MAANDAG 19 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 wedstrijd van de C-klasse danig had te lijden. In de tweede ronde kreeg Jac. de Groot een lekke band, hetwelk hem een groote achterstand bezorgde. W. van Rooyen had intusschen een voorsprong we ten te nemen en reed met groot gemak een hoog tempo, terwijl T. van Rooyen zoo goed mogelijk op afstand dit tempo trachtte bij te houden. De einduitslag was: 1. W. van Rooyen, 2. T. van Rooyen; 3. J. de Groot. Bij de B-klasse ging den strijd over ruim 60 km. en was het in den beginnen vooral C. Grosz welke door zijn moedig rijden op viel. Tot driemaal toe wist hij een voor sprong te nemen, maar kon het tenslotte niet houden tegen zijn achtervolgers. M. Segaar en J. v. d. Leest verstonden elkan der goed en wisten steeds bij te komen, zoodat tenslotte den eindsprint tusschen dit drietal de beslissing moest brengen, waarbij J. v. d. Leest van kop af met een lengte voorsprong op M. Segaar wist te winnen. C. Grosz was te vroeg voor den eindspurt aangegaan en zag zich nu ge passeerd. Van de acht gestarte C. klassers wisten er wederom slechts vier den wedstrijd ge heel uit te rijden. Het gebrek aan door zettingsvermogen doet zich in deze klasse steeds gelden en wordt er na een geringe achterstand of een lekke band direct opge geven. Thans waren het Marijt, Bertram, Hols wilder* en Laven welke in genoemde volgorde er het bijltje bij neerlegden, het geen vooral van de laatste twee renners te veel voorkomt. Wim Rijsbergen en J. Geen jaar wisten te samen een voorsprong te nemen en vooral in de laatste ronde wisten zij deze mooi op te voeren. W. Geenjaar en H. Noest waren het niet samen eens daar zij anders de wegloopers hadden moeten inhalen. In een spannende eindsprint won Wim Rijsbergen met een kwart wiel van J. Geen jaar, terwijl W. Geen jaar gemak kelijk den zonder overtuiging rijdende Noest klopte. De uitslag was hier: 1. W. Rijsbergen, 45 km. in 1 uur 18 min. 40 sec.; 2. J. Geenjaar; 3. W. Geenjaar 12105; 4. H. Noest. De Nieuw Swift leden A. van Amster dam en J. Schüller reden gisteren op de wielerbaan, waarbij eerstgenoemde achter den motor debuteerde tegen Domhof en Bertus de Graaf. J. Schüller bezette met den Hagenaar Althuozen de derde plaats in de 40 km. koppelwedstrijd achter Hofstedede Jong en Biesheuvelvan der Meer uit een veld van negen koppels. In de Ronde van Kerkrade bezette A. van Amsterdam de vierde plaats. A.s. Donderdagavond zal den door den regen uitgestelde grasbaanwedstrijd te Woerden worden verreden, waaraan door 12 Nieuw Swift leden zal worden deelge nomen. In verband hiermede zal er deze week niet voor de avond-competitie worden gereden. „SWIFT". Vol goeden moed trokken gisteren de B-klassers naar de startplaats om een klas sementwedstrijd te rijden over 6 ronden van ongeveer 7700 meter, met elke ronde een klassement. Gezien de spanning van den stand der competitie werd er op een goeden wedstrijd gerekend, en dit had zeker ook zoo ge weest, indien niet direct N. de Romijn door een lekken band ware uitgeschakeld. Dit gebeurde reeds in de eerste ronde. Ook C. Biermann had met dit euvel te kampen. Bij het ingaan van de derde ronde begaf ook zijn band het. W. Leuven reed weer een goeden wed strijd. Van de 6 klassementen wist hij er 5 te winnen, terwijl hij de andere op de 3de plaats eindigde. Th. Holst gaf hem goed partij en had P. Mink hem in de sprint niet in de 4de en 5de ronde zoo gehinderd, dan gelooven wij wel, dat hij minstens 2 maal als eerste over den streep was gegaan. P. Mink druk te hem bij elke sprint den kant in, waar door hij geregeld moest afstappen. De tweede plaats viel hem ten deel. Th. Stafleu reed zijn rondjes weer moedig uit, en doordat P. Mink gedisqualiceerd werd, kwam hij op de derde plaats. De klassementen hadden het volgende resultaat: 1ste klassement: 1. C. Bierman, 2. Th. Holst, 3. W. Leuven, 4. Th. Stafleu, 5. P. Mink. 2de klassement: 1 W Leuven, 2. Th. Holst, 3. P. Mink, 4. L. Bierman, 5. Th. Stafleu. 