DINSDAG 22 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HUISHOUD REKENINGEN VAN 73 BOERENGEZINNEN. Het centraal bureau voor de statistiek heeft, in aansluiting op de in aflevering 4, 1937 van zijn maandschrift opgenomen ge gevens betreffende de kosten van levens onderhoud van 40 landarbeidersgezinnen, in de thans verschenen 5e aflevering van ge noemd periodiek een overzicht gepubliceerd van de tot vijf welstandsgroepen vereenig- de huishoudrekeningen van 73 boerengezin nen. De genoemde huishoudrekeningen zul len nog worden gevolgd door beknopte samenvattingen van de huishoudrekeningen van een belangrijk aantal hoofdarbeiders en handarbeiders, alvorens de gegevens der ruim 600 gezinnen, waaromtrent het bureau van 29 Juni 1935 26 Juni 1936, rap. van 28 September 1935 25 September 1936 een onderzoek instelde, in definitie ven vorm het licht zullen zien. De oppervlakte, bij de 73 onderzochte boerengezinnen in gebruik voor landbouw, veeteelt, enz. bedraagt gemiddeld per ge zin 24,9 h.a. In de 5 welstandsgroepen stijgt de in gebruik zijnde oppervlakte gemid deld per gezin van 14,7 h.a. In de groep met minder dan 1400 inkomen tot 22,6 h.a. In de groep met 1400—1800, 25,7 h.a. In de groep met 1800—3200, 28,7 h.a. In de groep 2300—3000 en 40,0 h.a. in de groep met 3000—f 4000. De gemiddelde voedingskosten per man en per dag bewegen zich tusschen 43 ets. in de laagste en 53 ets in de hoogste inkomens- groep. De voeding neemt in alle groepen, met uitzondering van de hoogste, de belangrijke plaats in; tevens blijkt, dat bij stijgend in komen het percentage der voeding daalt. Bij toenemenden welstand daalt in de on derzochte gezinnen eveneens het aandeel van de huur in de totale kosten van het levensonderhoud, terwijl daarentegen het aantal van de kosten der woning stijgt. (Onder het begrip „woning" vallen: in standhouding der woning, woninginrichting en huisraad, verwarming en verlichting, reiniging van woning en kleeding, huishou delijke hulp en planten en dieren voor ge noegen). Een minder duidelijk beeld ver- toonen de uitgaven voor de gebruiksgoede ren kleeding en schoeisel. De gezamenlijke kosten van voeding, woning (incl. huur), k leed ing en schoeisel vormen in de onder scheidene groepen resp. 83,70, 79,60, 77,72, 75.36 en 59.77 pet. van het totaal der ver- bruiksrekening. Voor de overige behoeften en verplichtingen blijft bij de laagste in komensgroep slechts 16,30 pet. van het totaal der verbruiksrekening beschikbaar, welk percentage tot resp. 20,40, 22,28, 24,64 en 40,23 stijgt in de overige groepen. Het percentage der laatste groep zou minder hoog zijn geweest, indien daarin niet zou zijn verwerkt de toelage, die een der ge zinnen aan een buiten de woonplaats stu deerenden zoon toekent. Een nadere beschouwing van de voedings- cijfers leert, dat het verbruik van dierlijke voedingsmiddelen in de onderzochte gezin nen belangrijk is; van de laagste tot d< hoogste inkomensgroep komt resp. 46, 47, 50, 47 en 50% van de totale voedingskosten voorrekening van deze voedingmiddellen. (Wij maken melding van deze statistiek aan ieder overlatend, welke waarde hjj er aan meent te moeten toekennen). UIT DE OMGEVING dedeelingen krijgt men te zien, dat buiten de gewone belastingen het slagersbedrijf betaalt: 10 pet. vleeschaccijns, 10 pet. voor het Landbouw-crisisfonds, 40 pet op iedere K.G. gesmolten vet ten bate van hetzelfde fonds; ƒ7.50 per koe aan keurloon. Ver volgens nog de bekende 4 pet. omzetbelas ting. De Slagersvereeniging besloot thans het vleesch met 10 cent per K.G. te verhoo- gen. Geboren: Willem, z. van J. Kroon en A. van Egmond Hubertha, d. van L. Haasnoot en L. Kuyt Cornelia, d. van C. van der Voort en C. van Beelen Ger- rit, z. van A. Verdoes en R. Haasnoot Anna, d. van K. van der Mey en J. Geyte- man Kaatje, d. van