BIOSCOPEN VRIJDAG 2 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE DOORBRAAK HEERENGRACHT—ZIJLSINGEL. Volgende week opening Sigarenfabriek der fa. Wijtenburg. Nu binnen 'n tweetal maanden de sloo ping der Leidsche Katoenmaatschappij 'n feit zal zijn, heeft de groote doorbraak van de Heerengracht naar den Zijlsingel op nieuw onze aandacht getrokken. Wanneer men den afstand tusschen deze twee stadsdeelen langs den kortsten weg in het schema dezer doorbraak loopt, dan blijkt hieruit onmiddellijk hoe de bewo ners van dit Oosterkwartier door deze verbetering als het ware uit hun isolement zullen worden verlost. De lange weg van het midden van den Zijlsingel naar Nieuwe Rijn of Oude Rijn om ons tot deze twee vrijwel evenwijdig loopende straten te be palen wordt daardoor aanmerkelijk be kort. Met enkele honderden meters be vindt men zich vrijwel in de binnenstad, zoodat deze doorbraak een ware uitkomst voor de bewoners "an Zijlsingel en daar achter gelegen straten genoemd kan wor den. Intusschen is de eerste bebouwing van een gedeelte van dezen nieuwen verkeers weg reeds gekomen. Zooals men weet heeft de firma A. H. J. Wijtenburg een gedeelte der voormalige Katoenfabrieken aange kocht om daarin haar tabaksfabriek onder te brengen. Met de verbouwing dezer fa briek, welke thans een oppervlakte van circa 6500 M.2 beslaat is men dezer dagen gereed gekomen en men is thans druk be zig met de inrichting er van. De officieele opening zal a.s. Vrijdag morgen plaats hebben, terwijl de directie zich voorstelt in verband met deze heug lijke gebeurtenis des middags te recipiee- ren. In den loop der volgende week hopen we over deze groote verandering bij de fa. Wijtenburg nog nadere mededeelingen te doen. Voor het oogenblik mogen we vol staan met te zeggen, dat de firma hier een goede plaats aan den nieuwen verkeers weg heeft gekregen én bovendien door een vrij gehouden open terrein gunstig gelegen is aan een groot vaarwater. GOUDEN DOCTORAAT Donderdag 8 Juli a.s. zal het vijftig jaar gelden zijn, dat rar. P. F. L. Verschoor, rustend advocaat en procureur te 'sGra- venhage, aan de universiteit alhier promo veerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. MET DE „TOSCA" NAAR DE MEREN De N.V. Reededij van der Schuft vangt a.s. Zondag wederom met haar zomer- rondvaarten aan, dit jaar met het s.s. „Tosca". Evenals verleden jaar is de fraaie tocht ook nu weer uitgebreid tot de Westein- derplassen, welke met Kager- en Brase- mermeren worden bezocht Voor programma, vertrekuren en prij zen zie men de annonce in dit nummer. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Maria-congregatie 2e afd. Jongens. De leden der Maria-congregatie worden dringend verzocht, vanavond aanwezig te zijn, daar er enkele belangrijke mededee lingen zijn te geven. VEUR. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN GEMEENTE-SECRETARIS. Onder zeer groote blijken van belang stelling heeft de heer H. J. van Delft gis teren zijn 25-jarig jubileum als secretaris dezer gemeente gevierd. Des morgens te 9.30 werd in de Paro chiekerk te Leidschendam door den zeer- eerw. heer pastoor Kammers een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij o.m. aanwezig waren burgemees ter Keijzer, de wethouders van Stompwijk en Veur en vele Raadsleden, het geheele secretariepersoneel, gemeente- en Rijkspo litie, de gemeente-opzichter, enz. enz. Door het zangkoor werd onder leiding van haar directeur, de heer van Beek, op zeer ver dienstelijke wijze gezongen de driestem mige Mis van Perosi, terwijl voor de H. Mis werd gezongen het Veni Creator en na de H. Mis het „Memorare". Des middags te 3 uur had een buitenge wone Raadsvergadering plaats. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op naast B. en W. en de Raad van Stompwijk, de wet- houders en raadsleden der gemeente Veur, pastoor Kammers, pastoor Floor van Stompwijk, kapelaan Harst namens de A. R. K. A., het geheele secretariepersoneel, de directeur en personeel der Lichtbedrij- ven; het geheele verdere gemeenteperso- neel, ds. Vermet, de secretarissen v. d. ge meente Oegstgeest, Zoetermeer, Zoeter- woude, Alkemade, Voorburg, de heer Schenke van Voorburg, dr. Perquin, de hoofdonderwijzers van R.-K. en O. L. school van Veur en Stompwijk, Rijks- en gemeentepolitie, de besturen van Starre- vaart- en Damhouder en Zijdepolder, be sturen van Hanze, L. T. B. en andere or ganisaties, enz. enz. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, verzoekt hij de leden van den Raad, de heeren Vink en de L-na ge den jubilaris binnen te leiden. Bij het binnenkomen werden door twee kinderen van den ambtenaar Heijdt aan mevr. van Delft en haar moeder fraaie bloemen aan geboden. Als de jubilaris en echtgenoote en kinderen hebben plaats genomen, neemt de burgemeester het woord. Gelukwensch van den Burgemeester. Hooggeacht Jubilaris, Aan mij is de eer als voorzitter van den Raad, u het eerst in deze buitengewone raadsvergadering te mogen toespreken ter gelegenheid van uw zilveren ambtsjubi leum als secretaris dezer gemeente. Ik breng van deze plaats eerstens dank aan allen, die deze vergadering door hunne te genwoordigheid meerdere luister bijzetten, waaruit ik mag afleiden, dat allen met mij hebt willen trachten dezen dag voor „den eersten ambtenaar der gemeente Stomp wijk" tot een onvergetelijke te maken. Op 24-jarigen leeftijd, na eerst het diploma candidaat-gemeente-secretaris behaald le hebben, kwam de heer van Delft in Jan. 1911, als ambtenaar ter secretarie in deze gemeente en werd hij al zeer spoedig tot waarnemend secretaris benoemd wegens ongesteldheid van den toenmaligen secre taris, den heer Veldhuysen. Nadat laatst genoemde in Juni 1912 zijn eervol ontslag ha dgevraagd en verkregen, werd de heer van Delft met ingang van 1 Juli 1912 be noemd tot gemeente-secretaris. Al vroeg dus werd hem deze zeer verantwoordelijke functie toevertrouwd. Naast de taak van gemeente-secretaris heeft de heer van Delft zijn krachten ge wijd aan de oprichting van verschillende vereenigingen en daar hard voor gewerkt. Zoo was hij eenige jaren voorzitter van den R-K. Volksbond en is hij jaren lang, geheel belangloos, kassier geweest van den plaatselijken middenstandsbank. Wie de toestanden van vroeger gekend heeft, weet dat van hem heel wat gevergd werd, voor al toen in 1914 de mobilisatie kwam en hij zijn nagenoeg blinden burgemeester, de heer van Duyvendijk moest bijstaan. Al de werkzaamheden in die dagen werden den secretaris op de schouders gelegd en een ieder zal moéten toestemmen, dat deze door hem op loffelijke wijze zijn verricht. Naast het ambt van gemeente-secretaris oefent de heer Van Delft ook de functie uit van secretaris van de commissie van be heer der lichtbedrijven, iets wat veel werk met zich medebrengt. De taak van gemeente-secretaris is ver re van gemakkelijk en wordt vooral door outsiders licht onderschat. Dit is begrijpe lijk, daar het de burgemeester, het college van B. en W. of de raad zijn, die naar buiten optreden, terwijl de secretaris meer op den achtergrond blijft. Te meer ver heugt het mij daarom, dat thans de gelegen heid zich biedt in het openbaar de eminen te beteekenis van deze functie in het dag licht te stellen. Een kort maar formeel betoog zij mij daarvoor toegestaan. In het kort zet spre ker de beteekenis uiteen, om dan verder te gaan. Even heb ik stil willen staan by de belangrijkheid der functie om in het ambt de persoon te eeren, die het gedurende 25 jaren in deze gemeente bekleedde. Se cretaris van Delft heeft bij het bovenge