MAANDAG 19 JULI 193. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Het ongeluk met de hooiwagen. Eindje aan verwondingen overleden. Het vierjarig zoontje van den heer J., dat Zaterdag van den wagen gevallen en mee gesleurd werd toen 't paard op hol sloeg, is Zondagmorgen aan de bekomen verwon dingen in 't O.L. Vrouwe Gasthuis te Am sterdam overleden. Herwonnen Levenskracht. De totale opbrengst van de gehouden speldjesdag op Zondag 18 Juli 1937 bedroeg 37.25. Een koe verdronken. Zaterdagmiddag is een koe van veehouder V. verdronken. Het dier stond aan de slootkant te drinken en schoof onderuit. Gered- Het tweejarig zoontje van J. H. geraakte -spelenderwijs te water. Op het hulpgeroep van eenige kinderen kwam Bauman toegesneld, die het kind redde, 't Kind was bewusteloos, maar kunstma tige ademhaling mocht gelukkig nog ba ten. Ernstig ongeval. Doordat het wiel van de hooiwagen van O. brak, sloeg het paard op hol. De voerman O. sloeg er af. Ook eenige kinderen, die allen er goed afkwamen, maar 't zoontje van J. werd eenige meters meegesleurd. Hij werd met bebloed hoofd onder medische hulp ge steld. EÏLLEGOM. Personalia- Voor het eindexamen afd. Werktuigbouwkunde is aan de Middelb. Technische School te Haarlem geslaagd de heer F. Telkamp. Scherpschutters. Het brevet van scherpschutter bij de B.V.L. werd behaald door de heeren C. Juffermans en P. Turken- burg. Polo-wedstrijden- In de gemeentelijke zweminrichting werden 3 polo-wedstrijd en gespeeld, die alle in het nadeel van H.Z.V. alhier uitvielen. De H.Z.V.-adspiranten streden tegen die van V.Z.V. uit Velsen. De H.Z.V.-keeper was zeer goed en heeft door goed verdedi gen gezorgd, dat de nederlaag niet groot er is geworden dan 31. H.Z.V. II speelde tegen V.Z.V. III en ver loor met 60. H.Z.V. I speelde ten slotte tegen K.Z. I (Beverwijk) eindigende met 02. De Hil- legommers gaven goed partij, maar hun schoten gingen over of tegen de palen. Na rust liet de voorhoede de Beverwijkers te veel vrij, waardoor de beide doelpunten ent stonden. Bloempjesdag. De Bloempjesdag ten bate van de Kleuterschool „Wilhelmina" al hier bracht f 45.11 op. Bouwen. Aan het Aannemersbedrijf A. J. Seijsener alhier werd opgedragen: het bouwen van een woonhuis aan de le Poel laan te Lisse voor rekening aan den heer J. van Stijn aldaar, alsmede van een woon winkelhuis annex bakkerij en bovenwoning aan den Binnenweg te Heemstede voor rekening van den heer K. J. Dijkstra te Haarlem. EATWUE. 18000 inwoners. Dezer dagen is het aantal inwoners dezer gemeente de 18000 gepasseerd! Gemeenteraad. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Woensdag 21 Juli, des avonds te half 8. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststel ling van de notulen van 1 April 1937. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. S. Aanbieding van de gemeente-rekening over 1936. 4. Voorstel tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot verhuring van land. 6. Voor stel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van rechten, van inrichtingen voor radio-distributie. 7. Voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van precario-rechten. 8. Voorstel inzake onteigening van gronden gelegen in „Nieuw Zuid". 9. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling om trent de toelating van kinderen uit Kat wijk tot openbare scholen voor u.Lo. te Leiden. 10. Voorstel tot het aangaan van een drietal geldleeningen voor conversie doeleinden. 11. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting 1937. 