DONDERDAG 22 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 IETS WARMER. DE BILT SEINT: Meest matige Westelijke wind, gedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk nog enkele regenbuien, iets warmer overdag. Hoogste barometers!764.9 te Toulouse Laagste barometers!: 749.4 te Lerwick. De depressie heeft zich Oostwaarts uit gebreid en begint in het Westen af te ne men. in het Zuid-Westen herstelt zich de hoogedrukking. De Britsche Eilanden heb ben opklarend weer met matige tot krach tige Westelijke winden en weinig regen. In Scandinavië dringt de regen verder naar het midden door, in Zweden is het nog warm. Duitschland heeft onweersachtig weer in het Oosten en koeler weer met re genbuien in het Westen. In Zwitserland stijgt de barometer en klaart de lucht op, Frankrijk heeft eveneens betrokken lucht en in het Zuiden hooge temperatuur. In het algemeen is geleidelijk opklarend weer met overdag iets hoogere temperatuur te wach ten, maar een secundaire over Engeland kan nog enkele regenbuien brengen. LUCHTTEMPERATUUR. 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.38 uur tot Vrijdagmorgen 4.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 23 Juli voorm. 3.33 en nam. 3.59 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 20 gr. C. BINNENLAND PRINSELIJK PAAR OP HET LOO. Prinses Juliana en Prins Bernhard kwa men gisteravond tegen elf uur per auto ten paleize Het Loo aan. Ondanks het late uur bevonden zich nog vele belangstellenden in de nabijheid van het paleis, die het vor stelijke paar luide toejuichten. DE STEENENBRUG TE ALKMAAR. Weer bijna geheel gerestaureerd. De bekende Steenenbrug te Alkmaar, welke zooals algemeen bekend is, bij werk zaamheden aan de Mient voor een groot deel instortte en daarbij een walmuur mee sleepte, is thans weer nagenoeg hersteld. Men is thans bezig afdammingen weg te breken, de hekken weer te plaatsen en de bestrating op de brug weer aan te brengen, zoodat binnen enkele dagen maar weinig meer aan de catastrophe zal herinneren. LEENING GEMEENTE UTRECHT NIET GESLAAGD. De inschrijvingen op de 3 1/2 pc! leening der gemeente Utrecht, groot 5.215.000, worden ten volle toegewezen. DE LOONEN IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Toezegging van de fabrikanten- vereeni gingen. Gistermiddag heeft te Hengelo een be spreking plaats gehad tusschen de voorzit ters der vier fabrikantenvereenigingen in de textielindustrie in ons land en de besturen der drie textielorganisaties, St. Lambertus, de Eendracht en Unitas over de wenschen, op 5 Juli j.l. door laatstgenoemde organisa* ties aan de besturen van de fabrikanten verenigingen toegezonden. Na langdurige discussie hebben de voor zitters der fabrikantenvereenigingen de vol gende toezegging gedaan: de voorzitters der fabrikantenvereenigingen wenschen niet in een algemeene loonsverhooging toe te stem men omdat de loonen in ae textielindustrie te zeer' uiteenloopen en voor een deel zeer behoorlijk zelfs hoog genoemd kunnen wor den. Zij erkennen dat ook loonen voorkomen, die laag zijn; zij zullen aan verhooging daarvan medewerken. Aan de leden der vereenigingen zal voor gesteld worden een betaalde vacantie van 2 112 dag voor alle leden van het personeel, dat gedurende zekeren tijd in dienst is ge weest in te voeren. Deze vacantie zal nog in den loop van Augustus van dit jaar ge geven worden, in afwachting van een defi nitie regeling. De vergoeding voor ploegen- werk uitsluitend voor tweeploegenstelsel dag ploegen) zal verhoogd worden van 5 op 10 pCt. ongeacht het aantal uren dat in de ploegen wordt gewerkt. R.K. SCHOENMAKERS EN WINKELIERS. In de Dinsdag voortgezette vergadering van den R.K. Bond van schoenwinkeliers en schoenmakerspatroons werd een voor stel van de afd. Venlo om bij de daarvoor aangewezen instanties alles in het