MAANDAG 28 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LECTOR DR. B. WEERENBECK. Benoemd tot buitengewoon hoogleeraar te Nijmegen. Bij besluit van de St. Radboudstichting ij dr. B. Weerenbeck, lector aan de R.K. Universiteit te Nijmegen in de Fransche en Provengaalsche letterkunde tot buitenge woon hoogleeraar benoemd. R.K. BOND VAN WONINGBOUW- VEREENIGINGEN. Zaterdag j.l. werd in „Amicitia" te 's Gravenhage de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den R. K. Bond van Woningbouwvereenigingen in het Bis dom Haarlem, onder presidium van den heer J. J. Valt van Zaandam. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de ongunstige omstandighe den, waaronder de woningbouwvereenigin gen nog steeds moeten werken en aan de weinige medewerking van de zijde van verschillende overheidsinstanties, zich uitende o.a. in de verlaging van de kosten van onderhoud; van de algemeene onkos ten en in de belemmeringen bij den voor genomen bouw van nieuwe arbeiderswonin gen, ook in die plaatsen, waar hieraan groote behoefte bestaat. Door den secretaris, den heer A. J. M. Angenent van Haarlem, werd een exposé gegeven van de pogingen, om te komen tot samenwerking met de Nationale Woning raad, welke samenwerking echter om ver schillende ernstige redenen nog niet tot stand kon komen. De notulen van de vorige algemeene ver gadering werden onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat bij den Bond zijn aan gesloten 24 woningbouwvereenigingen met een totaal van 518 woningen in exploitatie; enkele vereenigingen hebben bouwplan nen in voorbereiding. In de bestuursvacature, ontstaan door het bedanken van den heer Goedhart, van Amsterdam, werd voorzien door de ver kiezing van den heer H. J. Hettinge, even eens van Amsterdam. De functie van pen ningmeester werd toevertrouwd aan den heer K. C. Donzen van Amsterdam. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem werd tot Geestel. Adviseur benoemd de zeereerw. heer dr. Olierook, wegens ver trek van den zeereerw. Rector Bots, bij diens benoeming tot Deken van Gouda. Het jaarverslag memoreerde de door den Bond gevoerde acties voor huurverlaging; bij moeilijkheden der aangesloten organi saties met diverse gemeentebesturen. Zeer vele adviezen werden verstrekt. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden de heer K. C. Donsen van Haarlem en J. Hettinga van Amsterdam bij enkelvoudige candidaatstel- ling werden herkozen. Het finantieel verslag over 1936 gaf aan, dat de ontvangsten, met'inbegrip van het saldo op 1 Januari hebben bedragen ƒ980.92; de uitgaven ƒ363.56, zoodat op 31 Dec. 1936 een saldo aanwezig was van 617.36. Op voorstel van de controle-commissie werd de penningmeester, onder dankzeg ging gedéchargeerd. Het bestuur werd gemachtigd een kas controle-commissie voor 1937 te benoemen. De begrooting voor 1937 sloot in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van ƒ323.—. Vervolgens kwamen de volgende voor stellen in behandeling: De R.K. Woningbouwvereeniging „Het Oosten" van Amsterdam stelde voor: „Be leden van den R.K. Bond van Wo ningbouwvereenigingen dringen er bij het bestuur op aan, met alle kracht ervoor te werken, dat de jaarlijks voor onderhoud te besteden bedragen wederom op de oor spronkelijk vastgestelde worden terug ge bracht". De vereeniging „St. Hippolytus" te Delft stelde voor het bestuur op te dragen pogin gen in het werk te stellen, waardoor de door Minister Slingenberg gedecreteerde verlaging van de algemeene onkosten zal worden ongedaan gemaakt. Uit de over deze voorstellen gevoerde discussies kwam aan de hand van de fei ten duidelijk vast te staan, dat zoowel de verlaging van de onderhoudskosten, als de verlaging van de algemeene onkosten in hooge mate ongemotiveerd moeten worden genoemd niet alleen, maar het nuttige werk van de woningbouwvereenigingen in nog meerdere mate zullen bemoeilijken. Gezien het feit, dat de meeste