3de klassement: 1. W. Leuven, 2. Th. Holst, 3. P. Mink, 4. Th. Stafleu. 4de klassement: 1. w. Leuven, 2. Th. Holst, 3. Th. Stafleu. 5de klassement: 1. w. Leuven, 2. Th. Holst, 3. Th. Stafleu. 6de klassement: idem. Woensdagavond 7.15 uur trainingsavond, afstand 40 K.M. Start op de bekende plaats. C. Verburg bezette gisteren met B. Du- quesnooy de derde plaats in een 40 K.M. koppelwedstrijd met een aantal van ne gen punten. Bij (iets- en wandeltochten zal Purol zonnebrand en een doorgezeten of stukgeloopen huid snel verzachten en genezen. 4765 dam achter Slesker tegen de Graaf achter Busthraan, tegen elkaar. Van Amsterdam begon onmiddellijk uit tweede positie te attaqueeren. Na eenige vergeefsche pogin gen had hij succes, doch de Graaf nam onmiddellijk revanche. Na tien jonden had een nieuwe aanval van Van Amsterdam andermaal succes. Zelfs wist van Amster dam een halve baan voorsprong te nemen. In een geweldig tempo nam de Graaf zijn achterstand terug, hij bleef daarna in het zelfde tempo doorjagen en wist zijn tegen stander na 14 ronden te dubbelen. Korten tijd daarna werd van Amsterdam, ondanks fel verzet, nogmaals gelapt. Deze gaf zich evenwel nog niet gewonnen. Bij een van zijn vele aanvallen raakte de Graaf los, waardoor van Amsterdam een halve ronde kon terugnemen. De Graaf nam later op zijn beurt dat verlies weer met rente terug en won zoodoende deze manche met groot verschil. In de derde mache bekampten Domhof achter Schlebaum en de Graaf achter Busthraan elkaar. Tusschen deze manches in werd eerst een 10 km. klassementswedstrijd verreden, waarin vooral Nuyen en Van Vliet inte ressante duels leverden. Voorts had een 40 km. koppelwedstrijd plaats. De uitslagen luiden: Wedstrijd achter motoren in 3 manches van 20 km.: lste manche: 1. Domhof in 21 min. 59.8 sec.; op 160 meter 2. Van Amsterdam. 2de manche: 1. de Graaf in 23 min. 18.4 sec.; op 420 meter 2. Van Amsterdam. 3de manche: 1. de Graaf in 21 min. 54.8 sec.; op 45 meter 2. Domhof. Totaal-uitslag: 1. de Graaf, 2. Domhof, 3. van Amsterdam. 10 km. klassementswedstrijd': 1. Nuyen 12 punten; 2. Jac. van Vliet 8 punten; 3. Was sing 3 punten; 4. Wensveen 1 punt; 5. Scheepsbouwer 0 punten. De 10 km. wer den afgelegd in 16 min. 23.8 sec. 40 km. koppelwedstrijd: 1. E. de Jong Hofstede 10 punten; op 1 ronde 2. Biesheu velv. d. Meer 15 punten; 3. Althüizen Schuier 13 punten; op 2 ronden 4. Riet veldvan Tilburg 12 punten; 5. Van Vliet Wassing 5 punten; 6. van DemSpek 0 punten. De 40 km. werden afgelegd in 1 uur 6.8 sec. RJJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Spannende koppelrace. Op de Rijswijksche wielerbaan had den gistermiddag spannende wedstrijden plaats, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. De koppelrace bood vele spannende mo menten. In het nummer achter motoren moest Grimme door een oude blessure op geven. De uitslagen zyn: 40 K.M. Koppelrace: 1. Meyervan Es 22 pnt., 2. BootsmanJansen 17 pnt;, 3. Duquesnoy—Verburg 9 pnt., 4. Ahsmann Perquin 2 pnt., 6. HübregtseMooyman 1 pnt., 7. SnabelJ. Kettenis 1 pnt., 