DONDERDAG 24 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 I DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord Oostelijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, weinig of geen regen) weinig verande ring in temperatuur. Hoogste barometerst.: 765.4 te Blacksod. Laagste barometerst.: 750.8 te Isafjord. Het hoogedrukgebied in het Westen op den Oceaan trok zich uit het Noorden te rug, op IJsland daalde de luchtdruk aan zienlijk. Het hoogedrukgebied in het Oos ten nam aanmerkelijk in beteekenis af. De depressie, welke gisteren over Zuid-Frank rijk lag, trok Noord-Oostwaarts en is thans door een voor van lage luchtdruk verbon den met de depressies in het Noorden, wel ke voor beoosten ons land langs loopt, zoo dat bij ons de wind naar het Noorden liep, hetgeen in onze omgeving eenige afkoe ling veroorzaakte. In Scandinavië waait het matig tot krachtig uit richtingen tus- schen Zuid en West, de lucht is gedeelte lijk bewolkt alleen langs de Noorsche kust plaatselijk betrokken met regen. Op de Britsche Eilanden, onze omgeving en West- Frankrijk is de wind zwak tot matig uit Noord-West tot Noord-Oost. De lucht is hier meest half tot zwaar bewolkt, op het Westen van de Britsche Eilanden echter helder tot licht bewolkt. In het Oostelijk deel van het waarnemingsgebied waaien nog Zuidelijke winden met helder tot licht bewolkte lucht. In het tusschengelegen ge bied waaien zwakke veranderlijke winden met half tot zwaar bewolkte lucht en in België en Zuid-West-Duitschland lichte re gen. De temperatuur is op IJsland, in het Oosten van het waarnemingsgebied en in Noord-Scandinavië aanzienlijk boven nor maal, op de Britsche Eilanden, in onze om geving, Frankrijk en Zuid-Scandinavië is zij echter onder normaal. Voor onze om ving moet gerekend worden dat de Noor delijke winden voorloopig nog aan zullen houden, zoodat het weer vrij koel zal blij ven. De windkracht zal vermoedelijk wei nig veranderen, terwijl' voorts verwacht wordt, dat de lucht meest zwaar bewolkt zal zijn en de regen tot geringe hoeveel heden beperkt zal blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 16 gr. C. LÏCHT OP VOOR FIETSERS eJL: Van Donderdagnamiddag 9.56 uur tot Vrijdagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 25 Juni voorm. 4.37 uur en nam. 5.03 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 18 gr. C. EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM. DE WOENSDAGMIDDAG. Het plechtig Lof van den eersten mid dag werd opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. Paolo Giobbe. Evenals des morgens werd Z. H. Excel lentie wederom vanuit de pastorie achter in de kerk door de geestelijkheid naar het altaar geleid en zegenend gelijk Christus tijdens Zijn aardsch leven deed, schreed de innemende kerkvorst tusschen de rijen zieken door. Assistentie werd verleend door den weleerw. pater E. Tesser o.f.m. en father Buys, terwijl als troondiakens fungeerden de weleerw. pater Friedrichs, rector te Voorschoten en den zeereerw. heer pas toor Th. M. Beukers. De uitstelling van het Allerheiligste volgde en devoot klonken daarop de Lof gezangen, door de leden van het zangkoor onder leiding van kapelaan B. Dorbeck ten gehoore gebracht. De weleerw. heer rector L. Beune hield de predikatie, zulks naar aanleiding van de woorden uit het Evangelie van St. Joannes: „Wanneer ik van de aarde ver heven zal zijn, zal ik alles tot- mij trek ken". Rector Beune richtte zich allereerst tot Mgr. Giobbe, om hem dank te zeggen voor de welwillendheid dezen eersten dag van het Euch. Ziekentriduum door zijn hooge tegenwoordigheid luister te willen bijzet ten en gaf hem namens de zieken de ver zekering, dat zij allen hun gebeden en lijden willen opdragen tot intentie van Z. H. den Paus in verband met de droeve zorgen der Katholieke Kerk in zoovele landen. Hierna deed