VRIJDAG 2 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 SPORT LAWNTENNIS De Internat, kampioen schappen van Wimbledon MeJ. Round en me]. Jedrzejowska in den eindstrijd. Een uitverkocht Wimbledon heeft giste ren bij prachtig zomerweer wederom en kele verrassingen beleefd. In de halve eindstrijden van het dames enkelspel kwam deze verrassing in den vorm van een nederlaag van de Amerikaan- sche kampioene, mej. Marble tegen de Poolsche speelster mej. Jedrzejowska. De bedwingster van mevr. Sperling vocht in de eerste set voor de overwinning, maar zij slaagde er niet in dezelfde hoogte in haar spel te bereiken als tegen de Deen- sche speelster. Met 86 ging de eerste set naar mej. Jedrzejowska en in de tweede set was de Amerikaansche kampioene blijkbaar te ont moedigd om goed partij te geven. Dorothy Round, die in den halven eind strijd de titelverdedigster Helen Jacobs uit schakelde, deed dit thans met de Fran- sche kampioene, mevrouw Mathieu, waar bij zij de tweede set zelfs op love won. In den eindstrijd zal het dus een Europee- sdhe strijd om het kampioenschap wor den tusschen mej. Jedrzejowska en mej. Round, waarover de Engelsche speelster, die in 1934 reeds eens den Wimbledonti- tel won, misschien iets betere papieren heeft. In het damesdubbelspel kwam de tweede verrassing. De titelverdedigsters, mej. Ja mes en mej. Stammers, werden door haar landgenooten mevr. King en mevr. Pitt- man uitgeschakeld, zij het ook na zwaren strijd in de tweede set. De eerste was al heel gemakkelijk en snel met 61 gewon nen. In het gemengd dubbelspel won de Poolsch Amerikaansche combinatie mej. Jedrze jowska en Mako eerst van het Engelsche paar mej. Lumb en Tinkler. Zij plaatsten zich hierdoor in de halve eindstrijden en kwamen hierin uit tegen 't Amerkaapsche dubbel mej. Marble en Budge. Het laat ste paar sloeg zich meteen in den eindstrijd door een fraaie 63, 62 zege. In het heerendubbelspel werden even eens de paren v. d. halven eindstrijd be kend. Budge en Mako hadden het niet zoo erg gemakkelijk tegen de Australische spe lers Sroule en Bromwich terwijl Von Cramm en Henkei tegen de Engelschen Hare en Wilde alle krachten moesten ge ven. Alleen door het uitstekende spel van Henkei werd een nederlaag voorkomen. Von Cramm presteerde veel minder en maakte meer foutieve dan goedes lagen. De titelverdedigers Hughes en Tuckey wonnen gemakkelijk van de Japanners Yamagishi en Nakano. In de halve eindstrijden komen Hughes en Tuckey (Engeland), Menzel en Hecht (Tsjecho-Slowakije). Budge en Ma ko (Vereenigde Staten) en Henkei en Von Cramm (Duitschland). De uitslagen luiden: D am es enkel spel: Halve eindstrij den: mej. Jedrzejowska .(Polen) sl. mej. Marble (Ver. Staten) 8—6, 62; mej. Round (Engeland) sl. mevr. Mathie (Frank rijk) 64, 60. Heerendubbelspel: Budge en Mako (Ver. Staten) sl. Bromwich en Sproule (Australië) 62, 75, 68, 62; Von Cramm en Henkei (Duitschland) sl. Hare en Wilde (Engeland) 64, 46, 64, 75; Huhbes en Tuckey (Engeland) sl. Nanako en Yamagishi (Japan) 662, 6—2. Damesdubbelspel: Mevr. King en mevr. Pitman (Engeland) sl. mej. James en mej. Stammers (Engeland) 6—1, 75; mevr. Andrus en mevr. Henrotin (Ver. Sta tenFrankrijk) sl. mej. Mac Ostrich en mej. Saunders (Engeland) 62, 75; mej. Dearman en mej. Ingram (Engeland) sl. mej. Heley en mej. Round (Engeland) 97, 7—5. DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Naar wij vernemen, komt de Poolsche kampioene, mej. Jedrzejowska, die tot de laatste vier van Wimbledon