OMGEVING DONDERDAG 22 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VTERDE BLAD - PAG. 11 ALKEMADE. Kosteloos rijwielplaatje. Ten huize van den assistent dienstgeleider der Dir. Be lastingen te Rijp wetering D 29, zal voor de inwoners der gemeente Alkemade op Maan dag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 26, 27, 28 en 29 Juli 1937, des avonds van 79 uur zomertijd, zitting worden gehouden tot aanvrage van een kosteloos rijwielmerk. BENTHUIZEN. BURGEMEESTER NEEMT ONTSLAG. Met ingang van 1 September a.s. Naar het Leidsch Dagblad verneemt, heeft de heer A. Verheul Azn., sedert 1903 bur gemeester dezer gemeente en sinds 1906 ook burgemeester van de gemeente Moer- kapelle, wegens het breiken van den 65- jarigen leeftijd met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag aangevraagd. HOOGMADE. Kostelooze rijwielbelastingmerken. De dienstgeleider val voor aanvragen voor kostelooze rijwielmerken zitting houden te zijnen wonohuize op Vrijdag 23 en Woens dag 28 Juli a.s. van 7 tot 9 uur. LIS SE. MEISJE DOOR EEN PERSONEN-AUTO GEGREPEN. Haar toestand is zorgwekkend. Gistermorgen is op den rijksweg binnen deze gemeente wederom een ernstig ver keersongeval voorgevallen. Het 14-jarig dochtertje van den heer A. van Heijst stak n.l. den rijksweg over en werd door een personenauto gegrepen en tegen den grond GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Het kind bekwam zeer ernstige wonden, alsmede een hersenschudding. Dokter de Graaf verleende eerste geneeskundige hulp, hetgeen later werd voortgezet door dokter van Dijk, beiden uit Lisse. Op advies van den geneeskundige werd het getroffen meis je per ziekenauto van den heer Scheep maker naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. Haar toestand is ernstig. De politie, die terstond aanwezig was, heeft de zaak in onderzoek genomen en van een en ander proces-verbaal opge maakt. Naar wij hebben vernomen is het ongeval niet veroorzaakt door den automo bilist, die direct remde, doch aan een on oplettendheid van het meisje. Aangereden. Het zoontje van den heer M. werd nabij de R.K. Jongensschool op den Heereweg aangereden door een per sonenauto. De jongens werd de school bin nengedragen, aldaar verbonden en per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. Dit ongeval is vermoedelijk veroorzaakt door het spelen en van het trottoir afloó- pen. VEURr-LEID SCHEND AM. Propaganda-Sportdag. Zondag 25 Juli a s. zal op het A. V. V.-terrein te Veur een groote propagandadag voor de Roomsche Sport worden georganiseerd. Des morgens zal voor en na alle H.H. Missen een A. V. V.-bloempje te koop wor den aangeboden ten bate van de A. V. V.- kas. Des middags om 2 uur zal de korfbal club „Sportlust" onderafdeeling van het Meisjespatronaot onder leiding van mevr. Mulder een wedstrijd spelen tegen een club uit Leiden, terwijl om 3.30 uur A. V. V. I een voetbalwedstrijd zal spelen tegen Aeolus I uit Rotterdam, zoodat er voor de sportliefhebbers volop te genieten zal zijn en dtm ook verwacht wordt, dat zeer ve len een bezoek zullen brengen aan het A. V. V.