rector Beune mededeeling van de pauselijke onderscheiding aan het Comité voor het Ziekentriduum in den persoon van den voorzitter. De gewijde redenaar wilde hierna bij allen de juiste gevoelens opwekken over de beteekenis van dit ziekentriduum en wees daarbij op het gelukkige "feit, dat Mgr. Huibers voor het Leidsche Zieken triduum als heel bijzondere patrones heeft aangewezen de H. Liduina van Schiedam, de heilige zieke. Zijn tekstwoorden herhalend, zeide spr., dat er onder de Nederlandsche heiligen geen voorbeeld te noemen was, dat zoo getrouw en zoo consequent zich heeft la ten trekken door Christus aan zjjn kruis als Sinte Liduina. God stelt alleen prijs op vrijwillig dienstbetoon en dat heeft Sinte Liduina zoo overduidelijk gedaan. Zij wilde geen aardschen bruidegom toebehooren, omdat zij zich alreeds gegeven had* aan haar he- melschen bruidegom. „Als ze mij dwingen een aardschen bruidegom te nemen", aldus had de H. Liduina gezegd, „dan zal ik God bidden, dat Hij mijn bevalligheid mij ontneemt". Die wensch is vervuld en zoo werd Chris tus haar bruidegom op aarde. De gewijde redenaar beschrijft dan weer in treffende woorden het ongeluk aan de H. Liduina overkomen en hoe zij gedurende 38 jaar van smartelijk lijden op het ziekbed heeft doorgebracht met een geduld en lijdzaamheid, welke geen voorbeeld kenden. Spr. wekte daarna de zieken op tot be reidwilligheid in*het dragen van het lij den, dat God hen overzendt, om aldus mede te werken aan het verlossingswerk. Dan zullen zij allen ook deelen in de heerlijkheid van Christus in de gelukza lige eeuwigheid. Na de predikatie had de plechtige pro cessie plaats, waarbij het Allerheiligste gedragen werd door Z. H. Exc. Mgr. Giobbe. Vervolgens ontving iedere zieke den zegen met het Allerheiligste, waarbij de gebruikelijke aanroepingen werden ge daan en gezangen werden gezongen. Zoo eindigde de eerste der drie heer lijke ziekendagen en dankbaar keerden allen huiswaarts. DE TWEEDE DAG. 't Was vandaag uitstekend weer voor het Ziekentriduum. De temperatuur was frisch en dit kwam het verblijf in de kerk ten goede. Alle deelnemers waren weer op tijd present en te half tien begon de tweede dag weer met de zegening der zie ken door den hoogeerw. heer deken A. Homulle. De H. Mis werd opgedragen door den zeereerw. heer C. Hesp, pastoor te Kat wijk aan den Rijn, met assistentie van de weleerw. heeren R. Reynen en W. Hessing als diaken en sub-diaken. De H. Mis werd o.m. bijgewoond door den zeereerw. heer J. Houtman, rustend pastoor uit Engeland, oud-aalmoezenier bij het Engelsche leger. De Misgezangen werden onder leiding van kap. B. Dorbeck weder uitstekend door het zangkoor vertolkt. Gezongen werd de tweestemmige Mis van Perosi. De toespraak onder de H. Mis werd ge houden door den weleerw. pater Paternus Geise o.f.m., die naar aanleiding van het feest van de geboorte van St. Jan de Doo- per, dat heden door de Kerk gevierd wordt, schetste wie deze heilige was en wat hij deed. Hij stelde dezen heilige den zieken ten voorbeeld, omdat hij vóór alles deed wat de wil van God van hem vroeg. Mèt de Kerk bad de gewijde redenaar tot God, dat de zieken rijkelijk mogen bezit ten de geestelijke vreugde. Onder de H. Mis werd de H. Communie uitgereikt door father J. Buys en door pater P. Geise. EEN FEESTVERGADERING VAN HET ZIEKENTRIDUUM. Alle medewerksters en medewerkers van het Leidsche Ziekentriduum, waaronder ook verschillenden uit de omgeving, waren ter gelegenheid van het tweede lustrum gisteravond bijeen in „In den Vergulden Turk" waar in een gezellige bijeenkomst een filmpje van het Ziekentriduum werd vertoond door San Giorgi, die deze film zelf had vervaardigd. Ook de Hoogeerw. Deken A. Homulle en de kapelaans W. Hessing en B. Dorbeck woonden dezen avond bij. De voorzitter, de heer H. Simonis, sprak allereerst een openingswoord, waarin