De toekomst van onze boeren en tuinders. DINSDAG 6 JULI 193V DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 11 Het woord Is aan den secretaris generaal van land- en tuinbouw; Mr. dr. A. A. van Rhijn, secretaris-gene raal van de departementen van Handel, Nijverfieid en Scheepvaart en van Land bouw en Visscherij heeft op de algemeene vergadering van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, die heden te Haarlem gehouden is, een voordracht gehouden over: „De naaste economische toekomst van den Nederlandschen land en tuinbou w". Hieraan ontleenen wy het volgende: Het doel, dat de Nederlandsche Regee ring zich met de landbouwcrisismaatregelen stelde, was het voor den ondergang bewa ren van den Nederlandschen land- en tuin bouw. Dat doel is bereikt. De bezwaren te gen de landbouwcrisismaatregelen richten zich eenerzijds tegen de te groote ambtelij ke en centrale inmenging van het crisis apparaat en anderzijds tegen de groote vrij heidsbeperking van den boer. Met het feit, dat de Regeering, die met zoo groote bedragen steunt, ook een vol doende controle moet kunnen uitoefenen, wordt bij deze critiek niet steeds voldoende rekening gehouden. De landbouwcrisismaatregelen moeten, zoodra de prijsverhoudingen dit mogelijk maken, worden geliquideerd. In den ak- kerbouw was in verband met de ver anderde economische omstandigheden, reeds een belangrijke mate van afschaffing mogelijk. Intusschen zal rekening moeten worden gehouden met de mogelijkheid, dat er nog weer eens verslechtering intreedt. De positie van de veehouderij, met name van de rundveehouder ij is nog moei lijk. Men make hierby onderscheid tus- schen de vleeschpositie en de zuivelpositie. De vleeschpositie is voor de landbouwers bevredigend, sinds de prijzen van het rund vee tot een hooger peil zijn gestegen. Uit dien hoofde zou er aanlei ding zijn de teeltbeperking te ver ruimen. Men zal hierbij evenwel rekening moeten houden met de zuivelpositie, die nog onbevredi gend is. De melkstroom is in de laatste jaren toegenomen. Zulks is niet een gevolg van den grooteren invoer van eiwitrijk krachtvoer, want deze loopt terug (invoer per koe 1933: 344 K.G., 1934: 329 K.G., 1935: 313 K.G., 1936: 290 K.G.). Als oorzaken van den toenemenden melk stroom moet worden gewezen vooreerst op het feit, dat de teeltbeperking nog slechts is doorgewerkt in de jongere jaargangen van het rundvee, vervolgens dat de boeren htm koeien meer aanhouden en tenslotte dat scherper wordt geselecteerd. Gelukkig zijn er ook voor de zuivelpositie wel licht zijden. De boternoteering is van 44 cent (eerste halfjaar 1935) tot 52 ct. (eerste half jaar 1936) en tot 70 ct. (eerste halfjaar 1937) gestegen, waardoor vermindering van steun mogelijk werd. Meer nog dan andere bedrijfstakken is de tuinbouw van den uitvoer afhanke lijk, daar een ver doorgevoerde teeltbe perking en het corrigeeren van te lage binnenlandsche prijzen hier op bijzondere bezwaren stuiten. Het is daarom gewenscht bij han delspolitieke besprekingen met het buitenland vooral ook bij dit pro duct naar een zoodanige verrui ming van den uitvoer te streven, dat de steun aan den tuinbouw ge leidelijk zal kunnen worden ver minderd. Wanneer de landbouwcrisismaatregelen, omdat de prijsverhoudingen dit mogelijk maken, worden afgeschaft, dan beteekent dit niet, dat de overheid haar economische bemoeienis met den land- en tuinbouw kan gaan beperken tot het terrein van vroeger. Daarvoor is de structuur van de wereld huishouding te zeer veranderd. Deze gewijzigde structuur heeft de noodzakelijkheid gebracht, dat de overheid, ter ontwikkeling van de organisatorische verhoudingen in den land- en tuinbouw, stimu- leerend en