STADS NIEUWS DONDERDAG 22 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 STILLE OMGANG. De afdeeling Leiden en Omgeving van het Genootschap „Stille Omgang" heeft dit jaar in Maart j.l. haar 15de „Bedetocht" naar Amsterdam gehouden, sedert 1922 als zelfstandige, georganiseerde groep. Hoe wel reeds enkele maanden geleden, ligt nog goed in onze gedachten het schitterende en ordelijke verloop van den laatsten „Om gang". Ter herdenking van dit 15-jarig be staan wordt a.s. Zondag 25 Juli te half 11 uur een plechtige Hoogmis, waaronder feestpredicatie, opgedragen in de Broeder- schapskerk (Hartebrug) tot intentie van levende en overleden leden, waarvoor de leden tot bijwoning worden uitgenoodigd. Het bestuur vertrouwt op flinke opkomst van de leden. HET BESTUUR. ST. JOSEPHS-flfeZ.-VEREENIGING. Om misverstand te voorkomen deel en wij bij deze mede, dat Vrijdagavond verwacht worden alle commissarissen, alle leden van Liedertafel en Muziekgezelschap, de K.L.- ers en degenen, die een uitnoodiging daar toe ontvangen hebben. Senior. WERKKAMP „VREDESTEYN". Het is misschien goed nog eens het vol gende te publiceeren. Deelname aan een kamp te Egmond is mogelijk voor alle katholieke jongemannen van 17 t. e. m. 24 jaar. Lidmaatschap van stands- of vakorgani satie is niet vereischt. Er wordt per weOfc een vergoeding gege ven van 1.75. Tot tweemaal een retour wordt reisgeld vergoed. Zij, die per fiets komen, krijgen een fiets- geldvergoeding. De leiding van het kamp berust bij eerw. Broeders en de geestelijke leiding berust bij pater Tesser, Montfortaan. Elk kamp duurt 8 weken. 9 Aug. begint het nieuwe kamp. Jongeren zonder arbeid, benut deze ge legenheid ten volle! Ouders, ook uw aan sporing vragen wij! Men melde zich deze week (Donderdag en Zaterdag) Rapenburg 52. Steph. Menken, secretaris. R. K. MANNELIJKE JEUGDBEWEGING. Houdt Kermesse d'été. Gisteravond hield de geheele K.J.C., om vattende de beide Verkennersgroepen St. Joseph en St. Paulus en de Kruisvaart van de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph met slaande trom en wapperende vlaggen een propagandatocht door de pa rochie om allen op te wekken een bezoek te brengen aan de Kermis, welke van 23 tot en met 26 Juli gehouden wordt op de speelplaats achter de R. K. Jongensschool aan de Haarlemmerstraat, waarvoor de baten komen aan de K.J.C. Daar het weer niet bijzonder gunstig was. moest een gedeelte van de route, zeer tot spijt der organisators, worden overgeslagen. Zij hopen echter, dat allen die dit lezen, het besluit mogen maken om op een der Kermisdagen (die juist in de week van de oude Kermis week vallen) de werkelijk goed ingerichte Kermis te bezoeken. STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL". Eervol ontslag directeur A. Coert. Aan den directeur van het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" alhier, den heer A. Coert, zal, in verband met het. bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag worden verleend. Handelsregister K .v. K. Wijzigingen: 1294. H. M. Pierrot, Leiden, Maarsmanssteeg 14, horlogemakerij, verkoop uurwerken, galanterieën, luxe ar- Hoofdbestuurslid van „St. Rapbaël" onderscheiden. Tijdens de gisteren in het Mgr. Mutsaers- oord te Venlo gehouden gecombineerde vergadering voor de hoofdbesturen van den Ned. R. K. Bond voor Spoor- en Tramweg personeel St. Raphael en van de R. K. Herstellingsoord Vereeniging Mgr. Mut- saers, werd door den bondsadviseur pastoor W. Mutsaers de mededeeling gedaan, dat Z. H. de Paus de onderscheiding „Pro Eccle sia et Pontifice" heeft toegekend aan den heer G. J. Prüst te Utrecht wegens diens zeer verdienstelijken arbeid op sociaal en charitatief terrein. Na. een van veel waar deering getuigende toespraak spelde pas toor