12. Prae- advies op het voorstel van den heer P. Guyt tot het wijzigen van art. 1 van het Politie ambtenaren-reglement R. 13. Rondvraag. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van adjunctcommies 1ste klasse ter secre tarie hebben 120 sollicitanten aangemeld! LEIMUIDEN. Autotocht ouden van dagen. Donder dag 22 Juli as. des n.m. te half twee zullen de Ouden van Dagen in deze gemeente weder een autotocht maken. Ditmaal is het doel van de reis Paleis Soestdijk. Voor de ouden van dagen is dit een vrijwel onbekende streek. Indien het weder medewerkt zullen zij genieten kunnen. Radiocentrale. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is aan den heer G. C.M. Spruitenhurg te Amstelveen machti ging verleend tot het exploiteeren van een radiocentrale in de gemeenten Leimuiden en Rijnzaterwoude. Bouwen. Door Burgemeester en Wet houders is aan de N.V. Autobusonderneming Maarse en Kroon vergunning verleend tot uitbreiding hunner garage en tot het plaat sen van een 5-tal benzine-reservoirs elk in houdende 20.000 liter. Door B. en W. is aan den heer P. v. d. Meer vergunning verleend tot den bouw van een renteniershuis nabij de R. K. kerk alhier. Verlof burgemeester. De burgemees ter dezer gemeente zal van 27 Juli t/m 18 Augustus as. met verlof buiten de gemeen te verkeeren. Verbouwing van het raadhuis. De plan nen voor den verbouw van het Raadhuis zijn thans zoo ver gevorderd dat op 24 Juli a.s. de aanbesteding zal plaats hebben. LEIDSCHENDAM. EEN WELGESLAAGDE JEUGDDAG. Sportwedstrijden. Begunstigd door fraai zomerweer en on der groote publieke belangstelling werd gisteren de Katholieke Jeugddag gehou den, welke in alle opzichten prachtig ge slaagd mag heeten. Om 2 uur trok de stoet onder de vroo- lijke tonen der Jeugdharmonie, na een rondgang door het dorp, naar het A.V.V.- terrein. Begonnen werd met vrije oefenin gen voor de kleine en groote gymnasten. Door de grooten werden onder keurige lei ding van den heer Koopmans diverse brug-, paard- en rekstok-nummers uitgevoerd, welke vol belangstelling werden gevolgd en telkens een verdiend applaus oogstten. Voor de kleinen stond o.m. op het pro gramma, fleschsteken, koekhappen en zak- loopen met hindernissen, wat een aardige attractie vormde en veel vroolijkheid ver wekte. De le prijs werd hier ten slotte be haald resp. door B. v. d. Velde, J. Wens- veen en A. Hörters. Interessant was ook de oefening in E. H.B.O. door leden van de K.J.C. onder lei ding van dr. Perquin. De 100 Meter hardloopen had een span nend verloop en in de diverse series werd fel gekampt om de le plaats; winnaar werd ten slotte de heer J. Willemse, die hier mede den fraaien uitgeloofden prijs won. De 4 x 100 Meter estafette werd een overwinning door de A.V.V.-ploeg, bestaan de uit de heeren L. Hooijmans, J. en N. Nieuwenbroek en J. Gareman. Ook hier werd een felle strijd geleverd, welke zeer zeker door de Veteranenploeg zou gewon nen zijn, indien een der loopers niet het ongeluk had gehad zijn stokje te verlie zen; nu werd A.V.V. No. 1, 2e was „Alba tros" uit Den Haag en No. 3 de Veteranen- ploeg. Dit nummer mocht ook zeer veel bij val oogstten en werd door allen zeer ge prezen en vol spanning gevolgd. De z.g. Marathonloop over pl.m. 1000 Meter, waaraan een 14-tal heeren deelna men, werd een zeer fraaie overwinning voor den heer J. Nieuwenbroek te Veur. De handbal wedstrijd tusschen een ploeg van de Kruisvaart en van S.S.S. bracht een verdiende 10 overwinning voor de Kruis vaart. De Jeugdharmonie zorgde in tusschen met eenige vroolijke muzieknummers voor een aangename afwisseling. Op het terrein waren mede aanwezig de Pastoor en de Burgemeester. Dank