RADIO-PROGRAMMA'S (VRIJDAG 2 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK DE „LAMME CONSUL" GAF VOORKEUR AAN EEN ZIEKENHUIS. Doch werd daar geweigerd. Onder strenge bewaking van eenige po litiemannen is de postwisselvervalscher De Vries, bijgenaamd de lamme consul, in een ziekenauto van het Huis van bewaring te Amsterdam naar het Wilhelminagasthuis overgebracht om daar te worden onder zocht. De lamme consul die destijds uit een zie kenhuis te Parijs wist te ontsnappen en daarna heimelijk zijn intrek nam in een ziekenhuis in de naaste omgeving te Brus sel, werd daar door de Amsterdamsche re chercheurs, De Boer en Van Dijk ontdekt. Men zocht hem reeds geruimen tijd we gens de bekende postwisselvervalschingen op groote schaal in Nederland en België gepleegd. Toen de „consul" naar Nederland werd uitgeleverd vond hij hier te Amsterdam een plaats in het Huis van Bewaring, waar hij evenals de andere gevangenen goed werd bewaakt. Sinds zijn ontvluchting uit het Parijsche ziekenhuis begonnen de medici te twijfe len aan zijn lamheid. Men hield hem ook hier voor een simulant, die zoo meesterlijk lamheid wist te simuleeren, dat men mede lijden met hem kreeg. En toch waren er anderzijds weer teeke nen, die er op wezen, dat De Vries wèl ziek was. De man ziet er zeer slecht en zeer vermagerd uit. Hoe het ook zij, kort nadat de consul in het Huis van bewaring was opgesloten, klaagde hij zooveel over zijn ziekte, dat men hem hier van de cel naar de zieken zaal in het huis met de tralies overbracht en daar verpleegde. Hij heeft dezer dagen vermoedelijk zelf het verzoek gedaan, in een ziekenhuis te worden geplaatst. Maar in geen enkel zie kenhuis zal een patiënt zonder vooronder zoek worden opgenomen. En zoo werd gis termiddag ook de lamme consul naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. In een zie kenauto van den Geneeskundigen Dienst, waarin behalve een broeder ook nog eenige politiemannen als bewakers meegingen. De „consul" werd in het gasthuis aan een langdurig onderzoek door de medici onder worpen dochdaarna verhuisde hij weer naar het huis van bewaring. Men vond blijkbaar geen termen aanwezig hem in het ziekenhuis op te nemen. En zooals de lamme consul gekomen was, ging hij ook weer terug. In een ziekenauto, verpleegd en bewaakt. „Tel." BIERAUTO IN HET VISCHNET. Visschend op het IJselmeer had een twee tal visschers het geluk 'n zeer ongewonen visch in het net te krijgen. De knaap had een dusdanig gewicht, dat het niet is gelukt hem binnen boord te krijgen. Het was.... een auto. Jan Ouderling en Willem Kwakman trokken gezamenlijk met hun schuiten den sleepkuil tusschen hun twee vaartuigen voort over den zeebodem bij Urk. En wel in de z.gm. „Val van Urk". Op een gegeven moment moest het net opgehaald geworden. Het ging met groote moeilijkheden gepaard, de zak scheen bui tengewoon zwaar te zijn. Langzaam vor derde men, doch de vangst geheel binnen te krijgen was onmogelijk. De visch was een oude vrachtauto. Het gelukte de beide koplampen met draden binnen te krijgen. De lampjes waren nog geheel intact en ook de reflectoren waren nog heel. Als bewijs stukken werden ze medegenomen naar Vollenhove. Maar waar kwam nu deze auto vandaan? De „Tel." meldt daarover het volgende: Bij onderzoek is gebleken, dat in den strengen winter van 1929 een vrachtauto met bier van Levie Kornalijnslijper uit Enkhuizen in de maand Februari van dat jaar heeft geprobeerd om met dien drank het eiland Urk te bereiken. Blijkbaar was de auto te zwaar voor het toch wel dikke ijs en juist in de „Val van Urk" voltrok zich het noodlot, want het ijs bezweek en de auto en lading verdwenen onder het ijs. T.ot nu toe kende men de plaats waar de auto gezonken was, niet en evenmin heeft men ooit iets van den auto aangetroffen. Of geprobeerd zal worden om den auto alsnog te lichten of de vaatjes bier, welke volgens een bevriend handelaar nog wel goed moeten zijn voor de consumptie, te bergen, staat nog niet vast. Zoo geeft de zee na jaren terug wat ze eens onverwacht tot zich nam. De Raad dezer gemeente kwam Woens dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Nadat de notulen, als punt 1, der verga dering van 17 Februari 1937 zijn vastge steld, volgt mededeeling van ingekomen stukken, voornamelijk missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van geno men raadsbesluiten. De heer v. Rijs merkt op dat in Febr. reeds