behoort, naar Noordwijk. Zij is een zeer sterk baseline speelster, een forsche figuur, met enorme drives. Voorts hebben ook haar komst toe gezegd: de Amerikaansche mevr. Andrus, die reeds eerder te Noordwijk speelde, o.a. met von Kehrling het gemengd dubbelspel won, mevr. Henrotin, de Fransche speel ster, mevr. BoegnerRosambert, eveneens Frangaise, en mej. Horn, de Duitsche kam pioene, ook een bekende te Noordwijk. Is de dames-bezetting dus sterk, met de heeren vlot het nog niet hard. Vast staat de komst van den Italiaan De Stefani, die reeds viermalen den wisselbeker won. Ver moedelijk ook de Franschen Legeay en Lesuer, terwijl met de Joego-Slaven Ku- kuljevic, Puncec en Pallada nog overleg wordt gepleegd. Indien men deze spelers kon krijgen, dan zou ook het heeren en kelspel interessant worden! KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD ADVERTEEREN I LEIDSCHE POL. SPORTVEREENIGING. Herdenking van het tweede lustrum. De Leidsche Politie Sportvereeniging heeft gisteren haar tweede lustrum op fees telijke wijze herdacht. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum werden nederlaagwedstrijden uitgeschre ven, waarvan we den eerste destijds ge zien hebben. Dit was de ontmoeting te gen de studenten van het L. S. C. en naar aanleiding van den uitslag (80 voor de studenten) maakte we toen enkele minder vleiende opmerkingen aan het adres van het elftal der L. P. S. V., omdat we niet wisten dat het hier een nederlaag wedstrijd betrof zooals ook in het voorbericht niet was vermeld. De wetenschap, dat het een nederlaag wedstrijd betrof, stelt den uitslag in een ander licht. Hier toch gaat het er bij de tegenpartij om met zoo groot mogelijk ver schil te winnen en dus brachten de studen ten him sterkste elftal op de been. Mede om het feit, dat dit sterke elftal niet van deelname kon worden uitgescha keld, viel onze critiek dus wel wat al te zwaar en gaarne herstellen we de gemaak te fout door deze verklaring, die een ge heel ander licht op den wedstrijd werpt. Intusschen leverden de overige resulta ten heel goede resultaten voor de politie mannen op; zij wonnen nl. drie wedstrij den en speelden er twee gelijk. De resul taten waren nl.l: LPSVLSC Studenten 0—8; LPSV— Unitas Studenten 82; LPSVSSR Stu denten 21; LPSVRaad van Arbeid 11; LPSVKam. Onnes Laboratorium 10; LPSV—Leidsch Dagblad 2—2. Gespeeld moeten nog worden de wed strijden tegen: Belasting Ambtenaren; Ambtenaren Maatschappelijk Hulpbetoon; C. G. W. De dag van het tweede lustrum werd eis- termiddag ingezet met den eerewedstrijd tegen een elftal van het 6e Reg. Veld Art., welke steëds de tegenpartij isc bij bijzon dere gebeurtenissen. Ook deze wedstrijd werd een zeer bij zondere voor de LPSV. In de eerste plaats wel, omdat de beschermheer, burgemees ter A. van de Sande Bakhuijzen en de eere voorzitter, de commissaris van politie, de heer R. J. Meijer, den wedstrijd bijwoon den. Maar ten tweede ook, omdat deze wedstrijd een fraaie overwinning voor de jubileerende vereeniging opleverde. Aanvankelijk zag het er toch niet naar uit, want binnen korten tijd stond de Veld, die enkele doortastende spelers in de ploeg telde, met 20 voor. Bij de rust was de stand 12. De tweede helft van den wedstrijd le verde een geheel ander beeld. De Veld bleek al haar kruit in het begin van den wedstrijd nagenoeg verschoten te hebben. Er kwam slechts één doelpunt bij, terwijl de politie daarentegen nog zes gaten in het legerdoel schoten. Het einde van den