RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 6 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN PLOTSELING STOPPENDE VRACHTAUTO GEBOTST. Motorrijder aan verwondingen bezweken. Gisteravond is op den weg van St. Oedenrode naar Son-onder de gemeente St. Oedenrode de 45-jarige monteur E. Ado- meit, uit de Boschboomstraat te Eindhoven, met zijn motorrijwiel tegen een plotseling stoppende melkauto gereden. Een der sluit- pinnen drong den monteur in het hoofd. Ter plaatse werd hem het H. Oliesel toe gediend, waarna het slachtoffer naar het Binnenziekenhuis te Eindhoven werd ver voerd. Vannacht is hij aan de bekomen verwondingen overleden. De vrachtauto is in beslag genomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrachtauto door trein gegrepen. Na het ernstig ongeluk, waarbij een 57- Jarige vrouw werd gedood, is gistermid dag op een der onbewaakte overwegen in de spoorlijn Gouda—^Schoonhoven opnieuw een ongeval gebeurd. Op den Haastrecht- schen Dijk te Stolwijkersluis, dat aan Gou da grenst, is een vrachtauto door 'n trein gegrepen. De wagen werd ernstig bescha digd, de bestuurder bleef ongedeerd, meldt de „Msbd." Uit de richting Gouda kwam omstreeks kwart over drie een vrachtauto, welke met steenen geladen was, bestemd voor de re constructie van den weg Haastrecht Oudewater. Het voertuig werd bestuurd door den 32-jarigen vrachtrijder W. van Benten, wonende in de Keizerstraat te Gouda, eigenaar van de auto en eenige in zittenden. Tegelijkerijtd naderde uit Schoon hoven tramtrein 645, die om 15.18 uur te Gouda moet aankomen. De chauffeur be merkte den trein te laat. Toen de auto den overweg opreed was de trein reeds vlak bij. De bestuurder kon de wagen niet meer tot stilstand brengen. Toen de auto met het voorgedeelte op de rails stond passeer de de trein die het voertuig greep, en te gen een paal naast den spoorweg duwde. Het feit, dat de locomotief de auto weg duwde en niet meesleurde was het geluk van den bestuurder. De man kreeg geen letsel. Met een kraanwagen is het voertuig weggesleept. De eigenaar is niet verzekerd. De machinist bracht den trein onmid dellijk tot stilstand. De locomotief had aan de voorzijde verschillende beschadigingen, doch kon op eigen kracht verder rijden. Met tien minuten vertraging kwam de trein in Gouda aan van waar hij een kwartier la ter weer naar Schoonhoven vertrok waar de machine ter reparatie buiten dienst is gesteld. MELKWAGEN DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Geen persoonlijke ongelukken. Gisterochtend om half twaalf is op den on- bewaakten overweg bij de Schutterssteeg een met een paard bespannen melkwagen door een uit Ede komenden trein aangere den. De bestuurder van den melkwagen had den trein zien aankomen en had voor den overweg gestopt. Hij stond naast den wagen. Het paard schrok evenwel van den trein en rende den overweg op. Het achtergedeel te van den wagen werd door den trein ge grepen en geheel vernield. Het paard be kwam geen letsel. De trein had twintig mi nuten vertraging. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Het driejarig zoontje van de familie Bar- neveld uit de Steinstraat te Geleen is Zon dag in een teil met kokend water gevallen en met ernstige brandwonden overdekt naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd, waar het kind later is overleden. VERDRONKEN. Gisteravond is te Doetinchem een 13-ja- rig zoontje van den heer de Koning bij het baden in den Ouden IJssel verdronken. In den afgeloopen nacht is het lijk op gehaald van het 12-jarig zoontje van den heer Jager te Eelde. De jongen werd sinds Zondagavond vermist. NA ZONNEBAD EN DOUCHE PLOTSELING OVERLEDEN. De 35-jarige gehuwde heer J. Mulder, di recteur van de eerste Groningsche appara ten- en metaalwarenfabriek te Groningen, die in zijn landhuisje aan het Paters wold- sche meer een zonnebad had genomen en onmiddellijk daarna een koude douch nam, is tengevolge hiervan plotseling overleden. DE ZIEKTE VAN WEILL. Te Amersfoort heeft zich een geval van de ziekte van Weill voorgedaan bij den 19- jarigen van Wijngaarden, die na in de Bar- neveldschebeek gezwommen te hebben, be smet bleek te zijn. De betrokkene is naar de barakken overgebracht. HET SPAANSCHE ZILVER SCHIP. Leeuwendeel van den buit In Frankrijk