9. Ka mermanBeonville 0 pnt. Op 1 ronde: 10. KoningNelepmi 0 pnt. 30 K.M. achter kleine motoren: 1. v. d. Wildt (Boot) 30 m. 4.8 sec., 2. Wildschut (Sterked) op 1 ronde 180 m., 3. Wolters (Groen) op 1 ronde 200 M., 4 Grimme (Berkhout) opgegeven. Juniores: afvalrace: 1. A. Rangelmy, 2. Molier, 3. v. d. Neut. 5 K.M. race: 1. Jansen 8 m. 50 sec., 2. Hak, 3. Huet. 5 ronden race: 1. Vijfhuizen Jr., 2. Hijze- lendoorn, 3. Koeleman. SCHAKEN FINE KIEST ZICH EEN HOLLANDSCHE PARTIJ. Naar wij vernemen heeft de 23-jarige Amerikaansche grootmeester Rueben Fine zich verloofd met mej Emmy Keesing te A'dam, dochter van den heer J. Keesing Jr., uitgever van de bekende archiefsystemen. DE VIERKAMP IN DUITSCHLAND. Beide partijen afgebroken. Gisteren is te Bad Nauheim de vierkamp met dubbele ronden aangevangen tusschen dr. Euwe, dr. Aljechin, Bogoljubow en Sae- misch. Aljechin speelde tegen Bogoljubow, Saemisch tegen Euwe. Na 43 zetten werd de partij Aljechin Bogoljubov afgebroken, waarbij Aljechin positioneel iets beter staat. Ook Saemisch Euwe werd afgebroken, na 33 zetten. Bei de hangpartijen zullen Dinsdag worden voortgezet. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. maakt, gelden tegelijkertijd voor het kam pioenschap. Bij het schoonspringen worden de ver plichte sprongen des Zaterdags gehouden, des Zondags volgen dan zoowel bij de da mes als de heeren de vrije sprongen. De volgorde der deelnemers in de num mers is dezelfde als die voor de banen. Op deze kampioenschappen zal voor de vierde maal de R.D.Z.-Wisselbeker worden verzwommen. Deze beker kan gewonnen worden door de vereeniging, welke het hoogst aantal punten heeft behaald. Deze beker is in 1934 door de R.D.Z. gewonnen, in 1935 door D.J.K. en in 1936 door het Y. Bij het nummer schoonspringen heeren wordt de in memoriam Joop Stotijn-Wis- selbeker versprongen. Deze moet driemaal in het geheel door denzelfden persoon wor- dn gewonnen om definitief in het bezit van den betrokkene over te gaan. De beker is in 1936 door H. Haasman gewonnen, die de zen beker dus niet zal kunnen verdedigen. De inschrijvingen zijn in alle nummers zeer sterk. De beste zwemsters en zwem mers zullen te. Wildervank aan den start komen. WATERPOLO NEDERLAND - DUITSCHLAND 1-5 Technisch beter spel der Doltschers gal den doorslag Gistermiddag is in het gemeentelijk zwembad aan de Delft te Haarlem de water- polo-landen wedstrijd tusschen Nederland en Duitschland gespeeld, welke door de Duitschers met 51 werd gewonnen. De waterpolowedstrijd, als hoofdnummer van het omvangrijk zwemprogramma stond natuurlijk in het brandpunt van de belang stelling van ruim 2000 toeschouwers, die de wedstrijden bijwoonden. Het was stra lend zomerweer en velen zullen met af gunst naar de spelers hebben gekeken, die zich in het koele water voortbewogen, al hoewel het er soms heet toeging. Na een openingswoord van den voorzit ter van den K.N.Z.B., den heer J. de Vries, en het spelen van de volksliederen, nam de wedstrijd een aanvang. Het begin liet niet veel verschil zien. Beide ploegen moesten eerst even de kracht van de tegenstanders polsen. Maar al spoedig kwamen de Duitschers los en na ruim vijf minuten namen de gasten uit een door Schulze uitstekend genomen vrijen worp de leiding (01). Even na het uitnemen moest een der Duitschers wegens een ver meend zwemmen binnen de 2 M. grens uit het water, een o.i. niet juiste beslissing van den overigens uitstekend leidenden Belg Maurice Blitz. Het Nederlandsch zevental wist van deze numerieke meerderheid