Mutsaers onder luiden bijval der aan wezigen den heer Prüst het eereteeken op de borst. De heer Prüst is gelijk bekend tal van jaren aan St. Raphael verbonden, eerst als ambtenaar, daarna als lid van het hoofdbe stuur in welke functies hij zich heeft doen kennen als een warmvoelend sociaal mensch, die immer voor de belangen van het spoorwegpersoneel op de bres staat. Vanaf de oprichting van de bovengenoemde Herstellingsoord Vereeniging is hij de ijve rige en actieve secretaris, waarbij hij ook in andere instellingen gelegenheid vond de charitas daadwerkelijk te beoefenen. Deze onderscheiding zal zonder twijfel met veel ingenomenheid door de Raphaël- mannen worden vernomen il tikelen, lederwaren enz. N. E.: M. P. M. Pierrot-Baaten, Leiden. 5354. J. Kamsteeg v.-h. Rooyakkers en Kamsteeg, Oegstgeest, Geverstraat 40, auto mobielhandel. garagebedrijf, handel in rij wielen en rep.inrichting. Wijz. handelsn. in: Automobielhandel en Garagebedrijf J. Kamsteeg. 2458. D. van Beelen, Katwijk a. Zee, Lou westraat 21, kruidenierswaren, verhuren van strandstoelen. Uittr. E.: D. van Beelen, d.d. 1 Apr. 1937. 3062. Joh. Roozeboom, Leiden, Doeza- straat 15, sigarenwinkel. Óverl. E.: J. Roo zeboom, d.d. 14 Juli 1937. Wijz. handelsn. in: fa. Joh. Roozeboom. N.E.: Wed. J. Roo- zeboom-Nieuwenhuis, Leiden. Door de politie alhier is aangehouden de 29-jarige H. Z. uit Noord wijk, verdacht van verduistering van een rijwiel. Nadat pro cesverbaal was opgemaakt is hij vrijgelaten. Door A. K. is bij de politie aangifte ge daan, dat ten zijnen nadeele een dekzeil is ontvreemd van een schuit uit de Boom- markt. Gistermiddag te half drie is de 47-jarige voeger Chr. H. V., werkzaam op een bouw werk aan de De Sitterlaan van 11/2 M. hoogte, gevallen. In zijn val kwam hij met den rechteram op 'n anderen steiger te recht, waaraan hij bleef hangen. Daardoor ontwrichtte hij den rechterarm. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Voor het examen handelskennis L. O. is te Den Haag geslaagd mej. J. M. Faas, al hier. Aan de Huishoudschool „Laan van Meer- dervoort" te Den Haag zijn geslaagd voor het diploma huishoudkundige mej. E. M. Gans, alhier, voor het getuigschrift hulp in de huishouding mej. H. Modderman, alhier. Men verzocht ons te willen mededeelen, dat de standaard van Prins Bernhard, wel ke zal worden aangeboden door „De Prin- *cevlag" tentoongesteld is bij de firma Has- s elm au en Pander, Breestraat 146. Door de „Leidsche Ontspanningsvereeni- ging" zal op 28 Juli een groote vischwed strijd worden gehouden in het Aarkanaal, waarvoor talrijke groote prijzen beschik baar zijn gesteld. KERKNIEUWS PASTOOR A. J. TH. GOLDENBERG f Gisteravond is in het Klooster van de Eerw. Paters Minderbroeders te Woerden overleden de Zeereerw. Pater Didacus Gol- denberg O.F.M., oud-pastoor van Delft. De overledene werd geboren te Zoeter- woude 25 December 1874. Hij werd 6 Octo ber 1895 opgenomen in de Orde van den H. Franciscus en priester gewijd te Weert 25 Maart 1901. Hij deed zijn Plechtige Eerste H. Mis op 9 April daaropvolgende in de Pa rochiekerk van O. L. V. Onb. Ont. (Harte brug) te Leiden. Na kapelaan te zijn ge weest in Zalt-Bommel, Lichtenvoorde, Rot terdam én Delft (H. Jozef) volgde zijn be noeming als Pastoor te Coevorden om ver volgen in Maart 1932 te Delft in de Parochie van de H. Nic. en Gezellen tot pastoor te worden benoemd. Wegens een verergerde kwaal moest hij in het begin van dit jaar reeds zijn ont slag aanvragen. Na dien tijd vertoefde hy in het klooster te Woerden. De begrafenis zal plaats hebben Zater dag a.s. SPORT WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De staking der Belgische renners. Omtrent het niet starten van de Belgi sche renners (men zie 't 3e bl.) kan nog