MAANDAG 19 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 MOTORSPORT het ned. a-team wint den zilveren vaas De International Trophy weer voor Engeland DE INTERNATIONALE MOTOR- ZESDAAGSCHE. Uit Nottingham wordt gemeld: Gisteren Is de motorzesdaagsche geëindigd met de snelheidsproef op hef Circuit van het Do- nington Park. Het Nederlandsche A-team, bestaande uit de rijders van Hamersveld, Moejes en Bakker Schut, behaalde een fraai succes door met 14 seconden voor sprong op het D-uitsche B. M. W.-team de internationale Zilveren Vaas te winnen. De International Trophy werd door de Engelsche ploeg met succes verdedigd. Met tien seconden verschil op Duitsch- land behield Engeland de trophy en daar mede het recht, om het volgend jaar de zesdaagsche wederom te organiseeren. In totaal kregen 111 renners, die de zesdaag sche zonder strafpunten hadden uitgereden, een gouden medaille, waaronder acht land- genooten. TERREINKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Op 1 Augustus bij Norg. Op 1 Augustus a.s. zal in de omgeving van Norg, nabij Assen het terreinkampioen schap van Nederland der K. N. M. V. wor den gehouden. Dit jaar heeft de K. N. M. V. een deel der organisatie in handen gege ven van de M. C. „Assen en Omstreken", ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van deze club. De deelnemers worden, naar gelang van den cylinderinhoud hunner motoren, in de volgende klassen ingedeeld: klasse 4: mo toren t.m. 125 c.c., klasse a: motoren van 126 t.m. 250 c.c., klasse b: motoren van 251 t.m. 350 c.c. en klasse c: motoren boven 350 c.c. Dit jaar zal voor het eerste aan de klas se der „lichte" motoren (t.m. 125 c.c.) de kampioenstitel verbonden zijn. De start vindt plaats op het sportterrein te Norgs des middags te 2 uur. De deelne mers van elke klasse starten op gelijk tijd stip, eerst die van klasse c, twee minuten later die van klasse b en weer twee minu ten later die van klasse a en 4. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Proef-elftallen AB 43. Op het goed verzorgde NVC-terrein te Noordwijkerhout s peelden gisterenmid dag bovenvermelde elftallen om uit deze 22 een elftal te verkiezen om op 30 Aug. e.k. tegen het sterkste District n.m. Am sterdam uit te komen. Wij behoeven geen relaas te geven over het vertoonde spel, daar de uitslag al dadelijk laat zien dat dit een spannende wedstrijd was, en in derdaad, alle spelers hebben, een duide lijke demonstratie van kunnen laten zien en het publiek heeft dan ook genoten. Al vorens de opstelling te weergeven bren gen wij onze hartelijken dank aan al de spelers voor hun trouwe opkomst en hun mooie spel. Voor degenen welke zonder kennisgeving wegbleven spreken wij ons leedwezen uit in de hoop dat zij het zelf nog eens inzien dat hun mentaliteit wel wat te wenschen overlaat. Dank aan het NVG-bestuur voor de keurige organisatie. Wij laten hier volgen de opstelling van het District-elftal en tevens liet D.H.V.B.- elftal, dat vermoedelijk op 15 Augustus nog eenmaal een oefen-wedstrijd speelt. District-elftal: doel: J. de Koning (DOS); achter: W. de Bruin (Lisse) en J. v. d. List (SJC): midden: P. v. Nobelen (Teylingen), Th. Hoogervorst (SJC), H.' Niersman (VVL); voor: P. Gertenaar (Docos), J. Niers man (WL), Th. Ruigrok (SJC), Th. v. d. Berg (SJC), W. Knijber (WL). Reserven: Andr. Broekhof (NVC), P. Ham (WL), J. Langelaan (Lisse). H. Bak ker (Lisse) en Cobus v. Diest (Lisse). D.H.V.B.