BIOSCOPEN MAANDAG 28 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WASSENAAR HET „TREKKEN" VAN DE ZEE Jongen op het nippertje gered De 15-jarige J. R. alhier die, hoewel de zwemkunst machtig, gisteren door de ster ke trek het strand niet meer kon bereiken, is door de reddingsbrigade uit zee gehaald Bijna bewusteloos is hij overgebracht naar de Roode Kruispost, vanwaar hij, na wat op verhaal te zijn gekomen, per poli tieauto naar de ouderlijke woning is over gebracht, Ongeval bij het zwemmen. Bij den 19- jarigen Th. uit Rotterdam schoot tijdens het zwemmen de rechteram unit de kom. Na dat door dr. Hubbeling in de Roode Kruis post de eerste hulp was verleend, kon hij op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. Uit een boom gevallen. De 13-jarige W. uit Naaldwijk vil in Meyendell uit een boom, tengevolge waarvan het elleboogs gewricht uit de kom schoot en de pols werd verstuikt. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling kon de jongen op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. Hersenschudding gekregen. De 27-ja- rige mej. H. uit Leidschendam viel bij het spelen aan het strand met het hoofd op den grond, tengevolge waarvan zij een hersenschudding bekwam. Zij is per zie kenauto naar haar woonplaats vervoerd. Fiets gestolen. Mevr. W. deed aangif te van diefstal van het rijwiel van haar zoon, dat aan den ingang van het padvin derskamp was geplaatst. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te zal Woensdgamorgen in het openbaar vergaderen. Koningin Wilhelmina Vereeniging. In het „Wapen van Wassenaar" hield bo vengenoemde vereeniging haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer H. Brouwer werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten, waarbij hij tevens de slechte opkomst be treurde van een vereeniging met meer dan 1000 leden. Na een uitvoerig openingswoord waar bij spreker o.a. memoreerde dat het afge- loopen jaar een zeer werkzaam jaar van de vereeniging is geweest, immers 'juist wa ren de feesten ter viering van den verjaar dag van H. M; de Koningin achtpr Óen rug of de blijde mare van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard had wederom het actief werkzaam zijn der vereeniging tot gevolg en eveneens in de feesten van het huwelijk van het Prinse lijk Paar had de K. W. V. een werkzaam aandeel. Spreker betreurt het verder dat het af- geloopen jaar het ledental met ongeveer 100 is achteruitgegaan terwijl het' aantal kinderen dat door de vereeniging wordt onthaald, ieder jaar aanmerkelijk .grooter is en .de 2400 reeds overschrijdt. Hierbij zijn vele kinderen- -wier ouders evenwel geen lid zijn en mocht een en ar.- der niet veranderen, dan zal het bestuur genoodzaakt zijn, hoe zeer haar dit ook zal spijten onderscheid te moeten maken tus- schen die van de leden en van niet-leden. Hierop werden door den secretaris de uitvoerige notulen voorgelezen die onder dankzegging werden vostgesteld. Uit het verder uitgebracht jaarverslag door den secretaris ontleénen wij dat het ledental daalde van 1110 op 1001 doch dat de toestand der vereeniging er financieel niet ongunstiger voorstaat. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat aen in komsten werden geboekt 5814.09 en aan uitgaven 5770.34 zoodat het jaar kon wor den afgesloten met een batig slot van 43.75. Op voorstel van de controlelcommissie werd den penningmeester decharge ver leend. Tot lid van de controle-commissie in de plaats van den heer J. van Biezen (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer A. Vrijenhoek. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. J. van der Mark en W. J. Hoo- geveen. Ten slotte werd. besloten de feesten dit jaar te vieren op 31 Augustus en 1 Septem ber. Het programma werd voorlopig vast- Des middags zullen de kinderspelen plaats vinden waarin getracht zal worden op te nemen een wedstrijd met rolschaat sen. Op 1 September zullen de volkspelen plaats vinden met in den middag een groot bloemencorso. De feesten zullen besluiten met een vuurwerk. Op het feestterrein zul len als van ouds diverse vermakelijkheden aanwezig zijn. Hierop deelde de voorzitter mede dat dé vereeniging nu reeds 33 jaren bestaat en gerust onder een der oudste vereenigingen in deze gemeente gerekend kan worden. Echter bezit de vereeniging nog steeds geen vaandel, wel een fonds daarvoor met daar in een bedrag ad 150. Hij vraagt den leden het bestuur te machtigen tot aanxoop van een vaandel. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel door de vergadering aangenomen. Nadat de voorzitter zeide er van over tuigd te zijn dat dit jaar wederom feest ge vierd zal worden in deze gemeente op de voor Wassenaar traditioneele wijze, zoo- dat geen wanklank de vreugde zal versto ren werd de vergadering gesloten. RECHTZAKEN Op 31 Augustus wordt aangevangen met een reveille op het Dorpsplein, verder de kinderoptocht met tractaties enz. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Zitting van heden. Wederspannigheid. Voor den politierechter prof. mr. van Bemmelen moest hedenmorgen terecht staan A. M., slager te K a t w ij k a. d- R ij n, die toen de agent van politie Jan sen hem mee wilde nemen, aangezien hij nog eenige dagen hechtenis, moest onder gaan, den agent uitgescholden heeft voor lafaard en bovendien den agent in de andere richting trok dan deze wilde in gaan Verdachte ontkende de ten laste ge legde feiten en zeide, dat als hij ook maar één dag gevangenisstraf voor dit feit zou krijgen hij onherroepelijk in hooger be roep zou gaan, wat geen indruk op den politierechter maakte. De officier van justitie, mr. Cohen Ter vaart, achtte het ten laste gelegde niette min bewezen en eischte een gevangenis straf van 8 dagen. De politierechter veroordeelde hem tot een geldboete van 5.subs. 2 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. Afpersing. P. J. H., tuinman te A1 p h e n a. d. R ij n heeft van zekeren de W. te Leiden getracht met „pootige" middelen 10. los te krijgen. Deze „pootige" .middelen bestonden uit erge bedreigingen en eenige stompen en slagen. -De tien gulden had hij los gekregen. De officier, jhr. mr. van Asch van Wijk achtte het feit buitengewoon ernstig. Toch wil hij het met den verdachte nog wel eens probeeren, omdat hij goed bekend staat en een blanco strafregister heeft. Eisch 25.subs. 25 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van 3 jaar, met de bijzondere voorwaarde, dat hij i binnen den tijd van twee maanden de af- I geperste 10.terug moet betalen. De politierechter veroordeelde verdach- te na verdediging van mr. Tj. F. Schaper i uit Leiden tot een voorwaardelijke gevan- genisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar, terugbetaling bin- nen één jaar van een bedrag van 10. i aan de W. en een geldboete van 5. subs. 5 dagen. Rioolrooster weggenomen. J. v. d. M., los werkman te Stomp- w ij k heeft daar ter plaatse een ijzeren rioolrooster weggenomen,dat aan de ge- meente Stompwijk toebehoorde. De officier zeide, dat verdachte een cn- gunstig rapport heeft 'en reeds éénmaal voor diefstal tot een voorwaardelijke straf j veroordeeld was. j Verdachte wil zich echter niet beteren. I Derhalve was de eisch twee maanden ge- I vangenisstraf. Uitspraak drie maanden gevangenisstraf. Diefstal van oud