BIOSCOPEN DINSDAG 13 JULI 1937 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KERKNIEUWS H.H. WIJDINGEN. Heden, op 13 Juli, heeft Z.H. Exc. de Bis schop van Haarlem in de kapel van het Philosophicum te Warmond de Tonsuur toegediend aan de Heeren: C. Bakker, J. A. Blonk, G. A. de Bot, P. M. Broxterman, J. A. L. Cramers, H. J. Danckaarts, R. W. M. Geraets, J. A. Th. Goudt, P. de Groot, Ch. J. R. Hamakers, A. Hammerstein, J. Th. G. van der Hoeven, J. M. E. Keet, H. G. P. Kolfschoten, J. P. H. Koomen, P. de Lange, J. A. L. Laurent, N. M. Nooy, N. van Paaschen, H N. M. van der Plas, Th. J. Scholtes, C. J. Vink, P. van Vliet, G. J. B. de Wit, P. G. van Zijp, allen studenten van het Philosophicum. DE ST. JOSEPHS'CONGREGATIE VAN MILL HILL. H.H. Wijdingen en benoemingen. Z. H. Exc. Mgr. E. Mijers, Bisschop van Lemona, heeft op den 11 Juli in de kapel te Mill Hill de volgende H.H. Wijdingen toegediend: •het H. Priesterschap aan: R. Blom (S a s- senhei m), H. Bots (Valkenswaard), G. Bruggeman (Oldenzaal), J. Brugger, W. Coates, H. Dillon, M. Doyle (Engeland), M. Eeltink (Alkmaar), G. Frederiks (Maas tricht), P. de Groot (G r o e n e n d ij k), H. Hegge (Kloosterburen), J. Hol (Frederiks- oord), J. Kroon (W assenaar),A. Lam- pe (Oosterbeek), F. v. d. Linden (Utrecht), P. Mc. Veigh, M. Murphy, J. Ortner, G. Rip- ■pon (Engeland), N. Rood (Bovenkarspel), J. Slaman (Purmerend), H. v. d. Steen (Loon op Zand), H. v. Thiel (Horssen), Th. Visser (Utrecht), P. de Vreede (Delft), H. Wolters (Silvolde). het Subdiaconaat aan: P. Aichener (En geland), F. Albada Jelgersma (Breda), E. Bisschop (Nijmegen), W. Boetzkes (Hel mond), R. Bone (Engeland), J. Bos (Boven karspel), E. Callen, G. Cunningham, E. Daberto (Engeland), M. Damen (Den Hout) J. Dempsey (Engeland), D. Duivensteijn (Z o e t e r m e e r), J. Fitzsimmons, C. Gairn. V. Gibson (Engeland), A. Grent (On- derdijk), J. Hellrigh, J. Heweston (Enge land), C. Hulsbosch (Breda). N. Koelman (Amsterdam), B. Kuijpers (Tilburg), M. Laan (Onderdijk), C. Landman (Hengelo), Mc Garrell, G. Mallett, R. Mazagg (Enge land), J. Molenaar (Volendam), D. Müh- ren (Volendam), M. Nightingale (Enge land), J. Peeters (Venlo), Priestly (Enge land), R. Roel (Amsterdam), C. Saraber (Den Haag), F. v. d. Schoor (Baexem), M. Senders (Oss), H. de Swaaf (Rotterdam), H. Thijssen (Volkel), M. Traynor (Enge land), J. Vaneman (Z o e t e r w o u d e), B. Verheij (Zeddam), F. Wagenaar (Am sterdam), G. Walstra (Groningen), L. op de Weegh (Oldenzaal), F. Wiedenhofer (Enge land). Verder heeft de zeereerw. Father S. O.' Callaghan, Algemeen Overste der St. Jo- sephs-Congregatie van Mill Hill benoemd: Apost. Pref. Basankusu (Congo): B. Hey- boer (Haarlem), P. de Groot (Groenen- d ij k), N. Rood (Bovenkarspel), H. v. Thiel (Horssen), Broeder Herbert. Apost. Vicariaat Boven Nijl (Oeganda): J. Faupel, P. Preyde (Heemstede), G. Rip- ipon, H. v. cl. Steen (Loon op Zand). Apost. Vicariaat Kenya Oost-Afrika)J. Ortner, H. Hegge (Kloosterburen), H. Dil lon. Apost. Prefect Cameroen: L. v. Son (Was pik), H. Bots (Valkenswaard), M, Murphy, J. Kroon \.W a s s e n a a r), H. Wolters (Silvolde). Philippijn-Eilanden: F. v. d. Linden (Utrecht), Th. Visser (Utrecht), A. Figh. Apost. Prefect. Noord-Borneo: J. v. Hae- ren (Waalwijk), A. Lampe (Oosterbeek). Apost. Prefect. Sarawak: G. Bruggeman (Oldenzaal), J. Hol (Frederiksoord). Bisdom Nellore: Dr. A. v. Vliet (Utrecht) Apost. Perfect. Kashmir en Kafiristan: S. de Jong (IJmuiden), P. de Vreede Gj^plft), G. Shanks, M. Doyle. BENOEMINGEN BIJ DE PATERS v. d. H. GEEST. In het Groot-Scholasticaat der Paters van de H. Geest te Gemert had Zaterdag 10 Juli na de Liturgische Plechtigheid der „Toewijding aan het Apostolaat" de be noeming en het afscheid plaats van de jonge Missionarissen, die aldaar hun stu dies voltooiden. Voor het Vicariaat Bagamoyo (Oost- Afrika) werden benoemd de weleerw. pa ters A. Blommaert uit Amsterdam, H. Guffens uit Deurne, P. Simons uit Partij - Wittem, P. Rijkers uit St. Oedenrode, B. Schelen uit Scheveningen. Voor hetzelfde Vicariaat werden benoemd de zeereerw. paters Th. de Vries uit St. Nicolaasga, tot nu toe Prefect der Studenten aan het Scholasticaat te Gemert en J. de Boer uit Haarlemmermeer, sinds een jaar verbonden aan het Noviciaat te Gennep; verder de Eerw. Broeders Gondulfus Jan sen uit Dommelen en Nicephorus Bas- tiaanse uit Breda. Voor de Apostolische Prefectuur Cu bango (West Afrika) werden aangewezen de weleerw. paters G. Pubben uit Reuver, A. Reynders uit Tilburg en M. Thijssen uit Zijtaart; voor de Missie Lounda, even eens in West-Afrika, de weleerw. paters J. Pijnenburg uit Tilburg en C. van Zijl uit Utrecht. De eerw. broeder Nereus Meyer uit den Haag ontving zijn benoeming voor het Bisdom Guadeloupe, Antillen. Als leeraren in het Missiehuis te Weert werden aangesteld de weleerw. paters J. v. Croonenburg uit Den Haag en A. Ver hoeven uit Budel. De zeereerw. pater J. Gijsen, tot nu toe pater spiritualis aan het Scholasticaat te Gemert, werd in dezelfde kwaliteit over geplaatst naar het Noviciaat te Gennep; de zeereerw. pater Jacques Striok, moraal- ONDERWIJS STUDENT EN VEÜEENIGING. Onze Katholieke studentengemeenschap heeft steeds met twee vooroordeelen te kampen. Eenerzijds van hen, die meenen, dat voor hun vorming de studie voldoen de is, anderzijds van hen, die slechts in het neutrale Corps een gepast studenten milieu zien. Door deze beide vooroordeelen een voor een te ontzenuwen, wordt vanzelf de betee- kenis der Katholieke Studentenvereniging voor iederen student duidelijk. In Katholieke niet-academische kringen heerscht vrijwel algemeen de meening, dat de student zich voor zijn toekomstige po sitie moet bekwamen door de studie en dat al het andere, het z.g. „studentenleven" overbodig en zelfs schadelijk is. Deze mee ning is een groote misvatting. De student wordt niet alleen gevormd door de studie, maar ook door een algemeene belangstel ling en den omgang met zijn medestu denten. Deze beide laatste factoren zijn niet minder voornaam dan de eerste. Waarin dient die algemeene belangstel ling te bestaan? Vooreerst behoort de student zijn gods dienstig leven te verdiepen. Hiertoe hebben de Vereenigingen de algemeene H. Mis der leden, de Maria-congregatie en den theo- logischen cursus. Vervolgens moet hij zijn vakstudie zien belicht door algemeene wijs- geerige beginselen en zijn geloof. Hiertoe dienen de vakdisputen, die binnen elke Vereeniging bestaan. Ten slotte dient hij zich een breeden kijk te verwerven op het leven en de cultuur. Vandaar biedt de Vereeniging hem gelegenheid tot wijsgee- rige -scholing, cultureele ontwikkeling en socialen arbeid. Laten de aanstaande studenten en hun ouders niet denken, dat dit alles ook wel buiten de Vereenigingen om te vinden is. De praktijk wijst anders uit. Laten zij er zich bovendien van doordringen, dat een arts, advocaat of leeraar, die gedurende zijn studie-jaren slechts de boeken van zijn eigen kleine vakje gezien heeft, groote kans loopt, in zijn functie te mislukken en zeker nooit tot een meer vooraanstaande positie op zal kunnen klimmen, daar hij anderen niet kan geven, wat hij zelf niet verworven heeft. De derde factor in de vorming van den student, welken ik noemde, is de omgang met zijn medestudenten. Het is een van ouds bekende waarheid, dat de mensch een sociaal wezen is. Dit wil zeggen, dat hij noch naar het lichaam, noch naar den geest zich zonder de hulp van anderen kan ont plooien. Daarom wordt de student, die niet verder komt dan den huiselijken kring en de Universiteit zeer ontoereikend gevormd. De student heeft voor zijn ontplooiing zijn collega's noodig en niet slechts zwaar boo mend over het vak," maar ongedwongen sprekend over alles en nog wat. Hiertoe moeten ie studenten der verschillende fa culteiten elkaar vinden. De aangewezen plaats hiervoor is "ie sociëteit der Studen- tenvereeniging. In het sociëteitsleven ont vangt de student een belangrijk deel van zijn vorming. Zijn kaï-akter krijgt door den omgang met anderen lijn en vastheid, zijn geest scherpte en ruimheid. Alles wat in vakdisputen, wijsgeerige, theologische en sociale studie-clubs aan kennis is opgedaan, komt in de ongedwongen gedachtenwisse- ling van het sociëteitsleven tot bezinking. Velen verkeeren in de meening, dat het sociëteitsleven van een studentenvereeni- ging een aaneenschakeling van ruwe tafe- reelen is. Vooral van den kennismakingstijd wordt dit gedacht. Men vergist zich hier in zeer. De kennismakingstijd dient om van de candidaten bruikbare vereenigingsleden te maken. De candidaat moet slechts, als iedere Hollandsche jongen, een beetje pla gerij verstaan. Daar wordt geen mishande ling voor aangewend. Anderen voeren tegen het sociëteitsleven aan, dat het te duur is. Hierop kan men antwoorden, dat het net zoo duur is, als men zelf wil. Niemand wordt gedwongen, geld uit te geven. Zelfs van de vereenigings- contributie kan men via den Moderator vrijstelling bekomen. Geheel anders zijn de bezwaren van hen, die alleen in de neutrale Corpora echte su- dentenvereenigingen zien. Uit het boven gezegde blijkt echter reeds duidelijk, dat de Katholieke studentenverenigingen te genwoordig geheel het studentenleven om vatten. Naast godsdienstige en cultureele organisatie is zij ook gezelligheidsvereeni- ging. Moge dit laatste element in de neu trale Corpora misschien nog meer gelegen heid tot ontplooiing bezitten, het eerste kan niemand daar vinden. En daar geen aankomend student volledig gevormd is, dient hij zich in ons milieu verder te ont wikkelen. Voor die vorming zijn enkele theologische lessen niet voldoende: de stu dent wordt gevormd door den omgang met zijn katholieke medestudenten. Om deze redenen zullen wij ons er steeds tegen blijven verzetten, dat Katholieke eerstejaarsstudenten lid van de neutrale Corpora worden. De gevaren zijn voor hen te groot en aan de Katholieke studentenver- eenigingen ontgaan