DINSDAG 29 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 1 Juli a.s., des namiddags om 8 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Bespreking in zake het aangaan gemeenschappelijke rege ling omtrent de toelating van kinderen uit deze gemeente tot openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Leiden; 3. Voorstel van B. en W. tot het stellen van een garantie groot 10% van het aan kweekers te verleenen Regeeringscre- diet inzake bedrijfskosten; 4. Nadere vast stelling pensioensgrondslagen; 5. Vaststel ling wijzigingen gemeente-begrooting 1936 en 1937; 6. Voorstel tot verhooging der ra mingen voor het maken van schoeiingwerk en bestrating in het Zuiden van Roelof- arendsveen; 7. Alsvoren voor het maken der brug te Rijpwetering; 8. Vaststelling suppletoir-kohier straatbelasting 1937; 9. Vaststelling suppletoir-kohier hondenbe lasting 1937; 10. Reclame hondenbelasting; 11. Reclame straatbelasting. DE KWAKEL. Successen. Het fanfarecorps T.A.V.E. N.U. behaalde op 't muziekconcours te Lutjebroek in den marschwedstrijd de 2e prijs, en in de eerste afdeeling concert- wedstrijd de 3e prijs met 282 punten. 6t. Elisabethvereeniging. Op de laat- se Zondag der maand Juli zal door deze vereeniging wederom een beroep worden gedaan op de offervaardigheid van de parochianen. Men spare dus reeds voor die komende collecte. HILLEGOM. Personalia. Voor het examen acte l.o. is aan de Kweekschool O.L. Vrouw ter Eem te Amersfoort geslaagd mej. P. de Groot. KATWIJK. Personalia. De agent van politie C. Schaap alhier is met ingang van 1 Juli in gelijke functie benoemd te Noordwijk. V.V.V. De vereeniging voor Vreemde lingenverkeer heeft dezer dagen haar 40- jarig bestaan gevierd met het houden van een feestavond waar ter opluistering op traden het gezelschap van Riemsdijk. Ver der werd de tijd gedood met de kunsten van een goochelaar. Er werden spellen uitge voerd als b.v. het Vlinderspel. Mej. van Daalen vulde de pauzen met pianomuziek. Oud-bestuursleden werden gehuldigd. De burgemeester voerde nog het woord. De ■heer Collette, die den avond met een wel komstwoord geopend had sloot met woor den van dank aan allen, die meegewerkt hadden voor het welslagen van dezen avond. De opbrengst van de in „Casa Cara" ge houden bazar ten bate van V.V.V. bedraagt 710.—. Botsing. De kiffecht van den landbou wer J. v. P. bereed twee achter elkaar ge bonden sleepers en moest om den Vreugde- weg te bereiken de rails passeeren waar juist de electrische tram in aantocht was. De tram was eerder genaderd dan de be stuurder van de sleepers dacht en pakte de tweerde sleeper mee waarvan de voorste helft van de achterste gescheiden werd. De bestuurder der sleepers kwam er goed af. Er was nogal wat materieele schade, ook aan de tram, en de tramdienst was eenigen tijd gestoord. Koelhuis. Het nieuw gebouwde koel huis is reeds voor de helft in gebruik ge nomen. De reederij N. Parlevliet bracht er de eerste haring in. KATWIJK AAN ZEE. Het Vorstelijk Paar in een gekleurd zandtapijt uitgebeeld. In onze gemeente is gisteravond onder groote belangstelling de tentoonstelling ge opend in het locaal aan trameinde Tram straat van het werk van den zandschilder Pierre van Ransbeek, een Vlaming, die hierbij wel een zeer gelukkig motief koos. Deze kunstenaar heeft in gekleurd zand H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernard levensgroot in natuurlijke kleuren uitgebeeld door middel van zand. Hierbij is gebruik gemaakt van natuurzand, dus geen preparaat, in een 