DONDERDAG 22 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT WIELRENNEN. ZES AVONDEN WIELERWEDSTRIJDEN TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Evenals verleden jaar zullen ook nu wederom de zes avond Wielerwedstrijden worden gehouden en wel te beginnen Maan dag 26 Juli, 7 uur en eindigend op Zater dag 31 Juli 's nam. 3 uur. De wedstrijden worden gehouden op het terrein der A. V. V. „Alphen' achter 't Boschpark. Dit terrein leent zich nog beter voor een regelmatig verloop der grasbaan wed strijden dan het oude terrein, dat 't beste bleek bij de onlangs hierop gehouden wedstrijden, toen den geheelen middag geen enkele valpartij zich voordeed. Rondom deze zes avonden koppelwedstrijd worden door het organiseerend Comité evenals ver leden jaar weer eiken avond - interessante voor wedstrijden gehouden tusschen diver se wielerclubs uit de omgeving. Als laatste attractie wordt er Zaterdag 31 Juli 's nam. 3 uur een groote auto-ped wedstrijd gehouden voor jongens en meis jes in 3 leeftijdsgroepen tot 12 jaar. Aan melding hiervoor kan dagelijks geschieden bij Vrees wij ks Rijwielhandel, Aarkade 12 Van de groote zes avonden ploegkoers, die weer met flinke prijzen en premies begiftigd is, nemen 12 der beste grasbaan- koppels deel, waaronder HofstedeVer burg, Gebrs. Riethoven, SchüllerSeverij- nen, DhaenenDuqusnoy, v. Leeuwen Strijk enz. Op de kansen en onderlinge krachtverhouding komen wij zoo mogelijk in het nummer van Zaterdag a.s. terug. Al met al mogen wij, als 't weer meewerkt, spannende avonden tegemoet zien. De voorverkoop der entree-kaarten aan de bekende adressen is begonnen. VAN VLIET WINT TE ANTWERPEN. Pijnenburg en Kaers in omnium gelijk. ,Op de Ter Rivierenbaan te Antwerpen vonden gisteren internationale wielerwed strijden plaats, waarbij Van Vliet in de sprint na drie matches a deux en een rit trois Merkens en Cools sloeg. Het om niumnummer tusschen Pijnenburg en Kaers bracht geen beslissing, daar beide renners elk twee onderdeelen wonnen. De resultaten waren: Sprint, eerste serie: 1. Merkens; 2. Cools 12.4 sec. Tweede serie: 1. Van Vliet; 2. Merkens 12.2 sec.; Derde serie: 1. Cools; 2. Van Vliet op 20 centimeter 12 sec. Vier de serie: 1. Van Vliet, 2. Cools op een leng te; 3. Merkens 12.8 sec. Einduitslag: 1. Van Vliet 4 punten; 2. Cools 5 punten; 3. Merkens 6 punten. Omnium tusschen Pijnenburg en Kaers: Sprint: 1. Pijnenburg; 2. Kaers half wiel 12.2 sec. 500 meter tijdrijden: 1. Kaers 30.4 sec., baanrecord; 2. Pijnenburg 31.2 sec. 1000 meter tijdrijden: 1. Kaers 1 minuut 5.2 sec. baanrecord; 2. Pijnenburg 1 min. 11 sec. Inhaalwedstrijd over maximaal 2.5 km.: 1. Pijnenburg 2 minuuten 12.6 sec.; 2. Kaers op 60 meter. Einduitslag: Pijnenburg en Kaers ieder 6 punten. Stayerswedstrijd in twee manches van ieder 50 km. Eindklassement: 1. Michaux 98.150 km.; 2. Krewer 97.910 km.; 3. Lac- quehaye 97.890 km.; 4. Ronsse 97.880 km.; 5. Meuleman 97.070 km.; 6. Manera ver achter. DE NED. WIELERKAMPIOEN SCHAPPEN. Van Kempen start niet als stayer. Naar de „Tel." van Piet van Kempen verneemt, zal hij slechts deelnemen aan de Nederlandsche Wielerkampioenschappen, omdat het bestuur van de N. W. U. hem daartoe verplicht heeft. Van Kempen ver telde, dat hij alleen maar uitkomt in de achtervolging, omdat de N. W. U. hem hiervoor heeft ingeschreven zonder zich te overtuigen of hij daartoe wel bereid was. Het was trouwens de bedoeling van de N. W. U. geweest Van Kempen te laten star ten in den wedstrijd achter groote moto ren, doch de renner denkt er niet over in dit nummer uit te komen. Stayeren blijft een gevaarlijk werk, al dus Van Kempen, en wanneer ik een goed figuur wil slaan, dan moet ik er harder voor rijden en daarmee wordt de kans op een ongeluk grooter. Wij doen dat werk voor ons beroep en nu zou de N. W. U. willen, dat wij zonder eenige financieele garantie in den 10Ó km.