vriendschappelijken wedstrijd kwam alzoo met 73. De feestavond. De lustrumdag werd besloten met een feestavond in de groote zaal van hotel „Den Burcht", welke geheel gevuld was met be langstellenden, genoodigden en leden met hun families. Op de bestuurstafel en het podium ston den verschillende bloemstukken o. a. van de sportvereenigingen L. D., R. V. A., De Zijl en Brimhilde, van de Leidsche Politie Muziekver. en de gezamenlijke politie or ganisaties. De voorzitter der LPSV, de heer J. de Boer, heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom den commissaris van po litie, den heer Meijer, den commandant van het 4e Reg. Infenterie, overste H. D. Buurman, den commandant van de Leid sche Burgerwacht, overste M. van Mens, de inspecteurs van politie, de zusterver- eenigingen, enz. Spr. gaf hierna een kort overzicht van de historie der L. P. S. V. Hij herinnerde eraan, hoe burgemeester van de Sande Bakhuyzen bij komst in Leiden er zijn be vreemding over uitsprak, dat er zoo weinig gedaan werd aan de lichamelijke ontwik keling der politie-agenten. Dit heeft geleid tot de oprichting op 1 Juli 1927 van de Leidsche Politie Sportver eeniging. Reeds spoedig telde de vereeni ging 85 leden en dit aantal is vrij constant gebleven. Spr. betreurde het, dat de verdedigings- sport in het algemeen te weinig beoefend werd, doch hij mocht thans een groeiende belangstelling daarvoor constateeren. Dank bracht de voorz. aan den heer Meijer, die in 1928 het eere-voorzitterschap had willen aanvaarden en zonder wiens steun men het niet zoover gebracht zou hebben. Hierna bracht spr. dank aan de feest commissie voor haar werkzaamheden, spe ciaal ook aan het lid Barends, dat door ziekte verhinderd was thans aanwezig te zijn en zich zooveel van dezen avond had voorgesteld. Hij wenschee den heer Ba rends spoedige beterschap toe. Vervolgens kwam het dames-comité voor het voetlicht, namens hetwelk mevr. des Boer hartelijke gelukwenschen uitsprak bij dit tweede lustrum. Mevr. de Boer bood daarbij namens de dames den leden een prijzenkast aan, waarvoor men geen beter geschenk had kunnen bedenken. Deze fraaie prijzenkast werd daarna onthuld en tot ieders verrassing bleek zij al geheel gevuld met gewonnen prijzen, fraaie bekers, lauwerkransen, takken enz. De voorzitter der L. P. S. V., de heer J. de Boer, dankte met enkele woorden en zeide deze aanbieding temeer te hebben gewaardeerd, omdat de giften ervoor zoo spontaan waren binnengekomen. Den co mitédames bood spr. bloemen aan voor het werk door haar verricht. Na deze. toespraken werd met de afwer king van het feestpropramma een aanvang gemaakt. Begonnen werd met een schermdemon- stratie door een zestal leden onder leiding van den heer D. Gijsberti Hodenpijl. Vervolgens kwamen Johny en Dies je Rovo voor het voetlicht met enkele liedjes en daarna werd een demonstratie Jui-Jitsu door eenige leden gegeven onder leiding van den heer W. Bodry. Deze Japansche snelverdedigingsmethoden droegen aller bewondering weg. Met een optreden van Johny Rovo werd het eerste gedeelte besloten. Na de pauze kwamen The Rally's, komi sche goochelaars, op de planken, die ver rassende staaltjes van hun kunnen te zien gaven. Daarna nogmaals het optreden van het humoristenpaar en de avond werd besloten met een bal onder leiding van W. F. van Wijk. ZEILEN DR. BISCHOF EUROPEESCH KAM PIOEN IN DE STARKLASSE. Bob Maas met de Bem 2 op de 4e plaats. Gisteren is te Kiel de vijfde en laatste race om het Europeesch kampioenschap in