20-tal verschillende kleuren door menging onderling ver kregen. Deze Vlaamsche schilder heeft er een week aan gewerkt en het houten lig gende bord verving het doek. Alle strooiarbeid geschiedde met de hand en deze moest dus wel zeer gevoelig zijn om tot de geringste hoeveelheden nauwkeurig af te wegen. Overal moest even dik ge strooid, opeenhoopingen mochten niet voor komen, wat gestrooid is bleef gestrooid en afgewerkt. Daar kon niets aan veranderd worden tenzij geheel opnieuw met deze taak aan te vangen. De zandartist kon dus geen retouche aanbrengen en dit verklaarde de groote haast en de groote nauwkeurigheid waarmede wij deze heer in actie zagen tijdens het gereed maken van dit zandtapijt dat om zijn motief en om zijn meesterlijke afwerking ongetwijfeld groote belangstel ling zal trekken. Het was gisteravond dan ook al zeer druk in het voor deze gelegen heid vriendelijk ingericht locaaltje. Kat wijk heeft hiermede de primeur daar der- - gelijk werk in Nederland nog niet is ver toond, terwijl nog kan vermeld dat 't werk van dezen zandschiilder is onderscheiden door den Koning der Belgen. BEZOEKT „Het Zandtapijt" te Katwijk aan Zee in het lokaal, eind Tramhalte, voor stellende het VORSTELIJK PAAR, in natuurlijke kleu ren en levensgroot. ENTREE: 15 ct., kinderen 5 ct. en werkloozen 10 ct» 4290 LELMUIDEN. Collecte. Op Vrijdag 2 Juni a.s. zal we derom in deze gemeente, thans voor den 121en keer, de jaarlijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het fonds voor oud- militairen (Fonds ter aanmoediging en on dersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden). NOORDWIJKERHOUT. HARMONIE „ST. JEANNE D'ARC". Een pracht succes. Zondag ji. heeft „St. Jeanne d'Arc" deelgenomen aan het muziekconcours van den Bond van R. K. Muziekgezelschappen in Zuid-Holland te Kwintsheul. De vereeniging kwam uit in de afdeeling Uitmuntendheid en wist een groote zege te behalen. Zij kwam onder de eminente leiding van den directeur, den heer G. Dik uit Leiden, met het hoogst aantal punten zegevierend uit den strijd, n.l. 404. Niet alleen kwam de harmonie hiermede in het bezit van een verdienden len prijs doch behaalde voor den tweeden keer de Burgemeester Keijzer- wisselbeker. In 1935 won de vereeniging eveneens dezen beker doch moest hem in 1936 afstaan aan de vereeniging „St. Fran- ciscus", uit Delft. Een woord van oprechte felicitatie moge op deze plaats niet ontbreken. Ongetwijfeld heeft de vereeniging het op de eerste plaats te danken aan den kundigen directeur, den heer Dik, doch last not least aan het on vermoeide repeteeren der leden. Naar we vernemen bestaan er plannen van muziekvrienden hier ter plaatse om den Directeur te huldigen wegens het be haalde succes. Zfj nog vermeld, dat het verplichte num- wat op het concours gespeeld moest worden was: Iphigenie en Aulide, Ouverture van Ch. W. Cluck en het vrije nummer: Le Gheval de Bronze. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. Rie van Denzen slaagde te 's-Hertogenbosch voor de akte Lager-Onderwijs. NOORDWIJK. Subsidie Consultatiebureau voor Zuige lingen. Het onlangs onder auspiciën van het Wit-Gele Kruis opgerichte consultatie bureau voor zuigelingen heeft zich met een verzoekschrift om subsidie tot den Raad gewend. In een daartoe aan den Raad gericht voorstel, erkennen B. en W., dat een der gelijk bureau in onze gemeente in een lang gevoelde behoefte voorziet. Waar boven dien alle moeders, zonder onderscheid v-an godsdienstige gezindheid, van de diensten van dit bureau gebruik kunnen maken, stellen B. en W. den Raad dan ook voor, aan het Wit-Gele Kruis een jaarlijksche subsidie te verleenen van 50 pet. van het exploitatie-tekort, tot een maximum van 350.