RADIO-PROGRAMMA'S V KI JU AG 9 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Kostelooze inenting tegen roodvonk en diphtcrie. De gelegenheid tot deze inen ting geeft de gemeente Mijdrecht aan alle kinderen van 313 jaar. Aangifte hiervan kan worden gedaan bij de Hoofden van scholen, dus ook bij 't Hoofd der H. K. School alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De gang van zaken was den afgeloopen week wel bijzonder goed. Niet alleen voor wat betreft de groenten doch ook het bekende product de Katwijksche zandaardappelen konden allen, behoudens een zeer klein partijtje bonken, geplaatst rden voor het binnenland. Een gedeelte der bonken ging nog voor export weg. En ook met de prijzen der vroege aardappelen liep het naar wensch. Toen de minimum prijs werd verlaagd tot 3.50 bleek deze verlaging voor Katwijk geheel overbodig want inplaats van naar beneden, ging de prijs naar .boven, zoodat meerdere malen voor de beste kwaliteit van f 1.25 tot 1.35 werd betaald, ja er is zelfs tot 1.45 geboekt per kist van 25 K.G. Als men dit leest zijn de groote aanvoeren achter den rug, zoodat veilig mag worden aangenomen dat het met dit artikel goed zal blijven gaan, ook al komt op 16 Juli de minimumprijs te ver vallen, tenzijde markt mocht worden overvoerd met Eigenheimers. Maar het grootste gevaar is intusschen verstreken, ook wat betreft het optreden der aardappe lenziekte. Tct heden bleef men hiervoor ge spaard, dank zij mede het koele weer. Een buitengewoon verschil in vergelijking met vorig jaar toen de ellende niet was te over zien. Ook met de groenten loopt het veel beter dan vorig jaar. Alles brengt bevredigende prijzen op. Tuinboonen gingen tot heden voor bijna ongekende prijzen, van 6.40 tot 8.per 100 K.G. Momenteel is er iets af doch een prijs van 4.40 tot 5.50 is nog best. Sla van den kouden grond bracht even zoo zeer loonende prijzen op, aanvankelijk van 2.tot f 3.—, deze week nog van 0.80 tot 2.10; en die van 0.80 zijn maar restanten van de tuin. Bospeen had ook steeds goede belangstelling. De aanvoer was trouwens maar matig. Toen was de prijs van 7.10 tot 9.30 per 100 bos. Nu de aan voer dagelijks grooter wordt zakt de prijs wel wat, tot 5.10 a 7.20 doch als 't zoo blijft is het nog goed. Thans gaat de massa bospeen komen. Bloemkool met matigen aanvoer bracht in de eerste soort van 9.40 tot 12.30 op, en Rabarber per 100 bos van 1.80 tot 3.90. De gewassen der navrucht staan er nog gunstig voor. EEN WIJK-FUIF. Onder aanvoering van Zuster Josepha! Ten bate der R.K. Wijkverpleging werd gisteravond in het Patronaatsgebouw een „Wijk-fuif" geopend. De opening geschied de door den zeereerw. heer Pastoor G. P. A. van Zuylen. Spreker zeide, dat het juist vandaag de dag was van het feest van de H. Elizabeth van Portugal, die de mildda digheid op zulk een voortreffelijke wijze wist te beoefenen. Deze Heilige wist de armen, in het bijzonder de zieken, zoo goed te helpen en verrichtte meermalen wondèren. De wijkzuster, de Eerw. Zuster Josepha, zou, al is zij geen heilige, toch zoo graag eens wonderen doen. Wij kun nen haar hiermede helpen en haar in staat stellen de wonderen te kunnen verrichten. De nood der R.K. Wijkverpleging is groot. Deze nood moeten wij uit den weg zien te ruimen en daarom is hedenavond en de volgende dagen een fancy-fair in elkaar gezet, waarvan de baten ten goede komen aan de R.K. Wijkverpleging. Wij moeten Zuster Josepha in staat stellen wonderen van liefdadigheid te kunnen verrichten en haar arme zieken datgene te geven en te verzorgen waaraan zij behoefte hebben. Spreker besloot met een dringend beroep op de milddadigheid van allen, zoodat de ba ten goed zullen mogen vloeien. Dr. Hase, voorzitter der R.K. Wijkver pleging, dankte Pastoor van Zuylen voor zijn hartelijke woorden en hoopte dat zij weerklank