-elftal: doel: W. v. d. Berg (NVC); achter: A. de Elzen (Lisse) en H. Krom hout (SJC); midden: Jac. Groenewoud (SJC), Joop Turk (DOS), A. Voorn (DOS); voor: J. Groen (St. Bernardus), Theo v. Es (DOS), J. Groenewoud (SJC), G. Frij- ling (NVC) en W. de Reus (WSB). Reserven: J. Vroolijk (NVC), J. Broek hof (NVC), B. Akerboom (DOS), J. v. Ha meren (DOS). H. HOOGERVORST, Secr. R.-K. Sportver. „Docos". Docos III behaalde op de nederlaagwed strijden van St. Bernardus een flinke zege n.l. door St. Bernardus II een 8-^1 neder laag toe te brengen. Bravo jongens! Docos a jun. hadden geen tegenpartij daar de DOS-jun. niet verschenen. Docos b jun. speelden voor de Docos- nederlaagwedstrijden tegen SPC b jun. en brachten het niet verder dan een gelijk spel 33. Docos c jun. speelde tegen dito van SJC ook gelijk (55). Docos a jun. speelde een vriendschappe lijk partijtje tegen Congr. St Leonardus en wisten met 64 te winnen. Woensdag a.s. verplicht trainen om 7 uur junioren en om 8 uur senioren. Allen op tijd present. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Bij prachtig zomerweer is gisteren de eindwedstrijd gehouden om den eersten prijs van het door de Nic. Boys uitgeschre- UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. H.H. Scheidsrechters. Evenals vorig jaar gaan de scheidsrech ters dit jaar wederom een reisje per groo- te touringscar maken en wel op 25 Juli dus a.s. Zondag. De reis gaat dit jaar vanaf Leiden via Haarlem naar Schiphol door het mooie Gooi naar Hilversum, Amersfoortsche hei de waar den inwendigen mensch versterkt wordt. Daarna Valkeveen, waar men zich eenigen tijd kan vermaken; vervolgens naar Muiderberg, Amsterdam waar gedi neerd wordt. De terugweg is over Bloemen- daal, Aerdenhout en Binnebroek, waar de dag besloten wordt met een gezellig sa menzijn. Het vertrek is als volgt: 8 uur Noordwij- kerhout, N. Duinstraat via Vlashoven, 8.10 Noordwijk, 8.20 Rijnsburg, 8.30 Leiden, Beestenmarkt, 8.50 Sassenheim, Oude Post. Er zijn nog eenige plaatsen beschikbaar, zij die deze reis mee willen maken, ook al zijn het vrienden of familieleden van scheidsrechters, moeten dit voor Woens dagavond aan den heer P. F. Angevaere, Lindenhofstraat 10, Noordwijk, berichten. De kosten zijn 2.per persoon met in begrip van diner. Ook dit moet dan voor Woensdagavond gedeponeerd zijn. De com missie vertrouwt, dat alle heeren arbiters met hun dames op tijd aanwezig zullen zijn, op dat op tijd kan worden vertrok ken. Namens de commissie, JOH. MEIJER, Secr. ven bekertournooi. Het was den Nic. Boys ernst, dat bleek al van den beginnen' af. Het O.D.I.-doel kwam door sterk opzetten der Boys meermalen in gevaar. Ook de aan vallen van O.D.I. werden krachtig opgezet. Beide partijen weten echter tot de rust doelpunten te verijdelen. Na de rust weet O D.I. na ongeveer 5 mi nuten gespeeld te hebben de leiding te nemen. De Boys zijn echter niet ontmoe digd en laten O.D.I. niet lang op een tegen- punt wachten en maken na enkele oogen- blikken den stand gelijk (11). Toch weet' O.D.I. opnieuw de leiding te nemen. Deze voorsprong blijft zij behouden tot vijf mi nuten voor het einde, toen de Boys weder om den stand gelijk brachten, waarbij de wedstrijd ongewijzigd eindigde (22). Alhoewel de strijd onbeslist was, werd de beker aan den aanvoerder van O.D.I. ter hand gesteld. Nic. Boys die zich in dit tournooie schit terend gehouden heeft, moest zich met den tweeden prijs tevreden stellen. De verliezersronde is niet doorgegaan; daarom speelde Nic. Boys II een wedstrijd tegen V.D.O. welke met gelijken stand 22 is