MAANDAG 12 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Cornells Anthonlus, z. van C. J. de Jong en H. C. M. Bakker Jo- sephina Catharina, d. van L. Loogman en H. C. Groen in 't Wood Simon Johannes, z. van M. J. Heemskerk en C. M. Verkleij Petrus Gerardus, z. van J. E. van der Meer en C. Bouwmeester Maria Antoi- netta, d. van J. F. A. Uphoff en C. L. Sta pel Petronella Maria, d. van C. van Beek en H. C. van Klink. Gehuwd: J. A. Strijk jm. 31 j. en Th. M. M. Hoogendoorn jd. 29 j. Overleden: J. M. Uljee 30 d. M. Los 80 j. HILLEGOM. Zwemfeesten. Zaterdagmiddag werd in de Gemeentelijke Zweminrichting crnder flinke publiekelijke belangstelling het zwemfeest gehouden door de HZV ter her denking van het 10-jarig bestaan. De voor zitter, de heer J. Brauckmann, memoreerde in zijn openingswoord de moeilijkheden, die de HZV in de eerste jaren van haar be staan te overwinnen had gehad; haar jubi leum valt samen met de openstelling der zweminrichting. Deze is in dit 10 jaren verouderd en in tegenstelling met de HZV, die een bloeiend vereenigingsleven leidt Verbetering en moderniseering der inrich ting is dan ook een der hartewenschen der vereeniging. Hartelijke woorden werden gesproken tot den zwemmeester E. Weidijk, terwijl hem als blijk van waardeering voor zijn medeleven met de vereeniging een fraai polshorloge met inscriptie werd aangebo den, waarvoor deze met eenige woorden dank zei. Het ledental van 98 werd vol ge maakt tot 100 door de aanmelding van 2 jeugdige aspirantjes, resp. 3 y? en 4 jaar oud. Het zwem programma was niet zeer groot. Aan den start voor den jaarlijkschen esta fettewedstrijd voor Hillegomsche Sportver- eenigingen voor 5 x 50 M verschenen 2 dames- en 3 heeren-ploegen. Dedamesploeg der Korfbal vereeniging „De Zwaluwen" veroverde voor de 2e maal den Velthuis- Van Waveren wisselbeker in den tijd van 3 m. 49 sec.; de chr. Gymnastiekvereeniging „John" noteerde 4 m. 15 2/5 sec. Bij de heeren ging de HZV-wisselbeker voor de le maal naar de Trekkers van de Chr. Burgerschool met 3 m. 21 3/5 sec.; 2e werd „De Zwaluwen" in 3 m. 37 2/5 sec.; 3e „Jahn" 3 m. 411/5 sec. Verder volgden: demonstratie hoogsprin gen, koekkappen voor dames en boegspriet- loopen voor dames en heeren, welke beide laatste nummers aanleiding gaven tot veel vroolijkheid. Ten slotte 3 waterpolo-wedstrijden: HZV dames—DWR (Haarlem) dames 06; HZV adsp. -Haarlem adsp. 22 en HZV I HVGB-comb. 21. Met eenige toepasselijke woorden werden hierna de prijzen uitgereikt. Burgemeester van Nispen en Weth. Klaver woonden de wedstrijden bij. Kostelooze rijwielplaatjes. De Rijks ontvanger alhier zal te zijnen kantore (oude Raadhuis) voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken zitting houden op Maandag 19 Juli, Woensdag 28 Juli en Maandag 2 Aug., telkens des avonds van 68 uur. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. Anny Leegwater, slaagde te Den Haag voor het Staatsexamen viool L.O. KATWIJK. Oudheidskamer. De Katwijksche Oud heidskamer zal op 15 Juli a.s. weer her opend worden. De Oudheidskamer is ook nu v/eer gevestigd in de Ambachtsteeken- school aan de Voorstraat en er wordt hard gewerkt om bij de opening alles in orde te hebben. Antiquiteiten op het gebied van meube len en huis inrichting, verder een afdee- ling visscherij en vervolgens een afdeeling opzette strandvogels. Een en ander geeft reeds een mooi aanzicht. Ongetwijfeld zal de Oudheidskamer ook dit seizoen veel be langstelling trekken. Personalia. De heer A. Haasnoot N penningm. der Katwijksche Oudheidska mer, heeft voor dit functie bedankt. Geboren: Aloysius August Carolus, z. van A. Verhees en M. Hartang Adriaan, z. van J. Glasbergen en J. v. Duyn Arend, z. van A. v. Beelen en J. v. Bee- len Trijntje, d. van T. Langmuur en K. Varkevisser Leendert, z. van L. Dom peling en J. Huysmann. Ondertrouwd: A. Moolenaar en M. N. Kapteijn D. A. Stravers en C. M. v. d. Boog J. Pauw en P. van Duyn. Getrouwd: W. Th. v. d. Horst en A. Schaap. Overleden: Jacobus v. Muyen 68 j. Jacob Barnhoorn 81 j. Levenl. aan gegeven kind van J. van der Plas en L. v. Duyn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Onze wijkverpleegster, zus ter Pieters slaagde te Rotterdam voor het examen tot het verkrijgen van het diplo ma equetrices in de T.B.C.rbestrijding. KATWIJK AAN ZZEE. Badgasten. Het aantal ingeschreven badgasten is ruim 2100. Vorig jaar was dit getal op dezen datum nog niet bereikt. LISSE. Kindje verdronken. Het 2 y,-jarig zoontje van den heer M. Duineveld, alhier, geraakte in de sloot na bij het ouderlijk huis, een boerderij rondom in het water gelegen, en verdronk. Men vermoedt, dat het kind op een brug getje is gevallen en zoodoende in het wa ter is geraakt. Geslaagd. De leerlingen W. Boot, J. Kruyff, J. Nieuwenhuis, H. Smit, W. van der Wel, G. Vonk, J. Kaptein, N. Beukers, C. Leijs, A. van de Werken, N. Cammenga, en N. van Egmond, van de Ned. Herv. school, slaagde in de afgeloopen week voor het M.U.L.O.-examen. E. H. B. O. Onder leiding van den heer P. C. Storm had Zaterdagavond door de E.H.B.O. op het plein voor het H.B.G. Vei lingsgebouw een buiten-oefening plaats. Het betrof hier een autobotsing, waarbij 12 personen meer of minder ernstig waren gewond. Het alarmsignaal werd precies te 7 uur naar den centralen waarschuwings- post, den heer G. Buurman, geseind. Als patiënten fungeerden een twaalftal leden van de K.J.C. Na het alarmsignaal was mej. L. Verduijn, na 3 minuten de eerste, die op-de plaats van het ongeval arriveerde, waarna successievelijk ook de andere leden arriveerde. De leden gaven blijk de kunst van verbinden wel te verstaan. De verzor ging van de veelvuldig bij een dergelijk ongeval voorkomende verwondingen als been- en armbreuk, ontvellingen enz. wer den gedemonstreerd. Na verbonden te zijn werden de gewonden het H.B.G.-gebouw binnengedragen en, daar' geen dokter aan wezig kon zijn, door den heer B. L. Hooyer gekeurd. De demonstratie werd door een talrijk publiek bijgewoond, terwijl de po litie voor de afzetting van het terrein zorgde. Het was zeer zeker voor de leden van de E.H.B.O. een leerzame demon stratie. LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag te 8 uur: Biljartclub ADO en tooneeklub „Adolf Kolping". Zaterdag na het Lof bijeenkomst. Aanhouding. In samenwerking met de gemeentepolitie van Stompwijk zijn op den Broekweg door de recherche uit Delft aan gehouden F. de B. en G. B., alhier, die te Deslft in een café een reclamebankbiljet van 10.hadden uitgegeven. G. B. bleek