worden gemeld, dat van dien kant men 't niet eens was met de verschillende rege lingen door de leiders van de ronde en de koerscommissarissen getroffen. De Bel gen beklaagden zich, dat zij tijdens de etappe PauBordeaux op meer dan er gerlijke wijze door het publiek langs den weg bejegend waren. Sylver Maes ver klaarde, dat het rijden met de gele trui op deze manier levensgevaarlijk werd. Bovendien waren de Belgen het niet eens met de indeeling van 't tijdrijden voor de étappe La RochelleLa Roche Suryon, waarin zij een bevoordeeling van de Franschen zagen, in het bijzonder van La- pebie. De Belgische sportjournalisten heb ben voorts geprotesteerd tegen de houding van de Fransche pers en het onsportieve Fransche publiek, terwijl zij duidelijk lie ten uitkomen, dat de straf, die Lapebie had gekregen tijdens de etappe Luchon Pau, veel te gering was geweest. Aan den anderen kant heeft Sylver Maes 15 seconden tijdverlies gekregen in verband met het feit, dat hij gisteren toen hij bandbreuk kreeg, geholpen was door twee individueele Belgische renners, waardoor zijn voorsprong van 40 secon den tot 25 seconden op Lapebie was ge reduceerd. Zooals wij reeds schreven was de atmosfeer gedurende de laatste dagen zeer broeiend en thans is het tot een uit barsting gekomen met het voor de inrich ters en de renners zeer noodlottige gevolg, dat de Belgen den strijd hebben gestaakt. De gevolgen hiervan zijn nog niet te overzien. De zeventiende etappe van vandaag wordt wederom in drie gedeelten verre den, doch niet tegen het horloge, 't Eerste gedeelte leidde van Bordeaux naar Royan, een afstand van 123 K.M. Winnaar dezer etappe was de Duitscher Bautz met een tijd van 3 uur 5 minuten 12 sec. Anton van Schendel kwam in het pe- leton aan en werd vijfde geklasseerd met eenzelfden tijd als de winnaar. Lapebie leidt in het algemeen klasse ment. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. TWEE SCHEPEN IN AA VARING. Rijnvaart geruimen tijd gestremd. Gisteravond omstreeks 9 uur had op den Rijn in het centrum der gemeente een aan varing plaats. Vanuit de richting Gouw- sluis naderde stroomafwaarts een groote geladen motor. Als tegenligger arriveerde een stoombootje met sleepkraan. De be stuurder van het stoombootje meerde zijn vaartuig aan een paal. Door de felle stroom dreven deze vaartuigen af, zoodat zij door den motor werden aangevaren. Door de aanvaring kwamen de schepen dwars in den Rijn te liggen, waardoor de vaart ge- ruimen tijd werd gestremd. Naar we ver nemen was geen der schepen ernstig be schadigd. Honderden personen sloegen het ongewone schouwspel gade. Een aardigheidje, dat geld kost. Toen gisteren A. v. 't W. nabij den Gnephoek een cliëntéle bezocht, had de autobestuur der S. uit Koudekerk de aardigheid zijn wagen met galanterie-artikelen in de sloot te rijden. De man kreeg begrijpelijkerwijze belangrijke schade, die waarschijnlijk wel onderling zal worden geregeld. Gered. Door niemand opgemerkt ge raakte gisteravond omstreeks half zes aan de Rijnkade een 7-jarig zoontje van v. E. in den Rijn te water. Slechts een klein doch tertje van een schipper, die zijn vaartuig even aan de Rijnkade had vastgemaakt, had de jongen in het water zien liggen en deel de dit haar vader mede. De schipper sprong onverwijld op den wal en kon het jongetje nog reddien. BODEGRAVEN. Er was een grafje gedolven De scholieren stonden er naast. Vrijdagnamiddag was de 9-jarige Jopie Vonk naar huis gegaan, even zorgeloos als al z'n makkertjes. Doch Maandagmorgen daaraanvolgende bleef z'n plaatsje op de schoolbanken onbezet... Spelend was hij Zaterdagmiddag den weg overgestoken, niet lettend op het allesbeheerschende monster van vandaag: het verkeer op den weg. Woensdagmorgen ging langs Emmakade en