WILLY KANBIER VRIJDAG 9 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 NEEN, DAT IS TE ERG! Nou, Mijnheer de Redacteur, zeg het nu toch zelf eens, is het niet zielig, dat nu toch niemand gereageerd heeft op mijn Kerst verhaal, dat U zoo goed waart te plaatsen in uw Kerstnummer van 1936. Ik zit nu net te kijken of ik het in Keulen heb hooren donderen. Ik dank U dat U zoo goed waart een troostprijs te sturen, om mij te troosten. Dat was ook wel noodig. Ik kan mij zoo voorstellen, dat U het ook niet prettig vond, dat zoovele bekenden en vrienden, die ik dacht te hebben, him armen landge noot stilletjes laten zitten in zijnarre- imoe. Daar heb ik nu, na mijn dagelijksche en warme bezigheden, mij eigen uitgesloofd, nachtwerk ervan gemaakt, bij een arm zalig petroleum-pitje en met vollen moed en groote verwachting aan het einde van het verhaa. mijn adres opgegeven: C. W. van Graven, Bureau Leidsche Courant, Papengracht 32, Leiden enfut.... futtoen ging mijn lampje uit. Maar dat kan ik U wel vertellen, Mijn heer de Redacteur, dat al die menschen, die mijn Kerstverhaal hebben gelezen, het niet best zullen hebben als ik ze later tegen kom in den Hemel. Ik hoop ze allemaal te ontmoeten en dan zal ik ze kennis laten maken met al die negers die ik den Hemel binnengespeeld zal hebben zonder hun hulp. En dan zal ik die lezers voor de rechter stoel van O. L. Heer brengen en dan ik zeggen: O. L Heer hier zijn nu die kennis sen en Missievrienden, die mij in den steek lieten, toen ik met deze brave negers uw verjaardag vierde op Kerstdag, U weet wel, in de wildernis van Nagongera in zoo groote armoede. O. L. Heer U moet die kennissen en enthousiaste Missievirenden in dezen schoonen Hemel, op een laag bankje zet ten en dezen braven nikkers, die mijn troost waren in de zware Missie van Nagongera, die moet U een plaatsje hooger geven. Mijnheer de Redacteur, wat zullen die menschen sip zitten kijken, als zij mij zul len zien zitten met mijn zwarte krullebol- len, veel hooger dan zij Dat zal toch eens een echte hemelsche wraak zijn. Maar, Mijnheer de Redacteur, ik hoop dat het niet noodig zal zijn. Daarom vraag ik U beleefd: plaats dit stukje in uw blad en voeg er dit aan toe, dat mooie woord van God. Missionaris: Wat gij aan den minste der Mijnen gedaan hebt, dat hebt ge aan Mij gedaan. Het adres blijft: De Leidsche Courant. Mijn moed begint weer te herleven; deze keer zal ik wel geen troostprijs van U be hoeven. De nikkers weten niets van mijn teleurstelling; die heb ik alleen gedragen, [heelemaal alleen, want i'k ben de eenige blanke Priester tusschen zestien duizend zwarte Christenen. Maar als deze oproep succes heeft, dan zal ik mijn zwarte Pa rochianen laten deelen in mijn vreugde en laten bidden voor mijn weldoeners. Dag, Mijnheer de Redacteur, dank U voor de plaatsruimte in uw blad. Dag, dag, hoor, van uw armen Niksionaris C. W. VAN GRAVEN, Catholic Mission, Nagongera. P.O. Uganda. B.E. Africa, in charge. Koopt bij 'Nleubelhandel Haarlemmerstr. en Naast Roxy-Bioscoop Let op 52 GEEN TELEFOON KERKNIEUWS EM.-PASTOÖR J. P. OOMEN. t Te Oosteind is, naar het ,,-Dbl. van N. B." meedeelt, in den ouderdom van 74 jaar overleden, pastoor J. P. Oomen, emeritus pastoor van de parochie van de H. Maria Magdalena te Rijen, waar hij ruim 23 jaar werkzaam is geweest. