MAANDAG 12 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zititng gebouw St. Vinc.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. Excursie naar „Ons Genoegen". Gistermorgen heerschte er al vroeg op de Volkstuinen van „Ons Genoegen" een opgewekte stemming, niettegenstaande het niet al te prettig zomerweer. De opgewekte stemming vond haar oor zaak hierin, dat er een 70-tal cursisten van de Volkstuin Ver. „Eigen Hof" uit Rotter dam werden verwacht. Te ongeveer 12 uur arriveerden zij per rijwiel uit Rotterdam. Nadat het gezelschap in tegenwoordigheid van het Bestuur van „Ons Genoegen" en vele anderen een zitplaats hadden ingeno men, heette de heer A. Zaalberg, 2e voor zitter van „Ons Genoegen" allen hartelijk welkom en hoopte, dat zij een aangenamen en leerzamen dag mochten hebben. Namens de Reisgroep „Eigen Hof" te Rotterdam werd het woord gevoerd door den heer J. Rolfing. De heer J. A. Stouthamer, wnd secr. van „Eigen Hof", sprak namens Eigen Hof en namens den voorzitter woorden van dank voor de uitnoodiging, die „Ons Genoegen" heeft gedaan om naar Leiden te komen. Hierna ging men over tot het versterken van den inwendigen mensch. Te ongeveer 2 uur verzamelde men zich op het terrein, alwaar eemge festivite:ten werden gegeven. De mondaccordeon Ver. V.O.P. (Voor Ons Pleizier), dir. de heer P. Ph. Jansen, en dirigent de heer D. v. Wouw, alhier, liet zich op zeer verdienstelijke wijze hooren. De tooneelclub van de Tuinspeelver. Oosterkwartier, onder leiding van den heer Jo de Haas, bleef niet achter. Zij voerde o.a. op een Voetbalmatch getiteld: de Voet balclub van Knuppelveen D.D.D. (Dwars door Doel), Engelsch Zangkoor, Ameri- kaansche Kapsalon en het Standbeeld. Deze goed geslaagde stukken hebben de lachspie ren terdege in beweging gehouden. w Aan het slot heeft de voorzitter van „Ons Genoegen", de heer K. Mulder, woorden van bijzonderen dank gesproken voor deze goed geslaagde excursie. De wnd. secr. van „Eigen Hof" sprak woord van dank tot „Ons Genoegen" voor de goed geslaagde excursie en hoopte, dat „Ons Genoegen" spoedig een tegenbezoek zou brengen. Jongen te water, doch bijtijds gered. Gistermiddag is het 4-jarig jongentje C. B., woonachtig aan den Maredijk nabij de houtzagerij der fa. Mulder in de Haarlem mervaart te water geraakt. Door zekere J. Nijenhuis werd het kind, dat reeds bewus teloos was, met een haak opgehaald. Na toepassing van kunstmatige ademhaling kon het kind naar huis worden gebracht. Plantsoen-concert Donderdag 15 Juli a.s. 's avonds 8 uur precies zal het Leidsch Politie-Muziekgezel- schap onder leiding van den heer M. Bol- derdijk het zesde concert van den Bond van Leidsche Harmonie -en Fanfarever- eenigingen in het Plantsoen (Musis Sa crum) verzorgen. Het programma luidt: 1. Heil Hollandia, Marset, A. J. Plu, 2. Le Masque d'Or, Ouverture Dramatique, H. Staz, 4. Les Roses d'Antan, Siute de Valse, Alfiel Delbrecq. 4. Mignon, Fantasie, A. Thomas. 5. Steeds Voorwaarts, Marsch, M. Bolderdijk, 6. Cleopatra, Ouverture Roman- tique, F. J. Schweinsberg. 7. Les Amouet- tes, Celebre Suite de Valse, de J. Gugl, 8. Voorwaarts Marsch, Potpourri," W. Ciere, 9. Finale. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 1577. P. J. Oosthoek, Al phen aan den Rijn, Van Mandersloostraat 27. Slijterij. Voor den zender der N.V. Philips-Om- roep Holland- Indië zal onze stadgenoot, ir. L. v. Gelderen, cp 23 September a.s. een viool-recital geven. Het programma bevat uitsluitend werken van Nederlandsche toon dichters, o.a. de viool-sonate van den Hol- landschen componist Henk Badings en en kele geestelijke werken uit de 18e eeuw. Radio-amateurs te Leiden met ultra-kor te golf-ontvang-inrichting kunnen dan eveneens deze weinig gehoorde