De nationale zeilwedstrijden van de Braassemermeer De internat, tenniskampioen schappen te Noordwijk. MAANDAG 12 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Van der Mey wint de Regenboogklasse Strijd tusschen Heinen en Benthem v. d. Bergh in de Drakenklasse. DE EERSTE DAG Het tweedaagache zeilensfeëst van de zell- vereeniging „Braassemermeer" is Zater dagmiddag ingezet met frisch, ietwat guur weer, doch voor de zeilers was het uitste kend, want er stond 'n flinke bries, iets wat we op vorige zeilfeesten op deze plassen wel eens gemist hebben. Hoewel het aantal inschrijvingen niet ge ringer was dan voorgaande jaren, bleef het toch erg kalm op dezen openingsmiddag. Behalve van de zijde der deenemers was er dan ook weinig belangstelling. Men hoopt echter, dat het weer heden iets meer meewerkt, dan kan er nog veel goed ge maakt worden. Jammer was het, dat de deelneming in de 45 M2 kruiserklasse slechts tot één be perkt bleef. Alleen C. A. Vermaat had met zijn Walta ingeschreven, doch aangezien hij geen tegenpartij had, kwam ook hij niet uit. Wijl de wind uit het Noord-Westen woei, werd de z.g. „gele baan" gezeild, d.w.z. van de startlijn naar het Paddegat, Roelofarens- veen, de Leidsche Vaart en Jachthaven. De rakken PaddegatRoelofarendsveen en lagen in den wind en daar werd inderdaad ook de meeste strijd geleverd. De Regenboogklasse A startte te 3.35 uur. Leen de Wit ging op het vallen van het startschot over de lijn van afvaart, onmid- lijk gevolgd door Jan de Vries, Willem v. de Meij, Cor v. Staveren, Klingen en ten slotte F. P. Bos. Deichmann en Bergsma ontbraken op het appèl. Voor den wind ging het naar het Paddegat, waar Cor van Sta veren de leiding had. Jan de Vries volgde als tweede en Leen de Wit was tot de der de plaats afgezakt. Bij het opkruisen kwam Willem v. d. Meij hoe langer hoe meer naar voren, zoodat hij tenslotte op de derde plaats kwam achter v. Staveren en de Vries.. Na het tweede kruisrak had de Lei- denaar nog meer winst geboek en met ge ring verschil op v. Staveren ging hij als tweede en tweede ronde in. Toen had hij evenwel het ongeluk den boei te raken en hij gaf op. Het verdere verloop bracht in zooverre weer wijzigng, dat Bos zijn plaats aan de Vries verloor. De uitslag werd tenslotte: 1. Hollandia, st. Cor v. Staveren; 2. Saender, st. Leen de Wit; 3. Kikker, st. Jan de Vries; 4. Holland II, st. F. P. Bos. In de Regenboogklasse B startten vier deelnemers, n.l. Blickman, v. d. Giesen, Lioni en Tj. Maas. In de tweede ronde was de volgorde: v. d. Giesen, Lioni, Blickman en Maas. De tweede ronde leverde verder geen verrassingen op, zoodat de uitslag werd: 1. Maas, st. A. C. v. d. Giesen, 2. Phlip, st. J. Lioni. In de Drakenklasse stonden' acht schepen ingeschreven, waarvan er twee enkele mi nuten te laat startten. Mevr. v. Eij kelen had blijkbaar kort voor den start pech, want zij bleef met haar „She" eenigen tijd voor de startlijn manoeuvreeren, terwijl Mor et wegens te late aankomst over tijd startte. Na het vallen van het startschot was jhr. v. Benthem v. d. Bergh het eerst weg, doch Heinen volgde van dichtbij, terwijl de volgorde der overigen was F. Duerr, v. Lianden, F. Meijer en Carpentier. Bij het ingaan van de tweede ronde had Jan Heinen zich weer een goeden voor sprong weten te verzekeren op jhr. v. Benthem v. d. Bergh, terwijl Carpentier tot de derde plaats was doorgedrongen. In de tweede ronde zeilden de Draken een prachtigen wedstrijd, want Heinen zoo wel als v. Benthem