controleerend optreedt, opdat aan bedrijfsorganen, die uit den land- en tuinbouw zelf opko men, een deel van de taak der overheid kan worden toever trouwd. Deze organen mogen in geen geval overheidslichamen zijn of een ambtelijk karakter dra gen. Verschillende terreinen van het econo misch leven verdienen in dit verband de aandacht. Landen, die him land- en tuinbouw be schermen, nemen onder het motto van „dumping" maatregelen tegen den uitvoer van Nederlandsche land- en tuinbouwpro ducten, indien deze uitvoer tegen te lage prijzen plaatsvindt. Landen, die een cen trale inkoop van buitenlandsche producten bevorderen (Duitschland, Italië, Rusland) kunnen de Nederlandsche exporteurs tegen elkaar uitspelen, indien deze, wat betreft den prijs, geen contact met elkaar houden. In deze beide gevallen kan een bedrijfsor gaan nuttig werk verrichten door, met in achtneming van de belangen van den han del, ten opzichte van het buitenland prijs- regelend op te treden. STADSNIEUWS LEIDSCHE BURGERWACHT. De Jaarvergadering. Gisteravond hield de Leidsche Burger wacht haar goed bezochte jaarvergadering in Hotel-Restaurant „Den Burcht". Te ruim half negen opende de voorzitter, mr. F. J. J. Trapman, de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna hij er zijn vreugde over uitsprak, dat de Burgerwacht zich in het afgeloopen jaar in een groote ren bloei heeft mogen verheugen. De geest onder bestuur en leden is uitstekend; de mobile colonne en haar organisatie geeft reden tot groote tevredenheid; de terrein- rit, onlangs georganiseerd mag een succes genoemd worden. De schietoefeningen wer den bevredigend bezocht, terwijl successen dit jaar bij wedstrijden niet uitbleven. Uit dit alles valt te constateeren, dat allen hun taak begrijpen. Daarop kunnen wij trots zijn, aldus spr., waarna hij den wensch uitspreekt, dat op dezen weg zal worden voortgegaan, waardoor de Burgerwacht, ook in de toekomst, aan haar doel zal blij ven beantwoorden. Op verzoek van een der aanwezigen, om de notulen van de laatst gehouden algemee ne vergadering niet te lezen, werd besloten deze zonder lezing aan te nemen. Geen ingekomen stukken ter behandeling aanwezig zijnde, werd het woord gegeven aan den secretaris tot het uitbrengen van zijn jaarverslag, dat, in optimistischen geest gesteld, een duidelijk overzicht gaf van den arbeid in het afgeloopen jaar en waarin tot uiting kwam de stijging van het ledental. Een applaus en een woord van dank door den voorzitter was de be looning voor den steller van het goed ver zorgde jaarverslag. Commandant M. van Mens, gaf daarna een jaaroverzicht van den inwendigen gang van zaken der Leidsche Burgerwacht. Allereerst merkte hij op, dat noewel het ledental gestegen is een verdubbeling van het ledental voor een stad als Leiden zeker op zijn plaats zou zijn. Spr. spoort de leden aan daartoe hun volle medewerking te ver- leenen. De subsidie van het Rijk is iets ver meerderd, hetgeen tot blijdschap stemt. Het is nu eenmaal zoo, dat de Burgerwacht dezen finantieelen steun niet kan missen, laarom spreekt hij de hoop uit, dat de Ge- neente het voorbeeld van het Rijk zal vol- m en daadwerkelijk bewijzèn, dat zy het 't en het nut van een goed georgani seerde Burgerwacht op prijs weet te stellen. Voorts wees de commandant op het ver trek van kapitein P. Steenhauer, die van af de oprichting aan de Burgerwacht ver bonden is geweest. Veel dank is de Bur gerwacht hem daarvoor verschuldigd. Over de deelname aan de schermlessen was hij minder goed te spreken, meer animo moet daarvoor komen opdat ook deze afdeeling volkomen aan haar doel kan beantwoorden. Met de mobile colonne is dit anders gesteld. Daarover niets dan lof. Zij gaf