DINSDAG 6 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BOE WORDT HET WEER f WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, afnemende bewolking, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 768.0 te Vardö. Laagste barometerst.: 749.3 te Vestmanoe.r De depressie in het Westen trok, in be- teekenis afnemende, Noord-Oostwaarts. Het hoogedrukgebiea in onze omgeving verplaatst zich naar het vasteland en nam eveneens af, in het Zuid-Westen nadert weer hoogere drukking. Op de Britsche Eilanden is de lucht zwaar bewolkt en valt hier en daar regen bij ongeveer normale temperatuur. In Scandinavië werd het in Zweden nog warmer, de ochtendtempera- tuur nadert hier en daar 25 graden Cel sius. Aan de Noorsche kust zal vermoede lijk later regen vallen. In Duitschland is het weer bijna overal windstil, met vrij zware bewolking, zonder regen, behalve in het Oosten, waar een enkel buitje kan vallen. De temperatuur daalt nu ook in het Oosten. Frankrijk heeft bijna overal windstilte, behalve om het Kanaal, waar een enkel station matigen wind met regen meldt. In de Alpen zijn de toppen vrij van wolken met temperaturen boven nul gra den. Waarschijnlijk zal de depressie voor al in het Westen eenigen regen brengen, waarna opklaring is te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 16.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.53 uur tot Woensdagmorgen 4.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 7 Juli voorm. 2.24 en nam. 2.58 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 18.5 gr. C. Poelmeer 20 gr. C. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht: de hee- ren J. Roest, W a s s e n a a r, J. L. M. Schoo- rel. Leiden, J. M. C. Witvliet, Leiden, B. R. M. Tinggarto, Leiden en mej. H. A. E. Wennekers, Leiden; candidaatsexamen Rechten: mej. M. C. Hinkenkemper, Den Haag en de heeren J. J. Abspoel, Ernst, H. W. de Monchy, Den Haag; candidaatsexamen Semitische letteren: de heer dr. W. H. Gispen, Delft; candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter A, de heer L. Bakema, Leiden; doctoraal-examen geneeskunde de heeren J. Montfoort, Leiden, A. A. P. Ferket, Nieuw Namen (Belg.), F. E. J. A. Kroner, Den Haag; doctoraal-examen Indisch Recht de heer A. Koesoemo Oetoyo, Den Haag; propadeutisch examen Theologie de heer P. D. van Royen, Amsterdam. INGEZONDEN STUKKEN DE PAPENGRACHT. Het is eenige maanden geleden, dat de heer Bergers in een gemeenteraadszitting B. en W. van Leiden verzocht hun aan dacht té willen schenken aan de slechte be strating van de Papengracht. De Burgemeester zeide toe er zijn aan dacht aan te zullen schenken. Nu is aan dacht aan iets schenken nog niet iets wij zigen i.c. verbetering aanbrengen. Reeds zoo lang bovengenoemde toezeg ging feit werd, zat ik uit te kijken naar stratenmakers, welke het plaveisel van ons pitoresk grachtje onderhanden zouden nemen. Vanmorgen dan zag ik een verkeersbord plaatsen bij den hoek Langebrug en bij hoek GerechtHoutstraat. Nu zal het gebeuren, dacht ik, en het werd nogal flink aangepakt, hoor: men begon zoo waar op te breken en te graven aan twee kanten tegelijk. Dat was meenens! Luister! Om 8 uur was men begonnen en om 3 uur waren de stratenmakers of stra- lenbedverdwenen. Wat ze uitgevoerd hebben weet ik niet en laat me ook koud. Het eenige wat ik meende, dat zou geschieden, is niet ge beurd, n.L: het verbeteren van de bestra ting. Zouden B. en W., behalve er aandacht aan schenken, ook voor verbetering willen zorgen? De Sewoners zullen u er wel erkentelijk voor zijn. Papengracht, 5 Juli 1937. UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Het was gisteren een tamelijk rommelige