v. d. Bergh slaagden erin hun vijf minuten lateren start op de Regenbogen B geheel in te loopen, zoodat zij zelfs nog eerder binnenkwamen. De uitslag werd: 1. Janmaat, st. Jan Hei nen, 2. Cavalier, st. jhr. E. G. van Ben them v. d. Bergh; 3. Thedo II, st. A. Car pentier; 4. St. Joris, st. F. Meijer. In den laatsten start van dezen middag gingen de deelnemers der Pampusklasse in den strijd. Van de zes A-klassers waren er slechts drie present, terwijl de eenige B-klasser het viertal vlmaakte. Deze, de Wildebras van Wim de Vries Lentsch Jr., maakte nog den besten start, want Hofkes, door Dam me, over de startlijn gedrukt, startte met dezen te vroeg en werd teruggeroepen, ter wijl Reitsma als tweede weg ging. In de eerste ronde kreeg deze echter een aanva ring zoodat hij den strijd opgaf. Willem de Vries Lentsch wist zijn voorsprong in de eerste ronde op fraaie wijze te behouden met Damme op de tweede en Hofkes op de laatste plaats. Deze maakte echter een prachtige race in de tweede ronde, wist de leiding te nemen en tenslotte met eenigen voorsprong te winnen. De uitslag werd: 1. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes, 2. Wildebras, st. W. de Vries Lentsch Jr., 3. Donderkopje, st. J. P. Damme. DE TWEEDE DAG De tweede dag van de zeilwedstrijden van de Braassemermeer begon al heel slecht. Een koude gure Noord-Westen- wind, die soms op den storm ging gelijken, deed het water hoog opzwiepen. Hield de wind het aanvankelijk nog droog, later was dit ook niet meer het geval, want zoo dra klonk het eerste startschot of klette rende regenbuien deden de weinige vroe ge enthousiasten ijlings een goed heenko men zoeken. Tegen de middagwedstrijren evenwel won de zon het pleit en toen was alle ellende geleden. Evenals Zaterdag werd de „gele baan" gezeild. En de „Draken" openden de dag met een goede race. Jan Heinen, de win naar van Zaterdag, begon met ook den ochtendwedstrijd te winnen. Een ieder dacht, dat hij ook de middagrace voor zijn rekening zou nemen, temeer, daar hij steeds de leiding had gehad. Het werd nog beter voor hem toen zijn gevaarlijkste concur rent, de Cavalier van Jhr. van Benthem v. d. Bergh, op eenigen afstand vóór de finish •zijn fok bijna verloor. Maar toen maakte Heinen de groote fout door het wat te ge makkelijk op te vatten, waardoor hij te laat overstag ging. Dankbaar werd van deze fout geprofiteerd en met een klein verschil wist de Cavalier het eerst de finish te passeeren. Het was een pracht race. Bij de Regenboog A werd na een span neenden wedstrijd de Leede III bestuurd door W. v. d. Meij, eerst daarmede gelijk komend met den winnaar van Zaterdag, Cor van Staveren, zoodat de middag-race de beslissing moest brengen. Des middags was het juist wëer andersom en werd v. Stave ren één en moest v. d. Meij zich met de tweede plaats tevreden stellen. Vooral de finish was schitterend. Nagenoeg gelijktijdig kwamen vijf Re genbogen binnen, zoodat het op honderd meter voor het eind nog absoluut onzeker was wie de zegepalm weg zou dragen. In de Regenbogen B werd beide malen A. C. v. d. Giesen eerste, daarmede den eer sten prijs in de wacht slepend. De Olympiajollen gaven geen groote deelnamt te zien. 