zij de goede leiding van den heer A. Groenewegen, had alles een vlot en aan genaam verloop, zoodat geen wanklank werd gehoord en allen ten zeerste voldaan waren over dezen mooien middag, welke zeker een prachtige propaganda is ge weest voor de Katholieke Jeugd en de Roomsche Sport Op de van hem bekende prettige wijze reikte Burgemeester Keijzer met toepasse lijke woorden de prijzen aan de winnaars uit, waarbij hij ook bijzonderen dank bracht aan het bestuur, den leeraar, de heer Koop- mans, enz. voor hetgeen zij dezen middag geboren hadden, waarbij hij de hoop uit sprak, dat allen dit zoo mooie en nuttige werk steeds zouden steunen en in alles hun volle medewerking zouden geven. VEUR. Gemeenteraad. Donderdag 22 Juli a.s. des avonds te 19.45 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijen. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel tot vaststelling van een capitulantenverorde- ning. Voorstel tot conversie en renteverla ging van geldleeningen. Voorstel tot wij ziging van het raadsbesluit houdende terug betaling van een bedrag van 7060.05 aan de Bouwvereeniging „St. Willibrordus". Voorstel inzake een beroepschrift van G. v. d. Meer tegen het weigeren van een bouwvergunning. Aanvulling van het het raadsbesluit tot toekenning van kinder toeslag. Conversie en renteverlaging geldleenin gen. De door ons voortgezette pogingen, aldus B. en W. van Veur, om te komen tot verlaging van de rentepercentages der thans loopende leeningen op langen ter mijn hadden opnieuw tot resultaat, dat met een tweetal geldgeefsters overeenstem ming werd bereikt over de verlaging van het hentepercentage, enz. Renteverlaging werd bedongen voor de volgende leenin gen: 1. de leening 40.000.met de R. V. S- te Rotterdam, per resto groot 38.400. van 4 1/4 op 3 3/4 pet. gedurende de eer ste 10 jaren en vervolgens 4 pet. 2. De lee ning 119.516.80 met de 1ste Ned. Verze kering Mij. te Den Haag, per resto groot 118.556.45 van 41/4 op 3 3/4 pet. gedu rende de eerste 10 jaren en vervolgens 4 pet. Geconverteerd kunnen worden de vol gende leeningen: de 4 1/4 pet. leening ad 40.000.met de N.V. Verz. Bank „Vic toria" te Amsterdam per resto groot 38.400.bij de N.V. Mij. voor Gemeente Crediet te Amsterdam tegen den koers van 100 pet. en een rente van 3 7/8 pet. De 4 3/8 pet. leening ad 4776.77 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag op 31 Dec. 1937 per resto groot 4580.39 bij de N.V. Mij. voor Gemeente Crediet tegen den koers van 100 pet. en een rente van 3 5/8 pet. Voor de leeningen 1 en 2 is een bemid delingsprovisie verschuldigd van 1/4 pet. over het restant bedrag, doch hiertegen over staat, dat de geldgeefster de ver schuldigde boete met 1/4 heeft verlaagd. B. en W. stellen voor te besluiten overeen komstig de concept-besluiten. Weigering Bouwvergunning. Ingeko men is een beroepschrift van den heer G. v. d. Meer, St. Willibrordusstraat 34, waar in hij den Raad verzoekt hem alsnog een tijdelijke vergunning te verleenen voor het bouwen van een kolenbergplaats, waarvoor vergunning werd geweigerd door B. en W. De vergunning werd geweigerd, om dat de grond, waarop de bergloods zal worden gebouwd, bij goedgekeurd uitbrei dingsplan is bestemd voor open-bebouwing. C. van der Meer verzoekt het daarheen te willen leiden, dat hem voor het bouwen van deze loods een tijdelijke vergunning wordt verleend. Dit is ook reeds door B. en W. overwogen, doch aangezien het hier ook o.m. niet betrof een hulpgebouw voor industrie, land- of tuinbouwbedrijf, waren B. en W. niet in staat een tijdelijke ver gunning te verleenen en