evenwel niet te profiteeren: integendeel, de Duitschers leg den er nog een extra schepje op en het ge lukte Strauss met een vrij ver, maar prach tig zuiver schot van Woerkom voor de tweede maal te pass eer en (02). Onze landgenooten gingen nu meer tot den aanval over, zij kregen inderdaad eenige prachtige kansen, maar door te groote zenuwachtigheid gingen deze verlo ren. De rust kwam met een 20 voor sprong van de Duitschers. De tweede helft begon met een viimigen, gevaarlijken aanval van de gasten, maar van Woerkom verrichtte uitstekend werk en wist het gevaar te bezweren. Weer moest toen een Duitsche speler het water verlaten en nu grepen de Nederlandsche spelers de kans met beide handen aan. Van Aelst zwom uitstekend op en met een handig schot wist hij doelman Klingenburg te verschalken (1—2). Langzaam maar zeker toonden de Duit schers toen hun routine. Vooral in tech nisch opzicht waren zij beter, balbehande ling en vooral ook balcontróle was bij hen beter verzorgd, hun aanvallen waren goed doordacht en vaak zeer gevaarlijk. Steeds meer kwamen zij in den aanval en ondanks stug en soms zeer goed verdedigen van de achterlinie maakten achtereenvolgens Kienzle, Strauss en Schneider, de laatste met een fraai achterwaartsch schot, het vijftal vol. Wel speelde het Nederlandsche zevental in de achferhoede met een reserve, Regter werd n.1. door den H.Z. en P.C.-man Stam vervangen, maar een verzwakking was dit toch niet en de Duitsche overwin ning was dan ook zeer regelmatig en ver diend. De ploegen speelden in de volgende op stelling: Nederland: doel: van Woerkom; achter: dx Hamer, Stam en van Oostrom Soede; voor: Maier, van Aelst en Franken. Duitschland: doel: Klingenberg; achter: Baier, Strauss en Gunst; voor: Schneider, Schulze en Kienzle. WEDSTRIJDEN „DE ZLJL." Deze week staan voor de Zwem- en Polo- vereeniging „De Zijl" de volgende compe titie-wedstrijden op het programma: Heden te 's Gravenhage: H. C. Z. IIDe Zijl Hl. Dinsdag te Leiden: De Zijl IIH. P. C. IV Woensdag te Oegstgeest: Poelmeer I De Zijl I. Woensdag te Sassenheim: S. Z. V. I De Zijl IV. LAWNTENNIS DE INTERZONE-FINALE OM DEN DAVIS-BEKER. Ver. StatenDuitschland 11 na den eersten dag. Op den eersten dag van de interzonefinale in het Davisbekertournooi tusschen de Ver- eenigde Staten en Duitschland, hebben bei de landen een enkelspel gewonnen, zoodat de stand 11 is. Von Cramm trak het eerste in het strijd perk tegen Grant, dien hij met 63 64 32 sloeg. De Wimbledonkampioen Donald Budge versloeg Henkei met 62 61 63. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD 800 M. HARDLOOPEN John Woodrult brengt het op 1 min. 47.8 sec. Tijdens de Panamerikaansche spelen, welke thans in Dallas (Texas) worden ge houden, slaagde de bekende Amerikaan sche athleet John Woodruff er in het we reldrecord op de 800 meter op zijn naam te brengen door dezen afstand in den fantas- tischen tijd van 1 min. 47,8 seconden te loopen. Een week geleden, op 12 Juli, had Elroy Robinson te New York een nieuw wereld record gevestigd, door toen een tijd van 1 min. 49,6 sec. te maken. Glenn Cunningham heeft voorts tijdens de olympische speren te Berlijn een tijd van 1 min. 49,7 sec. la ten noteeren. Het officieel erkende, oude wereldrecord staat op naam van Thomas Hampson (Engeland), gemaakt tijdens de olympische spelen in 1932 te Los Angelos en Ben Eastman (Vereenigde Staten), ge vestigd te Princeton op 16 Juni 1934, bei den met een tijd van 1 min. 49,8 sec. DE A.A.A.