De ronde van Frankrijk. MAANDAG 12 JULI 1937 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Het damesdubbelspel. Op baan III hadden infcusschen de da mes het dubbelspel uitgevochten. Hier boekte mej. Rollin Couquerque een twee de succes, thans met haar tegenstandster uit het enkelspel als partner. Het ging goed in den eersten set. Het werd 63 voor de Holl. combinatie tegen de Duitsche, bestaande uit de dames Horn en Kaeppel. Dezen herstelden zich echter fraai en wonnen met 62 den tweeden set. Ook hier was de stand dus gelijk (1-1). In den derden set moest nu de beslis sing vallen. Het begin was voor de Duit sche dames, doch daarna herstelden de Hollandsche zich. Van 01 kwamen zij op 31 vooral dank zij uitstekend spel van mej. Terwindt. De volgende game was weer voor de Duitsche dames, maar na 32 werd het 52 en in de beslissen de game hadden de Hollandsche dames de kans op de overwinning in handen, 'n Laatste servise van mej. Rollin Cou querque wterd beantwoord met 'n goede return van frl. Kaeppel, doch mej. Ter- windt loste daarop 'n harden onhoudbaren smash, waardoor game, set en partij haar en mej. Couquerque's deel werden. Het gemengd Dubbelspel. De laatste strijd, te kwart voor zeven aanvangend, was die in het Gemengd Dubbelspel tusschen de Hollandsche com binatie mej. Terwindt en van Swol tegen de Holl.-Zuid Slavische mej. Rollin Cou querque en Kukuljévic. Het begin was verrassend, of. eigenlijk mocht het geen verrassing meer heeten, die ontzettend harde sendee van v. Swol. Daardoor won de Holl. combinatie het eer ste punt op love game. Het werd 20 en 21 en weer had v. Swol met zijn service succes (31). Dan kwam de tegenpartij aan de beurt. Verschillende games noteer den zij in hun voordeel, het werd 33 en 53, 54 en de beslissende game even eens. zoodat de eerste set door mej. Rol lin CouquerqueKukuljévic met 64 ge wonnen werd. De tweede set leverde al dadelijk pre cies hetzelfde beeld als de eerste. Ook nu kwam de Hollandsche combinatie van I 10 op 31 en 33, doch daarmede was het voor haar afgeloopen. Slecht netwerk was oorzaak, dat spoedig de beslissing viel in het nadeel van mej. Terwindt en v. Swol, die de volgende drie games voor zich verloren zagen gaan en daarmee den set en de partij verloren. Mej. Rollin Couquerque en Kukuljévic werden ieder winnaar van drie Noord wij ksche titels. De uitslagen der eind wedstrijden wa ren alzo o Heeren enkelspel: Kukuljévic (Joego slavië) slaat de Stefani (Italië) 57, 57, 6—1, 7—5, 6—4. Damesenkelspel: mej. M. Rollin Cou querque slaat mej. Terwindt 16, 62, 9—7. Dames dubbelspel: mej. Rollin Cou querque en mej. Terwindt slaan mej. Horn en Kaeppel 63, 26, 62. Gemengd dubbelspel: mej. Rollin Cou querque en Kukuljévic slaan mej. Ter windt en Van Swol 64, 63. Heeren dubbelspel: Kukuljévic en Mo- reau slaan Callèpe en Hall 62, 46, 6—2, 1—6, 6—4. Troost-wedstrijd: heerenenkelspel: Bruns slaat mr. Brouwers 61, 62. OM DEN DAVISBEKER. Duitschland wint in Europeesche zóne. Door een 61, 62, 1012, 60 zege J van Henkei en von Cramm op de Tsjechen J Hecht en Caska hebben de Duitschers het i dubbelspel en daarmede den eindstrijd in de Europeesche zone van het Davistour- nooi gewonnen, zoodat zij op 17, 19 en 20 i Juli a.s. te Wimbledon in de interzone- j finale tegen de Vereenigde Staten moeten i uitkomen. De laatste enkelspelen van den eindstrijd j in de Europeesche zone tusschen Duitsch- 1 land en Tsjecho-Slowakije leverden beide landen 1 punt op, zoodat Duitschland den wedstrijd met 41 won. De laatste uitslagen luiden: Cejnar (Tsjecho-Slowakije) slaat Din- ker (Duitschland) 64, 64, 63. Von Cramm (Duitschland) slaat Hecht (Tsjecho-Slowakije) 63. 