DINSDAG 13 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zititng gebouw St. Vinc.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. GEM. H.B.S. M. 5 J. C. De overgangsexamens. Bevorderd tot de 2e klasse: A. van Bee- kum, H. Beenhakker, Beb D. Bor, J. M. C. Bouwman, A. P. C. v. d. Dool, D. Ent hoven, J. M. de Graaf, B. P. Hageman, G. Heeringa, L. P. Herfst, J. H. Hertz, F. J. I-I. van Hiele, Nelly J. Hoekstra, Miep v. d. Voort, W. J. Hoek, G. W. Jagerman, B. E. Kabel, C. F. A. v. Kampen, C. de Kemp, H. B. Kips, P. Klepper, A. J. Knuttel, J. J. v. Koolbergen, H. J. Maas, M. J. Nout, C. C. v. d. Ruit, H. J. Schouwenburg, H. J. v. d. Werff, D. M. van Straten, P. L. Stree- der, F. Tjaberings, W. F. Tuinhof de Moed, J. Verhey van Wijk, D. v. d. Werff, S. J. W. Zandvoort, E. v. d. Zee, J. Zuyderduyn, N. J. Zijlstra, H. Wesseling. Herexamen 2; afgewezen 36. Bevorderd tot de 3e klasse: H. v. d. Berg, F. v. d. Blij, D. W. C. Boom, F. W. v. d. Burg, H. G. Vedder Christiaanse, T. Dissevelt, Colien Flentrop, R. Fransen, J. Garvelink, J. Geertsma, H. J. Ginjaar, J. M. Goudswaard, J. Hoogeveen, K. N. Nieuwzwaag, W. J. E. van Putten, O. A. Singelenberg, Cor Snel, B. A. J. Sonderen, G. A. Steenpoorte, M. F. Verdoes, J. C. Vlaardingerbroek, A. P. de Winter, P. H. Barentsen, Joh. H. Brilman, K. F. H. van Hiele, L. H. Krol, A. J. Lindenbergh, J. F. Minnee, P. C. Molhuysen, P. Otto, A. L. A. v. Oudgaarden, C. J. H. Oudshoorn, Net- teke A. v. d. Puil, M. Ravelli, J. A. Rie del, E. de Roo, J. A. Roosdorp, C. A. Scharpff, J. C. Schouten, Arja Vosselman, Co J. Wagemans, P. van Weerlee, A. F. A. v. Wezel Errens, P. Westendorp, Kate de Winter, W. Wijk. Herexamen 4; afgewezen 14. Bevorderd tot de 4e klasse: J. L. Boen der, J. W. Broekhuizen, Mia de Bruyn, C. H. Vedder Christiaanse, Corrie Dirkse, J. A. Habig, D. ten Hagen, H. W. Joustra, R. Jüngeling, H. L. Kaan, A. van Katwijk, F. de Munter, W. C. Noordenbos, H. J. Os wald, P. M. Remmelenkamp, Matty F. Schijfsma, Eily L. Versieyen, Beb Brandon, K. den Hartog, W. de Jongh, J. Laan, E. H. van Leeuwen, H. A. Meester, W. G. Me- telerkamp Capp, J. Nell, E. Nolles, P. A. v. d. Noordaa, P. L. Noteboom, A. C. Pel- lenkoft, Adie Rep, W. J. Ritter, H. O. Schaareman, Gerda H. v. d. Sijde, D. W. v. d. Tak, J. H. Uiterwijk, Elly B. Visman, H. A. v. Woudenberg, Mia C. Dek, H. Ar- noldus, H. Bakker, G. T. v. Blankensteyn, F. A. At Fontein, H. Grafe, H. L. Kolff v. Oosterwijk, Rien Koolhaas, K. O. Noor denbos, J. M. Ravelli, W. P. C. Vermey, Nelie M. Vlasblom, A. Wessels, H. J. Wol vers, A. N. Wijnnobel, P. v. 