EERSTE PLECHTIGE H. MISSEN MAANDAG 19 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Te Leiden: WELEERW. HEER H. BOVENLANDER. In de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph droeg gistermorgen de wel- eerw. heer H. Bovenlander, priester van het bisdom Arras (Frankrijk zijn eerste plechtige H. Mis op. Vele straten der pa rochie waren met vlaggen gesierd. Reeds vanaf half tien luidden de klok ken, totdat om kwart voor tien de neo- myst de kerk werd binnengeleid. In het middenpad stonden links en rechts Verken- kers en Kruisvaarders opgesteld, terwijl voor in de kerk Verkenners den vaandel- groet brachten. De neomystwerd voorafgegaan door bruidjes en gevolgd door de geestelijkheid der parochie. Intusschen zong het zangkoor onder lei ding van kapelaan B. Dorbeck het Veni Creator van Praetorius. Nadat de neomyst Ge kerkwijding had verricht, ving het H. Misoffer aan. De neomyst werd hierbij ge assisteerd door den hoogeerw. Deken A. H. M. J. Homulle als presbyter-assistens, den zeereerw. heer prof. dr. H. van Rooyen O.S.Cr, uit Zoeterwoude als diaken en kap. J. Lansbergen als subdiaken. Door het koor werd de driestemmige Missa „Regina Mar- tyrum" voor jongens- en mannenkoor van Refice uitgevoerd. Na het Evangelie hield de weleerw. heer W. Hessing, kapelaan der parochie, de feest- predicatie. Tot tekst had spr. genomen deze woor den uit het evangelie van St. Lucas: „De Geest Gods is over mij gekomen. Hij heeft me gezonden om de blijde boodschap te brengen, bedroefde harten te troosten, en aan gevangenen bevrijding te brengen". Dit schriftuurwoord is vandaag in vervul ling gegaan. Een eerste heilige Mis is altijd weer op nieuw een blijde dag voor de parochie. Ook deze priester zal zich vandaag afvragen, aan wie hij wel zijn roeping te danken heeft. Misschien wel aan een oud Moedertje, dat haar rozenkrans bad om priesterroepin gen van God te vragen. Misschien wel aan een zieke, die het of fer van zijn leven bracht. Misschien wel aan een kind, dat zijn han den vouwde voor het beeld van O. L. Vrouw. Een van deze is misschien wel de oor zaak, dat deze priester vandaag zijn eerste H. Mis opdraagt. Na de priesterwijding heeft de Bisschop aan de wijdelingen gevraagd: Bidt voor mij, uw Bisschop, bij den almachtigen God. Wij vragen nu aan dezen priester: Bid voor degenen, die door hun gebed, hun lij den, hun offer uw roeping verzekerd heb ben. Deze dag is een goudeq dag voor uw Moeder. Het is al zoo lang geleden, dat gij aan haar zijde ter kerke ging, voor uw eerste H. Communie, dat de witte dwaal over uw handen werd gelegd. Toen heeft zij voor u gebeden. Het is ook een dag van vreugde voor uw Moeder in den hemel. Van het oegin en het einde van Jezus' le ven staat geschreven: De Moeder van Je zus was daar. Dit geldt ook voor hem, die moet zijn een andere Christus. Het is een feestdag ook voor het bisdom in Frankrijk, waar gij uw priestertaak zult gaan vervul len. Een eeuw geleden gaf Frankrijk een dérde van alle missionarissen, verleden jaar w<=rd in een der grootste kathedralen van Frankrijk slechts één diaken gewijd. Deze lag daar alleen voor den Bisschop, niemand was er naast hem, voor hem of achter hem. Gij zult daar nu weer het geloof en de liefde gaan brengen. In de wijdingsliturgie komen ook deze wooiden voor: Wij hebben Zijn heerlijkheid gezien vol gensde en waarheid. Zoo zijt gij ook van de wijding teruggekomen met uw hart en uw handen vol genade en waarheid. Dit nader uiteenzettend