echter van deze uitgifte onkundig te zijn. Beiden zijn op transport gesteld naar Delft. Ongeval. Bij herstel-werkzaamheden op het terrein der Ned. Spoorwegen alhier is de dienstdoende voorman-monteur van L. uit Voorburg met zijn hand in aanraking gekomen met een afstandspijp van de on der 1500 volt staande bovenleiding. Van L., die er geen erg in had, dat dit gedeelte nog onder stroom stond, viel bij het aanraken der pijp van de ladder af en kwam terecht op wat materiaal, dat op den grond lag. Met veel pijn is hjj naar St. Antoniushove vervoerd, waar onderzocht zal worden, wat hem het meest benadeeld heeft, de val of de electrische stroom. VEUR. BRAND IN EEN BAKKERIJ. Dienstmeisje redde de kinderen. Hedennacht om 1.05 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken bij den bakkersoven van den bakker M. A. Hollen, Veursche straat weg 8 en 10. Om 1.10 was de brandweer onder leiding van opperbrandmeester de Regt reeds aanwezig. Men was den brand spoedig meester. Een prooi der vlammen werden de overkapping van de oven en een gedeelte van de overkapping van den winkel, terwijl er veel water schade werd aangericht. De heer Hollen en echtgenoote waren buiten de gemeente op een verjaringsfeest. Het personeel heeft zich verdienstelijk ge dragen tijdens den brand en in het bijzon der het oudste dienstmeisje, mej. A. v. d. Knaap, die door de dikke rook heen de kinderen in veiligheid wist te brengen. Op het terrein van den brand waren aanwezig burgemeester Keijzer, rijkspolitie en ge meentepolitie van Stompwijk. De oorzaak is onbekend, de schade wordt door verze kering gedekt. Geboren: Leonardus Joseph Maria z. van C. P. Blokland en J. Th. v. d. Meer. Getrouwd: G. J. Nieuwenbroek en A. M. Bronneman. Overleden: J. F. Vrolijk 47 j. STOMPWIJK Geboren: Juirinus Adrianus z. van P. C. van Eijk en C. J. v. Dyk Maartje d. van L. Roos en P. J. Meijburg Clazina d. van N. van Wijk en S. v. d. Haak Hendricus Johannes z. van Chr. v. Oud- heusden en A. Oudshoorn. Ondertrouwd: J. N. Nieuwenbroek en H. A. Luijte G. M. Pieterse en J. Bolleboom W. H. Veltkamp en M. Sloot weg. Getrouwd: J. M. J. Havik en M. C. Janson. Overleden: J. v. Rijn 86 j. A. J. Duijndam 42 j. NIEUWE-WETERING. Personalia. Tot strand—agent te Noord- wijk is benoemd onze plaatsgenoot C. Kal- ker. OUDE-W^TERING. Een nieuwe bestemming. Zaterdag middag vond in het voormalige stationsge bouw alhier de opening plaats van een nieuw bedrijf van den heer ir. Rijsdijk, ge naamd de Fortinlevensmiddelenfabriek. Be halve het kantoorpersoneel der Muskator- fabriek waren bij deze opening tegenwoor dig eenige hoofdvertegenwoordigers van de veevoederfabriek Muskator en een klein aantal genoodigden. De Burgemeester van Alkemade had bericht van verhindering gezonden. OEGSTGEEST. KRUISVAART. Eerste Ouderavond. Een fluitsignaal.... en van alle kanten springen de Kruisvaarders op, want in de Kruisvaart waar orde en stiptheid heer- schen, is een signaal tevens een bevel, dat onmiddellijke gehoorzaamheid eischt. Hiermede werd Zondagavond in het Pa tronaatsgebouw de eerste bijeenkomst ge opend voor de ouders van de Kruisvaar ders, ter nadere kennismaking met het practische werk hunner zoned en ter per soonlijke kennismaking met de jeugdlei ders. De leiding