mogen vinden. Spr. staat hier niet als voorzitter, doch als arts. De Wijk verpleging lijdt aan een soort bloedarmoe de. Zij verkeert in een toestand van alge- heele uitputting. Dit is langzaam aan ge komen. Om deze redenen zijn in het bestuur reeds jonge krachten opgenomen, die reeds een massa werk hebben gedaan. In den loop der tijden zijn er vele jonge gezinnen gekomen, die geen lid waren van de R.K. Wijkverpleging. Mevr. Dankelman en mevr. J. Pijnacker zijn de geheele gemeen te rond geweest om nieuwe leden te wer ven en zij hebben een schitterend succes behaald. Spr. dankt hen hiervoor hartelijk. Dit was echter nog niet voldoende en ter versteviging van de geldmiddelen is deze klinkende Wijkfuif georganiseerd. Spr. be sloot met den wensch, dat deze fuif in alle opzichten moge slage. Hierna werd een rondgang gemaakt door de zaal. Er is gelegenheid te over om zich op allerlei wijze te vermaken. Wij wen- schen, dat het alle dagen bijzonder druk zal zijn. Men keert voldaan huiswaarts. Er is behalve allerlei vermakelijkheid en een fraaie afdeeling handwerken ook een ver- frisschingstent aanwezig, waar men zich met een koelen dronk kan laven. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring H.B.G.-VERGADERING. Spreekt zich uit vóór behoud der saneer ing. De afdeeling van het Holl. Bloemb. Kweekersgenootschap hield gisteravond in de benedenzaal van het Hotel „De Witte Zwaan" een vergadering onder voorzitter schap van haren 2den voorzitter, den heer P. Warmerdam Cz. Deze deelde in zijn ope ningswoord mede, dat de voorzitter, de heer K. Tanis, verhinderd is bij deze ver gadering aanwezig te kunnen zijn. Als eenig punt prijkte op de agenda de behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de a.s. Maandag te Haarlem te hou den 57e buitengewone algemeene vergade ring van het Holl. Bloemb. Kwëekersge- nootschap, waar de volgende vraag aan de orde komt: „Is het voor het Bloembollen- bedrijf nuttig alle bedrijfsmaatregelen op te heffen?" .Alvorens hiertoe werd overge gaan werd mededeeling gedaan hoe het be stuur thans is samengesteld en wel als volgt: K. Tanis, voorz., P. Warmerdam, 2e voorz., D. C. Nieuwenhuis, secr., J. Pijn acker, 2e secr. en A. Raaphorst, penning meester. Aan den afgetreden voorzitter, den heer J. Berbee, was een dankschrijven gezonden voor alles wat hij voor de ver- eeniging heeft gedaan. Alsnu werd het kardinale punt aan de orde gesteld. Aller eerst memoreerde de voorzitter wat er in zake de bedrijfsmaatregelen op de verga dering van de Algemeene Vereeniging voor Bloemb.cultuur was gepasseerd en beslo ten. Het bestuur, aldus de voorzitter, is van meening, dat men als kweeker alle saneeringsmaatregelen nog niet zal kunnen missen, alhoewel het van meening is, dat er enkele wijzigingen wel gewenscht zijn. Spr. hoopte, dat de afdeeling Lisse heden avond een besluit zal nemen, zooals we van haar gewoon zijn, nJ. een weloverwogen besluit! De heer R. C. H. Tromp verklaarde zich, op principieele gronden, tegen de sanee ring, omdat hij van meening is, dat het gewas, dat God laat groeien, niet door ons mag worden vernietigd. Dat de mensch kan falen blijkt nu wel zeer duidelijk uit het over de geheele linie slechte gewas van vroege Tulpen, zoodat niet alleen geen sur plus aanwezig zal, zijn, doch dat aan de vraag naar leverbaar niet zal kunnen wor den voldaan. De heer P. v. d. Aart vroeg, of er niet kon worden getracht dat vooral den kleinen kweeker gelegenheid kan wor den gegeven hun bedrijf eenigszins uit te breiden. Na nog enkele opmerkingen werd overgegaan tot stemming over de door het Hoofdbestuur gestelde vraag „Is het nuttig alle bedrijfsmaatregelen voor het Bloem- bollenbedrijf op te heffen?" Met 26 tegen 13 stemmen beantwoorde de vergadering.de vraag met neen, zoodat de afdeeling Lisse zich uitsprak voor