schildert spr. ver volgens de uitverkiezing der twaalf Apos telen en hun opvolging door de eeuwen om te komen tot het besluit dat Jezus Chris tus is, zet als de ziel is in den mensch. De raak van den priester is dezelfde als die Christus op aarde vervulde en spr. zet die taak en de daaraan verbonden macht op treffende wijze uiteen. En voor dezen priester, die zal werken in Frankrijk stelt hij dan ten voorbeeld dien anderen Fran- schen priester, de H. Pastoor van Ars, een man, verstoken van iedere menschelijke be gaafdheid, maar een priester van Jezus Christus. De genade van het priesterschap moet diep inwerken in uw ziel, dan zult gij zijn een andere Christus. Wij allen, die hier tegenwoordig zijn, zullen straks aan God voor u vragen en uw Vader zal dit in den hemel doen, dat gij worden zult een andere Christus Hierna werd het H. Misoffer voortgezet. Na de offerande reikte de neomyst aan zijn Moeder en familieleden de H. Com munie uit. Met het Tantum Ergo van Vittoria, den zegen met het Allerheiligste en het Exul- tate Deo van Palestrina door het koor werd deze plechtige morgen besloten. Des middags van half twee tot half drie hield de neomyst receptie in de parochie zaal in de Alexanderstraat, waarop tal van parochianen hem kwamen gelukwenschen. Met een plechtig Lof met assistentie van de weleerw. heeren P. Verhoofstad en W. Hessing en een Te Deum van Ph. Loots werd den feestdag besloten. Tc Bodegraven: WELEERW. HEER H. KUIPERS. Frankrijk, de „oudste Dochter der H. Kerk", bekleedt in het christelijk huisge zin een plaats als degene, die een groot vermogen verspeelde en thans op steun van broers en zusters is aangewezen. De bijdrage, die Frankrijk van zijn ver wanten vraagt, is niet op de allereerste plaats een steun in geld; het vraagt veel méér, het vraagt menschen. Frankrijk smeekt om jonge mannen, die zich willen opofferen voor het heil van millioenen anderen; het bedelt om jonge priesters, want in de wijngaard des Heeren is een nijpend tekort aan arbeidskrachten. Aan deze smeekbede van een groot en bij al zijn fouten en gebreken, zoo bemin nelijk volk heeft de neomyst, die gisteren in de parochiekerk te Bodegraven zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg, gehoor gegeven. Na in Atrecht tot priester gezalfd te zijn, keerde hij terug naar zijn vroegere woonplaats, om afscheid te nemen en daarna Franschman te worden met de Franschen. Uit ieder Roomsch huis stak Zaterdag avond de vlag met de nationale kleuren de nationale kleuren van ons land en van Frankrijk. Toen om half zeven de trein arriveerde, waarmede de neomyst reisde, heerschte er voor het station een opgewekte drukte. Er was vreugde in Bodegraven, niet over het naderend afscheid, maar over de uitverkiezing van een der hunnen tot het hooge apostel-ambt. In feestelijke optocht werd van het sta tion naar de kerk getrokken; vóórop een kranige tambour-maitre, achter hem rof felende trommelslagers, die op hun beurt gevolgd werden door de kerkelijke hulp troepen van K.J.C. en de Graal, die keu rig geuniformd en met breed-uitwaaiende banieren aller oog trekken, of men wil of niet. In auto's reden het kerkbestuur, het armbestuur (met kapelaan W. de Lange) en de familie in de stoet mede. In de laat ste auto had plaats genomen de neomyst, de weleerw. heer Herman Kuipers, verge zeld van zijn pastoor, den zeereerw. heer Lühn en van zijn broer, de weleerw. heer M. Kuipers, kapelaan te Lisse. Bij de aankomst van den stoet voor de kerk, konden