gelost? Hollandsche hofmeester aan het praten. De „Thorpehall", het schip met de Spaansche schatten aan boord, dat op de reede van Vlissingen ligt onder strenge be waking, omdat op de kostbare lading of een deel er van beslag is gelegd door hen, die meenen eigendomsrechten op de schatten te kunnen laten gelden, heeft blijkbaar een avontuurlijke reis achter den rug. Tot deze slotsom moet men komen, als men het ver haal hoort, dat een der opvarenden de eenige Nederlander op het schip deed en dat wij aan de „Telegraaf" ontleenen. Aanvankelijk werd gedacht, dat de be manning met uitzondering van den kapi tein en zijn echtgenoote alleen uit Span jaarden bestond, doch al spoedig bleek zich ook een Hollander aan boord te bevinden. Het is de 57-jarige hofmeester-kok J. G. G. Hassfeld, uit Rotterdam afkomstig. Hij vertelde, dat de „Thorpehall", die aan een Griek toebehoort, zes maanden geleden Rotterdam verlaten heeft en daarna ver schillende reizen heeft gemaakt naar Spaansche havens, Bilbao, Alicante, Valen cia, enz. Toen men te Bilbao lag, in af wachting van de reis die thans te Vlissin gen een niet bedoeld einde gevonden heeft, werden zoowel de „Thorpehall" als andere daar aanwezige schepen, dagelijks herhaal delijk door vliegtuigen gebombardeerd, veelal echter zonder resultaat. Eens werd echter vlakbij een Spaansch schip getroffen, dat snel zonk, terwijl de „Thorpehall" door de hevige deining en luchtdruk heen en weer werd geslingerd. Hassfeld vertelde nog verschillende bij zonderheden over het leven in het huidige Spanje. In vele steden ziet men jongens van 1516 jaar met groote pistolen gewa pend rondloopen. Iedere stad heeft haar eigen papiergeld, dat uitsluitend ter plaatse geldig is. Te Bilbao moeten zich vlak voor en tijdens de onruiming der stad ontzet tende tooneelen hebben afgespeeld, daar communistische Basken toen zeer vele an dersdenkenden om het leven moeten heb ben gebracht. Hoe zijn de kisten met haar kostbaren inhoud, goud, juweelen, ringen, colliers, effecten enz., te Bilbao aan boord van de „Thorpehall" gekomen? Hassfeld kon op deze vraag geen antwoord geven. Hij was aan den wal toen het gebeurde, maar hij veronderstelt, dat de sieraden en effecten met militaire auto's naar het schip zijn ge bracht, ook al omdat particuliere auto's in die dagen absoluut niet te krijgen waren. En hoewel hij te dien aanzien geen zeker heid had, veronderstelde Hassfeld wel, dat men de bankinstellingen ter plaatse had leeggehaald. 's Middags kreeg men plotseling bevel om uit te varen en op dat moment wist Hassfeld nog niet welk een kostbare lading aan boord was. Ook gingen er 50 vluchtelin gen mee en Hassfeld moest in den beginne zoowat dag en nacht doorwerken om allen van het noodige voedsel te voorzien. De discipline liet aan boord nogal te wensohen over, doordat de officieren met het lagere personeel op voet van gelijkheid verkeerden, maar de verhouding was ove rigens goed. Onze landgenoot leefde echter aan boord vrijwel geïsoleerd en had alleen eenig contact met den Engelschen kapitein. Toch was ook Hassfeld's verhouding met de bemanning goed. Avontuur in La Rochel!e. In een voorhaven van Da Roebelle (Frankrijk) arriveerde de „Thorpehall" on geveer tegelijk met twee andere schepen, die eveneens kostbaarheden uit de banken te Bilbao aan boord hadden. Hier werden de vluchtelingen aan wal gezet die men aan boord had onder wie de Baskische minister van Financiën maar ook een groot deel van de kostbaarheden. Dit is waarschijnlijk de verklaring van het feit, dat hoewel de „Thorpehall" nog voor meer dan een millioen gulden waarde aan boord heeft de beslagleggers eenigszins teleurgesteld zijn over hetgeen te Vlissin gen in het schip werd aangetroffen. Men had redenen om aan te nemen, dat zich kostbaarheden tot een waarde van ca. 2 milliard francs (ca. 140 millioen gulden!)aan boord van de „Thorpehall" bevonden. Hass feld meende, dat het grootste gedeelte hier van in Frankrijk aan wal is gebracht. De beide andere schepen werden door de Fransche autoriteiten in beslag geno men; het eene werd in een dok gevaren, waar het niet weg kon zonder een zware metalen brug te vernielen, waar geen kijk op was; het andere werd tot werkloosheid gedoemd, doordat verschillende vitale dee- len uit de