het behoud van bedrijfsmaatregelen; een stem werd blanco uitgebracht. De heer D. W. Lefeber beantwoordde de -vraag van den heer v. d. Aart en deed daarbij uitkomen de noodzaak van progres- sieve-uitbreiding van die bedrijven, welke door de saneeringsmaatregelen zóó zijn ver kleind, dat er geen brood meer uit te ha len is. De voorzitter antwoordde, dat de afgevaardigden reeds nu bij de bespre king op dit feit kujinen wijzen. Zeer terecht wees de heer J. Kortekaas erop, dat dit moet zijn bona fide kweekers en dan na tuurlijk een kostelooze uitbreiding. Ten slotte werd nog gewezen op de nood zakelijkheid, dat het Kweekersgenootschap vertegenwoordigd zij in de tweemaande- lijksche vergaderingen van het Regeerings- oollege. Na rondvraag volgde sluiting. LISSERDIJK. H.B.G. ook hier vóór behoud der saneering. Onder presidium van den heer C. Cle mens werd Donderdagavond een vergade ring gehouden in de zaal van den heer A. Faas. De vergadering was bijeengeroepen ter behandeling van het saneeringsvraag- stuk. Na een woord van opening door den voorzitter werd door den secretaris het prae-advies van het Hoofdbestuur voorge lezen, naar aanleiding waarvan zich eeni- ge discussie ontspon. Zoowel het voor en tegen der saneeringsmaatregelen werd uit voerig besproken. Door een der woordvoer ders werd opgemerkt, dat het in het be lang van het vak is, wanneer de sanee ringsmaatregelen verdwijnen. Een andere spreker betoogde dat, gezien het groote sur plus der laatste jaren, de saneering niet losgelaten mag worden. De heer Scholte zeide o.a., dat de 24 pet. heffing niet vooi* het surplus gebruikt wordt.. We krijgen van de Sierteeltcentrale geen verantwoording. De voorzitter be streed zulks en wees er op, dat de 24 pet. uitsluitend voor het surplus gebruikt wordt. Alle andere kosten worden door het Rijk gedragen. Na discussie over de sa neering werd tot stemming overgegaan. De uitslag was, dat 18 zich vóór en 6 zich' tegen de saneering uitspraken. Nadat afgevaardigden waren benoemd werd de rondvraag gehouden, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank voor de opkomst. HILLEGOM. H.B.G.-VERGADERING. Vóór behoud der saneeringsmaatregelen. Donderdagavond hield de afd. Hillegom van het Holl. Bloemb.kw. Genootschap een zeer goed bezochte ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer D. E. Nieu wenhuis. In behandeling komt de Beschrijvings brief voor de a.s. Alg. Verg. Het kardinale punt is de gestelde vraag: „Is het voor het Rloembollenbedrijf nuttig, alle bedrijfs maatregelen op te heffen?" De voorzitter zegt: wat de vraag zelve betreft moet een ontkennend antwoord volgen. De vraag is echter ietwat politiek gesteld, zij het zon der opzet. Men moet niet verwarren Be drijfsmaatregelen en Regeeringsmaatrege- len. De voorz. heeft aan den alg. voorzitter duidelijke omlijsting der vraag verzocht en deze heeft zijn antwoord eerlijk gegeven: teeltbeperking, minimumprijzen en sur- plusfonds. Een zekere orde wenscht spr. v/el. Wat zullen de toekomstige maatrege len zijn? Er blijven moeilijkheden. Hierna geeft de voorzitter aan de vergadering het woord. De heer E. Cardol heeft zijn betoog in 6 punten samengevat: 1. Kunnen we ze mis sen? Zijn antwoord luidt neen. 2. Kunnen wij ze zelf ter hand nemen? Dat is, volgens spr., aan de hand van de ervaring onmo- ljjk. 3. Zullen we het Bloembollenbedrijf overleveren aan de landbouwers? De laat ste willen het wel, maar het zou voor ons funest zijn. 4. Hebben wij het recht om ons uit te spreken? De heer B. Rijneveld ontzegt ons dat recht, doch spr. is het daar mee niet eens en bewijst zulks. 