ook de klokken zich niet meer inhouden; met plechtig galmen ver spreiden zij de feestvreugde over het dorp. In de kerk stond een haag van niet min der dan vijf-en-zeventig blanke bruidjes langs het middenpad opgesteld. Tusschen deze haag van reine kinder zielen ging de neomyst op naar het al taar, dat smaakrijk met witte bloemen was versierd. De pastoor hield vervolgens een korte toespraak. Nadat de neomyst plechtig zijn zegen had gegeven aan al zijn verwanten en al zijn vroegere dorps-genooten, celebreerde hij het Lof, daarbij geassisteerd door zijn broer als diaken en door kapelaan de Lange als sub-diaken. Zoo werd met orgelspel en lofgezang deze intocht besloten. Het was tevens het praeludium op de schoone morgen van gisteren, toen de weleerw. heer Kuipers ten aanschouwe van al zijn dierbaren de plechtige H. Mis opdroeg. De bruidjes waren weer op hun post met nieuwe krullen in het haar en met versche bloemen in de hand aLs feestgave aan den jonggewijde. Door Graal en K.J.C. begeleid van de pastorie tot de deur der kerk, deed de neomyst zijn intrede in de tempel, voor afgegaan door de geestelijkheid. Bij het opdragen van dit eerstelingen offer werd zijneerw. geassisteerd door den pastoor, den zeereerw. heer Lühn, als presbyter-assistens, door zijn broer, kape laan M. Kuipers als diaken en door den kapelaan der parochie, den weleerw. heer de Lange als sub-diaken. Da feestpredicatie werd gehouden door den weleerw. heer Martin Kuipers, die tot tekst had gekozen: „De Heer is mij ge worden tot een beschermer; Hij heeft mij weggeroepen naar een vreemd land, om dat Hij mij heeft liefgehad". Kapelaan Kuipers verzocht den paro chianen een krachtig gebed, opdat den neomyst een gelukkig en zalig priester leven geschonken moge worden. Gezongen werd de achtste Gregoriaan- sche Mis, onder leiding van den koordi recteur, den heer J. M. Kouwenhoven. Het orgel werd bespeeld door den heer Joh. Kuipers, een broer van den neomyst. Wat is volkszang toch mooi! Eén van hart en één van zin werden de vaste ge zangen door de parochianen meegezon gen. Tijdens het uitreiken van de H. Com munie zong het koor het vier-stemmige „Jesu dulcis" van J. Kothe en aan het einde van de plechtigheid werd op voor treffelijke wijze de cantate „De Priester" van Elb. Franssen uitgevoerd. Des middags werd in de pastorie een druk-bezochte receptie gehouden. Velen kwamen den neomyst gelukwenschen en afscheid nemen. Met een plechtig Lof, gecelebreerd door den jong-gewijde met dezelfde assistentie als den avond te voren, werd deze dag van vreugde en zonneschijn besloten. Ook tijdens het Lof werden de Grego- riaansche gezangen door de geheele chris telijke gemeente meegezongen een ge lukkig initiatief, waarin Bodegraven vele omliggende parochies ten voorbeeld kan worden gesteld. Te Hazerswoude: TT- FATHER P. DE GROOT. Het moet voor een neomyst wel een heer lijke voldoening zijn en reden tot dank bare herinnering, wanneer hij op een stra- lenden zonnedag zij eerste plechtige H. Mis in zijn parochiekerk opdraagt. Overal, waar hij van huis naar de kerk langs rijdt, vlamt de feestelijke kleur van de vlaggen en wimpels op in het vroolijke licht van de ochtendzon en het frissche groen rond om is als een onafgebroken „proficiat" voor den jongen priester. En in de kerk zelf gloeit het wondere licht der geschilderde ramen en alles is blijheid en feestelijkheid. Zoo was het gisteren, toen father P. de Groot in de z.g. „Scheepjeskerk" van Ha zerswoude