75, 62. OM DEN BONNARDEL-BEKER. Fransche profs slaan Nederlandschc met 41. Op den. tweeden dag van den halven eindstrijd tusschen Frankrijk en Neder land voor den Bonnardel-beker, te South- port in Engeland gespeeld, hebben Ramil- lon en Plaa alle drie partijen weten te win nen. Zij hebben dus den eindstrijd bereikt door een overwinning op de Nederland- sche ploeg, Hemmes en Waasdorp, met 4—1. In de eerste partij kwam Hemmes tegen Plaa. Het aanvallende spel van Hemmes ligt Plaa beter dan het baseline-spel van Waasdorp; hij durft er vrijer op te spelen* Hij passeerde Hemmes meermalen, wan neer deze een net-aanval inzette, hij had uitstekende lobs en zijn lage, gesneden backhand, voorkwam ook vaak het inzet ten van een net-aanval. Hij won de eerste sets met 62. 64, raakte toen vermoeid, waarop Hemmes met een sneller tempo en steviger aanval reageerde. De Neder- landsche oefenmeester won de derde set met 63, kwam 53 in de vierde, leek op weg den vermoeiden Plaa te gaan over winnen. Op setpoint kreeg hy een dubieuse beslissing tegen zich. Zoozeer dat het pu- blieg er zich (ten zynen gunste) mee be moeide. De lijnrechter werd verwijderd, doch het punt moest gehandhaafd blijven en door een en ander was Hemmes zoo uit zijn spel gebracht, dat hij niet meer in zijn aanval slaagde en de set met 57 Albert van Schendel gewond en moet den strijd staken. Een onderhoud met de beide Nederlanders Vervaecke wint de tiende etappe Sylvère Maes blijft leider in het algemeen klassement. NICE, Zondag. (Van een specialen A. N. P.-verslaggever). De 31e ronde van Frankrijk heeft voor Nederland wel een bijzonder on gelukkig verloop. Moest Piet van Nek reeds na de tweede etappe den strijd staken, omdat hij 3 minuten over tijd aan de controle was gearriveerd, in de vijfde etappe gaven Van der Ruit, Braspenning en Middelkamp tezamen op, omdat zij ontmoedigd en physiek niet meer in staat waren verder te rijden. In de tiende etappe, welke vondaag van Digne naar Nice ging, is Albert van Schendel tusschen Menton en monte Carlo gevallen. Hij was in het dorpje Sostrelles als tweede gesigna leerd, doch bij de afdaling naar Monte Carlo maakte hij plotseling een buite ling met het gevolg, dat hij zijn hand dusdanig verwondde, dat hij enkele minuten bewusteloos bleef liggen en per auto verder moest worden ver voerd. Een nader onderzoek zal moe ten uitwijzen of hij een vinger gebro ken heeft. In het ziekenhuis te Monte Carlo werd hem een noodverband orii- gedaan en vervolgens werd hij met een auto naar Nice gebracht. Ook hij heeft den strijd dus moeten staken, zoodat zijn broer, Anton van Schendel, de eenige renner is, die ons land nog in de ronde van Frankrijk vertegen woordigt, en naar iedereen hoopt, Pa rijs zal probeeren te halen. Twee gele truien. Degenen, die