STADS NIEUWS DINSDAG 13 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Hoogste barometerst: 766.3 te Rochefort. Laagste barometerst.: 747.3 te Vestmanoer. De depressie in het Oosten trok verder Oostwaarts, die in het Westen verplaatst zich naar het Noorden. Een uitlooper ligt over de Noordzee en veroorzaakt in onze omgeving zware bewolking. Beide depres sies zijn door een gordel van lagen lucht druk verbonden, welke gordel benoorden ons land langs loopt. Het hoogedrukgebied in het Zuid-Westen hield stand en breidde zich iets naar het Noorden uit, ver in het Westen nadert evenwel een nieuwe secun daire. In Zweden en Zuid-Frankrijk is het meest windstil met heldere tot licht be wolkte lucht. Langs de Noorsche kust is de wind ook zwak, de lucht echter meest betrokken. Op de Britsche Eilanden, in onze omgeving, Duitschland en Oost- en Midden-Europa waaien zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen. De lucht is zwaar bewolkt tot betrokken met het in het Oosten nog veel regen. Voor onze om geving, word verwacht, dat de wind West tot Zuid-West zal blijven en in sterkte ook weinig zal veranderen. De bewolking zal vermoedelijk wel iets afnemen doch nog vrij zwaar blijven, met nog eenige stijging van temperatuur. Verwacht wordt voorts, dat de regen tot geringe 'hoeveel heden beperkt zal blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 17.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.48 uur tot Woensdagmorgen 4.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 14 Juli voorm. 7.53 en nam. 8.22 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 18.5 gr. C. Poelmeer 20 gr. C. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Zitting van 13 Juli. Notaris verduisterde een erfenis. In de verdachtenbank van de Haagsche Rechtbank staat dezen morgen de 57-jari- ge notaris H. M. J. J. te 's-Gravenhage, thans gedetineerd. Hij wordt er van ver dacht gedurende het tijdvak van 1930 tot 1937 een aanzienlijk bedrag aan geld en geldswaardige papieren te hebben ver duisterd. In de uitvoerige dagvaarding worden hem verschillende feiten ten laste gelegd. In de eerste plaats een verduistering van een bedrag van 29.557.35, dat hij in zijn beroep van notaris onder zich had en dat geheel of gedeeltelijk toebehoorde aan an deren. In de tweede plaats wordt den notaris in de dagvaarding ten laste gelegd, dat hij zich op verschillende tijdstippen in de ja ren 1931 tot 1937 opzettelijk geld tot een gezamenlijk bedrag van 25.000 weder rechtelijk heeft toegeëigend. Dit kapitaal vormde een deel van een nalatenschap, over welke de rechtbank te Rotterdam den verdachte benoemd had tot bewindvoerder. De eerste getuige, een brievenbesteller te 's-Gravenhage, ontving uit een nalaten schap door bemiddeling van den verdachte 4.400.—. Getuige verklaart, dat hij dit geld onder den notaris heeft gelaten. Deze zou het be drag op hypotheek uitzetten. De tweede getuige, een juffrouw uit Voorburg, kreeg uit den verkoop 'van on roerend goed, eveneens door bemiddeling van den notaris 3500.Ook dit geld werd onder den verdachte gelaten om op "hypotheek uit te zetten. Voorgelezen wordt de verklaring van den derden getuige, waarin sprake is van een bedrag van 9.331.35, dat de verdachte zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Verdachte, die zeer onder den indruk is, geeft deze feiten volledig toe, evenals de verduistering, gepleegd in zijn kwaliteit van bewindvoerder. De officier van justitie betoogt, dat de feiten wettig en overtuigend zijn bewezen. Spr. heeft tevergeefs gezocht naar pun ten, waaruit zou moeten blijken, dat er om standigheden zijn, die verdachte's schuld verlichten. Verdachte heeft meer uitgegeven dan hij zich kon permitteeren. Eigen middelen waren daartoe tenslotte niet meer voldoen de zoo kwam