muziek van Nederlanaschen bodem beluisteren. Aan de vleugel zal de solist door mejuffrouw Rita Kattenburg worden begeleid. Gisteravond te 9 uur is de 32-jarige motor rijder H. V. op de Kalvermarkt met zijn motor geslipt, waardoor hij viel en een lichte hersenschudding opliep. Door den E.H.D. werd het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Door de politie alhier zijn aangehouden de 22-jarige B. K. J. D. en de 20-jarige J. H. R., verdacht van diefstal van oud ijzer ten nadeele van zekere H., die een opslagplaats heeft aan de Cronesteinkade UIT DE OMGEVING WARMOND S.M.C. Onder voorzitterschap van den heer C. Schnyderberg, hield de sportver- eeniging S.M.C. alhier een algemione ver gadering in hotel „De Stad Rome", die zeer druk bezocht was. Ui. het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de vereeniging in de goe de lichting gaat een thans een batig raldo te boeken had van 60. De penningmeester werd onder dankzegging geoéchargeerd. Voor het volgende jaar werden als leden der kascommissie benoemd de heeren Th. Heemskerk en M. Weyers. Voorlezing werd gedaan van een aantal ingekomen missives, waaronder enkele be- dank-brieven. De voorzitter zeide, deze ontslagnamen te betreuren, maar bracht nietemin deze personen dank voor alles wat zij voor de vereeniging hadden ge daan. Overgegaan werd tot bestuursverkie zing. De aftredende bestuursleden, de hee- ren Scheltens en Hartveld werden als zoo danig herkozen, terwijl in ae vacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren Kroon en Hekker, werden gekozen de hee ren Alb. Papot en B. Slingerland. Als attractie werd overgegaan tot een verloting ten bate van de kas, welke ver loting een groot succes werd. Besloten werd de training in den vervolge te doen plaats vinden des Donderdagsovonds om 7.30 uur. Mede werd besloten van half Juli tot half Augustus op Zondag geen senioren-wed strijden meer te doen plaats vinden, doch deze te houden op een dag in de week UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Onze plaatsgenoot J. van 't Wout herdenkt Donderdag zijn 25-jarig jubileum als metaalbewerker bij de firma Boot alhier. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Feike van Zwieten, slaagde te Den Haag voor het Staatsexamen, Viool L.O. (prac- tisch paedagogisch gedeelte). Aanbesteding. Door B. en W. van Al phen aan den Rijn werd in het openbaar aanbesteed in 't Secretariegebouw, volgens bestek no. 7: Het herstellen, onderhouden en vernieuwen van verschillende gemeen te-eigendommen en het doen van leverin gen gedurende het jaar 19371938. De in schrijvingen waren als volgt: Afd. I. Timmerwerk: W. C. v. d. Louw f972, J. Snel f998, S. Tromp f 1032, C. Slingerland f1048, C. Snel f 1111, J. v. Wie- ringen f1135, C. M. Deerenberg f1145, L. Westmaas f1170, K. de Jong f1189, Gebr. Bons f 1198, H. Turkenburg f 1239, C. Kop- pe f 1399, A. Vonk f1450. Afd. II: Metselwerken: J. Tolk f811, H. Oudenes f960, W. v. d. Helm f944, A. J. van Egelen f987, F. Donker f9S0, Snel en Henry f 1098, J. P. v. Wijk f1125, W. Bar- reveld f1210, J. Vonk f 1300, D. J. Wen- tink f 462 en J. R. de Groot f 485. Afd. Ill: Smidswerken: P. Oudejans f 604, Gebr. Rozenstraten f 656, H. F. v. Vliet f681, Gebr. Haverkamp f695, T. H. A. Rozenstraten f 710, H. Botter f 730, A. v. Bodegraven f 747. Afd. IV: Schilderwerken in twee percee- len en massa: H. Tabernée perc. I a f 1536.40 b f1725, c. massa f3261.40; J. C. Verhoef a. f1962, b. f1805, c. massa f3687, W. v. Diest a. f1626, b. f1569, c. massa f2977. Afd. V: Lood- en zinkwerken: A. J. v. d. Linden f339, C. Koelewyn f385, J. Fitters f 387, Ponsioen f 455. Afd. 6: Stoffeerders werken: C. Vermijt f419.76, J. de Vos f430, F. W. Barreveld f428.90, Wed. Ketel