langs den weg stonden ge schaard, tusschen Digne en Nice, hebben wel even verwonderd gekeken, toen zij twee renners met een gele trui zagen pas- seeren. Wat was er nl. gebeurd? Men her innert zich, dat Vicini, de Italiaansche in dividueel, een minuut straf had gekregen van de koerscommissarrissen en dat hij daardoor Vrijdagavond te Digne niet als eerste in het algemeen klassement kon worden opgenomen. En Sylver Maes kwam bovenaan te staan. Deze beslissing van de koerscommissarissen viel echter niet di rect na afloop van de etappe Briancon Digne, zoodat Vicini eerst later er van in kennis moest worden gesteld, dat niet hij, doch Maes drager van de gele trui was geworden. Om nu eventueele moeilijkheden te voorkomen, nam men het wijze besluit in de tiende etappe ook Vicini met een gele trui te laten rijden. De etappe naar Nice werd op een specia le wijze gereden. Eerst ging het direct naar de Riviera, 156 km. van Digne verwijderd, maar van Nice uit moest nog de Col de Braus ter hoogte van 1000 meter beklom men worden. En ook de moeilijke Turbie vlak voor Nice moest worden genomen. Van Digne naar Nice lag het peleton vrij wel voortdurend bij elkaar, doch op weg naar de Braus vielen de eerste slachtoffers reeds. Niet allen konden het tempo, door Vervaecke en Puppo aangegeven, bijhou den. Maar bewonderenswaardig hield Bar- tali zich. Wel was hij nog geenszins de oude, doch Maandag is er weer een rustdag en voor dat de etappes der Pyreneën begin nen, kan hij weer geheel zijn ouden vorm hebben teruggekregen. En dan zijn er wel weer veranderingen in het algemeen klas sement mogelijk. In jaren had overigens de tour de Fran ce in Nice niet zooveel belangstelling ge trokken. Ondanks een temperatuur van 84 graden in de schaduw zag het bij de controle zwart van de menschen, toen om tien minuten voor twee alle renners, zoo als gezegd, tegelijk langs kwamen met aan het hoofd de twee gele truien, Sylver Maes en Vicini, die elkaar nauwlettend bewaak ten. Het -ging direct op de Braus aan en vier renneds bereikten tegelijkertijd den top. Bij de afdaling toonde Bartali zijn durf, door 30 seconden uit te loopen. maar hij werd weer ingehaald en op de Col de Castillon kwamen 7 renners tezamen aan. Hier had Anton van Schendel groote pech met zijn fiets, waardoor hij verscheidene minuten verloor en een achterstand ver kreeg, welke hij niet meer kon inhalen. Vervaecke nam de bochten schitterend, in razende vaart, zonder haast te remmen. Zoo nam hij een voorsprong, welke niet meer kon worden ingehaald. Alleen bereik te hij .de finish te Nice in den tijd van 8 uur 29 min. 19 sec. voor Puppo, die ge volgd werd door Ezquerra en door een groote groep, waarvan Bartali als eerste doorkwam in den tijd van 8 uur 31 min. 5 sec. In ditzelfde peleton bevonden zich Vi cini, S. Maes, Loqie, en Lapebie. Veran dering in het algemeen klassement was er dus niet. Anton van Schendel, werd door zijn pech op de Col de Castillon 57e in den tijd van 9 uur 57 sec. verloor. Plaa won dus 62, 64, 36, 7—5. In de tweede partij kwam Waasdorp te gen zulk een gevarieerd spel van Ramil- lon dat zijn baseline-spel heel en al uit elkaar gehaald werd. Dropshots, kapslagen, effect-services, het was een breed reper