezen dat de dienst door de Weipoort kon gereden worden. Dat aan den heer B. daar toe echter geen vergunning wordt verleend is niet de oorzaak van de gemeente doch van de verkeersinspectie. Aangeboden werd vervolgens de gemeente-rekening over 1936 en de begrpoting van het waterleidingsbe drijf over 1936. De rekening sluit in den ge wonen dienst met een nadeelig saldo van 3845.68 en in den kapitaaldienst met een voordeelig saldo van 1597.57. Tot leden der commissie van onderzoek werden be noemd de heeren A. C. Paardekooper, de Groot en Wessel. De begrooting voor 1937 werd gewijzigd conform het door B. en W. gedane voorstel, terwijl ten aanzien van een verzoek van M. van der Velden te Leider dorp werd besloten een electrischen kabel te doen leggen op „Rhijnvreugd" mits ver zoeker de kosten ad 165 aan de gemeente betaald. Na eenige discussie werd een cre- diet van 22.50 beschikbaar gesteld om de gemeente-veldwachter een politievakcursus te doen volgen, terwijl de instructie van den gemeente-ontvanger werd gewijzigd, in verband met de verandering van de con trole. De verordening op de heffing van be smettelijke ziektegelden, die de goedkeuring van den Minister niet had kunnen verkrij gen, werd opnieuw vastgesteld conform de aanwijzingen van Ged. Staten, terwijl be sloten werd met de gemeente Leiden een gemeenschappelijke regeling aan te gaan betreffende het toelaten van kinderen uit Zoeterwoude tot de openbare ulo-scholen te Leiden. Ten aanzien van een verzoek van café houders om het sluitingsuur met een uur te verlengen deelde de voorzitter mede, dat daaromtrent bij B. en W. geen eenstemmig heid heerschte zoodat het college zich ont hield van een voorstel te doen. De heer Paardekooper deelde mede dat de R. K. fractie tegen inwilliging van het verzoek is, omdat, zooals in het adres wordt opgemerkt, niet de inwoners doch personen van andere plaatsen slechts van dat latere sluitingsuur gebruik zullen maken. Voor Zoeterwoude is er dus geen behoefte én daarom zal de fractie een later sluitingsuur niet helpen bevorderen. De heer Wessel was eveneens tegen ver lenging en wees er op dat het sluitingsuur nog al eens wordt overtreden. Spr. vond 11 uur laat genoeg. De heer Starrenburg verdedigde het ver zoek uit oogpunt van de kasteleins, wier zaken toch al niet te best zijn en die dat laatste uur nog een cent kunnen verdienen. Spr. was er echter voor dat dan ook aan het latere sluitingsuur precies de hand gehou den wordt. De voorzitter zeide dat hij voor gedeelte lijk inwilliging van het verzoek is omdat in de zomermaanden tengevolge van het ver zetten der klok het sluitingsuur is bekort. Spr. voelde er voor om te bepalen dat van 1 Juli tot 1 September het sluitingsuur wordt bepaald van 11 op 12 uur. De heer Tijssen voelde voor het voorstel van den voorzitter, voornamelijk in ver band met het doortrekkend verkeer aan den Hooge Rijndijk. De heer Wessel wees er nog op dat de caféhouders al tegemoet gekomen zijn door de belasting op de biljarten te laten ver vallen. De heer Paardekooper deed een voorstel om het verzoek af te wijzen, welk verzoek werd gesteund door de heeren van Leeuwen en Wessel en werd aangenomen met 8 tegen 1 stem (de heer Starrenburg onthield zich van stemming als belanghebbende). Na ampele bespreking werd vervolgens besloten de drinkwatervoorziening der Geerbewoners aldus te regelen, dat er waterreservoirs van gemeentewege zullen worden aangeschaft waarin dan het water aan belanghebbenden, die een daartoe strekkend verzoek hebben geteekend, zal worden afgeleverd. B. en W. werden voorts gemachtigd om, indien t.z.t. noodig, alsnog tot de aankoop van tankwagen over te gaan. Het verzoek van de Westeindebewoners tot het leggen van een drinkwaterleiding werd afgewezen. Hierna ging de raad in geheime zitting die na ongeveer 1 uur werd opge heven. Conform de voorstellen van B. en W. werd toen met algemeene stemmen be sloten a. te beschikken op de belastingre clames conform het gedane voorstel; b. een crediet te verleenen tot het benoemen van een controleur op arbeidsovereenkomst tegen een belooning van 25.per maand ter controleering der steuntrekkers; c. tot het leggen van bouwverbod op een strook grond aan den Hooge Rijndijk in verband met den aanleg van een weg beoosten Lei den; d. tot het verstrekken van opdracht aan het het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan voor gronden langs den Hoogen Rijndijk, (Grenshoek en park „die Leijthe" en tot het voorbereiden van plannen met bejrekking tot het gedeelte Hooge Rijndijk, voorbij Grenshoek tot aan den getraceerd en rijksweg. Tenslotte werd besloten tot het doen maken van een ijzeren hek langs den Noordbuurtschen weg, vanaf de woning bewoond door A. C. Paardekoo per tot aan de Steenbrug. Op voorstel van den heer A. C. Paardekooper werd de be paling opgenomen dat het hekwerk moet geleverd worden door een Zoeterwoudei. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat dezer dagen het contract geteekend is waarbij de weg aan de Provincie is over gedragen. Op een vraag van den heer Star renburg zeide de voprzitter dat het voetpad daar buiten valt. De heer Wessel wees er op dat bij de uit voering van de werkzaamheden der pro vincie op twee plaatsen der waterleiding is stukgeslagen. Hij vroeg een onderzoek wie de kosten moet betalen, hetgeen de voor zitter toezegde. Op een andere vraag van den heer Wes sel antwoordde de voorzitter dat het hek voor het raadhuis eigendom was van den aannemer der werkzaamheden van den weg, en dat het plaatsen der watermeters ver traging ondervindt doordat de watermeters in gedeelten worden afgeleverd. De heer Starreburg vroeg inlichting over de geplaatste verkeersborden; het doen dichtmaken van een sleuf bij het Westein de 's avonds om 9 uur en over een duiker in den Noordbuurtschen weg, welke inlich tingen werden verstrekt. Aan den heer Tijssen werd geantwoord dat de plaatsing van een bord in de Brug- gestraat moet geschieden door Leiderdorp. De heer Paardekooper wees er op dat er veel critiek en ook wel sympathie betuigin gen plaats vinden in verband met de uit voering van de werkzaamheden aan den weg; speciaal wees hij er op dat bruggen worden afgezaagd zonder voorafgaande kennisgeving en dat de gemeente een z.i. wel juist standpunt inneemt ten aanzien van de duikers in den Noordbuurtschen weg, doch dat niet vergeten mag worden j dat de eigenaars der boerderijen een oud recht hebben om hun woning van water i te voorzien. Ten slotte sprak de heer Paar dekooper sympathieke woorden aan het adres van den aannemer die zoo bereid- j willig is om passage te verleenen. Straks zal het echter onmogelijk zijn dat de pas sage tijdens de werkzaamheden doorgang kan vinden, doch spr. zou gaarne zien dat B. en W. een regeling treffen met den aan nemer dat voor het plaatselijk verkeer de passage wordt opengesteld na beëindiging der werkzaamheden 's avonds tot 's mor gens dat weer met de werkzaamheden wordt aangevangen. Hierna werd de verga dering gesloten. VOORRANGSWEGEN. We lazen in „De Middenstandskrant": De tijd waarin iemand, die over een on uitputtelijke serie anecdotes beschikte en krachtige biceps had om dag in dag uit een zwaren koffer achter zich aan te sleepen en voldoende Ausdauer om 'n tienden keer ergens terug te komen als ie er negen maal z'n neus had gestooten die tijd, dat zoo iemand als verkooper succes had, is voor bij. Zoo iemand is in onzen efficienten tijd een verliespost. En toch... Toch zijn er nog menschen die er dage lijks op uitgaan (of gestuurd worden) om te trachten langs dezen weg aan de fel be geerde orders te komen. Die weg is verouderd. Er is 'n nieuwe weg, 'n moderne weg. 'n Voorrangsweg zou ik het willen noemen, die niet alleen 't troosteloos bestaan van den reiziger ver aangenaamt en betere perspectieven ver schaft maar vooral z'n werk succesvol en efficient maakt. Het is 't vooraf bewerken van de pro spects door middel van schriftelijke recla me. Het is reclame die den weg baant en het pad effent. Het is de weg waarlangs ge sneller en eerder uw doel bereikt. Waarom zoudt u als modern mensch niet van moderne wegen gebruik maken?? We wilden hieraan toevoegen en nie mand zal dit tegenspreken de beste reclame, die den weg baant en het pad effent is: de dagbladreclame; daarmee be reikt men het snelst en het eerst zijn doel! beide aanvoerders werden bloemen aange boden. Ook werden de gewonnen medailles uitgereikt en de beker aan S.J.C. Om ruim half twaalf sprak de heer Thijs sen het slotwoord en allen gingen voldaan en met mooie prijzen huiswaarts. WILT U IETS WETEN? Vraag: Een middel ter verdelging van mieren. Antwoord: In huis door het gieten van kokend water, beter nog klakwater of loog in ieder schuilhoekje. Ook door het neerzetten van schalen met een mengsel van suiker en gist of suiker en borax. Buiten door verwoesten van de nes ten en overgieten met petroleum, uitroo- ken met zwavelkoolstof. Vraag: 1. a. Welke is de mooiste weg per fiets van Sassenheim naar Ginneken? Hoeveel K.M.? b. Idem van Ginneken naar Vaals? c. Idem van Ginneken naar