B. en W. stellen voor over te gaan tot vaststelling van het bij de stukken ter inzage liggend besluit tot het ongegrond verklaren van het be roep. VEURLEIDSCHENDAM. Collecte. De hier ter plaatse gehou den collecte voor de vereeniging „Zonne gloren" heeft opgebracht de som van 35.43. STOMP WIJK. Gemeenteraad. Vrijdag 23 Juli as. des avonds te 19.30 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot conversie en renteverlaging van geldleeningen. Voorstel tot huur van een veldwachterswoning. Voorstel tot wij ziging van de begrooting 1936 en 1937. Re clames straatbelasting. Kohier bedrijfsbe lasting 1937. OUDE WETERING. Reddingsbrigade. Zaterdagmiddag mochten wij weder getuige zijn van het werken van de leden der Reddingsbrigade Oude Weteering e.o. Het programma was zeer gevarieerd, hetgeen er zeker toe heeft bijgedragen, dat de belangstelling van de zijde van leden, donateurs en publiek groot mag worden genoemd. Met een proloog werd de demonstratie geopend en zagen weder komisch opgezette scene tusschen den Secretaris der Brigade en den eigenaar van het paviljoen, welke laatste rustig in het zwembad zat te vis- schen en door den secretaris werd verzocht zich te verwijderen, omdat de brigade de zen middag van de plaatselijke overheid toestemming had ontvangen het zwembad te gebruiken. Er ontstond tusschen hen een heftige woordewisseling, zij werden hand gemeen en 't gevolg was, dat beiden te wa ter geraakten, waarbij bleek, dat zij niet konden zwemmen. De leden snelden op de angstkreten te hulp en zoo zagen we op welke wijze drenkelingen uit het water werden gehaald. De voorzitter de heer A. van der Bijl riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, deed een beroep op allen om deze brigade, die alleen in het leven is geroepen om an deren van nut te zijn, door donatie en lid maatschap te steunen en gaf een korte uit eenzetting van de uit te voeren demonstra tienummers. Allereerst kregen we te zien enkele ver voer en bevrijdingsgrepen. De leden waren hierin zeer goed getraind en uit deze de monstratie bleek overduiG, meest weerspannige drenkeling met de noodige tact uit het water is te halen en de redder de absolute overmacht heeft over den drenkeling. Hierna een komische pan- tomine „De bekeuring", waarbij de briga de liet zien, dat zelfs een knaap van 14 jaar een volwassen persoon en nog wel een veldwachter uit het water weet te halen. Na nog eenige grappige nummers, welke zeer in den smaak vielen kwam het hoofd nummer „In de autocabine te water". Al lereerst zagen we door enkele leden 't red den van personen uit de autocabine welke geheel onder water zat. In een minimum van tijd kwam het lid met de groote pop, die in gewicht en grootte aan een volwas sen persoon gelijk is naar boven. Daarna zagen we van een vrouwelijk lid der bri gade het uit de autocabine halen van een steen en tot slot werd de autocabine met mej. Schouten erin geheel onder water ge bracht. Zij verbleef daarin 4 min en 35 sec. en kwam springlevend boven. Zij vertoon de daarbij dit sterke staaltje, dat zy tijdens haar verblijf in de cabine beide portieren had geopend en zelfs ook het achterluikje zonder eenigen last hiervan te ondervin den. Ook de heer van Iterson liet zien, dat niet alleen de jonge leden tot zulke pres taties in staat waren doch hij, die een leef tijd heeft van 59 jaar, kroop rustig in de cabine, deed de deuren dicht en liet zich met cabine en al in het water glijden en verbleef daarin eveneens eenige minuten om door een der portieren weer aan het wateroppervlak te verschijnen. Na een ko misch steekspel