1ST ELTAXBUS DONDERDAG 1 JULI 1937 DE LEÏDSCHE COURANT ilVEEDE BLAD - PAG. 7 DUITSCHER AANGEZEGD HET LAND TE VERLATEN. In overleg met hoogere instanties heeft de grenscommissaris van rijkspolitie te Venlo den 38-jarigen Duitschen fabrikant J M. aangezegd om voor 1 Juli het land te verlaten. De Duitscher is van Joodsche afkomst en heeft zich ongeveer 11/2 jaar geleden te Venlo gevestigd, waar hij een doorschrijfboekenfabriek exploiteerde. M. hielp andere emigranten en onder hield, naar het schijnt bovendien betrek kingen met een Duitschen communist. Een en ander was voor de recherche te Venlo eenigen geleden aanleiding om een huis zoeking te doen, waarbij o.m. werken over de Russische revolutfe werden gevonden. M. is daarbij gearresteerd met een vertegen woordiger van zijn fabriek, eveneens een Duitscher. Na onderzoek zijn beiden op vrije voeten gesteld. M. is toen echter aangezegd het land voor 1 Juli te verlaten. „N. R. Crt." WERKTIJD IN BLOEMBOLLEN- PELLERIJEN. De Minister van Sociale Zaken, heeft aan hoofden of bestuurders van bloembollen pellerijen in alle gemeenten des rijks ver gund, dat in hun ondernemingen door ar beiders van 16 jaar of ouder, werkzaam bij het pellen der gerooide bollen, gedu rende het tijdvak van heden tot en met 14 Augustus 1937, in afwijking van het be paalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, 10 uren per dag en 55 uren per week.ar beid wordt verricht, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur DE NOODSTOESTAND IN HET SLAGERSBEDRUF Het bestuur van den Nederlandschen Slagershond heeft in verband met den noodtoestand in het slagersbedrijf tot den minister van Economische Zaken het drin gend verzoek gericht, het bedrijf voor ver deren ondergang te behoeden, door de las ten op dit bedrijf drukkende, te vermin deren, en wel door de tien procent crisis- heffing op rund- en kalfsvleesch af te schaffen, de crisisheffing op gesjnolten vet te verlagen, gelijk die ook voor de boter is verminderd. Verder dringt het bestuur er bij den mi nister op aan, te willen bevorderen, dat het tekort aan slachtvee, hetwelk zich r~2ds maandenlang demonstreert, worde bestre den door de teeltbeperking af te schaffen of althans de mestvergunningen voor os sen en kalveren belangrijk te verruimen. Het bestuur zal het ten zeerste op prijs stellen indien de minister een deputatie uit zijn midden in onderhoud zal willen ent- vangen, teneinde het verzoek te kunnen toelichte. FRANS HALS TENTOONSTELLING TE HAARLEM Officieele opening door minister Slotemaker de Bruine In tegenwoordigheid van vele binnen- en buitenlandsche genoodigden heeft de mi- i nister van Onderwijs, Kunsten en Weten- j schappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruiïne, gistermiddag in het Frans Hals Museum te Haarlem de Frans Hals-ten- MEVROUW MAARSCHALK TER AARDE BESTELD. Voorloopig te Wesel begraven. Woensdagmiddag half drie vond te We sel (Duitschland) de plechtige voorloo- pige teraardebestelling plaats van de Za terdag j.l. bij het auto-ongeluk in de buurt van de Rijnstad Wesel zoo droevig om het leven gekomen mevr. C. Maarschalk, echt- genoote van den vroegeren burgemeester van Haarlem. Slechts de naaste bloedver wanten en vrienden van de overledene woonden de begrafenis bij. In de doodenkapel van het gemeentelijk ziekenhuis was het stoffelijk overschot onder kaarslicht opgebaard. Talrijke prachtige kransen dekten de baar. De evangelische predikant, Pfarrer Tap- penbeek, sprak tijdens den rouwdienst over het Bijbelwoord van Lukas 22 vers 42: „Niet mijn wil doch uw wil geschie de". Hij stelde de groote verdiensten der overledene in het licht, die zoo plotseling uit het leven verscheiden was, op weg naar een badplaats, waar zij herstel van gezondheid hoopte te vinden. Tot de ach tergebleven bloedverwanten sprak de predikant woorden van troost. Zes auto's volgden de lijkkoets naar de begraafplaats. Pfarrer Tappenbeck sprak hier wederom gevoelvolle woorden van deelneming. Met een „Rust in vrede" be ëindigde hij zijn toespraak. De heer Honig uit Haarlem, een vriend der familie, prees de groote verdiensten van de overledene, die zich tijdens haar leven steeds aan liefdadig werk heeft ge wijd. Namens de familie dankte een neef van de ontslapene, de heer W. M. Fock van Coppenaal, den predikant en de vrienden der familie voor hun woorden van troost. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de doktoren en het verplegend per soneel van het gemeente-ziekenhuis te Wesel. Vervolgens daalde onder doodsche stil te de lijkkist in de groeve. Naar den wensch van den in het ziekenhuis ver- toevenden oud-burgemeester, wiens toe stand thans redelijk wel is, zal het stoffe lijk overschot na zijn genezing naar Haar lem worden vervoerd om aldaar te wor den bijgezet. „Vooruit". GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: M. F. Berkhout, Burgemees ter. Aanwezig 9 leden. Afwezig met ken nisgeving de heeren C. Viveen en J. Brag gaar. Laatstgenoemde wegens ziekte. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een 12-tal missiven van Ged. Staten, meldende goedkeuring van genomen raads besluiten. Een jaarverslag van de stich ting Rijnlands borgstellingsfonds te Leiden ever 1936, een dankbetuiging van het be stuur v. d. R.K. H.B S. „St. Bonaventura" te Leiden voor de toegekende subsidie. Een schrijven van Ged. Staten, meldende, dat de beslissing omtrent de opheffing der openbare lagere school aan den Rijndijk is verdaagd. Een schrijven van het centraal bureau voor verificatie en financieele ad viezen der vereeniging van Ned. Gemeen ten betreffende opneming van kas en boe ken van de bedrijven der gemeente en van het woningbedrijf. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Te vens is ingekomen een voorstel van de heeren J. Braggaar en Bakker om bij de opening van het park aan de arbeiders, die in het park hebben gewerkt een feest gave van ƒ5 te geven. De voorzitter stelt voor, dit voorstel te behandelen na het be handelen van de agenda. Aldus besloten. Het Wilhelminapark. Het Wilhelminapark met de daarbij be- hoorende lanen worden bestemd tot den openbaren dienst. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor over te gaan tot wijziging van de orde en veiligheidsverordening, naar aan leiding van de aanstaande openstelling van het Wilhelminapark en verder is het ge- wenscht een bepaling op te nemen, waar door het euvel van muzikanten bij den spoorwegovergang aan de Vink krachtig bestreden kan worden. Het eenige afdoen de middel is een algeheel verbod om zich met muziekinstrumenten in de nabijheid van den overweg te bevinden, b.v. op een afstand van 100 meter, zoodat aan de be staande verordening enkele artikelen moe ten worden toegevoegd. De heer A- Ver boon vraagt of het niet wenschelijk zal zijn het nieuwe park na zonsondergang te sluiten voor de jeugd en de rijpere jeugd. De voorzitter acht een imperatief verbod niet wenschelijk, daar men met verschil lende zaken rekening moet houden. Er lig gen wegen, die naar verschillende terrei nen toegang geven. Spreker hoopt, dat het park gebruikt zal worden naar den aard van zijne bestemming en wenscht voorloo- pig de ontwikkeling der dingen af te wach- ten. Hierna wordt het praèadvies van B. en 1 W. met algemeene stemmen aangenomen. I In verband met het bepaalde bij artikel 6 bis der woningwet betreffende bescher ming tegen luchtaanvallen, moet alvorens op het verzoek om vergunning tot bouw of herbouw van een gebouw, waarvan het meer dan 120 M2. be- j draagt, kan worden beslist, een exemplaar j van de aanvrage met de daarbij behooren- de stukken aan den mihister van binnen- landsche zaken worden gezonden. Daarom I is het wenschelijk in de bouwverordening de indiening van een extra stel voor te i schrijven voor aanvragen, welke betrek- king hebben op gebouwen als bedoeld in de luchtbeschermingswet, weshalve B. en W. den raad voorstellen de bestaande Het aantal officieren, ingedeeld bij den bouwverordening te wijzigen in dien zin, Generalen Staf, wordt met twee organieke ZOodat voor dergelijke aanvragen als dan toonstelling geopend, die daar ter gelegen- j p'aatsen uitgebreid en wel een plaats voor j teekeningen en bescheiden in drievoud HET WEEROVERZICHT OVER JUNI 1937. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal, in de drie decaden resp. twee en een halve graad en een halve graad boven en één graad beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur en het gemiddelde minimum waren resp. een halve en één graad boven normaal. De neerslag was in het Noorden van "het land en ook in dén Achterhoek van Gelderland 20—50 procent boven nor maal, in Zuid-Holland, Utrecht en Zuid- Limburg ongeveer 10 procent beneden normaal en overigens in de Zuidelijke provincies 20-50 procent beneden nor- j maal. Het aantal uren zonneschijn bedroeg te de Bilt 207 tegen 208 uren normaal. Uitbreiding van het aantal officieren bij den Generalen Staf heid van het 75-jarig bestaan van het mu seum wordt gehouden. z i in den staf van de lichte brigade. Deze bijzondere expositie mag een ge beurtenis van international beteekenis ge- j noemd worden, aangezien zich zelden een j gelegenheid zal voordoen, om een zoo uit- j gebreid overzicht te krijgen van de werken i van den grootmeester der Haariemsche Wij houden gerEgeld na een zeer ruime school. Dat er tot ver over onze landgren- j sorteering Werkkleeding, o.m. zen groote belangstelling voor deze unieke j BLAUW KEPER EN SIMS0N JASSEN EN HOOGEV8AOE. tentoonstelling bestaat, moge wel blijken uit het feit, dat vele musea en particulie ren uit het buitenland kostbare werken uit hun collecties in bruikleen afstonden. Alleen uit Amerika werden meer dan vijf tig van Hal's meesterwerken naar Haar:*»m gezonden. In totaal zijn meer dan honderd schilderijen bijeengebracht, die een waar de van enkele tientallen millioen guldens vertegenwoordigen. NOG 42 OUD-ZOUAVEN IN LEVEN Te Utrecht vergaderde de algemeene Ne- derlandsche Zouavenbond onder presidum van pastoor Van Leeuwen. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat in 1936 nog bijna 12.000 aan behoeftige oud- Zouaven is uitgekeerd. Z. H. de Paus stelt het bestuur nog steeds in staat door een milde gift zijn zegenrijk werk voort te zet ten. Jammer, dat het aantal donateurs zoo zienderoogen terugloopt. Het verslag doet een beroep op de do nateurs den bond te blijven steunen. In het afgeloopen jaar waren 13 oud- strijders overleden. Aan den pastoor van Velletrie bij Rome werd een bedrag van ƒ200 toegezegd om een gedenkplaat in zijn kerk aan te bren gen voor de aldaar begraven Nederlandsche oud-zouaven. Nadat verschillende mededeelingen van huishoudelijken aard waren ter tafel ge bracht, verzocht de voorzitter, de heer J. Harkx uit Vught, allen hun best te doen om voorwerpen, die tot de zouaven heb ben behoord, op te sporen en deze or te zenden aan pd-:toor van Leeuwen, d'e dan zorgt, dat deze in het bisschoppelijke mu seum te Haarlem een plaats krijgen. BROEKEN, MANCHESTER, MOLESKIN EN FANTASIEBRCEKEN OVERALLS in Heeren- en iongensmaten OVERHEMDEN in diverse soorten Alles prima pasvorm en zeer degelijke afwerking Verder INTERLOCK PANTALONS in lang en Sportmodel. INTERLOCK HEEREN en JONGENSHEMDEN, Op alle geëtaleerde artikelen ALLEEN ZATERDAG a.s. 5% korting. C. v. SCHAGEN P.S. Zoo juist ontvangen prachtsorteering Petten IN EEN 10-PERS. GEZELLIG - VOORDEELIG aangelegenheden betreffende de leger-or- j moeten worden overgelegd. Aldus besloten, ganisatie op het hoofdbureau en een plaats j Daarna komt aan de orde „wijziging re- kening courant-overeenkomst N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten". Het maxi mum-debet-saldo werd in 1932 berekend naar 1 per inwoner tot een maximum van 5500. Aangezien het aantal inwoners der gemeente inmiddels boven de 6600 is ge stegen, stellen B. en W. den raad voor het bedrag van ƒ5500 te wijzigen in ƒ6600. Tevens stellen B. en W. den raad voor het maximum crediet van ƒ23.900 