voor het eerst zijn plechtig Mis offer aan God opdroeg te midden zijner plaatsgenooten. Het was voor deze Carmelietenkerk een dubel feest, daar op dezen dag het feest van O. L. Vr. van den Berg Carmel werd gevierd. De kerk was op eenvoudige doch smaak volle wijze versierd, van binnen met witte bloemen en van buiten met een eenvoudige versiering van wimpels, welke het echter op dezen vroolijk zomerschen dag uitste kend deden. Te ongeveer kwart voor 10 werd de jong gewijde priester van de pastorie afgehaald, voorafgegaan door een lieve stoet van bruidjes gekleed in rose, groen en blauw en met palmtakken in hun handjes, en in de kerk verwelkomd met een welkomst lied, gezongen op de wijs: „Engelen daalt met spel en snaren". Daarna droeg hij zijn plechtig Offer op, met assistentie van pastoor Timotheus Vaessen als presbyter-assistens, father F. v. d. Linden, klasgenoot van den neomyst, als diaken en ien eerw. heer D. Duyven- stein, eveneens van Mill Hill, als subdia ken. Op het priesterkoor hadden nog plaats genomen pastoor C. Floor en kap. J. N. Verkleij. Na het Evangelie beklom de weleerw. heer J. C. de Groot uit Amsterdam, een neef van den neomyst, den kansel tot het uitspreken van de feestpredikatie. De eerw. spr. had zich tot tekst gekozen de Psalmwoorden welke in iedere H. Mis worden gesproken: „Quid retribuam Do mino pro omnibus quae retribuit mihi". „Wat zal ik den Heer, wedergeven voor alles wat hij mij geschonken heeft." Het zangkoor voerde op voortreffelijke wijze onder leiding van zijn directeur den heer J. Th.'Wesseling de 4-stemmige Missa in honorem Sanctissimae Trinitatis van Hub. Cuypers uit en na de H. Mis „Pries terglorie" van L. A. Dobbelsteen, pr. De feestelijke intocht. I I Aan de plechtigheden van Zondag was 1 Zaterdagavond nog een feestelijke intocht voorafgegaan. Te circa 7.30 uur vertrok de keurig met pauselijke wimpels versierde motorboot „V.I.O.S." naar de grens der parochie. Na dat enkele heeren van het feestcomité plus de Zeeregrw. Heer Pastoor den Neomyst per auto vanaf Leiden hadden afgehaald, werd onder een hoerageroep der talrijke aanwezigen alsmede door den Kruisvaart- Ban, de plechtige tocht aanvaard langs de stille wateren. De belangstelling aan beide oevers was buitengewoon groot, overal stonden groepen menschen geschaard om den pasgewijden priester een welkom toe te wuiven. Tc Sassenheim FATHER RUTG. BLOM. „Sassenheim eert zijn priesters", de slagzin, waarmede het sinds 1928 bestaande priestercomité, de laatste tijd belangstelling heeft gewekt voor de ontvangst en Eerste Plechtige H. Mis van den Weleerw. Heer Rutg. Blom, 11 Juli j.l. te Mill-Hill priester gewijd, is Zaterdag en Zondag ten volle be waarheid. Zonder schitterende fanfares, zonder he rauten te paard, fietsende jongens enz., maar daardoor juist zoo diep-treffend was Zaterdagavond de ontvangst aan de Wil lem Warnaarlaan door het comité, be staande uit de heeren J. P. Gouverneur, J. Heemskerk, J. O. Matze en J. A. v. d. Voort. Een vier-tal bruidjes, waaronder twee nichtjes van den neomist, het Kerk- en Armbestuur warei mede officieel aanwezig. Aan belangstelling ontbrak het verder niet. Namens de parochianen sprak de Burge meester een welkomstwoord en getuigde van het medeleven met het groot gebeuren wat Zondag j.l. had plaats gehad, waarover men, blijkens het onverwacht schitterende weer, ook „hier-boven" mede juichte. Het allerliefste 6-jarig nichtje, Annie Blom, zeide een aardig versje op dat sloot