blijken van groote marschvaar- digheid, waarvoor spr. leiders en man schappen een woord van dank bracht. Na nog het overlijden herdacht te heb ben van den heer Devilé, en gewezen te hebben op den kameraadschappelijken geest die er onder de leden heerscht, mo reel zoowel als finantieel, besloot hij met een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt tot grootmaking der Bur gerwacht. De voorz. vertolkte zijn dank in woorden, de vergadering met applaus aan den com mandant voor het keurige overzicht van de verrichtingen over het afgeloopen jaar. Commandant van Mens dankte daarvoor hartelijk, maar wilde toch vooral er nog eens op wijzen, dat ieder lid propagandist voor de Burgerwacht moet zijn, temeer, daar het in de bedoeling ligt een vendel te paard en een motorafdeeling te formeeren. De kascommissie bracht daarna schrif telijk verslag uit van haar bevindingen, waarin zij mededeelde, dat het aanwezige saldo accoord was bevonden, de administra tie prima in orde, waarom zij adviseerde den penningmeester onder dank te déchar- geeren. De penningmeester gaf daarna een duide lijk overzicht van den finantieelen toe stand, waarbij de noodzakelijkheid van meerderen steun in den vorm van subsidie naar voren kwam, terwijl ook bijdragen van donateurs en begunstigers dankbaar zullen worden aanvaard. Onder woorden van dank werd daarna dit jaarverslag goedgekeurd. De voorz. bracht de kascommissie hierna een woord van dank voor de genomen moeite, waarna werd overgegaan tot be noeming kascommissie, welke werd samen gesteld uit de heeren: Mr. v. d. Tas, F. v. d. Mark en O. F. Kooreman. De bestuursverkiezing ha„d een vlot ver loop, daar de aftredenden, de heeren Mr. F. J. J. Trapman, J. van Leeuwen en B. de Koning bij acclamatie werden herko zen. De rondvraag had een geanimeerd ver loop, waarna werd overgegaan tot uitrei king der prijzen behaald op de wedstrijden UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. EEN VERBLIJDEND VERSCHIJNSEL. Werkloosheid gedaald tot cijfers van 1933. De werkloosheid neemt ook in Alphen aan den Rijn gestadig af. Per Juni van het vorig jaar bedroeg het aantal steimtrekkenden alhier 539. Dit jaar waren deze cijfers reeds tot 409 gedaald al- zoo een verlaging van 130 steuntrekkenden waarvan ir 1936 110 in werkverschaffing waren geplaatst en in 1937 per zelfden da tum 113 personen. De onderstaande cijfers geven dan nog een algemeen overzicht vanaf 1931 per half jaar, waaruit duidelijk valt op te maken dat de werkloosheid in deze gemeente met zijn bijna 19000 zielen toch al niet heel on gunstig valt te noemen vergeleken bij ande re plaatsen, terwijl deze cijfers bovendien gestadig in dalenden lijn voortgaan. 1 Juli 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 97 304 411 399 439 520 410 31 Dec. 170 522 601 645 652 691 In deze cijfers zijn begrepen de geplaats ten in werkverschaffing. JONGEMAN DOOR ELECTRISCHE STROOM GETROFFEN. Langen tijd bewusteloos gebleven. Den arbeider Sch., wonende in de Raad huisstraat en werkzaam bij de Fa. Duinker Verruijt, betonfabriek alhier, welke fa briek is gevestigd op het terrein van de voormalige scheepswerf van de Fa. Panne- vis, is gistermiddag een ernstig bedrijfson geval overkomen. Door een defect aan de kabel kwam Sch. in aanraking met den electrischen stroom welke gebruikt wordt bij het mechanisch stampen van betonblok ken. De jongen sloeg met de stamper ach terover en bleef bewusteloos liggen. Een toegeschoten mede-arbeider gelukte het direct de stroom uit te schakelen, al kreeg ook deze een flinke schok. De onmiddellijk gewaarschuwde genees heer dr. N., mocht het genoegen smaken na een langdurige toepassing van kunstma tige ademhaling