bouwver- eenigingen reeds met de vroeger vastge stelde bedragen voor onderhoud geen kans hebben gezien het onderhoud naar behoo- ren te doen geschieden, was zeer zeker voor de voorgeschreven vermindering van deze bedragen allerminst aanleiding. Het bestuur, de geuite bezwaren volko men deelende, stelde voor dienaangaande de bemiddeling in te roepen van het R.K. Centraal Instituut voor Volkshuisvesting, welk voorstel door de vergadering unaniem werd aanvaard. Bij de rondvraag kwamen opnieuw klach ten tot uiting over de weinige medewer king van sommige gemeentebesturen inza ke de huisvesting van groote gezinnen en het behoorlijk onderhoud van arbeiderswo ningen, speciaal van die woningen, die ln de oorlogsjaren zijn gebouwd en waarvan de exploitatie de grootste moeilijkheden oplevert. Nadat de vergadering ten slotte ernstig haar teleurstelling had uitgesproken over het feit, dat verschillende R.K. Woning bouwvereenigingen wel bij een neutrale organisatie zijn aangesloten, doch niet bij den RJC. Bond van Woningbouwvereeni gingen, sloot de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering op de gebruikelijke wijze. VERKOOP VAN VROEGE AARDAPPELEN. Met ingang van Dinsdag 29 Juni gelden de volgende, door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale vastgestelde bepalingen voor den verkoop van vroege aardappelen. De sorteering voor de Groep A (Eerste lingen enz.) wordt als volgt: Bonken 45 m.M. en op. Groote 36 tot 50 m.M., Drie lingen 28 tot 38 m.M.; Kriel beneden 28 m.M. De minimumprijs blijft zooals deze vanaf 23 Juni was. De prijzen voor groep B (witvleezige) zijn vanaf 26 Juni als volgt: Groote ƒ3.50, vergoedingsprijs by inkui len 1.75. Groote, afwijkend ƒ3.50, bij inkuilen ƒ1— Drielingen ƒ1.50, Drielingen afw. ƒ1.50, bij doordr. 0.75. Kriel 1.Geen vergoedingsprijs. Wanneer de aardappelen doordraaien be hoeven deze den volgenden dag niet meer overgeveild te worden, maar kunnen direct worden ingekuild of voor wat betreft Drie lingen afgeleverd worden als veevoeder. De veilingen worden er uitdrukkelijk op attent gemaakt, dat de ingekuilde aardap pelen goed verzorgd moeten worden en zoodanig gedekt met stroo, dat ze voor la tere aflevering geschikt blijven. Uitval we gens minder goede verzorging en ziek blijft voor rekening van den teler. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 27 Juni tot en met 3 Juli, behoudens tus- schentijdsche wijziging, wederom vastge steld op 70 cents per K.G. DE P.T.T. LAAT HAAR AUTO'S ROOD SCHILDEREN. Eenigen tijd geleden besloot de P.T.T. over te gaan tot het doen schilderen van al haar wagens in roode kleur, zulks in over eenstemming met het gebruik in andere landen. De K.NA..C. heeft zich in April j.L tot den directeur-generaal der P.T.T. ge wend met het verzoek geen gevolg te ge ven aan dit voornemen, aangezien haar uit ervaring bekend is, dat de felroode kleur van auto's ernstig bezwaar oplevert voor de verkeersveiligheid, ten gevolge van het feit, dat de richtingaanwijzers van derge lijke wagens weinig of niet opvallend zijn. Vooral in een land als Nederland, waar het verkeer zoo zeer is ingesteld op het gebruik van den richtingaanwijzer, is het van zeer groot belang, dat deze instrumenten wer kelijk onder alle omstandigheden duidelijk opvallend zijn; verschillende ongevallen zijn helaas al het gevolg geweest van niet voldoend opvallende teekens. De dienst der P.T.T. hecht echter zeer veel waarde aan de roode kleur der wagens en heeft derhalve de oplossing in een an dere richting trachten te vinden en wel door het aanbrengen van contr'asteerende banden om de roode richtingaanwijzer heen. Men heeft proeven genomen, zoowel met een witten als met een zwarten band. Voorloopig is de keuze gevallen op een witte omranding, welke nu op enkele wa gens is aangebracht en waarvan de werking thans in de practijk zal worden nagegaan, De K.N.A.C. zal door weggebruikers gaarne worden ingelicht