met: Daarom komen we U begroeten Bij uw komst in Sassenheim En we leiden u in optocht Naar de kerk, naar Jezus heen. Hieraan gevolg gevende zetten de auto's zich in beweging, om onder het gebeier der klokken, langs de geheel gevulde trottoirs naar het pastoriehek te gaan waar een haag van bruidjes en St. Jansknapen het pad tot aan de pastoriedeur omzoomde. Voorafgegaan door het comité, gevolgd door de naaste familieleden en bekenden (waaronder wij opmerkten den Weleerw. Heer Dames, eveneens oud-leerling van Mill-Hill, Weleerw. Heer A. Huyg, Benedic tijn, neef van de neomist) schreed Father Blom op de pastorie toe, terwijl door de bruidjes en St. Jansknapen, die keurig het saluut brachten, een hulde-lied werd ge zongen. Na een kort verblijf in de pastorie, begaf Zijn Eerw. zich, voorafgegaan door de bruidjes en „teddy-beeren" en vergezeld door de ZeerEerw. Heer Pastoor Th. de Haan, naar de kerk, welke goed gevuld was met belangstellenden, die op de wijze van „Roomsche Blijdschap" een door den Wel eerw. Heer Redeker gedicht welkomstlied zongen. Vanaf het altaar gaf de neomist daarna zijn Zegen. Bij het daarna gecele breerde Lof werd Father Blom geassisteerd door de Pastoor en kapelaan der parochie. Het altaar was stemmig versierd o.a. met rozen, gladiolen en violieren welke door den heer A. P. M. Roozen belangloos waren gearrangeerd op een tot nu toe te Sassen heim niet geziene wijze. Nieuw was eveneens de wijze waarop de neomist Zondagmorgen de kerk werd bin nengeleid om zijne Eerste Plechtige M. Mis aan God op te dragen. Aan den ingang der kerk werd Zijn Eerw. ontvangen door de assisteerende geestelijkheid t.w. pastoor de Haan als presbyter-assistens, de Eerw. Heer A. Huig O.S.B. als diaken, kapelaan Redeker als sub-diaken en kapelaan Schmidt als cere- moniaris. Voorafgegaan door bruidjes, en een 24-tal jongens, allen in toga en super- pli, die onder leiding van den heer Heystee, onderwijzer aan de U.L.O,. de psalm: „At levati zongen, welke psalm in vroeger tij den ook de kruisridders gezongen werd als zij opgingen naar Jerusalem, werd de neo mist naar het altaar geleid. Het koor zong onder leiding van de di recteur de heer M. J. A. Post, de 3-stem- mige Missa Pontificalis van Perosi voor ge mengd koor. Na het Evangelie besteeg de pastoor de kansel om, de feestpredikatie te houden. Na de H. Mis zong het koor de priester cantate van Haagh, waarmede om nam. 12 uur deze treffende plechtigheid was be ëindigd. Om half 3 werd father Blom met familie de groote zaal van het K.S.A.-Gebouw bin nen geleid, waarbij door de talrijke aan wezigen het welkomstlied werd gezongen, hetgeen met de flinke hulp der „schola" die in een hoek (thans in „burger") stond opgesteld, schitterend ging. Het Lof werd gecelebreerd met assisten tie van de Eerw. Heeren Huijg, Redeker en Schmidt. Te Wassenaar FATHER J. A. KROON. In de Parochiekerk „St. Willibrordus" droeg gisterochtend te 10 uur de Weleerw. Father J. A. Kroon zijn eerste plechtige H. Mis op. Te dezer gelegenheid was het kerkge bouw zoowel uit als inwendig fraai versierd. Langs het geheele kerkehek waren guir landes aangebracht van groen, die op de samenkomende punten, om en om, werden bekroond met geel-witte strikken en dito vlaggetjes, terwijl bij de toegangshekken nationale vlaggen prijkten. Voor den in gang van het kerkgebouw was een koepel aangebracht, gedekt met guirlandes van groen en hier en daar saamgevat in geel witte strikken. In het kerkportaal hing een