te verhoo- gen tot 32.000. Aldus aangenomen. Door den raad is per 14 Mei 1937 be sloten tot overname van alle schulden en bezittingen van de Voorschotensche bouw- vereeniging. Aangeboden wordt thans aan den raad de definitieve overname balans van de schulden en de bezittingen der ver eeniging tot een bedrag van 294.192.26. Er is een ongedekt verlies van 1244.29. Con form besloten. Vervolgens wordt de beroepsverordening reglement autovervoer personen gewijzigd door bijvoeging van een nieuwe alinea d onder art. 1 als volgt: „op aanvragen om vergunning voor de exploitatie van huur auto's". Aldus goed gevonden. Daarna worden de le Elslaan 2e het ver- breede gedeelte der Gebroeders Treubstraat hoek Schoolstraat bestemd voor openba ren weg. In de bestaande besmettelijke ziekten-gelden-verordening worden 'enkele kleine wijzigingen aangebracht op verzoek van Ged. Staten. In de vergadering van 14 Mei jJ. is door den raad een besluit genomen tot verlen ging van den looptijd van de kasgeldlee- ning groot 25.000, doch daar reeds 23 Mei j.l. de goedkeuring is afgekomen van de geldleening groot f 61.860 behoeft de ver lenging van de kasgeldleening niet te ge- schiedij, weshalve B. en W. den raad ad- viseeren het genomen besluit in te trek ken. Aldus besloten. Trouw- en Verlovingsringen GRAVEEREN GRATIS P. J.VAN KAMPENHOUT Edelsmid - Juwelier - Opticien Haarlemmerstraat 125-127 Geschenk Wilhelminapark. Door de industrieelen en middenstanders is een monumentale bank aan de gemeente voor het nieuwe park aangeboden, wat door het college op hoogen prijs wordt ge steld. B. en W. adviseeren den raad dit ge schenk in dank te aanvaarden. Aldus aan genomen. Ingekomen is een aanvrage vergoeding art. 101 der L.O.-wet 1920, jaar 1934 van het R.K. meisjespensionaat, Huize Bijdorp, afd. U.L.O. De vergoeding per leerling be draagt 17.42. B. en W. adviseeren den raad het bedrag vast te stellen op 496.47. Aldus vastgesteld. Blijkens de gemeenterekening dienst 1935, vastgesteld door Ged. Staten, hebben de kosten per leerling bedragen voor het lager onderwijs 12.25, waarbij komt f 0.50 administratiekosten, zoodat voor de bijzon dere scholen de vergoeding ex art. 101 L. O.-wet 1920 kan worden vastgesteld als volgt: R.K. Jongensschool 188 X f 12.75 2397; R.K. Meisjesschool 147 X 12.75 ƒ1874.25; Ned. Herv. School 217 X ƒ12.75 ƒ2766.75; Gereformeerde school 128J4X 12.75 1635.19; R.K. Meisjespensionaat afd. L.O. 25 ƒ12.75 ƒ318.75. Conform besloten. Door het bestuur van de Hervormde school is verzoek gericht om gelden be schikbaar te stellen ex artikel 72 der L.O.- wet 1920 voor het aanschaffen van 40 at lassen van Nederland en Indië van Prop en 60 rekenboeken van Bouman en van Zelm. B. en W. adviseeren den raad gun stig op dit verzoek te beschikken, de aan- schaffingskosten zullen in totaal bedragen pl.m. 100. Wordt aldus besloten. In verband met de voorgenomen ver nummering van de huizen aan den Rijn dijk komt het B. en W. gewenscht voor aan een op dien weg uitkomend laantje, loopende onder meer naar de woning van den heer B. Mechelse, een naam te geven en wel den naam van „Dijkhoflaan", omdat op de stafkaarten deze woning voorkomt onder den naam van „Dijkhof". Aldus aan genomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een wijziging te brengen in de be staande woonwagen- en woonschepen verordening, waardoor het verboden wordt paarden elders te plaatsen, dan op het daartoe bestemde terrein en er moet een verbod komen om op het woonwagenter rein iets anders te laten staan, dan wagens en paarden, weshalve art. 1 en 2 moet worden gewijzigd. Aldus goedgevonden. De rekening van den Schoolartsendienst over 1936 van den kring Katwijk is inge komen en vastgesteld op aan inkomsten en uitgaven op een bedrag van ƒ8803.40. B. en W. hebben tegen deze rekening geen bedenkingen en stellen den raad voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen zonder bespreking wordt aangeno men. Door het bestuur van Rijnlands lyceum te