hetwelk de lachspieren van het publiek danig op de proef stelden, werd deze zeer interessante middag beslo ten. We hopen dat velen deze jonge ver eeniging metterdaad met een finantieele bijdrage zullen steunen. Tot degenen, die kunnen zwemmen zeggen wij: Leert ook reddend zwemmen, want gij kunt hierdoor uw medemensch in tijden van nood tot grooten dienst zijn. ROELOF ARENDSVEEN. Kinsheidoptocht. Zondagmiddag had wederom de jaariijksehe optocht van het genootschap de H. Kindsheid plaats. Ook ditmaal was aan deze optocht bizondere zorg besteed; niet minder dan 3 groote praalwagens werden meegevoerd en de een was nog schooner dan de andere. Een bi zonder mooie groep vormde de Rozenkrans, terwijl de praalwagen de Lourdes Grot na tuurgetrouw was weergegeven. De op tocht van de Veen genoot dan, ook aller be langstelling en de negertjes met de busjes zullen niet te klagen gehad hebben over den inhoud, want er was veel volk op de been en een ieder geeft gaarne voor de Missie. Het welslagen van deze optocht waai aan ook medewerking verleende het muziekge zelschap „Liefde voor Harmonie" is voor een groot deel weer te danken aan de ijverige zelatricen en de eerw. zusters. SASSENHEIM. Geslaagd. Voor het examen costu- mière zijn geslaagd de dames C. v. Hoog moed en B. Bruinen alhier, opgeleid door de Eerw. Zusters aan de Beekbrug. Bloemlust. Hoewel het tijdstip der ten toonstellingen in Bloemlust nog veraf lijkt, is het noodzakelijk dat belangstellenden de voorwaarden van mededinging reeds nu weten, teneinde hun voorbereidingen te treffen. Door de Ver. „de Hyacinth" is voor de Kerst-tentoonstelling een gouden medaille uitgeloofd voor de beste inzending van minstens 100 Hyacinthen in minstens 10 soorten, teneinde de groote verscheidenheid van tot prepareeren geschikte soorten aan te toonen. Voor de Tulpen-tentoonstelling (18 t/m 22 Jan.) is een zilveren wisselbeker uitge loofd voor de beste collectie gebroeide tul pen in 10 variëteiten, 24 bollen per varië teit. De Narcissententoonstelling (15 t/m 20 Febr. '38) zal een kamp te zien geven om 4 verschillende prijsvragen, waarvoor 3 zilveren wisselbekers en 1 gouden me daille zijn uitgeloofd. De Tentoonstellingscommissie „Bloem lust" zal aan belangstellenden gaarne het uitvoerige prijsvragen-programma doen toe komen. UITHOORN. Douceurtje. Op het 10-jarig bestaan van de Baconfabroeken werd aan het per soneel voor die week 20% toeslag op hun weekloon gegeven. Dit werd met vreugde aanvaard. VOORHOUT. WEER EEN AANRIJDING OP DE DRIESPRONG. Meisje met zware hersenschudding opgenomen. Het ernstige auto-ongeval hetgeen Zater dagavond 3 Juli, ter plaatse van den ge vaarlijken driesprong TeylingerlaanLoos- terwegJacoba van Beierenweg, de om wonenden heeft opgeschrokken en dat aan één persoon het leven heeft gekost, is Za terdagavond j J. opgevolgd door een ernstige aanrijding. Te omstreeks kwart over zeven kwam vanuit de richting Voorhout een luxe Ford-auto G 12413, afkomstig uit Haarlemmermeer en bestuurd door D.V. al daar, rijdende in de richting Lisse. Ter plaatse van den driesprong gekomen, kwam het dertienjarige dochtertje van den heer de B. alhier, per rijwiel vanuit de richting Sassenheim gereden en is, terwijl zij den bocht nam, tegen voornoemden auto opge botst. Haar rijwiel werd onherstelbaar in, elkaar gereden, terwijl zij zelve tegen het wegdek werd gesmakt. Op advies van den heer W. D. Th. v. W., welke direct na het ongeval ook aanwezig was, liet men het kind stil op de weg liggen, terwijl gelijker tijd per telefoon medische hulp werd inge roepen. Toevalligerwijze reed