raadsvergadering; een uitverkoop van res tanten, waarvan je thuis komt zonder pre cies te weten, wat je allemaal gekocht hebt. Zeer typeerend was bijv. de vraag van den heer Goslinga na de behandeling van het woningbouw vraagstuk (dat bij opbod en af slag, in perceelen en in combinatiën geveild werd) of do voorzitter zoo vriendelijk wilde zijn om den raad eens even mede te deelen, waartoe nij nu eigenlijk besloten had. De voorzitter ging op deze uitnoodiging niet in, maar wij cetwijfelen sterk, of er wel één raadslid was, dat precies wist, wat er beslo ten was. Wij zullen trachten het geval te re- construeeren, waarbij wij moeten teruggaan tot de raadsvergadering van.19 April. Toen paradeerde op de agenda het vol gende punt: a. Praeaivies (afwijzend) op het voorstel -Schüller in zake het houden van een wo ning- en gezinstelling en het instellen van een woningonderzoek; b. Voorstel tot het intrekken van het be ginselbesluit van 21 Maart 1932 inzake den bouw van een aantal arbeiderswoningen met Rijksvoorschot, voor zooveel betreft de door de woningbouwveneenigingen „Ons Belang" en „de Goede Woning" en de door de gemeente te bouwen woningen; c. Praeadvies (afwijzend) op de verzoe ken van de Woningbouwvereeniging „Eens gezindheid" inzake den bouw van een aan tal woningen en de tekoopaanbieding door L. Snoeker van grond benoorden de Tromp straat; d. Voorstel, om de verdere adressen en het voorstel-Schone veld d.d. 20 Juni 1936 als af gedaan te beschouwen. In die vergadering werd bovendien een voorstel-Elkerbout ingediend om in tegen stelling met het afwijzend praeadvies van B. en W. Ie het bouwplan van „Ons Belang" bij den raad in te dienen en 2e de voor het plan „Eensgezindheid", benoodigde terrei nen (die van den heer Snoeker) aan te koo- pen, subsidiair te onteigenen. Op het tweede gedeelte van dit voorstel- Elkerbout kwam later nog een amende- ment-Schiiller, luidende- „de woningbouw vereeniging „Eensgezindheid" uit te noodi- gen plannen in te dienen tot het bouwen van arbeiderswoningen en hiervoor terrei nen (dus riet een bepaald aangewezen ter rein) besonikbaar te stellen." Op dien bewusten 19en April begon de befaamde reeks van sfemmenstakingen, waardoor dit voorstellen-complex étappes- gewijs moest worden geliquideerd in vier vergaderingen Het voorstel-Schüller (sub a) werd op 10 Mei verworpen. Het voorstel-Elkerbout (indiening bouw plan „Ons Belang") werd verworpen op 7 Juni.. Tot zoover was alles in den geest van B. en W. die beoogden te geraken tot stopzet ting van den met overheidsgeld gesteunden woningbouw. Maar gisteren besloot de Raad cm het beginselbesluit (sub b) niet in te trekken, waardoor practisch weer wordt te ruggekomen op zijn uitspraak van 7 Juni inzake het voorstel-Elkerbout omtrent „Ons Belang." Eveneens werd het afwijzend praeadvies inzake „Eensgezindheid" verworpen, maar het voorstel-Elkerbout om het terrein van den heer Snoeker aan te koopen werd inge trokken, waardoor het in den vorm van een amendement gekleede voorstel-Schüller kwam te vervallen, hoewel het was aange nomen. Wat zal nu het gevolg van dat alles zijn? VooreerS'. zal de Gemeente weer met plannen moeten komen om de resteerende 58 woningen van het oorspronkelijke sche ma te boa wen; vervolgens zal de „Goede Woning" plannen kunnen indienen voor 25 woningen; ten derde zal opnieuw onderhan deld worden over de circa 40 woningen van „Ons Belang"; terwijl ten slotte over het bouwplan van „Eensgezindheid" nog eens gepraat en gestemd zal moeten worden in een volgende vergadering, waarin de heer Schüller een nieuw voorstel zal hebben in gediend Al deze bouwplannen zullen even wel met Rijks voorschot moeten worden uit