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag géén audiëntie verleenen. LUCHTVAART WRAK VAN HET VLIEGTUIG VAN KINGFORD SMITH GEVONDEN. Aan de kust van Burma. Men heeft thans eindelijk een spoor van den Oceaanvlieger Kingsford Smith ont dekt, die anderhalf jaar geleden tijdens zijn thuisvlucht naar Australië in Oost-Azië spoorloos verdween. Aan de kust van Burma heeft men na melijk het landingsgestel van het vlieg tuig gevonden. Gebleken is, dat de Oceaan vlieger op het land terecht is gekomen. Het landingsgestel was namelijk niet ingetrok ken. „Tel." OpWtM&Kqto&t&tl Wie op de pas Ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óól voorrang boven het voor hem var rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). SPORT LAWNTENNIS De internationale kampioen schappen te Noordwijk De laatste vier dames en heeren in de enkelspelen. Een vriendelijk zonnetje aan een hooge, bijna wolkenlooze lucht scheen gistermid dag boven het Noordwijksche tennispark. Het was uitgezocht tennisweer op dezen derden dag van de internationale kampioen schappen en het ware te wenschen dat van het gedemonstreerde spel in de gisteren gespeelde partijen hetzelfde gezegd kon worden. Maar dat is helaas niet mogelijk, al mag men daaruit nu niet direct de con clusie trekken, dat het een vervelende mid dag was of dat er heelemaal niets viel te waardeeren. Zeer zeker waren er interes sante en belangrijke partijen bij. Maar dat aantal was zeer miniem. Het heeren-enkelspel Om te beginnen won van Swol in de kwart-finale van Teschmacher. De cijfers spreken voor zichzelf: 61, 63, 60. Een belangrijk feit, wanneer men zich de ver velende geschiedenis bij het samenstellen van de Nederlandsche ploeg naar Wimble don in de herinneringen terugroept. Een van deze spelers moest destijds in de ploeg worden opgesteld. Men koos van Swol en kreeg van verschillende kanten te hooren, dat men beter Teschmacher had kunnen nemen. Heel wat narigheid was er het ge volg van. Daarom was deze partij gister middag belangrijk. Het resultaat we zeiden het reeds behoeft geen commen taar. Van Swol toonde zich dezen dag positief sterker. Teschmacher stelde onge twijfeld teleur en speelde ver beneden zijn vorm van enkele maanden terug. Heynen leverde een zeer goede prestatie door den BritschIndische prins van Kutch met 75, 64, 46, en 63 te slaan. Daarmede plaatste de Hagenaar zich met van Swol in den halven eindstrijd. De partij zelve was overigens erg vervelend. Een langdurige, eentonige strijd, waar bij na geen einde aan scheen te komen. Hughan sneuvelde tegen den Joegoslaaf Kukuljevic: 16, 46, 26. De tweede set had onze landgenoot kunnen winnen, wan neer hij althans op de beslissende momen ten tactischer en degelijker had gespeeld. Maar hij wilde het soms te mooi doen en dat kostte hem de set. Evenals in de eer ste, was de Joegoslaaf een uitstekende speler ook in de derde set overtuigend sterker. Drie sets waren dan ook voldoen de om de partij in zijn voordeel te doen eindigen. De Italiaan de Stefani had de grootste moeite om van Gallèpe (Monaco) te win nen, een taaie rot, die Gallèpe. Zijn om vangrijk figuur is voor hem uiteraard een geduchte handicap, maar een groot gedeel te van die handicap wordt opgeheven door geraffineerde truckjes, waarmede hij zijn tegenstander telkens weer opnieuw in de war en uit zijn spel brengt. Zoo ervoer ook de Stefani, die aanvankelijk geheel uit zijn spel werd gebracht en slechts met moeite de eerste