-KAMPIOENSCHAPPEN. Matige prestaties der Nederlanders. Zaterdag zijn in het White City Stadion te Londen bij prachtig zomerweer en voor 30.000 toeschouwers de internationale En- gelsche A.AA..-kampioenschappen geëin digd. Verschillende nieuwe A.A.A.-recoxds werden bij deze wedstrijden gevestigd, maar de prestaties der nog overgebleven Nederlandsche athleten Brasser en Van Be- veren (Peters had Vrijdag reeds het A.A.A.- kampioenschap hinkstapsprong behaald) kunnen slechts matig worden genoemd. In den eindstrijd van het nummer 220 yards hardloopen wist Van Beveren zich niet on der de eerste drie te plaatsen. Op de 100 yards kwam onze landgenoot niet uit, Bras ser bezette bij de 120 yards horden de der de plaats met bijna meter achterstand op den winnaar, den Engelschman Finlay, die met een tijd van 14.5 sec. een nieuw Engelsch record vestigde. De uitslagen luidden: Discuswerpen: 1. Syllas (Griekenland) 49.17 meter; 2. Schro der (Duitschland) 47.36 meter; 3. Kulizly (Hongarije) 44.12 meter. Kogelslingeren: 1. Hein (Duitschland) 55.86 meter (nieuw A.A.A.-record)2. Blask (Duitschland) 54.63 meter (eveneens onder het oude A.A.A.-record, dat sedert 1924 op naam van den Amerikaan Tootell stond met 54.53 meter); 3. Lutz (Duitschland) 49.35 meter. Kogelstooten: 1. Wöllke (Duitschland) 15.39 meter. 880 yards: 1. A. C. Collyer (Engeland) 1 min. 53.3 sec. 1 mijl: 1. Wouderson (Engeland) 4 min. 12.2 sec. (nieuw A.A.A.-record, oud record stond sedert 1921 op naam van den En gelschman Hill met 4 min. 13.8 sec.); 2. Hill (Engeland); 3. Graham (Engeland). 440 yards horden: 1. Bosmans (België) 55 sec.; 2. Mandikas (Griekenland). 100 yards: 1. Holmes (Engeland) 9.9 sec. 3 mijlen: 1. Ward (Engeland) 14 min. 19.8 sec.; 2. Kelen (Hongarije) op 15 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Dodd (Enge land) 3.675 meter. Hoogspringen: 1. Newman (Engeland) en 2. Walker (Engeland) ieder 1.87 meter. Vèrspringen: 1. Long (Duitschland) 7.48 meter (nieuw A.A.A.-record). 220 yards: 1. Sweeney (Engeland) 21.9 sec.; 2. Holmes (Engeland) op 25 c.M.; 3. Cyenes (Hongarije). Van Beveren viel niet in de prijzen. 120 yards horden: 1. Finlay (Engeland) 14.5 sec. (nieuw A. A. A.-en nieuw En gelsch record). 3. Brasser (Nederland) op ongeveer 5y. meter). 2 mijlen steeplechase: 1. Wylie (Enge land) 10 min. 27 sec. 44Q yards: 1. Roberts (Engeland) 48.2 sec. (nieuw A.A.A.-record). Marathonloop: 1. Mas Nab Robertson (Engeland) 2 uur 37 min. 19 sec.; 2. Kyria- kides (Griekenland) 2 uur 40 min. 10 sec. 4 x 10 yards estafette: 1. Biackheath Harriers (Engeland) 42.9 sec.; 2. Magyar athletiek club (Hongarije) op 25 c.M. Speerwerpen: 1. Wilson (Engeland) 59.19 meter. WEDSTRIJDEN TE RIJSWIJK. Goede resultaten voor „Holland". Gisteren werd te Rijswijk op vlotte wij ze een lijvig athlietiekprogramma afge- wetrkt. De uitslagen van de nummers waaraan „Holland" deelnam was: Finale 400 meter: 1. Duijn, Holland 56.4 sec.; 2. Boender, Trekv. 57.4 sec.; 3. C. v. d. Straaten, Trekv., 59 sec. Finale verspringen: 1. J. van Nierop, Holland, 6.13 y7 m., 2. J. Hebers, V. en L. 5.95 m., 3. van Doorn, V. en L. 5.93 y2 m. Finale 4 x 100 m.: 1. Holland 47.1 sec.; 2. A. H. C. '28, 47.2 sec.; 3. Shot, 43.9 sec. Finale 80 meter juniores; 1. W. Nota, Holland 9.5 sec., 2. P. Pont, Holland 9.5 sec., 3. Mahren, Shot 9.6 sec. 4 x 80 m. juniores: 1. Holland 38.4 sec., 2. V. U. F. 40.8 sec., en 3. V. en L. 41.2 sec. R. K. Sportver. „Docos". Gisteren hebben onze athleten op de wedstrijden te Rotterdam weer zeer mooie sucessen geboekt. De man van den dag was deze