-wedstrijd achter groote motoren zouden starten. De N. W. U. zegt wel, dat de recette na aftrek van de kosten onder de j-enners verdeeld zal wor den, doch verleden jaar was het zóó bitter weinig wat.er overbleef, dat er haast niets te verdeelen viel. Wanneer de N. W. U. mij tegen een behoorlijke gage wil laten rijden, dan ben ik wel bereid, omdat staye ren nu eenmaal mijn nieuwe beroep in de wielerwereld is geworden. Jan Pijnenburg vertelde, dat ook Cor Wals heeft geweigerd om achter groote motoren uit te komen. Wals zal nu waar- scchijnlijk een sprint rijden. Pijnenburg was van oordeel, dat de N. W. U. er hee- lemaal geen rekening mee houdt, dat de renners profs zijn geworden om met wie lerwedstrijden hun brood te verdienen. Piet van Kempen vertelde tenslotte nog dat hij al verscheidene aanbiedingen om andere wedstrijden dan achter motoren te komen rijden heeft afgeslagen, omdat hij zich volledig wenscht toe te leggen op het stayeren. Hij heeft ook niet meer direct c'e beschikkmg over materieel voor andere wedstrijden en het min of meer vermakelij ke gevolg zal zijn, dat Van Kempen de ploegachtervolging zal rijden op een weg fiets of e<m stayers-machine. DE RONDE VAN FRANKRIJK Lapebie slechts 40 sec. ten achter bij Sylver Maes Chocque wint de 16e etappe De zestiende etappe van de ronde van Frankrijk, van Pau naar Bordeaux, over een afstand van 235 km:, is ge wonnen door den Franschman Choc que in den tijd van 7 uur 56 minuten 50 sec. Als tweede kwam aan zijn land genoot Lapebie met 7 seconden achter stand op den winnaar. Lapebie kreeg, door het feit, dat hij als tweede aankwam, 45 seconden tijdsvergoeding. Maar belangrijker was, dat Sylvère Maes eerst als 24e de finish bereikte in den tijd van 7 uur 58 minuten 35 sec., waardoor zijn voorsprong in het algemeen klasse ment op Lapebie tot 40 seconden to taal is geslonken. De spanning is thans wel buitengewoon groot geworden en in de nog volgende étappes tot Parijs kan er nog veel gebeuren. De étappe van Pau naar Bordeaux was wel lang, doch bood niettemin weinig moeilijkheden, maar sensatie heeft de rit zeker gebracht. In de étappe LuchonPau werd Lapebie, voornamelijk op den Tour- malet, door toeschouwers langs den weg herhaalde malen geduwd. Bovendien con stateerden de koers-commissarissen een georganiseerden hulpdienst voor den Franschman. Deze koerscommissarissen besloten dan ook Lapebie met anderhalve minuut tijd te straffen. Het gevolg was heftige verontwaardiging bij de Franschen. Zelfs dreigde de Fransche ploeg niet meer te zullen vertrekken. Het was begrijpelijk, dat, toen in de morgenuren de renners ver trokken de Franschen inbegrepen de atmosfeer geladen was. Tot overmaat van ramp was het zeer heet. Nog nimmer brandde de zon zoo fel over de wegen als op dezen dag, nog nimmer was de tempe ratuur zoo zwoel en broeiend geweest als op dezen dag. Met 3 minuten 3 seconden achterstand op Sylvère Maes vertrokken Lapebie en