twee sets won (97, 7 5). De derde set nam hij voor zijn reke ning met 60. Gallèpe, een goedmoedige, interesante baas van even over de 40. geloofde het na de tweede set wel. Hij gaf zich*gaarne gewonnen. Voor de halve eind strijden heeren enkelspel hebben zich dus geplaatst de Stefani, Kukuljevic, Heynen en van Swol. De dames-enkelspelers En nu de kwarteindstrijden in de dames enkelspelen. In de eerste plaats vermel ding van de fraaie overwinning van onze Nederlandsche kampioene mej. Terwindt op haar Oostenrijksche collega kampioene fraulein Kraus: 61, 75. Het was uitste kend, degelijk en technisch knap tennis, dat de Amsterdamsche in deze partij de monstreerde. Vooral in de eerste set. In de tweede set nam ze het wat al te ge makkelijk op en werd het 75. Mej. Rol- lin Couquerque won zonder eenige inspan ning van mej. Kovac (Joegoslavië): 6--2, 75. In de tweede set liet ze zich echter bijna overrompelen en stond op een gege ven moment -zelfs met 51 achter. Niette min won ze ook deze set met 75. Wel een bewijs voor het groote krachtsverschil tusschen deze speelsters. Dat mej. Mechel tegen de Duitsche kam pioene fraulein Horn geen schijn van kans had, was te verwachten. Met 63, 60 dolf ze het onderspit. Voor de halve eindstrijden hebben zich geplaatst de dames Horn en Kaeppel (Duitschland) en Rollin Couquerque en Terwindt (Nederland). De halve eindstrijden van de enkelspe len worden morgenmiddag gespeeld. Öok met de partijen in de verschillende dubbel spelen schoot men gisteren in de goede richting. De resultaten dier partijen vindt men hieronder vermeld. De zon stonds reeds heel laag boven de duinen voordat de laatste partij van dezen prachtigen dag was beëindigd. De volledige uitslagen waren: Heeren-enkelspel, kwart eindstrijden: de Stefani slaat Gallèpe 97. 75, 60; Van Swol slaat Teschmacher 61, 63, 60; Heijnen slaat Prins von Kutch 75, 46, 64, 63; Kukuljevic slaat Hughan 61, 6—4, 6—2. Dames-enkelspel, kwart-eindstrijden, mej. Kaeppel w.o. (mevr. De la ValdeneAlva rez niet opgekomen); mej. Terwindt slaat mej. Kraus 61, 75; mej. Rollin Cou querque slaat mej. Kovac 62, 75; mej. Horn slaat mej. Mechel 63, 60. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mej. Eldring en mej. van den Bosch slaan mevr. van Alfen en mej. Z. Kerckhoff 68, 75, 64; kwart-eindstrijden: mej. Horn en mej. Kaeppel slaan mej. Heldring en mej. van den Bosch 62, 60; mevr, Boutmy en mej. Mechel slaan mevr. Isaac en mevr. Jonquiere 64, 62; mej. Rollin Couquer que en mej. Terwindt w.o. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: Kukul jevic en Moreau w.o.; mr. Brouwers en Bruns w.o.; Marinkelle en Fabius slaan Ca bot en jhr. A. van de Poll 62, 62; Lij- sen en Ketjen slaan Hoeke en mr. Beters 64, 62; van der Heide en van Olst slaan jhr. de Brauw en ir. Bartelds 16, 6—3, 6—0. Kwart-eindstrijd: Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Couquerque en Kukul jevic slaan mej. Broese van Groenou en ir. Bartelds 62, 62, mej. Terwindt en v. Swol slaan mevr. Spies en Ketjen 60, 6 2! mej. Horn en Heijnen slaan mej. Swa- ters en de Brauw 62, 64. Kwart-eindstrijd: mej. Kraus en Hughan slaan mej. Kovac en Moreau 75, 79, 6—4. ZEILEN DE KAAGWEEK 1937. Zooals reeds eerder gemeld, zal van Vrijdag 16 tot en met Dinsdag 20 Juli de Kaagweek 1937 worden gehouden. De eerste dag is traditiegetrouw gewijd aan de nationale en onderlinge motorboot- wedstrijden