ijzer. G. R., los werkman en D. S., los werk man, beiden woonachtig te A1 p h e n a. d. R ij n, hebben van P. v. d. G. en J. de J. een hoeveelheid oud ijzer weggehaald, o.a. een onderstel van een brik en ijzeren ledi kant en ander voorwerpen. Een getuige verklaarde, dat het ijzer in een sloot lag en wel geruimen tijd (onge veer vier jaar). De verdachten zeiden werkloos te zijn geweest en het oude ijzer uit een sloot ge haald te hebben langs welke sloot een vuil nisbelt ligt. Het ijzer had een waarde van 35 cent opgebracht, aldus een der ver dachten. Bovendien had het oude ijzer eenige da den daar gelegen alvorens het door de ver dachten verder getransporteerd was. De getuige beweerde, dat het hier een geval van haatdragendheid betrof, daar een der verdachten zich niet in de gunst mocht verheugen van dengene voor wien hij het ijzer zou hebben weggehaald. Zoowel eisch en uitspraak waren vrij spraak, aangezien het oude ijzer eerst weg geworpen was geweest in de sloot en dat v/el vier jaar geleden. Knoeierij met steungelden. J. H. P., tuinder te Nootdorp, heeft eenige inkomsten verzwegen, welke zijn broer verdiende. Verdachte zeide het niet geweten te heb ben. De officier meende, dat men dan maar beter op moest letten. Meestal weet een verdachte ter terechtzitting nooit de ver diensten van inwonende huisgenooten. Het geldt hier een bedrag van 11.76 en aangezien verdachte geen blanco strafre gister meer heeft was de eisch 14 dagen ge vangenisstraf. De politierechter wilde het nog eens probeeren met een geldboete en, veroordeelde hem tot een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Mishandeling om 54 cent. F. E. te Leiderdorp.en A. L. Guley te Leiden, moeder en zoon hebben te zamen een zekeren R. woonachtig te Zoe- termeer, mishandeld. Deze K., als getuige geboord, verklaar de, dat hij geld van mevr. F. E. kreeg maar dat, toen hij er om vroeg, getrakteerd werd op eenige vegen met de nagels van de me vrouw en eenige stompen en schoppen van haar zoon. Wel een gezellige ontvangst, temeer daar de vrouw des huizes den getuige een em mer water over het hoofd wilde leeggieten. Vast kwam te staan, dat het ging over een bedrag van 54 cent van een pond boter. De verdachten gooiden het nu over een anderen boeg en zeiden uit noodweer ge handeld te hebben. De officier en de politierechter schorsten de zaak om eenige getuigen te laten komen, daar moeder èn zoon pertinent de, getui genverklaringen in het proces-verbaal be twistten. De politierechter merkte op, dat deze leu genachtige houding geen goed aan de ver dachten zal doen. BURGERLIJKE STAND THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Dr. Socrates (Paul Muni Ann Dvo rak). Voor Moed er's Eer. (Jackie Cooper). Sensatie Dramatisch Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Lido: De misdaad van Dr. Forbes (Gloria Stu art Robert Kent) Sabotage (Silvia Sidney). Speelfilm Detective Dag. S._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxor: Wittebroodsweken (Anny Ondra). Waar blijft onze be schaving. (William Farnum Anita Louise). Amusement Sensatie Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: De Texas Rangers (Fred Mac Murray Jack Oakie Jean Parker). The Music Goes Round'. (Harry Rich- man Rochelle Hudson). Avontuurlij 1 Muzikaal Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. i Goedgekeurd. LEIDEN. Geboren: Theodorus Adrianus Maria z. van W. J. v. Leeuwen en A. C. v. d. Hoeven. Catharina Maria d. v. A. C. v. d. Bergh en M. J. Zuiderduin. Feodora Adriana Victoria Petronella d. v. J. J. Strotmann en P. A. M. V. Rohde. Hen- dricus Pieter Maria z. v. M. H. P. Heruer en