over hun ervarin gen met deze richtingaanwijzers. „TeL" FUSIE IN HET LEVENSVERZEKERINGS BEDRIJF. Naar wij vernemen is de overdracht van de geheele portefeuille van de levensver zekeringsmaatschappij van „De Nederland- sche van 1894" N.V. aan „Vesta", Maatschap pij van Levensverzekering N.V., gevestigd te Arnhem, door de Verzekeringskamer goedgekeurd. Door deze fusie is het verzekerd kapitaal van „Vesta" gestegen tot pl.m. 87 mil- lioen gulden en de jaarlijksche premie-ont vangst (termijnpremiën) tot pl.m. ƒ2.750.000.per jaar. DE LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Wy herinneren er aan, dat Maandag 28 Juni as. om 2 uur namiddags, de jaarlijk sche loting voor den dienstplicht zal plaats hebben. De loting is openbaar en wordt ook dit jaar weer gehouden in de z.g. Rol zaal, Binnenhof 8, gelegen achter de „Rid derzaal", (ingang aan de zijde van de Hof straat). Ditmaal wordt geloot voor de lich ting 1939. Onmiddellijk-belanghebbenden zjjn dus, in het algemeen, de mannelijke in woners van Nederland, die in 1919 zijn ge boren. Deze personen zyn bij de eerstvol gende algemeeen inschrijving voor den dienstplicht aan de beurt om zich te laten inschrijven. Zooals bekend, is het doel van de loting, den ingeschrevene aan te wijzen, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt om tot ge woon dienstplichtige te worden bestemd; anders gezegd, die lotingsnummer 1 krijgt. Hoe dit doel op heel eenvoudige wijze be reikt wordt, mag, nu de loting al van 1929 af volgens het tegenwoordige stelsel ge schiedt, bekend heeten, en wordt als regel by den aanvang van de loting door den voorzitter van de lotingscommissie in het kort aan het publiek medegedeeld. De aanwezigen krijgen dan tevens te hoo- ren, wat de commissie vóór de loting heeft verricht. Dit jaar wordt het alphabetisch register van Amsterdam van dé lichting 1936 gebezigd. Minder bekend is het wellicht, wat be doeld wordt met een groep van gemeen ten. Hieromtrent kan worden medegedeeld, dat ten aanzien van de loting in het alge meen tot groejen worden samengevoegd ge meenten, waar het getal ingeschrevenen per lichting in den regel minder dan 200 bedraagt. Elke groep omvat gemeenten, die in dezelfde provincie gelegen zyn. Uit de alphabetische registers van die gemeenten wordt één alphabetisch register voor de ge heele groep samengesteld. De bedoeling van deze samenvoeging van kleine gemeen ten is o.a. om ongelijkheid van lotingskans te voorkomen. De lotingcommissie bestaat, evenals vo rige jaren, uit de heeren mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in den Hoogen Raad, M. Belzer, luitenant-generaal, lid van het Hoog Militair Gerechtshof en Th. San ders, lid van de Algemeene Rekenkamer en oud-directeur der Staatsloterij. Plaatsvervangende leden zijn mr. J. van Heerde, oud-administrateur ter gemeente secretarie van Amsterdam, J. G. Lever- land, luitenant-generaal tit. b.d. en jhr. J. P. A. de Jonge van Zwijnsbergen, direc teur der Staatsloterij. Secretaris is V. H. Laforêt, hoofdcommies bij het Departement van Defensie, ad junct-secretaris C. de Wilde, administratief ambtenaar le klasse bij de Staatsloterij. PLAATSING ONDERWIJZERS IN O VERHELD SBETREKKENGEN De mannelijke Nederlanders, die in het bezit zijn van de acte van bekwaamheid als onderwijzer, bedoeld in artikel 77a der wet van 17 Augustus 1878 (staatsblad no. 127), en die deze acte hebben behaald vóór 1 April 1937, zullen voor zoover zij niet als onderwijzer in vasten dienst zyn ge plaatst of geplaatst geweest en zij den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, doch hun 36e levensjaar nog niet zijn ingegaan, desge- wenscht zooveel doenlijk in voor hen ge schikte betrekkingen in overheidsdienst buiten het onderwijs worden geplaatst. Een regeling dienaangaande, geldende voor de plaatsing in dienst van het ryk, zal dezer dagen in de Nederlandsche staats courant worden bekend gemaakt. De