en de onderlinge zeilwedstrij den. De deelname hieraan is zeer bevredigend te noemen. Voor de motorboot wedstrijden zijn in elk nummer een twaalftal booten ingeschreven. Behalve den regelmatig heidswedstrijd bevat het programma voor de motorbootwedstrijden den gebruikelijken vaardigheidswedstrijd, het flesschenspel en het ringsteken, alle oude bekende num mers, welke het niettemin telken jare toch wel doen en welke ook moeilijk door nieu wigheden te vervangen zijn, omdat het programma voor deze materie uiteraard beperkt is. De onderlinge wedstrijden der zeilers be vat éénmans wedstrijden voor Regenboog- en Pampusklasse; resp. met vijf en tien deelnemers, een wedstrijd voor open scher pe jachten en een wedstrijd voor jeugd leden van de Kaag, waarvan stuurman en bemanning niet ouder mag zijn dan 16 jaar. Het programma der nationale zeilwed strijden is weer overdadig groot. Op Zater dag, Maandag en Dinsdag beginnen de wedstrijden des morgens te 9 uur. Voor- heeen werd ook des Zondags even vroeg begonnen als op de andere dag^n. Thans is daarin gelukkig wijziging gebracht en vangen de wedstrijden des Zondags aan om half elf. Wij twijfelen er niet aan, of de heer v. Hoolwerff heeft hiermede den Katholiegen Kaag-bezoekers een dienst ge daan. Over het aantal inschrijvingen het vol gende. Teamwedstrijden worden gehouden voor de Olympiajollen-klasse, Regenboogklasse, 12 M2. klasse en 12 Voetsjollen-klasse. Voor de Olympiajollen hebben ingeschre ven de Rotterdamsche Zeilver. met Gag- chelland en Burzilay en de Kaag met Rit- man en Borgerhoff Mulder. De HollandFriesland Regenboogwed strijd brengt voor Friesland aan den start: K. Vrolijk, S. Kuipers, D. Oppenhuizen, M. Hendriks en H. v. d. Weij, terwijl Hol land uitkomt met J. C. v. d. Velde, J. de Vries, W. J. v. d. Mey, L. de Wit en F. P. Bos. In de 12 M2. Sharpieklasse komen uit: „Loosdrecht" met Louwerse en Gülcher, „Amsterdam" met Stap en de Munnik, „de Kaag" met de gebrs. Nauta en Zeilver. de O. met Vorst en Mohr. Tenslotte starten in den teamwedstrijd der 12 voetsjollen de Rott. Zeilver. met v. d. Berg Jr. en v. d. Valk Jr., de Zaanland- sche met Landsman en v. d. Stadt, de „Haarl. Jachtclub" met v. Suylekom of Evers en Venema en „de Kaag" met v. Hel- vert en v. Vliet. De persoonlijke inschrijvingen voor de zeilwedstrijden zijn de volgende: 45 M2. Kruiserklasse 6 deeln., Vrijbui terklasse 6 deeln., Regenboogklasse A 18 deeln., Regenboogklasse B 7 deeln., Dra- kenklasse 11 deeln., Noord Ned. 16 M2. klasse 20 deeln., Noord Ned. met bijzei len 13 deeln., idem zonder bijzeilen 4 deeln., 12. Voets jollen klasse dames A 3 deeln., idem B 3 deeln., Intern. Starklasse 3 deeln., Olympiajollenklasse 16 deeln., 12 M2. Sharpieklasse A 14 deeln., idem B 24 deeln., B.M.-klasse 7 deeln., 12 Voetsjol- lenklasse A 18 deeln., idem B 16 deeln., en idem C 21 deeln. In totaal dus weer 210 inschrijvingen voor de persoonlijke nummers, zoodat we' met recht kunnen zeggen, dat het Kaag-pro gramma dit jaar weer overladen is. NATIONALE WEDSTRIJDEN „BRAASSEMERMEER" Op Zondag 10 en Zondag 11 Juli worden op de Braassemermeer de nationale wed strijden van de „Braassemermeer" gehou den, welke als voorspel van de Kaagweek zijn te beschouwen, omdat velen aan het bezoeken van de Kaagweek de „Braas- sem"-wedstrijden daaraan vooraf laten gaan. In totaal zijn 'n zeventigtal inschrijvin gen