Goudsche weg en Wilhelminastraat een kleine stoet.De laatste tocht van Jopie. Bij de kerk stonden er 140 die hem wacht: ten: z'n schoolmakkertjes. Tijdens de H. Mis, opgedragen door kape laan De Lange, zongen vele heldere jon- gesstemmen het Requiem aeternam.... Zouden de kindergedachten op dit oogen- blik niet teruggegaan zijn tot het oogenblik, toen anderen en ook nog wel dezelfden maar toen jonger, ook hier geknield lagen bij de doodsbaar van den ander vriendje? Was ook Otto niet gevallen, om niet weer op te staan, op den weg van school naar huis? Na de H. Mis werd Jopie grafwaarts ge dragen, gevolgd door vader en moeder, broers en zusters. En in een lange stoet volgden de leerlingen van de school met hun onderwijzers. Aan het nog geopende grafje bleven allen een poosje staan om een laatste groet te brengen. En een stil gebed te storten voor hun schoolmakkertje. Toen gingen allen weer stil van het kerk hof heen naar de school, die hen wachtte. Een paar uur later snellen ze weer weg langs wegen en pleinen en straten, waar, achter elke hoek, de dood loert op de ach- teloozen langs den weg. Zoo is nu eenmaal het leven van van daag. ZOETERWOUDE (H.R.). Wilhelmina-vereeniging. In de laatst gehouden bestuursvergadering van de W. V. werden de functies in het bestuur aangewezen. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. J. van Mil, tot 2e voorzitter de heer W. J. v. Beveren, tot secretaris de heer N. Zwetsloot en tot penningmeester de heer W. Tijssen. Na breedvoerige be spreking werd besloten*dit jaar geen fees telijkheden te houden. LAATSTE BERICHTEN NEDERLANDSCH INDIë HOORT ZIJN PADVINDERS. Het Indisch contingent voor de Phohi- microfoon. Hedenmiddag van' 15.1015.25 uur is via den Phohizender PHI op een golfleng te van 16,88 Meter een uitzending tot stand gekomen door het Indische padvin ders-contingent naar het moederland. Dc Phohi-leiding stond hier aanvankelijk voor een probleem, daar op het program der padvinders, een bezoek en lunch te Naarden stonden geboekt, zoodat het een onmogelijkheid zou zijn geweest, tijdig te Hilversum te zijn. De padvinders loopen n.l. nagenoeg uitsluitend en maken geen gebruik van vervoermiddelen. Een uitweg werd daarop echter gevonden, door het terrein en de oude studio's van den zen der te Huizen speciaal voor deze uitzen ding in orde te laten maken, zoodat juist op tijd de padvinders voor de microfoon konden staan. De leiding van het contingent berust bij de heeren Hopman Ranneft en Raden Domoro. Het programma werd aangevangen met het zingen van enkele Krontjong-liede ren, waarna de hopman enkele vertegen woordigers van elk der in het contingent voorkomende rassen in zijn eigen taal in het kort interviewen. O.a. werd gespro ken in het Javaansch, Maleisch, Madoe- reesch, Chineesch en Arabisch. Eenige amusante voorvallen over de reis kwamen ter sprake en het geheele vlot verloopende en interessante progra- ma werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Het ligt in de bedoeling, om in de toe komst ook padvinders-contingenten uit andere werelddeelen, als Amérika en Afrika, in de gelegenheid te stellen een uitzending te verzorgen naar hun moe derland. DE BRAND IN DE KLEIWAREN- FABRIEK TE TEGELEN. Waarom de Venlosche brandweer niet kwam. Met betrekking tot het bij den brand in de N.V. Kleiwarenffabriek RusselTiglia gemaakte brandalarm (men zie Gem. Be richten 3de blad), diene, dat de brandweer van Venlo werd gewaarschuwd door een der nachtstokers. De Venlosche brandweer rukte niet uit, wegens het geldende voor schrift, dat voor assistentie aan een na burige gemeente verlof van den burgemees ter noodig is. De burgemeester van Venlo van het alarm op de hoogte gebracht, stel de zich terstond in verbinding met zijn col