J. van der Plas en H. Hoek Hendrika, d. van W. de Heij en C. van Eijk. Ondertrouwd: A. van Egmond en M. van Duyn P. van der Plas en B. Ver does. Getrouwd: A. Guyt en T. Kulk; J. Plug en J. de Jong Z. van der Plas en D. Ouwehand C. Zuyderduin en E. Bek- ker. VEUR-LEIDSCHENDAM. Radio-reductiebons. Dinsdag 22 Juni houdt de Commissie, bestaande uit verte genwoordigers van K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A. zitting in hotel „De Zwaan" des avonds van 78 uur tot het uitreiken van radio-reductiebons aan werklooze radio luisteraars, aangesloten bij de radio-distri butie. Medegebracht moeten worden werk- loozenkaart en laatst betaalde kwitantie- kaart. aAn kinderen worden geen bons af gegeven. Meisje aangereden. Hedenmorgen omstreeks half negen is het pl.m. 10-jarig dochtertje van den heer H., wonende aan de Smidslaan te Veur, op den Prinses Julianaweg door het onvoor zichtig oversteken van den weg door een luxe auto aangereden. Het kind bekwam een lichte hersenschudding en is door dr. Stam, die de eerste hulp verleende, naar de ouderlijke woning vervoerd. Volgens ooggetuigen heeft de chauffeur geen schuld. Door het springen van een band motor rijder en duo-passagier gewond. Door het springen van een band van zijn motorrijwiel kwam de heer J. B. F. uit Den Haag op den Stomp wij ksche weg zoo danig te vallen, dat hij een zware hersen schudding opliep, terwijl de duo-passagier de heer L., eveneens uit Den Haag, een neusbeenbreuk bekwam. Dr. Perquin van Leidschendam, die de eerste hulp verleen de, heeft zelf beide personen vervoerd, den heer F. naar St. Antoniushove te Voorburg en den heer L. naar zijn huis te Den Haag. Tegen een verkeerspaaltje gereden. Zaterdagavond reed de heer V. met zijn vrachtauto in een bocht op den Westvliet- weg tegen een verkeerspaaltje. Door den schok bekwam hij een bloedende hoofd wonde. HOOGMADE. Boottocht ouden van dagen. Vrijdag middag had de boottocht, plaats van de ouden van dagen van Hoogmade en Wou- brugge. De ouden van dagen van Hoog made werden des namiddags één uur afge haald met de autobus van de firma Keesen en Lankhout en naar de groote salonboot „Succes" gebracht van de reederij der Gebr. Harland, welke gemeerd lag aan de ge meentelijke losplaats van Woubrugge. Toen bijna half twee de oudjes van Wou brugge en Hoogmade allen scheep waren gegaan, werden de trossen losgegooid, een stoot met de stoomfluit, de brug werd open gemaakt en de reis ging in de richting Schiphol, nagewuifd door een groote me nigte belangstellenden op den wal. De heer van der Vliet met zijn groote accordeon- harmonica en de heer Jan Bosman met zijn piston wisten er direct de vroolijke stem ming in te brengen. Al heel spoedig wer den de gasten onthaald op een bakje koffie en een koekje, wat allen zich goed lieten smaken. Eenmaal op de Westeinder plassen gekomen, werden allen voorzien van broodjes om den inwendigen mensch te versterken. Op Schiphol gingen de oudjes gaarne even een kijkje nemen bij de vliegmachines, maar het was er zoo koud, dat de meesten al heel spoedig de boot w&er opzochten en degenen, die nog een rondvlucht meenden te maken werden ook teleur gesteld, want er was geen machine voor rondvluchten aanwezig. Toen allen weer op de boot waren (het was 6 uur geworden) werd dezelfde route teruggevaren. Toen de muziek zich weer liet hooren kwam de goede stemming er weer spoedig in en na wederom gegeten en gedronken te hebben gingen zelfs nog de beenen van de vloer. De tijd ging zoo vlug dat men in Woubrugge was voor men het wist. Toen de boot om half 9 geankerd lag op de plaats van afvaart, dankte de heer C. Baak het Bestuur namens de ouden van dagen voor al hetgeen zij hadden mogen genieten. De voorzitter van de feestcom missie, de heer Zuijerveld, dankte den heer Baak voor zijn welgemeende