fraaie bloembak als middenpunt van groene guirlandes. Achter het altaar hingen even eens guirlandes van groen die in het mid den bloemstukken torstten van witte gla diolen, terwijl op de samenkomende punten bloemstukken prijkten van zacht roode gladiolen. Het altaar zelf was kwistig ver sierd met witte lelies. Tegen den tijd van aankomst stelden Graalleden en Kruisvaarders zich met de vlaggen op, aldus een haag vormend vanaf het kerkehek tot aan den ingang van het kerkgebouw. In deze levende haag nijgden de vlaggen en strekten zich de armen voor het brengen van den Romeinschen groet toen onder het gelui der klokken, de neo mist arriveerde. Terwijl in het overvolle kerkgebouw door de aanwezigen een welkomstlied werd ge zongen, schreed de neomist naar het altaar, voorafgegaan door misdienaars, bruidjes en geestelijken.. Bij het H. Misoffer werd de neomist ge assisteerd door zijn broer, Pastoor A. Kroon, als Diaken en zijn peetoom, Pastoor J. C. Vijverberg uit Rotterdam, als sub-diaken. Presbyter-assistens was de Zeereerw. Heer C. Tholenaar, pastoor der parochiekerk „St. Willibrordus". Als cantores fungeerden de Zeereerw. Heer Pastoor Bos uit Rotterdam en de Weleerw. Heer C. Tijssen, kapelaan der parochiekerk. Ceremoniarius was de Weleerw. Heer J. Blankers, eveneens kape laan der parochiekerk. De lagere functies werden verricht door dorpsgenooten pries ter-studenten van het Joseph-College te Mill Hill en van het Groot-Seminarie te Warmond. In het priesterkoor hadden nog plaats genomen de Weleerw. Father Ves- ters, van de Missie in Oeganda en de Wel eerw. Pater Th. v. d. Plas, O.S.B. Onder leiding van den Directeur-organist den heer J. C. Beuk, voerde het zangkoor op verdienstelijke wijze uit de 3-stemmige Missa in festis duplicibus, van L. Refice, alsmede het Tantum ergo van A. Diepen- brock. De predicatie werden gehouden door den Zeereerw. Heer Pastoor A. Kroon, die op de beteekenis wees van het priester-leider zijn. Machtige Rijken zijn verdwenen, maar Christus' Rijk is gebleven door de eeuwen heen, met zijn priesters, zijn veld- heeren. De gewijde redenaar wees er er- volgens op, dat nog 1 milliard niet zijn bin nengeleid in Christus Rijk. Na geschetst te hebben de macht die Christus gaf aan zijn priesters, besloot Pastoor Kroon met een beroep op de geloovigen om door gebed en aalmoezen de Missioneeringsarbeid te steunen. Bij de H. Communie was het altijd weer ontroerende moment aangebroken waarop de nieuwe priester de H. Communie uit reikte aan zijn ouders, zuster, broers en verdere familieleden. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, Tel. 274. Na de H. Mis zong het zangkoor nog op verdienstelijke wijze de Priestercantate van J. Haagh C.S.S.R. Van 2 tot 3.30 uur recipieerde Father Kroon ten huize van zijn ouders aan de Langstraat no. 38. Deze receptie was zeer druk bezocht. Deputaties van tal van R. K. Vereenigingen en ook zeer veel particulie ren gingen de gelukwenschen aanbieden. Des avonds te 7 uur werd door den neomist een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van Pastoor Vijverberg als Diaken en Father de Zwaaf, van de Con gregatie van Mill Hill, als sub-Diaken. Cere moniarius was wederom de Weleerw. Heer kapelaan Blankers. In het Priesterkoor hadden plaats geno men de Zeereerw. Heer Pastoor C. Thole naar en de Weleerw. Pater Th. v. d. Plas O.S.B. Onder leiding van den Directeur-organist, den heer J. C. Beuk, voerde het zangkoor op 4-stemmige wijze achtereenvolgens