hij tot de ernstige verduiste ringen, welke des te erger zijn, omdat hij Officieele Crisisberichten VERKOOP KOOLZAAD OOGST 1937. Naar aanleiding van de verklaring, welke de telers van koolzaad van den oogst 1937 op het door hen ingediende aanvraagformu lier hebben geteekend, n.l. dat zij eventueel het koolzaad tegen richtprijs aan de Neder- landsche Akkerbouw-Centrale zouden leve ren, maakt deze bekend dat zij van deze bereidverklaring van de telers geen gebruik zal maken. De telers dienen dus geen rekening te houden met eenige mogelijkheid van afle vering van koolzaad aan genoemde Cen trale en zijn geheel vrij een bestemming voor het door hen geteelde koolzaad te zoe ken. deze als notaris heeft gepleegd. In zeer groote mate heef\ hij het vertrouwen, dat bij Kon. Besluit in hem was gesteld, be schaamd. Ter zake van verduistering van gel den, welke hij ambtelijk onder zich had en van gelden, waarover hij het be wind voerde, vraagt de officier een ge vangenisstraf voor den tijd van twee jaar cn zes maanden. Bij het hooren van dezen eisch barst ver dachte in snikken uit.' Een jaar voor diefstal van een rijwiel. W. de L. te Nieuwkoop moest he denmorgen voor de Haagsche rechtbank verschijnen ter zake van diefstal van een rijwiel. Verdachte was op een oud rijwiel gere den naar de schuur van B. te Nieuwkoop met het doel in de Nieuwkoopsche plassen te gaan zwemmen. Daar was ook gekomen A. v. d. M. uit Alphen a. d. Rijn, maar deze was gearri veerd op een haast nieuw rijwiel en had het ook in de schuur van B. gezet. Toen W. de L. eerder bij de schuur was gekomen had hij het rijwiel van M. mee genomen en zijn eigen oude rijwiel achter gelaten, zeer tot ongenoegen van den be nadeelde. Aanvankelijk had verdachte voor den rechter-commissaris verklaard, dat hij uit vergissing het verkeerde rijwiel meegeno men had. Nu ter terechtzitting bekende hij het tenlaste gelegde royaal. De Officier van Justitie jhr. mr. van Asch van Wijck achtte een strenge straf cp zijn plaats, temeer daar verdachte reeds vijf veroordeelingen achter den rug heeft voor verschillende delicten. Eisch een jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal 30 Juli uitspraak doen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Vervolg zitting van gisteren. Na de verkiezingen. F. S. uit Z w a m m e r d a m had tegen J. D. uit Zwammerdam, toen deze op zijn rijwiel aan kwam'rijden, geroepen „wacht eens even''. Toen deze laatste aan dit vrien delijk verzoek voldaan had, was hij plot seling door S. bij de borst gegrepen. Dit grijpen was nogal hardhandig geschied. D. vond tenminste, dat het veel op mishande ling had geleken. De diepere oorzaak was een politieke kwestie, want D. had op de kettingkast van zijn rijwiel kleine biljetten geplakt met een politieke strekking, het geen niet naar genoegen van S. en eenige van zijn vrienden was geweest. Verdachte deed het voor den politierech ter voorkomen als of hij zijn geheugen ver loren had. De Officier vond, dat D. geen aanleiding had gegeven voor een dergelijke bejege ning. Eisch 25 subs. 25 dagen. Omdat verdachte in het geheel geen in komen heeft verlaagde de politierechter den eisch tot 5 subs. 5 dagen. tot een maand gevangenisstraf veroordeeld wegens mishande ling. W. F. G. te L e i d e n had op straat woor den gekregen met zijn dierbare wederhelft. Van woorden was het tot een erge ruzie gekomen en deze ruzie was uitgegroeid tot handtastely kheden. Zooals het bij dergelijke tooneelen meer gaat had zich alras een groote volks menigte om het echtpaar gevormd. Na eerst teekenen, van afkeuring te hebben gegeven was het publiek daadwerkelijk aan het ge val deel gaan nemen. Vooral een zekere B. uit Leiden had zich onderscheiden bij deze ontzettingspogingen, zeer tot onge noegen van den echtgenoot, die