gevoerd, zoodat het Rijk vermoedelijk wel een hartig woordje zal meespreken voordat het zoover is. Een „hartig woordje" hadden wij ook ver wacht naar aanleiding van het naast zich neerleggen door B. en W. van de in de vori ge vergadering aangenomen motie inzake de afvloeiingsregeling en de opschorting van de ontslagen bij de Lichtfabrieken. Dat hadden wij verwacht na het opblazen van deze kwestie, waarvoor zelfs een bui tengewone raadsvergadering moest worden bijeengeroepen. Het „opblazertje" is even wel gisteren met een zielig piepgeluid leeg- geloopen, toen de heer v. Eek een verkla ring van de soc. dem. raadsfractie voorlas, waarin hij zeide zich neer te leggen bij het besluit van B. en W. onder protest tegen de steile en stugge houding van het college. De volmaakte nutteloosheid van de motie-v. d. VoortSchüller werd tenslotte door de voorsteller zelf ingezien en met het intrek ken daarvan ging de „principieele" kwestie uit als een nachtkaars. Een gelukkig besluit kon gisteren worden genomen inzake conversie van het restant der oude 6% leening bij de Rijksverzeke ringsbank. Dank zij een K.B. van 28 April 1937 was de rente reeds verlaagd tot 4% met terugwerkende kracht tot 15 Septem ber 1936, doch de gemeente heeft bovendien nog deze 4% leening weten om te zetten in een 4-tal leeningen onder gunstiger voor waarden bij de firma Staal en Co. Dat deze conversie een belangrijke verlichting voor de gemeentebegrooting beteekent, laat zich indenken. Hierop was trouwens reeds bij de begrooting 1937 gerekend; de winst zit er al in verdisconteerd. Maar dat de verwachting werkelijkheid is geworden, is een reden tot verheugenis. Mr. H. G. BESCHERMING DER OPENBARE ZEDELIJKHEID. VELE ADHAESIE-BETUIGINGEN AAN EEN ADRES VAN DE KATH JEUGD- EN JONGERENBEWEGING. Ook van Prot. Chr. zijde. Zooals men zich zal herinneren is eeni gen tijd geleden 4 Mei aan den Raad van de gemeente Leiden het volgend adres gericht: „De leiders en leidsters der Roomsch Ka- tlmlieke Jeugd- en Jongerenbeweging te Leiden verzoeken u dringend, met alle u ten dienste staande middelen te willen ver zorgen, dat in onze gemeente in de zwera- gelegenheden welke ook de geeste lijke volksgezondheid worde beschermd door het verbod van gemengde zonnebaden en gemengde baden. Het is onze stellige overtuiging, dat de zedelijkheid als volkskracht door boven genoemde praktijken ondermijnd wordt, terwijl dit gevaar heel bijzonder de jonge ren' bedreigt, omdat zij de ernst der zaak niet volledig kunnen begrijpen noch zich genoegzaam tegen bestaande gelegenheden kunnen weren. Wij weten met dit verzoek te handelen overeenkomstig de traditie van onze stad en niet minder overeenkomstig het besluit, dat genomen is in uw vergaderingen, waar in de bouw van het Sportfondsenbad be sproken werd". Dit adres was onderteekend door rector L. Beune, St. Menken en H. v. Noort. Op dit adres zijn na een gedane oproep vele adhaesiebetuigingen bij den Raad in gediend, n.l. van: Professor dr. E. A. D. E. Carp. R.K. Vereeniging van Gezinshoofden, af- deeling Leiden. Dokter H. M. J. W. J. Kortmann. Professor dr. C. C. Berg. Nederl. R.K. Volksbond, afdeeling Leiden. A. C. van Noort. J. Witte. Deken A. H. M. J. Homulle. Mr. E. J. M. H. Bolsius, lid der Staten van Zuid-Holland. J. A. Vlasveld. Pastoor Ign. Smeets O.F.M. H. Buis. A. Buis. Rector R. J. J. Reynen. Pastoor R. Smitz. Professor dr. W. H. Keesom. Christelijke Jeugdvereenigingen: Bestuur der Christelijke Jongelingsver eeniging „Prediker XII la". J. C. Stigter, voorzitter, J. H. Sira, le se cretaris Leidsche Chr. Jeugdorganisatie „Phebe" met afdeelingen: C.J.M.V., Jon- gensvereeniging, Meisjesvereenigingen, Kinder-kerk-vereeniging. C. A. de