besturen van provinciën en gemeen ten worden uitgenoodigd op overeenkom stige wijze te handelen. Degenen, die van deze regeling gebruik zouden wenschen te maken, kunnen zich uitsluitend wenden tot den directeur van het centraal capitulantenbureau te 's Gra venhage, Raamweg 3. z ST. ADELBERTSVEREENIGING Landdag te Nijmegen Zaterdagmiddag te 4 uur werd de twee de landdag van de. St. Adelbertsvereeni- ging te Nijmegen geopend in het concert gebouw „De vereeniging" onder leiding van prof. dr. A. van Rooy uit Amsterdam, voorzitter van de Sf. Adelbertsvereeni- ging. Deze vergadering droeg een strikt besloten karakter. Naar wij vernemen werd door den secre taris een jaarverslag uitgebracht, waarna een uitvoerige gedachtenwisseling plaats had over het program van actie van de St. Adelbertsvereeniging. De vergadering was zeer druk bezocht door leden uit alle streken van het land. De deelnemers vereenigden zich daarna aan een maaltijd in het concertgebouw. Zondagmorgen om 11 uur werd een H. Mis opgedragen in de kerk van het St. 1 Canisius-college, waaronder pastoor W. Nolet, algemeen adviseur der vereeniging een toespraak hield. i „Msbd." DE HALVE RAAD VAN DREUMEL STAAKT. De kwestie loopt over een boom! De staking onder de gemeenteraadsleden te Groesbeek, die een unicum was in ons land, heeft wel vlug navolging gevonden. Thans zyn eenige gemeenteraadsleden van Dreumel in staking gegaan. Toen Vrijdagmiddag burgemeester Van Erp de door hem uitgeschreven gemeente raadsvergadering wilde houden, waren slechts drie van de zeven raadsleden opge komen. Ook de beide wethouders ontbra ken, zoodat de vergadering wegens onvol talligheid van het aantal leden niet kon doorgaan. Zaterdagmiddag herhaalde zich deze ge schiedenis en het hoofd der gemeente zag zich wederom genoodzaakt, de zitting op te heffen en haar uit te stellen tot Maandag morgen. Het is evenwel zeer de vraag, of de stakende gemeenteraadsleden dan van meening veranderd zullen zijn. Volgens de desbetreffende bepaling in de gemeentewet kan intusschen de vergadering, ook zonder hun aanwezigheid, dan doorgaan. (Zulks is ook inderdaad hedenmorgen geschied. De vergadering is met drie leden gehouden). Naar wij van bevoegde zijde vernemen, moet hier inderdaad van een proteststaking gesproken worden, daar èn de beide wet houders èn de raadsleden zeer ontstemd zijn over het beleid van den burgemeester in zijn functie van hoofd der politie. Dit vindt zijn oorzaak in de onverkwik kelijke affaire, die zich indertijd heeft af gespeeld by het verplanten van een oran jeboom, ter gelegenheid van het huwelijk van het prinselijk paar. Deze boom werd op last van den voorzit ter van het feestcomité, wethouder Moll en- berg, van zijn oorspronkelijke plaats ge haald en verplant naar de tuin van het ge meentehuis. Daarop werd de boom door den gemeenteveldwachter gearresteerd, en in het arrestantenlokaal opgesloten, met als gevolg: twee processen-verbaal tegen wethouder Mollenberg. De veroordeeling geschiedde door den kantonrechter te Arn hem en wel tot de maximum geldboete van 30.—. De raadsleden zyn echter van meening. dat die zaak te zeer is opgeblazen en de burgemeester al deze onverkwikkelijkhe den had kunnen voorkomen, daar de boom met zijn toestemming is verplant en hij wel dagelij k van de heele zaak op de hoogte was. Men wacht thans te Dreumel af, waartoe de geste der raadsleden zal leiden. „Volk". STOMP WIJK. De gemeentesecretaris jubileert. De heer H. J. van Delft, die op Donder dag a.s. zijn zilveren jubileum viert als secretaris der gemeente Stompwyk. ANGSTIG AVONTUUR TE VALENCIA. Engelsch schip, dat beschadigd werd bij een bombardement, ter reparatie in Schiedam aangekomen. Gisteren is by de werf Wilton-Feyen- oord te Schiedam aangekomen het Engel- sche stoomschip Pickham, komende van Valencia. Het schip, dat in ballast naar Ne derland is gekomen, is in een droogdok op genomen, om een vry ernstige