schetste behulpzaam zijn gaarne zijn beste krachten gegeven en hiervan leg ik, die gedurende ruim 17 jaren met hem mocht samenwerken, op dezen dag met genoegen getuigenis af. In den loop der jaren is de taak van gemeente-secretaris niet onbe langrijk verzwaard door omstandigheden van algemenen aard, zooals een gestadige I uitbreiding van gemeentelijke bemoeiin- gen in het algemeen en voorts door om- j standigheden van plaatselijken aard, die i een herhaaldelijk inwerken in nieuwe i materies en werkzaamheden met zich brachten. Het is dan ook goed heden dit j j feit te gedenkep en secretaris van Delft j te danken voor alles wat hij voor de ge- I meente en voor ons heeft gedaan, want de i secretaris is vaak de stille kracht, wer kend in het gemeentelijk bestel, die al moge hij niet op den voorgrond treden, toch binnenskamers in het raadhuis kalm overweegt, wat in het belang der gemeen te kan worden gedaan. Aan Uw verzoek secretaris om deze plechtigheid zoo een voudig mogelijk te houden, heb ik vol- j daan. Ik wensch u namens den Raad en I niet minder namens mij zelf van harte J geluk met uw zilveren ambtsjubileum en i ik spreek hierbij den wensch uit, dat ge !nog tal van jaren als eerste ambtenaar dezer gemeente met voldoening moogt werken in een goede gezondheid en on- der Gods besten zegen, i Mevrouw van Delft, ook aan u onze welgemeende gelukwenschen. Gij hebt uw man vaak moeten missen in het belang der gemeente. Het zal u goed doen te zien, I dat zijn werk wordt gewaardeerd. Onze j wenschen gaan ook tot de kinderen en de 1 schoonmoeder van- den jubilaris. Als aandenken aan dezen heuglijken dag, secretaris, biedt de gemeenteraad u deze zilveren vaas met inscriptie aan, ter wijl ik u als persoonlijk blijk mijner waardeering dit Perzisch kleed aanbied. Ik hoop, dat ge bij het aanschouwen de zer stoffelijke blijken onzer erkentelijk heid met genoegen aan uw werk met den Raad en met mij zult denken. De ambtenaren feliciteeren. Het woord wordt dan gevoerd door den heer Van der Ven, hoofd-commies en waarnemend gemeente-secretaris, die den jubilaris als volgt toespreekt: Zeer geachte secretaris. Na de vele en hartelijke woorden u reeds toegesproken, wil ik namens de ambtenaren u onze wel gemeende gelukwenschen aanbieden en daarbij den wensch uiten, dat gij onder Gods zegen nog tal van jaren onze leider en chef moogt zijn. Ik spreek hier zoowel voor de secretarie-ambtenaren als voor den gemeente-ontvanger, de hoofden van de bedrijven en hun personeel, de ge meentebode en de politie van Stompwijk. Het is voldoende bekend, dat gij steeds voor ons allen op de bres staat en, waar noodig, ons aller belangen warm verde digt. Daarom is het ons een behoefte nu eens getuigenis te kunnen afleggen van onze sympathie tegenover u als gemeen te-secretaris. Veel werk wordt van u als secretaris gevergd en vanzelf verlangt gij dit ook van ons. Ik geef u de verzekering, dat wij de door u aan ons opgedragen werkzaamheden gaarne vervullen en dit steeds met dezelfde nauwkeurigheid zullen blijven doen. Wij hebben gemeend het niet bij woorden te moeten laten, doch u ook een stoffelijk blyk van belangstelling te moeten aanbieden en wel in den vorm van een boekenkast, die geheel aanpast bij uw ameublement. Ik hoop, dat dit ge schenk u welkom zal zyn en dat het jaren lang zal doen denken aan de genegenheid der ambtenaren jegens u. Het woord werd nog gevoerd door wet houder van Wijk, de leden van den raad Vink, Willemse en de Langen, wethouder de Koning namens de gemeente Veur, pastoor Kammers, secretaris Kemper van Voorburg, secretaris Smeets van Zoeter- woude, welke beiden ook namens hunne collega's spraken, kapelaan Harst namens de A.R.K.A., die hierbij een fraai schilder stuk aanbood. De heer van Delft dankte, zeer