geëindigd. R. K. Sportver. „Majella". Gistermiddag vond op het Majella-ter- rein een wedstrijd plaats tusschen een elftal, samengesteld uit een toerende groep Kruisvaarders uit Amsterdam en de Majella-junioren. De Kruisvaarders hadden na een boottocht over de meren behoefte aan wat ontspanning der spieren en waagden alzoo den strijd tegen onze jeugdige kampioenen. Deze waren echter een wat al te sterke tegenpartij en met 82 bleven de onzen dan ook overwin naars. Bij het gezelschap bevind zich als gids onze. oud-pastoor P. J. Aarts, hetgeen een groote trek naar het Majella-veld tot ge volg had. Het was er dan ook gezellig druk en pastoor vond volop gelegenheid oude betrekkingen te hernieuwen. De door de gasten beschikbaar gestelde medaille werd door den eerw. heer direc teur der Kruisvaarders aan den Majella- aanvoerder overhandigd. Waarna het vroo- lijke gezelschap zich na een hartelijk af scheid weer aan boord begaf en naar de hoofdstad terugkeerde. R. K. Sportver. O. D. I. Gisteren speelden de O.D.I.-junioren thuis een vriendschappelijken wedstrijd tegen de D.E.S.-junioren. O.D.I. was de sterkste en won met 71. Rust 30 voor O.D.I. O.D.I. I speelde een bekerwedstrijd te gen Nic. Boys I op 't Boysterrein en won den beker met 33; rust 00. O.D.I. II speelde met 8 man uit tegen D.E.S. II en verloor met 63. Junioren Districts-wedstrijiden te Bodegraven. De Junioren van ons District hebben een bezoek gebracht aan hun Goudsche sportvrienden, en daar ondanks het war me zomerweer een paar pittige wedstrij den gespeeld. Jammer was het, dat on danks de fraaie outillage van het „Esto" sportpark, het terrein zelf niet te roemen was en het lange gras veel afbreuk deed aan de prestaties der spelers. Allereerst traden de B-elftallen in het strijdperk, wat in de eerste helft een ta melijk gelijk opgaande strijd was. De tweede helft was Leiden overwegend ster ker en won ten slotte met 72. Daarna kwamen de A-elftallen binnen de lijnen, die een wedstrijd speelden die op zeer goed peil stond. Vanaf de aftrap weet Gouda reeds te doelpunten en eerst na een kwartier maakt Leiden gelijk, na dat voordien deels door pech doch ook door het stugge verdedigen van de Goud sche achterhoede verschillende kansen verloren waren gegaan. De spelers gaven nadien elkaar weinig tc/e en nadat beide partijen nog eenmaal hadden gedoelpunt, kwam het einde waarmee beiden tevreden mogen zijn. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Algemeene vergadering. Op de 34e algemeene jaarlijksche ver gadering van den Nedeflandschen Korf- balbond, welke gisteren in „Krasnapolsky" te Amsterdam onder leiding van den heer S. A. Wilson werd gehouden, is de heer Van der Vrande tot lid van verdienste be noemd. De belangrijkste beslissing, welke er ge nomen werd, was die in zake de indeeling van de kampioens-competitie. Een voorstel namelijk van de districtsvergadering Zuid- Holland om, indien een district verschei- deneeerste klasse afdeelingen telt, het bondsbestuur in bijzondere gevallen te la ten beslissen, dat de kampioenen van deze afdeelingen mededingen naar het kam pioenschap van Nederland, werd aangeno men. Hierdoor behoudt het bondsbestuur volkomen vrijheid betreffende de indee ling van de kampioens-competitie. In zijn openingsrede heette voorzitter Wilson allereerst de talrijke aanwezigen welkom. Spr. wees op het belangrijke en goede werk, dat het officieele orgaan ver richtte, terwijl hij verder inging op het feit, dat gewoonlijk weinig publieke be langstelling voor de