— per jaar. De Hervormde School krijgt centrale ver warming. Overeenkomstig diens ver zoek stellen B. en W. den Raad voor, aan het bestuur der Hervormde Schoolvereeni- ging te Noordwijk aan Zee de ingevolge de lager-onderwijswet benoodigde medewer king te verleenen voor het aanleggen van centrale verwarming in die school. Deze aanleg zal de gemeente 3500.kosten. Het plantsoen in de Egmonderstraat. De bewoners van de Egmonderstraat zijn niet bijster tevreden over de wijze waarop de gemeente het in hun straat liggende plantsoen onderhoudt. In eën adres aan den Raad spreken zij zelfs van een „verregaan- den staat van verwaarloozing" en vragen den Raad om dit plantsoen beter te onder houden en te beplanten met laag blijvend struikgewas. B. en W. kunnen deze mee ning niet deelen. Zij ontkennen, dat het zich ter plaatse bevindende eenvoudige gras- gazon in een „verregaanden staat van ver waarloozing verkeert". Bovendien is het z.g. plantsoen nimmer als zoodanig aange legd, zeggen B. en W. What is in a name, zegt de Engelschman. Intusschen kunnen onze minder tevre den Egmonderstraatbewoners tevreden zijn met de mededeeling van B. en W., waarbij zij den Raad voorstellen den aanleg van het plantsoen in het voorjaar 1938 te be zien en zoo mogelijk op de begrooting van dat jaar de daarvoor benoodigde gelden uit te trekken. OEGSTGEEST. Subsidie R.K. H.B.S. Door het bestuur van de R.K. H.B.S. te Leiden is verzocht subsidie tot een bedrag van 754.33 over het schooljaar 1934 te willen verleenen, voor 10 1/3 jaarleerling, die gedurende 1934 die H.B.S. hebben bezocht. Blijkens een overgelegd afschrift van de rekening heeft het exploitatietekort over dat jaar bedra gen 12.593,17 of per leerling 73.B. en W. stellen den Raad voor het gevraagde subsidie ten bedrage van 754.33 te ver leenen. Muzikale omgang. Gisteravond hield de Harmonie een muzikale omgang na vooraf aan den directeur, den heer C. de Haan, een serenade te hebben gebracht in verband met het behalen van een eersten prijs op het concours te Kwintsheul. Bij de woning van den burgemeester werd even halt gehouden. De burgemeester sprak directeur en vereeniging toe en bood zijn gelukwenschen aan. In het patronaatsgebouw werden den leden ververschingen aangeboden, waarbij ook de oud-directeur, de heer Jac. Kroon, tegenwoordig was, die eveneens zijn geluk wenschen aanbood. Voor de vereeniging was het een genoeglijke avond. OUDE-WETERING. DE BRUG WILDE NIET DRAAIEN En de pont verdween in de diepte Zaterdagavond geraakte de brug over de Ringvaart zoodanig defect, dat het niet meer mogelijk was de brug te draaien. Het bleek dus noodzakelijk om het pontveer weer in werking te stellen. Tot overmaat van ramp liet de chauffeur van een bestel auto van de Ijsfabriek te Lisse zijn auto, welke hij op het pont gereden had, in de versnelling staan. Daai deze auto niet op de accu kon starten, moest de motor wor den aangedraaid, met het gevolg, dat de wagen onmiddellijk in beweging kwam. De chauffeur en de overige zich op de pont bevindende personen konden zich bijtijds in veiligheid stellen. De auto bleef nog op de klap hangen, doch de pont liep vol water en verdween in de diepte. Dientengevolge was de communicatie voor rij verkeer ge heel gestremd. Door het treffen eener voor- loopige voorziening werd het mogelijk de