zijn ploegmaten, vastbesloten iedere gelegenheid aan te grijpen om te trachten Sylvère Maes te onttronen. En deze gelegenheid kwam. Op 25 km. voor de finish kreeg Sylvère Maes bandbreuk. Het rustige gangetje van het peloton was ineens verdwenen. Met een gemiddelde, dat bij de 50 km. lag, stormden Lapebie, Chocque, Mar- caillou en de anderen er tusschenuit, terwijl de andere Belgen afstapten om den drager van de gele trui te helpen. Zelfs de induvidueel Deloor hielp een handje, hetgeen volgens de reglemen ten verboden is. Chocque won den rit met Lapebie op de tweede plaats, waardoor deze 45 seconden tijdsvergoe ding kreeg. En aangezien Sylvère Maes eerst met een tijd van 7 uur 58 minu ten 35 sec. binnenkwam, d. w. z. met 1 minuut 38 sec. achterstand op Lape bie, dank zij ook een gesloten spoor wegovergang, won de Franschman in totaal 2 minuten 23 sec., waardoor hij nog precies 40 seconden achterstand in de algemeene rangschikking heeft. Kenteekenend voor de nerveuze spanning was het feit, dat langs den weg drommen toeschouwers zich hadden opgesteld, pro- testeerend tegen het besluit van de koers commissarissen om Lapebie anderhalve minuut straf te geven. Op sommige pun ten moesten deze koerscommissarissen met hun wagen zelfs omrijden om ergere moeilijkheden te voorkomen. Achter som mige volg-auto's waren doeken met op schriften aangebracht met de woorden: „In deze auto zitten geen koerscommissa rissen." Een klacht tegen de Belgen werd inge diend in verband met het feit, dat Deloor als individueel geholpen had, toen Sylvère Maes pech kreeg. Wederom zullen de koerscommissarissen een moeilijke beslis sing moeten nemen. Met groote spanning wacht men verder af of er besloten zal worden nog tijdritten tot Parijs in te lasschen. Dan hebben Vi- cini en Lapebie een groote kans den ach terstand op Sylvère Maes in te loopen, tenminste als het een individueele tijdrit wordt. Bij een tijdrace per ploeg zijn de Belgen natuurlijk zeer sterk, omdat zij een practisch ongeschonden team bezit ten. De resultaten waren: 1. Chocque (Frankrijk) 7 uur 56 min. 50 sec.; 2. Lapebie (Frankrijk) 7 uur 56 min. 57 sec.; 3. Wengler (Duitschland) zelf den tijd; 4. Egli (Zwitserland) zelfden tijd; 5. Frechaut (Frankrijk) individueel, zelf den tijd; 6. An ton van Schendel, alsmede een aantal andere renners allen zelfden tijd Algemeen klassement: 1. Sylvère Maes (België) 111 uur 47 mi nuten 5 sec.; 2. Lapebie (Frankrijk) 111 uur 47 minuten 45 sec.; 3. Vicini (Italië) individueel; 4. Vissers (België) individueel; 5. Amberg (Zwitserland); 43ste Anton van Schendel 114 uur 47 minuten 7 sec. Alle Belgische renners staken den strijd Hedenmorgen is de geheele Belgi sche ploeg, alsmede de vier individueele renners, niet gestart voor de zeventien de etappe van Bordeaux naar La Ro- chelle. Slechts 44 renners zijn vertrok ken. De negen ploegrijders van België waren: Sylvère Maes, die eerste in de algemeene rangschikking stond, Dis- seaux, die vijfde was, Lowie als acht ste, Vervaecke als tiende, Kint als 28ste, Deltour als 34ste, Danneels als 37ste, Wierinckx als 41ste en Meulen- berg als 44ste. De individueele Belgische renners», die niet vertroken zijn waren: yissers, die vierde was in de algemeene rang schikking, Muller, Deloor en Braecke- veldt, die resp. vijftiende, zestiende en negentiende waren geklasseerd. Er zijn verscheidene moeilijkheden gerezen tusschen de leiders