's Morget s startten er drie wtarvan er nog een opgaf; 's middags echter was dit aantal tot vijf gestegen. J. H. H. J. de Jong zeide een nieuwe boot, „Zonneweelde" en wist beidemalen met grooten voorsprong als eersten te eindigen. In de Pampus-klasse wist W. de Vries Lentsch zijn nederlaag van den vorigen dag geheel té reduceeren door nu beide malen als nummer één te eindigen, daarmee toch nog den eersten prijs verdienend. De Norremeer werd 's morgens tweede, maar 's middags moest met de derde plaats ge nogen genomen worden omreden Reitsma met zijn Ruiter ook wel eens nummer twee wilde worden. Bij de Sharpies waren de gebroeders Nauta beiden weer present. De oudste der gebroeders zeide de Spitsmuis, terwijl de jongste de Dinges voor zijn rekening had genomen. Deze laatste zeilde met een be manning welke nog nooit in een Sharpie als zoodanig dienst gedaan had. Erg ver wonderlijk was het dan ook niet, dat hij na de eerste ronde op moest geven. Zijn be- mannig durfde het door het woelige water niet meer aan. J. H. Nauta maakte het evenwel weer goed door met een straatlengte als eerste te eindigen. De tweede wedstrijd nad de Dinges een andere bemanning opgezocht en vol goeden moed werd gestart. Bij het ingaan van de tweede ronde lag de Spits muis vooraan, op eenige meters gevolgd door de Dinges met W. Nauta en Zijn nieu we bemanning. Even voor de finish kwam de Pierewiet van Stork, die intusschen ge weldig ingeloopen was, gevaarlijk opzetten en hc-t mocht hem zoowaar gelukken nog juist de overwinning aan de Nauta's af te nemen doordat deze laatsten juist even te laat overstag gingen. De beide jollenklasse waren bevredigend bezet. De pas ingschreven jol „Snobal" van D. van Brummelen, werd beide malen win naar in de A-klasse. In de B-klasse was het een afwisselend succes. Jammer was het, dat velen des morgens veel water binnen kregen en op moesten geven. Een volgeloo- pen jol zorgde nog voor eenige „vroolijke" oogenblikken. De inzittenden konden evenwel zwemmen als waterratten, zoodat gevaar verre te zoeken was. De uitslagen: Ochtendwedstrijden: Dra kenklasse: 1. Janmaat, st. J„ Heinen, 2. Ca valier, st. Jhr. Mr. E. G. Benthem v. d. Bergh, 3. She, st.vr. mevr. E. F. Eijkelen, 4. Thedo, st. A. Carpentier, 5, Zilvermeeuw st. B. J. Moret. Regenboogklasse A: 1. de Leede III, st W. v. d. Mey, 2. Saenden, st. L. de Wit, 3. Holland II, st. R. P. Bos, 4. Hollandia, st. C. van Staveren. Regenboogklasse B: 1 Maas, st. A. C. v. d. Giesen, 2. Darling, st. J. R. Blickman, 3. Phlip, st. J. Lioni. Olympiajollen: 1. Zomermeelde, st. J. H. H. J. de Jong, 2, Borreltje, st. H. Coops. Pampusklasse: 1. Wildebras, st. W. de Vries Lentsch, 2. Norremeer, st. ir; J. C. P. Horkes, 3. Ruiter, st. R. Reitsma, 4. De Steur, st. L. v. d. Steur, N.N. 16 M2.: 1. Swalker m, st. R. Mees, 2 Flamingo, st. C. Flemming, 3. 't Zwijntje, st. W. N. Blankevoort. 12 M2. klasse: 1. Spitsmuis, st.. J. H. Nauta, 2. Ronny III, st. Chr. Overmans. 3. Pierewiet, st. P. C. W. Stork, 4 Ronny II, st. Fr. Overmans. 12 Voetsjollen klasse A: 1. Snobal, st. D. van Brummelen, 2. Sunny Side Up, st. J. T. Leenen, 3. Sirene, st. K. H. Warburg, 4. Marionet, st. R. Venema. 12 Voetspollen klasse B: 1. Klaverdrie, st. J D. v. Kampen, 2. Henny, st. H. Warners, 3. Fra Diavolo, st. W. Schippers, 4. Don Quichotte, st. J. P. Brouwer. De middagwedstrijden: Drakenklasse: 1. Cavalier, st. Jhr. Mr. E. G. van Benthem v. d. Bergh, 2. Janmaat, st. J. Heinen, 3. She, stuurvr. mevr. E. F. Eykelen, 4, Thedo II, st. A. Carpentier. Regenboogklasse A: 1. Hollandia, st. C. van Staveren, 2. de Leede III, st. W. v. d. Mey, 3. Eelko, st. W. Bergsma, 4. Holland II, st. F. P. Bos. Regenboogklasse B: 1. Maas, st. A. C. v. d. iGesen, 2. Darling, st. J R. Blickman, 3 Tjebbe, st. J. W. Maas. Ölympiajollen: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong, 2. Borreltje, st. H. Coops, 3. Wardy, st. R. Lemstra, 4. Goesting, st. W. Ritman. Pampus-klasse: 1. Wildebras, st. W. de Vries Lentsch, 2. Ruiter, st. R. Reitsma, 3. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes. N.N. lë M2. klasse: 1. Swalker III, st R. Mees, 2. Flamingo, st. C. Flemming, 't Zwijntje opgegeven 12 M2. klasse: 1. Pierewiet st. P. C. W. Stork, 2. Spitsmuis, st. J. H. Nauta, 3. Din ges, st. W. Nauta. 12 Voetsjollen klasse A: 1. Snobal, st. D. van Brummelen, 2. Sirene st. K. H. War burg, 3. Sunny Side Up, st. J. T. Leenen, 4. Hans, st. A. H. van Vliet, 12 Voetspollen klasse B: 1. De Glipper, st. J. G. Tims, 2. Henny, st. H. Warners, 3. Notedop, st. P. A. de Jong, 4. Fra Diavolo st. W. Schippers. De Italiaan De Stefani onttroond door den Joegoslaaf Kukuljevic MEJ. ROLLIN COUQUERQUE VERSLAAT MEJ. TERWINDT Drie titels voor mej. Couquerque en Kukuljevic DE HALVE EINDSTRIJDEN. De Stefani (Italië) en Kukuljevic (Zuid- Slavië. In de finale van het heeren-enkel- spel en de dames Rollin Couquerque en Terwindt finalisten in het dames-enkelspel. Dat is het belangrijkste resultaat van den voorlaatsten dag der internationale kam pioenschappen op de banen van de Noord wijksche Sportvereeniging. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat alles, op dezen vierden wedstrijddag vastgestelde partijen gespeeld zouden wor den. In den vroegen middag was het weer allesbehalve ideaal. Dikke zwarte wolken barstten zoo nu en dan boven Noordwijk los, doch om ruim twee uur werd het ge lukkig droog, waardoor het programma tegen de verwachting in toqh nog afge werkt kon worden, met uitzondering van de finale in het gemengd dubbelspel, die in verband met het zware programma der betreffende spelers en speelsters en het reeds vergevorderde uur tot Zondag werd uitgesteld. Begonnen werd met de halve finales in het heeren-enkelspel. Van Swol moest het opnemen tegen den Italiaan De Stefani, winnaar van het tournooi van het vorige jaar. De Amsterdammer begon deze partij 'heel goed, buitengewoon goed zelfs. De Stefani kreeg tot verbazing der toeschou wers geen voet aan den grond. Met een overrompelend enthousiasme, gesteund door een bijzonder goede techniek en tac tiek, maakte Van Swol de eene game na de andere. De eerste set werd 62 voor Van Swol, die vol goeden moed de tweede set begon. Echter bleek toen aldra, dat hij in de eerste set al zijn kruit had verschoten; de Italiaan vond zijn eigen spel terug, drong van Swol steeds verder in een ver dedigende positie en won achter elkaar op overtuigende wijze drie sets (61, 61, 60) en daarmede de partij. Heynen sneuvelde in de halve finale te gen Kukuljevic, echter niet eerder dan na een harden strijd, hetgeen voldoende blijkt uit de score: 64, 63, 97. Er interes sant was deze partij overigens niet.- De taaie Hagenaar verdedigde zich krampach tig, doch tegen het technisch betere en ge- routineerder spel van den Joegoslaaf was hij tenslotte niet opgewassen, hetgeen ook heelemaal niet te verwonderen was. De finale in het heeren-enkelspel wordt heden dus uitgevochten tusschen den Italiaan en den Joegoslaaf. Onze dames deden het in de halve finales veel beter. Mej. Terwindt won in twee sets van mej. Kappel: 63, 64, een vol komen regelmatige overwinning, die geen moment gevaar liep. Een heel wat zwaardere partij £ad mej. Rollin Couquerque in de Duitsche kam pioene mej. Horn, tegen wie zij de jaatste jaren reeds