-terrein. Het bestuur heeft de medewerking ge kregen van een lilliputtersorkest onder lei ding van broeder Roozenburg, een oude bekende van Leidschendam, alles wijst er dus op, dat het een mooie en prettige mid dag worden zal. OEGSTGEEST. Diefstal van bloemen. Zw. aan den Rijnsburger weg deed bij de politie aangifte, dat een partij snijbloemen van zijn land was ontvreemd. De politie heeft met be hulp van een auto te Leiden een onderzoek ingesteld en arjesteerde H. V. uit A'dam, die de bloemen op een bakfiets vervoerde. H. V. werd medegenomen naar O. en in gesloten en zal heden ter beschikking van den Officier van Justitie te den Haag wor den. WÊIÊtÊ^M Vechtpartij in het hooiland. De vee houder J. B. kreeg in 't hooiland bij zijn woning oneenigheid met zijn knecht G. D. De ruzie liep zoo hoog, dat zij elkaar met hark en hooivorken te lijf gingen. Beiden werden zoodanig toegetakeld, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. De politie maakt inzake mishande ling proces-verbaal op. SAS SENHEIM. Waterpolo. S.Z.V. is niet gelukkig. Woensdag verloor zij tegen „de Zijl" uit Leiden met 32. Blijven er nog betalendcn over? Niet minder dan 380 gegadigden voor een kos teloos rijwielbelastingmerk hebben zich aangemeld. Op een enkele na, zullen zij allen hiervoor in aanmerking komen. Geboren: Geertje Adrians, d. van A. L. Dekker en J. J. Couvee. Ondertrouwd: E. van den Berg 27 j. en A. A. E. ten Bosch 26 j. Getrouwd: C. G. Westerbeek 27 j. en C. R. van Dijk 27 j. C. J. Zwetsloot 28 j. en H. Hanelt 28 j. Overleden: J. Roozeboom 45 j., echtg. van J. Nieuwenhuis, wonende- te Leiden. Vertrokken: A. M. Onderwater naar Lisse P. J. Hoogervorst naar Noordwij k. Gevestigd: M. C. van Gessel van 's Gravenhage. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 27 Juli 1937 des namiddags 8 uur. De agenda luidt: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Regeling inning vleeschkeuringsrechten. 4. Rege ling inning woonwagenstaangeld. 5. Voor stel tot aanvaarding van aangeboden ge schenken voor het Wilhelminapark. 6. Con trole financieel beheer bedrijven. 7. Aflos sing geldleening pensioenfonds Nederland- sche Centraal Spoorwegmaatschappij, pro resto groot 2900. 8. Herziening salarisre geling opzichter-incasseerder woningbouw vereniging. 9. Vaststelling begrooting wo ningbedrijf, dienstjaar 1937. 10. Aanbieding rekeningen bedrijven, dienstjaar 1936. 11. Aanbieding gemeenterekening, dienstjaar 1936 en benoeming leden commissie tot on derzoek dier rekening. 12. Gemenschap- pelijke regeling Leiden, toelating leerlin gen openbare scholen voor uitgebreid lager inderwijs. 13. Verzoek Jac. Tol, tegemoet koming art. 13 der L. O.-wet 1920. 14. Wij ziging begrooting gemente, dienstjaar 1937. 15 Rondvraag. Geslaagd. Bij de te Den Haag gehou den examens is geslaagd onze plaatsgenoot de heer L. Oostergo voor practijk examen boekhouden van de Vereeniging van Lee raren in de handelswetenschappen. Geboren: Jannetje Elisabeth d. van J. Ravensbergen en H. Hoek. Margaretha Johanna d. van P. C. Rodenburg en M. J. Nieuwenhuizen. Marinus Jan Pieter Cor nells z. van M. F. Berkhout en L. M. M. van Meetelen. Maria Christina z. van H. van Tol en J. M. Langeveld. Overleden: Elisabeth Tuttel 67 jaar echtgenoote van E. J. Doorenberg. Gehuwd: C. H. Oudshoorn 27 j. wo nende te Amsterdam en J. M. H. C. Schras- sert Bert, 28 j. Ingekomen. S. Marcelus, van Willige Langerak. D. Driesse, van Den Haag. Mej. M. Kohlbrecher, van Houten. J. v. Egmond en gez., van Amsterdam. Vertrokken: M. H. A. van der Voort en gez., naar Malang N.O.I. J. van der Velden, naar Den Haag. Mej. M. E. Lange, naar Castrop Rauchsel, Duitschl. J. Tieland en gez. naar de Bildt. C. W. Tieland en echgen., naar de Bildt. Mej. P. Bekker, naar Wassenaar. Mej. M. Du- da, naar Vlodorp. J. Westmeijse en echt- gen., naar Rotterdam. Mej. A. Laven, naar Noordwijk. A. Kuiler, naar Voor burg. F. E. Straatemeijer, naar Den Haag. Mej. M. Schmitz, naar Den Haag. WARMOND. Personalia. Voor het examen Hoofd- acte is geslaagd de heer J. van der Linden. Een