dr. Le Grand van Sassenheim voorbij, welke door de om standers werd aangehouden. Deze stelde een eerste onderzoek naar den toestand van het meisje in, waarna op diens advies, daar deze niets ernstigs constateerde, het meisje in de woning van voornoemde v. W. werd binnen gebracht. Het ongeval liet zich aanvanke lijk niet ernstig aanzien, maar eenmaal binnengebracht zijnde, begon het meisje wartaal te spreken, terwijl zij haar bekende omstanders, geheel niet erkende. Inmiddels waren haar ouders van het ongeval in ken nis gesteld en werd het kind door haar moe der afgehaald en per auto van den heer Heemskerk huiswaarts vervoerd. Later op den avond bleek haar toestand van dien aard, dat dr. Dommisse van Sassenheim werd ontboden, welke een ernstige hersen schudding constateerde. Haar toestand werd echter niet levensgevaarlijk geacht. De gemeente-politie heeft de schuld vraag van dit ongeval in onderzoek. Naar wij nader vernemen heeft nog steeds één der slachtoffers van het vorige, op Zaterdagavond 3 Juli j.l. plaats gehad hebbende auto-ongeval, het ziekenhuis te Leiden niet mogen verlaten. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het eindexamen afd. bouwkunde is aan de Middelb. Technische School te Haarlem geslaagd de heer C. Wil brink. ZILK. Bouwen. Door den aannemer Bosch uit Hillegom worden in de St. Jacobstraat een zestal woonhuizen gebouwd. Arm gebroken. De bloemist v. T. al hier had het ongeluk met een mand bol len van de trap te vallen, waardoor hij een arm brak. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Personalia. De heer G. van der Krol te Maarssen is met ingang van 1 Augustus as. benoemd, als assistent bij de Directe Be lastingen, post Zoeterwoude. Tot motordrijver van het pompgemaal van den Kleinen Cronesteijnschen- of Knotterpolder is benoemd de heer Adriaan Hulsbos te Zoeterwoude. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vervoer schoolkinderen per autobus. W. J. van Dijk, wonende Middelweg 5, al hier, verzoekt den Raad, hem uit de ge meentekas steun te verleenen ter tege moetkoming in de vervoerkosten, verbon den aan het bezoeken door vier zijner kin deren van de R. K. Parochiale school te Hoogmade. In het verzoekschrift verklaart adres sant, zulks in verband met het bepaalde in artikel 13, 2e lid, der lager-onderwijswet 1920, dat hij tegen de richting van het on derwijs van alle bijzondere scholen, gelegen binnen den afstand van vier kilometer van zijn woning overwegende bezwaren heeft. De genoemde school, waarop de kinderen reeds zijn toegelaten, ligt, gemeten langs den koristen voor kinderen voldoend be- gaanbaren en veiligen weg, op meer dan vier kilometer afstand van hun woning. Adressant, die tuinder en kleinveehouder is, is niet in staat de kosten van vervoer, dat per autobusonderneming „Adwal" kan geschieden, te betalen, noch een gedeelte van deze kosten. Het komt B. en W. voor dat adressant op grond van artikel 13 van meergenoemde wet voor zijn kinderen aanspraak op steun kan maken. B. en W. stellen derhalve voor deze te verleenen, door aan hem de kosten van vervoer per autobus te vergoeden, van af den datum, waarop het verzoek is inge komen. Kustboot te water gelaten. Zaterdag middag is aan scheepswerf „De Vooruit gang" van de firma Boot aan Gouwsluis een kustboot genaamd „Deo duce" met goed gevolg te water gelaten, 't Was in den na middag in de omgeving van de werf, waar de te waterlating van het schip zou plaats vinden bijzonder druk; honderden belang stellenden waren aan beide oevers van den ouden Rijn samengestroomd om dit de laatste jaren ongewone