f448.85, C. Raaphorst f 464, v. d. Bosch Bontje f 519, Laros f 597.80. Alle inschrijvers zijn inwoners van onze gemeente. BODEGRAVEN Geboren: Albertus Adrianus z van A. G. Pijnacker en P. Roos Alida Maria d. v. C. J. van Dijk en G. M. Vlasman Cor nells Michiel z. van C. G. Karssen en M. van Muiswinkel Maria en Johanna d. van W. P. Hoogenboom en B. C. Goer. Gevestigd: D. S. Niersmeijer, apo theker, van ten Boer C. J. Holster, huis houdster, van Gorinchem. Vertrokken: A. de Ruijler n. Reeu- wijk. BOSKOOP Geboren: Jozina Julia Arex d. van A. Verboom en A. Schouten. Ondertrouwd: A. Vuyk en N. Booy. W. J. v. d. Plaat en P. v. Tol. Overleden: Marijte Bakker wed. van P. Goudkade 80 j. HAZERSWOUDE. Tusschen hooilift bekneld geraakt. In het laatst der vorige week is de zoon van den landbouwer v. V. met zijn rechter hand bekneld geraakt tusschen een hooi lift zoodat de toppen der vingers werden afgeknepen. Hij meest zich onder genees kundige behandeling stellen en zal gedu rende eenigen tijd zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag a.s. des voormiddags 10 uur (zomertijd). Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Bëeediging ge meente-ontvanger. 3. Voorstel om in be roep te gaan het besluit van Ged. Staten betreffende de jaarwedde van den hulp- keurmeester. 4. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met Leiden in betrekking tot de toelating van kinderen tot de openbare U. L. O.-school aldaar. 5. Twee verzoeken om vermindering van hondenbelasting. 6. Aanbieding ge meente-rekening, dienst 1936. 7. Aanbie ding van de rekening van het Waterbedrijf dienst 1936. 8. Aanwijzing van een com missie tot het onderzoeken van beide re keningen. 9. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van keurloon bij den Vleeschkeuringsdienst.. 10. Wijzi ging begrooting dienst 1937. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK. Sportver. „St. Bernardus". Gisteren ging het eerste elftal van „St. Bernardus" een bezoek brengen te Bodegraven, alwaar zij ten strijd moesten trekken tegen „Esto I" voor de nederlaagwedstrijden. Met een goede overwinning van 31 wisten zij be slag te leggen op de eerste plaats, zoodat zij nogmaals een bezoek mogen brengen, aldaar. Geslaagd. Dezer dagen slaagde voor onderwijzeres L. O. onze plaatsgenoote mej. A. M. Wolvers, leerlinge der St. Joseph- kweekschool der Eerw. Zusters Ursulinen te Bergen N.-H. KOUDEKERK. Geboren: Johanna Aukje d. van P. Westerterp en T. Vriesema Johanna d. van J. van Vliet en J. Sonneveld. LEIDERDORP Kostelooze rijwielbelastingmerken. De dienstgeleider houdt voor kostelooze rijwiel, bfclastingmerken zitting voor Z <eterwoude op Woensdag 21 Juli en Donderdag 22 Juli, telkens des nam. van 79 uur in het Raad huis te Zoeterwoude. Belanghebbenden aan den H. Rijndijk en Rijnegommerstraa: ver ve egen zich op dagen en uren als voor Leiderdorp te Leiderdorp. De dienstgeleider houdt te Leiderdorp zitting op Maandag, 26 Juli en Dinsdag 27 Juli, telkens van 79 uur nam. en Zater dag 31 Juli van 2.305.30 uur in het stem- pelbureau aan de Kerklaan. Gemeenterekening 1936. In de j.l. ge houden raadsvergadering werd door B. en W de rekening 1936 aangeboden. De ont vangsten dezer rekening bedragen voor den gewonen dienst 145166.65, de uitgaven 134196.86, batig saldo 10969.79. Voor den kapitaaldienst bedragen de inkomsten 118205 29, de uitgaven 115474,45, batig saldo: 2730,84. Geboren: Clazina Anna d. van P. J. Goedhart en A. J. Brinkers Bartje Eli sabeth d. van H. Bosman en H. Hoogen boom Cornelis d. van J. J. Wolff en N. van der Burg. Overleden: C. van de Water 33 j. echtgenoote van A. Ruis N. Roos 67 j. echtgen. van M. Th. Hoffman. LAATSTE BERICHTEN DE GROOTE KERK TE ALKMAAR. Dr. Kalff