Venlo? d. Idem van Sassenheim naar Venlo? e. Idem van Venlo naar Vaals? f. Idem van Arnhem naar Vaals? Hoeveel K.M.? 2. Zijn voor een van deze fietstochten nog wegenkaarten noodig? Zoo ja, waar zijn deze verkrijgbaar? Antwoord: 1. a. Sassenheim, Oegst geest, Voorschoten, Veur, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Terheijden, Breda, Ginneken. Afstand 95 K.M. b. Ginneken, Tilburg, Moergestel, Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Leende, Maar- heeze, Weert, Kerpen, Roermond, Echt, Susteren, Sittard, Amstenrade, Heerlen, Vaals. Afstand 192 K.M. c. Ginneken, Tilburg, Eindhoven, Hel mond, Deurne, Venray, Qosterwijk, Horst, Venlo. Afstand 121 K.M. d. Sassenheim, Leiden, Alphen, Utrecht, de Bildt, Ziest, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Nijme gen, Mook, Gennep, Afferden, Arcen, Ven lo. Afstand 205 K.M. c. Venlo, Tegelen, Reuver, Swalmen, Roermond, verder als boven. Afstand 88 K.M. f. Deze vraag vindt u in bovenstaade ant- antwoorden. Afstand 167 K.M. 2. Voor Noord-Brabant heeft u een we genkaart noodig. Deze kaart te bekomen ten Prov. Griffie van Noord-Brabant te Den Bosch of bij den ontvanger der Directe Belastingen in Noord-Brabant in de eerste de beste ulaats, welke u doortrekt. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim naar Leur? Hoeveel K.M.?. Heeft men in Noord-Brabant nog een wegenkaart noodig, zoo ja, waar kan men deze bekomen? Antwoord: Sassenheim, Oegstgeest, Voorschoten, Veur, Rijswijk, Delft, Rotter dam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Leur. Afstand 90 K.M.. Voor een wegen kaart zie bovenstaand antwoord. Vraag: Welke is de kortste en mooi ste weg per fiets van Leiden naar Oister- wijk en hoeveel K.M.? Is er nog een andere weg voor de terugreis? Zoo ja, welke, en hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Veur Delft, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Terheyden, Breda, Tilburg, Ois- terwijk. Afstand 110 K.M. Terug kunt u gaan over Den Bosch, Hedel, Zalt Bommel, Geldermalsen, Schalkwijk, Houten, Utrecht, Woerden, Alphen, Leimuiden, De Leeghwa- ter, Sasenheim. Afstand 133 K.M. Vraag: Hoe is de route LeidenTilburg 's-Hertogenbosch naar de Betuwe UtrechtAmsterdamWassenaar? Hoeveel K.M.? Antwoord: Tot Geldermalsen vindt u de route hierboven aangegeven. Dan zit u midden in de Betuwe. Van Utrecht is de route Zuilen, Breukelen, Vinkeveen, Am sterdam, Halfweg, Haarlem, Vogelenzang, Noordwijkerhout, Noordwijk, Katwijk, Wasenaar. Afstanden: WassenaarTilburg 96 K.M.; Tilburg—Utrecht 75 K.M.; Utrecht Amsterdam 41 K.M.; AmsterdamWas senaar 53 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Lei muiden via Woerden en Utrecht naar De Steeg bij Arnhem? Hoeveel K.M? Hoewel K.M. is de weg terug via Apel doorn, Amersfoort en Hilversum naar Lei muiden? Antwoord: Leimuiden, Alphen, Woer den, Utrecht, de Bildt, Zeist. Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Velp, De Steeg Afstand 125 K.M. De route via Apeldoorn is 137 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Lisse naar Arnhem en van Arn hem naar Nijmegen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Hierboven vindt u het antwoord op uw vraag voor zoover betreft Arnhem. U kunt wellicht gemakkelijk via Leiden gaan. Afstand 129 K.M. Arnhem Eelst, Lent, Nijmegen is 17 K.M. Vraag: Hoe is de route Roelofarends- veenSoest? Hoeveel K.M.? Wat is de ge middelde snelheid per tandem en per fiets? Antwoord: Roelofarendsveen, Lei muiden, Alphen, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Soest. Af stand 72 K.M. Dat hangt er heelemaal van af wie er trapt! Vraag: Hoeveel K.M. is 't van Lange- raar via Aardam, Gouwsluis, Zwammer- dam, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Amerongen, Wageningen, Arnhem naar Nijmegen. En ook hoeveel K.M. is 't van Nijmegen via Mook, Gennep, Afferden, Ar cen, Venlo, Roermond, Susteren, Sittard, Geleen, Maastricht naar Visé (B.) Antwoord: 135 K.M.; 150 K.M. Vraag: Mag men per fiets van Utrecht naar 's Bosch rijden via Vianen, Beesd, Zalt Bommel of moet nog de weg via Cu- lemborg, Geldermalsen, Zalt Bommel ge volgd worden? Welke afstand is korter? Antwoord: Naar wij meenen is op den nieuwen en korteren weg het rijwielver- keer niet toegelaten. Vraag: Welke is de afstand, per auto van Leiden naar Cloppenburg in Duitsch- land? Antwoord: Afstand 317 K.M. Wie op de pas ingestelde voqprangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan. dat het 'n voorrangsweg nadert)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11