door wethouder Dubbeldam is gezegd dat bouwverordening gereed was doch tot heden is hiervan nog niets gebleken. De voorzitter zegt dat verschillende aan gelegenheden hebben meegewerkt om deze zaak nog niet te kunnen afmaken. De heer v. Rijs wordt toegezegd dat spoe dig deze aangelegenheid in orde zal komen. Beëediging van den waarnemend ge meente-secretaris. Door het vertrek van den heer Collette moest een nieuwe hoofdcom mies worden benoemd. Door B. en W. is hiervoor benoemd de heer J. C. Tieleman, voorheen commies 1ste klas. Bij afwezig heid van den secretaris treedt de hoofd commies als waarnemend secretaris op. In verband hiermede is het gewenscht dat deze functionaris de voorgeschreven eeden af legt. De heei Tieleman legt dan in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. Voorstel tot het verhuren van de ge meentewoning aan de Zuidstraat 83b aan W. van Rijn tegen een huurprijs van 182 per jaar wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. aangenomen. Voorstel tot verhuur van eenige percee- len teelland. Gebr. de Best, v. d. Vegtstraat, hebben een perceel land in huur, groot 294 R.R. tegen 0.25 p. R.R. in „Cleijn Duin" en P. van Tol idem groot 320 R.R. Beiden willen weer inhuren tegen dezelfde prijs en voor 5 jaar. Gehoord het advies der land bouwdeskundigen in den Raad, bestaan er bij B. en W. geen bezwaren om aan het ver zoek van belanghebbenden gevolg te geveh en stellen B. en W. mitsdien voor overeen komstig dit voorstel te besluiten. Goedge keurd. In verband met den bouw van een kade muur langs de Westzijde van het P. H. Ka- naai, was het perceel weiland in huur bij Pronk, uit de huur genomen. Thans is ge bleken dat het perceel dit jaar nog vrij zal blven. B. en W. hebben laten inschrijven naar dit perceel met de volgende uitslag: Wed. Pronk biedt 30.50, C. de Haas 36.— en de Chem. Industrie 105.per jaar. B. en W. meenen thans dat het nog wel 5 jaren verhuurd kan worden en stellen voor het te verhuren aan de Directie der Che mische Industrie voor 105.per jaar met een opzegtermijn van 3 maanden en het recht om het voor opslagplaats te mogen gebruiken. Vervolgens stellen B. en W. voor te ver huren eenige perceelen pas aangekochte gronden in Nieuw Zuid, voorheen eigen dom van de Leidsche Duinwatermaatschap pij, meest allen huurders van de vorige eigenaresse. Huurbetaling vooruit. Voorstel om het door de gemeente ge bouwde Koelhuis voor haring af te staan aan de N.V. „Koelhuis Katwijk", hetgeen thans een formaliteit is. Besloten. De luchtbeschermingsdienst. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet groot 100.ten behoeve van de luchtbeschermingsdienst hier ter plaatse waarvoor op 28 Mei 1.1. een commissie voor luchtbescherming is geïnstalleerd. Dit be drag moet dienen ter bestrijding van de noodzakelijke uitgaven, verbonden aan het ontwerpep van plannen voor een luchtbe schermingsdienst hier ter plaatse. De heer P. Guyt vraagt wat de bedoeling eigenlijk is. Oefeningen houden, enz.? De voorzitter zegt dat deze gelden mis schien noodig zijn voor studiemateriaal, bij wonen van vergaderingen. Men kan van 100.niet veel doen. Aanvankelijk heb ben B. en W. eenigszins critisch tegenover deze zaak gestaan. De heer Guyt zegt er tegen te zijn als het is van semi-militairen aard of verster king van het militarisme. De heer Lodder vraagt waarom B. en W. er critisch tegenover stonden. De voorzitter antwoordt, dat men nog niet zeker schijnt te weten welke kant men uit moet. De een zegt in huis blijven, de ander zegt: de straat op. Er zal echter toch een plan gemaakt moeten worden, of een waarschuwingsdienst om de gevolgen van een aanval zoo gering mogelijk te doen zijn. De heer Marei zou nog wat willen wach ten. De her Schoneveld meent dat aanval en verdediging principieel aan elkaar verbon den zijn. Menschen als Viruly en van Dijk beweren dat Nederland niet verdedigbaar is tegen luchtbescherming. Principieel is spr. tegen deze instelling. De heer v. Tongeren zegt het met den heer Schoneveld niet eens te zijn waar deze zegt, dat, men als Christen hier niet kan voor zijn. Men mag de oogen toch niet slui ten voor de werkelijkheid. Andere leden zeggen: dus we moeten ons maar laten bom- bardeerenü Het voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Schoneveld tegen. Volgt een voorstel tot het verleenen van een extra subsidie aan de Christ. Kat wij k- sche Naaischool, welke een