werk te stellen om het z.g. „hausieren" of huis aan huis opvragen van reparatiewerk te verbieden, door het hoofdbestuur overge nomen. De heer Hoek, rijksleeraar, behandelde hierna het vraagstuk van de vakopleiding. Vooral op het diploma A legde de heer Hoek speciaal de aandacht en spoorde de ouderen aan ook dit diploma te behalen, willen zij niet. zooals reeds gevallen be kend zijn, op den achtergrond geraken bij de jongeren, die wel gediplomeerd zijn. De „Wet op de Vestigingseischen" maak te vervolgens een onderwerp van langdu rige bespreking uit. Hierna werd de vergadering geschorst. In de middagvergadering behandelde de heer Faay uit Amsterdam het onderwerp „dagen van Katholieke Actie". De heer Linckens bracht vervolgens dank aan het hoofdbestuur voor hetgeen dit heeft gepresteerd in het afgeloopen jaar en bood namens de afd. Maastricht een graai gepo lychromeerd beeld van de Sterre der Zee aan. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing werden de heeren Bergers, Eiling en de Jong herkozen. Na rondvraag volgde hierop sluiting. R.K. BAKKERSPATROONSBOND. Jaarlijksche vergadering te Arnhem. Woensdag en Donderdag houdt de Ned. R.K. Bakkerspatroonsbond te Arnhem zijn 20ste jaarlijksche vergadering, tevens 4de lustrum congres, waaraan een vakwed strijd is verbonden. De opening van deze vakwedstrijd ge schiedde bij monde van den voorzitter der wedstrijdcommissie, den heer Th. Kusters, waarna de bondsvoorzitter, de heer Joh. Loose, een rede hield. Nadat de voorzitter van de afdeeling Am- hem, de heer S. J. van Heumen, een kort welkomswoord had gesproken, hield de bondsvoorzitter een rede, waarmede hij de jaarlijksche vergadering opende. Spr. me moreerde, dat de Bond thans meer dan 3000 leden telt en 142 afdeelingen heeft.. Het ad viesbureau van den bond wordt meer en meer geraadpleegd, de vakcursussen geven gunstige resultaten en de belangstelling voor de vakwedstrijden wordt steeds groo- ter. De toestand van het bedrijf baart nog steeds zorg. Dat de toestand niet verergerd is, dat zelfs voor de naaste toekomst een aanmerkelijke verbetering verwacht mag worden, is in de eerste plaats wel waar schijnlijk aan het werk van de Bakkerij stichting toe te schrijven. Met grooten na druk wees spr. op de noodzakelijkheid van onderlinge samenwerking. Besloten werd, dat de volgende jaarlijk sche vergadering te Amsterdam zal wor den gehouden. Jaarverslag en financieel verslag werden goedgekeurd en de begrooting voor 1938 vastgesteld. De heer Joh. Loose werd als bondsvoor zitter herkozen, de heeren van Heumen, Schreurs en Steens werden als bestuurslid herkozen. Na een gezamenlijken koffiemaaltijd in Musis Sacrum werd des middags het con gres geopend, dat o.m. werd bijgewoond door de leden der Tweede Kamer, de hee ren IJsselmuiden, Ruiter en dr. Moller, en den wethouder Matser, als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur. Na een openingsrede van den voorzitter, heeft het lid van de Tweede Kamer, dr. H. Moller, een rede gehouden over het onder werp: Ordeningsmogelijkheden in Neder land. De aalmoezenier, de heer K. Roncken, heeft vervolgens een rede gehouden over: De principieele vakorganisatie. NEDERLANDSCHE R. K. BLINDENBOND ST. ODILIA. In congres bijeen. In het gebouw van den Katholieken Kring Roosendaal is Dinsdag de R. K. B'in- denbond St. Odilia bijeengekomen voor een tweedaagsch congres. De voorzitter, de heer Van den Berg, weidde uit over de verlangens van den Blindenbond. Gevraagd wordt dat men het tekort, dat aar. 3 1/2 duizend blinden in den lande wordt bedreven, herstelle. Hun in stituten krijgen geen subsidie, hun vak onderwijs wordt ten achter gesteld bij het normale vakonderwijs. En ook bij de plaat selijke overheid wordt het blinde kind ach tergesteld bij het normale kind; daarom zijn de vereenigingen voor