woorden. KATWIJK. Duur vleesch. De Slagersvereeniging heeft zich door middel van aanplakbiljet ten gewend tot het Katwijksche publiek ten einde dit op de hoogte te stellen van de oor zaak der hooge vleesch prijzen. Uit deze me- NOOTDORP. Geslaagd. Vorige week slaagde voor het examen Gemeente-administratie A. de heer F. V. A. Quadekker te 's-Gravenhage, volontair ter secretarie dezer gemeente. NOORDWIJKERHOUT. K.J.C. St. Victor-parochie. Het bestuur der K.J.C. in deze parochie is samengesteld uit de volgende heeren: Kapelaan Hofstede, voorzitter; Th. Thomassen, secretaris; J. Oostdam, penningmeester; G. van Munster, instructeur en J. Willemse, instructeur. NOORDWIJK. GOUDEN JUBILEUM „HUIS TER DUIN" Het gouden jubileum van het „Huis ter Duin", het grootste hotel van de Noordzee kust, is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Ter gelegenheid van dit feit werd door het gezamenlijk personeel bij monde van den heer C. H. Polm, een fraaie buste van den stichter, den heer Heinrich Tappenbeck Sr., een door jonkvrouwe M. van den Bran- deler-Wijers, namens de gasten, een drietal waardevolle antieke tabakspotten van Delftsch aardewerk aan de directie werden aangeboden. Des avond verzamelde zich een groot aantal genoodigden, onder wie het college van B. en W. en vele bestuurders van plaatselijke instellingen en vereenigingen, alsmede een aantal ingezetenen, die een actief aandeel aan de opbloei der badplaats hebben gehad, tot een uitgebreide feest- disch, welke door een der directeuren, de heer R. Tappenbeck, werd ingezet met een dronk op H. M. de Koningin, waarop allen spontaan het Wilhelmus aanhieven. Allereerst werd het woord gevoerd door den Burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, die schetste, hoe nauw de groei en de belangen van de badplaats en het „Huis ter Duin" in de thans afgesloten periode van vijftig jaren steeds hebben sa mengegaan. Spr. hoopte, dat men ook in den toekomst steeds het grootsche werk van de familie Tappenbeck ten voorbeeld zou nemen, tot bloei van de badplaats in haar geheel. Vele sprekers voerden hierna het woord, waarop de heer R. Tappenbeck dankte voor de vele warme woorden hier gesproken. OPENSTELLING POSTKANTOREN. De openstelling van de hulpkantoren te: Hazerswoude dorp, Leimuid:n, Rijnsburg en Zoeterwoude zal met ingang van 1 Juli a.s op werkdagen worden gewijzigd en na der bepaald op: Hazerswoude Dorp: Post -en Telegraaf dienst 9—12, 1415, 1819 uur. Telefoondienst: 817, 1820 uur. Leimuiden: Post- en Telegraafdienst 9 12, 14—15, 18—19 uur. Telefoondienst 820 uur. Rijnsburg: Post- en Telegraafdienst: 8.30 —12.30, 14—15.30, 18—19.30 uur. Telefoondienst 721 uur. Zoeterwoude: Post- en Telegraafdienst: 1—12, 14—15, 1819 uur. Telefoondienst 816.30, 1819.30 uur. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Gevestigd: A. F. G. Roep, van Den Haag. P. W. Zammen, van Amsterdam. Th. Hoogervorst. van Ter Aar. Overleden: Th. G. Wetter 33 j. Gehuwd: O. M. v. Putten en Joha. v. Harten. OEGSTGEEST. Geslaagd. Op de Huishoudschool te Duinzicht slaagde voor diploma koken A r. Immerseel, E. v. Immerseel, C. Tap, M. Kruiswijk, W. v. Poelgeest, N. Lamme- rie. Voor diploma koken B: A. Eggelmeyer, J. Tap, B. Bosman en F. de Jong. Harmonie „Triumph". Genoemde ver- eeniging zal onder leiding van den heer C. de Haan Zondag a.s. deelnemen aan het nat. concours te KwintsheuL RIJNSBURG. Veilingomzet. De maand Mei was voor de aanvoerders van „Flora" niet ongunstig. De omzet was in die maand 85.943.97 te gen een omzet van 80.922.98 in Mei 1936. Nu dus 5020.99 meer niettegenstaande het weer niet gunstig was. RIJNZATERWOUDE. EEN WOONHUIS BINNENGEREDEN. Gistermiddag had alhier een ernstige aanrijding plaats. Een luxe-auto, komende uit de richting Leimuiden, wilde in het dorp een vrachtauto passeeren. Door