korfbalsport wordt ge toond. De heer Wilson noemde dit een ge lukkige omstandigheid, omdat nu niet, zoo als momenteel bij zooveel andere sporten te constateeren valt, de korfbalsport in een soort sensatie vervalt. De volksgunst gaat korfbal, behoudens enkele groote evene menten, voorbij. En dat is maar goed ook, want de volksgunst is grillig. Toch dient men ook in de korbalfbeweging de teugels strak te houden. De bestuurderen van on der-bonden en vereenigingen dienen de taak van de strofcommissies te verlichten en ge deeltelijk over te nemen. De heer van der Vrande, de bekende scheidsrechter, die reeds gedurende twintig jaar de fluit hanteert, en die hiermede het vorig jaar had opgehouden, werd met alge meene stemmen tot lid van verdienste be noemd. In een geestig dankwoord liet de heer van der Vande doorschemeren, dat hem niets liever is, dan het volgende jaar weer als arbiter op te treden, hetgeen door de aanwezigen met luid applaus werd be groet. De voor het eerst uitgeloofde jaarlijk sche wisselprijs voor degene, die het meest heeft gedaan voor de verbreiding van het korfbalspel, viel ten deel aan den beken den scheidsrechter en propagandist Lede- boer. De heer Kuyper, reeds dertig jaar lid van de kascommissie, kreeg het eereteeken. De voorzitter besprak voorts het feit, dat de N. K. B. het volgende jaar 35 jaar zal bestaan. In principe werd besloten, een feestavond te organiseeren, welke dan in verschillende centra van ons land zou wor den herhaald. Hierna werd de kampioensbeker aan Blauw-Wit, de Zilveren Korf aan Spor tief, de Zilveren Nieuws van den Dagbal aan Amstelodamum en de verschillende kampioensmedailles aan de diverse win naars uitgereikt. De bespreking van het beleid van het bondsbestuur, de goedkeu ring der verschillende verslagen, de be noeming van een kascommissie, van een re glementscommissie, van een commissie N. K. B. erkende bonden, hadden een vlot verloop. Alle bestaande functionarissen werden herkozen. De vier aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, t.w. de heer Wilson (voorzitter), mr. H. Boekei (vice- voorzitter), Van Driel en Galjaard (com missarissen), werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. Prof. dr. J. G. Sleeswijk hield tusschen de bedrijven door een met groote aandacht gevolgde en zeer gewaardeerde causerie over de medische sportkeuring. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE DEN HAAG. Succes van Ritm. Pahud de Montagnes. De uitslagen van den eersten dag van het Zaterdag in het Westbroekpark te Den Haag aangevangen concours hippique lui den: Eenspannen, in Nederland geboren en niet afstammende van een hackney-hengst: 1. Piet van R. K. -V-elstra, 2. Tabor van Gebr. v. d. Haar, 3. Lucas van R. K. Vel stra, 4. Leopold van Gebr. v. d. Lans. E.V.: Olivier van Gebr. v. d. Lans, President van J. F. Overmans en Roland van A. D. van Gaaien. Eenspannen, open klasse: 1. Gelria van R. K. Velstra, 2. Bleu Boy van Gebr. v. d. Haag, 4. Haddon Philippine van H. G. van Straaten. E.V.: Bingley Victor van H. F. Bultman. Dressuurproef klasse a: 1. Romolette van The Balfour Farm, gereden door mevr. Siem-Roderwald 223 pnt. 2. Brunhilde van de 's Grav. Concours en Handelsstal (Gauerzapf) 216 pnt, 3. I'm Alone van Stal Duinhoeve (mevr. van Hoboken van Hoe- dekenskerke) 208 pnt. 4. Rosine van The Balfour Farm (D, Siem Jr.) 194 pnt. 5. Is- mael van The Balfour Farm (K. Hensen) 186 pnt. 6. Humpty Dumpty van mevr. Constandse-Jongeneel (eig.) 178 pnt. 7. Enquin van F. van Duijvendijk (eig.) 171 pnt. Klasse b: Daisy van de Oranje Manege met mej. Pauptit 225 pnt. 2. Romi van Stal Duinhoeve met mevr. van Hoboken 220 pnt. Tweespannen open klasse: 1. R. K. Vel stra met Piet en Lucas.. 