de starklasse verzeild. Onze landgenoot Bob Maas nam met zijn Bem 2 de leiding, maar de Duitscher dr. Bischof, die met de Wansee wegens een valschen start was teruggeroepen, was on zen landgenoot na de eerste ronde reeds gepasseehd. De storm had inmiddels een snelheid van 12 meter per seconde bereikt, zoodat men niet te veel risico mocht ne men. Bob Maas raakte toen in strijd met de Auriga, bestuurd door den Duitscher Merten, maar onze landgenoot was zijn rivaal net iets te vlug af en bereikte met zes seconden voorsprong als tweede de finish. Dr. Bischof was reeds ruim ander halve minuut binnen. Door dit resultaat behaalde dr. Bischof den Europeeschen kampioenstitel, hierbij uitstekend geholpen door het tweede lid van de bemanning, Jochem Weise. Onze landgenoot bezet een eervolle vier de plaats, waarbij hij evenwel nog een ach terstand heeft op den winnaar van 15 pnt. De uitslag van de laatste race luidde: 1. Wannsee (Duitschland), 1 uur 43 min. 36 sec, 15 punten; 2. Bem 2 (Nederland), 1 uur 45 min. 25 sec. 14 punten; 3. Auriga (Duitschland), 1 uur 45 min. 31 sec., 13 punten; 4. Denebola (Italië), 1 uur 46 min. 18 sec., 12 punten; 5. Gemma (Italië) 1 uur 47 min. 8 sec. 11 punten; 6. Capella (Duitschland), 1 uur 47 min. 15 sec., 10 punten; 7. Sergio Laghi (Italië) 1 uur 47 min. 28 sec., 9 punten; 8. Sirah (Italië), 1 uur 48 min. 39 sec., 8 punten; 9. Hilda 4 (Duitschland), 1 uur 54 min. 56 sec., 7 pun ten; 10. Sperenzella (Italië) 1 uur 55 min. 45 sec. Het eindklassement luidt: 1. Wannsee van dr. Bischof (Duitschland) 65 punten; 2. Denebola van luit. Salata (Italië), 62 punten; 3. Capella van luit. Koppenhagen (Duitschland), 51 punten; 4. Bem 2 van Bob Maas (Nederland), 50 pun ten; 5 en 6. Gemma van luit. Straulino (Italië) en Hilda 4' van dr. Giesecke (Duitschland) ieder 49 punten; 7. Auriga van Manten (Duitschland) 47 punten. WATERPOLO WIELRENNEN L. Z. C.POELMEER 0—0. Na een spannenden en hardnekkigen strijd aan beide zijden is de eerste ontmoe ting tusschen L. Z. C. en Poelmeer in een verdeeling der punten geëindigd, waarbij het geen van beide partijen gelukt is te doelpunten. In het veld wogen beide partijen voort durend tegen elkaar op en de verdedigin gen bleven de aanvallers vrijwel voortdu rend de baas. Toch was er nog een groot verschil te constateeren. De L. Z. C.-voorhoede rr.l. schoot meer op doel dan Poelmeer en wel vooral in de tweede helft, doch de keeper bleek onvermurwbaar en de moeilijkste j Hoekballen wist hij te stoppen of corner te werken. En ook hieruit gelukte het de L. Z. C. niet ook maar één doelpunt te j maken. De voorhoede van Poelmeer sohoot veel minder en nog slecht bovendien, zoodat Overdevest, die heel verdienstelijk keepte, geen al te zware taak heeft gehad. Het einde kwam ten slotte zooals er be gonnen was met dubbel blank en onder groote spanning. De stand in deze klasse is thans: S. V. H. 4 R. Z. C. 4 G. Z. C. De Zijl Poelmeer L. Z. C. 3 2 4 1 3 1 16—1 1 24—3 1 11—6 3 10—21 3 2—12 2 0—14 L. Z. C. n—A. V. Z. R. 5—2. In een vriendschappelijke ontmoeting, vooraf gespeeld, is het den L. Z. C.