deze po gingen beloonde door den vredesstichter met eenige slagen en stompen af te doen deinzen. Aangifte wegens mishandeling was gevolgd. Voor den politierechter zeide verdachte er spijt van te hebben, doch de Offcier vond de manier van optreden van den verdachte zoodanig, dat hij drie weken gevangenis straf eisch te. Ook de politierechter vond het optreden van den verdachte beneden peil. Hij ging niet met den Officier mede en verzwaarde de straf tot een maand gevangenisstraf. Nogmaals politieke heethoofden. F. A. K. uit Laren reed met een propa ganda auto voor een politieke partij door Leidens straten. Alras had zich achter de auto een troep joelende jongens aange sloten. Zeer tot ongenoegen van den be stuurder. Hij had op de jongens zijn woede niet kunnen koelen en had een ander wraak- object uitgezocht. Dat vond hij in een juist passeerenden wielrijder, zekeren G. uit Leiden. Deze was dan ook ten hoogste verbaasd, toen, als een donderslag bij hel deren hemel, een vuist uit het portier van de auto te voorschijn schoot en boven op zijn gelaat terecht kwam. Terzake van mishandeling moest K. voor den politierechter verschijnen. Nadat ver schillende getuigen gehoord waren, onder meer de man, die de klappen kreeg en waarbij vast kwam te staan, dat G. abso luut geen aanleiding heeft gegeven voor zulk een minderwaardige behandeling, zeide verdachte o.a. niet de bedoeling ge had te hebben G. te mishandelen. De offi cier eischte een boete van 25 subs. 25 dagen. Uitspraak conform. Als laatste van de politieke hartstoch ten kwam in het verdachtenbankje terecht J. S. te Nieuwkoop. Diens kinderen zouden, naar het oordeel van een buurman zekeren N. te dicht bij een bord met po litieke leuze gekomen zijn. Daar dit bord al eens eerder beschadigd was geworden, lag het voor de hand, dat er er argwaan was ontstaan bij N. N. was S. op gaan zoeken, waarna een politieke discussie was ontstaan. Deze was nog al hoog geloopen en S. bang dat N. de eerste klap zou geven, had gedacht: de eerste klap is een daalder waard en had er dadelijk op los geslagen. Voor den po litierechter deed hij het voorkomen alsof het heele geval de moeite niet waard was geweest. De Officier kon dit standpunt niet dee- len en vroeg als blijk hiervan een boete van 20 sub. 20 dagen. Ook de politie rechter was van meening, dat verdachte niet vry uit ging en veroordeelde hem conform den eisch. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den plaatsvervangend kantonrech ter, Mr. Vos, moest gistermorgen wegens Overtreding der Landbouw Crisiswet verschijnen C. M. te Noordwijker- h o u t. Verdachte zou 35 Are tulpen heb ben geteeld zonder de vereischte vergun ning en zonder dat hij aangesloten was ge weest bij de Nederlandsche Sierteelt Cen trale. Nadat een controleur van deze in stantie, J. v. d. Made, een en ander nader had toegelicht en de schade aan het vak toegebracht naar voren had gebracht, was de eisch 30 subs. 10 dagen. De Kantonrechter, rekening houdend met den financieelen toestand van den verdachte veroordeelde hem tot een geld boete van 10 subs. 4 dagen. A»'H. te No ordw ijkerhout was eenzelfde overtreding ten laste gelegd. Na dat dezelfde getuige gehoord was, was de eisch gezien de kleine hoeveelheid 5 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. Ook W. A. Z. te K a t w ij k had een der gelijk feit begaan. Hier was1 de hoeveel heid nog kleiner geweest. Eisch f 4.subs. 2 dagen. Uitspraak 2.50 subs. 1 dag. Auto contra auto. 