2. H. F. Bultman met Bingley Victor en Tudor Emperor. 3. Gebr. v. d. Lans met Leopard en Frans. 4. Gebr. v. d. Lans met Olivier en Rosa. Springconcours: 1. Ikarus van ritm. C. F. Pahud de Mortagnes (eig.) 0 ft., in 1.24; 2. Present van kol', v. d. Zee (Wijier) 0 ft. in 1.17; 3. Maedel wie du van ritm. Pahud (eig.) 0 ft. in 1.19; 3. Prince Igor van D. H. Pasman (Dietrich) 4 ft. in 1.12; 5 en 6 Piccolo Amore en J. v. d. Eynden (K. Hensen) en Feldblume van D. H. Pas man (eig.) 4 ft. in 1.15; 7. O. K. Il'van J. v. d. Eynden (K. Hensen) 4 ft. in 1.20; 8. Kachama van res. luit. Kepper (G. J. Riem) 4 ft. i nl.21; 9. Sofia van mej. J. C. Gerrit- zen (eig.) 4 ft. in 1.28; 10. Pesthy van Stal Duindal (Hoddeman) 4 ft. in 1.30; 11 en 12 Dünenbank van D. H. Pasman (eig.) en Hannes (r. p.) van ritm. A. D. C. v. d. Voort van Zijp (eig.) beiden 8 ft. in 1.13. DE TWEEDE DAG. De tweede dag van het Haagsche con cours hippique mocht zich eveneens in schitterend weer verheugen, en dat had natuurlijk een gunstigen invloed op de be langstelling. Dat bleek reeds in de mor genuren, toen er vrij veel belangstelling bestond voor de voorkeuring van het num mer schoonste rijpaard. Om half twee werd een aanvang ge maakt met het behandigheids springcon cours, gereden door amateurs, die sinds 1 Januari 1932 nog geen 4 eerst prijzen in springconcoursen in binnen- of buitenland hebben gewonnen. Er wordt op tijd gereden. De uitslag werd: 1. Konigshusar van stal Duindal (Modderman) 4 ft. in 1.10; 2. Pesthy zelfde stal en rijder 4 ft. in 1.12; 3. Kachama van res. luit. G. L. Kepper (eig.) 4 ft. in 1.18; 4. Sportwelt van D. H. Pasman (Leeuwenburg) 4 ft. in 1.19; 5. Rosine van The Balfour Farm (D. Siem Jr.) 7 y, ft. in 1.32; 6. Madeion van stal II Cavaletto (Nijssen) 8 ft. in 1.09; 7. Szar- garosan van lt. Baron van Heeckeren van Brandsenburg (eig.) 8 ft. in 1.09; 8. Asti van A. Tjeenk Willink (eig.) 8 ft. in 1.16; 9. Maritza van mej. A. van Stockum (eig.) 8 ft. in 1.18; 10. Neckar van J. H. Pasman (eig.) 8 ft. in 1.20; 11. Humpty Dumpty van mevr, E. H. Constandse (eig.) 8 ft. in 1.22; 12. Bibi van H. K. Michaelis (eig.) 8 ft. in 1.25 en Mike van stal II Cacaletto (jhr. C. Roëll) 8 ft. in 1.25. Concours schoonste rijpaard, zwaar ge wicht, prijzen 40.30.20.f 10. licht gewicht idem, benevens de Seinpost beker voor het schoonste paard in beide klassen en zilveren medaille aangeboden door de „Oude Zwolsche van 1895". Na de voorkeuring van de morgenuren en het voorrijden des middags luidde de uitslag: Zware klasse: 1. Sir William van Circus Cavaljos (mevr. Richardson); 2. Luc van mevr. v. d. Bergh (mej. Stokvis); 3. I'm Alone van stal Duinhoeve Lamon Iindshei- mer (van Veelen), E. V., Blarney Boy van dr. H. M. E. Schurmann (K. Hensen); ls- mael van The Balfour Farm (mej. Wirix). Lichte klasse: 1. Flying Dutchman van The Balfour Farm (mevr. Siem-Roder wald); 2. La Pelouse van de Amsterd. Rij tuig Mij. (mevr. van Reede); 3. Lady Ayns- ley van mej. Th. Stokvis (eig.); 4. Mysterie van mej. E. S. Tack (eig.). E.V.: Shelia van de Amst. Rijtuig Mij. (mevr. Guntlach); Bold Hero van E. van Dijk (H. de Boer) en Oisean van de Amsterd. Rijtuig Mij. (Hoogenboom). De Sinpost-beker werd gewonnen door Sir William. Duoklasse: Als show-nummer viel dit in vergelijking met het