krachten, die anders professor te Gemert, werd aangesteld als Prefekt der Fraters aldaar. Op denzelfden dag werden in de bui- tenlandsche Scholastikaten der Congrega tie van de H. Geest nog een honderdtal jonge Patens benoemd voor de andere Missiegebieden dezer Congregatie. Nieuwe katholieke kerk in Blaricum. De Aartsbisschop van Utrecht heeft he denmorgen te Blaricum een nieuwe kerk geconsacreerd. Op den vooravond werd voor Mgr. een défilé gehouden. Snel mooi bruin door AMILDA-zonnebruincrêmej ook bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 46 ÜS misschien zeer goed aangewend hadden kunnen worden. Geen bezwaar hebben de meeste van ons er tegen, wanneer een student na eenige jaren naast het lidmaatschap onzer Ver eeniging ook het Corpslidmaatschap op zich neemt. Juist door de vorming bij ons opge daan, zal hij dan een goeden invloed op zijn neutrale omgeving kunnen hebben. Men moet niet meenen, dat wij ons in een onvruchtbaar isolement wenschen op te sluiten. De Katholieke studenten onder houden op tal van wijzen het contact met hun Protestantsche college en de leden der neutrale Corpora. Dit contact is nuttig en noodig. Noodig, omdat het den offensieven geest wakker houdt, die het Katholicisme noodzakelijk moet kenmerken. Ik hoop, dat deze enkele regelen iets mogen bijdragen, om de vooroordeelen te gen de Katholieke studentenvereenigingen weg te nemen. Voor verdere inlichtingen omtrent het Katholieke studentenleven wende men zich tot het „Bureau der Unie van R.K. Studen tenvereenigingen in Nederland", Rapenburg 24, Leiden. B. DELFGAAUW, h. t. Praeses der Unie van R.K.S.V. UIT DE OMGEViNG DE KWAKEL. BOERENWONING MET HOOITAS AFGEBRAND. Hooibroei de oorzaak. Op de boerderij van D. van Egmond, nabij het stoomgemaal „De Voogd" onder De Kwakel werd gistermiddag omstreeks een uur de temperatuur van de hooitas te hoog bevonden. Ten einde deze te doen len, werd een gat in het hooi gemaakt, waarna men den maaltijd ging gebruiken. Waarschijnlijk heeft de wind in het gat gestaan en de hitte aangewakkerd, hoe het zij, na enkele oogenblikken stond de hooi tas, die met de woning en de schuur onder een dak is gelegen, in vlammen. De brandweer van Vinkeveen was spoe dig ter plaatse ne stelde alle pogingen in het werk om het vuur te stuiten, doch zij kon niet verhinderen, dat fyooitas en wo ning in de asch werden gelegd. Slechts de schuur wist zij te behouden. I4SSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Vrijdag 16 Juli a.s. des avonds om 8 uur, ten gemeentehuize, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Gewijzigde regeling wethouderspen sioenen. 2. Vaststelling van een capitulan- tenverordening. 3. Verkoop van een per ceel. teelland. 4. Conversie van een geld- leening. 5. Aanvulling van het grondvoor- schot, verleend aan de R.-K. Woningbouw- vereeniging „Het Gezinsbelang". 6. Aan vulling van vacatures in: a. de commissie voor sociale aangelegenheden; b. de com missie ter behartiging van de belangen der bij de gemeente tewerkgestelde werkloo- zen. 7. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Vaststelling kohier hondenbelasting 1937. Wethouders-pensioenen. De commis sie van voorbereiding aangaande de pen sioneering van wethouders in deze ge meente heeft de navolgende praeadvies aan den Raad gezonden: Bij schrijven van 17 Juni 1937 deelen Ged. Staten dezer provincie mede, dat zij in principe geen bezwaren hebben tegen de door den Raad in zijne vergadering van 5 Mei 1937 vastgestelde verordening, rege lende de pensioneering van de Wethouders dezer gemeente en van hunne weduwen, doch dat zij van oordeel zijn, dat het niet gewettigd is te achten elk jaar dienst als wethouder met een pennsioen van ruim 4 pet. van de laatstelijk genoten wedde te vergelden. In verband hiermede verzoe ken zij te bevorderen, dat de verordening in dier voege wordt gewijzigd, dat het pen sioenpercentage wordt vastgesteld op 2 1/2 pet. van de laatstelijk genoten wedde per dienstjaar. Voorts is genoemd college van oordeel, dat de toekenning van pensioen aanspraken aan de weduwe van een over leden wethouder gepaard behoort te gaan met de invoering van de verhaalsbepaling. Ten slotte wordt het wenschelijk geacht, dat de toe te kennen pensioenen, behalve- aan de laatst genoten wedde, ook aan een bepaald bedrag worden gebonden, te be palen op 50 pet. van de tegenwoordige wedde (maximum pensioen ƒ265. Gelet op de redactie van dit schrijven, werd gemeend, dat de bezwaren van Ge- deputeere Staten niet van principieelen aard waren, waarom de Burgemeester en de Secretaris de verordening nader monde ling hebben toegelicht. Bij dit onderhoud bleek echter, dat de gewenschte wijzigin gen door genoemd college vastgestelde richtlijnen zijn en als eisch voor de goed keuring worden gesteld. Ofschoon de commissie zich met de aan gegeven wijzigingen niet kan vereenigen, meent zij, dat het in de gegeven omstandig heden het beste is zich er mede te vereeni gen, om te voorkomen, dat de billijk ge achte pensionneering van de wethouders en van hunne weduwen niet geheel in gevaar komt. In verband daarmede stelt zij voor het raadsbesluit van 5 Mei 1937 te dezer zake in te trekken en de hierbij gaande nieuwe verordening vast te stellen. Capitulanten-verordening. B. en W. hebben aan den Raad dezer gemeente, in verband met de vast te stellen capitulan- tenverordening in deze gemeente praead vies uitgebracht. De in deze verordening bedoelde ambten en betrekkingen zijn: Arbeider in alge- meenen dienst. Wegwerker. Terreinwerker. Autobestuurder. Meteropnemer-geldopha- ler. Voorschot Woningbouw. Aan de Wo ningbouwvereniging „Het Gezinsbelang" heeft de Raad dezer gemeente bij zijn be sluit van 30 Januari 1936, o.m. een grond- voorschot toegekend van 23.100 voor den bouw van 37 woningen. Dit voorschot blijkt thans niet voldoende geraamd te zijn en wordt, in verband met bijkomende werken en renteverlies, overschreden met 781. Van den Minister van Sociale aangele genheden is bericht ingekomen dat op ver hooging van dit grondvoorschot kon wor den gerekend. In verband met een en an der stellen B. en W. den Raad der gemeen te voor om aan de R.-K. Woningbouwver- eeniging „Het Gezinsbelang" in de plaats van een grondvoorschot van ten hoogste 23.100 een grondvoorschot van ten hoog ste 23.881 te verleenen. Personalia. -Voor het ULO-diploma zijn geslaagd onze plaatsgenooten R. Se- gers J.P.Zn., G. de Jong en C. van der Spruijt. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de raad onzer gemeen te in openbare vergadering op het raadhuis bijeen, onder voorzitterschap van burge meester A. j. v. Gerrevink. Afwezig waren weth. Zandbergen, alsmede de heeren Spreij en Kruizinga. Na de opening en vaststelling der notulen werd het eenige punt van de agenda aan de orde gesteld, betreffende een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland houdende mededeeling dat op Dinsdag 20 Juli a.s. in het gebouw van het Provinciaal Bestuur verslag zal worden uitgebracht inzake de bezwaren in gediend tegen de herziening van het uitbreidingsplan der gemeente Oegstgeest. De raad kan zich daar laten vertegenwoordigen, zoodat de voorzitter aan den raad voorstelt 3 personen daarvoor te verkiezen. Op een vraag van den heer Smits en den heer Bakker wat op die samenspreking pre cies behandeld zal worden, antwoordt de voorzitter dat hij in comité-generaal hier over nadere mededeelingen zal verstrekken. Door hem wordt mededeeling gedaan, dat hij zelf mede den raad zal vertegen woordigen en verder noemt hij de beide wethouders, den secretaris en den archi tect, den heer Verhagen, als ter zake kun- digen. De heer Bakker vindt het prijzenswaardig dat de voorzitter den raad wil vertegen woordigen en brengt hem daarvoor dank. Bij de stemming die hierna gehouden wordt, verkrijgt men tenslotte een afvaar diging bestaande uit het college van B. en W. met den secretaris, den heer Verhagen en het raadslid Bakker. De heer Bakker verklaart zich bereid om mede deze zaak te behartigen, waarna de voorzitter de openbare vergadering sluit en de raad overgaat in comité-generaal. Concert. Gisteravond gaf de R. K. Har monie „Triumph", onder leiding van den heer C. de Haan, een concert voor de ver pleegden van Endegeest. Dit concert, be gunstigd door het mooie weer, werd ook door enkele doktoren met hun huisgenooten bijgewoond. Namens den directeur, dr. Stuurman, dankte dr. Jelgersma directeur en leden voor het gebodene. UITHOORN. Nieuwe conservenfabriek. Vrijdagmor gen is onder zeer groote belangstelling ge opend de N.V. Conservenfabriek „De Hoorn". Bloemenmanden versierden het lokaal, waar de heer Th. Steenkamp zijn welkomstwoord sprak tot den regeerings- commissaris Valstar, den burgemeester van Uithoorn Koot en zijn echtgenoote, de zeer eerw; geestelijkheid en de familitleden van den heer Steenkamp. De officieele opening verrichte de heer S. Zwanenburg. Tevens werd het 10-jarig bestaan der Baconfabrie- ken herdacht. Alsnog voerden het woord de heeren Val star, J. P. Engel en de Pee, bedrijfsleider der fabriek. Hierna werd men in de gele genheid gestelde de fabriek te bezichti gen. TER AAR. Goed geslaagd. De excursie van de leerlingen van den tuinbouwcursus naar het Westland, onder leiding van den heer van Loo, is voor hen een leerzame les geweest. Eerst werd een kweekerij bezichtigd te Leidschendam en te Naaldwijk, voorts heeft men langen tijd vertoefd op de Rijks proeftuin. Als een toegiftje zijn zij nog naar Hoek van Holland gegaan om de zee van nabij te zien. Tegen den avond keerde het gezel schap huiswaarts. WARMOND. Kostelooze rijwielplaatjes. Zij, die meenen in aanmerking te kunnen komen voor een kosteloos rijwielplaatje voor het jaar 19371938, kunnen zich op Dinsdag 20 Juli a.s. des avonds van half 7 tot half ne gen vervoegen in het lokaal der arbeids bemiddeling en op Zaterdag 24 Juli a.s. des middags van 2 tot 4 uur eveneens in ge noemd lokaal, waar de commies-dienstge- leider der directe belasting voor deze aan gelegenheid zitting zal houden. Waterkamp. Op de plassen alhier zal door de vereeniging tot bevordering van de watersport onder de jongeren een wa terkamp worden georganiseerd, en wel voor de meisjes van 21 Juli tot en met 30 Juli en voor de jongens van 31 Juli tot en met 9 Augustus. Naar men ons mededeelde be staat hiervoor zeer groote belangstelling. Concert. De R.