schade te herstellen, die is aangericht tijdens een lucht-bombardement op Valencia. Een der machinisten van het schip ver telde ons, dat de Pickham zonder eenigen last te hebben ondervonden m.et een la ding levensmiddelen te Valencia was bin- nengeloopen. Toen men een paar dagen in de Spaansche havenstad lag, beleefde men op een vroegen morgen een zeer angstig avontuur. Plotseling verschenen er een vijf tal vliegtuigen boven de haven, die na een korte rondvlucht op vrij groote hoogte in een pijlsnel naar omlaag kwamen zetten. Van zeer gering hoogte wierpen deze vlieg tuigen bommen. Toen men zich aan boord van de Pickham had gerealiseerd wat er gaande was, bleek, dat de vliegtuigen het vooral voorzien hadden op een Spaansch stoomschip, dat op slechts 30 Meter van de Pickham lag. De vliegtuigen ondernomen een waren aanval op dit schip, waarbij het door vier bommen getroffen werd. Behalve deze vol treffers waren er ook eenige bommen die op den wal terecht kwamen en eenige die ln het water neerkwamen, waarvan som mige zeer dicht bij het Engelsche schip. Een der bommen kwam zelfs op niet meer dan drie meter afstand van de Pickham in het water terecht. De explosies aan boord van het Spaan sche schip hadden tengevolge, dat dit totaal vernield werd. Tengevolge van den lucht druk van de explosies kreeg het Engel sche schip het zwaar te verduren. Boven dien kwamen er stukken -ijzer op de dek ken terecht en veroorzaakten daar schade. De kapitein van de Pickham, die op de brug stond, werd door den luchtdruk „ge vloerd", waarby hij evenwel geen letsel opliep. Toen de bestuurders van de vliegtuigen bemerkt hadden, dat zy het Spaansche schip grondig vernield hadden, waarbij ook van de lading zoo goed als niets onbescha digd was gebleven, verdwenen zy weer. Een op de Pickham ingesteld onderzoek wees uit, dat men het angstige avontuur nog betrekkelijk goed had doorstaan. Er waren geen gewonden gevallen en de scha de was van dien aard, dat men deze in een rustige haven kon doen herstellen. De opvarenden van het Engelsche schip vernamen, dat de Spaansche boot, die het doelwit van den aanval was geweest, de Kardin was. Het schip was met een lading wapens in Valencia binnengekomen. Later vernam men, dat het bij de autoriteiten de aandacht had getrokken, dat de aanvallen de vliegtuigen zoo precies hadden geweten, dat de Kardin met wapens was geladen. Een gedeelte van de bemnanning was aan boord, toen de aanval plaats had. Deze ze ven man vonden den dood. By de leden van de equipage, die niet aan boord waren geweest, bevond zich de marconist. Deze man werd gearresteerd, omdat men tegen hem verdenking koester de, dat hij in dienst stond van de tegen partij en deze had ingelicht. De marconist, zoo vernamen de opvarenden van het En gelsche schip nog, werd na een kort pro ces ter dood veroordeeld en gefusilleerd. Na dezen aanval van uit de lucht, heb ben de opvarenden nog tweemaal een bom bardement op Valencia meegemaakt, maar deze betroffen de stad en niet de havens. Overigens vertelde ons de machinist, dat er regelmatig veel schepen de haven van Valencia in- en uitvaren. Het is in deze stad zeer bedrijvig, maar aangenaam ver toeven is het er voor een zeeman aller minst. Naast het gevaar van luchtbombar dementen, moet men ook nog uiterst voor zichtig zijn met hetgeen men zegt, want de bevolking zoowel als de autoriteiten zijn zeer gauw geneigd iemand van sympathie met Franco te verdenken, hetgeen tot ge vaarlijke siatuties kan leiden. Na te Schiedam te zyn repareerd zal het Engelsche stoomschip te Rotterdam weer levesnsmiddelen laden, die voor Span je bestemd zyn. „N. R. Crt." Naar wy vernemen is thans bekend het spoorwegtarief, geldende voor de bezoe kers der Jamboree, die in grooten getale verwacht worden. De N. S. zullen van 31 Juli t.m. 9 Augustus a.s. op alle stations verkrijgbaar stellen eendaagsche retour- kaarten, berekend tegen het gezelschaps