5. Moeten wij de ambtenaren betalen? Dit is niet waar; we betalen ze niet. 6. Stelt de afd. Hillegom nog vertrouwen in het Hoofd bestuur? Gebeurt dit niet, dan zal ook de organisatie achteruitgaan, hetwelk wordt aangetoond. De voorzitter is het met den spr. niet ge heel eens en toont dat aan. Nadat nog ver schillende leden het pro en contra hebben bepleit wordt tot stemming overgegaan, waarbij de meerderheid zich vóór het be houd der maatregelen verklaarde. Tot af gevaardigden werden gekozen de heeren P. Langeveld en P. J. Koop. Nadat nog even gesproken is over wat straks gevraagd zal worden ter corrigeering van de huidige maatregelen, sluit de voorzitter deze rusti ge, zeer beschaafde en geanimeerde ver met een hartelijk dankwoord. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er heerschte deze week een buitengewone drukte aan de veiling. De vroege aardappelen domineerden den ver deren aanvoer. Door de nieuwe maatregel dat ook telers-handelaren moeten veilen was de aanvoer abnormaal. Eigenlijk was het maar een vorm, want dezelfde telers handelaren kochten hun eigen product bijna altijd terug. De handel was overigens levendig en de prijs goed. De meeste aard appelen gingen boven den minimumprijs en brachten vanaf 0.90 tot 1.10 per kist op. Drielingen van 0.60 tot ƒ1.per kist. Van groentensoorten was er zeer weinig. Wat bospeen die graag weggingen voor 4.50 tot 7.50 per 100 bos. SASSENHEIM. Geslaagd. Voor de acte L.O. is geslaagd onze plaatsgenoot de heer W. v. d. Berg. UITHOORN. Opdracht. De firma J. M. Strijland heeft van den Minister opdracht gekregen het maken van parkeerstrooken, parallel wegen en rijwielpaden aan Rijksweg no. 13 Den HaagRotterdam voor een bedrag van 94.100.—. WASSENAAR. Diefstal. Ten nadeele van V. alhier is nabij de R. K. kerk aan de Stoeplaan diens rijwiel ontvreemd. Geboren: Jansje, d. van P. Vermeu len en J. Hogenes Leo nardus Antonius, z. van G. T. Alkemade en C. M. van Wis sen Louise Theodora, d. van A. L. Voor ham en A. C. Kortekaas Gerard Hendrik, z. van G. W. Verhoop en W. L. M. C. Kuhr- meijer Abraham, z. van J. D. Binnen dijk en M. van den Heuvel Leonarda Gijsbertha, d. van T. A. Hakkeling en M. C. Westgeest. Ondertrouwd: P. Vlugt en B. Hoo- gendoorn C. A. Heijning en K. S. Rein- ders H. W. Steinwegs en J. T. Snelder- waard R. Nathan en F. Levy. Getrouwd: L. van Deursen en K. M. Drepper. Overleden: Theodorus Cornelis Rem merswaal 8 j. H. J. H. Hubner 74 j., wede. van L. N. Alta W. A. H. Dorst 6! echtgenoot van H. W. M. Sallmann H. Haspers 54 j., echtgenoot van F. Knip A. G. Speijk 83 j., echtgenoot van J. Gor dijn. I n g e k o m e n: G. J. Bakker, RK, zon der beroep, uit Rotterdam, Wassenaerstraat 10 J. Beets, NH, zonder beroep, uit Rot terdam, St. van 's Gravesandeweg 127 (en vrouw) J. A. v. Benten, RK, dienstbode, uit Alkemade, Rijksstraatweg 465 A. W. v. d. Berg, RK, dienstbode, uit den Haag Havenstraat 8 W. J. G. Berns, RK, ma rechaussee, uit Echt, Wassenaarscheweg 9< A. Bouma, geen, zonder beroep, uit Ren- kum, Zijllaan 31 J. Braam, GK, boeren knecht, uit Leiderdorp, Rijksstraatweg 189 M. Brielmayr, vreemd, RK, dienstbode, uit Neuzeug Oostenr., Bremhorstlaan 29 W. van Dalen en vrouw, G.G., huisbewaar der, uit Dordrecht, Gr. Haesebroekscheweg 9 M. S. Damen, RK, dienstbode, uit Wehl, Ridderlaan 1 Jhr. D. H. van Doorn, en vrouw, NH, insp. lev. verz., uit Leiden, Cro- cusstraat 16 R. R. W. Driessen en gezin, geen, procuratiehouder, uit Batavia, Witten burgerweg 6 M. W. Gravekamp, NH, dienstbode, uit Valkenburg ZH, Oranjelaan 20 A. C. Heemskerk, RK, dienstbode, uit Noordwijk, Backershagenlaan 18 H. Hen- kes en vr., DG, zonder beroep, uit Den Haag, Rijksstraatweg 306 A. Hoekstra. NH, zonder beroep, uit den Haag, Laan van Koot 4 C. Th. Hoogeveen, RK, zonder beroep, uit Woerden, Katwijksche weg 19b K. Huibregtse, NH, zonder beroep, uit Leiden, de Lus 24 R. Kleinhuis, G.C., dienstbode, uit Vlagtwedde, Gr. Hoefijzer laan 16 G. A. Klumper, RK, werkster, uit Leiden, Oostdorper weg 128a J. H. M. Koopal en gezin,RK, vertegenwoordiger, uit den Haag, Crocusstraat 13 F. M. Kör- mer (ova), vreemd, dienstbode, Ev., uit den Haag, v. Bommellaan 14 P. W. C. A Brand geb. Lanzing en gezin, NH, zonder ZATERDAG 10 JULI. Hilversum II, 301 M. KRO-Uiteznding. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (Om 1.00 Gramofoon platen en Postduivennieuws). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-orkest en gramofoonplaten. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Lichamelijke opvoeding en schoolwezen". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 Revue-uitzending. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 De KRO-Melodisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Internationale sportrevue. 10.55 De KRO-Boys. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uizending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.20 VARA-Tooneel; „Fantasia" en or gel. 12.001.45 Gramofoonplaten. 2.00 Melody-Circle en gramofoonplaten. 3.15 „Het programma van de 3de Arbei ders-Olympiade": causerie. 3.30 „De Flierefluiters" en zang. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonplaten. 5.40 Declamatie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.00 „Filmland". 7.30 „Zendingsreizen van Paulus", cau serie. 8.05 Herh. SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP .VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Radiotooneel. 9.00 „Fantasia". 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg VARA-Orkest. 10.45 Orgelspel. 11.10 Berichten. 11.1512.00 Gramofoonplaten. D r o i tw i c h, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonplaten. 12.05 BBC-Northern-orkest. 12.50 BBC-dansorkest. 1.20 Commodore-Grand-orkest. 1.30 Sportreportage. I.50 Vervolg concert. 2.20 Orgelspel. 2.50 Het Victor Olof-sexetet. 3.20 Gramofoonplaten. 3.50 Mantovani's orkest. 4.20 Het BBC-Wels orkest m. m. v. so liste. 5.20 Sportreportage. 5.40 BBC-dansorkest. 6.50 Wels intermezzo. 7.05 BBC-Northern orkest. 7.50 ABC-cabaret. 8.20 Variété. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Orgelspel. 10.20 Het Orchestre Raymonde en solist. II.20 Henry Hall's Hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten. 12.20 Derveaux-orkest. (Om 1.35 zang). 3.20 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 7.30 Zang. 7.45 Pianovoordracht. 8.00 Zang. 8.15 Gramofoonplaten. 8.50 Nationaal orkest. 10.50 Gramofoonplaten. 11.201.20 Bouillon's dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.50 Saarbrücker Omroeporkest. 9.50 Gramofoonplaten. 12.20 Silezische orkestvereeniging. 2.35 Gramofoonplaten. 4.20 Rob Gaden's orkest. 6.25 Omroepkamerkwintet. 7.20 Gevarieerd programma. 8.30 Gevarieerd concert. 10.50 Münchener Omroepdansorkest en solisten. 12.201.20 Dansmuziek. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelspel. 1.30 Gramofoonplaten. I.50 Salonorkest. 2.23 Kamermuziek. 3.20 Zang. 3.35 A. Felleman's orkest. 4.20 Gramofoonplaten. 4.35 Zang en piano. 5.20 en 5.50 Gramofoonplaten. 6.20 Trioconcert. 6.40 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Op de groene weide", operette. II.2012.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Orgelspel. I.50 Gramofoonplaten. 2.23 A. Felleman's orkest. 3.20 Gramofoonplaten. 5.35 Guetta Milano's orkest. 6.35 Salonorkest. 7.20 Harpsoli, 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 Gramofoonplaten. II.2012.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Hobo en cembalo. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Hans Bund en Emil Roosz met hun dansorkesten. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs R. 11.35 London Reg. 13.05 Brussel VI. 13.50 Keulen. 15.35 Brussel Fr. 17.20 Parijs R. 18.20 London Reg. 19.20 Keulen. Pl.m. 20.50 Parijs R. 22.50 Berlijn. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Lille. 9.50 diversen. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Brussel VL 19.05 Droitwich. beroep, uit Soerabaya, Wittenb. weg 6 H. M. Loerakker, RK, zonder beroep, uit Bloemendaal, Berkheistraat 40 Wed. A. C. Velders geb. Luijten, NH, zonder beroep, uit R'dam, Joh. de Wittstraat 28 W. J. M. van Niekerk, RK, slagersknecht, uit Alphen aan den Rijn, Narcislaan 6 A. Noppen, NH, verpleegster, uit den Haag, Crocus straat 31 K. Verhagen geb. Plomp, zonder beroep, NH, uit Katwijk, v. Z. v. Nijevelt- straat 296 G. Post, GK, dienstbode, uit Ambt Hardenberg, Iepenlaan 3 W. Ras, NH, zonder beroep, uit Hillegom, Rijks straatweg 382 M. C. van Rems, NH, zon der beroep, uit Haarlem, Tulp weg 15 M. J. C. Riezebos, NH, verpleegster, uit R'dam, Deijlerweg 113 H. S. Ripken, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit den Haag, Bloem- camplaan 74 C. F. Schudel en gezin, geen koopman, uit Leiden, v. Z. v. Nijeveltstraat 64 E. J. van Steijn, RK, dienstbode, uit Nieuwr-Amstel, Langstraat 103 E. Su- iimma, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Woerden, Wittenburgerweg 80 J. V. Tap en gezin, RK, assuradeur, uit den Haag, St. v. 's Gravesandeweg 135.W. A. Zun- nebeld, RK, landbouwer, uit Heino, Rijks straatweg 500. V e r t r o k k e n: J. de Vries naar den Haag, Valkenboschkade 466 J. R. Koer- selman naar den Haag, v. Alkemadelaan 350 M. Knorr naar den Haag, Scheve- ningscheweg 144 F. E. Spaanderman naar den Haag, Heerenstraat 25 J. C. Schmidt naar Amsteidam, Prinsengracht 613 M. Mastalerz naar Rijswijk ZH, Hoornburg- laan 52 H. J. S. Tukker naar Katwijk, Zeeweg 46 Wed. C. A. Houtman geb. Sut- torp naar Hillegersberg, Oranjelaan 13 A. v. Egmond naar den Haag, Theresia- straat 430 P. C. Th. Parlevliet naar Noordwijk, Huis Ter Duinstraat 14 W. de Vries naar Doniawerstal, St. Nicolaasga H. Knol naar Rotterdam, Zuidhoek 193d J. P. NM. Boost naar den Haag, L. v. Meerdervoort 599 J. J. Rietbroek naar den Haag, Joh. Camphuijsstraat 241 J. J. E. Almoes naar Breda, Molengrachtsche- straat 77 A. C. Berbee naar Hillsg m, Margrietenlaan 52. WARMOND. K. R. O. De collecte ten bate der K. R. O. heeft in deze gemeente de som op gebracht van 75. Een woord van dank aan de ijverige collectrices is zeker op zijn plaats. Goed afgeloopen. De heer P. L. van W., slager, alhier, verloor bij het aanrijden van een hond diepiot seling voor zijn motorfiets kwam, de macht over het stuur, met het noodlotting gevolg, dat hij van zijn mo tor viel en eenige verwondingen aan hoofd en handen opliep. Na van de schrik te zijn gekomen kon hij zich wederom huiswaarts begeven. Gevonden. Op de Kagerplassen alhier is door de politie dry vend aangetroffen een eiken jol met volledige inventaris, doch van bemanning viel niets te bespeuren. De jol is derhalve door de politie in beslag ge nomen en veilig opgeborgen. Geboren: Theodorus Hendricus, z. van J. van Werkhoven en G. de Mooij Corne lis Gerardus, z. van C. Bartels en P. Plas- meijer Theodorus Wilhelmus, z. van F. H. Walraven en Th. J. Mesman. Ondertrouwd: C. P. Leenen 28 j. en G. Tegeder 29 j. Gehuwd: J. L. W. E. Leenen 23 j. en E. H. Slager 22 j. H. J. -van der Hulst 26 j. en J. M. Roest 24 j. Overleden: H. J. Schomaker 67 j. ZILK. Meisje aangereden. Toen het 12-jarig dochtertje van den heer Vreeburg alhier per rijwiel ter hoogte van den melkhan delaar N. reed, werd zij door onoplettend- -heid door een haar tegemoetkomende luxe auto aangereden, waardoor haar rijwiel ernstig werd beschadigd. De wielrijdster bekwam geen letsel. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder der auto geen schuld. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. M. Verhaar alhier slaagde voor het examen costiur re. Zij werd opgeleid door de Eerw. Zusters van Maria-Oord te Hillegom.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7