de levensgeesten weder om op te wekken. De toestand van het slachtoffer is redelijk, terwijl hij inmiddels wederom het bewustzijn heeft verkregen. Hij werd met een ziekenauto van Vrees wijk naar zijn woning gebracht. Duim ernstig bekneld geraakt. Een ander bedrijfsongeval had plaats in de werkplaats van den heer A. van Dam, tim merman alhier. De timmermansknecht v. d. R. had het ongeval dat, toen hij werkte met de draaibank, zijn duim hiertusschen kwam en dit lichaamsdeel zeer ernstig werd verwond. De onmiddellijk gewaar schuwde geneesheer, dr. H., verleende hem de eerste hulp, waarna overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Toelatingsexamen Chr. H.B.S. Bij de Maandag gehouden examens zijn toege laten tot de Chr. H.B.S. alhier: Menske Bos, Fijgert Bouwman, Hermut Chilla, Willem van Driel te Zwammerdam, Richard van Dijk, Nieuwveen, Hendrik Elderinck, Boskoop, Hiltje Fokkema, Johannes Ham te Leimuiden, Hendrika Herbig, Aart Hoo- gendoom, Nieuwveen, Evert Jongens, An- thoni Jongens, Hendrik Laros, Abraham Leeuwenhoek, Margaretha van Leeuwen, Jan van Loo, Ter Aar, Adriaan Oskam, Willem Overbeek, Baltus van Spengen, Thomas Spreij, Cornelis Spreij, Nieuw veen, Geertruida Stam, Nieuwkoop, Johan nes Stokhuyzen; waar geen woonplaats vermeld, wonen de geslaagden te Alphen aan den Ryn. Afgewezen geen. Geslaagd. Bij het te Utrecht gehou den examen voor tandarts, slaagde onze plaatsgenoote mej. M. A. L. Kuipers. Brug over het kanaal. De werkzaam heden bij de brug over het Aarkanaal be ginnen flink te vorderen. Thans is begon nen met het monteeren van den stalen on derbouw. HAZERSWOUDE. Collecte. Woensdag 7 Juli as. zal een speldjesdag worden gehouden ten mate van de Vereenfging Het Hooge Land. NIEUWKOOP. Zeilwedstrijd. Zondagmiddag hield de Watersportvereeniging „Noord-Zuid" al hier een onderlinge zeilwedstrijd Werden vorige zeilwedstrijden gehouden op de Noordeinderplas thans was daarvoor de Zuideinderplas aangewezen. met Buks over 19361937, benevens die bij het schermen. De uitslagen zijn als volgt: Kampioen Buks 19361937: J. H. van Staveren met 280 punten. Afd. A.: 1. J. H. van Staveren 183 pnt., 2. A. G. van Leeuwen 182 pnt. Afd. B.: 1. W. Alphenaar 162 pnt., 2. J. van Leeuwen 154 pnt. Afd. C.: 1. S. Scheffer 175 pnt., 2. F. J. Zeilstra 168 pnt., en 3. M. N. A. Swets 167 pnt. Afd. D.: 1. P. H. van Ek 173 pnt., 2. de Bruin Jr., 170 pnt., en 3. A. Groenendijk 166 pnt. Schermen: 1. D. Brussee en 2. L. Segaar. De voorz. sloot daarna deze goed ge slaagde vergadering met de hoop uit te spreken, dat, wat de jaarverslagen tot uiting hebben gebracht, in vervulling moge gaan, ook voor de toekomst en dat de Burgerwacht moge groeien en bloeien. Er stond een stevig zeilwindje en het_ aantal deelnemers bedroeg 20. Van de zijde van het publiek, dat in groote getale den wedstrijd gadesloeg op het voor dit doel zoo gunstig gelegen Meijepad, was das belangstelling groot. De uitslag van den wedstrijd was: Klasse A: 1. G. Pouw, 2. P. van den Haak. Klasse B: 1. N. Hoogerwerf, 2. H. J. van den Bosch. Klasse C: 1. C. Boer, 2. de heer de Klerk uit Woerden. Klasse D: 1. Th. Akerboom, 2. N. A. de Pater. De heer C. Boer, die thans voor de der de keer de wisselbeker won, is hiermede of ficieel winnaar van dezen beker geworden en daarvan defintief in het bezit gesteld. NOORDEN. Drankbestrijding. In de St. Franciscus- zaal werd onder voorzitterschap van den heer C. Voorn een goedbezochte ledenver gadering gehouden van Kruisverbond en Mariavereeniging. Het lid M. A. Bergonje bracht een uit voerig en interessant verslag uit van de in Amsterdam gehouden Bondsvergadering. Medegedeeld wordt, dat een tweetal da mes-propagandisten van de