uitkomst voor jeugdige weiidoozen! We zijn zoo gelukkig, in ons bisdom een kamp te hebben voor jeugdige werkloozen. Wilt' u er heen? De reiskosten worden vergoed. Wat méér is, u vindt daar eindelijk weer eens de door u verlangde „bezigheid" voor werkgrage handen. En daar is alles nog niet mede gezegd, in ons werkkamp „Vredesteijn' voor jeug dige werkloozen wordt bovendien gezorgd voor goede voeding en aangename ontspan ning, terwijl het ook aan geestelijke ver zorging niet ontbreekt. Niet alleen de reis, doch ook dit alles is geheel gratis, terwijl u bovendien nog 8 x ƒ1.75 aan zakgeld ontvangt. Dat er honderden méér dan voldaan uit Egmond zijn teruggekeerd is dan ook vol komen begrijpelijk. Wie er terecht kunnen? Alle R.K. jon gens tusschen 17 en 24 jaar. Lidmaatschap van Stands- of Vakorganisatie geen ver- eischte. De kampen duren acht weken. Het eerstvolgende kamp begint Maandag 9 Aug. a.s. en duurt dus tot Zaterdag 2'October. Vooral metselaars en timmerlieden zijn deze keer welkom. Zij, die aan dit of aan een der volgende kampen wenschen deel te nemen, gelieven zich aan te melden bij ondergeteekende F. A. M. TEN HENGEL, Kapelaan. Geboren: Anna Cornelia Maria, d. van J. P. de Haas en M. J. van Haastrecht Cornelis Leonardus, z. van Chr. C. Zwet sloot en A. M. Langelaan Anna Catlia- rina, d. van G. G. van Elburg en A. Vlaar Sim an Petrus Wilhelmus Maria, z. van S. P. van Rijn en F. A. van Leeuwen. Gehuwd: J. L. W. E. Leenen jm. 23 j. en E. H. Slager jd. 22 j. H. J. v. d. Hulst jm. 26 j. en J. M. Roest jd. 24 j. We verbetering. Enkele jaren terug is overgegaan tot verbetering en verbreeding van den spoorwegovergang. Gebleken is, dat hier een verbetering tot stand is geko men, die zeer ten goede aan het verkeer gekomen is. Thans wordt overgegaan tot verbetering van den weg nabij hét bekende stationskoffiehuis. Het daar ter plaatse staande hek wordt verwijderd, terwijl een geheel nieuw trottoir wordt aangelegd. Dit alles zal de veiligheid van het verkeer zeer ten goede komen, doch zal ook de omgeving zeer verfraaien. WASSENAAR. Personalia. Voor het tweede gedeelte van het examen voor de staatsakte N. 8 is geslaagd mej. A. C. Emeis. Geboren: Harry Theodoor, z. van J. Konst en E. A. Knück Tjade Willem Nicollas, z. van J. W. Coenen en A. M. P. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldrir.gh van der Hoop. Afwezig de heeren Dr. J. Hueting en M. v. 't Wout. Na opening met gebed worden de notulen van de vergadering van 1 April vastge steld. Vervolgens mededeeling van ingekomen stukken, voornamelijk mededeelingen van Ged. Staten betreffende genomen raadsbe sluiten. Voorts een adres van de Coöp. Visehmeelfabriek „Noordzee" te Haarlem, verzoekend steun aan de actie tot voorko ming van een dreigend Pufaanvoerverbod. Wordt in handen gesteld van B. en W. Als punt 3 wordt aan den Raad aange boden de gemeente-rekening over 1936. B. en W. stellen voor deze rekening vervol gens ter onderzoek te stellen in handen van de daarvoor reeds benoemde commissie. Het batige saldo bedraagt 27074, tegen een •batig saldo op de vastgestelde gemeente rekening van 47000. Volgt punt 4, voorstel tot verkoop van 538 M2 bouwgrond gelegen langs Remise straat en langs de Wyborghstraat aan J. den Hollander. B. en W. stellen voor dezen grond af te staan tegen 3.75 per M2 en verder .de gewone voorwaarden. Aldus wordt besloten. Punt 5 is een voorstel van B. en W. om aan Jac. van Rijn, Varkevisserstraat te ver huren pl.m. 75 R.R. land, het gedempte ge deelte van de Zanderijvaart te Katwijk aan Zee ten einde dit als