spoorbrug door middel van touwen over te trekken, zoodat het Zondag weer moge lijk was het rij verkeer daarover te leiden. Ook de pont werd weer boven gehaald. Het verkeer ondervond van een en ander aan merkelijke hinder. RIJNZATERWOUDE. Collecte. Op Vrijdag 2 Juli as. zal we derom in deze gemeente, thans voor den 121en keer de jaarlijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het fonds voor oud- militairen. (Fonds ter aanmoediging en on dersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden). STOMPWIJK. ïn brand geraakt. Op den nieuwen Rijksweg in de Gemeente Stompwijk ge raakte de werkman J. Baks uit Oosterhout in brand. De man was den vorigen dag bezig geweest met het verdelgingsappa raat voor onkruid en had hierbij eenige spatten van het verdelgingsmiddel „Pa- raplant" op zijn kleeren gekregen. Toen de man nu bij het rooken van een pijp enkele vonken op zijn goed kreeg, vloog hij van onderen in brand. Ofschoon spoedige hulp geboden werd, kreeg de man ernstige brandwonden aan do beenen. Door een E. H. B. O.'er werd de le hulp verleend, waar op Dr. Gerstel uit Voorburg, die spoedig ter plaatse was, den man verbond, waarna B. op advies van den dokter per auto naar zijn huis is vervoerd. Aanrijding. Op den nieuwen Rijks weg had gisteravond een aanrijding plaats tusschen een paar wielrijders, zekere K. N. uit-Boskoop en J. P. N. uit Berkel en Ro denrijs; -doordat laatstgenoemde geen voor rang verleende en roekeloos eenige voet gangers passeerde, waardoor hij N. zooda nig aanreed, dat deze van zijn rijwiel werd geslingerd en zeer ernstig aan de linkerarm werd verwond, terwijl ook zijn kleeren da nig gehavend werden en ook zijn rijwiel averij bekwam. Door de politie van Stomp wijk werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. SASSENHEIM. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Door Father Ruth Blom. De Eerw. heer Ruth Blom hoopt Zondag 11 Juli a.s. te Mill-Hill de H. Priesterwij ding te ontvangen en Zondag 18 Juli zijn Eerste Plechtige H. Mis in de Parochiekerk op te dragen. Het ter gelegenheid van de priesterwij ding van den Weleerw. heer A. M. v. No- belen in 1928 gevormde comité zal de hul diging van den Neomyst weder op zich Vacantie-bonnen bouwbedrijf. Door hei feit, dat vele niet als bouwvakarbeider georganiseerden thans bij de werken aan den nieuwen weg werk vinden, is het wel licht dienstig er op te wijzen, dat Zaterdag 26 Juni jJ. de laatste bon voor het con- tracht-jaar 1936'37 is afgegeven. De inwisseling daarvan moet ten spoe digste geschieden en is het raadzaam daar omtrent omgaand inlichtingen te vragen aan de afdeelingspenningmeester der orga nisatie. De vacantie in de bouwvakken zal plaats hebben van Maandag 2 t/m Vrijdag 6 Aug. as. TER-AAR. Wielrennen. Op de gisteren gehouden wielerwedstrijden te Uithoorn, wist onze plaatsgenoot, de heer G. Droogh, alle series te winnen in de sprintwedstrijden van 1 K.M. In de finale werd hij met een halve- wiel lengte geklopt door den heer Spaar garen, Nieuwer-Amstel, en eindigde alzoo op de tweede plaats. Voor werkloozen. De opbrengst van de zakjes, ten bate voor de werkloozen van verschillende R. K. Jeugdbewegingen, be droeg in onze parochie bijna zeventig gul den. Dit resultaat mag niet onbevredigend genoemd worden. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. Gistermorgen werd door de Gemeente aanbesteed het bouwen van 4 autoboxen aan de Molenlaan alhier. Inge leverd werden 21 biljetten en wel als volgt: A. F. Zwanenburg en N. van Bielen te Kat wijk aan Zee voor 3445; C. Aanhanen en A. W. Kruger, Katwijk aan den Rijn, voor 3529; Gebr. de Graaf, Voorschoten, voor 3645; Gebr. Verloop, Katwijk aan Zee, voor 3700; A. J. Langeveld, Leiden, voor 3737; W. J. Oudshoorn, Voorschoten, voor 3790; Fa. Granneman en Leliveld, Stomp wijk, voor 3825; C. v. Osnabrugge en J. Douwes, Voorschoten, voor f 3845; Gebr. Niersman, Voorschoten, voor 3875; P. van Rooyen, Leiden, voor 3880; G W. Duijnis- veld, Voorschoten, voor 3939; Joh. Zui derduin, Voorschoten, voor 4100; A. C. van Schie, Katwijk aan den Rijn, voor 4110; M. de Jong en Zoon, Voorschoten, voor 4141; Gebr. Schotte, Zevenhuizen, voor 4223; N.V. v.h. M. Dop, Voorscholen, voor 4229; P. H. Meyers, Oegstgeest, voor 4350; J. de Kok, Giessendam, voor 4370; G. A. Niersman, Voorschoten, voor 4379; H. H. Bakker, Giessendam, voor f 4449; W. Th. Groeneveld en de Jongh, den Haag, voor 4679. De gunning is aangehouden. St. Josephsgezellen. De bijeenkomst van heden avond wordt verplaatst naar morgenavond, Woensdagavond dus. Onze leden gelieven hiermede rekening te hou den. Laat de bijeenkomsten zoo goed be zocht worden als den laatsten tijd 't geval is, ook al is het heerlijk weer. VOORHOUT. Concert. Ter gelegenheid van den ver jaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal door de R.K. muziekvereen. „St. Caecilia" des avonds een muzikale rondgang gehou den worden door de gemeente. 8.25 uur vertrek van het Parochiehuis. WARMOND. Prachtig succes. Hoewel de R.K. Mu- ziekvereeoiging „St. Mathias" voor de eer ste maal uitkwam in de afdeeling „Supe rieur", wist zij toch op het gehouden con cours te Kwintsheul de eerste prijs te be halen en wel met niet minder dan 375 pun ten, het hoogste aantal dat in deze afdee ling is bereikt, terwijl zij nog 8 punten meer behaalde dan de eenige concurrent. Zeker mag in dit geval er aan herinnerd worden, dat „Matthias" in de Eere-afdeeling achtereenvolgens 5 eerste prijzen behaalde, daarmede in den kortst mogelijken tijd deze afdeeling doorloopend. Wij wenschen de leden en directeur met dit fraaie suc ces van harte geluk. Jol omgeslagen. De zooveelste jol is bij het manoeuvreeren omgeslagen. De in zittenden geraakten allen te water en ln de omgeving dreven hoeden, petten, mantels en wat dies meer zij. Zoo zeilen is niet al tijd even prettig. Wil men zeilen, dan moet men ook kunnen zeilen en dit laatste ont breekt nog al eens een keer. WASSENAAR. K.R.O.-speldje. De alhier gehouden K.R.O. Speldjesdag heeft opgebracht 116.35. ZOETERMEER. K.R.O.-speldjes. De alhier gehouden verkoop van speldjes voor den K.R.O.- Missieuitzendingen heeft opgebracht de somma van 63.40. Zeker een mooi succes, waarvoor op de eerste plaats hartelijk dank gebracht moet worden aan de meisjes, die zich met den verkoop ervan belast hebben. Luchtbescherming. Aan den oproep van den Burgemeester tot bijwoning der vergadering, waarin over de luchtbescher ming een voordracht werd gehouden, is door vele ingezetenen gehoor gegeven. De ver gaderzaal was geheel gevuld met belang stellenden. Buiten het gemeentebestuur met den secretaris waien om. aanwezig de zeereerw. heer Pastoor Leusen, de weleerw. heer Kapelaan Stedt, ds. J. Woldendorp, beide doktoren en eenige gemeenteraads leden. De burgemeester als voorzitter van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming, afdeeling Zoetermeer, opende met een kort woord de vergadering en begroette in het bijzonder den spreker van dezen avond, den H.E.G. Heer L. J. M. Koremans, gep. kolo