te groote snelheid van de luxe-wagen was blijkbaar de bestuurder zijn wagen niet meer geheel meester, zoodat hij het trot- tor opreed tegen de; woning van den heer J. Kroon. In de muur van de woning ont stond een groot gat, terwijl de muur over een lengte van drie meter naar binnen werd gedrukt. Slechts enkele seconden voor de aanrijding hadden twee zoons van den heer Kroon tegen de muur van het huis gezeten op de plaats van de aanrijding, zoo dat deze aan een groot gevaar ontsnapt zijn. Ongetwijfeld hadden beiden het met den dood moeten bekoopen. De luxe-wa gen werd zoodanig beschadigd, dat deze door een kraanwagen van de firma Boot uit Alphen aan den Rijn moest worden weggesleept Verzekering dekt de schade. TER-AAR. „Arti et Religion!". Door den R.K. Bond van Fanfare en Harmoniegezelschap pen Zuid-Holland, werd een muziek-con cours georganiseerd te Kwintsheud. In de eerste afdeeling wist onze R.K. Muziek vereniging „Arti et Religioni" een eerste prijs te behalen met niet minder dan 317 punten. Dit is voor de vereeniging en den directeur, den heer G. van Dam, inderdaad een mooi succes. R.K. Begrafenisvereeniging. Ingevolge artikel vier van het reglement, bestaat het comité, hetwelk wordt aangewezen door het bestuur van het Wit-Gele Kruis, uit de volgende personen: M. Robertz, Vroonhof, J. Zwirs, P. van Dam en C. Voigering. WASSENAAR. Foutieve geboortdatum op het gedenkteeken vow Koningin Emma! Een wel vreemd geval doet zich hier voor. Op het j.l. Zaterdag onthulde gedenk teeken ter nagedachtenis van H. M. Konin gin-Moeder Emma, staat als haar geboorte datum uitgebeiteld 2 Augustus 1852, hetgeen moet zijn 1858. Schuur uitgebrand. Gistermiddag is brand uitgebroken in een schuur, staande naast de woning van den heer Zandbergen in de Dorpsstraat, alhier. De brandweer, die gealarmeerd werd, was terstond ter plaatse en wist het vuur te be perken tot de schuur, die echter geheel uit brandde. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer E. Bucksen, slaagde voor het eindexamen H.B.S. afd. B. Hij genoot zijn opleiding op het R.K. Lyceum te Overveen. Reclasseering. De in deze gemeente ge houden collecte ten bate van de reclassee ring heeft in deze gemeente de somma op gebracht van /32.47. ALPHEN AAN DEN RUN. BELASTINGAMBTENAAR ZIJN MOOIE VULPEN ONTSTOLEN. Dief kwam uitstel van betaling vragen. INGEREKEND NA SENSATIONEELE JACHT. Toen gistermorgen de bij de politie zeer bekende v. B. op'het belastingkantoor uit stel van betaling kwam vragen en de be trokken ambtenaar zich even van het lo ket verwijderde, zag v. B. kans een den ambtenaar toebehoorende nieuwe Parker vulpen in zijn zak te laten glijden. Ter stond' na vertrek van B kwam de ambte naar tot deze ontdekking en gaf hiervan kennis aan de politie, die aanstonds tracht te v. B. op te sporen en hem in den Gnep- hoek wist aan te houden. Gewillig fietste hij aanvankelijk met den agent mede, doch nabij de Ridderbuurt koos hij het hazen pad. Toen de agent zag, dat hij v. B. niet in zou kunnen halen, loste hij een paar waarschuwingsschoten, doch v. B. reageer de hierop niet. Een tweetal jongelui, die zich ook in den Strijd moeiden, begonnen den arrestant te achtervolgen en wisten hem nabij de Rid derbuurt te passeeren, tegen den grond te werken en hem in bedwang te houden tot de agent was genaderd, waarop hij ge boeid met een passeerende auto naar het politiebureau werd overgebracht en aldaar in arrest gesteld na een volledige bekente nis te hebben afgelegd. De vulpenhouder die v. B. op een weiland had gegooid, werd later gevonden. Het paard achter den wagen gespannen. Blijkbaar uit protest tegen het eenrich tingverkeer, waren de bewoners van de Raadhuisstraat Maandagmorgen getuigen van een ongewone gebeurtenis. De beken de bode Verweij van Nieuwkoop, spande zijn paard uit en