keer J. van Rooden, die eerst bij het hoogspringen één werd met een sprong van 1.50 en daarna in schitterende stijl de 3000 m. wist te winnen in 10 min. 0.3 sec., waardoor hij tot de A-klasse is bevorderd. Vierde op hoogspringen was W. van Dorp met 1.45 m., ook dit is een jong ath leet, die in de toekomst no-g veel zal berei ken. Bij verspringen werd G. Kallenberg tweede met een sprong van 5.86 m., waar- WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK Sylver Maes behoudt de leiding Tegen de verwachting in heeft de veer tiende rit van de Ronde van Frankrijk geen beslissing gebracht tusschen de favo rieten, die met gering onderling verschil de eerste plaatsen in de algemeene rang schikking bezetten. Naar men weet, ston den, aan den voet van de Pyreneeën, Sylver Maes, Lepébie, Vicini, Disseaux en Vissers in het algemeen klassement met gering on derling tijdsverschil op de vijf eerste plaat sen. Lapébie was slechts 2 minuten en 18 seconden achter op Sylver Maes, een ach terstand, welke niet grooter is geworden. In de groote étappe van Zaterdag, over 325 K.M., in drie gedeelten verreden, hield Lapébie op de bergen de Belgen uitstekend in de gaten. Elke poging tot démarrage was bij voorbaat tot mislukking gedoemd, omdat de renners elkaar nauwlettend be waakten. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van de Ronde van Frankrijk zijn dc bergbeklimmers er niet in geslaagd hun kunde door geslaagde uitlooppogingen op de machtige bergen met minuten-winst te 'vergoeden. Reeds om vier uur des morgens werd ge start voor het eerste gedeelte van de étap pe, van Perpignan naar Bourgmadame, een afstand van 59 K.M. Op de helft van den af stand gingen Sylver Maes, Vervaecke en Amberg er plotseling tusschenuit, maar deze poging had alleen maar tot gevolg, dat het peleton in twee groepen werd geplitst. In de sprint won Meulenberg. Op het tweede gedeelte ging het over den ruim 1900 meter hoogen Puymaurens. Bij het beklimmen bleven ook hier de ren ners bij elkaar en zelfs Barrendero kreeg geen kans een voorsprong te nemen. Te Aix-les-Thermes won Canardo in de sprint. Na een uur rust werd vertrokken voor het derde gedeelte over 167 K.M. naar Luchon. In gloeiende hitte werd de ruim 1200 me ter hooge Col de Port beklommen. En ook bij het bestijgen van de ruim 1000 meter hooge Portet d'Aspet bleef het veld bij elkaar. Meulenberg won weer eens in de sprint te Luchon, waarmede hij opnieuw bewees, den besten sprinter van deze ron de te zijn. In het algemeen klassement kwamen geen wijzigingen voor, zoodat Sylver Maes nog steeds de gele trui draagt. De uitslagen waren: Veertiende étappe, Perpignan—Luchon, 325 K.M. Eerste gedeelte PerpignanBourgmada me: 1. Meulenberg (Beigië) 3 uur 55 min. 15 sec.; 2. Fréchaut (Frankrijk) individueel, in denzelfden tijd; 3. Vicini (Italië) indivi dueel, in denzelfden tijd; 4. tot en met 36. Dertig renners, waaronder Anton van Schendel met denzelfden tijd. Tweede gedeelte BourgmadameAix les Thermes 59 K.M.: 1. Canardo (Spanje) 2 uur 5 sec.; 2. Marcaillou (Frankrijk) in den zelfden tijd; 3. Cosson (Frankrijk) indivi dueel, in denzelfden tijd; 4. Tanneaveau (Frankrijk) in denzelfden tijd; 5. Anton van Schendel, in denzelfden tijd; 48 ren ners op de vijfde plaats allen met eenzelf den tijd). Derde gedeelte Aix les ThermesLuchon 167 K.M.: 1. Meulenberg (België) 6 uur 22 min. 48 sec.; 2. Deloor (België) in denzelf den tijd; 3. Fréchaut (Frankrijk) in den zelfden tijd; 4. Bautz (Duitschland) in den zelfden tijd; 5. Deltour (België) in