acht instortingsgevaar aanwezig. De directeur van rijksmonumentenzorg, dr. J. Kalff, heeft vandaag aan den bur gemeester van Alkmaar en aan het kerk bestuur der Ned. Herv. kerk geadviseerd onmiddellijk, met het oog op het groote gevaar, dat voor instorting dreigt ook het parkeerterrein bij het kerkplein af te zet- en. Dr. Kalff adviseerde voorts den burge meester het postkantoor te ontruimen. Vervolgens adviseerde hij den minister te verzoeken het gevaarlijke gedeelte van de kerk af te schutten. Pas daarna zal in het minder gevaarlijke gedeelte den dienst mogen worden hervat. Voorts moeten dadelijk nieuwe extra beugels om de koorsluiting van de kerk worden aangebracht. CAFé-BRAND TE AMSTERDAM Vannacht tegen half vijf is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in „The Horse Shoe", een klein cafétje in de War moesstraat te Amsterdam, dat gedreven wordt door mej; P. P. L. Klauwers. De eigenaresse, die boven de zaak op de eerste verdieping woont, werd door luid gebons op de deur gewekt door voorbijgan gers, die zagen dat voor in het café brand was uitgebroken. De bovenbewoners wisten zich langs de trap en over het dak in vei ligheid te stellen. De brandweer, die inmiddels gewaar schuwd was en die zich toegang tot 't café verschafte, was het vuur in korten tijd meester met één straal op een motorspuit. Het café brandde wat het voorste ge deelte betreft geheel uit. Ook het achter ste deel echter liep aanzienlijk brand- en waterschade op. De brand is ontstaan in een kast aan de voorzijde waarin zich ook de muntmeter van het electrisch licht be vond. De commissaris van het bureau Warmoes straat, de heer H. Voordewind en inspec- tuer C. J. de Vries Humel, stellen een on derzoek in, daarin bijgestaan door een politie-deskundig, den heer van Ledden Hulsebosch, De inboedel was verzekerd. DE BRAND IN DE SLAGERIJ TE LEEUWARDEN Arrestatie op vermoeden van brandstichting In verband met den brand, welke gister middag in een slagerij aan de Breedstraat te Leeuwarden woedde, zijn gisterenavond de bewoners C. de B. en zijn echtgenoote, die terugkwamen van een tochtje per mo torboot, door de politie aangehouden op vermoeden van brandstichting. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertje d. v. J. Sap en W. Hoogendoorn. Theresia Maria d. v. W. J Stikvoort en P. Hesselman. Ondertrouwd: I. J. Risseeuw 32 j. gesch. en A. J. J. de Zeeuw jd. 28 j. W. A. Stikkelorum jm. 24 j. en J. Schreuder jd. 20 j. P. A. Krekelaar jm. 23 j. en J. C. v. d. Star jd. 20 j. W. J. Koolloos jm. 24 j. en H. Mooten jd. 23 j. K. Vinke- steijn jm. 22 j. en C. Mieremet jd. 22 j. G. Donker jm. 24 j. en M .M. v. d. Lin den jd. 24 j. A. de Roo jm. 23 j. en W. E. Stouten jd. 22 j. Overleden: A. Klein wedr. 70 j. TELEGRAMMEN ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN DUITSCHLAND. NEURENBERG, 12 Juli (A.N.P.). In de nabijheid van Gemuenden is in den afge- loopen nacht een autobus met 32 arbeiders door te groote snelheid in een scherpen bocht over den kop geslagen. Alle 32 ar beiders werden gewond. Twee hunner be kwamen zoo ernstige verwondingen, dat voor hun leven gevreesd wordt. HET PLAN TOT VERDEELING VAN PALESTINA. Een interview met- emir Abdulla. LONDEN, 12 Juni. (A.N.P.) Een speciale correspondent van de „Daily Telegraph" heeft een onderhoud gehad met emir Ab dulla van Transjordanië over het Britsche plan betreffende de verdeeling van Pa lestina. Op desbetreffende vragen gaf de emir te, kennen, dat hij de Arabieren den raad had gegeven zich niet tegen de aan bevelingen te verzetten. Uiteraard, zoo ver klaarde hij verder, was hij teleurgesteld door de voorgestelde verdeeling, maar, mits er een aanpassing tot stand kwam op ze kere punten, welke sterk ten nadeele