geitenweide te gebrui ken tegen den prijs van 3.75 per jaar, bij vooruitbetaling te voldoen. De heer v. d. Marei wil deze grond be stemmen voor mestvaalt, waardoor het moddergat bij de trap aan het Prins Hen drikkanaal kan verdwijnen. Het is daar een onhoudbare toestand. De voorzitter zegt, dat er reeds plannen daaromtrent in voorbereiding zijn. Con form het voorstel besloten. Punt 6, voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invordering van rechten van inrichtingen voor radio-distri butie. De op 5 Mei j.l. vastgestelde veror deningen zijn door Ged. Staten niet goed gekeurd. Er zijn enkele bezwaren tegen. Ook willen Ged. Staten nog enkele wijzi gingen van redactioneelen aard. B. en W. stellen voor conform de wenschen van Ged. Staten te besluiten en de oorspronkelijke verordeningen in te trekken. Aangenomen. Nieuwe melkkoetjes voor de praec aria-belasting. Punt 7, voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van precario-rech- ten. Het betreft op de eerste plaats de den iaatsten tijd in den handel gebrachte rij- wielblokken, die op enkele plaatsen in ge meente-grond zijn aangebracht tegen be schadiging van gevel enz. Volgens de ver ordening zou het precario-recht hiervoor ƒ1.moeten zijn. B. en W. achten dit be drag te hoog en stellen mitsdien voor dit te stellen op 0.25 per jaar of gedeelte daarvan. B. en W. stellen tevens voor om, aangezien brievenbussen en telefooncellen onder de vrijstelling vallen, ook de post zegelautomaten vrij te stellen en de ver ordening in dien geest te wijzigen. Hierover wordt uitvoerig van gedachten gewisseld. De heeren Schoneveld, v. Rijs en v. Tongeren wenschen vrijstelling. De heer Grimbergen acht 0.25 te weinig. Het voorstel wordt aangenomen. Genoem de heeren verzoeken aanteekening, dat zij er tegen zijn. Onteigening van gronden in „Nieuw-Zuid". Volgt punt 8, voorstel inzake onteigening van gronden gelegen in „Nieuw-Zuid". B. en W. merken naar aanleiding van dit Wolff Johannes Petrus, z. van P. J. van Eeden en A. J. Streng Jacoba Hen- drika, d. van G. L. Knijnenburg en A. M. van Kuijen Hendricus Johannes Theo- dorus, z. van M. v. Deur sen en J. W. Weijers. Ondertrouwd: C. Goor en G. E. Mols H. Verheul en T. Theil A. Hooijmans en C. T. Steinwegs P. J. Bakker en H. C. M. Conijn J. E. Boel en J. H. van den Berg C. N. J. Looyestijn en J. C. Rem merswaal H. van Deursen en J. M. Westgeest. Getrouwd: P. Vlugt en B. Hoogen- doorn H. W. Steinwegs en J. T. Snelder- waard. H. v. Egmond en S. R. Nieuwen- huijzen F. G. W. Visser en D. M. Vrij burg. Overleden: Aaltje Moolenaar 36 j., echtgenoote van J. G. Brouwer Kaatje van Egmond 74 j., wede. van C. van Schie Liborius Bernhard Timmer 68 j. echt genoot van H. E. Thöne Maria Cornelia Breijer 39 j. echtgenoote van K. D. van den Bergh. ZOETERMEER. Waarschuwing. In den loop dezer week is in deze gemeente huis aan huis bezorgd een kaart van een in het buitenand gevestigde firma, waarin men uitgenoo- digd wordt, tot deelname aan een snelheids wedstrijd, ter gelegenheid van den 50er. verjaardag dier firma. Met de aldus recla me-makende firma hebben verschillende ingezetenen al eerder minder aangename er varingen opgedaan. Meerdere malen werd tegen de handelwijze van de onderwerpe- lijke firma in de dagbladen, ook in ons blad, gewaarschuwd. Inlichtingen betref fende deze aangelegenheid zijn te bekomen bij de plaatselijke politie. Geboren: Jacob, z. van A. Lamboo en J. Wieriks. voorstel op, dat herhaaldelijk, doch tever geefs, pogingen in het werk zijn gesteld om de voor de uitbreiding benoodigde gronden te