lega te Tegelen, die echter, ondanks den he- vigen gloed, assistentie niet noodig achtte, daar wegens gebrek aan water de Venlo sche brandweer toch niet kon werken. KLEINE HOUTBOOT DRIJVENDE AANGETROFFEN. De trawler „Catharina Duyvis" IJM. 60, van de V. E. M. heeft gisteravond op 190 mijl Noord van IJmuiden een kleine hout boot drijvende aangetroffen. Het schip,-dat ernstige machineschade had, was niet in staat de reis voort te zetten en aanvaard de de door den trawler aangeboden sleep hulp. De beide schepen zijn thans op weg naar IJmuiden, waar zij in den loop van Vrij dag verwacht kunnen worden. De trawler heeft de assistentie an andere schepen afgeslagen, zoodat men het blijkbaar alleen af kan. TELEGRAMMEN Toestand in N.-China weer verbeterd LOEKOETSJAU EN PAPAUSJAN TOCH ONTRUIMD. TOKIO, 22 Juli. (A. N. P.). In den toe stand in Noord-China is eenige ontspan ning ontstaan, doordat de Chineesche troe pen gisteravond laat volledig uit Loekoets- jau en Papausjan zijn teruggetrokken, of schoon zij eerst weigerden hun stellingen te ontruimen. De desbetreffende uit Pei- ping ontvangen berichten voegen hier nog aan toe, dat generaal Soeng Tsje Joean, de opperbevelhebber van het Negen en twintigste leger, en voorzitter van den po- litieken raad van Hopei en Tsjahar, klaar blijkelijk voornemens is getrouwelijk de voorwaarden na te komen van de plaat selijke overeenkomst van 11 J.üi jl. en van de gedetailleerde overeenkomst van 19 Juli. Een bericht uit Nanking meldt, dat Soeng Tsje Joean de Nankinkregeering in kennis gesteld heeft van het sluiten der gedetail leerde overeenkomst van 19 Juli, maar haar niet op de hoogte heeft gebracht van den inhoud daarvan, welke naar verluidt, ten doel heeft de uitvoering te vergemak kelijken van de uit drie punten bestaande overeenkomst van 11 Juli en in het bij zonder van het derde punt, dat betrek king heeft op toekomstige waarborgen met inbegrip van een controle op de commu nistische activiteit en op den anti-Japan - sche organisaties in Noord-China. Naar verluidt wachten de Chineesche en Japan- sche militaire autoriteiten nog met de pu blicatie van de gedetailleerde overeen komst, waarin de namen van personen en organisaties genoemd worden, te verzeke ren. In Japansche regeeringskringen wordt verklaard, dat er geen reden is, waarom de Nankingregeering, die tot dusverre alle belangrijke plaatselijke overeenkomsten, gesloten door den politieken raad van Ho pei en Tsjahar met Japan erkend heeft, zou weigeren de huidige plaatselijke overeen komsten te erkennen, die in het geheel geen inbreuk maken op de souvereiniteit van China noch de Chineesche territoriale in tegriteit aantasten. Rustiger stemming in Nanking en Sjanhai. SJANGHAI, 22 Juli. (A. N. P.). De stem ming in Nanking en Sjanghai is thans rus tiger geworden. Men hoopt, dat de uitvoe ring der aangegane overeenkomsten ook verder tot ontspanning zal bijdragen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Sara Susanna, d. van A. He- merik en S. S. v. Woudenberg Anna Wil li elmina, d. van G. J. v. Kamp en L. E. Ober Cornelia, d. van M. v. d. Haven en J. H. Huisman Thea, d. van R. Lancel en T. de Ridder Petronella, d. van G. M. v. Leeuwen en D. v. Zundert Johanna, d. van D. Jongkind en M. v. Krimpen Abraham, z. van H. Henzen en C. Sira. Ondertrouwd: J. Boom jm. 22 j. en C. J. M. v. Alen jd. 20 j. Getrouwd: G. Donker jm. en M. M. v. d. Linden jd. T. Peet jm. en A. Boot jd. A. de Roo jm. en W. E. Stouten jd. W. A. Stikkelorum jm. en J. Schreuder jd. K. Vinkesteijn jm. en C. Mieremet jd. P. A. Harteveld jm. en M. F. v. Evert jd. I. J. Risseeuw gesch. en A. J. J. de Zeeuw jd. C. Dolman jm. en M. P. Planjer jd. H. J. Steenbergen jm. en M. W. E. Wig- gers jd. Overleden: J. M. Boekwijt