't Zelfde. Herexamen 2; afgewezen 9. Bevorderd tot de 5e klasse: L. G. Apol, J. Becker, J. L. Boertee, Mien M. A. Brem- mer, M. D. Dalebout, C. W. A. v. d. Dool, F. M. Eikerbout, A. J. Hartland, L. A. v. Hoeke, H. Koppe, E. L. Noach, C. A. van Os, Janke Schoppen, Henny A. de Blauw, J. de Bruyn, J. M. Gütschmidt, Rie Hoek, G. R. J. Holtz, K. P. Janse, W. v. Katwijk, L. J. J. v. d. Kloes, Ale R. Kolff v. Ooster wijk, H. Kruit, H. H. J. Ligtvoet, J. H. Ro- mijn, Toetie A. v. d. Schaaf, W. A. v. Schayck, A. W. Schouten, E. W. Spoor, K. Tendeloo, K. H. Thiel, J. S. Veenenbos, W. Vergragt, Toos J. E. v. Wijk, S. H. Wijnno bel, Netty Zitman. Herexamen 3; afgewezen 15. Bevorderd tot de 5e klasse pec.: G. J. Barentsen, Annie Brilman, P. van Cleeff, G. Groen, J. G. Joha, C. Noest, D. Ravelli, J. T. Steen, C. A. Verstraaten, A. Volbeda, Riek Schoppen. Herexamen 4; afgewezen 2. Voor het examen wetenschappelijk ar chiefambtenaar 2e klasse is te Den Haag geslaagd de heer H. J. M. Timmerman, al hier. In Leiden gevestigd: C. J. M. v. Alen, dienstbode, Rijnsb. sin gel 19b I. R. M. Bernard, onderwijzeres, Witte Singel 47 A. v. Diggelen-Bonte, Merelstraat 1 P. ten Brink, v. Leden- berchstraat 6 M. A. M. Brugman, Rijns burger weg 145 L. J. Buitelaar en Fam., kantoorbediende, Zeemanlaan 43 J. Dijk, Bilderdijkstraat 5 A. E. Feitsma, dienst bode, Jan Vossensteeg 20a A. E. God- dijn, kantoorbediende, Madoerastraat 29 A. M. Goldenberg, dienstbode, Leliestraat 74 W. P. J. de Graaf, adv. en proc., Aloë- laan 16 A. v. d. Greft, dienstbode, Plan tage 1 J. Haasnoot, hulp in de huish., Warm onderweg 27 C. W. v. Haasteren, onderwijzeres, Koningstraat 10 M. C. Harting, Rijnsb. weg 128 F. Hockx en Fam., schipper, Sumatrastraat 108a G. Hoekman, werkster, Hoogewoerd 131 J. E. Th. v. 't Hooft, onderwijzeres, Witte Sin gel 97 E. C. A. M. Jonckx, empl. Zuid Afr. Gez., J. de Wittstraat 16 M. de Jong, dienstbode, Mare 100 P. v. Klaveren, chauffeur. Noordeinde 8 H. M. Koek, hulp in de huish., Lammensch. weg 10 R. R. Koolemans Beijnen en Fam., Stations weg 2 H. E. v. Leeuwen, dienstbode, Roodenb.str. la H. C. v. Leeuwen en Fam., handelsreiziger, Merelstr. 43 J. M. v. Leeuwen, Boerhaavelaan 27 A. v. Loon, dienstbode, Verl. Bloemistenlaan 46 J. A. v. d. Spree-Meppelink, Tesselsch. straat 34 W. Mulder, O. I. Ambtenaar, Aloëlaan 16 J. J. Nijeboer, Haarlemmer straat 29 A. C. G. Pellekoorne, onderwij zeres, Apoth. dijk 36 A. Landzaat-Piroth, P. J. Blokstraat 24 E. Roest, ziekenverz., J. v. Goyenkade 2 M. E. A. Sanders, ver pleegster, Maredijk 89E J. H. v. Sas, bouwkundige, Roodenb. straat 30 G. Schuitmaker, Rijnsb. weg 157 J. C. Trel, onderwijzeres, Koornbrugsteeg 1 B. J. Turk en Fam., nikkelaar, Poelgeeststraat 6 L. v. d. Meij-v. d. Veen, Vestestraat 114 H. v. Vlugt, Langegracht 169 J. D. Vonk en Fam., groentenhandel, Vliet 6 A. J. R. de Vos, kap. infanterie, Plantage 8 M. Westenbrink, timmerman, Garen- markt 38 A. Zandvliet en Fam., koop man in aard., L. Mare 49. Uit Leitien vertrokken: Th. C. Bakker, N. O. Indië J. Bentz van den Berg, Bussum, P. J. Lomanplein 1 J. J. Bergman, Alphen a. d. Rijn, Aar kade 50 K. Blansjaar en Fam., Den Hel der, Ruigweg 142 J. H. Zijlstra-Blazer, Amsterdam, Prinsengr. 795 P. A. Blij- leven, den Haag, v. d. Woertstr. 7 H. Bom en Fam., den Haag, I^pimanstr. 22 S. Boon, Amsterdam, Valenusstr. 60 N. Bosch, Arnhem, Molenbeekstr. 6 C. v. d. Bovenkamp en fam., Arnhem, Bern. Zweersln. 