had hiervoor een extra ban- avond georganiseerd om te doen zien hoe de bijeenkomsten van de Kruisvaart ge schieden. Inspectie door de schildknapen zelf- kruisplanting-opening met gebed door den Baljuw- het opzeggen van de Kruisvaart- wet. De directeur-Kap. Sanders, sprak hierna een woord van welkom tot de ouders en andere aanwezigen, oneer wie wij o.m. op merkten Kap. Martens en Prof. Dr. E. Carp. Het persoonlijk contact met de ouders is dringend noodig, want de Kruisvaart stelt zich niet in de plaats van het gezin dit is en blijft het middelpunt doch werkt slechts aanvullend bij de opvoeding. Door gebruik te maken van hetgeen waar in een jongen belang stelt, tracht men hier het doel te bereiken. Het spel voor de jongens een vermaak wordt nu eens benut voor de beoefening van behendig heid dan weer voor het aankweeken van liefde tot de natuur. De gedemonstreerde spelen vielen zeer in de smaak. Met verbazing zagen wjj de groote vordeningen, welke in korten tijd met het sejnen gemaakt zijn. De spelen werkten op de vaders aanstekelijk. Zij ga ven eveneens een demonstratie van een behendigheidsspel, terwijl tenslotte ook de moeders niet achterbleven. Het kampvuur gaf gelegenheid voor de jongens hun vroolijke liedjes ten gehoore te brengen en tot het maken van hun de buut. Ieder van hen moet voor het kamp vuur een nummertje bijdragen ter verhoo ging van de gezelligheid. Zoo leeren zij hier reeds vroeg zich vrij te bewegen. Tenslotte werd vertoond een filmpje, op genomen bij de buitenoefeningen. De op namen waren zeer helder. Wij zagen hen bij hun werk in het open veld en het bosch van „Duinzicht". Hierna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Er heerschte dezen avond een buitenge woon aangename en prettige stemming. Het aanschouwen van de wijze waarop hier de jeugdvorming plaats heeft, alles reke- j ning houdende met den aard van de jon gens, moet voor de ouders wel zeer prettig zijn. Ja, hier heerscht echte vroolijkheid. Voor de jongens is het voorrecht deel te mogen uitmaken van een dergelijke jeugd beweging, hier worden zij onbewust gesterkt voor de voor hen nog komende moeilijke jaren. ROELOFARENDSVEEN. Te water. Zaterdagmorgen had de heer S., groentenhandelaar, zijn bakfiets bo ven op een der bruggen alhier geplaatst, terwijl hij zelf zijn klanten bediende. Op een gegeven moment geraakte de fiets in beweging met het gevolg, dat deze in de Veen wetering terecht kwam. Voor S. op den Zaterdagmorgen een zeer ongelegen gebeurtenis en tevens een schadepost. SASSENHEEM. Ontvangst van Pater R. Blom. Zater dag 17 Juli des avonds te half zeven wordt onze neomyst ontvangen door het bestuur van het Priestercomité aan de grens der Parochie bij de Willem Warnaarlaan. Het welkomstwoord zal dan worden uit gesproken door den voorzitter van het co mité. Door de bruidjes zullen bloemen worden aangeboden, terwijl door een der bruidjes, Nellie Blom, nichtje van den neomyst, een versje wordt gezegd. Aan de stoet, welke zich rechtstreeks naar de kerk begeeft, nemen behalve de bruidjes, het bestuur van het comité, het kerk- en arm bestuur en de familie van den wijdeling deel. Aan de Pastorie zijn opgesteld een schaar van bruidjes en een groep van de K.J.C.welke den neomyst met een wel komstlied