onder den indruk, allen, bijzonder den burge meester, voor hetgeen zy dezen dag voor hem gedaan hadden en voor de vele be langstelling. Na afloop der vergadering werden ver- verschingen aangeboden. Vele prachtige bloemstukken o.m. een van de gemeente Veur, waren ingekomen, terwijl ook ten huize van den jubilaris zeer vele fraaie bloemstukken waren bin- nengekomen. Ook vele telegrafische en schriftelijke gelukwenschen waren gezon den. Gedurende de receptie ten Raadhuize kwamen zeer vele ingezetenen den jubi laris en zijn familie complimenteeren. Serenade en muziek. Des avonds om 8.30 uur werd door de R. K. Harmonie „St. Cecilia" aan den ju bilaris een serenade gebracht, waarbij burgemeester Keijzer namens de Harmo nie dank bracht aan den heer van Delft voor hetgeen deze eertijds voor haar deed. Vanzelfsprekend was er zeer veel belang stelling. Hierna werd door den jubilaris aan de ambtenaren der secretarie en van de bedrijven, collega's, rijks- en gemeen tepolitie in hotel „De Zwaan" een concert door „St. Cecilia" enz. aangeboden, waar mede deze alleszins geslaagde feestelijk heden werden besloten. Zeer zeker zal deze dag, waarop den secretaris een groo te en verdiende hulde werd gebracht, voor hem en zijn familie een onvergete lijke blijven. De kwestie der controle LAATSTE BERICHTEN MOEILIJKHEDEN MET EEN SPAANSCH SCHIP. Een „witte" kapitein en een „roode" bemanning. Aan de binnenzijde van de groote schut- sluit te IJmuiden liggen op het oogenblik twee Spaansche stoomschepen gemeerd, de „Marie Elvira" en de „Sendeja". Deze schepen lagen beide bij het hoog- ovenbedrijf te Velsen in lossing ten tijde van den val van Bilbao. Uit deze stad ver trokken, toen zij nog in handen van de Baskische regeering was, behoorden de schepen aan deze regeering. Na de bezetting van Bilbao door de troe pen van Franco echter verklaarde de ka pitein van het stoomschip „Sendeja" dat hij „wit" geworden was en als consequen tie daarvan weigerde hy zijn vroeger ge kregen opdracht uit te voeren om naar Archangel te gaan. Hij vreesde daar geen al te hartelijk onthaal te zullen vinden en NIEUWE VOORSTELLEN VAN DUITS CHLAND EN ITALIË. De rechten van oorlogvoerenden voor de strijdende partijen. LONDEN, 2 Juli. (A. N. P.). Duitschland en Italië hebben aan het sub-comité van de niet-inmengings-commissie een nota doen toekomen, waarin zij o. m. zeggen: De Duitsche en Italiaansche regeeringen, zijn zich bewust van de ernstige moeilijk heden van den toestand en zijn derhalve van opvatting, dat het de plicht is van allen nieuwe middelen en methodes te zoeken om de noninterventie zoo doeltreffend moge lijk te maken. Met het oog op deze voornaamste gedach te komen zij overeen aan het comité de volgende, nieuwe, constructieve voorstel len voor te leggen: 1. Alle betrokken mogendheden komen overeen aan de beide Spaansche partijen de rechten van oorlogvoerenden toe te kennen. Een zoodanige beslissing zou tot onmiddellijk gevolg hebben, dat de niet- inmengingspolitiek werd versterkt, aan gezien inderdaad alle Europeesche mo gendheden aan haar verplichtingen als on derteekenaars van de niet-inmengingsover- eenkomst de plichten zouden toevoegen, die rusten op neutrale staten krachtens de beginselen van het internationale recht, welke van toepassing zijn op den bijzon- deren toestand in Spanje. De voorgestelde maatregelen zouden bovendien de volgen de voordeelen geven: a) door toekenning van een internatio naal statuut aan beide partijen in Spanje zouden deze tegenover de neutrale staten de volledige verantwoordelijkheid op zich nemen voor de oorlogsvoering in de lucht, te land en ter zee. b) de vlootcontrole door de vier mo gendheden, die geheel mislukt is, zou even als ieder ander systeem van vlootpatrouille, overbodig worden. c) De belangrijke bressen die in het vorige systeem aanwezig waren, zouden worden uitgeschakeld, aangezien de sche pen, welke de Spaansche vlag of de vlag van niet-Europeesche landen voeren, door de beide partijen aan een effectieven vorm van controle zouden worden onderworpen. 