A. M. A. v. Egmond. Ondertrouwd: T. J. v. d. Water jm. 24 j. en E. Redegeld jd. 22 j. C. Beijer jm. en M. Ribot wed. I. Boom jm. 21 j. en P. v. d. Blom jd. 18 j. P. Hartevelt jm. 22 j. en A. v. d. Mee jd. 20 j. J. Dool jm. 25 j. en W. Eradus jd. 21 j. A. M. Crama jm. 23 j. en M. Veldhoen jd. 23 j. H. F. Zwart jm. 23 j. en W. P. Beij jd. 21 j. H. F. Feijen jm. 31 j. en A. Arent- sen jd. 26 j. P. J. Ouwerkerk jm. 23 j. n C. P. v. Wensveen jd. 21 j. J. de Vos jm- en J. Kasteel jd. A. Sira jm. en A. Spek jd. C. de Haas jm. 31 j. en J. Spierenburg jd. 24 j. Overleden: C. A. Lagerenberg m. 47 j. LAATSTE BERICHTEN Loting voor de dienstplicht In de Rolzaal op het Binnenhof te 's-Gra- venhage is hedenmiddag de loting gehou den voor de lichting 1939. Getrokken werd No. 2495, onder welk nummer in het Amsterdamsche lichtings- register voorkomt: PIETER JOHANNES HOOGENDONK. De aanwijzing van de dienstplichtigen uit de registers der verschillende gemeen ten of groepen van gemeenten vangt dus bij dezen naam aan, of, wanneer deze naam in die registers niet voorkomt, bij den al- phabetisch onmiddellijk daarop volgenden OUDE MAN DOODGEREDEN. Gisternamiddag reed de heer ter H. Jr. uit Rijsen met zijn auto op den straatweg van Bentheim naar Schüttorf. Plotseling stak de oude man den weg over. Hij werd dooi den auto gegrepen. Het slachtoffer was op slag dood. MET EMMERS KOKEND WATER GESTRUIKELD. Vanmorgen is de 23-jarige mevrouw A. van AlphenVan Pelt, in de gang van haar woning in de Rubensstraat te Rotter dam, met twee emmers heet water gestrui keld en gevallen. Zij kreeg den inhoud van de emmers over het lichaam. Op haar hulpgeroep heb ben buren de politie gewaarschuwd, die de vrouw met ernstige brandwonden over dekt aantrof. Per G. D. is zij het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij in hoogst zorgwekkenden toestand is op genomen. LIJK AANGESPOELD. Hedenochtend is tusschen Kijkduin en Monster het lijk aangespoeld van een onge veer 35-jarigen man, die waarschijnlijk gisteren bij het zwemmen in zee verdron ken is. De man was bijna geheel ontkleed. De overige kleedingstukken werden door de politie op het strand gevonden. Vermoedelijk is het slachtoffer uit Rot terdam afkomstig. BRAND TE BEEK. Twee kinderen op het nippertje gered. In den afgeloopen nacht heeft een hevi ge brand gewoed in het winkelhuis van den heer W. Hoes, te Beek bij Nijmegen. Dc bewoners waren afwezig. De brand werd ontdekt door eenige voorbijrijdende automobilisten. Deze waarschuwden on middellijk de brandweer en de politie. Het huis brandde zoo goed als geheel uit en kieeg groote waterschade. Twee chauffeurs wisten op het laatstj oogmblik nog twee kinderen uit het brandende huis te halen. Verzekering dekt gedeeltelijk de scha de. De oorzaak van den brand is niet be kend. DE BENNEKOM VLOT GEKOMEN. Naar wij vernemen is bij de K. N. S. M. bericht ingekomen, dat het s.s. „Benne- kom", dat Maandag jl. bij Buenaventura op de rotsen is geloopen, vandaag vlot geko men. Duikers zijn afgedaald om de schade vast te stellen. MUZIEKCONCOURS TE KWINTSHEUL. Zondag 27 Juni is het door den Bond vand Katholieke Muziekgezelschappen in Zuid-Holland georganiseerd muziekcon cours te Kwintsheul voortgezet. Door hier onder genoemde vereenigingen werd het volgende resultaat bereikt. 4de afd. „St. Cecilia", de Lier, met 301 punten 1ste prijs. 4de afd. Fanfare „Vios", Den Haag met 315 punten 1ste prijs. 3de afd. Fanfare „Godsdienst en Kunst zin", Berkel, 282 punten 2e prijs. 3de afd. Harmonie „Triumph", Oeg st- geest 332 punten 1ste prijs. 2e afd. Harmonie „St. Laurentius" Voorschoten 280 punten, 2de prijs. 