zette dit in plaats van voor de wagen achter de wagen, waarop hij zelf de plaats voor den wagen van zijn viervoeter innam en alzoo van de Raadhuis straat naar de van Mandersloostraat toog, waar baos en viervoeter weer van plaats verwisselden. Gelukkig trof de bode het, dat geen agent op den hoek stond, anders had hij toch allicht een bonnetje gekregen, daar de verordening spreekt van bespan nen rij- en voertuig. Speldjesdag. Morgen zal in wijk Aar- landerveen een speldjesdag worden gehou den ten bate van de kas der ziekenhuisver- pleging. Aanbesteding. Door den architect J. Snijders Lzn. te Vlaardinger-Ambacht werd Maandagmiddag in hotel „De Ver gulde Wagen" aanbesteed het bouwen van een boerderij met stallen, schuren, brug enz. op paalfundeering gelegen aan de Gouwe te Gouwsluis. De uitslag was: J. de Kok, Giessendam ƒ38990, H. Bakker Gies- sendam ƒ38.988, fa. Westmaas en Keijzer ƒ38.306, fa. v. Beusekom en de Kleer 37.930, fa. v. Beijeren 37.600, A. van Dam ƒ37.459, L. v. Beusekom ƒ37.359, fa. Bons 37.315, J. Slingerland 37.035, fa. Scholten, Zevenhoven 36.939, C. de Raad en J. Tolk ƒ36.480, fa. Vink, Moordrecht 36.387, J. Gesman, Oudenes en Turken burg ƒ36.345, J. P. van Wijk en Deeren- berg 35.227, M. Hoek 34.396, fa. v. Oord, Papekop 33.844, G. v. Dijk, Amsterdam 33.760, fa. v. d. Berg, Berg-Ambacht 33197, J. Snel en v. Greuningen 29.271, Nieuwbouw. De bouw van een dienst woning op het terrein van de gasfabriek werd door B. en W. opgedragen aan den aannemer W. C. v. d. Louw alhier, voor de som van ƒ6351. AARLANDERVEEN. Concours. Ons plaatselijk muziek korps behaalde Zondag j.l. op het concours te Kwintsheul een lsten prijs met 350 pun ten in de 3de afd. Als dirigent fungeerde de heer C. v. Dam, die tevens een le prijs behaalde met de muziekver. uit Lange- raar in de le afd. NIEUWKOOP. P. Koot. t In aansluiting op het gis teren reeds gemelde, schrijft men ons nog de volgende bijzonderheden naar aanlei ding van het overlijden van den heer Koot. Zaterdagavond, bij het vastbinden van een koe aan een hek om gemolken te worden, werd hij door het beest met de horens op genomen en tegen den grond gesmakt, waardoor de halswervel brak of althans ernstig beschadigd werd. Terstond werd ge neeskundige hulp ingeroepen en ter plaat se op het land werd hij van de H.H. Sa cramenten voorzien. Voorzichtig werd hij daarop overgebracht naar de boerderij en Zondagmorgen, zonder het bewustzijn ver lof en te hebben, doch na veel pijn, stierf hij. Dit noodlottig sterfgeval heeft ter plaat se en in verre omgeving een diepen indruk gemaakt, omdat de heer Koot niet alleen vader was van een groot voorbeeldig ge zin, maar ook omdat hij bij een ieder om zijn rustig en intelligent optreden in hoog aanzien stond. Aan het stichten van de parochie en het bouwen van een kerk met pastorie in 1921 en later van de R.K. School had hij een zeer groot aandeel en hij was ook sinds dien lid en secretaris van het kerk- en schoolbestuur. Sinds 14 November 1912 was hij bestuurs lid van de Gecombineerde Noordschebuur- ter en Voordijksche Polders en zou dit jaar zijn zilveren jubileum gevierd hebben. Sinds 29 Mei 1923 was hij tevens voorzit ter van dien polder, in welke functie hij vaak voer groote moeilijkheden stond. Zijn heengaan beteek ent een smartelijk verlies voor zijn echtgenoote en vele kin deern en laat een leegte in wijden kring. Aloysiusfeest. Zondag vierde de Con gregatie van de H. Kindsheid het feest van haar Patroon, den H. Aloysius. De gebrui kelijke bijeenkomst in het Liefdegesticht onder leiding van de Eerw. Zusters droeg daarom een feestelijk karakter, met als gewoonlijk een optocht door het dorp, waar van dit jaar bizonder veel werk gemaakt was. Het was een buitengewoon fleurige en lange stoet. Achtereenvolgens zagen we door de kinderen voorgesteld