2. Met uitzondering van het patrouille systeem, dat, een volkomen mislukking is gebleken en derhalve niet kan worden voortgezet, zou het huidige controlesysteem zooals het door het comité is goedgekeurd, behouden blijven. De Duitsche en Italiaan sche regeeringen stellen derhalve voor, dat zoowel de controle der Spaansche grenzen te land als ook het systeem der controle, zoowel in de havens als door waarnemers die zich aan boord der niet-inmengings- schepen bevinden, in stand gehouden zou den moeten worden. 3. De Duitsche en Italiaansche regeerin gen zouden ieder verder voorstel op de zen grondslag toejuichen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd. H. v. Haaster jm. 28 j. en C. J. de Vos jd. 28 j. Overleden: D. v. VenetiënHarten- dorp wed. 75 j. H. C. Groenenboom, d. 2 d. J. M. Uljee dr. 20 d. Dinsdagmorgen vroeg moet het toestel in Ierland aankomen. Tegelijkertijd vertrekt uit Southampton een vliegboot van de Im perial Airways, die hetzelfde traject in om gekeerde richting zal afleggen. De president van de Pan-American Air ways, Joan Trippe, heeft uiteengezet, dat de bedoeling van de beide vluchten is, ge gevens te verzamelen voor het opstellen van een dienstregeling. Hij wees er op, dat deze vluchten verschillen van vroegere po gingen, daar de opgestelde dienstregeling onder alle weersomstandigheden zal wor den gehandhaafd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juli. Vee. Totale aanvoer: 384 runderen, 322 kalveren, 936 schapen, 1014 varkens, 10 paarden, 7 veulens, 20 bokken of geiten, 27 zeugen. Prijzen: 33 stieren 140320, schoon gewicht 6270 cent, handel kalm; 133 kalf- en melkkoei en 170300, handel tamelijk vlug; 101 varekoeien e. a. 160210, handel stil; 117 vette koeien 180290, schoon gewicht 6280 cent, handel vlug; Fokkalveren f 14 17, handel matig; 51 vette kalveren 45 100, schoon gewicht 6688, handel stroef 271 nuchtere kalveren 814, handel ma tig; 181 vette schapen f 2428, handel stug; zuiglammeren 1419, handel slecht 755 lammeren f 1014, handel slecht; 516 mestvarkens 1837, handel matig; 471 biggen 1115.50, handel matig; 20 bok ken of geiten 49, handed matig; 27 zeu gen 52—84, handel matig. Kaas. Aanvoer 102 partijen, waarvan 77 partijen Goudsche kaas le soort 2325 2e soort 2022 en 25 partijen Leidsche kaas le soort 2325.50 en 2e soort 21 22. Handel matig. 's HERTOGENBOSCH, 2 Juli. Boter. Aanvoer 22650 kg. Prijzen: hoogste 1.47, laagste 1.42 en middel f 1.44 per kg. LEEUWARDEN, 2 Juli. Vee. Aanvoer: 57 Enterstieren 120225, 146 Twenter- stieren 225340, 240 vette koeien 130 280 per stuk, 5074 cent per kg.; 293 melk- en kalfkoeien f 125270, 30 pinken 60150, 26 vette kalveren 2260, 162 graskalveren 2065, 407 nuchtere kalve ren 510* 250 vette schapen 1738, 65 weidesehapen 1528, 219 lammeren 815, 307 vette varkens f 30125 per stuk, 4450 cent per kg.; 34 magere var kens 1842. 145 kleine biggen f 816, 51 bokken en geiten, 46 paarden. Totale aan voer 2478 stuks. Kaas. Nagelkaas 15, Goudakaas 30 Edammerkaas 3032. Aanvoer 1758 kg. Boter. Mijnboter f 1.371.181.00 en weilingboter 1.351.27 per kg. Aanvoer 4 zesde en 1 twaalfde vaten. Commissie 0.73. HHHHli Bi H JHHP NIEUWKOOP, 2 Juli. Eierenveiling. een schietpartij ontstaan, welke waar- Aanvoer 5016 stuks. Prijzen: kippeneieren SCHIETPARTIJ IN BELFAST. LONDEN, 2 Juli. (A.N.P.) In Belfast, de hoofdstad van Noord-Ierland, is vannacht wenschte daarom naar Bilbao terug te kee- ]jng tien sifchoten gelost schijnlijk een politieken achtergrond