Wassenaar is een verzoek gericht aan den raad om de school te subsidieeren voor leerlingen uit deze gemeente, die de school bezoeken. B. en W. stellen den raad voor cp het verzoek gunstig te beschikken niet dien verstande, dat de subsidie niet -hooger zal zijn per leerling dan aan andere soort gelijke openbare middelbare scholen. Con form besloten. De veldwachters. Vervolgens komt aan de orde de wijzi ging van de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters der gemeente Voorschoten. B. en W. stellen den raad voor tusschen de artikelen 7 en 8 een nieuw art. 7a in te' voegen, waardoor het mogelijk wordt aan de veldwachters een woning aan te wijzen en voor eene dergelijke woning een korting toe te passen op het salaris van 15 ten honderd. In de naburige ge meenten Oegstgeest, Stompwijk en Veur bestaat voor de gemeen te-veld wachters, naast de vrijwel gelijke salarisregeling, een woningtoelage. B. en W. achten een soort gelijke regeling voor de veldwachters dezer gemeente billijk. Aldus aangenomen. Na nog eenige besluiten comptabiliteit te hebben genomen wordt aan de orde ge steld een verzoek van de Koningin Wil- helminavereeniging om een subsidie te ver- leenen ten bate van het organiseeren van kinderfeesten op den a.s. verjaardag van H. M. de Koningin ten bedrage van ƒ200. Dit bedrag is berekend op de aanwezigheid van 1000 kinderen, zoodat per kind 0.20 kan worden uitgegeven, Om bovengenoem de vereeniging in staat te stellen ook dit jaar haar werk te kunnen verrichten, advi seeren B. en W. den raad om voor het jaar 1937 een subsidie uit de gemeentekos te verleenen van 200.Wordt aldus be sloten. Van het bestuur van het R.K. Meisjes pensionaat huize Bijdorp is een verzoek in gekomen om met ingang van 1 September a.s. de schoolgelden voor de afdeeling uit gebreid lager onderwijs zelf te mogen in nen. B. en W. adviseeren deh raad hier aan goedkeuring te hechten, mits het be stuur zich aansprakelijk stelt. Aldus goed gevonden. Aanleg trottoir langs de Papelaan. De provincie Zuid-Holland is bereid om niet aan de gemeente over te dragen, een perceel berm, met de daarop staande hoo rnen, tot een oppervlakte van 550 c.A. om dit gedeelte te bestemmen voor den aanleg van een tegeltrottoir, totaal breed hoog stens 2.25 M. Tevens wenschen B. en W. van de wede. M. de Graaf en consorten, al hier, aan te koopen een gedeelte grond groot pl.m. 12 M2., tegen den prijs van ƒ5 per M2. B. en W. verzoeken den raad voor de veiligheid van de voetgangers voor deze werkzaamheden en aankoop een crediet te verleenen van ƒ4000. De kosten zullen worden bestreden door gedurende 20 jaren een bijdrage van ƒ200 van den gewonen dienst aan den kapitaaldienst te verleenen. De heer Muiholland juicht dit voorstel zeer toe, maar spreker is verleden jaar in den Haag geweest om te spreken over de verbreeding van de Papelaan, doch thans bemerkt hij, dat daaraan nog niets wordt gedaan. De heer W. G. Duijnisveld uit den wensch de aanleg van het trottoir door aannemers uit de gemeente te laten verrichten. De heer Bakker wenscht in het nieuwe trottoir kleine boomen te planten. De voorzitter antwoordt den heer Mul- holland geen enkele mededeeling te kun nen doen omtrent de plannen van de pro vincie van de verbreeding van de Pape laan om verkeerde conclusies, zooals zoo menigmaal geschiedt te voorkomen. Wat de aanleg betreft van het trottoir is de bedoe ling deze werkzaamheden uit te besteden. Er wordt zooveel mogelijk rekening ge houden met de inwoners, doch men moet ook de gemeentefinanciën in het oog hou den. Wat het planten van boomen betreft, daarvan is men terug gekomen, omdat an ders he ttrottoir niet aan het doel zal beant woorden. Met algemeene en zonder hoofde lijke stemming wordt daarna.het voorstel van B. en W. aangenomen. Thans komt aan de orde het voorstel van de heeren J. Braggaar en Bakker om bij de opening van het park aan de werkloozen, die aldaar hebben gewerkt, 5 extra te schenken en voor hen die niet gedurende den