zijn van de Arabieren, moest hij t-och aanvaar ding van het plan aanbevelen. De Arabieren aldus de emir zou den gaarne geheel Palestina als tevoren hebben gehouden, maar bet is hun plicht de werkelijkheid onder oogen te zien en onder de huidige omstandigheden toe te geven. Er zijn echter een paar punten, die door de Arabieren naar voren gebracht moeten worden ten aanzien van de voor gestelde grenzen der Joodsche en Arabische staten. Zoo is Jaffa, dat Arabisch blijft, van de rest van den Arabischen staat ge scheiden en alleen voor Arabieren te be reiken via den corridor. Joden ten Zuiden van Jaffa zijn afgesneden van den Jood- schen staat door het eigenlijke Jaffa en door den corridor JeruzalemJaffa. Voorts worden 300.000 Arabieren aan de Joden toevertrouwd en worden de Arabieren niet waardig bevonden te heerschen over de kleine Joodsche af deeling in het gebied van Jennin. Hier zou wijziging in ge bracht moeten worden. Ook zou het gebied ten Zuiden van Jaffa moeten worden aan gesloten bij den Arabischen staat, terwijl de voorgestelde corridor onder Arabisch bestuur zou moeten komen, maar onder mandaat. Ook willen de Arabieren een overeenkomst ter waarborging van de mo- reele, cultureele en religieuze rechten der Arabieren in den Joodschen staat. Kortom, de Arabieren beschouwen den toestand deels met spijt, maar toch met den wensch in vrede en vriendschap te leven met al hun naburen, zoowel nu als in de toekomst. EEN KROONPRETENDENT PLEEGT ZELFMOORD. WARSCHAU, 12 Juli. (A. N. P.). In het woud nabij het dorp Chojec, bij Kattowitz, heeft de Zigeunerbaron Rytanis Kwiek, oud 47 jaar, de hand aan zichzelf geslagen. Baron Kwiek was een der pretendenten naar de Zigeunerkroon, die te beurt is ge vallen aan den nieuw gekozen koning, Ja nus Kwiek. Uit verklaringen van de fami lie van Rytanis Kwiek blijkt, dat hij uit het leven reeft willen scheiden uit verdriet over het feit, dat hem de troon ontgaan is. DE TOESTAND IN NOORD-CHINA. Onderhandelingen en gevechten. TOKIO, 12 Juli. (A. N. P.). Het Japan- sche ministerie van oorlog maakt in strijd met andersluidende geruchten, volgens wel ke de onderhandelingen over een accoord tusschen de Chineesche troepen en het Ja- pansche garnizoen in Noord-Chin:. succes zouden hebben gehad, bekend: de voorpos ten van het leger van Honan zijn reeds in een gevecht verwikkeld met Japansche soldaten. GEVECHT TUSSCHEN TROEPEN EN BANDIETEN IN MEXICO. MEXICO-STAD, 12 Juli. (A.N.P.) Vol gens berichten uit den staat Guanajuato, is een afdeeling bondstroepen, gesteund door de plaatselijke militie, bij he dorp Dolores Hidalgo, in een gevecht gewikkeld geraakt met een sterke troep bandieten, waarbij vijftig bandieten, zeven bondssoldaten en twee miliciens gesneuveld zijn. DE HITTEGOLF IN AMERIKA. NEW YORK, 12 Juli. (A.N.P.) Volgens de jongste statistieken hebben in totaal 300 menschen het leven verloren als gevolg van den hittegolf. SPORT WATERPOLO POELMEER—R.Z.C. Woensdagavond speelt Poelmeer I thuis tegen R.Z.C. I uit Rotterdam voor de com petitie 2e klas K.N.Z.B. Aanvang 8.15 uur. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 354 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7682, 6374 en 5762 cent per kg. slachtgewicht; 64 melk- en kalfkoeien f 185250 per" stuk, 84 vette kalveren 2e kwal. 5060 cent en 3e kwaliteit 4248 cent per kg. levend- gewicht; 110 nuchtere kalveren 815, 29 schapen 2833 per stuk; 496 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6162 cent, zware 6061 cent, vette 58 59 cent per kg. slachtgewicht; 8 paarden 100170 per stuk. Aangevoerd 3 wagons geslachte rpnderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen matigen aanvoer, handel sleepend met neiging tot iets lagere prij zen. Vette kalveren korten aanvoer, han del vlug en goed prijshoudend. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug, prijzen onveranderd. Schapen weinig aan voer, handel stug, hoogere prijzen. Var kens behoorlijken aanvoer, handel willig, met hoogere prijzen. ROTTERDAM, 12 Juli. Vee. Aanvoer: 1940 totaal. 561 vette runderen 212 vette kalveren, 8 nuchtere kalveren, 418 schapen en lammeren, 739 varkens, 2 biggen. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 70 en 5464 cent, vette ossen 74, 68 en 5464 cent, vette kal veren 95, 85 en 6570 cent, varkens (le vend gewicht) 50, 49 en 48 cent, schapen 52, 46 en 36 cent, lammeren 65, 58 en 50 cent, Prijzen per stuk: schapen 3025 20, lammeren f 181511. Overzicht: vette koeien aanvoer .ruimer, handel traag, prij zen onveranderd, prima koe 84, prima os 82 cent, vette kalveren aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen hooger, prima kalf 1.05; schapen en lammeren aanvoer rui mer, handel redelijk, schapen niet geheel prijshoudend, lammeren goed prijshoudend varkens aanvoer grooter, handel vlot, prij zen als vorige week prima ex. ging tot 51 cent, eenige partijen schapen werden voor export gekocht. ROTTERDAM, 12 Juli. Buitenl. Granen Stemming vast. Rogge per 100 kg.: Bahia Blanca 74/75 kg. stoomend naar aank. j^l.0010.90; Ca nada No. 2 stoomend 10.95; 74/75 kg. Hongaarsche disponibel f 9.65; 70/71 kg. Roemeensche disponibel f 9.40. Gerst per 2000 kg.: 65/56 kg. La Plata aangekomen f 169, stoomend naar aan komst; 61/62 kg. La Plata disponibel f 166, stoomend 164; Canada no. 3 disponibel 170.50, stoomend f 168; 61/62 kg. Roe meensche disponibel 165, Irak aangeko men 152. Haver per 100 kg.: 46/47-La Plata aange komen 6.65; 55/56 kg. La Plata aangeko men 6.95, stoomend naar aankomst 6.90 —6.85. Mais per 2000 kg: La Plata Cinquantino (oude oogst) disponibel 146.stoomend naar aankomst 146141; Yoego-Slavië (witte) disponibel 126.Witte Java disponibel f 124.50; Mixed Benguela stoo mend naar aankomst; Gele La Plata (oude oogst) 126.50, nieuwe oogst 129. Boekweit per 100 kg.: Manchoerijsche disponibel 8.75. VEUR, 10 Juli. Groentenveiling. Ene. komkommers le soort 1.502.5U, 2e soort 1.50, gele komkommers le soort 1.50 2.00, 2e soort 1.50, kropsla le soort 0.60 1.20, peen 5.305.80, bloemkool le soort 13.5014.10, 2e soort 6.908.50, uitschot 3.504.60, tomaten midd. 7.00 7 90, gr. ronden 6.507.50, 2e soort 6.90 7.60, 3e soort 4.605.10, bonken 56, Andijvie per 100 /*2.803.80, andijvie per kg. 56 cent, spinazie per 4 kg. 1129 cent postelein f 3.605.10, rabarber per 100 bos 34, snijboonen f 2124, spercieboonen 18.0023.00, selderie f 1.101.40, peulen 1418. tuinboonen 6.306.50, doperw ten 1821, aardbeien per pond 1415 cent, druiven 2528 cent, rood», en witte bessen 56 cent. BOSKOOP, 10 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 1830 cent, Wendland 1017 cent, Hadley 1523 cent, Claudius Pernet 1519 cent, Briar- clif 815 cent,® Butterfly 813 cent, Ste ward 1019 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Mme Jules Bouché 13 cent, Rosalan- dia 814 cent, Florex 1220 cent, Juliana 1017 cent, Lady Godina 2032 cent, Chas. B. Kilham 1016 cent, Edith Helen 15—20 cent, Aug. Helen 15—20 cent, Aug. Noack 1019 cent, Else Poulsen 1530 cent, Gloria Mundi 3041 cent, Ellen Poul sen 814 cent, Paul Grampel 2035 cent, Rosa Mundi 20—38 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1524 cent, Ingar Ohlson 1525 cent, Queen Mary 1015 cent, Vierlanden 1527 cent, Asclepia 1021 cent, Lathy rus 46 cent, Roode Lelies 80130 cent, Clematis Durandi 2041 cent, Clematis Prins Hendrik 80100 cent, Ligustrum 12 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)*

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3