nel van het K.N.I. Leger. In korte trekken gaf de voorzitter een uiteenzetting van de plaatselijke afdeeling en hare werkkring in tijden van luchtgevaar. Spr. deelde ver der mede, dat tot hoofd van den luchtbe schermingsdienst in deze gemeente was aan gewezen de heer J. L. Moerkercken van der Meulen; plaatsvervanger de heer A. J. M. van Well; tot hoofd van den waarschu- wings- en alarmdienst de heer H. B. Groen- heyde; tot leider van de le reddings-, tevens transportploeg dr. J. W. Palts; tot leider van de 2e reddings-, tevens transportdienst dr. W. E. Steur; tot baas van de le oprui- mingsploeg de heer P. Smits; tot baas van de 2e opruimingsploeg de heer D. Huur man; tot commandant van de luchtwacht de heer A. van Breeschoten; tot commandant van de brandweer de heeren J. van Diemen en J. van Os. Na deze mededeelingen werd den heer Koremans het woord verleend. Op zeer populaire wijze werd door spr. zijn voordracht gehouden, welke met licht beelden werden verduidelijkt. Spr. wees allereerst op de „Luchtverde diging" en daarna op de „Luchtbescher ming", een taak onderscheidenlijk actief en passief en dat ten rechte, eenerzij ds ge bracht onder het ministerie van Defensie en anderzijds onder het ministerie van Binnen- landsche Zaken. Door laatstgenoemd depar tement is een wet uitgevaardigd, waarin den Burgemeester de taak wordt opgelegd voorzieningen te treffen om bij luchtgevaar „klaar" te zijn en de verplichtingen van de bewoners worden omschreven. Vervolgens deed spr. uitkomen, op welke wijze bij dag als bij nacht een luchtaanval plaats heeft; de werking van de verschillen de soorten bommen en hun gewicht en de verschillende soorten gassen. Nadrukkelijk werd gewezen op de „zelfhulp" en de be scherming van elkander. De bescherming van de bevolking tegen de werking van de schadelijke gassen werd in den breede toe gelicht. Het belang van goede gaskelders, loopgraven en goede gasmaskers werd naar voren gebracht, alsmede de bescherming van de schuilplaatsen door gasgordijnen en op welke wijze de gordijnen aan te brengen en te prepareeren. In 't bijzonder wees spr. op de taak, die de vrouw in deze kan ver vullen, om den man te vervangen, bij het ontstaan van secondaire branden, na het werpen van brandbommen. De verwoestende werking van de brisant bommen en de te nemen maatregelen, na dat een plaats besmet was met gas, werd door de lantaarnplaatjes aangetoond. Na deze rede werden door verschillende bezoekers vragen gesteld, meer in het bij zonder de aanschaffing van een gasmasker De vragenstellers werden tot tevredenheid uitvoerig geantwoord. De inleider drukte zijn spijt uit, dat deze avond niet door vrouwelijke bezoekers bezocht was geworden, aangezien het wel van belang was, dat zij ook vertrouwd ge raakten met de door haar eventueel te ver richten werkzaamheden en te nemen maat regelen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter den spr. van dezen avond voor zijn leer rijke voordracht en meende te moeten op merken, dat de afwezigheid van de vrou welijke-bezoekers, in zooverre geen bezwaar was, als elk mannelijk ingezetene der ge meente lid werd der afdeeling. Met het lid maatschap krijgt men de geschriften, be trekking hebbende op luchtgevaar en lucht bescherming, van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming, toegezonden, waarin veel leerrijks te vinden is. Het lidmaatschap der afdeeling bedraagt minimum f 0.50, maxi mum 2.50 per jaar. Staande de vergade ring gaven zich 46 personen als lid der af deeling