'P. B., te Leimuiden, heeft, als be stuurder van een auto links uitgehaald, op de Beestenmarkt te Leiden, met het ge volg, dat hij in botsing was gekomen met een tegenligger, die juist aankwam en die hij, niet gezien had. Aan den tegenligger was een schade toe gebracht van 25 voor welk bedrag de aangeredene zich civiele partij stelde. Na getuigenverhoor was de eisch 25 subs. 5 dagen. Verdachte riep de clementie van den kantonrechter in, omdat hij failliet was ge gaan. Verder zeide hij, dat het een heel complot geweest is om hem er. in te laten loopen o.a. was er gezegd geworden: „Wij zullen hem wel krijgen." Een en ander was oorzaak, dat de eisch door 'den kantonrechter verminderd werd tot 10 subs. 4 dagen, terwijl de ingedien de schade-vordering werd ontzegd. Een hardnekkig verkeers- overtreder. H. W. de M. te R ij n s b u r g, had op den Veursche weg te Voorschoten zonder noodzaak het linker weggedeelte bereden met een bakfiets. Trots de pertinente ver klaringen van de beide verbalisanten bleef hij ontkennen. Eisch 2 subs. 1 dag. Op een vraag van den kantonrechter of hij nog iets tot zijn verdediging had te zeg gen vroeg verdachte of er geen onderzoek ingesteld kon worden naar de gezichtsver mogens van de beide veldwachters en of men dan maar gelijk hun verstandelijke vermogens niet eens kon onderzoeken. Deze opmerking deed aan zijn zaak na tuurlijk „veel" goed, want instede er een gulden afging kwam er juist een bij, zoodat de uitspraak werd f 3 subs. 1 dag. Voor de tram overgestoken. A. v. d. L. te O e g s t g e e s t was, ko mende van den Wijtenbachweg, daar ter plaatse zonder uit te kijken de Dorpsstraat ingereden, juist toen er een tram aankwam van de N. Z. H. T. M. Het natuurlijk ge volg was, dat de tram de auto had gegre pen. Nadat als getuige de conducteur B. was gehoord, die verklaarde, dat er volop signalen waren gegeven, wees de ambte naar er den verdachte op, dat hij de over treder was geweest, want hij had de trarn in zijn loop belemmerd. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. Verder werden nog veroordeeld M. H. te Den Haag, omdat hij bij het veranderen van richting, terwijl hij een motor bereed, nabij het Haagsche Schouw te Voor schoten daarvan geen teeken had gege ven. Een kleine botsing was hierdoor ont staan. Eisch en uitspraak f 5 subs. 2 dagen. Wegens stoomen in verboden water van Rijnland werden veroordeeld W. v. d. B. en A. M. beiden te Noord wijkerhout tot een geldboete van f 7.50 subs. 3 dagen. De eisch was 6 subs. 3 dagen hechtenis geweest. P. van R. te K a t w ij k aan Zee had zich met een jachthond opgehouden in de duinen. Aangezien deze duingrond bekend staat als jachtgrond waren eisch en uit spraak 10 subs. 4 dagen. CONTACT-COMMISSIE R. K. JONGENSCENTRALE. Naar aanleiding van het artikel van Rec tor L. Beune in de „Leidsche Courant" van Woensdag 30 Juni achten ondergeteeken- den, eenerzijds de heeren mr. G. H. E. Nord Thomson en J. Mulder, resp. voorzitter en secretaris-penningmeester van de Contact- anderzijds Rector L. Beune, de Districts directeur der Katholieke Jongenscentrale, het nuttig onderstaande verklaring te pu bliceer en: De Contactcommissie geeft de verzeke ring, dat het haar groot genoegen zal doen als ook de R.K. Mannelijke Jeugdbeweging toetreedt, evenals zij met vreugde de toe treding en medewerking van De Graal heeft begroet. Zij zal met nog meer zorgvul digheid trachten om bij een gezamenlijk optreden alles te vermijden, dat aanstoot kan geven aan een of meer der deelnemen de vereenigingen of aan bepaalde groepen van het publiek. De Districtsdirecteur der K.J.C. aan vaardt gaarne deze verzekering en treedt na deze verklaring tot de Contactcommis sie toe om er de Katholieke Jongens Cen trale te vertegenwoordigen. M. G. H. NORD THOMSON, voorzitter Contactcommissie. J. MULDER, secretaris-penningm. Contactcommissie. Rector L. A. J. M. BEUNE, districts-voorzitter K.J.C. EEN FEESTDAG VOOR HET PERSONEEL DER „EDELACHTBAAR"-FABRIEK. Een boottocht en een diner. Zaterdag heeft de Directie der „Edel achtbaar-sigarenfabrieken haar gezamen lijk personeel een