van de ron de van Frankrijk, de koerscommissa rissen, de Belgische leiding en de Bel gische renners, oun. in verband met het protest gisteravond tegen de Bel gen ingediend. Van een en ander was het gevolg, dat de Belgen vanmorgen definitief besloten niet meer te ver trekken. Lapebie staat thans in het algemeen klassement aan het hoofd. Overigens heeft deze ronde thans totaal geen waarde meer. pen, terwijl even later Vink voor Poel meer tegen de bovenlat schiet. Twee cor ners tegen de thuisclub volgen elkaar snel op, waarbij Geeve geheel vrij ligt, maar Ydens uitvallend kan redden. Dan ziet Poelmeer haar kans, Wouters zwemt prach tig op en geeft D. Kraaienbrink geen kans (10). Blansjaar krijgt een kans om gelijk te maken maar het zachte schot weet Ydens gemakkelijk te houden. Nog een maal komt Poelmeer opzetten, Ydens weet opzwemmend een kans te scheppen, maar opnieuw redt Kraaienbrink goed. In de tweede helft speelt de thuisclub nog be ter. Vrij onverwachts komt echter het tweede doelpunt als uit een vrijen worp tegen de Zijl Vink vlug inschiet (20). Westen maakt spoedig 30, waarna de strijd verder gelijk opgaat. Wat de Zijl ook probeert, Ydens is niet te passeeren en met een verdiende overwinning voor de thuisclub komt het einde. Voor dezen wedstrijd werd nog voor de Haagsche Zwemkring gespeeld Poelmeer IIIZIAN VII, waarbij na rust keurig een 03 achterstand wist in te loopen. Het einde kwam met een verdeeling der pun ten 33. De Zijl m speelde te Den Haag tegen H. Z. C. II en won met 41. Rust 21 voor de Leidenaars. L. Z. C. n—H. V. G. B. IL Hedenavond om 8.15 uur speelt L. Z. C. II tegen H. V. G. B. II een competitiewed strijd in de Zweminrichtig „De Zijl". ZEILEN DE HOLLAND-WEEK. De internationale zeilwedstrijden, die door de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging en de Koninklijke Water- sportvereeniging „Loosdrecht" onder den naam Jubileum Holland-week worden ge organiseerd van 31 Juli tot 8 Augustus, be loven buitengewoon interessant te worden, door een grootere buitenlandsehe deelne ming, dan wij 'hier in jaren hebben gezien. In de Drakenklasse werd reeds ingeschre ven door twee Duitsche deelnemers, de int. Starklasse zal de deelneming zien van een viertal Fransche jachten en een viertal DuitsChe, terwijl ook een Engelsche in schrijving waarschijnlijk is. Bij de Duitsche starbooten is een afvaardiging van de Duit sche marine. De Duitsche officieren zullen de gasten zijn van de Koninklijke Neder landsche marine. De Olympiajollenklasse krijgt niet minder dan negen Duitsche deel nemers, vier uit Hamburg, drie uit Kiel, een uit Berlijn, en een van de Duitsche marine. In deze klasse komt verder een Italiaansche deelnemer en worden een Belgische en eenige Engelsche inschrijvingen verwacht. In de 12 M2 Sharpieklasse worden twee Hamburgsche en twee Belgische booten verwacht, terwijl de Belgen bovendien in de klasse van ronde- en platbodem jachten met enkele schepen hebben ingeschreven. De wedstrijden vinden op 31 Juli, 1, 2 en 3 Augustus op het Buiten Y en op de Zui derzee plaats, op 6, 7 en 8 Augustus op de Loosdrechtsche plassen. WANDELSPORT ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE ZUL". Morgenavond worden in de Zweminrich ting alhier de jaarlijksche onderlinge zwemwedstrijden van „De Zijl" gehouden. Het programma omvat de volgende num mers: Meisjes en jongens tot en met 14 jaar: 25 m. vrije