ongeh. vr. 84 j. A. A. v. Buel-Vermeulen vr. 47 j. Ook Japansche troepen teruggetrokken. PEIPING, 22 Juli. (A. N. P.). Bevestigd wordt, dat de Chineesche troepen terugge trokken zijn uit het gebied van Wanping, terwijl de Japansche troepen teruggetrok ken zijn naar hun stellingen bij Fenghai. Tsjang Kai Sjek en de plaatselijke overeenkomsten. TOKIO, 22 Juli. (A. N. P.). Volgens een Japansch bericht uit Nanking zou de Chi neesche militaire commissie, die onder voorzitterschap staat van maarschalk Tsjang Kai Sjek, besloten hebben voor het oogenblik niets te ondernemen naar aan leiding van de plaatselijke overeenkomsten, welke teksten niet zijn gepubliceerd maar een afwachtende houding aan te nemen. DE TOEKENNING DER BELLIGE- RENTENRECHTEN. Een stem uit Moskou. MOSKOU, 22 Juli. (A. N. P.). Het „Jour nal de Moscou" publiceert een artikel on der het opschrift: „Een jaar Spaansche burgeroorlog en het Britsche plan", waar in het orgaan o.m. schrijft: „Wanneer Groot-Brittannië Franco wenscht te erkennen en te steunen, laat dat dat dan zoo duidelijk mogelijk en zonder verwijl doen. Een dergelijke daad zal slechts helderheid brengen in den toe stand, helderheid, die nuttig zal zijn voor de zaak van den vrede. Natuurlijk zal een dergelijk besluit van Engeland andere sta ten niet binden. Er is geen twijfel aan, dat landen, die den vrede liefhebben, Engeland niet langs dien weg zullen volgen. Het is tijd, dat er een einde komt aan manoeu vres en illusies, die hun einde reeds nade ren." Verder schrijft het orgaan nog: „Is het noodig te bewijzen, dat Italië en Duitschland niet openlijk in oorlog zijn ge treden tegen Frankrijk of eenige andere mogendheid in Europa, niet omdat er een Londensche niet-inmengingscommissie be staat, maar alleen omdat zij nog niet de kracht voor een dergelijk waagstuk heb ben verzameld? Wanneer dit zoo is, zou verwerping van de niet-inmenging geenszins een vergroo ting beteekenen van het onmiddellijk ge vaar voor de Westersche Europeesche mo gendheden." DE REÏNCARNATIE VAN DEN DALAI LAMA. NANKING, 22 Juli. (A. N. P.). Officieel is thans bevestiging ontvangen van het vinden der reïncarnatie van den Dalai La ma in de weidelanden van Koko Nor, waar men achttien maanden naar het kind ge zoet heeft. Het blijkt het tweejarig zoontje van een gezeten landeigenaar te zijn. Het gelaat van het kind, de datum en de om standigheden van zijn geboorte, zijn, naar verklaard wordt, in overeenstemming met de desbetreffende verkregen gegevens. (Ter opheldering van dit bericht zij ver meld, dat de Tibetanen meenen, dat de geest van een overleden Dalai Lama, d. i. het geestelijk opperhoofd van Tibet, op hetzelfde oogenblik waarop hij sterft, ver huist in het lichaam van een kind, dat op dat tijdstip wordt geboren. De kunst is dan om het kind te vinden). MARKTBERICHTEN GOUDA, 22 Juli. Vee. Aangevoerd in totaal 1577 stuks, waarvan 71 slachtvarkens vette 727.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 796 magere varkens 2840, 617 biggen f 1020, Geldersche biggen 2024. 2 runderen 125300, 76 nuch tere kalveren 813, 15 bokken of geiten 28 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 436 partijen Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2527, 2e kwal. 2224, zware tot 30. Handel matig. Boter. Aanvoer 271 ponden. Goebotcr 8085 cent en weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 49.500 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.253.60 en eendeneieren 2.503.00 per 100 stuks. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)* Londen 9.01l/4 Berlijn 72.90 Parys 6.72 Brussel 30 44 Zwitserland 41.521/2 Kopenhagen 40.25 Stockholm 46.47l/2 Oslo 45.30 New York 1.80^/16 Praag 6.3 U/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3