binnengekomen, verdeeld over de ver schillende klassen. Het best bezet zijn wel de Drakenklasse met acht inschrijvingen, de Regenboogklas se met dertien en de jollenklasse met ruim twintig deelnemers. Wanneer het weer meewerkt, beloven het weer twee aardige wedstrijddagen te worden. WIELRENNEN De ronde van Frankrijk Weckerling wint de achtste etappe. Bartali nog slechts 2 minuten voorsprong in het algemeen klassement. Uitstekende rit van de Van Schendel's Wederom een nieuwe etappewin naar en bijna had Bautz de gele lei derstrui heroverd: zie daar de belang rijkste feiten uit den achtsten rit, welke gisteren van Grenoble naar Briangon leidde over 194 km. Weckerling be reikte het eerst den top van den Ba- yard; en wist zijn voorsprong tot Brlan- con te behouden, waardoor voor de tweede maal een Duitscher een etappe der ronde heeft gewonnen. Bartali, die eergisteren een oogenschijnlijk veiligen voorsprong in den rit over de Galibier had verkregen, struikelde gisteren bij na. Immers ongeveer 30 km. voor Briangon vond een ernstige valpartij plaat, waarbij drie Italianen: Bartali, Camusso en Rossi betrokken waren. Met veel tijdverlies kon Bartali door gaan en kwam met groote vertraging aan. Met nog slechts 2 minuten verschil op no. 2 Bautz, leidt de Italiaan in het algemeen klassement. De spanning is opnieuw teruggekeerd, maar vandaag wordt nog een zware étappe door de Fransche Alpen gereden, nl. van Briangon naar Digne over 220 km. met drie beruchte cols de Izoard de Vars en de Alios van resp. 2409 meter, 2115 meter en 2250 meter, met telkenmale scherpe dalingen er tusschen er. wellicht, dat men daar weer voor nieuwe verrassingen zal komen te staan. Deze Ronde van Frankrijk heeft reeds talrijke slachtoffers gemaakt. De Nederlan ders weten er van mee te spreken, Luxem burg ook, Duitschland niet minder en ook de Fransche ploeg is gedesorganiseerd, want na Thietard en Speicher is ook Ar- chambaud van het tooneel verdwenen. De Italianen hadden in de vijfde étappe, die ook Nederland zoo noodlottig werd, het verlies te betreuren van Generati en Ci- matti, nadat hun ploeg in de tweede etap pe reeds Servadei en Valetti was kwijt ge raakt. Gisteren moest Rossi den strijd sta ken, zoodat de Italiaansche ploeg nog slechts uit de helft van het oorspronkelijk aantal bestaat. Rossi kwam ruim 30 km. voor Briangon met Bartali en Camusso ten val. Bartali reed op den kop van een groep renners, die den vluchteling Wèckerling trachtte in te halen. Bartali botste bij een brug over een beek tegen Rossi aan, hij viel over hem heen en kwam in het ge lukkig niet diepe water terecht. Ook Ca musso werd bij deze valpartij betrokken, en terwijl Rossi met vrij ernstige verwon dingen werd opgenomen trok Camusso den drager van de gele trui op de fiets en tezamen zetten zij de achtervolging in. Door dit ongeval had Bartali natuurlijk veel tijd verloren. Bovendien klaagde hij over een pijnlijken linkerschouder, waar van hij veel hinder ondervond. Maar Ca musso deed toch het leeuwenwerk. Hij of ferde zich geheel op, doch niettemin kwam Bartali met bijna 9 minuten achterstand op Weckerling en een groote groep andere renners te Briangon aan. De etappe. Van Grenoble ging het de eerste 15 km. langzaam omhoog, doch te Vizille was de voet van de Laffrey bereikt, een top, welke niet meetelde voor het bergklassement. Syl- vere Maes was al afgestapt wegens pech met zyn