toire van den Franschen virtuoos. Met 60 61 62 won hij, daarmede tevens de Fransche ploeg de overwinning gevend (3 partijen van de 4 gewonnen). In het dubbelspel hebben de Nederland- sche profs zich nog dapper geweerd. Zij wonnen beide eerste sets, doch toen Ra- millon zich tenvolle ging geven en de lei ding van den aanval nam, toen hy aan het net bijzonder goed op dreef kwam, kwa men en bleven de Fransche spelers in de meerderheid. Zij wonnen in vijf sets 46 1—6 &—2, 6—1, 6—1. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. S. Maes (België) totaaltijd 68 uur 37 sec.; 2. Vicini (Italië) individueel 68 uur 1 minuut 12 sec.; 3. Lapebie (Frank rijk) 68 uur 1 minuut 59 sec.; 4. Vissers (België) 68 uur 2 minuten 33 sec.; 5. Puppo (Frankrijk) individueel, 68 uur 2 minuten 54 s^c.; 6. Bartali (Italië) 68 uur 10 minu ten 57 sec.; 7. Amberg, (Zwitserland) 68 uur 17 minuten 2 sec.; 54e Anton van Schendel 70 uur 49 minuten 39 sec. In het landenklassement behoudt België de leiding. DE VAN SCHENDEL'S VERTELLEN. Albert van Schendel had aanvankelijk zeer veel pijn, doch later op den avond ging het veel beter en toen wij de beide Van Schendel's in hun 'hotel opzochten, waren zij gaarne bereid ons het een en an der van hun wederwaardigheden te vertel len. Het was lang geleden, dat zij in deze ronde een Nederlander hadden gesproken. Anton van Schendel vertelde, dat hij ook in deze etappe pech had gehad. Want op de Col de Castillon reed hij zijn fiets in elkaar en kwam daardoor met veel vertraging aan. Hij had erg lang moeten wachten op een hulpauto en zoo verspeelde hij geruimen tijd, alvorens h>j den rit op een andere fiets kon voortzetten. Dit is de tweede maal, dat mij een dergelijk geval overkomt. De eerste keer gebeurde het in de etappe GeneveAix les Bains. En terwijl hij zoo aan het praten is, valt het ons op, dat hij er gezond en gebruind uitziet. Vol goeden nfoed is hij voor de vol gende etappes. En met optimisme deelt hij mede, dat hij zijn positie in het algemeen klassement nog aanmerkelijk kan verbe teren, vooral in de Pyrer.eën, waar hij zich goed thuisvoelt. De Alpen zijn den van Schendel's gemak kelijker gevallen dan verleden jaar. En vooral in de etappe GrenobleBriancon en BrianconDigne hebben wij goed gere den, verklaarden beide landgenooten. En we hebben toen onze positie in de alge- meene rangschikking ook verbeterd. En dan komen wij tijdens dit onder houd op een teer punt. Een leider ja, zeggen de van Schendel's, wij be treuren ten zeerste het gemis van een leider, te meer nu wij door het uiteen vallen van de Nederlandsche ploeg met de individueelen gelijk staan. De ronde van Frankrijk is dit jaar veel en veel zwaarder dan andere ja ren, zegt Albert. De strijd is veel moei lijker, vraagt u het maar aan oude rotten. Zij allen klagen er over, dat de strijd in iedere etappe fel en hard is. En daar komt nog bij, dat de derail- leur meer gelijkheid onder de renners schiep, zoodat niet een kleine groep uitblinkers, maar talrijke renners elkaar de eer betwisten, dat verklaart den voortdurenden strijd en schomme lingen van het klassement. Ik acht de Italianen het gevaarlijkst, verklaart Albert van Schendel ronduit. Het zijn net duivels in een doosje. Je