Wassenaarsche con cours iets tegen. Wij hadden van de Resi dentie meer op dit gebied verwacht. De uitslag werd: 1. Mevrouw van Hoboken met lm Alone van T. van Duyvendijk met Enquin; 2. mevr. van Reede en mevr. Gundlach met twee paarden van de Am sterd. Rijtuig Mij.; 3. mej. Th. Stokvis met Luc en mevr. Hensen met Lady Aynsley; 4. mep. Wirix met Ismael en mevr. Con standse met Bik Ben; 5. mevr. Boeseken met Flirt en K. Hensen met O.K. II; 6. mevr. Siem met Romi en Sauerzapf met Konigshusar; 7. mej. Lelie met Faust en C. de Neef met Piola; 8. mevr. van Duyven dijk met Chaldee en D. Modderman -met L'Andalouse. Barrière springen: amateurs en profes sionals om de groote zilveren medaille van H. K. H. Prinses Juliana. In de eerste ronde kwamen 16 paarden rond zonder fouten, waarna de hindernissen met 10 c.M. verhoogd werden. Li de twee de ronde kwamen er nog 3 zonder fouten over, die alle in de prijzen' vielen. In de derde ronde, waarin de hindernissen op nieuw wederom met 10 c.M. verhoogd wer den, kwamen 5 paarden zonder fouten rond. Konigshusar werd 6de met 4 ft.. Kachama 7de met 17ft. en Shuggy 8ste met 20 ft. Weer werden de hindernissen met 10 c.M. verhoogd, behalve de laatste, die op 1.50 M. bleef. Toen kwam alleen nog de heer Pasman met Dünenbank er foutloos over, waardoor de uitslag werd: 1. Dünenbank van D. H. Pasman met 0 ft.; 2, 3 en 4. Ankona van D. H. Pasman (Dietrich), der Mohr van D. H. Pasman (Dietrich) en Madel Wie Du van ritm. Pahud de Montagnes (eig). Alle met 4 ft.; 5. O.K. II van J. v. d. Eynden (K. Hensen) met 8 ft.; 6. Konigshusar van Stal Duindal (D. Modderman) 4 ft.; 7. Kachama van luit. G. L. Kepper (G. J. Riem) 17 ft.; 8. Shuggy van J. v. d. Eynden (K. Hensen) 20 ft. DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Gisteren zijn op Dindigt draverijen ge houden. De uitslagen hiervan luidden: Prijzendraverij vierde klasse over 1700 M. om den Elianaprijs: 1. Aviatrice (1720 M.)t eig. Beets, K.M. tijd 1 min. 39 sec. 2. Zelda Bird (1740 M.), eig. Mooy. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerrijders en jockeys over 1200 M. om den Ermitage- prijs: 1. Elsa, eig. The Balfour Farm, met drie lengten verschil op Kenya, eig. luit. Im mink. Hardicap draverij tweede en derde klasse over 2000 M. om den Emeraudeprijs: 1. Aura V (2060 M.), eig. Haan, K.M. tijd 1 min. 31 sec.; 2. Zora (2080 M.), eig. stal Valkeveen. Prij zendraverij vierde klasse over 1740 M., om den Evergreenprijs: 1. A. Farm Re- lief (1740 M.), eig. stai R., K.M. tijd 1 min. 34 sec. 2. Aviatrice (1700 M.), eig. Beets. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrij ders en jockeys over 2400 M. om den Ep- somprijs: 1. Mephistopheles, eig. The Bal four Farm, met een halve lengte voorsprong op Sarabird, eig. The Balfour Farm. Hardicap heat draverij eerste klasse over 1700 M. om den Emporiumprijs: 1. Vorst Wahnfried H (1700 M.) eig, Albers, K.M. tijd 1 min. 28 sec. 2. Xaisine SCott (1700 M.), eig. stal R. POSTDUIVEN. Het Oosten N. B. v. Z. (Leiden). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Weert op 17 Juli '37. In concours 69 vogels, welke in vrijheid werden gesteld om 1 uur n.m. met Westen wind, later N.-West. De uitslag is als volgt: Singeling 1, 2; Houthoff 3, 8, 14, 16; v. Gennip 4, 5; Bree- dijk 6; Krekelaar 7; Jonk 9; Geel 10, 11, 12, 15; Cossée 13; v. d. Berg 17. De le vogel werd geconst. om 3.24.45,'met een gemidd. snelheid van 907.02 M. per mi nuut. De 17e vogel om 3.42.19 geconst., met 804.60 M. per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Maastricht. „De Blauwband" (Alphen). Uitslag wedvlucht Orléans georganiseerd door de P. V. „De Blauwband" te Alphen aan den Rijn. De vogels werden gelost om 6 uur met heldere lucht en N. O.