extra subsidie van 500had aangevraagd doch deze aanvraag weer had ingetrokken. Doch de jaarlijksche subsidie van 200.is geheel onvoldoende om het tekort te dekken. Bovendien is het zeer wenschelijk dat een nieuwe naaimachine wordt aangekocht. Aangezien volgens B. en W. met het vo- teeren van dit extra subsidie ad. 100. het gemeentebelang wordt gediend, stelt dit college den Raad voor te besluiten tot beschikbaarstelling van deze 100. De heer Guyt merkt op dat de school on voldoende leerlingen heeft om goed te kun nen boeren. Het schoolgeld is trouwens veel te hoog. Met de 100.is de school niet gered. Kan Katwijk niet een Vakschool stichten. Nadat de heeren B. v. d. Bent, v. 't Wout en Grimbergen nog het woord gevoerd heb ben, zet wethouder Veltkamp de toestand nader uiteen, waaruit o.m. blijkt dat van stichten van een Vakschool wel niets komen kan. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangeno men. Een voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van opneming van een patiënt in de inrichting „Meer en Bosch" tot een bedrag van 500.per jaar, wordt aangenomen. De totale kosten bedra gen 740,de Diaconie draagt 50.bij, het suppletiefonds van het gesticht neemt 190.voor zijn rekening. Dit voorstel wordt zonder verdere bespreking goedge keurd. Bijdrage in de kosten van wegen aanleg door de provincie. Voorstel tot verhooging van het aandeel in de kosten van onderhoud van den Prov. weg WassenaarNoord-Hollandsche grens. Na lang onderhandelen over deze aange legenheid, hebben B. en W. aan Ged. Sta ten bericht, medewerking aan de tot stand- koming dezer wegverbetering afhankelijk te moeten stellen aan enkele voorwaarden, b.v. dat de Provincie financieele steun zal verleenen aan de gemeente voor het aan brengen van een verbetering in de verbin ding met Leiden onder de gemeente Kat wijk, n.l. verbetering Sandtlaan, brugge- bouw over den Rijn, aansluitine N. Molen- tuinwegWassenaarsche weg alwaar een verkruising naar den nieuwen grooten ver keersweg zal zijn toegelaten. Hiertoe waren Ged. Staten echter niet genemen. Wel was men bereid t.z.t. een plaatsing van dezen verbindingsweg op het tertiair wegenplan in gunstige overweging te nemen. Een andere voorwaaroe is dat de Provin cie aan de gemeente financieele schadeloos stelling geeft voor den grond die door de omlegging zal worden in beslag genomen. Vervolgens dat de Katwijk aan den Rijn een aftakking wordt gemaakt voor het ver keer vanuit de richting Haarlem naar Kat wijk-Zee. naast de drie reeds geprojecteer de aftakkingen. Het komt de meerderheid van B. en W. voor, dat, nu aan de omschreven voorwaar den voornamelijk wordt tegemoet gekomen, er verder geen bezwaren meer bestaan de vereischte medewerking aan de tot stand- koming van den omschreven wegenaanleg te verleenen. Bijna alle leden voeren over dit punt het woord. Men geeft als bezwaar op het feit dat de gemeente Katwijk njoet bijdragen in den aanleg van den nieuwen Vinkeweg die niet in de gemeente ligt. De voorzitter en beide wethouders zetten ook hun standpunt uiteen. Principieel heeft men dezelfde bezwaren dan de raadsleden doch tegenover deze onbillijkheid staat dat het Rijk een groote subsidie geeft voor dezen weg die voor Katwijk van groot be lang is. De heer v. Rijs merkt op dat de Raad indertijd besloot om subsidie te geven voor de Blauwpoortsbrug te Leiden die toch ook niet in Katwijk lag, doch ook dit was een gemeentebelang. Ten slotte werd besloten conform hef voorstel van B. en W. onder voorwaarde dat B. en W. het aan Ged. Sta ten toch maar eens goed duidelijk zouden maken dat de Raad deze eisch onredelijk en onwettig vindt, doch dat de goedkeuring hiervoor als 't ware wordt afgedwongen. Voorstellen tot wijziging van de begroo tingen 1937 van het Electriciteits-, Gas- en Waterleidingbedrijf, is meer een formali teit omreden deze uitgaven noodig zijn van wege genomen raadsbesluiten. Hetzelfde kunnen we zeggen van punt 13, voorstellen tot wijziging van de gemeente-begrootin gen 1936 en 1937. Het zit 'm in het paardrijden door de politie. Het volgende punt betreft de vaststelling der staten van oninbare posten en behan deling der belastingreclames. De heer B. v. d. Bent merkt bij dit punt op dat de agenda z.i. te veel overladen is. Op punt 13 komt men terug met verschil lende opmerkingen over uitgaven door de politie welke niet goed te keuren zijn. De Raad is hierin ook niet