-reser- ven gelukt van de Voorburgsche water- polospelers met 5—2 te winnen, nadat de rust met 21 was ingegaan. MOTORSPORT Nieuwe records bij training te Bern. In het Bremgartenwald te Bern is gis teren de training voor den grooten prijs van Europa voor motoren voortgezet en opnieuw werden nieuwe records gevestigd. Bijna alle deelnemende renners en dat zijn er velen, waren in de snelheid met hun machines verkoeling gaan zoeken voor het heete weer. In de 500 c.c. klasse reed de Duitscher Lang met B.M.W. een ronde in den nieuwen recordtijd van 2 min. 59.2 sec., d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 146.25 km. per uur. Guthrie bracht het met Norton „slechts" tot 144.79 km. per uur. In de 500 cc klasse reed de Duitscher Lang met ronderecord, dat met een tijd van 3 min. 10.2 sec. op naam van Guthrie stond, met 5 seconden te verbeteren zoodat hij in deze klasse met een gemiddelde uur snelheid van 141.51 km. reed. In de 250 cc. klasse was de Italiaan Tenni met zijn Guzzi de snelste met een gemiddelde snelheid van 129.74 km. per uur. De ronde van Frankrijk Een zware tweede etappe door Archambaud gewonnen Mathias Clemens doet een ernstige val Uitstekend rijden van de beide v. Schendels en van v. d. Ruit Zooals wij reeds voorspeld hadden is het ook uitgekomen: de tweede etappe van de 31e ronde van Frankrijk is een zeer zware geworden, welke veel van de renners eischte. In de eerste plaats was daar de onderlinge concurrentie tusschen de diver se landenploegen en de renners individueel. Frankrijk deed gisteren een aanval op dé leiding, welke voor een deel geslaagd mag worden genoemd. Archambaud, die voort durend in de eerste gelederen had gereden, deed op de laatste 30 km. een geslaagde uitlooppoging en alleen gevolgd door den Franschen individueel Godard bereikte hij met ruim een minuut voorsprong op een groote groep renners de finish te Charle- ville. In stroomenden regen vond de aan komst plaats en wie de vele slechte weg gedeelten tusschen Rijssel en Charleville kent, zal begrijpen hoe moeilijk de deelne mers het ditmaal hebben gehad. Niet alleen was er dus een zware onderlinge concur rentie, doch daar kwam nog de strijd bij tegen de weersomstandigheden en de natte glibberige keien van Noord-Frankrijk. Het vorig jaar zijn vele wegen verbeterd en RijsselCharleville is niet meer, zooals vroegere jaren, „de schrik" van de ronde mannen. Doch ook ditmaal vielen er slacht offers. Een 4 km. van Rijssel kwamen Cloarec, Egli en Mathias Clemens ten val. De Franschman brak zijn stuur, Egli zijn pedaal, terwijl de Luxemburger er heel wat minder goed afkwam. Hij brak zijn sleutelbeen en men achtte het noodzakelijk hem naar het ziekenhuis over te brengen. Daarmede werd een der slferkste renners van Luxemburg uitgeschakeld. De Ned. ploeg verliest Piet v. Nek De Nederlandsche renners hebben zich ook in deze tweede tappe goed ge weerd. Of was het geen verdienstelijke prestatie van de beide van Schendels en Gerrit van der Ruit, om met slechts an derhalve minuut achterstand op den winnaar Archambaud te Charleville aan te komen in een groep, welke ge zamenlijk op de zevende plaats werd geklasseerd? Maar een groote teleurstelling heeft de ploeg reeds moeten ervaren: Piet van Nek werd geëlimineerd. Hij kwam in den tijd van 6 uur 9 minuten 15 sec. te Charleville aan, had dus ruim 50 mi nuten achterstand op den winnaar de zer etappe. Oorspronkelijk werd hij als 89e binnenkomende geklasseerd, doch later op den avond beslisten de verant woordelijke instanties, dat zijn achter stand te groot was geweest en dat hij van verdere deelneming was uitgescha keld. In de reglementen is bepaald, dat ren ners, die meer dan 10 procent boven den tijd van den winnaar aan de controle ko men, uitgeschakeld kunnen worden, en deze limiet heeft Van Nek inderdaad over schreden. De jongste deelnemer van de Ronde van Frankrijk is dus na