heeft. Op den hoek van een straat werden plotse- op een groep men- schen, waardoor een man gewond werd. Tevens werd een bom geworpen, welke echter niet ontplofte. Terstond werd een groote politiemacht op de been gebracht om De scheepsofficieren sloten zich bij hem aan, doch de bemanning bleef „rood" en heeft daarop aan boord geweigerd eenigen dienst te verrichten. De kok weigert zelfs onlusten te voorkomen, te koken. Een vertegenwoordiger van de Baskische regeering heeft zelfs aan den levensmidde lenleverancier te IJmuiden verboden, le vensmiddelen aan de officieren te leveren. Dit mocht alleen voor de bemanning ge schieden. De DE LUCHTVERBINDING OVER DEN ATLANTIS CHEN OCEAAN. NEW YORK, 2 Juli. (A.N.P.) Vandaag j 2.803.30, eendeneieren 2.15 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 1 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 21—63 cent per slof, tuinboonen 6478 cent, Wonders stam 1.20, krombekken rijs 1.351.40, dop erwten 1.151.20, peulen 2.35, alles per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juli. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 1.00—1.30, Drielingen 0.70—1.10, Kriel 4050 cent, per 100 bos (krop): sla 0.80 —1.80, bospeen 6.40—8.90, radijs 60—90 cent, rabarber 2.503.80. moeilijkheden werden nog grooter, vertrekt een Pan-Ameriean Clipper vlieg- j toen de kapitein van de „Marie Elvira" door de Baskische regeering werd benoemd j tot kapitein van het stoomschip „Sendeja", De „witte" kapitein van laatstgenoemd j schip weigert van boord te gaan en tege- I lijkertijd zijn collega van het de Baskische j I regeering trouw gebleven schip aan boord j te laten. Hij heeft de hulp van de politie i der gemeente Velsen ingeroepen, zoodat vandaag eenige politiebeambten bij het schip zijn geplaatst, die voor de handha ving van de orde moeten waken. De levensmiddelenkwestie is door den agent der reederij, aan welke de schepen behooren, voorloopig opgelost. DOODELIJGE AANRIJDING TE VENLO. Hedenmiddag is te Venlo de 24-jarige ar beider van B. uit Venlo bij het overste ken van den Teglschen weg door een pas- seerenden auto van den heer H. P. uit Te- gelen gegrepen. De aangeredene bekwam een schedelbasisfractuur en was op slag dood. Waarschijnlijk treft den bestuurder geen schuld. TELEGRAMMEN PARIJS, 2 Juli. (A.N.P.) Het Fransche staatsblad publiceert een decreet, waarbij j iedere verhooging van de voor 28 Juni be- staande prijzen en tarieven verboden wordt. Tot gerechtvaardigde prijsverhoo- j gingen ksyi echter toestemming verleend worden. Aan het ministerie van financiën zal een centraal comité voor het toezicht op de prijzen worden gevormd. Er zijn straffen gesteld op overtreding van het verbod. boot van de haven van Washington voor een proefvlucht over den Atlantischen oceaan. De route gaat over Betwood op New Foundland, waar de vliegboot tot Maandagmiddag half zes (G.M.T.) zal blij ven, om vervolgens den Oceaan over te steken naar de Shannonrivier in Ierland, vanwaar naar Southampton gevlogen wordt. Het eerste traject is 1.720 K.M. lang, het traject over den Oceaan 3.210 K.M., terwijl het laatste traject 525 K.M. lang is. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 8.99 Berlyn 72.971f2 Parijs 6.98 Brussel 30 63i/2 Zwitserland 41.62 Kopenhagen 40.15 Stockholm 46.35 Oslo 45.171/ New York 1.8115/1Q Praag 6.34 HOOFDFILMS De Geheimzinnige Reisgenoote. (Mo- na Barrie Gilbert Roland). De Veroveraar der Pampas (Warner Baxter Kelli Gal- lian). Gevangene 317 (Lui- se Ulrich) De Duivelspop (Lio nel Barrimore) (Lü Zestien jaar Dagover). Onstuimig bloed (Franz Schleger Lydia Trude Benar) Het Dolle Pension (Paul Hörbiger Hans Moser). Gevaar in den Tun nel (Sally O'Neill Victor Joey). AANVANGSUUR Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3