slag; 25 m. schoolslag. Meisjes en jongens tot en met 16 jaar: 50 m. vrije slag; 50 m. schoolslag, en 50 m. rugslag. Dames boven de 16 jaar: 50 m. vrije slag; 50 m. schoolslag, en 50 m. rugslag. Heeren boven 16 jaor: 50 m. vrije slag; 100 m. vrije slag (kampioenschap van De Zijl)50 m. schoolslag; 100 m. schoolslag, en 50 m. rugslag. Voorts: onderwaterzwemmen en gemeng de estafette. De voor eenige jaren door de leden aan het bestuur geschonken beker, beschikbaar gesteld als wisselprijs voor den snelsten zwemmer op het nummer 100 m. vrije slag is momenteel in bezit van J. de Looff, die al zijn krachten zal moeten inspannen den beker weer voor een jaar in bezit te krij gen. De wedstrijden, die om 7 uur aanvangen, zullen worden besloten met den waterpo- lowedstrijd De Zijl I tegen A. Z. C. I (Al phen aan den Rijn). NEDERLANDSCHE OVERWINNINGEN IN BELGIë. Voor de 26ste maal werd gisteren de jaarlijksche lange-afstandwedstrijd Dam meBrugge gehouden over een afstand van 4.5 km. Zoowel bij de heeren als bij de dames behaalden landgenooten de overwinning, bij de heeren werd Smitshuysen eerste, bij de dames Jenny Kastein. Smitshuysen heeft, naar men weet, ook den 2 km. Am- stel wedstrijd gewonnen, terwijl Jenny Kastein onlangs nog in den Schelde wed strijd als eerste was aangekomen. Bij de heeren was de Belg Guilini favo riet, doch de winnaar van den zwemwed strijd dwars door Mechelen kon het dit maal niet verder dan de vierde plaats bren gen. Onze landgenoot Schoenmaker werd tweede achter Smitshuysen. De uitslagen waren: Dames: 1. Jenny Kastein (Amsterdam) 1 uur 30 minuten 9 sec.; 2. Juliette Boedt (Brugsche Zwemkring), 1 uur 35 minuten 23 sec. Heeren, vrije slag: 1. Smitshuysen (Am sterdam), 1 uur 12 min. 27 sec.; 2. Schoen maker ('s-Gravenhage), 1 uur 14 minuten 3 sec.; 3. Van Cant (Mechelen), 1 uur 14 minuten 35 sec.; 4. Guilini (Brugsche Zwem kring), 1 uur 18 minuten 35 sec. Heeren, schoolslag: 1. Everaart (Ostend Swimming Club), 1 uur 25 minuten 46 sec. WATERPOLO POELMEER—DE ZIJL 3—O. Gisteravond heeft Poelmeer in den po lowedstrijd tegen De Zijl op afdoende wijze revanche genomen voor in de Zijl geleden 31 nederlaag. Dat is de eerste overwinning van Poelm. en den strijd tus schen de drie plaatselijke clubs ir daardoor weer ten zeerste verscherpt. Zeer vermoe delijk zal de strijd L. Z. C.de Zijl wel de beslissing moeten brengen. S. V. H. R. Z. C. G. Z. C. L. Z. C. Poelmeer De Zijl 31—4 16 2 31—11 10 2 2 17—16 8 1 5 10—26 5 2 5 8—19 4 1 6 12—33 3 Over den wedstrijd Poelmeer—De Zijl het volgende: De eerste gevaarlijke aanval len komen van de Zijl en enkele fraaie achterwaartsche schoten van Lut worden even keurig door Ydens gestopt. De thuis club komt fanatiek naar voren, maar weet door slecht plaatsen enkele kansen niet te benutten. Vink schiet eenmaal te zacht in, waardoor D. Kraaienbrink gemakkelijk kan stoppen. Een goeden doorslagbal weet hij even later keurig corner te tippen. Lut ziet een hard schot door Ydens wegstom- GROEN WIT. Twee dames van Groen Wit zullen- deel nemen aan de 4-daagsche afstandmarschen te Nijmegen, nl. Mej. A. Hoppenbrouwer en Mej. Gr. Sluis. Moge dit een aansporing zijn voor velen, het volgend jaar zich hierbij aan te sluiten. Wij wenschen beide dames veel succes. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Bordeaux (Frankrijk) afstand der betreffende hok ken van 895.70 tot 897.06 km. In concours 69 duiven, welke om 13 uur Zaterdag in vrijheid werden gesteld met Zuid-Westen wind, welke Zondag overging in Noord- Oost. De uitslag is als volgt: A. P. v. d. Voort 1; F. Hofman 2; Joh. Neuteboom Jr. 3 en 5; L. Gijsman 4; Chr. v. d. Pluym 6, 7, 11, 13 en 18; L. v. Nieuwendijk 8; G. A. L. v. d. Reijden 9 en 17 J-. Sinteur 10; G. F. van Dorp 12 en W. Ie Mair 14, 15, en 16. De eerste duif werd geconstateerd om 11 4114 en maakte een snelheid van 951.63 meter per minuut. Aangezien en kele leden dachten, dat het concours afge sloten zou zijn, hadden deze de duiven niet geconstateerd, welke bij controle wer den thuis bevonden. De heer A. P. v. d. Voort wist met de eerste duif ook beslag te leggen op den titel van Leidsch kam pioen welke was georganiseerd door de Stedelijke Commissie, v. d. Voort heeft weder bewezen evenals in de concoursen van Groep West (waar deze waarschijnlijk beslag legt op twee bekers van aangewe zen duiven) eenige goede duiven te bezit ten, waarop hij kan vertrouwen. H. Rol die weder1 zijn Vaal mede had, constateerde om 135544 en maakte 897.06 meter. Bravo. G. J. v. d. Rotte 2e der donateurs. Het kampioenschap in de vereeniging langeg afstand werd als volgt behaald: A. P. v. d. Voort le met 127.79 punten, ge volgd door de 2e met 30/100 punten ver schil, Joh. Neuteboom Jr. 127.49 en 3e Chr. v. d. Pluym met 123.29 punten. Van St. Kathalyne Waver tot Bordeaux werd le A. P. v. d. Voort met 298.50 punten, 2e Chr. v. d. Pluym met 271.23 punten en L. Gijsman 3e met een zeer klein verschil van 271.20 punten. Met de jonge duiven komt er nieuw bloed naar voren. A.s. Zon dag te beginnen op St. Kathalyne Waver afstand 119 km. VOETBAL E. H. B. O.-TOURNOOI. Vrijdagavond om 7.30 uur wordt op het N. B. L. O.-terrein aan de Zoeterwoudsche Singel het E. H. B. O. voetbaltournooi voortgezet met de tweede demi-finale L. D. W. S. I—Rouwkoop I. De winnaar komt in de finale tegen Sportman I. DE SCHAAK-VIERKAMP DER GROOTMEESTERS. Gisteren is te Stuttgart de derde ronde begonnen van het schaaktournooi tusschen de meesters Eu we, Aljechin, Samisch en Bogoljubow, waarvan de beide eerste ron den in Bad Nauheim zijn gespeeld. Dr. Euwe kwam voor den eersten keer in dit tournooi tegen den oud-wereldkam pioen Aljechin en speelde met wit. Hij opende met dame-gambiet, dat door Alje chin werd aangenomen. Nadat verschillen de stukken werden afgeruild, is de partij na de 31ste zet afgebroken. De stand in het komende eindspel schijnt voor dr. Euwe iets gunstiger. Ook Samisch begon zijn partij tegen Bo goljubow met dame-gambiet, waarop deze laatste antwoordde met Cambridge springs. Tengevolge van eenige verrassende zetten van Bogoljubow geraakte Samisch in tijd nood, doch hij slaagde er desondanks in zijn positie te verbeteren, zoodat Bogol jubow het verkregen voordeel bijna geheel te niet zag gaan. Toen de partij na de 35ste zet werd afgebroken had Samisch zelfs nog kans op winst. WILT U IETS WETEN? V r a a g C. J. te N. inzake rentezegels. Antwoord: Wil men voor ouderdoms rente op z'n 65e jaar in aanmerking komen, dan moeten de verplicht-verzekerden van af 3 December 1919 tot het tijdstip waarop zij 60 jaar werden, gemiddeld per jaar 47 premiën kunnen aantoonen en vanaf het 60e tot het 65e jaar gemiddeld per jaar 39. Is dat aantal niet bereikt, dan gaat de ver zekering in, zoodra dat gemiddelde is be reikt. Aanzuiveren in geld is niet geoor loofd. Bij