DONDERDAG 1 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR In de Woensdagmorgen gehouden ge meenteraadsvergadering waren afwezig de heeren dr. Ph. J. Idenburg en mr. J. H. Kiewiet de Jonge. Bij de ingekomen stukken was een voor stel van den heer A. J. van Bemmelen, om de steunregeling te wijzigen, welk voor stel werd gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. Besloten werd als lid toe te treden tot de vereeniging van Ambtenaren der ge meente-financiën. Van de NV. Exploitatie Maatschappij Park De Kieviet wordt in eigendom over genomen een gedeelte van den Buurtweg. Het melkventen op Zondag. In verband met een verzoek van de Ver eeniging van Wassenaarsche Melkhandela ren tot afschaffing van den verkoop van melk en room langs de huizen op Zonda gen, stellen B. en W. voor, gehoord het Co mité van Samenwerking uit den Midden stand, bedoeld verbod in te voeren, doch daarnaast uitbreiding te geven aan het be staande vergunningsstelsel tot aflevering van melk en room aan restaurants op Zon dagen. Momenteel geldt deze vergunning alleen voor de zomermaanden, thans wil men uitbreiding voor alle Zondagen. De heer Breedvelt vindt het eerste voor stel verstandig, omdat het de Zondagsrust bevordert, maar betreurt de uitbreiding voor aflevering aan restaurants, welke hij overbodig achtte. De heer van der Stoel sluit zich hierbij aan en bepleitte de inwerkingtreding der verordening in het najaar, om de ingezete nen aan den gewijziden toestend te doen wennen. De heeren Wildt Meijboom en Lankhorst verklaarden zich accoord met het voorstel van B. en W. De voorzitter sluit zich bij vorige spre kers aan. Hij wijst er op, dat B. en W. het advies van den Middenstand in deze heb ben gevolgd. Het voorstel wordt met 11 te gen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Breedvelt en van der Stoel. Een tweetal voorstellen tot verlaging van den huurprijs van teelgronden en het ver- leenen van machtiging aan B. en W. om grond te verhuren, wordt aangenomen. Het toren-uurwerk van „De „Goede Herder" wordt verlicht. Hierna wordt behandeld een voorstel van B. en W. om een gedeelte van de kosten van den stroom voor het verlichte toren uurwerk van de kerk van ,,De Goede Her der" voor rekening van de gemeente te nemen. De heer van der Stoel is niet enthou siast voor dit voorstel. Eenerzijde, omdat het kerkbestuur zijn financieele verplich tingen tegenover de gemeente niet na komt en anderzijds om de consequenties wel ke er uit voortspruiten. De heer Wildt Meyboom heeft met ge noegen het torenuurwerk gezien en meent, dat ook de verlichting in een behoefte voor ziet. Hij juicht het toe, dat dit van kerke lijke zijde is geschied en meent ook, dat hier van een algemeen belang kan worden gesproken. Toch had hij het een mooier ge baar gevonden, als men zelf alles bekostig de, vooral omdat er een gelegenheid was om iets goed te maken. Hij wijst verder odk op de consequenties en vraagt of er een afzonderlijke meter is voor het uur werk en verlichting, of het niet noodig is zich voor een bepaalde tijdsduur te bin den en of de financieele commissie niet ge hoord had moeten worden. De heer Breedvelt zegt, dat, wanneer hy den heer Wildt Meijboom hoort, hij terug denkt naar den tijd van 25 jaar geleden, toen de brochure van Holwerda werd uit gegeven, „Kunnen wij niet anders wor den". De heer W. M. is een onvervalschte verdediger van het liberalisme, dat hij in alle opzichten demonstreert. Het gaat hier om een zeer klein bedrag, hoogstens 80.Het is een eenvoudige zaak, die ideëel moet worden bezien. Spreker ziet graag torenspitsen en als de uurwerken verlicht zijn acht hij zulks een voordeel voor Wassenaar. De heer Hendriks zegt, dat het kerkbe stuur uit bezuinigingsoverwegingen en om te kunnen voldoen aan zijn verplichtingen overweegt de electrische verlichting af te schaffen. De heer Boender meent, dat alleen op het algemeen belang moet worden gelet. De heer van Moorsel is het met den heer Boender eens. Hij vindt het droevig dat de heer Wildt Meijboom een dergelijke onbe langrijke zaak zoozeer heeft opgeschroefd. De voorzitter sluit zich hierbij aan. Hij wijst er op, dat, wanneer meerdere ver zoeken zouden komen, deze op gelijken voet zullen worden behandeld. Afzonderlijke meters zijn er niet. Het stroomverbruik is precies te berekenen. Een termijn stellen is niet noodig, omdat de toezegging ieder oogenblik kan worden in getrokken. Voorts hebben B. en W. het niet noodig geacht de financieele commis sie hierin te hooren. Zij zou dan wel dag werk krijgen. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Besloten wordt vervolgens drie geldlee- ningen groot 177.000 a 4 1/4 pet., 364.750 a 4.1/8 pet. en ƒ366.150 a 41/8 pet. te converteeren in 2 leeningen groot 43.750 a 3 1/8 pet. en 864.150 a 3 1/2 pet. Besloten wordt tot restitutie van betaal de leges aan houders van consumptietent- vergunningen op het strand. Vastgesteld worden voor de bijzondere scholen de vergoedingen waarop zij krach tens art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1933 met driejaarlijksche afrekenig over 1931 tot en met 1933 aansprak kunnen maken. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een dankbetuiging te aanvaarden. a. een gedenkpenning van Z. K. H. Wil lem Frederik Karei der Nederlanden; b. een boekwerk over het landgoed „Backershagen". c. een exemplaar van H. G. A. Obreen „Geschiedenis van het Geslacht van Was- senaer". d. een foto van H. M. de Koningin in lijst; e. twee bronzen beelden met granieten voetstukken. De dagen met later sluitingsuur. Aangewezen worden de 21 dagen, waar op in 1937 een later sluitingsuur voor win kels zal gelden. Deze vallen in het tijdvak van 2 tot en met 20 Augustus en voorts op 31 Augustus, 1 September en 27 tot 30 December. In verband met de hangende moeilijk heden tusschen de gemeente en den heer van der Mark, oud-opper-brandmeester, omtrent den eigendom van de voorwerpen van het brandweermuseum, welke zich thans bevinden in het museum te Utrecht, wordt besloten geen toelage meer aan den heer van der Mark te verstrekken en geen lokaal meer beschikbaar te stellen. Besloten wordt het Groene Kruis voor een deel ontheffing te verleenen van te betalen huur voor het Wijkgebouw. Onbewoonbaarverklaring van 15 woningen. Hierna is aan de orde een voorstel om te besluiten tot onbewoonbaar-verklaring van 15 woningen. De heer Breedvelt brengt lof aan de com missie die deze zaak heeft voorbereid. Hij betreurt het echter, dat vele eigenaren ern stig worden gedupeerd, vooral geldt dit hen, die niet in staat waren voorzieningen te treffen. De commisie heeft er voorts op gewezen, dat met de bouwvereenigingen zal moeten worden overlegd, om in de be hoefte aan woonruimte te voorzien. Spre ker vraagt in verband hiermede, of het par ticulier initiatief niet kan worden ingescha keld. Hij wil hen, die arbeiderswoningen willen bouwen, helpen. De voorzitter gelooft, dat een rendabele bouw van arbeiderswoningen voor parti culieren niet mogelijk is. De heer Boender wijst hierop evenzeer. Hij zegt verder, dat de eigenaren al jaren hebben geweten, wat hun boven het hoofd hing. Zij zijn driemaal aangeschreven maar hebben nooit iets gedaan. Er komt dus nog een prestige-kwestie bij. De heer Dresselhuys zegt, dat de com- missie het algemeen belang heeft laten we- gen. Uit de stukken zal blijken, dat nood- i zakelijk moest worden ingegrepen. Ook hij wijst op de prestigekwestie. Van 1929 af loopt deze zaak. Verder deelt hij mede, dat nog een 20-tal voor onbewoonbaarverkla ring in aanmerking komt. De voorzitter dankt de commisie voor haar arbeid en vooral voor het vlotte en deugdelijke werk. Hij verzoekt haar arbeid voort te zetten. Het voorstel wordt aangenomen. Het bedrag, waarvoor de plaatsvervan- gend-ontvanger zekerheid moet stellen, wordt bepaald op f 5000. Als plaatsvervan gend ontvanger wordt aangewezen de heer F. J. A. M. Monchem, commies ter secre tarie. Beëediging van den nieuwen gemeente-ontvanger. Alvorens hiertoe over te gaan sprak de Voorzitter eenige woorden van oprechten dank tot den afgetreden ontvanger, den heer C. M. van Vessem. Deze heeft 25 ja ren de gemeente gediend en spreker mag verklaren op uitnemende wijze. Met groo- te nauwgezetheid en plichtsbetrachting heeft hij zijn verantwoordelijk ambt ver vuld. Daarvoor past dank. Hij hoopt, dat de heer van Vessem nog lang van een wel verdiende rust zal mogen genieten. De heer Rooijakkers, die den heer van Vessem heeft zien komen en thans diens aftreden meemaakt, sluit zich bij deze woorden aan. Hierna warden de ontvanger en waar nemend-ontvanger beëedigd. De voorzitter wenscht vervolgens den nieuw benoemden ontvanger geluk. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten tot aanvaarding in eigendom van de gemeente van het onlangs opgerichte monument voor wijlen H. M. de Koningin- Moeder. De voorzitter brengt hierbij lof aan den voorzitter van het comité, dr. Ph. J. Iden burg, die met veel energie de totstandko ming heeft geleid. Besloten wordt een zilveren wisselbeker ter beschikking te stellen van de vereeni ging Concours Hippique. Een bezwaarschrift van J. W. Franchi- mont tegen een geweigerde vergunning voor het bouwen van een schuur wordt af gewezen. Hierna worden eenige begrootingswijzi- gingen vastgesteld en eenige kohieren in zake hondenbelasting. Besloten werd voorts tot verbouwing van het politieposthuis en tot het maken van een nieuwen vloer in het gymnastieklokaal van dé openbare school No. 1. Uitbreiding school Heerenweg. Verder werd een bedrag van 46.222 ge voteerd voor uitbreiding van de bijzondere school aan den Heerenweg. Goedgekeurd werd een voorstel tot ver koop van pl.m. 696 M.2 bouwgrond aan de Cornells de Wittstraat ad 7 en van onge veer 1100 M.2 aan den Storm van 's-Gra- sesandeweg ad 8.82 per M.2. De havenmeester wordt ontslagen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot reorganisatie van enkele dienstvakken. In verband hiermede wordt ontslag ver leend aan den havenmeester en wordt de controleur inzake brandveiligheid tevens aangewezen om de betrekking van haven meester te vervullen. De jaarwedde van den controleur wordt bepaald op 600, van den havenmeester op 400 per jaar. De be zuiniging hierdoor verkregen bedraagt 700 's jaars. Het nieuwe uitbreidingsplan. Ten slotte kwam weder ter tafel het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuw uitbreidingsplan. Hiertegen kwamen 53 bezwaren, waaromtrent B. en W. een zeer lijvig advies hebben uitge bracht. In de vergadering werden ter toe lichting toegelaten de ontwerper van het plan de heer W. M. Dudok te Hilversum en de directeur van Gemeentewerken. De heer Hendriks bracht hulde aan den ontwerper van dit pracht plan. Alleen vindt hij het jammer dat de verbindingen tus schen de Oost- en Westzijde van den Rijks weg zijn verwaarloosd. Het wil hem voor komen, dat deze te eeniger tijd toch noo dig zullen zijn. Hij vreest, dat verwaarloo- zing van de Oostzijde van onzen grooten buur een motief voor annexatie zal zijn. Er is iq den raad al meermalen gesproken over tunnels of viaducten om Oost- en Westzijde tot elkaar te brengen. Spreker zou daarom reeds nu een drietal punten willen zien aangewezen, waar in de toekomst een ver binding moet komen. Hij bepleit voorts het aanleggen van een pad vanaf de Sparre- laan naar den Rijksstraatweg. De heer Kplff huldigt eveneens den ont werper, B. en W. en de ambtenaren der gemeente voor het gepresteerde. In het bezwaar van Den Haag heeft hij bemerkt, dat men opkomt voor het be houd van het natuurschoon. In verband hiermede wil hij opmerken, dat het hem vreemd aandoet, dat Den Haag, dat een groot duingebied onder deze gemeente be zit, geen moeite doet om de waterleiding te doen verdwijnen. Ten gevolge van deze worden groote gebieden vaak drooggelegd. Spreker vindt den rijksweg een obstakel, waardoor de Oostzijde der gemeente nage noeg wordt afgesloten. In verband hier mede vraagt hij, hoe het staat met een nieuwe verkeersweg in de richting Oegst- geest. Verder acht hij een betere verbinding van Noord naar Zuid noodig en ook een weg van Veur naar het Noord-Westen