ketting. Bartali draaide ook nu zeer soepel, loste successievelijk allen en bereikte alleen de Laffrey, op 25 secon den gevolgd Bartano. Kint en Vervaecke en Gallien en Goasmat op 1 minuut achter stand. Of Bartali had bij de Galibier te veel van zijn krachten gevergd, óf hij wilde zich sparen, zeker als hij was van een flin- ken voorsprong in het algemeen klassement In ieder geval, de Italiaan liet zich weer inhalen en spoedig hadden Vicini, Chocque en Vervaecke weer den leider te pakken. Deze groep van ongeveer tien renners werd ingehaald door den Di-itsqher Weckerling en den Spanjaard Berrendero. De eerste ontsnapte nog voor de Col Bayard, die zich tot een hoogte van 1240 meter uit strekt op precies de helft der etappe. Tot nu toe hadden de beide Van Schendels uit muntend gereden. Te Gap, aan den voet van den Bayard, was Weckerling alleen doorgekomen, op 1 minuut 20 sec. gevolgd door een groep, waarin Bartali zat en op 2'A minuut gevolgd door een peleton, waarin zich ook S. Maes en Lapebie bevon den. Op het laatste gedeelte wist Wecker ling nog Albert van Schendel, die zich bij hem gevoegd had, van zich af te schudden en onze landgenoot, die ook nog een in zinking kreeg, geraakte achter en bereikte als 29e Briangon, in den tijd van 6 uur 4 minuten 9 seconden. In de omgeving van St. Clement ge schiedde het reeds gememoreerde ongeval met de drie Italianen, waardoor Amberg, Sylvere Maes, Bautz en Lapebie hun kans konden waarnemen en door een voortdu rend jagen op Weckerling tevens een aan zienlijken voorsprong namen op de achter gebleven Italianen. Anton van Schendel kwam als 29ste aan in den tijd van 6 uur 4 minuten 9 seconden. De uitslag der achtste etappe was: Greno bleBriangon 194 km.: 1. Weckerling (Duitschland), 5 uur 55 min. 45 sec.; 2. Am- berg (Zwitserland), 5 uur 56 min. 14 sec.; 3. Vicini (Italië), individueel, zelfden tijd; 4. Braeckeveldt (België), individueel; 5. S. Maes (België); 6. Bautz (Duitschland); 7. Marcaillou (Frankrijk); 8. Cosson (Frank rijk), individueel; 9. Thierbach (Duitsch land>; 10. Muller (België), individueel; 11 Lapebie (Frankrijk); 12. Disseaux (Bel gië), allen zelfden tijd als Amberg; 16. Al bert van Schendel, 5 uur 58 min. 30 sec. 2S. Anton van Schendel, 6 uur 4 min. S sec.; 33. Bartali, 6 uur 4 min. 14 sec. Het algemeen klassement ziet er ah volgt uit: 1. Bartali (Italië), 51 uur 49 min 36 sec.; 2. Bautz (Duitschland), 51 uur 51 min. 41 sec.; 3. Amberg (Zwitserland) 51 uur 54 min. 53 sec.; 4. Braeckeveldt (Bel gië), individueel 51 uur 57 min. 56 sec.; 5. S. Maes (België) 51 uur 58 min. 28 sec. 6. Vissers (België), individueel 52 uur 4 sec.; 7. Vicini (Italië) individueel 52 uur 32 sec.; 8. Marcaillou (Frankrijk), 52 uui 1 min. 56 sec.; 9. Disseaux (België), 52 uur 3 min. 38 sec. 10. Lapebie (Frankrijk) 52 uur 5 min. 41 sec.; 35. Albert van Schendel 52 uur 54 min. 38 sec.; 50. Anton van Schen del 53 uur 26 min. 23 sec. Het landenklassement is als volgt samen gesteld: 1. Frankrijk, 156 uur 16 min. 32 sec.; 2. België, 156 uur 27 min. 47 sec.; 3. Italië, 156 uur 49 min. 14 sec.; 4. Duitsch land, 156 uur 51 min. 44 sec.; 5. Zwitser land, 158 uur 10 min. 29 sec.; 6. Spanje, 160 uur 4 min. 30 sec.; 7. Luxemburg, 161 uur, 27 min en 6 sec. AUTOMOBILISME DE GROOTE PRIJS VAN BELGIE. Nieuwe records bij training. Voor de auoraces om den grooten prijs van België, welke Zondag a.s. nabij Spa