boottocht aangeboden, ter gelegenheid van de vestiging en ope ning der nieuwe fabrieken en tevens van het zilveren huwelijksfeest van de beide heeren directeuren, die, zooals het „Edel achtbaar-lied ook vermeldde: voor een kwart eeuw ongeveer broederlijk kort na elkander zijn gaan trouwen. Bijzonder karakter kreeg deze dag, om dat geheel het getrouwde mannelijk per soneel met hun dames aanwezig konden zijn. De boottochtdag is geworden een uit stekend geslaagde feestdag. Om 8 uur verzamelde zich het personeel op het nieuwe fabrieksterrein voor een rouline-foto-opname en, begunstigd door een prettig zonnetje, bleek er reeds in het vroege morgenuur een vroolijke stemming te heerschen. Nadat men in optocht naar de boot was gewandeld, lichtte deze om ca. 10 uur onder luid hoera-geroep en ge bruikelijke zang het anker. Het hoogtepunt van den dag vormde ongetwijfeld het feestdiner in Aalsmeer. In café-restaurant „De Oude Veiling" was geschaard in lange rijen, een feesttafel aangericht, die een zeer vroolijk aanzien gaf. Hier is het, dat de feestende schare enkele uren heeft vertoefd. Incluif enkele speeches was gezorgd voor een leuk af wisselend programma, alles ten gehoore gebracht door eigen krachten, hetgeen de feestelijke waarde zeer sterk verhoogde. Bijzonder geslaagd was ook het voor dezen feestdag gemaakte „Edelachtbaar"- lied, hetwelk, nadat het eenmaal zijn in trede had gedaan, met tallooze herhalin gen is gezongen. Een speciaal woord van lof dient gezegd over den rijk voorzienen disch, waaraan een ieder prettig en voldaan heeft deelge- momen. Om ca. 5 uur ging het groote en vroolijke gezelschap weer huiswaarts. Bij aankomst te Leiden is daarna met muziek naar de fabriek gemarcheerd, waarna nog een rondgang volgde door de nieuwe fabriek, wat vooral ook door de dames van het personeel op prijs werd gesteld. Met een korte toespraak, het zingen van het „Edelachtbaar'Mied en nog en kele solo-zangnummers door een lid van het personeel, werd,deze onvergetelijke feestdag besloten. MILITARIA. Bij Kon. besl., is met ingang van 1 Augustus a.s. in zijn rang en ouderdom van rang, overgeplaatst, bij den generalen staf, de kapitein J. G. M. van de Plassche, van het 4e regiment infanterie. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd en aangesteld tot eerste luitenant bij het wapen der artille rie de tweede luit. J. Bunschoten van het 6e reg. veldartillerie, alhier. PAARD EN WAGEN OMGESLAGEN. De voerman brak een been. Hedenmiddag om 2 uur reed de 40-jarige heer J. Werner, wonende teOegstgeest met paard en wagen op den Rijnsburger-' singel. Op de hooge brug, welke de Rijns- burgersingel met de Haarlemmervaart ver bindt, gleed het paard uit en kwam te val len. Tegelijkertijd kantelde de wagen. De voerman sprong van de bok, doch kwam onder het paard terecht. Hij brak een been. Door de E. H. D. verbonden werd hij naar een der ziekenhuizen vervoerd. HET VENTERSVRAAGSTUK. Er dient een regeling te komen. Evenals in andere groote gemeenten vraagt ook in Leiden dé uitbreiding van den straathandel de aandacht van het Ge meentebestuur. Het aantal personen, dat zich met dezen handel eenig inkomen tracht te verschaf fen, wordt steeds grooter. Met het afzetgebied is dit echter geens zins het geval. Tengevolge van de alge meen verminderde welvaart is dit in tegen deel kleiner geworden. Hieruit vloeit voort, dat de inkomsten uit den straathandel voor hen,# die zich daarmede tot nog toe een bestaan konden verschaffen, steeds achteruitgaan. Meerma len zien zij zich genoopt een beroep op de publieke kas te doen om steun of handels- geld. Van degenen, die den straathandel als nieuw beroep ter hand nemen, kan na genoeg geen enkele zonder hulp uit de publieke kas. Bij deze steunverleening doen zich ech ter verschillende moeilijkheden