herhaalde malen uitkwam en van wie zij den laatsten tijd steeds verloor, zij het dan ook op het nippertje. In eigen milieu en voor eigen publiek kreeg onze oud-kampioene een schoone kans om revanche te nemen en niet alleen voor haarzelf, maar ook-voor.de vele sport vrienden, die de partij bijwoonden, was het een groote voldoening en een prettige verrassing, dat zij deze gelegenheid niet voorbij liet gaan. Maar dat viel heusch niet mee. Het werd een verwoede strijd, die buitengewoon interessant en spannend was en waarin aan beide speelsters het uiterste werd gevergd. De eerste set was voor onze landgenoote met 64, de tweede won de Duitsche met 6O, een score, wel ke oogenschijnlijk een gropt overwicht van de Duitsche kampioene zou doen vermoe den, maar dat was toch heelemaal niet het geval. Op de beslissende momenten wilde het mej. Rolin Couquerque niet lukken, en zoo won zij geen enkele game. In de derde set nam onze landgenoote in zeer korten tijd een 3O voorsprong. Toen even- Wel verslapte haar spel en het werd 33. Met korte slagen na lange ralleys, waar de Duitsche geen vat op kon krijgen, ver grootte zij haar voorsprong daarna tot 53 Wel liep de Duitsche den achterstand hier na tot 54 in, doch de overwinning liet mej. Rollin zich niet meer ontgaan (64). Een fraaie prestatie, die door het publiek, dat de partij in ademlooze spanning had gevolgd, hartelijk werd toegejuicht. In de finale dames-enkelspel kwamen dus twee Nederlandsche speelsters. In het heeren-dubbelspel sneuvelde ge heel volgens de verwachtingen het duo van der HeideVan Olst tegen het dubbel Gallèpe-Hall (6—1, 7—9, 6—1, 6—3). Hughan en van Swol verging het tegen Ku kuljevic en Moreau al niet vee lbeter, al was het verschil in deze partij uitermate gering, hetgeen wel blijkt uit de score: 6—4, 2—6, 6—0, 2—6, 6—4. Vijf sets wa ren er dus voor noodig om in deze partij tot een beslissing te komen en alleen reeds de score in de vijfde set is een bewijs voor het geringe krachtsverschil tusschen bei de dubbels. Ook in het heeren-dubbelspel dus een finale tusschen twee buitenlandsche dub bels. In de halve finale van het dames-dub belspel tusschen de Duitsche speelsters Hom en Kappel tegen mevr. Boutmy en mej. Mechel wonnen de eerstgenoemden met de overtuigende cijfers 62, 61, het geen wel te verwachten was. Mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt sloegen de dames Kraus en Kovac (63, 97), zoodat deze finale uitgevochten moest worden tusschen een Nederlandsch en een Duitsch dubbel. De uitslagen luidden: Heeren-enkelspel: De Stefani slaat Van Swol 26, 61, 61, 60. Kukuljevic sl. Heynen 64, 63, 9—7. Dames-enkelspel: Mej. Terwindt slaat mej. Kappel 63 64. Mej. Rollin Cou- querqueKslaat mej. Horn 64, 06 64. Heeren-dubbelspey: Kukuljevic en Mo reau slaat Hoeke en Van Swol 64, 26, 60, 26, 64 Galeppe en Hall slaat van der Heide en Van Olst 61, 79, 61, 63 Dames-dubbelspeir Mej. Hom en mej. Kappel slaan mevr. Boutmy en mej. Me chel 62, 61;- Mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt slaan mej. Kovac en mej. Krauss 63 97. DE EINDSTRIJDEN. De laatste midldag der Noord wij ksche kampioenschappen werd een zeer lange, maar er is afwisseling genoeg geweest, vooral in de enkelspelen, die den inzet van dezen middag vormden. En hoe! De Stefani, viervoudig kampioen werd gesla gen door den Zuid-Slaviër Rukuljévic, nadat de Italiaan met 75, 75 de leiding had gehad. En daarnaast, op de derde baan speelde mej. Rollin Couquerque een revanche partij