blindenzorg ge dwongen bij de regeering aan te dringen op subsidieering, opdat de blinden het ook nog wat verder kunnen brengen dan de gewone werkplaats. Blindheid is niet het ergste, al dus spr., maar wanneer men op lateren leef tijd is blind geworden en men wordt dan uit de maatschappij gestooten en aangewe zen op armenzorg, dat is verschrikkelijk. Daarom dringt de bond aan op een blinden zorg die niet langer armenzorg is, zoomede op gelijken steun aan blinden in de stad en op het platteland. De algemeene secretaris bracht hierna het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat de acti viteit van den bond speciaal gericht was op de volgende drie groote doelstellingen: leer plicht voor het blinde kind, goede vakop leiding en steun aan de blindenzorg in het algemeen. De heeren van Gessel en Veenboer, die wegens ziekte uit het bestuur moesten tre den werden tot eereleden benoemd. De heeren Chesquiere uit Brugge en A. Storme uit Antwerpen spraken daarna over het blindenwerk in België. Laatstgenoemde zeide o.m. dat de opvattingen over het blin- denvraagstuk zich den laatsten tijd zeer gunstig wijzigen, dat de staat verplicht is de arbeidsmogelijkheden van de blinden te gebruiken, hun werk te verschaffen en hun persoon te beschermen. Voorts kwamen de afdeelingsvoorstellen aan de orde, waaronder er een was betref fende het verkrijgen van- een gesproken dagblad, zooals er een in België bestaat. Dit voorstel werd in handen van het be stuur gesteld. R. K. BOUWPATROONS Te Arnhem in vergadering bijeen. In Royal te Arnhem wordt dezer dagen gehouden de negentiende algemeene ver gadering van den Ned R. K. Bond van Bouwpatroons. Maandagmiddag werd het hoofdbestuur in „Du Soleil" ontvangen door de afdeeling Arnhem. Dinsdag werd aangevangen met een door den bondsadviseur, pastoor Wennen, opge dragen H. Mis in de St. Jozefkerk, waarna H. Harthulde. De algemeene vergadering werd geopend met een rede van den bondsvoorzitter, H. J. L. Klein Schiphorst (Haarlem). Deze kan voor het eerst van vele jaren een optimis tischer geluid laten hooren. De toestand van den bond gaf geen reden tot bezorgdheid, maar de toestand van het bedrijf is slecht. Op het oogenblik telt de bond 101 afdee lingen met 2307 leden. De slechte bedrijfs- toestanden hebben vglen naar de organi satie gedreven. Aan het jaarverslag over 1936 van den secretaris, J. C. Berger (Amsterdam) ont- leenen wij het volgende: Dit jaar bracht den geweldigen achteruitgang in de wo ningproductie, welke sinds lang verwacht werd. Stellen wij de gemiddelde bouwkos ten van een woning op f 2000, dan betee- kent de verminderde productie van 15000 circa 30 miliioen gulden. Werden in 1935 een aantal van 4688 faillissementen geregis treerd, in 1936 bedroeg het aantal 4496. Wij zouden niet gaarne beweren dat de daling wijst op meer rendabiliteit van de bedrijven. Veeleer schijnt het dat men de kosten der faillissementsaanvrage niet meer in de waagschaal stelt. Het jaar ving aan met 87 afdeelingen en 1968 leden. In den loop van 1936 werden tien afdeelingen opgericht en geen enkele afdeeling opgeheven. Het aan tal leden steeg met 176. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Jos. J. Pijnenburg, Jos. Nijenhuis, P. Bot, M. de Groot en J. J. Meurkens. De begrooting voor den en het orgaan werd goedgekeurd. Des middags werd een lunch gebruikt in National en een autorit in de omgeving van Arnhem gemaakt. Des avonds was er een feestmaal in Royal. Woensdag werd de vergadering voortge zet. De afdeelingsvoorstellen werden aan de orde gesteld. De afdeeling Rotterdam noodigde het hoofdbestuur uit maatregelen te nemen om te komen tot een landelijke uniforme rege ling ter algemeene invoering van bonnen- controle, teneinde meer intensief de ont duiking van het verstrekken van bons te kunnen bestrijden en