Bruyn namens het Nederlandsch Christelijk Gymnastiekverbond N.C.G.V. ook namens de landelijke organisatie. Kap. W. Hessing namens Broederschap van de H. Familie afdeeling vrouwen en tevens namens de Mariacongregatie, afdee ling vrouwen in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en den H. Joseph. Pater Libertus Soppe namens de Maria congregatie der volwassenen in de paro chie van O. L. Vr. Onb. Ontvangen. Kap. H. Schrama namens de Mariacon gregatie voor Heeren in de St. Petruspa rochie. Kap. G. Mudde namens de besturen en le den der Darnes- en Jongedames-Congrega tie in de St. Petrusparochie. N. B. M. Vreeburg namens de St. Augus- tinusvereeniging voor R.K. Onderwijzers en tevens hoofd der R.K. School, Caecilia- straat. W. Schoenmakers, hoofd der R.K. School voor U.L.O. M. A. Lutz, directrice R.K. Vakschool voor meisjes. Pater drs. Balduinus de Goede met de leeraren der R.K. H.B.S. Hoofd der R.K. School voor U.L.O. voor i meisjes, Haarlemmerstraat 34, en personeel, j Hoofd R.K. School voor meisjes Lusthof- I laan en personeel. j Hoofd der school voor meisjes v. d. Werffstraat en personeel. Hoofd der R.K. School voor meisjes voor U.L.O. Haarlemmerstraat 32 en personeel. Hoofd R.K. Jongensschool Rapenburg en personeel. Hoofd R.K. School voor jongens en meis jes Potgieterlaan en personeel. G. J. v. d. Ploeg, hoofd R.K. School Os- en Paardelaan en personeel. Hoofd „St. Liduinaschool" voor Buiten gewoon Lager Onderwijs aan jongens en meisjes en personeel. Hoofd St. Theresiaschool, Oude Vest en personeel. J. P. van Kampenhout, Baljuw, namens leiders en leden van „De Kruisvaart" pa rochie O. L. Vr. Onb. Ontvangen. J. C. van Hameren namens een vijftigtal jongemannen op vergadering bijeen van de Katholieke Actie. G. van Baal namens de K.J.C., Katholieke Jongenscentrale parochie O. L. Vr. Onb. Ontvangen. P. J. M. Balsieben, Groepsleider St. Lo- dewijksgroep der Kath. Verkenners. R.K. Verkennersgroep St. Joseph. J. P. A. Castelein, voorzitter R.K. Sport- vereeniging „Docos" afdeeling Athletiek. C. Mol, algemeen voorzitter R.K. Sport- vereeniging „Docos". Mej. H.- Canters namens de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". Kap. H. Schrama, Vice-Praeses der St. Joseph's Gezellenvereeniging namens haar afdeeling gehuwden en namens hun jon gere leden van 17 tot 25 jaar. Kap. Peerdeman namens leiders en leden van het St. Franciscusliefdewerk. K. H. Kaizer, voorzitter R.K. Sportver- eeniging „Docos" afdeeling Voetbal. J. Jansen en M. Geyer namens de Ka tholieke Jonge Middenstandsvereeniging, de K.J.M.V. Kap. A. J. Leenders namens de Jonge mannen-Congregatie van de Petrusparo chie. Kap. A. J. Leenders namens de leden van de Jongenscongregatie in de Petrusparchie. Pater P. W. ten Brink, J. L. Kreffer, H. Krom, N. L. van Paridon, G. M. Hooge- veen namens de jongemannen en jongens congregatie van de parochie St. Leonar- dus. Pater Dismas van Galen namens de Man- nencongregatie en de K.J.C. van de pa rochie van O. L. Vr. Onb. Ontvangen. Kap. J. Lansbergen namens leiders, leid sters en leden van de R.K. Jeugdvereeni gingen in de parochie van O. L. Vr. Hemel vaart en St. Joseph; deze vereenigingen zijn: Mariacongregatie voor jongemannen en jongens. R.K. Verkennersgroep St. Joseph, R.K. Verkennersgroep St. Paulus, j St. Pancras-Kruisvaart. DE NIEUWE HAAGWEGBRUG. De onderbouw van de nieuwe brug tus- schen Haagweg en Noordeindsplein is thans gereed gekomen. Zondag en gisteren heeft men den bouwput vol laten loopen en vandaag is een aanvang gemaakt met het wegbreken van den Noordelijken stuwdam. Over enkele dagen, wanneer ook de Zuidelijke stuwdam is weggenomen, zal de doorvaart voor