weet nooit wanneer zij te voorschijn komen en hoe. Neem Vicini. Een paar dagen geleden was hij een renner, die niet opviel, een van de onbekende deelnemers. Vandaag reed hy met de gele trui, overmorgen valt hij mis schien weer op de zooveelste plaats in de rangschikking terug. En zoo zijn er meer. Camusso bijv. om van Bartali maar niet et spreken. Als Bartali even goed rijdt in de Pyreneën als in de Alpen, dan is Sylver Maes nog niet als eerste te Parijs. Maar ook de Belgen hebben, aldus ging Albert verder, hun laatste woord nog niet ge sproken. Alleen en dat zal u verwonderen te hooren, laat de geest onder de Belgen heel wat te wenschen over. Maar zij zijn sterk door hun groot aantal eerstekfasse renners en hun groote man, Sylver Maes, is iederen dag beter in vorm. Onder de Italianen en Duitschers heerscht een zeer sportieve geest. Zij laten hun kameraden niet in den steek. Dit laatste werd op bitteren toon gespro ken, in het midden latend, of dit op de Bel gen sloeg of op de uitgevallen Nederlan ders. En dan krijgen wij Anton nog even aan de praat. Hij hoopte dat er het volgend jaar zeker tien Hollanders mee mochten doen, maar dan met een leider. Dat laatste was z. i. noodzake lijk. Het was nu ook soms zoo saai, als je gezamenlijk zat te eten en je alleen in het HoIIandsch wat tegen je broer kon zeggen. Neen, ook wat dat betreft hebben we Middelkamp erg gemist. Die liet je nog eens lachen en hield er den moed in. En nu is mijn broer er ook nog uit. Tk zal in ieder geval trachten den Hoüandschen naam hoog te houden. Ik ga met den Engelschen renner Holland (what is in a name?) samenrijden, hij moet ook alles alleen doen. Over de verzorging en over de hotels heb ik niet te klagen. De masseurs zijn prima, zegt Albert, dan nog en tot nu toe heeft iedereen gedaan wat hy kon om het ons gemakkelijk te maken. Het is jammer, dat ik er mee uit moet scheiden, maar aan den anderen kant ben ik toch ook weer blij, dat ik eens lek ker uit kan .slapen en er geen Galibier of Col de Braus in het vooruitzicht, is, althans voorloopig niet.... „SWIFT." Het was gisteren nu niet bepaald gun stig weer om een sprintwedstrijd te rijden, hetgeen ook wel de reden van de slechte opkomst geweest- zal zijn. Wederom was alleen de B.-klasse aanwezig, met slechts een vijftal renners. De wedstrijden hadden een vlot en ordelijk verloop! N, de Romijn wist zijn ritten alle te win nen. Zyn serie tegen Holst was wel de zwaarste. Dezen wist hij slechts, na twee maal aanvallen met banddikte te kloppen. Tegen W. Leuven was aller verwachting, dat ook deze sprint een spannende zou wor den. Doch daar genoemde renner een eind beneden zijn kunnen bleef, had deze rit niet veel te beteekenen. Met 4 punten werd N. de Romijn eerste. Th. Holst, die voor het eerst zijn kunnen bij Swift toonde, werd met 5 punten twee de. Deze renner heeft al meer gereden, doch had een paar maanden stilstand ge had. Drie ritten wist hij te winnen, wat na zoo'n stilstand een mooie prestatie is. W. Leuven, Th. Staffleu en A. Zaagman eindigden allen met een gelijk aantal pun ten. Ieder had 1 gew. en 3 verloren ritten, dus totaal 7 punten. Woensdagavenond 7.15 uur zal er een trainingsj.it over 70 kilometer gereden wor