voor. Bij het zoeken naar een oplossing van die moeilijkheden kwam de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon tot de conclusie, dat bij een regeling met betrekking tot den straathandel ver schillende andere belangen zijn betrokken en zij achtte de instelling van een com missie, die het vraagstuk van alle kanten zou bezien, wenschelijk. Overeenkomstig haar voorstel besloten Burgemeester en Wethouders tot instelling van zoodanige1 commissie. Tot leden werden benoemd de heer D. Parmentier, als vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de heer W. Zwart, als vertegenwoordiger van de Leidsche Middenstands-Centrale, de heer S. Presser, als vertegenwoordiger van den Algemeenen Ventersbond, de Direc teur van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, de Commis saris van Politik en de Directeur van den Markt- en Havendienst. Voorzitter var de Commissie is de Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, Secretaris de Referendaris ter Gemeente-Secretarie, de heer G. P. E. Weijer. De Commissie hield een dezer dagen haar eerste vergadering. Ten einde de leden te oriënteeren om trent de bij het ventersvraagstuk betrok ken belangen gaf de voorzitter op die ver gadering een overzicht van die belangen. In de eerste plaats wees hij er op, dat de straathandel een eigen plaats in de goe deren-distributie inneemt en derhalve in stand dient te blijven. Vervolgens wees hij op het belang, het welk de bona-fide venters zelf bij dit vraagstuk hebben. Een te groote toename vermindert hun kansen op een zelfstandig bestaan. Het aantal venters is in Leiden zeer groot. In 1936 wprden in deze gemeente niet minder dan 1194 ventvergunningen uitge reikt, iwaarvan 686 aan niet-inwoners en het laat zich begrijpen, dat de venters meermalen op eenige regeling van het ven- tersbedrijf aandrongen. Verder roerde hij het belang van den winkelstand bij deze materie aan. Het venten in de onmiddellijke nabij heid van winkels met waren, welke ook in die winkels worden verkocht, wordt door de winkeliers als een bezwaar ondervon den. Voorts wees hij er op, dat ook het belang van de openbare orde bij het ventersvraag stuk is betrokken, niet alleen omdat dik wijls onder het mom van venten bedelarij wordt bedreven, doch ook wegens de over last, welke het verkeer van den straat handel ondervindt. Ten slotte wees hij nog op het euvel van het venten door jeugdige personen. De voorzitter knoopte hieraan nog een overzicht vast van eenige vraagpunten, die bij het zoeken naar een oplossing van het ventersvraagstuk naar zijn meening onder oogen zouden moeten worden gezien. Aan de hand van de door den voorzitter gegeven uiteenzetting zullen de leden de aangelegenheid verder bestudeeren en bin nen enkele weken schriftelijk hun meening aan de Commissie inzenden. Op een volgende vergadering kunnen dan de verschillende standpunten aan een bespreking worden onderworpen. MELKWAGEN OMVER GEREDEN. Hedenmorgen werd een melkwagen van de Fa. „Dijk en Rijn", een bakfiets, op de Lorentzkade aangereden door een passee- rende taxi, welks chauffeur blijkbaar niet genoeg uithaalde. De bakfiets ging over den kop en de melk ging verloren. De chauffeur reed door. VELIG VERKEER. Op Zaterdag 17 Juli, des middags te 2 uur, zullen in het Luxor Theater aan den Stationsweg alhier aaa leerlingen van openbare- en bijzondere lagere scholen, die voor het jeugdverkeersexamen zijn ge slaagd, insignes worden uitgereikt. Concert in Endegeest. Gisterenavond gaf het R.K. Muziekge zelschap „Triumph" op het voorplein van het kasteel een concert. Het met zorg ge kozen en goed uitgevoerde programma werd door de aandachtig luisterende pa tiënten en het personeel met een warm en welverdiend applaus beloond.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2