machines werden verwijderd. De „Thorpehall" was de gerechtigheid echter te vlug af en zag kans weg te komen. Van het nachtelijke avontuur op de ree- de van Vlissingen, dat met de inbeslagne ming van de „Thorpehall" eindigde, wist Hassfeld niets te vertellen. Hij sliep toen en werd pas wakker toen een Vlissingsch rechercheur zijn hut binnenkwam. Tot zoover de mededeelingen van den hofmeester. In Vlissingen zijn sommigen de meening toegedaan, dat het beslag op de lading juist op tijd gelegd is. Het heeft namelijk de aandacht getrokken, dat Zondag omstreeks tien uur een scheepje zee koos, dat geen vlag voerde en meer dan een etmaal voor de reede van Vlissingen gekruist had zon der eenig contact met den wal te hebben gehad. Is dit scheepje misschien een Spaan sche trawler geweest, die de lading had moeten overnemen? Het antwoord op deze vraag zal misschien nooit gegeven worden, maar zeker is, dat de „Thorpehall" in Vlis singen op orders moest wachten. Civielrechtelijk geschil. Over de beslaglegging zelf heerscht in- tusschen allerlei misverstand. Zoo heeft men het voorgesteld, alsof de Nederland- sche regeering de „Thorpehall" in beslag heeft genomen of in beslag heeft doen nemen. Hiervan is echter geen sprake. Een Nederlandsche advocaat heeft, na hiertoe uit Frankrijk opdracht te hebben ontvan gen, beslag gelegd op de uit Spaansche ban ken meegenomen lading. Aangezien hij vreesde, dit beslag niet te kunnen verwe zenlijken, daar hij wel beslag op de lading kon leggen, doch niet op het schip, zoo- dat de kapitein zou kunnen wegvaren, riep hij de hulp van den officier van Justitie te Middelburg in. Op grond van het feit, dat de Engelsche kapitein beschuldigd kan worden van het zich op Nederlandsch ge bied schuldig maken aan heling van ge stolen goederen, verklaarde den officier van Justitie zich bereid om indien noodig hulp te verleenen, door den kapitein op verdenking van heling te arresteeren. Om deze reden zijn de officier van Justitie en de commissaris van politie te Vlissingen in de nabijheid geweest, toen een deurwaar- der aan boord op de lading beslag legde, i De officier van Justitie en de commissaris j zijn dus niet handelend opgetreden; zij wa- ren slechts tegenwoordig om handelend te kunnen optreden, wanneer de kapitein zich j tegen het beslag leggen op de lading zou i verzetten. Hetzelfde geldt voor de tegen- i woordigheid van Hr. Ms. pantserboot „Bri- i nio", die slechts in de nabijheid was ter on- dersteuning van het justitieel gezag, voor het geval de bemanning zich krachtdadig tegen een arrestatie van den kapitein zou i verzetten. Er is natuurlijk geen sprake van, j dat de Nederlandsche regeering de „Thor- pehall" in beslag heeft genomen. Het is een zuiver civielrechtelijke aangelegenheid en het beslag is door een deurwaarder ge legd. Wat er nu verder gebeuren zal, is niet bekend. De kostbaarheden kunnen niet van boord zoolang geen zeer hooge invoerrech ten zijn betaald, waarvoor men niet veel schijnt te voelen. Men kan het schip echter moeilijk eindeloos in Vlissingen vasthouden en er moet dus een beslissing in deze mil lioen en-kwestie worden genomen. Intussc'hen is gebleken, dat het niet zoo moeilijk zal zijn als aanvankelijk veron dersteld werd, om uit te maken aan wie de kostbaarheden behooren. Deze zijn na melijk voor een belangrijk gedeelte in ge nummerde linnen zakken geborgen, die de namen der eigenaars bevatten. Deze gege vens komen overeen met de lijsten, die de Fransche en Engelsche banken van de ver miste kostbaarheden hebben verstrekt. WOENSDAG 7 JULI HEEL GEZIN VERGIFTIGD. Allen naar het ziekenhuis overgebracht. In het gehucht Klein-Genhout bij Beek (L.) heeft zich een geval van vergiftiging voorgedaan, waardoor een heel gezin werd aangetast. Het betreft hier de familie D. aldaar. De ouders begonnen zich het eerst onwel te voelen en kregen verschrikkelij ke krampen te verduren. Daarna openbaar den zich ook bij de kinderen precies de zelfde verschijnselen. De geneesheer con stateerde een vergiftiging van het heele gezin, naar alle waarschijnlijkheid als ge volg van. het gebruiken van bedorven of ondeugdelijke levensmiddelen. Allen zijn ter verpleging opgenomen in het R.