33 A. M. Broekman, den Haag, Fr. Hendrikln. 210 A. Buurman en fam., Wassenaar, Rijksstr.weg 362 J. A. Carp, Helmond, Aarle Rixtelschew. 33 C. v. Dolderen en fam., Amsterdam, C. Oirkszstr. 12 III J. Duiker, Haarlem, Schotersing. 137 D. F. v. Dijk, Amster dam, Valeriusstr. 60 A. P. Eradus, N. O. Indië J. C. M. Geelen, Uithoorn, Dorps straat 28 A. Gloudie, Oegstgeest, de Kemepnaerstr. 50 R. J. G. Postel-Goet- hart, Hengelo (Gld.), Markt 149 E. J. Gorter, Bloemendaal, de Genestetweg 14 E. de Graaff, den Helder, le scboolcomp. Reg. Kustart. C. Groeneweg, Oegstgeest, Pr. Hendrikln. 11 Jhr. K. D. J. v. Haef- ten, den Haag, Kanaalweg 2 J. C. H. Hendriks, Roosendaal c.a., Heyptstr. 5 M. Hoorn en fam., den Haag, Molenaarstr. 71 W. J. v. Heek-Koeken, Alkemade, O. Wetering 179 E C. A. v. Veen-Koeleman, Hillegom, Parallelweg 109 R. v. Kooij en fam., Zoeterwoude, Rijnegommerstr. 8 G N. Lamme, Voorburg, Dr. Bloockerstr. 15 P. F. Laube en fam., New York G. G. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, Zuideinde 77 L. H. O. Manuel, den Haag, Reinkenstr. 5 W. v. d. Meij, Wassenaar, Zijdeweg 29 E. Pape, Curagao N. W. I., Sanat. Gr. Kruis E. M. Petri, den Haag, Ruychrockln. 100 P. C. Planjer, Eind hoven,- Don Boscostr. 1 J. P. Boot, den Haag, Segbroekln. 21 E. B. Rosier, Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 5 P. A. J. v. Schaik, den Haag, Dierenscheln. 102 C. M. v. Sillevoldt, den Haag, Be- zuidenh.weg 179 C. Sloos, Rotterdam, v. Borselenstr. 6a F. Sollie, Loosduinen, Stationsweg 1 W. H. Sprenger, Breda, Kerstensin. 18 K. H. Tan, Oegstgeest. Juffermanstr. 31 W. A. Visser, Katwijk, W. Meerburgstr. 16 B. L. Wallaart, Eind hoven, Pestdijk 54 J. Wassenaar, Oegst geest, Duinzichtstr. 2a E. Wind en fam., den Haag, Miquelstr. 60 J. de Zwart, den Haag, Jac. Campenpl. 41. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTOBUS. Motorrijder ernstig gewond. Hedenmorgen had op den hoek Vinken- laanPickéstraat een ernstige aanrijding plaats tusschen een driewielige motor, be stuurd door den heer de V. en een auto bus. De heer de V., sloeg met het hoofd door de voorruit der motor en bekwam ernstige snij wonden aan het hoofd en een beenblessure. Twee kinderen, welke zich ook in de bak van de motor bevonden, bekwamen lichte verwondingen. De getrof fenen werden ondergebracht bij rnej. v. d. Berg, waar dr. Visser en dr. Niekerk de eerste hulp verleenden. Van de motor fiets werd een wiel afgereden, terwijl de autobus slechts geringe schade bekwam. De chauffeur kon dan ook, na een door de politie ingesteld onderzoek, zijn weg ver volgen. Geslaagd. Geslaagd voor costumière de dames T. Alkemade, E. v. d. Berghe, A. Does, D, Kriek, M. v. d. Putten, R. Ruig- rok, A. v. d. Wijden. Voor lingerie: C. v. d. Berg, M. Duindam, J. v. d. List, M. Mols, T. Mulder, E. Riet- meyer, J. Raaphorst, A. v. Ruiten, D. Steenvoorden, S. Westgeest, allen leerlin gen van de R.K. Vakschool van de Zusters der J.M.J. alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraak in een winkel. Vannacht heb ben dieven door opschuiving van een raam zich toegang verschaft tot de etalage van den winkelier J. G. aan den Steekterweg en deze grootendeels van zijn inhoud, be staande uit snoepartikelen en vruchten ont daan. Artikelen, welke niet naar hun smaak waren, lieterr zij onaangeroerd. Een gedeelte van de buit hebben zij blijkbaar nabij de woning verorberd, daar hedenmor gen in de omgeving van de woning bana nenschillen e.d. werden aangetroffen. De daders zijn nog onbekend. De politie stelt een onderzoek in. LAATSTE BERICHTEN LIFTKOOI TE ROTTERDAM NAAR BENEDEN GESTORT. Alle zes inzittenden gewond. Hedenmiddag omstreeks half één heeft in het gebouw van de Nationale Verzekeringmaatschappij en van de Eerste Rotterdamsche, gelegen aan de Boompjes te Rotterdam, een ernstig ongeval plaats gehad. Een liftkooi, waarmede zes leden van het personeel zich van de parterre naar de op de derde verdieping gelegen koffiekamer begaven, is deze verdieping voorbij gegaan, op den zolder tegen het einde der liftschacht gebotst en daarop naar beneden gevallen. De liftkooi werd totaal vernield en alle inzittenden kregen ernstige ver wondingen, vooral beenbreuken. Drie van hen zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, de drie overi gen naar het ziekenhuis aan den Berg weg. Om half één eindigt het ochtendwerk in het gebouw van de Nationale en de meeste leden van het personeel gaan dan in de op de derde verdieping gelegen kof fiekamer de lunch gebruiken. Dezen mid dag gingen tegelijk naar boven de assis tent van den wiskundige-adviseur dr. La- rnérius, de eerste boekhouder Ingenbleek, de chef van de afdeeling wiskunde Hage de chef van de afdeeling collectief Schup- per en de kantoorbedienden Kooyman en rnej. Bokhove. Gewoonlijk wordt de lift door een liftjongen bediend, doch deze was niet aanwezig, zoodat een van de zoo juist genoemden de bediening verzorgde. De lift moest op de derde verdieping stop pen, doch dit is door tot nu toe onbekende oorzaak niet gebeurd. De kooi schoot door naar boven, waar op de zolderverdieping het einde van de liftschacht is. Daar stuitte het voertuig met het gevolg, dat alle staal draden afknapten en de liftkooi neerstortte. De gevolgen waren ontzettend. De lift kooi werd totaal vernield en de schacht werd geheel ontzet. De juffrouw van de telefooncentrale van het gebouw, welke in de onmiddellijke na bijheid van de liftschacht is gelegen, deel de ons in een onderhoud, dat wij kort na het ongeval met haar hadden, mede, dat zij op zeker moment een klap hoorde. Wan neer er, wat wel eens gebeurt, in de kof fiekamer stoelen omvallen, dan hoort zij een dergelijk geluid en zij dacht dan ook aanvankelijk, dat het er in de koffieka mer weer rumoerig toeging. Toen plotseling volgde een geweldige slag. „Ik dacht, dat het geheele gebouw in elkaar ging en wist niet waar ik blijven moest". Even daarna begreep zij echter, dat er in de liftschacht iets moest zijn gebeurd, en zij bleef derhalve op haar post. Onmiddel