het berekenen van het aantal ze gels tellen de premiën, die betaald zijn we gens ziekte of gebrek aan werk, toch mee. Vraag inzake het afleggen van een lijk. Antwoord: Dat wordt gedaan uit hy giënisch oogpunt. Uw andere vraag lukt ons niet voor beantwoording vatbaar. VraagC. J.teN. inzake het erfdeel van een tweede vrouw. Antwoord: Een onder huwelijksvoor waarden getrouwde tweede vrouw kan niet meer erven dan het kleinste kindsgedeelte. De erfgenomen, die aan den vader het vruchtgebruik afstonden, komen tegelijk met de andere schuldeischers voor hun moe ders versterf op. Vraag: inzake vergunning voor het geven van dansavonden. Antwoord: Daarvoor hebt u een ver gunning noodig van den burgemeester als hoofd van de politie. In verband met het indienen van zoo'n aanvrage doet u waar schijnlijk het beste, wanneer u zich eerst in verbinding stelt met de af deeling „Bij zondere Wetten" van 'het bureau van po litie. Vraag: Hoeveel K.M. bedraagt de af stand LeidenValkenburg via Utrecht en idem via Rotterdam? Antwoord: Wij laten hier de verschil lende afstanden van stad tot stand volgen. LeidenUtrecht 53 K.M.; UtrechtDen Bosch 53 K.M.; 's Hertogenbosch—Helmond —Roermond 83 K.M.; Roermond—Valken burg 49 K.M. Totaal 238 K.M. Leiden-Jtot- terdam 38 K.M.; Rotterdam—Tilburg— Eindhoven 103 K.M.; Eindhoven—Roer mond 53 K.M.; RoermondValkenburg 49 K.M. Totaal 243 K.M. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg van Leiden naar Roosendaal per fiets? Hoeveel K.M.? Zijn er nog ponten? Heb ik hiervoor nog een wegenkaart noo dig? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Veur, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Ro- zendaal. Afstand 94 K.M. Overvaren van Zwijndrecht naar Dordrecht. Daarvoor heeft u een wegenkaart noodig. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg van Sassenheim naar Veenoord (bij Nieuw-Amsterdam) Drenthe. Liefst over den Afsluitdijk. Hoeveel K.M.? en terug door Gelderland en Utrecht? Antwoord: Sassenheim, Lisse, Hille- gom, Haarlem, Santpoort, Velsen, Krom- meniedijk, Limmen. Alkmaar, Heerhugo- waard, Aartswoud, Middenmeer, Den Oever, Afsluitdijk, Zurich, Harlingen, Franeker, Leeuwarden, Irnsum, Oude Schouw, Has- kerdijken, Oudeschut, Wolvega, Peperga, Steenwijk, Havelte, Ruinen, Echten, Hoo- geveen, Zwinderen, Veenoord. Afstand 276 K.M. Terug: Veenoord, Koevorden, Slagha ren, Dedemsvaart, Nieuw Leuzen, Zwolle, Oldebroek, Nunspeet, Harderwijk, Nijkerk, Amersfoort, Utrecht, Woerden, Alphen, Leimuiden, Sassenheim. Afstand 215 K.M. Vraag: 1. Wat is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Hasselt (Bel gië)? Hoeveel K.M.? 2. Welke grensforma- liteiten moeten vervuld worden bij een fietstocht van Nederland door België, Luxemburg, Frankrijk en Duitschland? 3. Welke kosten zijn verbonden aan de ver schillende formaliteiten en waar zijn deze verkrijgbaar? Antwoord: Hazerswoude, Zoetermeer, Zegwaart, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Eindhoven, Aohel, Neer- pelt, Overpelt, Hechtel, Hélchteren, Has selt. Afstand 175 K.M. Wend u voor de ove rige vragen tot het bureau van den A.N.W. B., Parkstraat te Den Haag. Rectificatie. In een antwoord op een vraag over den afstand LeidenMaas tricht, in ons nummer van gisteren, stond als afstand vermeld 137 K.M. De aandach tige lezer zal begrepen hebben, dat deze afstond 237 KM.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10