-wind. De vlucht had een uitstekend verloop. De eer ste duif werd geconstateerd om 2819, en de laatste om 2479. De uitslag luidt: 1, 5, 6 en 8 P. G. Borgers. 2 en 7 R. R. K. Kuipers. 3 en 9 A. J. Lagerweij. 4 J. Vernes. 10 en 12 J. Rooda. 11 P. A. J. Goedhart. LUCHTVAART DE NASPORINGEN NAAR MISS EARHART GESTAAKT. De Amerikaansche marine heeft de na sporingen naar mis Amelia Eerhart en Noonan opgegeven en gisteravond mede gedeeld, dat niet verder naar hen gezocht zal worden. Het Amerikaansche vliegkampschip Lexington heeft bevel ontvangen zich naar San Diego (Californië) te begeven. SPORTVLIEGTUIG BIJ GOTHENBURG VERONGELUKT. Twee dooden. Een sportvliegtuig is ten Zuiden van Gothenburg in zee terecht gekomen. De beide inzittenden, de bestuurder en een jong meisje, zijn om het leven gekomen. JEAN PICCARD'S BALLON VLIEGT OOK IN BRAND. Noodlanding liep voor den professor goed af. Uit Rochester (Minnesota) wordt ge meld: Professor dr. Jean Piccard, de broer van den bekenden stratosfeeronder- zoeker August Piccard, heeft, nadat hij Zondagmorgen met een nieuw soort tal- Ion voor een proeftocht was opgestegen, een noodlanding moeten maken, -yv^arbij de geheele ballon in brand vloog.. De pro fessor zelf bleef hierbij ongedeerd. Dr. Piccard wilde aantoonen, dat zijn plan, om met een nieuw soort ballón, die uit 2000 kleine ballonnetjes bestaat, tot een hoogte van 32 K.M. op te stijgen uit voerbaar is. Hij had daarom een kleine ren ballon, bestaande uit 80 met water stofgas gevulde ballonnetjes, laten ver vaardigen, waarmede hij gisteren een proefvlucht ondernam en zeven uur in de lucht hoopte te blijven. Een menigte van circa 3000 personen was bij het vertrek, dat des morgens om 6.08 uur te Rochester plaats vond, tegenwoordig. De ballons stegen vlug op en bereikten spoedig een hoogte van 165 meter. Daarna verdween het vreemde ballonnencomplex in Ooste lijke richting. Eenigen tijd later seinde dr. Piccard, die een radiotoestel aan boord had, dat de vlucht vlot verliep en hij reeds een hoogte bereikt had van 300 meter. Alles was wel aan boord. De professor liet tevens weten, dat hij niet voor zons opgang zou dalen. De ballon schijnt boven Lansing op 120 K.M. afstand van Rochester in moeilijk heden te zijn geraakt, zoodat de profes sor besloot een noodlanding te maken. Deze verliep echter zoo ongelukkig, dat alle ballons in brand vlogen en de instru menten in de gondel totaal vernield wer den. De professor telegrafeerde kort daar na aan zijn vrouw, dat hij bij deze nood landing ongedeerd was gebleven. Voorlonpig geen verdere plannen. Professor Piccard heeft tegenover de journalisten verklaard, dat hij van mee ning is, dat de brand, welke zijn ballon heeft vernield, veroorzaakt is door een ontploffing, welke hij had doen ontstaan om de touwen, die eenige ballonnetjes met den gondel verbonden, door te snij den. Tevoren was de ballonvaarder reeds gedwongen geweest met zijn revolver eenige ballonnetjes stuk te schieten'om te kunnen dalen. Piccard is zes uur in de lucht geweest. Hij heeft 180 K.M. afgelegd en een hoogte bereikt van 3500 M. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de professor mede geen di recte plannen te hebben voor een nieuwen ballontocht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7