het verkeer te water weer vrij zijn, tenminste voor zoover dit het verkeer betreft, dat de lage voetbrug zal kunnen passeeren. Het zal nog wel eenige maanden duren alvorens de bovenbouw der brug en de aansluitende toegangswegen zullen ge reed zijn. VERBOUWING SCHOOL PAUL KRUGERSTRAAT. Namens B. en W. is hedenmorgen op het bureau van Gemeentewerken aanbe steed: het verbouwen van de bovenschool aan de Paul Krugerstraat tot teekenschool. Er waren zestien biljetten ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: Fa. Warnaar en Zn., Den Haag 7300; H. Snip, Leiden 6225, H. Korswagen, Leiden f 5926, P. v. Rooijen, Leiden 5899, Gebrs. J. en P. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn f 5575, Fa. Brugmans, Oegst- geest 5500, K. Burgy, Leiden f 5500, Fa. Bouter en Hartevelt, Leiden 5400, J. v. d. Wal, Zandvoort f 5177, D. Kaay en Zn., Leiden en Oegstgeest 5130, Jac. v. Riet, Leiden f 4997, H. F. Marcelis, Leiden 4975, Ph. Meyers en Zn., Oegstgeest 4950, L. Oostveen, Leiden f 4804, A. J. Langeveld, Leiden f 4794, Joh. Granne- man, Stompwijk f 4625. De gunning werd aangehouden. Katholieke textielarbeiders. De afdeeling Leiden van den R.K. Tex- tielarbeidersbond heeft vergaderd in het gebouw van den R.K. Volksbond. De voorzitter betreurde in zijn openings woord de slechte opkomst der leden. De voorzitter herdacht verder in zijn openingswoord het lid Dirk Smit, die 23 jaar met de organisatie trouw heeft mee geleefd en nu door den dood is weggeno men; spreker spoorde de leden aan, vooral hem in hun gebeden te gedenken. De ver gadering bad daarna voor zijn zielerust. Hierna werden de notulen na een kleine opmerking goedgekeurd. Vervolgens was de installatie van 'n vijf tiental nieuwe leden aan de orde, maar daar velen wegens werkzaamheden ver hinderd waren werd de installatie tot een volgende vergadering uitgesteld. Daarna was aan de orde een bespreking over het 25-jarig bestaan van „Herwonnen Levenskracht". De voorzitter gaf een dui delijke uiteenzetting van het doel van „Herwonnen Levenskracht". Spr. ver trouwt, dat alle leden lid zullen worden van de vrijwilligers-stuiveractie en ging over tot het benoemen van een commissie, bestaande uit drie leden, n.l. de heeren v. d. Klaauw, Hogervorst en van Wijk. De be doeling van deze commissie is, om zoo gauw mogelijk op huisbezoek te gaan. Voorzitter en penningmeester brachten hierna verslag uit van de laatst gehouden bondsvergadering op 19 en 20 Juni in den Haag. Beiden werd dank gebracht voor hun keurig resume. Ten slotte was aan de orde de lotenver- koop voor „Redt Volendam", waaraan de voorzitter een korte uiteenzetting gaf, al len aansporend een lot te koopen. Ten slotte was men gekomen aan de rondvraag, waarvan twee leden gebruik maakten, die naar genoegen werden be antwoord. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 1429. Zuivelfabriek „De Hoop" Katwijk aan den Rijn, Kerkstraat 16. Bo vengenoemde zaak is omgezet in een naam- looze vennootschap onder den naam: N.V. Melkinrichting en Zuivelfabriek „De Hoop", L van Paridon. (Ned. Staatscrt.: 16 Juni 1937, Bijvoegsel No. 817). Dir.: H. van Pa ridon, Katwijk. Comm.: M. M. van Paridon Hoogeveen, Katwijk. Maatsch. kapitaal: ƒ50.000, waarvan geplaatst en gestort 30.000. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat een plan tot herzie ning van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, voorzooveel betreft: a. gronden, gelegen ten Zuidoosten van den Haagweg, b. gronden, gelegen ten Zuidwesten van den Lage Morschweg en .ten Noordwesten van den spoorweg AmsterdamRotterdam, met ingang van 7 Juli 1937 tot en met 20 Juli d.a.v. voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeentesecretarie (afd. Alge meene Zaken). A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 6 Juli 1937. 