2de afd. Fanfare „St. Radboud", Kethel 349 punten 1ste prijs. Ie afd. Harmonie H.A.P., Den Haag 367 punten 1ste prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare „Excelsior" Noordwijk 377 punten, 1ste prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare „Juliana", S t o m p w ij k 348 punten 1ste prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie „St. Jeanne d'Arc" Noordwij kerhout 404 punten 1ste prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie „St. Ce cilia", Voorhout 321 punten 1ste prijs. Superieure afd. Harmonie „St. Francis- cus", Delft 367 punten 1ste prijs. Superieure afd. Harmonie „St. Mathias", W a r m o n d 375 punten 1ste prijs. Voor den Marschwedstrijd was de uitslag: „St. Cecilia" de Lier 84 p. 2de prijs; „Vios" Den Haag 78 p. 2e prijs: „St. Radboud", Kethel 90 p. 1ste prijs; H.A.P., Den Haag 99 p. 1ste prijs; „Excelsior", N o o r d w ij k 105 p. 1ste prijs; „St. Cecilia", V oorhout 90 p. 1ste prijs; „St. Franciscus", Delft lste prijs 180 p., die het hoogste aantal punten behaalde en wien dus den Maxschbeker werd toegekend. Voor het hoogst aantal punten voor beide dagen in de concert-wedstrijd behaalde „St. Jeanne d'Arc", Noordwijker- h o u t de Burgemeester Keijzer-beker en „Vios" op één na het hoogst aantal punt kwamen in aanmerking „St. Cecilia" L e i d- schendamen „St. Antonius" Rotterdam met 380 punten. Bij loting behaalde „St. Antonius" Rotterdam den Bavo-beker. TELEGRAMMEN SAGUNTO GEBOMBARDEERD. VALENCIA, 28 Juni. (A. N. P.). Van nacht heeft een rechtsch oorlogsschip, naar men meent de „Canarias" een vijftiental granaten afgeschoten op de haven van Sagunto, gelegen op 25 km. ten Noorden van Valentia. De projectielen schijnen evenwel geen slachtoffers te hebben ge- eischt. De kustbatterijen beantwoordden het vuur, waarna het schip enkele minuten later in de richting van de Balearen ver dween. KRUITONTPLOFFING EI'CHT TAL VAN SLACHTOFFERS. RAW A LPINDI (N. W. Br. INDIE), 28 Juni. (A. N. P.). Door een ontploffing van kanonnenkruit in het station van Taxila zijn 13 Indische arbeiders gedood en drie gewond. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28 Juni. Buitenl. Granen. Stemming kalm. Rogge per 100 kg.: 74/75 kg. Bahia Blanca stoomend naar aankomst 11, stoomend 10.90, geladen gestoomd 10.50; Canada no. 2 disponibel 10.85, stoomend f 10.50; 73/74 kg. Hon- gaarsche disponibel 9.50, 71/72 Roemeen- sche disponibel 9.20. Gerst per 2000 kg.: 64/65 kg. La Plata disponibel 1.70, stoomend naar aankomst 169163; Canada No. 3 disponibel 168, half Juli verwacht 162; 61/62 kg. Roe- meensche vervacht 159; Karoon disponi bel 161; Irak stoomend f 149. Haver per 100 Kg.: 57/48 kg. La Plata stoomend 6.60, 55/56 kg. La Plata Clip ped disponibel 7.10, stoomend 6.90. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata aange komen 1254.50, stoomend 125; La Plata Cinquantino disponibel 148, stoomend n. aankomst 143138, Yoego-Slavische dis, ponibel 121; Witte Java aangekomen 121; Gele La Plata (oude oogst) dispo nibel 123. Boekweit per 100 kg.: Manchoerijsche disponibel f 8.65. AMSTERDAM, 28 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 306 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7684, 6474 en 5862 cent per kg. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien f 185250 p^r stuk 93 vette kalveren: 2e kwal. 4856 cent en 3e kwal. 4046 cent per kg. levend ge wicht, 155 nuchtere kalveren 712, 30 schapenu 2836 en 11 lammeren 1932 pei; stuk, 438 varkens, vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 5859 cent, zware 5758 sent vette 5556 cent per kg. slacht gewicht; 3 paarden 140170 per stuk. Aangevoerd 3 wagons. Ov zicht: runderen aanvoer minder dan vorige week, handel zeer stug, onveranderde prijzen, melk koeien ruimere aanvoer, vrij vlugge han del, vette kalveren, matige aanvoer, han del sleepend, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen; schapen korte aanvoer, han del stug, prijzen hooger. Lammeren aan voer en andel onbeteekenend. Varkens ma tige aanvoer, stugge handel met vaste prij zen. Eenige baste vleeschvarkens een cent hooger noteering. ROTTERDAM, 28 Juni. Vee. Totaal aan voer 1875 stuks. 504 vette kalveren, 283 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren, 167 schapen en lammeren, 600 varkens, 313 zuiglammeren. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 68 en 5262 cent, vette ossen 72, 66 en 5262 cent, vette kalveren 85, 70 en 5055 cent, varkens (levend gewicht) 49, 48 en 47 cent, schapen 52, 46 en 36 cent. Prijzen per stuk: schapen 332623, zuiglammeren 181512. Overzicht: vette koeien: aanvoer korter, handel stroef, prij zen lager dan vorige week, prima koe .82, prima os 78 cent; vette kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, dalende prijzen, prima kalf 1.schapen èn lammeren: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets lager," varkens aanvoer gelijk aan vorige week, handel levendig, prijzen goed prijs houdend. Zuiglammeren aanvoer aanmer kelijk grooter, handel redelijk, prijzen la ger. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. BOSKOOP, 26 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 12 20 cent, Wendland 3052 cent, Hadley 15 27 cent, Claudius Pernet 1530 cent, Briarcliff 1016 cent, Butterfly 1016 ct., Steward 1522 cent, Wilh. Kordes 815 cent, Mme Jules Bouch 1522 cent, Rosa- landia 817 cent, Florex 1525 cent, Ju liana 3042 cent, Chas. B. Kilham 12—16 cent, Edith Helen 1522 cent, Aug. Noack 815 cent, Else Poulsen 3051' cent, Glo ria Mundi 2540 cent, Ellen Poulsen 816 cent, Paul Grampel 1521 cent, Mevr. van Straaten van Nes 2445 cent, Ingar Ohlson 2346 cent, Queen Mary 1016 cent, Paul's Scarlet 1018 cent, Vierlanden 2036 cent, Iris 58 cent, Lathyrus 36 cent, Alstroe- mtria 812 cent, Campanula 7 cent, Cle matis Durandi 2540 cent, Clematis Prins Hendrik 0.801.20, Ligustrum 13 cent. NOOTDORP, 26 Juni. Eierenveiling. Ge noteerd werden: kippeneieren f 2.603.35, eendeneieren 2.252.50 per 100 stuks, kippen 4055 cent per stuk, kaas 20 cent per pond. VEUR, 26 Juni. Groentenveiling. Eng. komkomers le soort 3.004.10, 2e soort 2.002.80, 3e soort 1.502.00, wankleu rige 2.202.80, gele komkommers le soort 3.104.40, 2e soort f 2.203.00, 3e soort' 1.802.10, kropsla le soort 1.803.00, 2e soort 0.601.40, stoofsla per Kg. 4—5 cent, peen 6.207.30, bloemkool le soort 10.30—13.50, 2e soort 5.10—8.50, uit schot 2.603.90, tomaten midd. 12.80 13.50, gr. ronden 10.9913.10, 2e soort 12.1013.40, 3e soort 8.008.90, bonken 1011, rijp 12—13, andijvie per 100 1.603.80, andijvie per kg. 47 cent, spi nazie per 4 kg. 3644 cent, postelein f 11.10 12.50, rabarber 34 per 100 bos, snij- boonen 4044, spercieboonen 4449, selderie f 1.101.40, peulen f 24—26, tuin- boonen 7-8, doperwtetn 2125, drui ven 3839, aardbeien 1314 cent per pond. ZEVENHOVEN, 26 Juni. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 2.753.05, eenden eieren 2.05 per 100 stuks, aanvoer 2018 eieren; bananen 20 cent per 5 stuks, si naasappelen 5 cent p stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM? Londen 8.97i/4 Berlijn 72.89 Parijs 8.1 Vj± Brussel 30 72 Zwitserland 41.671/2 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46.25 Oslo 45.05 New York 1.817 '3 Praag G.331/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3