den. SCHULTE WINT RONDE VAN ALKMAAR. Een gemiddelde van ruim 40 km. Zaterdagmiddag is onder zeer groote be langstelling de tweede ronde van Alkmaar verreden over een 7 km. lang traject, dat voor een deel door de stad ging en dat door de nieuwelingen 9 en door de ama teurs 15 maal gereden moest dworden. Om half twee startten de nieuwelingen, die met een veld van 72 renners vertrokken. Reeds in de eerste ronde namen de twee Alkmaarders Bosma en Eenhoorn den kop en wisten gedurende vier ronden een voor sprong van 300 tot 400 meter te behouden op een groot peleton van meer dan 20 ren ners. In de vijfde ronde werden de vluch telingen ingehaald, maar ze bleven in de kopgroep. In de laatste ronde demarreerden de twee Alkmaarders opnieuw en namen een voorsprong van meer dan 200 meter. Een halven kilometer van de finish moest Bos ma echter opgeven wegens bandenpech. De uitslag was: 1. K. Eenhoorn, Alkmaar, in 1 uur 35 min. 9 sec.; 2. M. J. Jansen, Eindhoven in 1 uur 35 min. 21 sec.; 3. J. Loos, Amsterdam; 4. A. Spanjer, Nieuwen- dam; 5. B. Schellingerhout, Zaandam. Om precies half vier startten de ama teurs en onafhankelijken met totaal 96 renners. Even voor den start werd Theuns, de kampioen '37 der onaf hankelij ken gehul digd. Deze 105 km. lange wedstrijd is na har den strijd gewonnen door Schulte. Schulte heeft viermaal alleen een voorsprong ge nomen, doch steeds ward hij weer inge haald door het peleton, dat na de eerste ronde uit 12, later uit 9 renners bestond. De twee laatste ronden werden de meest spannende. Terwijl bij het ingaan van de voorlaatste ronde twee ploegen van elk 5 renners met een onderling verschil van 200 M. de jury voorbijgingen, werd in deze ronde het eerste peleton, waar Schulte zat, ingehaald door het tweede, waarin Theuns een groote rol speelde. Echter voor de bel van de laatste ronde ging, demareerde Schulte nogmaals en zienderoogen won hij terrein; slechts Gageldonk kon het tempo eenigszins bijhouden. De uitslag luidde: 1. G. Schulte, in 2 uur 31 min. 29 sec.; 2. M. Gageldonk (onafh.), Breda op een lengte; 3. Th. Peek, Gouda; 4. M. Heeren, Breda; 6. J. Theuns (onafh.) Princenhage; 7. P. Joosen, Breda; 8. J. Heeren, Breda; 9. L. de Beer, Amsterdam; 10. v. d. Veld, Alkmaar. WILDSCHUT WINT OP RIJSWIJK. Voor de door Hollandia op de Rijswijk- sche wielerbaan gehouden wedstrijden ach ter kleine motoren bestond groote belang stelling. De resultaten waren: 2 x 15 km. achter kleine motoren: le rit: 1. Leijsse (gangma ker Boot) 16 min. 2 sec., 2. Wildschut (Groen) op 300 m., 3. v. d. Meer (Berk hout) op 1 ronde 295 m., 4. Hollander (Veldhuysen) op 3 ronden 200 m. 2e rit: 1. Wildschut (Boot) 15 min. 5 sec.; 2. Leijsse (Groen) op 1 ronde 180 m., 3. v. d. Meer (Veldhuysen) op 2 ronden, 4. Hol lander (Berkhout) op 3 ronden 300 m. Totaal 1. Wildschut 3 punten (afgelegd 29.700 m.), 2. Leijsse 3 punten (afgelegd 29.420'm.), 3. v. d. Meer 6 punten, 4. Hol lander 8 punten. Hollandia-Spartaan sprint: 1. Buchly(s), 2. van Rossum (s.), 3. Duyn (h), 4. Beukres (h). Achtervolging: 1. Spartaan (Hoogland A. van Rossum—Van Rijn) 5 min. 22 sec., 2. Hollandia (GrimmeVan Es—Meijer) 5 min. 23.4 sec. Totaal: 1. Spartaan 2 pun ten, 2 Hollandia 4 punten. 