-K. zie kenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard. „Msb." BOERDERIJ AFGEBRAND. Vrouw en een kind ternauwernood gered. Vanmorgen te half acht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van A. Hoek, bewoond dooi de familie Geertsma te Enter (gem. Wier den). De buren konden de vrouw en een der kinderen, die nog te bed lagen, ter nauwernood redden. De boerderij brandde totaal uit, de in boedel, een deel van de oogst en drie gei ten werden een prooi der vlammen. Ver zekering dekt de schade. DRIE BOERDERIJEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Door het draaien van den wind tusschengelegen panden gespaard. Zondagmiddag is te Ambt-Vollenhove brand uitgebroken in de groote boerderij, bewoond door den landbouwer Bergkamp, welke boerderij in eigendom toebehoort aan mevrouw de wed. Dikkers uit Zwolle. Het vuur greep aangewakkerd door den wind, spoedig om zich heen en het duurde niet lang of de geheele boerderij ging in vlammen op. De wind joeg het vuur in Oostelijke richting, met het gevolg, dat de 140 meter verder gelegen boerderij van P. Goes, bewoond door diens zoon Arie Goes, mede in vuur werd gezet. Door het draaien van den wind werd toen ook aan de andere zijde gelegen boer derij,, in eigendom toebehoorende en be woond door de gezusters Tuin en door den landbouweb G. v?in der Sluis door het vuur aangetast. Ook deze boerderij werd een prooi der vlammen. De brandweer uit Ambt-Vollenhove en de motorspuit uit Stad-Vollenhove bestre den het vuur alle macht. Eerstgenoemde I werkte met de handspuit, laatstgenoemde Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00—11.30 RVU. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Melody Circle" en causerie over de bouw van de Maastunnel (gr.pl.). 11.00 Hoe moet ik een zuigeling ver zorgen? causerie. 11.30 Orgelspel. 12.00—1.45 VARA-Orkest en gramofoon muziek. 2.00 „Fantalia" en gramofoonmuziek. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 „De Flierefluiters" en solist. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Dag en nacht op onze planeten, cau serie. 7.00 Zang 7.30 Vrijzinnige Protestanten in Gronin gen, causerie. 8.05 Herhaling S.O.S-Berichten. 8.07 Berichten A.N.P., VARA-Var ia. 8.15 VARA-Orkest. 9.00 Declamatie. 9.15 Sopraan, viool, tenor en orgel. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Vervolg VARA-Orkest. 10.45 „Fantasia". 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301 M. N CR V -Uitzendin g. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepv. 8.00 Schriftlezing, mediitatie, gewijde mu ziek (gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Geiukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble Van der Horst (Gin 12.00 Berichten en gramofoonmuziek). I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Christ. Muziekgezelschap a- zuin". 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over het Bin:: zg- lement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling S.O.S.- Berichten. 8.15 Russisch Gemengd koor en orgel. 9.45 De sfeer in huis, causerie. 10.15 Berichten A.N.P. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.20 BBC-Wels-orkest en solist. 1.35 Cricketreportage. 1.50 Het St. Dennis Silver Prize Orkest. 2.35 Het MacArthur kwintet. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Kerkdienst. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Cricketreportage. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Reportage. 7.10 Hoorn en piano. 8.00 „Breeding the Racehorse", dialoog. 8.20 „Barbe blue", opera comique. 9.05 Waisenprogramma. 9.40 I Protest, causerie. 9.45 Het Boyd Neel orkest en solisten. 10.45 Declamatie. 11.05 Het New Georgian Trio. 11.35 BBC-Dansorkest. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkest van de Garde Républicaine. In de pauze: Zang. 2.20 Radiotooneel. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.20 Orkestconcert. 7.50 Pianosoli. 8.05 Zang. 8.50 „L'Espave", opera. Hierna: „Dahut", opera. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. Keulen, 456 M. 6.50 Wetsduits Kamerorkest. 8.50 Militair concert. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Fabrieksorkest. I.35 Omroepkleinorkest en solisten. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Rob. Gadens's orkest. 6.40 Gramofoonmuziek. 8.30 Will Glahe's orkest, de 6 „Vroolijke Zangers" en solisten. 