uit „Panis Angelicus", „Quam dilecta", „Adoro te", „O sacrum convivium" en „Tantum ergo", alle van Ph. Loots. Plechtig klonk het Te Deum, als een in derdaad dankbare lofuiting voor een dag met zoo groote weldaden. SPORT De Kaagweek 1937 Ook de vierde dag bracht geen wind Interessante Teamwed strijden Vandaag was het weer veel stiller op de Kagerplassen. De dagjesmenschen waren gisteravond weer afgetrokken en de zeilers bleven weer alleen met hun wedstrijden. Ook deze dag bracht echter weer teleur- stellin, omdat er zeer weinig wind, zoo nu en dan bijna geheel geen wind was. Aanvankelijk ging het nog wel. Toen de Olympiajollen smartte© voor den teamwed strijd was er af en toen 'n briesje, waar door het zelfs beter ging dan op den Zon dagmorgen. Van Veen startte het best en had op de helft van het Zweiland 'n aardigen voor sprong. Hij hield zijn scheepje echter heel slecht aan den wind, zoodat hij meer en meer afzakte en geheel uit de koers raakte. De andere deelnemers blijven meer bij el kaar, wisselden echter nogal eens van plaats en zoo werd Barzilay, die aanvanke lijk op de laatste plaats had gelegen, eerste op het Zweiland. Daarna volgde Daan Kag- chelland, Ritman, Coops, Borgerhoff Mul der en v. Veen als laatste. Kagchelland was echter wel zeer onfortuinlijk, toen hij bij het ronden op den boei dreef en den strijd staakte. De R.Z.V. was daardoor 'n uitste kend vertegenwoordiger in den teamwed strijd kwijt. In het verdere verloop van den wedstrijd wisselde de volgorde nog enkele keeren, waarna de uitslag tenslotte werd: 1. Borreltje, st. A. D. Coops, Loosdrecht; 2. Dophnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, De Kaag; 3. Little Jack, st. J. Barzilay Jr., R.Z.V.4. Daisy, st. v. Veen, Loosdrecht; 5. Goesting, st. W. Ritman, de Kaag. Door dezen uitslag verkreeg Loosdrecht thans 9.1 pnt., de Kaag 7 en R.Z.V. 4, ter wijl het totaalresultaat werd: R'damsche 14.1 pnt., de Kaag 14 pnt, en Loosdrecht 13.1 pnt. De strijd in dezen teamwedstrijd is dus nog geheel open en de laatste dag zal de beslissing moeten brengen. Loosdrecht boekt weer het beste resultaat in den team wedstrijd der 12 M2 klasse. In de teamwedstrijd der 12 M2 klasse werd de grootste strijd gestreden tusschen Stap en Louwerse, die vrijwel onafgebro ken aan den kop hebben gelegen. De tweede Loosdrecht-vertegenwoordiger, C. P. Gül- cker, die aanvankelijk heel bescheiden in de achterhoede had gelegen, kwam later ook meer naar voren en bezette ten slotte de vierde plaats achter C. Nauta, zoodat Loos drecht weer het grootst aantal punten be haalde en dus na het goede resultaat van Zondag haar voorsprong nog vergrootte. De volgorde van aankomst was: 1. AU Kealker, st. J. Stap, A'dam; 2. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, Loosdrecht; 3. Spits muis, st. C. M. H. Nauto, de Kaag; 4. Skim, st. C. P. Gülcker. Loosdrecht; 5. Dinges, st. W. J. H. Nauta, de Kaag; 6. Wardy, st. J. Vorst, de Onderlinge; 7. Boeaja, st. F. J. de Munnik, A'dam; 8. Slee, st. C. Mohz, de Onderlinge. Het totaal aantal behaalde puntjes is thans: Loosdrecht 25.1 puntde Kaag 20 pnt.; Watersportver. A'dam 19.1 pnt.; de Onderlinge 8 pnt. De Kaag leidt in den teamwed strijd der 12 Voetsjcllen. De teamwedstrijd der 12 Voetsjollen le verde vandaag een puntenvoorsprong op van De Kaag. Dit was eensdeels weer een gevolg van de uitstekende prestatie van Theo v. Helvert, die wederom a's eerste

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2