geheelen aanleg aldaar hebben gewerkt een gedeelte daarvan. Dit voorstel is he denmorgen pas ingekomen. De voorzitter vraagt den heer Bakker of hij ook weet wat de kosten van dit voorstel zullen zijn voor de gemeente. De heer Bakker meent, dat de kosten ongeveer 500 zullen bedra gen, doch dat acht spreker niet eerg, want het is goed besteed en de loonen by de werkverschaffing zijn in vergelijking van het contractloon laag te noemen. De heer W. G. Duijnisveld kan zich wel vereeni gen 'met de gedachte van den heer Bak ker. De heer D. Limburg betwijfelt of het geoorloofd zou zijn een dergelijke extra gave van gemeentewege aan hen, die in de werkverschaffing zijn geplaatst, te schen ken. De S. D. A. P. is in den regel gewoon met ruime hand en mild heid te deelen uit een andermans zak. De voorztiter merkt op, dat de werkloozen, die in de werkverschaffing gewerkt heb ben, een ruimer inkomen hebben genoten dan vele andere personen bij de steunver- leening. Het is en het blijft slechts werk verschaffing met een vastgesteld loon. Een patroon, die het contractloon betaalt in het vrije bedrijf, heeft het recht de menschen te kiezen, die ten volle berekend zijn voor hun taak. Niet alzoo is het in de werkver schaffing. De gebeente moet geen Sinter klaasje gaan spelen ten koste van anderen. De heer Bakker komt op tegen de uitdruk king gebezigd door den heer Limburg. Als het geld goed besteed is vindt spreker het niets erg, dit te halen uit de gemeentekas. Al geeft spreker toe, dat er kans bestaat, dat de regeering dit besluit niet zou goed keuren. Na nog eenige bespreking, zegt de heer Duijnisveld, dat het na de uiteenzetting door den voorzitter voor hem een moeilijk geval wordt om een beslissing te nemen. Spreker zou toch gaarne iets doen voor de arbeiders, die aldaar hebben gewerkt, waarna de voorzitter de discussie sluit en vraagt of men stemming wenscht ovetf het voorstel van de heeren Braggaar en Bak ker. Niemand echter wenscht stemming, ook niet de voorstellers, zoodat het voor- stelBraggaarBakker met algemeene stem men wordt verworpen. Bij de rondvraag klaagt de heer Lim- burg over de bestrating tusschen de tram- I rails en vraagt de aandacht van de tram- i wegmaatschappij hierop te vestigen. De voorzitter antwoordt, dat reeds eenige maanden geleden B. en W. de aandacht van de Maatschappij, die deze bestrating moet onderhouden, op dit euvel hebben geves- tigd, doch de Maatschappij moet op ver- 1 schillende gedeelten de rails verbeteren en daarna zal de bestrating hersteld worden. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. KERKNIEUWS H.H. WIJDINGEN. Bij de Paters Lazaristen. Z. H. Exc. Mgr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft op den feestdag van St. Petrus en Paulus, in de kapel van het Missiehuis der Lazaristen te Helden-Pan- ningen o.a. de volgende H.H. Wijdingen toegediend: Het H. Priesterschap aan: Jacobus Boone kamp (uit Nootdorp), Nicolaus Dames uit Lisse), Michaël van Driel (uit Ble- rick), Joannes Hermans (uit Helden, L.), Cornelis Konings (uit Tilburg), Wilhelmus Kwaaitaal (uit Geertruidenberg), Jose- p'hus van Mensvoort (uit BerkelEnschot). Van bovenvermelde nieuwgewijde pries ters ontvingen reeds hun bestemming: voor China (Vicariaat Yungpirgfu) de weleerw. heer Nict Dames; voor Java (Pre fectuur Soerabaya) de weleerw. heeren M. van Driel en J. van Mensvoort. Met hen zullen tevens vertrekken naar dezelfde missie de weleerw. heeren Louis Nijssen (uit Helden), reeds eerder werkzaam in de Z.-Limburgsc'ne mijnstreek en laatstelijk professor aan het Seminarie Wernhouts- burg, en Gerard van Rijsbergen (uit Breda). De weleerw. heer C. Schoenmakers (uit Oosterhout) vertrekt einde Juli voor de tweede maal naar Soerabaya. Voor Brazilië: de weleerw. heer J. Her- mans. Deze laatste vertrekt in gezelschap van den zeereerw. heer Luiten (uit Heem- i stede), seculier priester van het Aartsdio- I cees Fortaleza (N.-Brazilië).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7