gehoord. De heer v. d. Marei meent dat het voor namelijk zit in het paardrijden door de politie. Ook de motorpolitie kost te veel en is gevaarlijk. De vlag op het politiebureau staat er zoo dwaas mogelijk; 7 politie-agen- ten waren schijnbaar noodig om dit vlag daar te planten. De voorzitter zegt dat de critiek volkomen juist is. B. en W. betreuren deze gang van zaken. Doch 't zal niet meer gebeuren. De heer P. Guyt zegt er nog niet erg ge rust over te zijn. Ondanks raadsbesluiten gaat de politie gewoon door met uitgaven te doen die niet toegestaan waren. De heer v. Tongeren vraagt of de voor zitter dan ook geen toestemming gegeven had om de vlag zoo dwaas op het dak te zetten? B. en W. wisten het niet, zegt de voorzitter. Ten slotte goedgekeurd onder de vermelde toezegging door den voorzitter. Voorstel tot het inbrengen v^n gronden in het Grondbedrijf. Bij Raadsbesluit van 1 April 1.1. en van 5 Mei 1937 zijn enkele perceelen grond eigendom van de gemeente geworden, liggende in Nieuw Zuid. B. en W. stellen voor deze gronden onder beheer van het Grondbedrijf te brengen. Aldus wordt besloten. Voorstel tot het instellen van beroep tegen den aanslag in de Grondbelasting 1937. De aan de gemeente opgelegde aan slag in deze belasting is volgens B. en W. te hoog gebleken. Er is b.v. een perceel het welk door zijn veranderde bestemming (nieuwe arbeidsbeurs) thans belastingvrij is. B. en W. achten het daarom gewenscht ZATERDAG 3 JULI. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Melody Circle", VARA-tooneel en gramofoonmuziek. 12.001.45 Gramofoonmuziek.. I.00 Causerie over de voordeelen en de gevaren van het zwemmen. 2.20 „De Flierefluiters" en solisten. 3.00 Filmpraatje. 3.15 Vervolg concert. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Causerie over voorrangswegen. 4.30 Gramofoonmuziek, 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel en cello. 6.30 Ramblers. 7.00 „Filmland". 7.30 ,.De Statenbijbel in Amsterdam", causerie. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 C. Steyn's Accordeon-orkest en so list. 8.30 „Fantasia". 9.00 Radiotooneel. 9.15 VAR A-orkest. 9.45 Vervolg accordeonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg VARA-orkest. II.00 Reportage. 11.3012.00' Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. Om 1.00 Gramofoonmuziék en postduivenbe- richten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-orkest. (Om 4.45 Esperanto- nieuws). 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Lichamelijke opvoeding en hygiëne" causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 Brabantsch uurtje. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO-Melodisten. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. D r o i tw i c h, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC-Schotsch-orkest en solist. 12.50 BBC-Dansorkest. I.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Sportreportages. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6a35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Viool en piano. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variëté-programma. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Theaterorkest. 10.20 Declamatie. 10.40 Het Wethmar Pianokwintet. II.35 Ambrose's Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Ambrose. Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert en zang. 2.50 en 3.35 Gramofoonmuziek. 5.20 Orkestconcert. 7 45 Gramofoonplaten. 8.05 Zang. 8.50 Orkestconcert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.50 Landes-symphonie-orkest Saar- palts. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Politiemuziekkorps. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Westduitsch Kamerorkest, militair orkest, vocaal sextet en solisten. 8.30 R, Raden's orkest. 10.55 Populair concert. 12.201.20 Concert uit Berljjn. B r u s s e 1, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. I.50 Gramofoonmuziek. .23 Pianovoordracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 J. Schnijders' orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang en piano. 6.50 Zang. 7.20 Vioolvoordracht. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest, en solisten. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Socialisflsche liederen. 9.35 Omroepsymphonie-orkest en solisten 10.30 Gramofoonmuziek. II.3512.20 A. Felleman en zijn orkest 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. I.50 Gramofoonmuziek. 