op. Na een opwekking om allen als propagandist op te treden en onder mede deeling, dat men zich als lid kan opgeven bij den secretaris, den heer H. B. Groen- heijde, Dorpstraat no. 60, alhier, sloot de voorzitter de vergadering. AANVRAGE AUTOBUS-DIENST TE ZOETERMEER. Behandeling voor den Raad van Beroep. De commissie ingevolge art. 7 van het reglement autovervoer personen behandel de in openbare zitting heden o.a. de aan vraag om vergunning voor de uitoefening van een autobusdienst van de N.V. „Cito- 6a" te Zoetermeer voor het traject 's-Gra- venhage (Station S.S.) en Gouda (station over den Bezuidenhoutscheweg en de Laan van Nieuw-Oost-Indië en den nieuwen rijksweg. De heer Kraak Steemann, secretaris van den Bond van AutobusdienstonderneT,ers, bestreed een door de Nederlandsche Spoor wegen ingediend bezwaarschrift tegen deze aanvraag, dat met name gebaseerd zou zijn op een autoverbinding van de ge noemde eindpunten, omdat daardoor de spoorwegen zouden worden gedupeerd. Hier ligt nu (voorzoover het gedeelte Zoe termeerGouda betreft over een jaar) een prachtige weg voor railloos verkeer en daarvan zou aldus dg heer Kraak Stee mann "geen autobusdienst gebruik mo gen maken? Maar dan kan men erop reke nen, dat de autöbusdienstondernemers vrij stelling van motorrijtuigbelasting zullen vragen op grond, dat zij niet profiteeren van die belasting, welke is ingesteld ten behoeve van de wegenverbetering. Men moet hier wel onderscheiden, dat dan al leen het verkeer en niet het vervoer per auto ervan zou genieten. Spreker ondersteunde verder de aan vrage. Mr. Bierman lichtte het standpunt van de spoorwegen toe, dat niet in de eerste plaats is gericht op een verbinding per autobus van twee eindpunten van een nieu wen weg, maar wel tegen het toestaan van een autobusdienst op een traject, dat ge heel parallel loopt aan een spoorlijn. De heer Dolk deelde als vertegenwoor diger van de H.T.M. mede. dat deze reeds op 29 October 1931 een voorloopige aan vraag voor een autobusdienst den Haag Gouda had ingediend bij Ged. Staten ter behandeling tegen het tijdstip waarop de weg gereed zou zijn gekomen; in zooverre, dat t.z.t. een definitieve aanvraag zou vol gen. De beslissing op de aanvraag van Citosa volgt later. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. EEN ZESJARIG MEISJE VERDRONKEN. In een wijk aan de Weipoort. Maandagmiddag was de ongeveer 6-ja- rige Willy van der Poel met haar 8-jarige zusje aan het spelen nabij de woning in de Weipoort. Op een gegeven oogenblik liep het zusje naar huis toe om wat speelgoed te halen en toen zij na slechts enkele oogen- blikken terugkwam miste ze Willy. Ze dacht dat deze een paar huizen verder op was geen spelen bij de kinderen van v. Diemen, doch toen ze Willy daar niet aan trof, is ze geen zoeken met nog andere kin deren. Vrij spoedig ontdekte ze toen, dat haar zusje te water lag en riep: „O, Willy ligt in het water". De juist passeeerende F. van der Krogt hoorde dat en heeft toen di rect het kind uit het water gehaald; het is een z.g. wijk, die uitloopt on de Wei- poortsche Vliet. De levensgeesten van het kind waren echter reeds geweken, zoodat de ter plaatse verschenen geneesheeren, dr. Kortmann van Zoeterowude en dr. dr. Bruijne van Leiderdorp, hier geen hulp meer konden verleenen. Het gezin van den heer v. d. Poel bestaat uit 7 kinderen. De moeder is ongeveer 4 jaren geleden gestor ven. De heer v. d. P., graanhandelaar, was voor zaken op reis.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10