denzelf den tijd: 6. Anton van Schendel, in den zelfden tijd. Op de zesde plaats werden verder 29 renners geklasseerd. In het landenklassement heeft België nog steeds de leiding met een totaaltijd van 290 uur 47 min. 23 sec. Tweede is Frankrijk, derde Duitschland i en vierde Italië. De Engelschman Holland heeft den strijd gestaakt, evenals de Spanjaard Esquerra. Er zijn nog 56 renners in den strijd. Gisteren, Zondag, was het een rustdag te Luchon. „NIEUW SWIFT". Gisterenmorgen werd de vijfde compe titiewedstrijd verreden, waarbij de A-klas- sers 10 ronden of 78 km. hadden af te leg gen. In een flink tempo werd begonnen, waarbij de C-klassers werden ingeloopen en door de renners den fout werd gemaakt om bij elkaar te blijven, waaronder den door ook hij tot A-klasse promoveerde. Jac. Slegtenborst was vierde met 5.64 m. Op kogelstooten A werd A. Bisluska vier met 11.07 m. Pe 200 m. wist G. Kallenberg in 25.3 sec. de vierde plaats te bezetten, terwijl hij in de finale 100 m. zesde werd. Onze derde nieuwe A-klasser werd Jac. Slegtenhorst die op Hink-stap-sprong de tweede plaats bezette met 12.01 m. Op hoog springen Klasse A werd D. Groenendijk na loting derde met 1.55 m. A. Bisluska werd op Discuswerpen A vierde met 31.42 m., M. van Steenbergen werd vierde op de 1500 M. Speerwerpen B bezette W. Ie Rutte met een worp van 36.68 m. de vierde plaats, in de A-klasse werd A. Biluska tweede met 36.80 m. Op de 800 m. wist H. J. Averdieck de derde plaats te bezetten. Op polsstokhoogspringen werd D. Groe nendijk derde met 2.85 m. en tot slot wist onze B-estafette ploeg met drie invallers de prestatie te leveren om in de finale 4 x 100 m. de tweede plaats te bezetten in nieuwe clubrecordtijd. Deze ploeg bestond uit de loopers A. Brusche, J. Dubbelaar, G. Kallenberg en H. J. Averdieck. Onze ju nioren estafettenloeg werd op de 4 x 80 m. derde. Al met al kunnen wij over de prestatie weer tevreden zijn. Dinsdagavond 7 uur wederom training op het sportpark „Haagweg" onder leiding van den heer A. J. J. Duindam. VAN AMSTERDAM RIJDT TE GOUDA ACHTER DE MOTOR. Onder matige belangstelling werden gis termiddag voor het eerste op de Goudsche Wielerbaan wedstrijden achter motoren gehouden. Deze gingen in drie manches van 20 km. De eerste manche ging tusschen van Amsterdam, die bij deze gelegenheid als stayer debuteerde, achter Busthraan en Domhof achter Slesker. Aanvankelijk had van Amsterdam den kop, doch reeds de tweede aanval van Domhof had succes. Domhof nam daarop een flinken voorsprong doch na korten tijd was van Amsterdam weer bij. Aanval op aanval volgde; soms daverden de motoren ronden lang naast elkaar. Domhof wist echter meester van het terrein te blijven, ten slotte zelfs een ronde uit te loopen, waarmede, hoewel van Amsterdam dapper bleef volhouden, het pleit beslecht was. lste klasse. VRAVW, gew. door VRA met 26 runs op de le innings. VRA 132; VW 106. HCC 2—HDVS, draw. HDVS 214; HCC 121 voor 6. VOSR en W, gew. door VOC op de le innings; VOC 238 voor 9; R. en W. 199. HaarlemHCC gew. door Haarlem met 68 runs. Haarlem 197, HCC 129. 2e klasse B. HDVS 2—Quick (H.), gew. door HDVS 2 met 63 runs en 4 wickets. Quick 128, HD VS 191 voor 6. HCC 4VUC gew. door HCC met 95 runs op de le innings. HCC 172 en 76 voor 3; VUC 77. Excelsior 2VOC 2, gew. door VOC met 14 runs. VOC 155; Excelsior 141. HBS 2VCC gew. door HBS met in nings en 113 runs. HBS 211 voor 8; VCC 49. ASVAjax (L.) gew. door ASV met 36 runs Ajax 62 AVS 98

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6