lijk stelde zij den geneeskundigen dienst van het gebeurde in kennis en ook de poli tie werd gewaarschuwd. Zeer spoedig stonden drie ziekenauto's met personeel voor het gebouw en heel voorzichtig werdén de zes gewonde perso nen uit de overblijfselen van de liftkooi te voorschijn gehaald. Het reddingswerk ge schiedde onder leiding van eèn hoofdver- pleger. Wij vernemen nader, dat twee gewonden werden overgebracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg n.l. de heeren Schupper en Kooyman. Twee anderen werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd en de beide overigen naar het St. Fran- ciscusziekenhuis. Volgens de tot dusver verkregen inlich tingen zijn de verwondingen bij allen vrij ernstig, doch schijnt er voor geen van hen levensgevaar te bestaan. De toestand van de patiënten in het ziekenhuis aan den Coolsingel en den Bergweg is bevredigend. TENGEVOLGE VAN AANRIJDING OVERLEDEN. De 65-jarige L. uit Nijmegen, die gis teravond op weg naar Nijmegen bij den Teersdijk door een auto werd gegrepen en zwaar gewond werd, is hedenmiddag in het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overleden. WERKMAN TUSSCHEN BETONMOLEN GERAAKT. Bij den bouw van een nieuwe brug in den Haarlem merit eerpolder na bij Schiphol is een werkman vanmorgen tusschen een betonmolen geraakt. Met ernstige verwondingen is het slacht offer per auto van den G. G. D. naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam ver voerd. NED. OOST-INDIE WEDERWAARDIGHEDEN VAN EEN FILMEXPEDITIE. Naar Aneta verneemt, heeft het stoom schip der K. P. M. „de Klerk", bij het pas- seeren van het eilandje Komodo (Flores) S. Q. S.-lichtseinen opgevangen, afkomstig van de filmexpeditie van dr. Fejoes. Deze expeditie bleek in een noodtoestand te ver- keeren, en niet over drinkwater te beschik ken, daar men verzuimde een voorraad biervan mee te nemen. De „De Klerk" nam dr. Fejoes, die ?eer ernstig ziek is, mee, als mede eenige anderen, die er minder slecht aan toe zijn. De expeditie maakte angsti ge dagen door, men werd door dorst ge kweld en was omgeven door. slangen en monster-hagedissen (de z.g. reuze-varanen) zoodat het ergste werd gevreesd. TELEGRAMMEN DUITSCHLAND WIL NIET LUISTEREN. Vergeefsche stap van den Franschen gezant te Berlijn. PARIJS, 13 Juli. A. N. P.). I)e „Matin" publiceert hedenmorgen het volgende tele gram uit Berlijn: Hel besluit van de Fransche regeering tot voorloopige opschorting van de controle wordt door de Duitsche pers uitgebuit voor een anti-Fransche en anti-bolsjewistische propaganda. De weglating in het desbetref fende tericht van het officieuse Duitsche Nieuwsbureau, welke hier zeer scherpe perscommentaren voortvloeiende uit den denmorgen aanleiding voer een démarche in de Wühelmstrasse door Francois Pon- cet. De Fransche ambassadeur, die zich Zaterdag terstond heeft ingespannen om de zaak recht te zetten, heeft hierbij zijn verbazing te kennen gegeven, over de percommentaren voortvloeiende uit den hier onvolledig weergegeven tekst. In weerwil var.