oneerlijke concurren tie te kunnen tegengaan. Het bondsbestuur achtte uniformiteit voor alle afdeelingen nu nog niet gewenscht. De afdeeling Tilburg wilde het besluit nemen om geen nieuwe leden bij den bond aan te nemen die niet als minimum in het bezit zijn van het diploma van gezel in het timmeren of metselen. Dit als overgangs maatregel, om het zoo mogelijk over enkele jaren uit te breiden tot het diploma van Meester in één dier vakken, of een hiermede gelijkstaanden bekwaamheidsgraad. Volgens het praeadvies ging dit voorstel te ver. Het aantal personen dat een diploma bezit is daarvoor te gering. Indien afdee lingen eischen van bekwaamheid als voor waarde willen stellen voor het lidmaat schap is daartegen geen bezwaar. De afdeeling Tilburg verzocht het bonds bestuur op de jaarvergadering besprekin gen te openen om het daarheen te leiden dat al de leden zich aansluiten bij de eigen Bedrijfsvereeniging. De secretaris J. C. Berger (Amsterdam) merkte op dat de minister van plan is met 1 Januari a.s. de bedrijfsvereeniging goed keuring te onthouden, dus deze zal ophef fen. Toch moet geen dwang noodig zijn tot aansluiting bij de B. V., al zou het voor nemen van den minister daartoe aanleiding geven. De bond moet de schande ontgaan de B. V. op te heffen. Nu het er om gaat te zijn of niet te zijn moeten we komen tot een uniforme dagloonberekening. Den minister zal worden verzocht dat goed te keuren. De aansluiting bij de eigen B V. moet gebaseerd zijn op het beginsel van de sociale verzekering. Het vertrouwen in den bond moet zich uitstrekken tot de B: V. De voorzitter verz.ocht deze zaak spoedig in de afdeelingen aan de orde te stellen. Het vierde lustrum zal volgend jaar eenigszins luisterrijk te Amsterdam gevierd worden. Tot slot was er een gemeenschappelijke lunch in National. DE BOEREN EN DE SLAGERS. Niet eens met elkaar. In de jongste te Arnhem gehouden be stuursvergadering der Geldersch-Overijsel- sche Maatschappij van Landbouw heeft het bestuur geadviseerd afwijzend te beschik ken op een verzoek van den Ned. Slagers- bond, adhaesie te willen betuigen aan een request van dezen bond aan den minister van Economische Zaken, om te besluiten tot afschaffing der crisisheffing op rund- vleesch en verlaging van de 40 cent per K. G. heffing op gesmolten vet, daar over het eerste punt de algemeene vergadering zich reeds afwijzend heeft uitgesproken, terwijl het tweede voorstel de consumptie van bo ter ongunstig zou beinvloeden. De uitvoer van land en tuinbouw producten Cijfers over eerste halfjaar Aan de maandstatistiek van den in-, uit en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, zijn de volgen de cijfers ontleend: Zuivelproducten. Aan het eind van Juni was onze uitvoer van boter in dit jaar gestegen tot 27.619 ton netto ter waarde van 20.377.000; in het eerste halfjaar van 1936 was de waar de van onzen boteruitvoer 16.759.000. Er is in de vorige maand 4563 ton boter naar Groot-Brittannië gegaan en 914 ton raar Duitschland, Groot-Brittannië heeft bijna 75 cent en Duitschland ruim 82 cent per kilogram netto betaald. In Mei gaf Groot-Brittannië ruim 72 cent en Duitsch land 81 cent. In het eerste halfjaar bedroeg de uit voer van kaas 29,265 ton netto ter waar de van 13.208.000; de waarde van den uit voer in het eerste halfjaar van 1936 was 10.507.000. Aan gesuikerde gecondenseerde volle melk is in de eerste helft van het jaar 34,936 ton netto ter waarde van 10.719.000 uitgevoerd, tegen een waarde v. 3.732.000 in het eerste halfjaar van 1936. Er is hier dus een stijging van bijna 7 miliioen gul den. De voornaamste afnemers zijn in Juni geweest: Spanje met 1436 ton. Britsch-Ma- lakka met 745 ton, de Britsche, Fransche en Amerikaansche eilanden in Middel-Ame- rika met 531, de Philippijnen met 416, Ned. Indië met 322 en Britsch-Indië