-K. Muziekvereeniging zal bij gelegenheid van de Kaagweek op Zaterdag 17 Juli a.s. een uitvoering geven op de gemeentelijke muziektent. Zooals steeds zal ook dit jaar voor deze uitvoe ring wel zeer groote belangstelling bestaan, gezien de vele vreemdelingen die op dien dag in de gemeente vertoeven. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Wordt de WilheLmïnavereeniging ontbonden? Door de Wilhelmina-Vereeniging wordt Donderdagavond een vergadering gehou den, teneinde te trachten een kinderfeest te organiseeren. Indien evenwel geen voldoende belang stelling aan den dag wordt gelegd, bestaat de mogelijkheid, dat tot liquidatie der ver eeniging zal worden overgegaan. Verkoop Bouwgrond. B. en W. deelen Den Raad mede, met den heer S. D. van Hemsbergen, aannemer, alhier, tot over eenstemming te zijn gekomen omtrent de voorwaarden van verkoop van een perceel bouwgrond, deels gelegen aan de Vondel straat, deels aan de Toussaintstraat, groot ongeveer 1967 M.2., voor den prijs van ƒ9300 in totaal. De bouwgrond gelegen langs den openbaren weg is bestemd voor den bouw van negen middenstandswonin gen, het middenterrein voor handel of nij verheid. Geslaagd. Geslaagd voor het Mulo-di ploma A.: A. v. d. Sandt, A. v. d. Putten; A. v. d. Kant, alleen leerlingen der R. K. Far. School; voor hetzelfde diploma slaag den: W. v. d. Helm, J. Jongenburger, W. de Goede te Alphen en H. Ahles te Nieuw koop. Nachtveiligheidsdienst. Alhier is een Alphensche Nachtveiligheidsdienst opge richt. Ondernemers zijn de heeren Splin ter en Roest. Aanrijding. In de Emmalaan werd gisteren de bestelauto van v. V, uit Ha- zerswoude door een truck met steenen aangereden, welke laatste bestuurder te veel naar links reed. De bestelauto werd belangrijk beschadigd; de bestuurder der truck reed door; letter en nummer van zijn wagen zijn echter bekend. KOUDEKERK. FietspïaatjesOp Maandag 19 en Woens dag 21 Juli a.s. des nam. van 7 tot 10 uur is er ten huize van den heer Bos, Assistent dienstgeleider te Hazerswoude Rijndijk ge legenheid tot het aanvragen van een kos teloos rijwielbelastingmerk. Dit geldt voor Koudekerk en voor Ha zerswoudeRij ndij k. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Schipbreuk (Steffi Duna Regis Too- mey). Hiep-hoera-hoera! (Wheely Woolsey) Sensatie Komisch Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. Volwassenen Lido: De Passagier des Doods (Peter Lorre) Schooiertjes (Freddie Bartholemew Jackie Cooper Mickey Roomey). Sensatie Realistisch Dag. 8.1511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxor: De Kroongetuige (Sybille Schmitz). Het complot der Ze ven. (Edmund Lo we Constance Cummings). Dramatisch Sensatie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: Angst. (Gaby Morlay Charles Vanel). Ons is niets te dol (Bing Crosby Charles Ruggles). Dramatisch Komisch Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10