verkrijgen. Door een niet onbelangrijk prijsverschil is men met de eigenaars niet tot overeenstemming kunnen komen, en de in het onteigeningsplan aangegeven strook, eigendom van den Staat (Defensie) is be- noodigd voor den aanleg van den Parkweg. Verder zijn 9 perceelen eigendom van den heer Nic. Parlevliet, plm. 2.50 H.A. Ver volgens 30 A. van L. Parlevliet. Ruim 31 A. van G. van Duyn. Ruim 40 A. van Joh. Par levliet. Ongeveer 55 A. van Harmen Ver loop en 19 A. van den Staat der Nederlan den (Defensie). De heer Schoneveld vraagt of het moge lijk is op korten termijn te onteigenen. De voorzitter antwoordt, dat de wette lijke weg bewandeld moet worden. Er is echter nog gelegenheid tot overleg. Conform besloten. Punt 9 is een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling om trent toelating van kinderen uit Katwijk tot Openbare scholen voor U.L.O. te Leiden. B. en W. geven nog eenige toelichting op de regeling, welke volgens dit college niet onbillijk is te achten. De door deze gemeen te te betalen uitkeering zal worden bere kend naar een bedrag van 27.per jaar per leerling, terwijl geen rekening wordt gehouden met het van het desbetreffend kind ontvangen schoolgeld. Nadat de voorzitter enkele nadere in lichtingen verstrekt, wordt ook dit voor stel z.hst. aangenomen. Goedkooper geld. Punt 10. Voorstel tot het aangaan van een drietal geldleeningen voor conversie-doel einden. Het gaat over drie leeningen, van 90.000.—, van 90.000.— en van 37.500.— Voor de eerstgenoemde, in 1932 noodig voor de inrichting van het nieuwe gemeen tehuis, wordt thans nog 5 1/4% betaald. Verschillende aanbiedingen zijn gedaan. Voor eerstgenoemde een aanbieding van het Beambtenfonds van de Staatsmijnen te Heerlen, koers 100%, rente 3 1/2% ,na 10 jaar maximaal 4%. Aflossing 200.per jaar. Voor de tweede leening van dezelfde instelling een aanbieding, zelfde voorwaar den als voor de eerste leening. Voor de derde leening, 37.500.een aanbieding van de Boerenleenbank te Kat wijk-Zee tegen 3%, looptijd 15 jaar, jaar- lijksche aflossingen van 2500. Vérvolgens kan nog geconverteerd worden een leening, noodig geweest voor de over name van het buizennet van de Leidsche Waterleiding ad 4%. Het restant bedrag ad 17.500.afl. 500.per jaar; ook te plaatsen bij de B. L. Bank tegen 3%. De Raad kan zich met deze voorstellen vereenigen en conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Ten slotte deelen B. en W. nog mede, dat de onderhandelingen met betrekking tot de te sluiten leening bij de B .L. Bank groot 107.400.rentende 3% tot een bevredi gend resultaat hebben geleid zoodat ook nu nog het conceptij'besluit kan worden aan geboden. Vervolgens nog een mededeeling dat na onderhandelingen met het Pensioenfonds van de N.V. Rotterdamsche Bankvereeni- ging dit Fonds bereid is gevonden een lee ming aan de gemeente te verstrekken van 221.630.met een looptijd van 35 jaren. Per 1 Nov. a.s. 112.510.en per 31 Dec. a.s. 109.120.Hiervoor zullen ry>g een drietal leJningen n.1. van 39.120.van 70.000.en van 112.510.geconver teerd worden. Opgemerkt wordt dat voor buitengewone aflossingen wel 1% moet worden betaald, doch reeds in 1939 zal ge deeltelijk, en vanaf 1940 ten volle het be reikte rentevoordeel aan de gemeente ten goede komen. B. en W. bieden daarom den raad nog aan een concept-besluit voor het aangaan dei- genoemde 3% leening van 221.630. Aangenomen. Punt 11, een voorstel tot wijziging van de gemeen te-begrooting 1937, is noodig om bijzondere uitgaven door vroeger genomen raadsbesluiten Na inlichtingen op vragen van de heeren