met 298 ton. De uitvoer van gesuikerde gecondenseer de ondermelk halfjaarcijfers: 33,456 ton netto ter waarde van 6.161.000, tegen een waarde van 4.698.000. Halfjaarcijfers: voor ongesuikerde gecon denseerde volle melk: 14.019 ton netto ter waarde van 3,848.000, tegen een waarde van 1.908.000; voor melkpoeder: 5406 ton netto ter waarde van 1.760.000, tegen een waarde van ƒ1.054.000; voor magere melk poeder: 2478 ton netto ter waarde van ƒ391.000, tegen een waarde van ƒ820.000, en 596 ton bruto caseïne ter waarde van 247.000, tegen 381 ton bruto ter waarde van 99.000 in de eerste helft van het vorige jaar. Eieren. De halfjaar-cijfers zijn: 39.189 ton ter waarwe van 15.342.000, tegen 35.907 ton ter waarde van 12.347.000. Aardappelen. Halfj aar-cijfers: voor kleiaardappelen: 99.475 ton ter waarde van ƒ3.727.000, te gen 64.347 ton ter waarde van 2.077.000; voor pootaardappelen: 23.293 ton ter waar de van 1.242.000 tegen 15.682 ton ter waarde van 967.000; voor zandaardappe- len: 26.499 ton ter waarde van 753,000. te gen 16,219 ton ter waarde van ƒ463.000, en voor veenaardappelen: 2079 ton ter waar de van 67.000, tegen 9,665 ton ter waarde van ƒ272.000 in het eerste half jaar van het vorige jaar. Vruchten en groenten. Witte kool: Halfjaar-cijfers: 7.456 ton ter aarde van 222.000, tegen 4.718 ton ter waarde van 324.000. Bloemkool: Halfjaar-cijfers: 6.125 ton ter waarde van 712.000, tegen 6,231 ton ter waarde van 691.000. Sla: Halfjaar-cijfers: 25.293 ton ter waarde van 4.062.000, tegen 24.236 ton ter waarde van ƒ3.191.000. Tomaten: Halfjaar-cijfers: 10.867 ton ter waarde van 3.428.000, tegen 12.296 ton ter waarde van ƒ2.792.000. Peen: Halfjaar-cijfers: 7.976 ton ter waarde van 565.000, tegen 12.611 ton ter waarde van 758.000. Komkommers: (Juni) 11.150 ton (waarvan 10.520 ton naar Duitschland en 470 ton naar Groot-Britannië) ter waarde van 885.000, tegen 13.102 ton ter waarde van ƒ679.000. Sn ij- en prinsesseboonen (Juni) 82 ton (waarvan 79 ton naar België en Luxemburg) ter waarde van 21.000, tegen 55 ton ter waarde van 12.000 Bloembollen en Bloemen. De uitvoer van bloembollen, knolsierge wassen en vaste planten (wortelstokken, knollen en wortels), om dezen tijd van het jaar van weinig beteekenis, heeft in Juni bedragen 60 ton (waarvan 27 ton naar Duitschland en 11 ton naar Frankrijk) ter waarde van 43.000, tegen 32 ton ter waar de van 18.000 in Juni 1936. Halfjaar-cijfers: 3.848 ton ter waarde van ƒ2.389.000, tegen 4.303 ton ter waarde van ƒ.1.812.000. Aan afgesneden bloemen, bladeren, groen, takken, enz. van siergewassen heeft ons land in de vorige maand uitgevoerd 56 ton (waarvan 28 ton naar Duitschland en 12 ton naar Groot-Britannië) ter waarde van 102.000, tegen 81 ton ter waarde van 114.000 in Juni van het vorige jaar. Halfjaar-cijfers: 1.245 ton ter waarde van f 1.912.000, tegen 1.317 ton ter waarde van 1.672.000. Vertrek „Doejoeng" uitgesteld. Het vertrek van den bij J. en K. Smit gebouwden nieuwen inbaggermolen „Doe joeng" naar Indië is in verband met weers omstandigheden uitgesteld tot nader order. Eerst vanavond laat zal worden beslist of het transport morgen vroeg op weg zal gaan. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, Tel. 274. CONFLICT IN DE MELK VOORZIENING TE TILBURG. Gistermorgen is een conflict uitgebroken tussohen de ambtenaren van den crisisop sporingsdienst der Nederlandsche Zuivel- centrale en de directie van een kleine par ticuliere melkinrichting St. Hermilindis in de Besterdstraat te Tilburg. Alle voorradige melk werd gisterochtend door de ambtenaren met behulp der politie in beslag genomen, zoodat het personeel, een twintigtal venters, niet kon uitrijden. Reeds geruimen tijd geleden is de di recteur, de heer Van der Heyden, door de inspectie van den opsporingsdienst gewaar schuwd, tegen het gebruikmaken