Maria-vereeni- ging alle autohouders hebben bezocht met het propaganda-materiaal van de V. A. S. (Vereeniging tot bestrijding van de Alco hol bij het snelverkeer). De weleerw. kapelaan C. Stet hield een leerzame causerie over het leven van St. Jan den Dooper, den patroon van de Drankbestrijding. WOERDEN. Een steigerplank op 't hoofd gekregen. Een zekere J. D., alhier, werkzaam bij de carrosseriefabriek den Oudste en Dom burg had het ongeluk een steigerplank op het hoofd te krijgen, waardoor hij een her senschudding bekwam. Nadat geneeskundi ge hulp ingeroepen was, kon hij later naar zijn woning worden vervoerd. Zijn toe stand was ernstig, hoewel niet levensge vaarlijk. Geslaagd. Voor het examen M.U.L.O. slaagden dezer dagen A. Bergs, A. v. Ba- vel. S. Bonhoffer, C. Bos, G. Bitterling, B. Buyvoets, B. v. d. Eerden, C. Bkel, A. v. Hofwegen, W. de Gruyter, D. Koenen, M. de Neve, M. v. Rijnsoever, S. Vriensenga, S. v. Leeuwen, G. v. d. Wetering, T. Kem pen, D. Verhoef, J. Stoffels, L. Donders, allen leerlingen van het Pensionaat „St. Jozef', alhier. ZOETERWOUDE. DRINKWATER WORDT PER TANKWAGEN THUISBEZORGD. In Westeinde en Gelderswoude. Tot de bewoners van het Westeinde, Noord Aa, Geer. Gelderswoude e.a. is door Burg. en Weth. een circulaire gericht, waarbij wordt medegedeeld, dat het in hun voornemen ligt den Raad voor te stellen drinkwater te doen leveren door middel van een tankwagen. Zulks zou dan geschie den onder de volgende voorwaarden: Het water wordt geleverd aan den weg, dus niet aan huis. Men kan telkens maximum 40 liter drinkwater betrekken en wel 3 maal per week. Vanwege het bedrijf wor den, desgewenscht, waterreservoirs in bruikleen gegeven tegen een vergoeding van 0.25 per kwartaal, met dien verstan de, dat wanneer binnen 5 jaren een derge lijk reservoir vernieuwd moet worden, zulks zal geschieden ten koste van den ge bruiker. Aan belanghebbenden wordt ver zocht te melden of zij onder de gestelde voorwaarden drinkwater wenschen te be trekken. HET DORP AFGESLOTEN VAN DE WERELD. Autobusdienst tijdelijk stopgezet. Men is thans begonnen met de werk zaamheden aan de bestrating van het Dorp, in verband waarmede het verkeer over den Noordbuurtschenweg, Dorp tot aan den Verlaatweg is afgesloten. De autobusdienst van Stompwijk is gedurende de afsluiting van deze wegen stop gezet. Met ingang van heden is het dorp dus alleen te bereiken door de Weipoort. Geweigerd volgens de Hinderwet. Door Burg. en Weth. is de door Z. de Vo gel gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet geweigerd, voor oprichting van een pottenbakkerij aan de Besjeslaan, zulks op grond, dat daardoor schade wordt be rokkend aan het onmiddellijk grenzend plan van uitbreiding. Wilhelminavereeniging. In plaats van den heer A. van Remmen, die ontslag had genomen als voorzitter van de Wilhelmina- Vereeniging op het Dorp alhier, is als zoo danig gekozen de heer Jac. van de Ruit. Steunregeling verlengd. Door den Mi nister van Sociale Zaken is besloten de rijkssteunregeling voor deze gemeente te verlengen tot 2 Januari 1938. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand Juni j.l. werden bij het agentschap der ar beidsbemiddeling 75 personen als werkzoe kend ingesohreven, terwijl 9 aanvragen binnenkwamen van werkgevers. Door be middeling van den agent konden er 7 per sonen geplaatst worden. Het aantal werk zoekenden bedroeg op het einde der maand nog 39. Goed afgeloopen. Bij het afrijden van de Bakkersbrug alhier kwam de tim mermansjongen E. de K., die voor een wagen met bouwmaterialen liep, te vallen met het hoofd voor een der wielen. Ge lukkig ging het wiel niet over zijn hoofd en werd de jongen alleen aan de hals ge raakt. f