B. v. d. Bent en M. v. d. Marei wordt het voorstel aangenomen. Beduchtheid voor uitbreiding van politiecorps. Punt 12. Praeadvies op het 'voorstel van den heer P. Guyt tot het wijzigen van art. 1 van het Politieambtenaren-reglement R. De heer P. Guyt had een voorstel ge daan om de maximumsterkte van het poli tiekorps te verminderen met drie man. Op gemerkt wordt door B. en W. dat de huidige samenstelling van het korps thans over eenkomstig het voorstel is, zoodat met dit voorstel beoogd wordt, uitbreiding te voor komen. Het komt B. en W. echter voor, dat er geen behoefte aan die wijziging bestaat, omdat nimmer tot uitbreiding van het korps kan worden overgegaan, dan nadat door den Raad de benoodgide gelden voor die uitbreiding zijn gevoteerd. Anderzijds mee- nen B. en W. dit voorstel te moeten ontra den, omdat bijzondere omstandigheden het noodig kunnen maken politiepersoneel in dienst te nemen. Indien een zoodanig geval zich mocht voordoen, zou, indien de veror dening daartoe geen ruimte liet, eerst moe ten worden overgegaan tot wijziging, welke herziening is onderworpen aan de Konink lijke goedkeuring. Deze procedure kan ge- ruimen tijd vorderen, terwijl juist politio- neele overwegingen spoedige beslissingen van groot belang kunnen zijn. Op grond hiervan adviseeren B. en W. het voorstel niet aan te nemen. Over dit voorstel worden ellenlange dis cussies gevoerd. De heer P. Guijt opende de beprekingen. Spr. begint met op te mer ken, dat eindelijk na 7 maanden dit prae advies in den Raad komt. De oorzaak van het voorstel is, dat men bij de behandeling van de begrooting niet tot overeenstem ming is kunnen komen, om de gelden voor de politie te verlagen. Er is steeds een stij ging waar te nemen bij deze uitgaven. Spr. geeft vergelijkende cijfers. In 1926 werd aan salarissen en kleedinggeld uitgegeven 23.125.—. In 1936 f 3Q.247.Op andere diensten, b.v. Openbare werken is bezui nigd. Zijn voorstel moet beschouwd worden als een rem. De heer C. v. Rijs vindt de verdediging van B. en W. in het prae-advies uiterst zwak. Het zegt, dat de Raad eerst de gelden moet voteeren, voor tot uitbreiding kan worden overgegaan. Spr. is daar nog zoo zeker niet van, dat den voorzitter doet op merken, dat het vertrouwen van spr. in B. en W. nooit zoo groot is geweest. De heer v. Rijs repliceert, dat daar alle aanleiding voor bestaat. De Raad besloot geen wachtgebouwtje op het strand te plaatsen en nu staat het er toch. Er kon geen granieten vloer in het politiebureau gelegd worden, omdat de gelden niet ge voteerd waren. Maar de vloer kwam er toch. De heer C. v. Tongeren wil niet aange zien worden voor iemand, die geen ver trouwen heeft in B. en W., of die de hand having van het gezag in twijfel wil trekken, maar is toch van meening, dat de gedachte aan uitbreiding van het politiecorps zoover mogelijk uitgesteld moet worden. Daarom geen ruimte laten in de verordening. De uitgaven gaan steeds naar boven. Wie moet dat betalen? De heer L. v. d. Zwan acht het grooten- deels een formeele kwestie. Spr. ziet de noodzakelijkheid van het voorstel niet in. Op het oogenblik is aan uitbreiding niet te denken. Daar zou spr. zich sterk tegen ver zetten. Maar de Raad moet zich zelf niet gaan binden. De heer B. v. d. Bent verwijt den heer v. Tongeren, dat hij met twee maten meet. Deze zegt, dat hij vertrouwen stelt in B. en W. B. en W. zeggen niet tot uitbreiding te zullen overgaan. En toch is de heer v. Ton geren voor het voorstel van den heer Guijt en tegen het prae-advies van B en W. De heer Schoneveld meent, dat het aan