twee etappes gedwon gen naar huis terug te keeren. Om 11 uur in den morgen vond de start te Rijssel plaats. Het begin was erg kalm en na 4 km. vond de reeds gememoreerde valpartij plaats, waarvan Mathias Cle mens het slachtoffer werd. Via Valencien nes (52.5 km.) en Maubeuge (86 km.) ging het naar Hirson, op 56 km. van Charle ville gelegen. De Italiaan Cimatti en Archambaud had den intusschen reeds een serieuze uitlöop- poging gedaan, doch dank zij het team werk der Bqlgen werden de beide vluchte lingen spoedig weer ingehaald. Op 30 km. van Charleville probeerde Archambaud het weer en met den individueel Godard ge lukte het hem vfS&r een kleinen voorsprong te nemen, welke tot meer dan een minuut uitgroeide op een groep, waarin Veryaecke, Bartali, Maes, Rossi en anderen zaten. Dolf Braeckeveldt, de Belgische individueel, die zich tusschen Parijs en Rijssel bijzonder onderscheiden had, en toen als derde ein digde, kwam ook nu weer naar voren en bezette met een tijd van 5 uur 19 min. 40 sec. opnieuw de derde plaats. In de groote groep bevonden zich alle favorieten, alsook de drager van de leiderstrui Majerus. Archambaud heeft zich, dank zij zijn voorsprong in deze etappe, en de anderhalve minuut extra vergoeding voor zijn over winning in het algemeen klassement, van de 13e naar de 2e plaats opgewerkt. Maje rus heeft nog steeds de leiding, al bedraagt zijn voorsprong nog geen 2 minuten. Het feit, dat de beide Van Schendels en Van der Ruit in de voorste gelederen ein digden, is ook om een andere reden zeer belangrijk. Immers, Albert van Schendel klom in het algemeen klassement van de 42e naar de 31e plaats en Anton v. Schen del steeg van de 65e naar de 51e plaats. En Van der 'Ruit, die te Rijssel nog 71e was, kwam nu, dank zij zijn uitstekende verrichtingen, in de tweede etappe, vele plaatsen naar voren en bezette de 53e plaats in het algemeen klassement. Vanzelfspre kend is Braspenning, in verband met zijn tijd in de tweede etappe, teruggevallen, evenals Middelkamp. In de eerste etappes zijn de posities in het algemeen klassement natuurlijk aan groot schommelingen onder hevig, maar met een 31e, een 51e, 53e en 60e plaats mag ons land na den tweeden dag zeker niet ontevreden zijn. De uitslag der etappe was: RijsselCharlville 192 km. 1. Archambaud (Frankrijk), 5 uur 18 m. 31 sec,; 2. Godard (Frankrijk), individueel, 5 uur 18 min. 38 sec.; 3. Braeckeveldt (Bel gië), individueel, 5 uur 19 min. 40 sec.; 4. Deloor (België), individueel, zelfden tijd; 5. M. Kint (België), zelfden tijd; 6. Ex aequo Vervaecke (België), S. Maes (Bel gië), Wierinckx (België), Vissers (België), individueel, Hendrickx (België), Bartali (Italië), Rossi (Italië), Introzzi (Italië), Thierbach (Duitschland), Geyer (Duitsch land), Weckerling (Duitschland), Bautz (Duitschland), Wen gier (Duitschland), Wendel (Duitschland), e.a.; 7. Ex aequo Albert van Schendel, Anton van Schendel. Gerrit van der Ruit e.a., allen 5 uur 20 min. 2 sec.; 66. Braspenning (Nederland), 5 uur 33 min. 3 sec.; 73. Middelkamp (Ne derland), 5 uur 33 min. 10 sec.; 89. Van Nek (Nederland), 6 uur 9 min. 15 sec. De stand in het algemeen klassement werd: 1. Majerus (Luxemburg), 12 uur 15 m. 23 sec.; 2. Archambaud (Frankrijk), 12 uur 17 min. 12 sc.; 3. Mersch (Luxemburg), 12 uur 18 min. 2 sec.; 4. Braeckeveldt (Bel gië), individueel), 12 uur 18 min. 23 sec.; 5. Thierbach (Duitschland), 12 uur 18 min. 56 sec.; 6. M. Kint (België), 12 uur 19 min. 49 sec.; 7. Lapebie (Frankrijk), 12 uur 