hij zeide, vooral verheugd te zijn over de eer, welke door de onderscheiding aan den voorzitter van het Leidsche Ziekentriduum bewezen was. Dat het werk van het Comité hierdoor door de hoogste autoriteiten was gewaardeerd, verheugde spr. het meest. Hij memoreerde voorts het vele werk door den heer W. Bergers gedaan, die nu voor de eerste maal wegens ziekte niet aan de werkzaamheden kon deelnemen en wensch- te hem spoedige en algeheele beterschap. Hierna sprak de hoogeerw. Deken een hartelijk woord van gelukwensch tot den voorzitter, dien hij prees om zijn stuw kracht en optimisme. Spr. is blij, dat in den voorzitter ook het comité is gehuldigd en sprak tenslotte de hoop uit, dat het Zieken- triduum-comité nog lang zijn voorzitter zal behouden tot geluk van de zieken, tot vreugde van ons allen en tot heil van hem zelf. Hierna gaf de secretaris, de heer van Ovost, een keurig overzicht van de voor bije tien jaren, waarin hij de groei van het werk en de prettige samenwerking belicht te om met gelukwenschen van het comité aan den voorzitter te besluiten. Vervolgens werd de film van het Zieken triduum vertoond, wat door de herkenning van vele bekenden aller belangstelling had. Alle onderdeelen van het triduum werden hierin vertoond, alsmede de aanwezigheid van Z. H. Exc. Mgr. Huibers bij het negen de triduum. Hierna werden nog eenige reisfilms ver toond, welke de heer San Giorgi zelf op zijn Italiaansche reizen had opgenomen. Daarna betrok kapelaan Hessing Mevr. Simonis in de hulde aan haar man gebracht en wenschte ook haar geluk, terwijl Mej. T. Elshof namens alle medewerkende dames den voorzitter geluk wenschte. De heer Simonis bracht tenslotte dank voor alle gelukwenschen, aan den heer San Giorgi voor het vertoonen der films en sprak de hoop uit, dat allen nog lang dit mooie werk voor de zieken zouden kunnen doen. Hierna bleven de aanwezigen nog eeni- gen tijd in aangenaam gesprek bijeen. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VEREENINGING „ONZE VLOOT". Algemeene Jaarlijksche Vergadering. Gistermiddag is in de voormalige kweek school voor Zeevaart aan het Noordeinde de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" onder voorzit terschap van den heer N. v. Zalinge. Deze heette in zijn openingswoord de aanwezi gen hartelijk welkom, in 't bizonder den eere-voorzitter den heer van Bemmelen en den burgemeester van Rotterdam, den heer Drooglever Fortuyn. Het hoofbestuur heeft deze vergadering in Leiden uitgeschreven, omdat in deze stad een goede propaganda voor „Onze Vloot" is gemaakt, hetgeen niet overal het geval is. De vereeniging telt nog te weinig leden in vergelijking met het aantal onderdanen, voor wie de vloot een nieuw symbool is van eenheid en kracht. Wij zijn nog wel een zeevarende natie, maar de marine heeft niet de groote liefde van het volk, zooals in En geland. Wellicht is die liefde sluimerend, het is de taak van „Onze Vloot" haar tot nieuw leven te brengen. Uitvoerig behan delde spr. vervolgens de propaganda voor de vereeniging. Z.i. zijn stroom en tij thans mee om den marine op peil te brengen. Men is gaan inzien, dat een krachtige defensie politiek noodig is om onze zelfstandigheid te behouden en onze overzeesche gewesten te beschermen. Onder hartelijke instemming werd beslo- een telegram met de verzekering van trouw en aanhankelijk te verzenden aan H. M. de Koningin. De secretaris, Jhr. C. A. L. v. d. Wijck bracht daarna zijn jaarverslag uit, waarin allereerst blijdschap werd uitgesproken over het huwelijk van H. K. H. Prinses Ju liana. Daarna werden herdacht degenen die in het afgeloopen jaar de vereeniging door den dood ontvallen zijn. Wat betreft het werk der vereeniging deelde spr. mede, dat in het najaar besloten werd om met ingang van 1 Januari 1937 het orgaan te vergroo- ten, op beter papier te drukken en van