niemand gelukt is, de goede financieele kant van het voorstel te ontkennen. De Raad mag zich echter niet te veel binden. De gemeente breidt zich steeds uit. Spreekt er niet een zekere hetze tegen de politie uit, vraagt spr. De heer Meerburg kan het belang van het vodrstél niet inzien. Wanneer B. en W. de pertinente verklaring geven, dat de Raad eerst in de gelegenheid gesteld moet wor den om gelden te voteeren, dan is het spr. om het even, welk getal er in het politie- reglement R. staat. Spr. voelt er wantrou wen in. Bij de replieken wijst de heer v. Rijs er nog op, dat er in het reglement staat, dat er één rechercheur is, en op het oogenblik zijn er al drie. Hij is er daarom in het ge heel nog niet zeker van, dat er geen agent meer aangesteld zal worden, hetgeen wet houder Dubbeldam den uitroep ontlokt: „Dat zou toch al heel erg zijn". Nog heel wat woorden worden gewisseld. Voordat tot stemming wordt overgegaan wijst de voorzitter er op, dat zijn opvattin gen over de grootte van het politiecorps dermate verschillen met die van den Raad en waarschijnlijk ook met die van de pu blieke opinie, dat spr. niet tegen den stroom zal oproeieij. Het aantal is te klein, maar sedert zijn komst is de toestand gehand haafd, zooals die was. Het voorstel-Guijt wordt verworpen met .510 st. Vóór de heeren: Guijt, v. d. Marei, v. Rijs, v. Tongeren en Schoneveld. Het arbeidsongeval op de gas fabriek. De heer C. v. Rijs vraagt of het juist is, dat op Zondag 4 Juli een stoker van de gasfabriek een arbeidsongeval is over komen, die reeds 10 uur had dienstgedaan. Zoo ja, of B. en W. dan zoo spoedig moge lijk de dienstregeling willen herzien en in den macht niet meer aan één stoker het werk overlaten. De voorzitter antwoordt, dat de eerste vraag juist is. B. en W. zijn echter niet ge neigd de dienstregeling te herzien. De diensttijd is zoodanig ingericht, dat bij een dienst van 12 uur er niet meer gewerkt wordt, dan een normale dienst van 8 uur. De rest van dien tijd bestaat alleen in con trole. Door dezen diensttijd is het mogelijk, dat bij twee Zondagen dienst drie vrije Zondagen komen. Voor een tweede persoon is er geen werk. Die zou dan alleen als wa ker dienst moeten doen. Het arbeidsongeval dat den stoker overkwam is aan eigen schuld te wijten, doordat hij aan een elec- trische installatie kwam, waarvan hij geen verstand had en die naar hij meende defect was. Het ongeluk had dus niets te maken met den dienst. De heer C. v. Rijs vraagt, of het juist is, dat de Burgerwacht is opgeheven. Als een nieuwe Burgerwacht wordt opgericht, ver valt dan de subsidie? De voorzitter zal hierop in de volgende vergadering schriftelijk antwoorden. De heer P. Guijt wijst op de slechte be strating van den Sluisweg. De heer C. v. Tongeren vraagt om be kendmaking, dat het verboden iszonder badmantel te loopen. Spr. zag iemand zon der badmantel in het Postkantoor. De voorzitter zegt overweging toe. De heer B. v. d. Bent zegt, dat door het departement proeven worden genomen met de verstrekking van melk op de scholen. Kan dat ook in Katwijk? De heer Grimbergen vraagt naar de ver betering van de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn. De voorzitter verwacht een druk verkeer tijdens de Jamboree. Nog even ge duld dus. De heer J. v. Elk wijst op de vele boo- men, die iepziekte hebben. Er wordt aan gewerkt. Ook wijst spr. op het struikgewas hoek-Kerkplein, waardoor het uitzicht be lemmerd wordt met het oog op de tram. Zal in voorzien worden. Hierna sluiting met dankgebed.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11