10 km. juniores: 1. Jufftrmans, 2 Jan sen, 3. Schuurman, 4. Blokpoel. Sprintmatch: 1. Hoogland 3 punten, 2. Koning 3 punten, (na overrijden), 3. Sna- bel 6 punten, 4. Van Rijn 8 punten, 5 Ka merman 10 punten. WEDSTRIJDEN ACHTER MOTOREN TE GOUDA. De moeilijkheden, die het organiseeren van wedstrijden achter motoren op de be trekkelijk kleine Goudsche Wielerbaan op leverden, zijn overwonnen. De N. W. U. heeft haar toestemming verleend, zoodat Zondag 18 Juli a.s. de wedstrijden kunnen doorgaan. Als stayers zullen fungeeren de Graaf, die reeds driemaal kampioen van Nederland was, en voorts de om hun vecht lust bekend staande Domhof en van Am sterdam. Er zullen drie manches a 20 km. worden gereden. Gangmakers zijn Schle- baum, Slesker en Bustraan. Tusschentijds zullen amateurs en on af hankelij ken een 40 km. koppelwedstrijd houden. Door de Technische Commissie van de N. W. U. is het parcours, waarover op 24 Juli a.s. de Ronde van Gouda zal worden verreden, goedgekeurd. De organisatoren hebben besloten om bij de klasse ama teurs ook onafhankelijken toe te laten. STEDENWEDSTRIJD TE GOUDA. De deelneming aan de steden wedstrij den DelftGiesendamSchiedamVI aar dingenGouda, door de Goudsche Ren nersclub Excelsior gistermiddag op de Wie lerbaan te Gouda georganiseerd, was bui tengewoon groot. De meeste wedstrijden moesten in series plus een finale worden verreden, waardoor het geheel een lang durige geschiedenis werd. In de verschillen de wedstrijden is duchtig gestreden. Vooral de finale van den koppel wedstrijd op weg- materiaal was interessant. Daarin speelden Van VlietDroog een hoofdrol. Nog aan trekkelijker was de 30 km. koppelwed strijd op baanmateriaal. Reeds direct na den aanvang demarreerden E. de Jong Rietveld. Van Vliet, die in deze course Wassing als koppelgenoot had, achterhaal de de vluchtelingen, terwijl van Dam Spek zich even daarna bij het vluchtende gezelschap voegden. Gezamenlijk namen deze drie, na feilen strijd een ronde op het peleton. Toen eenigen tijd later, ten gevolge van een valpartij, o.m. de JongRietveld uit de baan warene, vluchtten van DamSpek op hun beurt. Van VlietWassing lieten hun concurrenten evenwel niet los, zoodat beide koppels opnieuw een ronde namen. Ook ScheepbouwerVogel liepen een ron de uit. Verscheidene andere koppels ver speelden in de jachten een tour. Daar Rietveld als gevolg van zijn val den strijd staakte, vormde E. de Jong met den even eens alleenrijdenden Franken een nieuw koppel, dat op vijf ronden van de leiders werd geplaatst. Van VlietWassing, daar na alleen nog bedreigd door van Dam Spek, wisten ook dezen te weerstaan en zoodoende den strijd te winnen. Be uitslagen zijn: Series van 20 en 1 finale van 45 ronden: 1. Barzeleij (Pedaalridders, Schiedam), 8 punten; 2. Hofman (Excelsior, Gouda) 6 punten; 3. Rijnbeek (De Mol, Delft) 6 pun ten; 4. van Leeuwen (Excelsior) 4 punten; 5. Breur (R. C. S., Schiedam) 2 punten. Afval wedstrijd voor juniores: 1. Sper- mon, 2- v. d. Vorst, 3. de Graaf, 4. de Bruijn, 5. Hofstede. Koppelwedstrijd op wegfietsen in 2 se ries en 1 finale ieder van 40 ronden: 1. Van VlietDroog 6 punten, op 1 ronde 2. Stig- terBarzeleij 2 punten, 3. de BruijnVer boom 1 punt; 4. VerbaanVerhoef en Rijn beekFranken 0 punten; op 2 ronden 5. i Leeuwesde Ruijter 3 punten. 