2.24 J. Schijnder's orkest. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Pianovoordracht. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 Eleward's orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.35 Trio Laventurier en solist. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en solis ten. 9.35 Omroeporkest. 10.30 A. Félleman's orkest. II.2012.20 Gramofoonmuziek Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Vroolijk programma. 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 A. Gerenzy en E. Roosz met him dansorkesten. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs R. 12.35 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.35 Brussel Fr. 16.20 Keulen. 18.20 Londen Reg. 19.20 Brussel VI. 19.50 Londen Reg. 20.20 Keulen. 21.20 Rome (indien opera) div. 4de programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 11.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Brussel VI. 19.05 Droitwich. 22.20 Brussel VI. Pl.m. 22.45 Londen Reg. 23.35 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). hiertegen te reclameeren waartoe thans wordt besloten. Dan is aan de orde het rapport van de Raadscommissie op het adres van P. Schoo- nenberg te Katwijk aan den Rijn om scha devergoeding, verband houdende met het schutten van vee. Deze zaak is in vorige raadszitting in behandeling geweest en mag dus bekend geacht worden. De hiervoor be noemde commissie heeft thans een zeer uit voerig rapport uitgebracht en komt tot de volgende conclusie: zij meent dat de weer gave in het rapport juist is en heeft geen reden om ook maar eenigszins aan de be trouwbaarheid van de verklaring der po litie te twijfelen. Het staat voor de com missie vast, dat de schade welke door adres sant is ge-ieden, niet aan het optreden van de politie is te wijten, zoodat dus de ge meente ook niet op billijkheidsgronden voor eenige schadevergoeding kan worden aangesproken. De commissie is dan ook van meening dat de politie alles gedaan heeft en alles in het werk gesteld heeft om de koeien te schutten. Mitsdien adviseert de commis sie om het verzoek van adressant af te wij zen. De Raad volgt leidzaam dit advies. Voorstel tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting betreft een wijziging in de desbetreffende verordening welke is aangebracht als gevolg van opmerkingen in een der vorige raadszittingen. In dit ont werp is b.v. thans opgenomen een bepaling inzake het met den Zaterdag gelijk stellen van den werkdag onmiddellijk voorafgaan de aan den lsten Kerstdag en van den Oudejaarsdag indien dit een werkdag is. Ook is gevolg gegeven aan het verzoek van de afd. Katwijk van de Chr. Middenstands- vereeniging om tijdens het badseizoen het sluitingsuur voor winkels op Zaterdagavond te bepalen op elf uur omdat gebleken is dat in JuliAug. vooral op Zaterdae de toevloed van badgasten zoo groot is, dat het niet mogelijk was binnen de door de wet gestelde grenzen alle klanten te hel pen. Ook voor den straathandel is een ge lijke verruiming van de verkoopgelegenheid opgenomen. De heer Guyt zegt tegenstander te zijn van het voorstel. Vorig jaar is gebleken dat vier van de grootste zaken geen prijs stel den op dit geopend mogen zijn. Ook uit sociaal oogpunt bezien moeten we niet de werktijd dichter naar den Zondag ver plaatsen. Als de eene winkel het doet wordt de ander vanzelf genoodzaakt mee te doen. Spr. wenscht den toestand gehandhaaft te zien. De heer v. d. Marei zegt voor het prae- advies te zijn. Wat daarin gezegd wordt is juist. De heer Meerburg zou liever dispensatie gegeven zien b.v. voor de vischverkoopers. Ten slotte bleek de raad veel voor uit breiding te gevoelen en met de voorstellen in het praeadvies werd tevens besloten dat vischverkoopers het geheele jaar door tot 11.30 zullen mogen verkoopen. Dit alles be treft dan de Zaterdagavond. Het voorstel werd aangenomen met de stem van den heer P. Guyt tegen. Bij de rondvraag vestigde de heer v. Rijs de aandacht op het onnoemelijk aantal ver keersborden in de gemeente wat een vreemdelingenbelemmering is. Spr. wenscht meer vrije parkeergelegenheden. De heer Grimbergen hoorde uit de mond van den voorzitter dat zijn wensch, de zanderij vaart beter bevaarbaar te houden, reeds in vervulling was gegaan. Er was al gebaggerd. Hierna sluiting met gebed.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12