van Den Haag. De heer Dresselhuys onderschrijft de be zwaren van den heer Hendriks. Voorts wijst hij er op, dat de groot-grondbezitters, die voor enkele jaren terreinen hebben ge kocht, door dit plan wel ernstig gedupeerd worden. Een zoo radicale verandering als thans wordt voorgesteld, kon nimmer wor den voorzien. Spreker weet echter, dat het vorig plan te fantastisch was en dat men terug moest. De heer van der Stoel wijst er op, dat er niettegenstaande de groote veranderingen, slechts 53 bezwaarschriften zijn. Hij meent dat sommigen wel erg voorbarig zijn. Er zijn er meerderen, die toch niet gaan ex- ploiteeren en anderen misschien over 10 jaren. De heer Breedvelt zegt, dat uit de his torie is aan te wijzen, dat er aan het eigen domsrecht steeds beperkingen zijn gesteld. Wanneer dit moet gebeuren in het alge meen belang, ziet spreker hierin geen onbil lijkheid. De heer Boender merkt op, dat kenners op het gebied van stedenbouw hebben ver klaard, dat hier veel verknoeid is. Hij is blij, dat hieraan thans een einde komt. De heer Wildt Meijboom kan zich som mige bezwaren indenken. Echter moet de Raad het plan zien als een materiaal be lang. Hij informeert voorts naar de verder te volgen procedure. De heer Dudok licht zijn plan toe. Hierna verkrijgt de heer Dudok het woord. Hij dankt voor de woorden van waardeering en is blij, dat daarbij zijn be trokken de burgemeester en de ambtena ren. Wat het bezwaar van den heer Hen driks aangaat wil hij zeggen, dat, wanneer een gemeente aan een drukken verkeers weg ligt, het verstandig is de overzijde niet te bebouwen. Hij haalt hiervoor voorbeel den aan als Amsterdam over het IJ en Ant werpen over de Schelde. Een redelijke ont wikkeling aan één zijde is van belang. Hij acht het verder niet noodzakelijk, dat aan de overzijde bebouwing komt, ook in de toekomst niet. Zou het anders zijn, dan is de mogelijkheid er altijd. De voorzitter sluit zich aan bij de woor den van hulde aan den heer Dudok en zijn- medewerkers. Hij wijst er voorts op, dat de gemeente Den Haag het duinterrein openstelt voor wandelaars. Nadat enkele leden nog in tweede in stantie het woord hebben gevoerd, in het bijzonder met betrekking tot het oostelijk deel der gemeente, wil de voorzitter het voorstel in stemming brengen. Aangezien cehter geen der leden stemmnig verlangt, wordt het plan met algemeene stemmen aanvaard. De voorzitter wil er nog op wij zen, dat deze dag hem groote voldoening heeft gebracht. Het is een dag van zeer vérstrekkende beteekenis voor de ge meente. De heer Breedvelt dankt den voorzitter. Hij hoopt, dat hij een groot deel van de verwezenlijking zal mogen medemaken, Sluiting. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig waren 11 leden, afwezig de heeren v. Os en v. d. Heijden. Afscheid Raadslid. Het bleek niet mogelijk over te gaan tot het onderzoek van de geloofsbrieven van een nieuwbenoemd raadslid, in de vaca ture Lugtenburg, aangezien twee van diens opvolgers bedankten en de 3e, de heer W. G. den Neijel, nog geen beslissing genomen heeft. De voorzitter sprak waar- deerende woorden ten afscheid van den heer Lugtenburg, die voor de laatste maal aanwezig was. Nadat zijn ontslagaanvrage bij de ingekomen stukken was voorgele zen, dankte de heer L. voor deze woor den, waarbij hij tevens den Raad dankte voor de welwillende samenwerking, al bleven teleurstellingen niet uit, en hij sprak zijn beste wenschen voor de toe komst uit. Verschillende raadsbesluiten, waaronder het uitbreidingsplan, waren goedgekeurd. De Waterleiding. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van de Naamlooze Venn. Bodegraafsche Waterleiding, waarbij deze berichtte krachtens art. 21 van de conces sie gebruik te zullen maken van haar recht om de concessie nog 20 jaar voort te zetten. Discussie werd over dit eigen aardige stuk, dat in flagranten strijd is met het genomen raadsbesluit tot over name, niet gehouden. Dit schrijven past wel bij de door de N.V. aangenomen hou ding, maar de Raad trekt zich blijkbaar deze dingen niet aan. Wel moest een op volger benoemd worden voor den procu reur der gemeente in dit geding, prof. Romme, wegens diens benoeming tot Mi nister van Sociale Zaken, die hem noopte deze post neer te leggen. Benoqmd werd de medewerker van den professor, den heer mr. Forstman. „Zwembad Bodegraven". Uit een schrijven van den heer A. Noordhoek bleek en passant dat de stich ting „Zwembad Bodegraven" tot stand gekomen is en dat het benoodigde terrein is aangekocht van den heer B. Spruijt. Dit terrein ligt achter het verlengde van de Oranjestraat en namens den eigenaar van die straat, de heer J. Rijlaarsdam, ver zocht adr. nu deze straat in de toekomst door de gemeente te dóen overnemen. De eigenaar is bereid de bestrating door te trekken tot het terrein van den heer Spruijt en na den bouw van het bad ge heel te verbeteren, waarna de overdracht zou moeten plaats hebben. Het adres was te laat binnengekomen en is in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Een verzoek om het sluitingsuur van de café's te verlengen, dat bovendien onge zegeld was, werd afgewezen. Maandagmiddag geen schoon gezicht. Op verzoek van de gezamenlijke kap pers werd een verordening vastgesteld, waarbij de Maandagmiddag werd aange wezen voor de volledige sluiting van alle kapperszaken. Aangezien de Minister niet voornemens is aan de gemeente ontheffing te verlee nen van de bepalingen der capitulanten- wet voor de functies van gemeentewerk man, slachthuisknecht enz. werd een ver ordening, zooals bij die wet bepaald, voor gesteld en zonder discussie aanvaard. Aan de Kon. Emmaschool te Alphen a. d. Rijn voor buitengewoon onderwijs werd een subsidie van 15.per leerling per jaar toegekend. Bij een voorstel tot wijziging der be grooting voor '37 was ingevoegd een voor stel tot het beschikbaar stellen van 500.voor verbeteringen aan de poli tiepost. De gevel, die water doorlaat, zal opnieuw gevoegd worden en de keuken uitgebouwd. Dit had speciaal de aandacht van den heer Jongeneel, die uitvoerig de wijze van bouwen critiseerde. Uit de dis cussie bleek, dat een éénsteensmuur was gebezigd, die van binnen met asphalt is bespoten. Dat schijnt niet serieus te zijn geschied, zoodat de muur hevig doorlaat. De fabriek erkent de fout en trachtte de fout op andere wijze, doch evenmin af doend te herstellen. Nu blijkt de gebruikte specie slecht te zijn geweest en biedt een deskundige aan, die uit te hakken en op nieuw te voegen, waarbij hij garandeert, dat de muur dicht zal zijn. De heer Jon geneel trok dat in twijfel, doch verzette zich niet. Wel stelde hij voor de post met 300.te verminderen om de vergroo ting van de keuken af te wijzen. Dit voor stel kreeg alleen de steun van zijn frac tiegenoot, de heer v. d. Marei, die be zwaar had tegen de wijze van ter tafel brenging en een afzonderlijk voorstel had ge wenscht. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Mogen ook de Chr. kinderen op tegeltjes loopen? Daarna werd uitvoerig gesproken over een verzoek tot betegeling van het school plein van de Chr. School in de Meije. De heer Jongeneel achtte het plein niet slecht en wilde desnoods de helft betege len. De heer Beijen pleitte voor uitstel tot de begrooting, omdat nu zooveel kleine openbare scholen zijn opgeheven, de bij zondere wel eens aan de beurt mogen ko men en dan deze school met 58 leerlingen een kans heeft. Weth. v. d. Poll bestreed de argumenten van de heer Beijen. Er is geen ongelijkheid, alleen sterft de open bare school uit. Weth. Batelaan toonde met cijfers aan dat er 10 maal zooveel kleine openbare scholen als bijzondere zijn geweest. De heer Jongeneel wijst op I de ruime opvattingen van den Raad te genover alle scholen, doch steunt het voorstel Beijen, om de zaak bij de begroo ting te bezien. B. en W. achtten uitstel onnoodig, omdat deze school toch geen kans van opheffing loopt en alle scholen behalve deze al een betegeld plein heb ben. Het voorstel Beijen wordt verworpen met 65 stemmen. Voor: de Vrijzinnigen en de Chr. Hist., en dat van B. en W. aan genomen. Het pas-aangenomen