van een bepaalde karnmachine en niettegenstaande bij het laatste bezoek der ambtenaren de machine nog verzegeld werd, ging de eige naar rustig met het gebruikmaken door, terwijl hij verder toeliet dat een groot deel der venters, niet van een ventvergunning voorzien, zijn werk verrichtten. Gisterochtend in de vroegte nu, barstte de bom en legden de ambtenaren met be hulp van de politie beslag op den geheelen voorraad melk. Een maatregel, die heel wat volk naar deze volkrijke buurt lokte en eiken dag zal worden voortgezet, tot de directie de grieven heeft uit den weg ge ruimd. De melkventers zijn onmiddellijk per autobus naar Den Haag vertrokken om daar ter plaatse persoonlijk hun belangen te gaan bepleiten. GENERAAL SEYFFARDT EN DE N.S.B. Wij lezen in het Nationaal Dagblad, het orgaan van de N.S.B. De propagandaleider der N.S.B., de heer C. Geelkerken, verzocht opname van het volgende: „In den verkiezingstijd is van onze zijde een pamflet uitgegeven, gericht tot de mi litairen. Dit pamflet was voorzien van het portret van generaal Seyffardt en van een afbeelding van den heer Colijn. Ik wil hierbij verklaren, dat dit pamflet is samengesteld zonder medeweten of voor kennis van generaal Seyffardt; eveneens is zijn portret gebruikt zonder zijn goedkeu ring. De inhoud zou met voorkennis evenmin de goedkeuring van generaal Seyffardt heb ben verkregen. Het wordt mijnerzijds zeer betreurd, dat in den verkiezingstijd dit pamflet onzerzijds is uitgegeven". MR. DR. W. 31. WESTERMAN BLIJFT ZITTEN. Als lid van den Haagschen Raad, Het lid van den gemeenteraad van Den Haag mr. dr. W. M. Westerman heeft aan het verbond voor Nationaal Herstel een schrijven gezonden in antwoord op het door gemeld verbond aan mr. Westerman gedaan verzoek om in verband met zijn toetreding tot de N. S. B. zijn raadszetel ter beschikking te stellen. Mr. Westerman zet in dit schrijven uit een, dat hij aan het verzoek, als lid van den Haagschen gemeenteraad te bedanken, geen gevolg zal geven. Als gronden voor zijn weigering voert hij in de eerste plaats aan, dat de organi satorische banden die hem met het verbond voor Nationaal Herstel verbonden, reeds geruimen tijd zijn verbroken, en dat het verbond er niettemin in berust heeft, dat hij zijn taak in den raad bleef vervullen, zich daarbij baseerend op het feit, dat in schrijvers opvattingen met betrekking tot het gemeentelijk bestuur geen wijziging was gekomen. De heer Weserman is van meening, dat zijn toetreding tot de N. S. B. in dezen toestand geen verandering heeft gebracht. Voorts wijst de heer Westerman er op, dat bij de verkiezingen van 1935 op de lijst van Nationaal Herstel 20.113 stemmen zijn uitgebracht, voor een belangrijk ge deelte afkomstig van kiezers, wier sym pathie naar de N S. B. uitging. Mr. Wester man meent, dat hij het vertrouwen, dat zoo talrijke kiezers in 1935 in hem hebben ge steld, zou beschamen, indien hij tusschen- tijds het lidmaatschap van den Haagschen Raad zou prijsgeven. RONSELARIJ VOOR SPANJE? Twee personen gearresteerd. Te Heerlen zijn door de politie twee jon gelieden aangehouden op verzoek van den commissaris van politie te Rotterdam. Een van hen, H. uit Terwinselen, had getracht een werkloozen jongen uit Rotterdam te ronselen voor den krijgsdienst in Spanje. Beiden zijn ter beschikking gesteld van de Justitie te Maastricht. Dr. J. Q. v. Regteren Altena hoogleeraar in de kunstgeschiedenis. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren benoemd tot hoogleeraar in de kunstgeschiedenis van de middeleeuwen en van den nieuweren tijd dr. J. Q. van Reg teren Altena, conservator aan de kleine musea te Amsterdam. Buiten de voordracht om werden vier stemmen uitgebracht op dr. A. Noach te Amsterdam en 1 op dr. J. Zwarts te Utrecht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2