tegen mej. Terwindt, die na het winnen van den'eersten set vrijwel kans loos geslagen werd. De Stefani tegen Kukuljévic. In het heer en enkelspel trof het ons hoe Kukuljévic telkens sterk naar voren kwam. Na 'n gelijkopgaanden strijd in den eersten set kwam hij in den tweede op 30, maar De Stefani voelde het ge vaar als het ware aan. Zijn anders zoo be kende vastheid van spel, in forehand links zoowel als rechts, door het opdrin gerig spel van den Zuid-Slaviër aan het wankelen, keerde telkens nog tijdig te rug, zoodat de eerste twee sets voor de Stefani waren. In den derden set echter was Kukul jévic onweerstaanbaar. Hij kwam weer op 30 voor, doch weer leek het, of hij zou verliezen toen hij een roller op de service van De Stefani in het net sloeg (31), maar nu zette hij de tanden op elkaar en gaf zijn tegenstander geen kans meer, zoodat hij met 61 won. De vierde set leverde hetzelfde beeld als de eerste. Na 22 kwam Kukuljévic op 42, doch mede door het verliezen van zijn service werd het 45. Nog één punt had de Stefani noodig om zijn kampioen schap te hernieuwen, doch het mocht niet zoo zijn. Door drie games in zijn voordeel te eindigen won Kukuljévic zijn tweeden set en de partijen stonden gelijk. Dan de beslissende set: in een ommezien stond De Stefani op 20 voor. Kukuljévic was er heelemaal uit. Zou hem dan toch de overwinning nog ontgaan? Hij herstel de zich fraai, passeerde de Stefani met lange volleys of korte drives in de hoe ken, juist over het net, het werd 22, 42, 52Nog één punt is er noodig, maar nu haalt De Stefani weer op, tot 54 zelfs, een sterke drive van den kam pioen volgde, maar Kukuljévic overwon de laatste mosilijkheden en won met 64. De Stefani was onttroond. De partij had twee uur geduurd. Mej. Terwindt geslagen. 'n Merkwaardige strijd werd in het da mesenkelspel gevoerd tusschen mej. Rol lin Couquerque en mej. Terwindt. 't Was geen fraaie strijd, de dames le ken te veel vreesachtig voor elkaar en riskeerden niets. Het scheen of mej. Terwindt korte met ten met mej. Couquerque zou maken. In betrekkelijk weinige oogenblikken ha$ zij den eersten set met 61 gewonnen.... Doch in den tweeden set was zij even spoedig met 62 geslagen en ook in den derden set ging het dien kant op. Met 40 kwam mej. Couquerque voor. Dan wijzigde zich plotseling het spelbeeld. Het werd 44. Beide speelsters stonden thans precies gelijk. Dat herhaalt zich, één, twee keer, zelfs driemaal. Zoo werd .het 77. De partijen wegen volkomen te gen elkaar op, maar de meerdere routine van mej. Couquerque brengt haar na lo- vegame op 87, om tenslotte na eenig rallie-vuurwerk met 97 te winnen. Het heerendubbelspel. 'n Levendige strijd werd in het heeren- dubbel gespeeld tusschen Kukuljévic Moreau en GallèpeHall. Sterk wisse lend waren hier de kansen en daardoor was de partij aantrekkelijk. Kukuljévic en zijn partner wonnen den eersten set met 62, verloren dan met 64, doch eindigden den derde meer met 62. De vierde set was weer voor de te genpartij. Gallèpe en Hall kwamen n.l. op 30, moesten daarna een game aan hun tegenstanders laten (31), maar ein digden den set met 61. Weer was de stand dus gelijk. De vijfde set was niet van spanning ontbloot. Tot viermaal toe stonden par tijen gelijk, maar de twee beslissende games eindigden in het voordeel van Ku kuljévicMoreau, die daardoor de partij wonnen met 62, 46, 62. 16, 64. Kukuljévic had hiermede zijn tweeden titel binnen. Maandag

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9