een engel bewaarder met kleine kinderen, St. Jan, Het H. Gezelschap, de kleine H. Theresia van het Kind Jezus, de H. Aloysius met jon gens van zijn congregatie, Jezus met zijn 12 apostelen, St. Franciscus Xaverius met eenige bruintjes uit Indië, Zusters-missio- narissen met Zwartjes, 'n Missionaris met nikkertjes, waarvan er 4 collecteerden met bussen ten bate van de missie, de H. Elisa beth met Weeskinderen, de H. Cecilia met maagden, die palmen droegen, St. Agnes met maagden-palmendraagsters, dit alles afgewisseld door groepen bruidjes, voorts kinderen die vanen of bloemenmanden droegen tot opluistering van den stoet, te zamen ongeveer 200 kinderen, begeleid door eenige Eerw. Zusters. In de kerk werd een kort Lof gehouden, waar o.m. de kinderen een paar toepasse lijke liederen zongen. De eerw. Pastoor hield een mooie, voor de kinderen begrij pelijke toespraak, waarin hun geleerd werd, hoe ze van jongsaf him ijver voor de mis sie moesten toonen. Na afloop werden de kinderen getrac- teerd op limonade, koekjes en chocolade. De Eerw. Zusters hebben zich voor dezen dag buitengewoon veel moeite getroost, zij mogen echter de voldoening hebben aan de kinderen een onvergetelijken dag te hebben bezorgd, waaraan een mooie ten- denz zat, met het gevolg, dat geheel de pa rochie heeft meegeleefd, wat ook bleek uit de groote opkomst in het Lof. WILT U IETS WETEN? V r a a g: Kunt U mij ook inlichten waar een katholiek meisje een opleiding kan vol gen als leerling-verpleegster of kinderver zorgster? Antwoord: De verschillende oplei dingsinstituten zijn: Kinderverzorgster: R. K. Huishoudschool Dr. Kuyperstraat 4, Den Haag; Kleuterhuis „De Krabbenbossche" Rijsbergen bij Breda; R. K. Huishoudschool Nieuwe Gracht 56, Utrecht. Leerlingverpleegster: R. K. Ziekenhuis, Westeinde, Den Haag; R. K. Ziekenhuis, Maria Paviljoen, A'dam; R. K. Ziekenhuis „St. Antonius", Utrecht, R. K. Ziekenhuis, Den Bosch; R. K. Ziekenhuis, Tilburg; R. K. Ziekenhuis Eindhoven, Breda e.a. Vraag: Wie is het eerst per vliegtuig naar N. O.-Indië overgevlogen en in welk jaar? Antwoord: De eerste vlucht Neder land'Indië werd gemaakt door Thomassen h Thuessink van den Hoop met van Weer den Poelman en Piet v. d. Broeke (méca- nicien). Zij vertrokken op 1 October 1924 en landden na pech gehad te hebben in Philippopel op 24 November d.a.v. te Batavia. Vraag inzake het recht van de wedu we van een steuntrekker op ondersteuning. Antwoord: De weduwe kan zich wen den tot het Burgerlijk Armbestuur of het Parochieel Armbestuur. Vraag of de Hanze-loterij al getrok ken heeft. Antwoord: Ons onbekend. N.B. Vragen om opgaaf van adressen worden alleen om bijzondere redenen door ons beantwoord. Vragen inzake de verplichting van autoverhuurders zich te verzekeren tegen de gevolgen der wettelijke aansprakelijk heid. Antwoord: De termijn van verplichte verzekering is van 1 Juli uitgesteld tot 1 September. De bedragen, waarvoor verze kerd moet worden, zijn niet wettelijk vast gesteld. Waarschijnlijk zal een en ander wel nader geregeld worden bij een ministe- rieele beschikking. Vraag: Wie heeft de „Douglas-machi- nes" uitgevonden en wanneer leefde die? Antwoord: Van uitvinding kan hierbij bepaald niet gesproken worden. De Douglas-machine (motor- en vliegmachi ne) is een fabrikaat van den Amerikaan Douglas, die nog leeft. Vraag: Ik heb een zomermantel, waar op waskaars is gemorst. Nu heb ik de vlek ken uitgestreken "met een heete bout en grauw papier er op. Nu is het opliggende was wel verdwenen maar de vlekken blij ven; wat is hier aan te doen? Antwoord: De achtergebleven vlek kunt u verwijderen met tetra of benzine (vuurgevaarlijk). Stilstaan verboden ....op bruggen, binnen 8 m van straathoeken, auto bushaltes, voor brandkranen, enzoovoortsl

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7