een nieuwen omslag te voorzien. Ter vervanging van den heer R. H. Wij- mans werd met ingang van 1 Sept. 1936 de heer M. A. Cageling benoemd tot redacteur. Het ledental is in 1936 vermeerderd met 1199, zoodat het aantal leden op 31 Decem ber 1936: 5988 bedroeg. Hoewel ook ver schillende afdeelingen hier te lande haar ledental zagen vermeerderen is dezen stij ging voornamelijk te danken aan de acti viteit van de Indische afdeelingsbesturen. In het verslag werd tenslotte het vertrou wen uitgesproken, dat de volgende regee ring zal doen wat in haar vermogen is, om den achterstand bij den aanbouw van het materieel der Marine met den meesten spoed in te halen. De rekening en verantwoording over 1936 werd, na toelichting door den secretaris, goedgekeurd. De rekening sloot met een totaal bedrag van 9996.Er was een kas saldo van 1036. De leden van het hoofdbestuur, de heeren L. C. M. van Eendenburg, Dr. J. C. Erin- gaard, E. Baron van Heerdt tot Evenberg, J C. E. baron van Lynden, G. J. W. Put man Cramer en R. Zuyderhof werden bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het overlij den van den heer J. C. Mollema werd ge kozen de heer C. S. v. 't Hoof. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. M. de Booy. Als lid van den Algemeenen Raad werd in de vacature ontstaan door het overlijden van Mevr. A. L. Beelsvan Eeghen geko zen Prof F. A. Vening. Als plaats waar de volgende algemeene vergadering zal worden gehouden werd IJmuiden aangewezen. Bij de rondvraag maakte een afgevaar digde van de afdeeling te Amsterdam be zwaar tegen de wijze waarop in het orgaan de Vereeniging de Spaansche kwestie ter sprake is gebracht en welke strijdt met de juridische opvatting van buitenlandsche zaken. De voorzitter meende, dat geen voorkeur voor de een of andere partij is geuit. Vanaf de bestuurstafel werd groote vreugde geuit over het feit, dat volgens de jongste berichten, oud-minister J. J. C. v. Dijk in het nieuwe ministerie met de zaken van Defensie zal worden belast. Voorts werden tal van zaken de propa ganda betreffende besproken. Na afloop der algemeene vergadering be gaf men zich naar de Lakenhal, waar een ontvangst door het gemeentebestuur plaats vond. De gasten werden door den burge meester toegesproken. Daarna vertrok men naar Noordwijk, waar in Huis ter Duin gemeenschappelijk de maaltijd werd gebruikt. GEM. H.B.S. 5 J. C. Eindexamen Afd. A. Geslaagd zyn: L. Th. M. Boelaars, Voorburg; E. Can- crinus, Leiden; C. J. van Delft, Veur; mej. Rita van Deventer, Zoeterwoude; W. Dik kers, Voorburg; S. Glastra, Voorschoten, G. Henkes, Voorburg, mej. Gusta N. Jongkamp, Oegstgeest; m^j. Jet Kukler, Leiden; T. A. de Leeuw, Voorburg; mej. Corrie Root, Lei den; L. D. v. d. Vijver, Leiden; mej. Dora Zierfuss, Leiden. Afgewezen 3. Geslaagd voor le examen E.H.B.O., afge nomen door Dr. J. J. E. Renaud, de dames C. N. Ramakers, J. N. Zijdell, J. W. de Rave, A. C. Janson, H. A. Aldershof, A. A. de Gelder, S. H. Kuivenhoven, D. W. v. d. Bleij-Dulleman, A. H. J. Kellemans-Dame- rau, N. Blazer, J. v. d. Baan, C. H. Felteipa, de heeren C. Boot, J. N. v. d. Flier, H. C. Kroes, R. Horst, R. v. <L Zee, J. C. F. v. Ooyen, H. J. Broeksema, P. A. de Haan, A. J. de Hoeven, J. J. v. Leeuwen. Een can- didaat werd afgewezen. Voor het machisten-examen voorloopig diploma is te Den Haag geslaagd de heer H. Dreef, alhier. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIKTEN v v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SO MER WIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. Versierde optocht op 29 Juni. Men deelt ons mede, dat bij de gisteren gehouden inschrijving voor den Optocht zich nog een groot aantal deelnemers(sters) aanmeldden, alsmede vele groepen. Het aantal van de kinderen bedraagt on geveer 250, en van de deelnemers in groe pen ongeveer 150. Wie Woensdag te laat kwam, kan zich alsnog opgeven bij de secretaresse, Crone- steynkade 4. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor so ciale zaken stonden gisteren de navol gende personen als werkloos ingeschre- Bouwyakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 18, betonvlechters 12, betonwer kers 59, fundeeringwerkers 1, glazenma kers 2, glazenwasschers 9, granietwerkers 12, grondwerkers 89, heiers 1, metselaars 89, opperlieden 99, schilders 71, sloopers 2, straatmakers 8, steenhouwers 1, hulp- straatmakers 15, stucadoors, witters 52, timmerlieden 191, uitvoerders 6, voegers 12, ongesch. bouwarb. 7. Totaal 759. Fabrieksarbeiders: blêekers 18, lompen sorteerders 10, vellenblooters 7, steenfabr. arb. 104. zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr.- arb. 55. Totaal 199. Kantoorpersoneel: kantoorpers. 86, rei zigers, colp. 50, winkelbedienden 31, eta leurs 4, incasseerders 15, musici 4, onder wijzers 9, overheidspersoneel 10, verple gers 4. Totaal 213. Hotel-café-pers.: huispersoneel 12, kell- ners 44, koks 5. Totaal 61. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 48, kistenhiakers 5, kuipers 8, lijstenmakers 4, mandenmakers 1. meubel stoffeerders 13, meubelmakers 26, poli- toerders 3, ongesch. arbeiders 24. Tot. 134. Kleermakers: kleermakers 51, kappers 6, schoenmakers e.a. 13. Totaal 70. Land- en tuinarb.: bloemisten 25, land arbeiders 27, tuinlieden 20, warmoeziers 8, ongesch. landarb. 4. Totaal 84. Metaalbewerkers: bankwerkers, 102, blik- bewerkers 22, burgsrsmeden 42, electri- ciëns 54, gasfitters 16, gasmetermakers 2, gereedschapmakers 3, instrumentmakers 4, isoleerders 5, kettingsmeden 21, klinkers 11, koperslagers 3, lab. bedienden 3, las- schers 7, loodgieters 43, machinisten 17, me- taalboorders 7, metaaldraaiers 6, metaal- slijpers 1, metaalzagers 2, monteurs 14, pianostemmers 3, ponsers 5, polijsters 1, rij wielherstellers 13, rijtuigschilders 2, scheepstimmerlieden 6, stokers 19, tegen- houders 14, verw. monteurs 10, voorslaan- ders 5, voorwarmers 4, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 8, wagenmakers 6, ijzerwer kers 43, zandspuiters 1, zand vormers 3, on gesch. arbeiders 44. Totaal 578. Sigarenmakers: sigarenmakers 19, siga- renstrippers 1. Totaal 19. Technici, opz.: analyst en 1, bedrijfslei ders 7, ingenieurs 3, technikers 5, teekenaars opz. 9, werkmeesters 10. Totaal 35. Textielarbeiders: hekelaars 7, katoen drukkers 20, kluwers e.a. 2, luikers 12, plaatsnijders e.a. 22, schrobbelaars 2, spin ners 55, spoelers 3, staaldraaddraaiers 10, sterkers 2, strijkers 13, wevers 118, wolbe werkers 28, ongesch. textielarb. 51. Totaal 345. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 139, exp. knechten 23, koetsiers 16, loopknechten 4, schippers 83, magazijn- knechten 64, spoor- en trampers. 16, wa kers 6, transportarbeiders 75, losse arbei ders 474, totaal 945. Typografen: boekbinders 32, boekdruk kers 22, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 35, steendrukkers 2, totaal 99. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 83, mole naars 1, ovenisten4, slagers 67, suikerwer kers 20, wijnkoopersknechten 10, zoutzie- der 3, zuivelbereiders 2, ongesch. fabr. arb. 26, totaal 216. Vrouwen: analysten 1, apothekersass. 1, naaisters 8, maasters 1, spinsters 1, winkel juffrouwen 12, buffetjuffrouwen 1, kantoor bedienden 14, verpleegsters 8, teekenares- sen 1, onderwijzeressen 4, ass. erx huishoud sters 8, kinderjuffrouwen 2, dagmeisjes 18, dienstboden 7, werksters 79, fabr. arbeids ters 17, a.v.o. 6. Totaal 189. Alg. totaal 3946. 25 Juni 1936 4223. 27 Ju ni 1935 3670. Ben. 41 ged. werkloozen en 26 jeugdwerk verschaffing. Door de politie alhier is aangehouden de 33-jarige J. F., verdacht van diefstal van een rijwiel. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. „St. Christoffe", Ledenvergade ring in café-rest. ,De Harmonie, 8.30 uur. Maandag, Ledenvergadering A. R. K. A., 8.30 uur, in „den Burcht". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maan 'ag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. LEIDSCH JUWELIERSBEDRIJF ANTOON BRINKS. Met ingang van heden is de bekende zaak van den heer Antoon Brinks, voor heen Donkersteeg 14, verplaatst naar Breestraat 114 C. Het oude pand in de Donkersteeg was te klein geworden om de uitgebreide cliëntèle de noodige service te geven, weshalve de heer Brinks naar een beter pand zocht, dat hij vond op de Breestraat. Het pand 114 C werd echter geheel geamoveerd en onder architectuur van den heer J. Stigter werd door de aan nemersfirma Splinter een nieuw pand ge bouwd geheel naar genoegen van den op drachtgever. We mogen zeggen, dat het nieuwe pand een sieraad is voor de Breestraat. De marmeren onderpui met geheel bronzen omlijsting doet het uitstekend en het in terieur is daarmede volkomen in over eenstemming. Uitstekende vitrines en wandkasten, in de mahoniehouten betim mering1 van het interieur, zijn evenals de etalages ruim voorzien van diamant, goud en zilver, terwijl mede een ruime sortee ring horloges voorhanden is en een apar te afdeeling Gero-zilver de bijzondere aandacht vraagt. Bovendien is aan dit bedrijf een geoutilleerde electrische werk plaats verbonden voor alle voorkomende reparatiën. Het geheel maakt 'n uitste kenden indruk. NIEUWE ZAAK H. LADAN. De winkelstand op den Lage Rijndijk heeft weer een belangrijke aanwinst te boeken in de nieuwe zaak van den heer H. Ladan. Deze heeft naast zijn reeds be kende zaak een nieuwen winkel geves tigd, welke voor de eerste zaak niet on derdoet. In perceel 28 is thans onderge bracht de handel in haarden, kachels, ra dio, waschmachines, wringers, stofzuigers, kinderwagens, schemerlampen, enz. Bene den een overzichtelijke winkel en daar boven een keurig gearrangeerde toon zaal geven een goeden indruk van de aan wezige collectie artikelen en bovendien is het pand 28 C thans weer geheel vrij gekomen voor de rijwielbranche. Het nieuwe pand is uitstekend aange kleed met keurige betimmeringen en wandbekleeding en we kunnen niet an ders dan den heer Ladan met deze aan winst gelukwenschen. St. Raphaël De bondsdaggangers op Zondag 27 Juni worden eraan herinnerd, dat het vertrek is vastgesteld op 8.23 uur, via Delft. De te rugreis geschiedt op 8.18 uur. Het bestuur verwacht allen, die vrij van dienst zijn. Ook de dames worden verwacht. K.JJVI.V. „St. Peter Kanis" Aangezien de zeereerw. heer Houtman plotseling verhinderd is, gaat de praat avond heden op het terras van „De Burcht" niet door. Comité voor Nationale Veiligheid In het bericht betreffende de samenstel ling van het Leidsche Comité zijn de na men van de heeren I. Opstelten, A. Par- mentier en J. J. v. Seventer, als leden van dit Comité, uitgevallen. In de gister gehouden vergadering van de Plaatselijke Commissie v. d. Bij zonde ren Vrijwilligen Landstorm is als voorzit ter benoemd ds. J. de Wit, Ned. Herv. predikant alhier. De Commissaris van Politie te Leiden vestigt de aandacht van belanghebbenden erop, dat de verklaringen welke aan werkgevers worden afgegeven ten behoe ve van met vacantie naar het buitenland vertrekkende werknemers van vreemde na tionaliteit, alléén kunnen worden afgege ven, wanneer de geldigheidsduur van de werkvergunning voor deze(n) vreemde ling ook nè den vacantie-termijn nog niet verstreken is. Voor een werkvergunning, die geduren de den vacantietijd verloopt, dient dus eerst Verlenging te worden aangevraagd. Bij het gehouden examen der Haagsche Costuumschool-Vereeniging zijn geslaagd voor coupeuse de dames G. Hartvelt uit Oegstgeset en A. Wijling alhier, leerlingen van mej. A. J. Leget, Kaiserstraat 55.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2