30 km. koppelwedstrijd op baanfietsen: 1. Van VlietWassing 10 punten; 2. Van DamSpek 7 punten; op 1 ronde 3. Scheep bouwerVogel .0 punten; op 2 ronden 4. WensveenBreur 5 punten; op 4 ronden 5. W. de JongKranenburg 0 punten; op 5 ronden 6. E. de JongFranken 5 punten. ATHLETIEK. DE NATIONALE B-KAMPIOENSCHAPPEN EN JUNIORENKAMPIOENSCHAPPEN. Kronig Nederlandsch B-kampioen kogelstooten. Deze kampioenschappen vonden gisteren onder slechte weersomstandigheden en op een zware sintelbaan te Utrecht plaats. Op de 100 Meter juniores plaatsten W. Nota en P. Pont zich met resp. 10.9 en 12 in de demi-finale en finale. In de finale wer den zij 5 en 6 met 11.8 en 11.9. De junio- res-estafette-ploeg Pont, Slot, Fuchs en No ta werd 2de in de serie met 18.2 sec en 4 in de finale met 47.8. Otto Kronig plaatste zich 1 bij het kogelstooten met 12.52, voor den bekenden Philips-athleet Kamerbeek. J. Nota werd 2e in de serie 100 Meter en 5de in de finale (11.7 sec.). In de 800 Me ter finale had Visser tot op 700 Meter de leiding. Deze race werd ten slotte gewon nen door Bührmann, terwijl J. Deyn en A. Visser resp. 4 en 5 werden (2.10.4 en 2.10.7). WEDSTRIJDEN VAN PRO PATRIA. Marathonloop door den Belg Meskens gewonnen. Gistermiddag zijn op het Nen ij to-terrein te Rotterdam athletiekwedstrijden gehou den, georganiseerd door Pro Patria. In samenwerking met deze vereeniging werd voorts de Marathon-loop van „Het Leven" gehouden, welke een internationaal tintje had gekregen door de deelneming op invitatie van de bekende Belgen Nevens en Meskens. De twintig deelnemers aan den marathon over 42.200 M. startten om even voor één uur. De route ging eerst door Blijdorp, naar den Kralingschen plas en verder naar Nieuwerkerk a. d. IJssel. Even voorbij dit dorp was het keerpunt. De terugweg was ongeveer eender en eindigde met een an derhalve baan op het Nenijtoterrein. Bij den start wisten de twee Belgen al gauw een flinken voorsprong te nemen. Dan volgden Groeneweg en Walbeek. Nadat 11.350 meter waren geloopen had den de Belgen nog steeds flink de leiding, en 3 min. na hen kwamen Walbeek en Groeneweg dan Poelgeest en Rooyakkers. En hierop volgde een groot peleton. Bij het keerpunt bij Nieuwerkerk was 23.725 meter afgelegd. Hier passeerde als eerste Meskens, die een voorsprong van 1100 meter op nummer twee, Nevens had. Direct achter dan Belg kwam Groeneweg die bij zonder goed liep en vooral na het verlaten van de stad, flink naar voren was gekomen. Het was bij het keerpunt al te voorz:en, dat Groeneweg op de tweede plaats zou komen. Dit geschiedde ook inderdaad, kort na het keerpunt en nadien heeft Groene weg deze plaats weten te behouden. Op den terugweg kwam in de volgorde aan den kop geen verandering meer. Tessers wist zich naar de vierde plaats te werken. Om even half vier kwam de winnaar het terrein op ioopen. De Belg Meskens liep nog zeer fit en maakte een tijd van 2 uur 44 min. 14 sec. Tien minuten later kwam Groene weg binnen, eveneens in zeer goede condi tie. zijn tijd was 2 uur 54 min, 3,6 sec. Derde werd Nevens, België, met 2 uur 56 min. 3,4 sec. Vierde Tessers 3 uur 37 sec.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10