- dit protest, is hier geen ver betering gepubliceerd. De bladen gaan voort met te beweren, dat de maatregel van Frankrijk beschouwd moet worden als een actie ten gunste van Valencia. De hou ding van Fiankrijk, zoo voeg? men hier aan toe, maakt den bemiddelenden taak van Eden op merkwaardige wijze gecom pliceerder. DE SPANNING IN NOORD-CHINA. Uittocht van Japanners uit Peiping. TOKIO, 13 Juli. (A. N. P.). Het offi cieuse Japansche Telegraaf-agentschap meldt: De gespannen toestand in Noord-China vindt zijn weerslag in den uittocht van Ja panners zoowel als Chineezen uit Peiping. Deze uittocht is gisteren begonnen. De Japansche bladen hebben op opval lende wijze publicatie gegeven aan geval len van molestatie van Japansche vluchte lingen door Chineesche politie-agenten en soldaten, waarbij zij wijzen op het feit, dat geen enkele ih Japan wonende Chinees ge molesteerd is. Voorts publiceeren zij een telegram uit Peiping, waarin melding wordt gemaakt van een reeks anti-Japansche uit barstingen in het gebied van Peiping se dert 7 Juli j.l. Melding wordt gemaakt van de volgende gevallen: 1. Twee Japansche .gendarmes zijn in den nacht van 7 Juli door Chineesche sol daten gearresteerd; 2. Op 10 Juli werd een Japanner, die in een hotel te Peiping verblijf hield, aan gevallen door ruim twaalf Chineesche agen ten van politie en gendarmes, die naar be weerd wordt, 1300 yen in contanten buit maakten. 3. Zeven Japansche ingezetenen worden vermist. 4. Een Japanner is aangevallen door verscheidene Chineezen op 11 Juli. Hij werd beroofd van 150 yen. 5. Een Japansch "koopman is gearres teerd door de Chineesche politie op 9 Juli. Hij is nog niet weer op vrije voeten ge steld. De gevechten bij Peiping. PEIPING, 13 Juli. (A. N. P.). Inzake den strijd, welke hedenmorgen bij de spoorbrug even ten Zuiden der stad is ont brand, wordt nader gemeld, dat de eerste botsing ontstond, toen 500 Japansche sol daten met gevechtswagens en geblindeer de auto's op den spoorweg Peiping—Feng- tai Chineesche troepen ontmoetten. Het daarop ontstane gevecht breidde zich uit tot bij de spoorbrug, welke in de nabijheid van de Zuiderpoort is gelegen. Uit alle stadswijken snelden de Chineesche troepen toe om de poortwachten te versterken. Het verkeer in het Zuidelijk deel der stad is gestagneerd. De bevolking blijft thuis. PEIPING, 13 Juli. Om kwart voor één zijn heden de gevechten gestaakt. De Ja pansche troepen trokken toen terug in de richting van Fengtai. OPSTAND IN MEXICAANSCIIE GEVANGENIS ONDERDRUKT. MEXICO-STAD, 13 Juli. (A.N.P.) Een in een gevangenis te dezer stede uitge broken muiterij onder de gedetineerden is onderdrukt door de cipiers en een ver sterkte politiemacht. De muiters waren er in geslaagd zich meester te maken van een twintigtal geweren en revolvers. Drie hunner wei-den tijdens 'het gevecht ge dood en negen gewond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 4.60, groenekool 1.70 3.20, uien 3.109.00, peen 28, aard appelen 2.504.20, andijvie 