zullen begroeten, waarna Zjjn- eerw. tusschen de rijen der parchiale jeugd zal voortschrijden en door den Pastoor zal worden ontvangen in de Pastorie. In tus schen verzamelen zich de parochianen in de kerk, waarna de jeugd zich processie- gewijze, gevolgd door den weleerw. heer Blom, in de kerk komt. Hij zal met een welkomstlied worden ontvangen, waarna de jonge priester aan de aanwezigen zijn eerste zegen geeft. Te ongeveer 7 uur zal door den neomyst een plechtig Lof gecelebreerd worden. De eerste drie banken zijn gereserveerd voor hen, die aan de stoet hebben deelgenomen, ook hun dames. Zondag te tien uur zal de Plechtige Eerste H. Mis worden opgedra gen; de pater zal door bruidjes van de pas torie worden afgehaald. Zondagmiddag receptie om half drie voor de genoodigde leden van kerk- en armbe stuur en het geheele Priester-comité met hun dames. Daarna gelegenheid voor an dere bezoekers. Hetzelfde welkomstlied- zal worden gezongen als bij den ontvangst, daarna wordt nog gezongen door bruidjes en door de Schola cantorum. Na de offi- cieele huldiging doorloopende receptie van 3 tot 4 uur. De parochianen worden ver zocht Zaterdag en Zondag te vlaggen, ten teeken van algemeen meeleven met dit schoone feest. „Herw. Levenskracht". Onder dank aan de milde gevers en aan de dames-col- lectrices kunnen we melden, dat de speld jesdag voor „Herw. Levenskracht" heeft opgebracht 104. Concert. Donderdag 15 Juli geeft het fanfarecorps „Crescendo" een concert in de tent aan de Charbonlaan. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma A slaagden de leerlingen J. Bergman, M. Frij- link, J. Kleijn, A. Koppier en J. Los. Mondorgel-orkest. Het mondorgel- orkest „Excelsior" alhier, onder directie van den heer D. van Wouw, zal Donder dagavond a.s. een concert geven in de mu ziektent op het eiland; aanvang 8 uur. Er is een fraai programma samengesteld. Met nadruk wordt het publiek dringend ver zocht om tijdens de uitvoering der ver schillende nummers de noodige stilte te bewaren, opdat de muziek volkomen tot haar recht kan komen. Het loopen en pra ten is hier dikwijls zéér hinderlijk bij de openlucht-uitvoeringen. Laat het publiek ditmaal eens toonen goede muziek te waar- deeren. „Excelsior" dankt daarvoor bij voorbaat. TER AAR. Directeursbenoeming. In een daartoe speciaal belegde bestuursvergadering van de muziekvereeniging „Symphonie" te Lei- muiden, is tot directeur benoemd van dat korps, onze plaatsgenoot de heer C. van Dam. Personalia. Aan de openbare school hebben zich voor de betrekking van on derwijzeres twintig sollicitanten aange meld. Een beslissing zal eerstdaags te ver wachten zijn. VOORHOUT. Fiets gestolen. Tijdens de lessen der Chr. school alhier is op klaarlichten dag een damesfiets ontvreemd, toebehoorende aan het dochtertje van den heer Wagema- ker alhier. Vertrokken: J. A. Rammers naar Rotterdam G. Benink en gezin naar Nij megen Cl. M. v. d. Meer naar Noord- wijk C. H. v. d. Meer naar Sassenheim W. v. Fessem naar Zuilen M. G. v. Tongeren naar Rijswijk P. Th. v. d. Lans naar Sassenheim Th. J. v. Werk hoven naar Vaals M. Rooyakkers naar Noordwijkerhout D. Hoek naar Lisse T. v. d. Poll naar Bodegraven A. C. Franken naar Wassenaar P. G. v. d. Hulst naar Alphen a. d. Rijn