Nadat veldwachter Broxterman de eer ste hulp had verleend, was dr. Kortmann spoedig ter plaatse die den patiënt naar zijn kliniek liet vervoeren, waar het ver band gelegd werd. Daarna kon de jongen per auto naar huis worden vervoerd. KOUDEKERK Gemeenterekening. De op 1 Juli j.l. den Raad aangeboden gemeente-rekening dienst 1936, sluit met een totaal aan in komsten van 86444.12 en uitgeven van 76784.41, alzoo een batig saldo van ƒ9659.71. De ontvangsten op den kapitaaldienst hebben bedragen 23847.64 en de uitgaven 32588.69, alzoo een nadeelig slot van ƒ8741.05. De rekening ligt gedurende 14 dagen ter inzage. Speldjesdag. Woensdag 7 Juli as. zal door eenige dames in deze gemeente een speldjesdag worden gehouden voor de wel bekende vereeniging „Het Hoogeland". We vertrouwen, dat deze mooie en nood zakelijke arbeid van het reclasseeringswerk van allen gezindten welke in dezen tijd ve le financieele offers vraagt, graag door al len zal worden gesteund. Stelt dus morgen de collectanten niet teleur. ZWAMMERDAM. Ingekomen: van: Velsen, Dirk Har- toghstraat 10, Frans Slootmans en gezin, on- lerboas, Goudsche straatweg 156 Culem- borg, Prijsschestraat 10, Hendrik Sterk, bakkersknecht, Utrechtsche straatweg 52. Bodegraven Weijpoort 36 Willemijntje van Mourik, dienstbode, Parrallelweg 139. Zwijndrecht Lodewijk van Nassaustraat 59 Jacoba A. Pelikaan, dienstbode, Utrechtsche straatweg 53. Vertrokken naar: Boskoop Zwarte weg 10, Cornelis de Jong en gezin, boom- •kweeker, Spoelwijk 86. Bloemendaal, Iepenlaan 49, Maria G. H. Stam, Overtocht, 46. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) 7 Juli voorm. 10 uur te IJmuiden en nam. 2 uur te Am sterdam verwacht. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, (thuisr.) vertr. 4 Juli van Sabang. JOHAN DE WITT (uitr.) arr. 5 Juli te Sabang. POELAU ROEBLAH vertr. 3 Juli van Batavia naar Amsterdam. SALABANGKA (thuisr.) pass. 3 Juli te Gibraltar. TAJANDOEN (thuisr.) vertr. 5 Juli van Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MIJ. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 2 Juli van Corral. FLORA, San Domingo naar Queenstown, 5 Juli voorm. 9 uur 120 mijl ten Noorden van de Azoren. JUNO, Patras naar Amsterrdam vertr. 5 Juli van Gibraltar. ORANJE NASSAU arr. 2 Juli van West- Indië te New York. ORPHEUS vertr. 5 Juli van Odense naar Stettin. TITUS vertr. 5 Juli van Kopenhagen n. Gothenburg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BARENTZ vertr. 2 Juli van Hongkong naar Bangkok. SAWAHLOENTO vertr. 3 Juli van Lou- renzo Marques naar Algoabaai. SWARTENHONDT van Kaapstad naar Batavia vertr. 2 Juli van Tamatave. VAN REES, Newcastle (N.Z.W.) naar Saigon pass. 2 Juli Thursday Isles. VAN SPILBERGEN arr. 2 Juli te Saigon. KON. HOLL. LLOYD. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK vertr. 3 Juli van New York naar Philadelphia. BINNENDIJK arr. 2 Juli te Freeport. NEBRASKA, van Rotterdam naar Van couver, 3 Juli 5.29 uur nam. 320 mijl Z.Z.W. van Valentia. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MODJOKERTO arr. 4 Juli van Batavia, 1. v. Londen te Rotterdam. PALEMBANG (uitr.) vertr. 5 Juli van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DEMODOCUS, Hankow naaf Amsterdam vert. 4 Juli van Singapore. HECTOR, Japan-Rotterdam pass. 4 Juli Gibraltar. MYRMIDON vertr. 3 Juli van Batavia naar Amsterdam. TEUCER vertr. 4 Juli van Rotterdam n. Yokohama. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 2 Juli van St. Vincent te Dakar. VEREEN. NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandOost-Azië Lijn). MEERKERK (uitr.) 3 Juli 8.54 u- '00 mijl Z.O. van Land's End.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11