27, sla 29, druiven ,f 5260, aardbeien 26 28, snijboonen 1528, stokboonen 29 30, stamboonen 2331, tuinboonen 48, doperwten 1022, peulen 517, per 100 kg.: postelein 38, spinazie 26, tomaten A 11.6020.80, idem B 15.60 22.00, idem C 9.80—16.20, idem CC 6.40 12, per 100 stuks: andijvie 0.603.10, komkommers 1.502.70, bloemkool 1.50 13.80, meloenen 324, salade 0.60 1.8Q, perziken 1.108.80, rabarber 0.30 —1.20. Per 100 bos: kroten 1.60—2.80, pieterselie f 2.002.40, radijs 1.102.50, selderie 1.903.40, uien 0.602.10,* peen 2.50—8.50, rabarber 1.30—3.20. 13 Juli. Vette Varkens. Totale aan voer 183 stuks, waarvan 154 zwaar 5152 cent en 29 licht 4446 cent uer kg. levend gewicht. Handel tamelijk. 's HERTOGENBOSCH, 13 Juli. Boter. Aanvoer 19700 kg. Prijzen: hoogste 1.49, middel 1.43 en middel 1.47 per kg. ROTTERDAM, 13 Juli. Vee. Totale aan voer 2990 stuks. 195 paarden, 41 veulens, 715 magere runderen, 745 vette runderen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hans, z. van G. Gaijkema en H. v. d. Burg Helena Maria Louise, d. van G. Th. J. A. v. Spaandonk en M. M. Langezaal Maria Hendrikje, d. van C. Dirkse en B. Klein Kranenburg Elisa beth, d. van A. Rijsbergen en J. v. d. Heij den Neeltje, d. van D. Schaap en G. v. d. Plas Gerrit, z. van C. Hogewoning en M. E. v. d. Wijngaard Hendrika Maria, d. van A. Lander en J, M. v. Nierop Geertje Helena, d. van H. Ippel en H. M. Vissers Ilse Leonie, d. van B. J. Huur man en N. G. Metz. Ondertrouwd: L. J. A. v. d. Drift jm. 29 j. en M. M. C. Verhoef jd. 27 j.' Gehuwd: H. R. Feijen jm. en A. Arentsen jd. A. W. K. Sneep jm. en M. H. Kokkedee gesch. vr. Overleden: W. Steenhuisen wedn. 69 j. W. P. A. de Bruijn zn. 2 mnd. P. H. Koomans m. 72 j. 112 vette kalveren, 128 graskalveren, 718 nuchtere kalveren, 253 schapen en lamme ren, 2 varkens, 81 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 68 en 5262 cent, vette ossen 72, 68 en 5262 cent, stieren 70, 65 en 60 cent, vette kalveren 1.00, 90 en 7075 cent, schapen 52, 46" en 36 cent, lammeren 60.55 en 50 cent, graskal veren 58 en 48 cent, nuchtere kalveren 52, 48 en 44 cent, slachtpaarden 58, 53 en 45 cent. Prijzen per stuk: schapen 3025 20, lammeren 171410, nuchtere slacht- kalveren 14128, nuchtere fokkalve- ren 191715, slachtpaarden f 280215 135, werkpaarden 365315200, hitten 200—170—130, veulens 140—120—80, stieren 350290190, kalfkoeien 285 245175, melkkoeien 290250185, va rekoeien 206170130, vaarzen f 190 145110, pinken 155125100, graskal veren 604020, bokken of geiten 12 85. Overzicht: vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel matig, prijzen iets lager, priema koe 83, pr. os 78; stieren aan voer groot, handel stroef, prijzen lager; vette kalveren aanvoer matig, handel re delijk, prijzen hoog, pr. kalf 1.10; schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk ruimer handel slecht, prijzen schapen als gisteren, lammeren als vorige week Dinsdag; nuch tere slacht en fokkalveren aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen gedrukt; paarden aanvoer iets grooter, handel stug, prijzen slachtpaarden iets minder, werkp. en hitten hooger; kalf en melkkoeien aan voer iets grooter, handel zeer kalm, prij zen vooral niet hooger dan vorige week; vaieko'eien aanvoer matig, handel lui, prij zen lager; vaarzen en pinken aanvoer ge woon, handel slap, pr. iets minder, grask. aanvoer grooter, hapdel stil, prijzen iets minder; bokken of geiten, aanvoer veel rui mer, handel tamelijk, prijzen lager. Veu lens ruimer, handel levendig, prijzen prijs- ht udend. BODEGRAVEN, 13 Juli. Kaas. Aanvoer: 415 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 18675 stuks, wegende 168075 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 2426, 2e soort 2223, zwaardere 27. Handel matig. VINKEVEEN, 12 Juli. Groentenveiling. Doperwten 1820, capucijners f 2022, tuinbonen .f 67, spercieb'oonen 3334, snijboonen 1724, snijboonen stek 10 15, stamspercieboonen 1928 spinazie 93, postelein 68 en roodekool 4.40 per 100 kg.; tomaten A 8, idem B 810, idem C 56, idem CC 23, roode bes sen 89 per 100 pond; komkommers 1.503.10, bloemkooly 215, kropsla 0.602.50 per 100 stuks, rabarber 35 en peen 59 per 100 bos; andijvie 1.50 3.00 per 100 stronk. BOSKOOP, 12 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold. 18 30 cent, Wendland 1625 cent, Hadley 15 22 cent, Claudius Pernet 1018 cent, Briarclif 815 cent, Butterfly 1015 cent, Steward 1525 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Mme Jules Bouché 816 cent, Rosa- landia 814 cent, Florex 1521 cent, Ju liana 1017 cent, Lady Godina 2039 cent Chas. B. Kilham 1524 cent, Edith Helen 1019 cent, Aug. Noack 812 cent, Else Poulsen 2035 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Gloria Mundi 2035 cent. Ellen Poul sen 612 cent, Paul Grampel 2033 cent, Rosa Mundi 2035 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1530 cent, Ingar Ohson 1521 cent, Queen Mary 1015 cent, Pink Per fection 1422 cent, Vierlanden 1018 cent Anjers 511 cent, Aselepina 15—18 cent, Lathyrus 35 cent, Asparagus 12 cent, Blauwe distels 12 cent, Gladiolen 812 cent, Roode lelies 80120 cent, Clematis Durandi 2036 cent, Clematis Prins Hen drik 6090 cent. Clematis le Coultre 1.10 Ligustrum 16 cent. TER AAR, 12 Juli. Centrale Veiling. Andijvie 2228 cent, witte capucijners 1.60, tuinboonen 4662 cent, snijboonen 2.002.45, stek 0.801.60, stamsnijboo- nen 1.60, princesseboonen 3.10—3.40, dubb. stamboonen 2.152.60, kroten 1.30, postelein 6.007.50, roode kool 2.804.80, savoyekool 3.90, perziken 25 cent, peen 4.807.00, prei f 1.00 1.60, sla 0.601.90, bloemkool 217 cent, komkommers 1.502.90, aardbeien 0.60 tomaten 39 cent, spitskool 1.502.80, pieterselie 2.50, Augurken: Basterd 95 cent, grof 3040 cent, stippel 20 cent, komkommers 65 cent. WISS ELN OTEERIN GEN (AMSTERDAM)» Londen 9.02 Berlijn 73.10 Parijs 7.05l/2 Brussel 30 571 /2 Zwitserland 41.63i/2 Kopenhagen 40.27i/2 Stockholm 46.50 Oslo 45.321/-2 New York 1.8l9/[6 Praag 6.34

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3