4467 AGENDA LEIDEN. De avondnacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807, J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, tele. 85 en J. Doedens, Wilhelmi- naperk 8, Oegstgeesterlaan 274. COLLECTE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Waardeering en dank! Het is toch een zeer goede collecte ge worden, de nationale collecte voor de jeug dige werkloozen; reeds heb ik mogen ont vangen de niet onbelangrijke som van ƒ340.— Ik heb daarvoor alleen maar woorden van dank: dank aan hen, die hun giften gaven, maar niet minder dank aan hen, die de giften wilden verzamelen. Geen gemak kelijk werk en toch met groote animo ver richt. Een bijzonder woord van hulde daarvoor aan de leidende krachten uit de R.-K. Pro- pagandaclub en aan De Graal. Allen, die nog iets hebben af te rèkenen worden dringend verzocht, dit nu zoo spoe dig mogelijk te willen doen. Ook alle adreslijsten en alle legitimatie- kaarten worden zoo spoedig mogelijk terug verwacht in de brievenbus ten huize van L. BEUNE, Pr., Zoeterwoudsche Singel 33. Gistermiddag te 6 uur is het 12-jarige meisje M. C. B. op het kruispunt Haar lemmerstraatPelikaanstraat met haar rijwiel aangereden door een anderen wiel rijder. Zij werd per auto naar haar wo ning vervoerd, waar de huisarts consta teerde, dat zij een been gebroken had. L. K. V. „Eigen Fok". Deze vereeniging hield haar ledenver gadering in Hotel P. J. Bremmer, waar te 8 uur de voorz., de heer P. Vintges, allen welkom heette, 6 nieuwe leden voorstelde, en zijn dank bracht voor de geschonken prijzen voor de verloting van dezen avond. Tot keurmeesters voor de a.s. plaatselijke clubtentoonstelling werden gekozen de hee ren Th. Brack, Deventer, M. Blok uit Woer den, en Th. v. Gent uit Leerdam, die op 18 Dec. de dieren komen keuren. Hoewel eenige aanmerkingen werden gemaakt op het lage inschrijfgeld, bleef dit toch op 50 ct. per nummer gehandhaafd, terwijl te vens besloten werd nesten in te zenden van dieren welke geboren zijn Augustus of September en getatoueerd L E 7 a 50 ct. per nummer. Over art. 7 Huishoudelijk Reglement ont stond eenige discussie, zoodat dit punt werd aangehouden tot de volgende vergadering, waar tevens het vraagprogramma zal wor den voorgelegd. De verloting bracht een aardig saldo op ten bate der Eereprijskas. Voor het tentfonds werden benoemd de heeren J. Nieuwenburg, Koningstr. 25 en P. Vintges, Morschweg 137. Hierna sloot de voorz. met dank voor de opkomst en prettige gedachtenwisseling. Gisteravond heeft de Harmonie-kapel „Werkmans Wilskracht", dirigent de heer Gerard Dik, een concert gegeven in den tuin van Rhijngeesl. Het was een met zorg gekozen programma, bevattende een 9-tal nummers, waar tusschendoor nog eenige extra nummers werden gegeven, dat de aandachtig luisterende patiënten en het personeel met een warm en welverdiend applaus waardeerden. Aan het einde van het programma sprak dr. Briët ass. genees heer van Endegeest, bij ontstentenis van den geneesheer-directeur dr. F. J. Stuur man, een woord van dank voor het gebo- dene. Voor het examen Engelsche handels correspondentie L.I.T.E.H. diploma zijn ge slaagd onze stadgenot, de heer E. J. van Cortenberghe en mej. T. K. den Dikken, wonende te Katwijk, beiden opgeleid dooi den heer N. Spijker, alhier. Gistermorgen te half twaalf is de 43- jarige P. v. d. L., wonend in de 3 October- straat in de Heerenstraat, van een rijden de Eltaxbus gesprongen. De man viel en liep een bloedende verwonding boven het linkeroog op. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2