20 min. 13 sec.; 8. Wierinckx (België), zelfden tijd, 9. Hendrickx (België), zelfden tijd; 10. Vissrs (België), individueel zelfden tijd; 11. Muller (België), individueel, zelfden tijd; 12. Bartali (Italië 12 uur 20 min. 40 sec.; 13. Spichr (Frankrijk), zelfden tijd; 14. S. Maes (België), zelfden tijd; 15. Rossi (Ita lië, zelfden tijd; 16. Geyer (Duitschland), zelfden tijd. 31. Albert van Schendel (Ne derland), 12 uur 29 min. 3 sec.; 51 Anton van Schendel (Nederland), 12 uur 30 min. 6 sec.; 53. Van der Ruit (Nederland) 12 uur 39 min. 57 sec.; 54. Braspenning (Neder land), 12 uur 39 min. 58 sec.; 60. Middel kamp (Nederland), 12 uur 44 min. 11 sec. OM DEN OUWERKERK-BEKER. G. Bosscha definitief winnaar van den beker. Evenals het vorige jaar organiseerde het bestuur van het Leidsch Schaakgenootschap ook dit jaar een wedstrijd om den Ouwer- kerkbeker, een fraaie zilveren beker, be schikbaar gesteld door den heer S. P. Ouwerkerk Sr. te Leiderdorp, welke beker 2 X achtereen of 3 X in het geheel moest gewonnen worden om definitief eigenaar van den winnaar te worden. De 'heer G. Bosscha wist met 8 1/2 punt (7 gewonnen partijen en 3 remise) de eerste plaats te bereiken en daar hij ook het vorige jaar den len prijs won, is de beker thans defi nitief zijn eigendom geworden. De overige deelnemers behaalden het vol gende resultaat: W. H. v. d. Nat 7 p., J. Koet en M. Koert elk 6 1/2 p., I. Zitman, M. M. Segaar en A. Mulder, elk 5 1/2 p., Mr. A. G. de Blécourt 41/2 p., C. Slagmolen 2 1/2 p., G. Schouppen 2 1/2 p. en A. Prins 1/2 p. Door het niet verschijnen van een enkelen deelnemer, aan wie veriiespunten moesten worden toegekend, is de volledige uitslag pas nu bekend. BILJARTEN WEDSTRIJD LEIDEN—DEN HAAG. Gisteravond zijn er slechts 4 partijen in de cadre afd. voor den steden-wedstrijd LeidenDen Haag gespeeld, en hoewel er wederom niet al te best is gespeeld (vele spelers bleven ver beneden hun gemidd.) wist Leiden de leiding te nemen met 113 caramb. winst. De laatste partij Karstens de Bruyn moet nu de beslissing brengen. Deze partij wordt Zondagmiddag a.s. ge speeld om 3 uur bij P. v. Cleef. Toen de twee eerste partijen gespeeld waren nl. B. TeegelaarZweerus en E. Bakker res. H. de Ree, was de stand I caramb. winst voor den Haag. De nog te spelen partij Ph. Verstratenv. d. Keur werd een flinke nederlaag voor Verstraten, ook Hendriks heeft zijn 2e partij met flinke cijfers ver loren. De volledige uitslagen luiden: Zweerus (den H.) 104 18 26 5.72 B. Teegelaar (L.) 200 18 49 11.11 Montfoort 87 31 13 2.48 B. de Roo 200 31 24 6.45 Th. Kersbergen 199 32 29 6.03 G. M. Teegelaar 200 32 26 6.06 H. de Ree 198 78 14 2.53 E. Bakker, res. 200 78 15 2.56 D. Lucas 125 19 17 6.57 C. Hendriks 44 19 10 2.71 A. v. d. Keur 90 35 10 2.57 Ph. Verstraten 52 34 7 1.52 Leiden 3446 caramb., den Haag 3333 LOUIS—FARR OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP? Schmeling weer gepasseerd. De manager van Tommy, Farr, Britsch kampioen in het zwaargewicht, deelde mede dat Farr accoord ging met de voorwaar den. door den Amerikaanschen bokspro- motor Mike Jacobs gesteld, voor een wed strijd tegen Joe Louis om het wereldkam pioenschap aller gewichten, welke ontmoe ting in September a.s. te New York zou plaats vinden. Farr's manager, Broaribb, voegde er nog aan toe, dat in verband met het tot stand komen van de match LouisFarr de ont moeting tusschen Farr en Schemeling geen doorgang zal vinden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9