schouwspel te kun nen gadeslaan. Talrijke bootjes bewogen zich bovendien op den Rijn en mede door het fraaie weder bood de scheepswerf en hare omgeving een buitengewoon levendige aanblik. Plrn. 20 min. werd het geduld der vele wachtenden op de proef gesteld, plots een uitroep „daar komt ie". Statig gleed het 400 ton groote schip van de helling en slechts enkele minuten later lag het vaar tuig rustig in den Rijn, alsof er niets ge beurd was. De kustvaarder is gebouwd voor Neder- landsche rekening en bestemd voor de alge- meene. vrachtvaart. Het vaartuig zal wor den voorzien van een 300 P.K. zes cylinder compres booring „Industrie" dieselmotor met keerkoppeling. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het Mercurius-diploma mej. B. v. Helmond, opgeleid door den heer G. Klok, alhier. Een lief kind. Zondagavond omstreeks 6 uur ontstond aan de Rijnkade een relle tje tusschen een paar hengelaars en het zoontje van den heer M., welke laatste op plagerige wijze steenen in het water wierp. De politie werd gewaarschuwd en toen deze ter plaatse kwam werd het lastig jong- tmensch verwijderd. De vader van den jon gen bleek hier niet best over te spreken, om. werd de dienstdoende agent met scheldwoorden overladen en nam M. een dreigende houding aan. De agent maakte korte metten,trok zijn gummistok en deelde M. enkele gevoelige klappen uit, zoodat deze ijlings zijn woning binnenvluchtte. Het lieve zoontje had intusschen nog de aar digheid den agent een klinkersteen tegen zijn been te werpen, waardoor hij een bloe dende verwonding bekwam en op het bu reau werd verbonden. Tegen M. werd pro ces verbaal opgemaakt. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Tentoonstelling Jeugdwerk. De Zus ters van het St. Lidwinagesticht schrijven: Op Zaterdag 31 Juli en Zondag 1 Augus tus zal in de R. K. Zustersschool Rijndijk een tentoonstelling gehouden worden, ge volgd door een verloting van de voorwer pen van houtsnijwerk, door de jongens van de club in het eerste jaar van haar bestaan vervaardigd. Om eenige aantrekkelijkheid te geven, zal daarbij ook een Fancy-fair geopend wor den. De opbrengst van een en ander is ten bate van het jeugdwerk in onze parochie. En nu een vriendelijk verzoek: Er ont breken nog vele prijzen. Mochten weldoe ners voor deze zoo nuttige instelling, ge heel voor het welzijn der jeugd opgericht, iets over hebben, dan verzoeken wij hun zeer vriendelijk en beleefd eenige prijzen of prijsjes beschikbaar te stellen voor de verschillende spelen. Deze prijsjes zouden wij gaarne voor 25 Juli ontvangen. Opening Zaterdag 31 Juli 7 uur. Verder geopend Zondag na de Hoogmis en na 3 uur en Zon dagavond Verloting. KOUDEKERK. Begin van brand. Vrijdag werden de huisgenooten van notaris F. C. E. aan den Hooge Rijndijk opgeschrikt, doordat een begin van brand werd ontdekt in de woon kamer, veroorzaakt door een brandend gas stel waarvan de slag was afgeschoven. Ge lukkig dat het nog bijtijds werd ontdekt, zoodat het nog met eigen middelen kon ge- bluscht worden en beperkt bleef tot schade in de huiskamer. Bouwen. Aan de heeren D. Leenheer elhier en B. P. Boers aan den Hooge Rijn dijk is opgedragen het bouwen van een woonhuis met veestallen in de Lagewaard alhier, voor rekening van den heer G. van Winde. Been gebroken. De. echtgenoote van den fabriekarbeider N. Schellingeihout in de Hoogewaard alhier, had Zaterdag het ongeluk bij haar woning uit te glijden, waardoor zij kwam te vallen en een been brak. Door Dr. Vlaanderen alhier werd heel kundige hulp verleend.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10