tarief voor 20 personen, waarvan dan in dividueel gebruik gemaakt kan worden, verhoogd met een bewijs van toegang tot het kampement, tegen den geredeuceerden pry's van 40 cent voor volwassenen en 20 cent voor jongelieden t.m. 16 jaar, terwijl voor deze laatsten het spoorwegtarief nog met 20 pet. wordt verminderd. Om enkele voorbeelden te stellen: Een éénd. retour UtrechtVogelenzang kost (met inbegrip van toegangsprys ƒ1.76 voor jongelieden t.m. 16 jaar 1.29. Amsterdam CsVoge lenzang resp. 1.08 en 0.75 Den Haag Vogelenzang ƒ1.30 en ƒ0.92. Rotterdam Dp.Vogelenzang ƒ1.58 en ƒ1.15 en Lei denVogelenzang ƒ0.93 en 0.63. Alles derde kl. Overigens kan men de pry zen gemakkelijk zelf berekenen, als men weet, dat het 20 pers. tarief kost t.m. 50 K.M., 214 cent per K.M. en daarboven 2 cent per KM., terwijl men de afstanden in de groo te reisgids kan vinden. VIER CONVERSIELEENTNGEN. De gemeente Rotterdam kondigt de uit gifte aan van ƒ26.620.000 3 pet. obliga- tiën tegen een koers van inschryving van 99 pet., aflosbaar in 50 jaar, ter aflossing van 4 en 4^ pct.-leeningen uit de jaren 1927—1930. De provincie Gelderland geeft een lee ning van 6.269.000 uit, tegen 3 pet. ren te, een koers van uitgifte van 100 pet., looptijd 29 jaar. De gemeente Hengelo (O.) geeft een 3% pet. leening uit, groot ƒ1.200.000, met een koers van uitgifte van 99% pet., aflosbaar in 24 jaar. By de op 24 dezer gehouden inschrijving op de 3% procent conversieleening 's Gra venhage groot ƒ17.500.000 is door houders der aflosbaar gestelde 4 procent obliga- tiën zoodanig van hun recht van voorkeur gebruik gemaakt, dat op deze inschrijvin gen een belangrijke reductie heeft moeten plaats hebben. Op de vrye inschrijvingen kon derhalve niets worden toegewezen. P. SLOT. t Burgemeester van Broek op Langendijk. In den ouderdom van 63 jaar is te Ber gen, waar hij voor herstel van gezondheid logeerde, overleden de burgemeester van Broek op Langendijk, de heer P. Slot Azn. Sedert 1921 was de heer slot burgemeester van Broek op Langendyk. Hy volgde in dit jaar zyn vader op. De heer Slot was voorzitter van de groep- veilingen in Nederland. Vooral op tuin bouwgebied heeft de heer Slot zich ver dienstelijk gemaakt De overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. L. W. R. WENCKEBACH t Te Santpoort is op 77-jarigen leefty'd overleden de landschapschilder en illustra tor L. W. R. Wenckebach. R. C. VERWUCK t Op 78-jarigen leeftyd is Zondagavond te Amsterdam overleden de heer R. C. Ver- wyck, oud-directeur hoofd-redacteur van het dagblad „De Standaard". De overledene nam in anti-revolutionai re kringen een belangrijke plaats in. Naast zyn functie van directeur-hoofdredacteur van het hoofdorgaan der anti-revolutionai re party nam hij ook de functie van secre taris van het centraal comité van anti-re volutionaire kiesvereenigingen waar. De laatste jaren was hy eere-secretaris van dit comité. EERSTE KAMER. Naar de „N.R.Crt." verneemt, zal de heer T. Nauta (A.R.),burgemeester van de gemeente Dantummadeel, die bij de jongste verkie zing voor de Eerste Kamer tot lid van dit college benoemd is, deze benoeming niet aannemen. Zijn opvolger is op de A.R.-lyst is prof. mra P. Gerbrandy, te Amsterdam. AANBESTEDING WEG GOUDA— BOSKOOP. Vanwege Gedeputeerde Staten werd he den aanbesteed het onderhoud van den weg van Gouda naar Moordrecht en den weg langs de Oostzijde van de Gouwe van Gouda naar Boskoop, beide wegen met langs liggende rijwielpaden. Laagste inschryfster was de N.V. Van Dongen en Van Hoven te Dordrecht, voor 19.560.—. KERKNIEUWS H. Priesterwijding. Op 29 Juni zal de eerw. heer J. Simons, van de parochie Hansweert, door Z. H. Exc. mgr. A. Gaudon de H. Priesterwyding ontvangen, in de kathedrale kerk van Evreux (Frankryk). De eerw. heer J. Simons is de eerste parochiaan uit Hansweert, die de H. Pries terwijding ontvangt. „Msbd."

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10