zullen worden gehouden, waren gisteren zes uren beschikbaar gesteld om te trainen. Het resultaat was, dat het oude rondere cord, dat op naam stond van den Duit- schen coureur von Brauchitsch met een gemiddelde snelheid van 165.66 km. per uur verschillende malen werd verbeterd. Von Brauchitsch zelf reed thans met een gemiddelde snelheid van 168.3 km. per uur, een bewijs van koelbloedigheid van dezen renner. Immers Woensdag was hij met zijn Auto Union over den kop geslagen bij een minder groote snelheid. Ook Hasse haalde toen hetzelfde gemiddelde. De snelste renners waren echter Hermann Lang en Hans Stuck, die beiden voor een ronde een tijd van 5 min. 14 seconden noodig hadden, hetgeen neerkomt op een gemid delde snelheid van 170.4 km. per uur. Voor het eerst kwamen ook de Alfa Romeo wa gens op de baan. Sommer reed een ronde in 5 min. 21 seconden en ook graaf Trossi bleef onder de 5 min. 30 grens, zoodat Zon dag weer een spannenden strijd kan wor den tergemoet geziesn. DOCOS. ATHLETIEK. In de gisteren gehouden jaarvergadering is het voorloopig bestur van Docos Athle- tiek als definitief bestuur gekozen en bo vendien nog met twee leden uitgebreid, zoodat het bestuur er thans als volgt uit ziet: J. Castelein, voorz.; H. J. Averdiek, secr., Oude Singel 148, G. Kallenberg, penningm., Jac. Slegtenhorst en J. G. Ie Rütte, leden, de weleerw. heer Kap. Schrama geestelijk adviseur. Voorts werd besloten in het vervolg de training op Dinsdag en Donderdag te hou den, ingaande komende week, dus heden avond nog training. De deelname van „Holland". Zondag a.s. vinden op de stedelijke sin- telbaan te Utrecht de bovengenoemde kam pioenschappen plaats. De B-kampioen- schappen gelden tevens als voor wedstrij den voor de Nederlandsche kampioenschap pen, welke op 31 Juli en 1 Augustus op de Amsterdamsche sintelbaan worden gehou den. Van de Holland-junioren starten op de 100 Meter J. Slot, W. Nota, C. Fuchs, A. Veerman en P. Pont. Tevens is er uit deze juniores een esta fette-ploeg 4 maal 100 Meter gevormd. De „Holland"-deelname aan de B-kam pioenschappen is als volgt: 100 eMter: P. van Benten en J. Nota; 400 Meter J. de la Bije; 800 Meter: J. Deijn, A. Visser en A. ten Cate: vèrspringen J. van Nierop en E. van de Water; hinkstapsprong E. van de Water; discuswerpen: Otto Kronig, kogel- stooten A. Kronig. Ook start er een esta fette-ploeg 4 maal 100 Meter, welke be staat uit: van Benten, Nota, de la Bije en van de Water. WATERPOLO L. Z. C. II—DE ZUL II 1—0. De x-eturnwedstrijd tusschen bovenge noemde zeventallen is nu in een overwin ning voor de L. Z. C. geëindigd. Voor rust heeft L. Z. C. al spoedig met een gelukkig schot succes (10). De Zijl plaatst niet al te best, waardoor enkele goede kansen verloren gaan. Ook in de tweede helft speelt de Zijl niet zoo goed als de vorige maal. A. H. van Egmond komt een keer mooi vrij maar schiet hard tegen de paal. Meer dere schoten gaan rakeling naast en over. Met zes tegen zeven moet de Zijl verder spelen en als v. Egmond opnieuw vrij komt wordt juist gefloten. POSTDUIVEN Nationaal Bordeaux. Voor het nationaal concours, uitgeschre ven door de „Luchtbode" en „Columbia" te Arnhem, bestaat gelegenheid tot inkorven bij de L.P.C. a.s. Dinsdag van 2021 uur. Inkorfstaatjes en biljetjes zijn verkrijg baar bij den heer ^Tr. J. H. Warnecke, Sta tionsweg 4.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13