P. v. Schaik naar Sassenheim B. M. v. d. Voort naar Voorburg W. J. Spilt naar Heemstede L. A. Schmitzer naar Voorschoten M. A. v. d. Holst naar Warmond M. L. Diemei naar Sassenheim. Gevestigd: M. A. Korstel van Bre da J. Rudolph van 's Gravenhage G. C. M. v. d. Nunnen van St. Michiela- Gestel C. P. Vliet Vlieland van Noord- wijk A. W. Zeestraten van Haarlem G v. d. Weyden van Hillegom J. C. Hed- des van Amsterdam M. Th. M. J. v. d. Zijden van 's Gravenhage L. J. M. Tonio van Uden L. Dubbelman en gezin van Schimmert C. J. Postma van Bolsward J. J. Zajave van Heemstede C. E. J. Werkhoven van Vaals H. A. Bax van Amsterdam A. B. Beyer van 's Graven hage C. G. J. Hutten van Deventer J. A. Ran van Medemblik H. Kozijn van Haarlemmermeer A. v. Tol van idem A. Cl. Verhart van Katwijk J. Hooger- vorst van Lisse C. v. d. Maat van 's Gravenhage A. M. de Groot van Noordwijk P. C. v. Riek van Lisse P. S. Baak van Woubrugge J. G. v. d. Ploeg van idem A. H. Verhaar van Lisse. Geboren: Gerardus Petrus Maria, z. van A. A. Warmerdam en G. H. Waayar. VOORSCHOTEN Kosteloos rijwielbelastingmerk. Inge zetenen der gemeente Voorschoten, die in aanmerking komen voor een kosteloos rij wielbelastingmerk kunnen tot het aanvra gen daartoe zich persoonlijk vervoegen aan het stempellokaal aan de Voorstraat, alwaar een ambtenaar der belastingen zit ting zal houden op de volgende dagen: Donderdag 15 Juli, Vrijdag 16 Juli, Dins dag 20 Juli, Donderdag 22 Juli, en Maan dag 26 Juli en wel des namiddags van 6 8 uur. Een nieuw orgel. Door den Raad der Gereformeerde Gem. alhier is besloten over te gaan tot den bouw van een nieuw kerkorgel. Het nieuwe orgel zal een pneu matisch instrument worden met 10 spre kende registers en worden gebouwd door de firma Valcks en Verkouteren te Rotter dam onder toezicht van de vereeniging van organisten der Ger. Kerk. Diefstal. Ten nadeele van den heer G. B. te Leiden is gestolen een buiten boordmotor van 3.3 P.K., in den nacht van 9 op 10 Juli vanuit de Jachthaven „Alle- mansgeest" alhier. De waarde bedraagt 175. Instituut Wullings. Eindexamen bjjz. H.B.S. 5-j. c.: A. Buitelaar, Antwerpen; J. A. Herweyer, Amersfoort; J. van Konijnen burg, Maastricht; A. Kuiler, Voorburg; E. L. Lauer, Amsterdam jhr. W. J. Quintus, Wassenaar; A. v. d. Stolpe, Ouwerkerk (Z); Fr. A. Straatsmeyer, Den Haag; D. J. E. de Vries, Groningen; R. M. de Vries, Den Haag. Afgewezen geen. WASSENAAR. Pater Kroon naar Afrika De weleerw. pater J. A. Kroon, die gis teren in de kapel van het St. Josephs-Col- leg te Mill Hill de H. Priesterwijding ont ving, is aangewezen voor de Missie in Ka meroen (Afrika). Politie. Met ingang van 26 Juli a.s. is benoemd tot agent van politie alhier de heer F. Schreutelkamp, thans in gelijke be trekking te Leeuwarden. Auto in brand. Op de Klip vloog de auto van den heer S. uit Voorburg in brand. De brandweer bluschte met zand, doch kan niet voorkomen, dat de auto vrijwel ge heel uitbrandde. Het overschot werd opge sleept naar het Politiebureau. DE BISSCHOPPEN IN DEN STOET TIJDENS DE HEILIGDOMSVAART TE MAAS TRICHT, WELKE ONDER ENORME BELANGSTELLING DOOR DE FEESTELIJK VERSIERDE STRATEN DER STAD TROK EN WAARIN ALLE RELIEKEN WERDEN MEEGEDRAGEN.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14