uitbreidingsplan zal opnieuw op enkele punten, waar het al door den bouw achterhaald is, worden gewijzigd. De opcenten op de gemeente fondsbelasting worden vastgesteld op 60. Nadat de voorz. medegedeeld heeft dat van de doorverbinding der telefoon niets kan komen, omdat onvoldoende toezeg gingen zijn gedaan, wordt de vergadering gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO-BOTSING OP WESTKANAALWEG Een inzittende dame gewond Gisteravond heeft op den Westkanaal- weg, nabij het zwembad, een autobotsing plaats gehad. Op genoemden weg passeer den een luxe auto en daarachter een melk- auto; de bestuurder van den laatsten wa gen wilde de voor hem rijdende luxe auto passeeren. De chauffeur van den eer sten wagen schijnt het signaal niet te heb- bij gehoord, althans een aanrijding volg de. De luxe wagen raakte van de wegberm af en bleef tegen een knotwilg hangen. Be halve de bestuurder bevond zich nog een dame in den wagen, die door glasscherven aan het hoofd en handen werd gewond. De wagen werd door de vrachtauto uit den kant getrokken, terwijl de schade onder ling zal worden geregeld. DE WERKEN ROND HET NIEUWE RAADHUIS Toegangslaan naar het Boschpark Rond het terrein, waarop het nieuwe raadhuis zal verrijzen, wordt een groot werk uitgevoerd. Behalve het rioleerings- werk, dat straks de nieuwe rioleering aan de Hooge Zijde vrijwel zal voltooien, zijn het vooral de verbreeding van de dr. Lo- vinklaan ep de aanleg van den toegangs weg naar het Boschpark, welke de aan dacht trekken. Slechts weinigen zal het bekend zijn, dat deze laatste weg, welke in het ver lengde ligt van de Lemzonlaan, een breed te zal krijgen van niet minder dan 50 m. In plaats van een plantsoen, zooals de Lemzonlaan dat kent, wordt hier in het midden een groote vijver aangelegd, waar van dan aan weerszijden bouwterrein be schikbaar komt. Achter het nieuwe raadhuis zal een plantsoen verrijzen, dat echter binnen het terrein van het raadhuis zal vallen en daarachterom wordt dan de dr. Lovinklaan gelegd. Mede tengevolge van de verbree ding zal bij den bocht, dus daar waar de oude Buitenweg afbuigt langs de Chr. H. B.S. een open terrein ontstaan, dat even eens zal worden beplant. Eenzelfde plant soen wordt op gelijke hoogte aan de an dere zijde van het Raadhuis aangelegd en daarlangs zal de dr. Lovinklaan dan weer naar het oosten afbuigen en aansluiting geven op de Javastraat. Het nieuwe raadhuis, dat ook voor het front een beplanting krijgt, zal dus rond om in plantsoenen komen te liggen met op den achtergrond een vijver in de Boschlaan. Daarmede zal dus tevens het uitgestrekte terrein ten oostén van het Boschpark en aan de Zuidzijde begrensd door de IJsbaan, bouwrijp worden ge maakt. Het ligt in de bedoeling t.z.t. in dit terrein drie straten aan te leggen, waarvan twee parallel loopen met de dr. Lovinklaan en een parallel met de ijsbaan. Het is dus wel een zeer omvangrijk werk, dat hier thans in werkverschaffing wordt uitgevoerd en daar met een en ander een zeer groot bedrag gemoeid is, mag de ge meente zich ongetwijfeld gelukkig prijzen, dat het rijk zoo'n belangrijk aandeel in de arbeidsloonen bijdraagt. Arriveert Zaterdag a.s. Naar wij vernemen, zal Dinsdag a.s. een begin worden gemaakt met het montee- ren van den bovenbouw van de nieuwe brug over het Aarkanaal. Deze bovenbouw, welk vervaardigd is bij Werkspoor te Utrecht, wordt morgen avond verscheept. Per schip zal de brug in gedeelten via Gouda naar hier worden ver voerd, waar men Vrijdagavond of Zater- oehtend denkt aan te komen. Men het monteeren van den bovenbouw, waarbij gebruik wordt gemaakt van een drijvende bok, hoopt men half Augustus gereed te zijn. Tenslotte zal de brug dan nog van een betonnen dek worden voor zien en als ook dit gereed is, zal de oude klapbrug aan den ingang van het kanaal onmiddellijk worden afgebroken. Koe vermist. De landbouwer D. aan Gouwsiuis deed bij de politie aangifte van de vermissing of diefstal van een koe uit zijn weiland. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11