10.50 Solistenconcert. II.3012.20 Fr. Hauck's orkest. Brussel, 322 en 404 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salororkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdanorkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.25 Eloward's orkest. 6.35 Piano voordracht. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.20 Klei norkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Otto Dobrindt's Orkest. 9.20 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 10.50 Fluit en piano. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Fr. Hauck's orkest. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs R. 11.35 London Reg. 12.20 Brussel VI. 13.35 Keulen. 15.20 Parijs R. 16.20 Deutschlandsender. 16.50 Keulen. 18.20 London Reg. 19.20 Brussel VI. 19.50 Parijs R. 20.20 Keulen. 22.20 Brussel VI. 22.40 Weenen of diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Lille. 9.50 Diversen. 10.35 Droitwich. 17.20 Parijs R. 18.20 Diversen, 18.40 Keulen. 19.20 Diversen. 19.50 London Reg. 20.20 Droitwich. 22.45 London Reg. 23.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden) trachtte met vier stralen op de motor- spuit het vuur te bedwingen. Mede door den draaienden wind viel aan blusschen evenwel niet te denken. De drie boerde rijen brandden totaal af waarbij ook eenig vee, n.l. 2 kalveren een varken en eenige kippen in het vuur omkwamen. Alleen de heer van der Sluis was niet tegen brandschade verzekerd. De blussching stond onder leiding van den loco-burge meester van Ambt-Vollenhove. Bij deze ramp deed zich het eigenaardig verschijnsel voor, dat twee panden, welke tusschen de brandende perceelen gelegen waren konden worden gespaard, doordat de wind draaide om vervolgens het vuur weer in andere richting voort te stuwen. De schade door dezen brand veroorzaakt wordt geschat op dertig a veertigduizend gulden. het paspoort en patent, terwijl ook de' schipper moest toegeven dat hij met een ander te doen had. Goede raad was duur. Van W. wist echter te vertellen, dat hij enkele maanden geleden vermoedelijk in Februari zijn papieren verloren had, zoodat het heel goed mogelijk was dat een ander daarvan misbruik had gemaakt. De rivierpolitie ging verder op onderzoek uit, met het gevolg, dat ten slotte aangehouden werd de 34-jarige schipper G. P. van E., die toegaf, de papieren op den Kreekweg te Rotterdam te hebben gevonden en de foto's er van door die van zichzelf te heb ben vervangen. Er is tegen hem proces verbaal opgemaakt. Van de 600 francs is echter niets meer over. ONEERLIJKE SCHIPPERSKNECHT. Valsche papieren gebruikt. In Maart 1.1. heeft de schipper H. M. van het in de Maashaven te Rotterdam liggen de schip Melpomene, een nieuwen knecht aangenomen, die bij hem op het schip zou komen wonen. Voor hij met zijn uitrusting aan boord zou gaan, vroeg de knecht den schipper een bedrag van 600 francs ter leen, op onderpand van zijn paspoort en zijn Rijnschipperspatent. De schipper ging hiermede accoord, doch de knecht keerde niet terug, met het gevolg, dat aangifte werd gedaan bij de rivierpolitie. Aange zien paspoort en patent op naam stonden van zekeren J. A. de L. van W. heeft de rivierpolitie na het eerste onderzoek den bezitter van dezen naam aangehouden. Merkwaardigerwijze bleek toen, dat hij in het geheel niet geleek op de foto's van IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Inbraak bij .veldwachter. In den nacht van Zondag op Maandag hebben drie dieven gepoogd in te breken in de woning van den rijksveldwachter Maesen in de Daalstraat te Geleen. Toen de veldwachter op het gerucht wakker werd, heeft hij de dieven, die er vandoor gingen, in nachtgewaad achtervolgd. Nabij het sportpark kreeg hij hen in zicht en loste toen drie revolverschoten, waarop een hevig gegil volgde. Hij kon ech ter niet nagaan, of iemand was getroffen; zijn hond slaagde er in, een der mannen te doen stilstaan. Hij werd terstond aan een kort verhoor onderworpen en in arrest ge steld. Op het pad langs de beek, welke achter de woning van den rijksveldwachter loopt, wei-den drie rijwielen en drie paar schoenen gevonden, alsmede vier kooien met vinken, die de inbrekers reeds uit br huis hadden gehaald.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9