Installatie van den Burgemeester van Hillegom STADS NIEUWS DINSDAG 22 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER IETS WARMER. DE BIL1 SEINT: Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken in het Noorden, in het Zuiden gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen, iets warmer. Hoogste barometerst.: 766.4 te Blacksod. Laagste barometerst.: 752.8 te Blavandshuk Het hoogedrukgebied in het Westen op den Oceaan hield stand, in het Zuid-Oosten van het waarnemingsgebied steeg de lucht druk aanzienlijk. De depressie, waarvan het centrum gisteren over Jutland lag, werd dieper en verplaatste zich naar het Noord-Westen. Het centrum ligt thans over Denemarken en het Oosten van de Noord zee. In het Oosten van het waarnemings gebied waaien Zuidelijke winden met hel dere lucht en hooge temperaturen. Op het Westen van de Britsche Eilanden, het Noorden van ons land en Noord-Duitsch- land waaien krachtige tot stormachtige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke win den met zwaar bewolkte tot betrokken lucht en plaatselijk regen. In het overige Zuidelijke deel van het waarnemingsge bied waaien zwakke winden met gedeelte lijk bewolkte lucht. Behalve in het eerst genoemde Oostelijke deel van het waarne mingsgebied is de temperatuur iveral nog onder normaal, in Frankrijk en Duitsch- land nog vrij aanzienlijk. Voor onze omge-' ving is eenige verbetering in de weersge steldheid te verwachten. De wind zal ver moedelijk iets krimpen en wat in kracht afnemen. Voor het Noorden van ons land wordt nog zwaar bewolkte lucht verwacht met mogelijk nog eenige regen, welke ech ter over het algemeen tot geringe hoeveel heden beperkt zal blijven. Voor het Zuiden wordt gedeeltelijk bewolkte lucht met wei nig of geen regen verwacht. De tempera tuur zal vermoedelijk iets stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. .17.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 9.56 uur tot Woensdagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 23 Juni voorm. 3.23 en nam. 3.46 urn*. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 17 gr. C. Poelmeer 18 gr. C. Jhr. Mr. Dr. v. Nispen tot Pannerden heden geinstalleerd RECLASSEERINGS-PRIJSVRAAG. Men verzocht ons nogmaals de eenige weekn geleden reeds geplaatste prijsvraag te publiceeren. (Goedgekeurd door den Minister van Ju stitie, 25 Januari 1937 No. 813). Hoofdprijs: D.K.W.-auto, 4 persoons ca- briolet, ter waarde van 1295.Centrale j Verwarmings-Installatie ter waarde van j ƒ900.beschikbaar gesteld door de firma Braat te Delft. Totaal 800 waardevolle prijzen, waaron der fietsen, fototoestellen, een Willem n tafelbiljart enz. De puzzle. De dag van 5 Juli nadert weer. Dan wordt de 3382011119825 voor de 12—24—3—1—21—23—22—13 —35—26— 273413 gehouden. Hebt gij u al als 19 142011633321284 opgege ven? Zoo neen, 15532 het gauw. Ge dachtig aan de Zeeuwsche spreuk 202 193639262433 35—10—11—17— 2931 willen wij een 3494 over 28— 2530761213415 uitwerpen, om in de mazen het 13162030 te verza melen om dit mooie werk te 233182 342428. Wij kunnen het niet 37534 153512 uw hulp stellen. Gij kunt ons tevens helpen met deze prijsvraag op te lossen door onze 1112—3718 in te zenden. 1—2—3—4—5—6 7—8 9—10—11—12— 13—14. 15—16 17—18—19—20—21—22—23—24— 25—26—27—28—29 30—31—32—33 34—35— 35 37—38—39 Inzending van de oplossing. Alleen vermelding van onze leuze, uit sluitend op gewone briefkaarten, met min stens 20 cent extra postzegels aan Bureau Reclasseeringsdag, Marnixstraat 404, Am sterdam (C.). De extra postzegels worden ons door de Posterijen terugbetaald. De in zending kan geschieden tot 25 Juni a.s. Trekking. De trekking zal in het openbaar plaats vinden ten kantore van den Reclasseerings dag, Marnixstraat 404, Amsterdam (C.), ten overstaan van Notaris E. Bennink Bolt te Amsterdam, en wel op 1 Juli a.s. des morgens te 9.30 uur. Toezending prijzen. De prijzen zullen aan de belanghebben den worden toegezonden. Op eenvoudige, maar waardige wijze heeft Hillegom de „Blijde Incomste" van zyn nieuwen Burgervader gevierd. Op een voudige wijze op de eerste plaats omdat dit de uitdrukkelijke wensch was van 'den Eersten Burger en tweedens omdat de zor gelijke toestand der gemeentelijke geldmid delen groote kosten niet gedoogen. De ont vangst is er niet minder hartelijk door ge weest. Dat toonden de schier huis aan huis wapperende vlaggen, dat getuigden de eerepoorten met hun „Welkom", dat zeiden de talrijke menschenmassa's, die reeds bij de scheiding der gemeenten Hillegom— Bennebroek als hun opwachting maakten. Te ongeveer kwart over tien arriveerden Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan nerden per auto aan de grens der gemeente, waar hij en Mevrouw een korte begroe ting hadden in ontvangst te nemen, waar na men naar het Raadhuis reed, waar een plechtige zitting van den Raad het hoogte punt van het feest zou vormen. Vanaf de Remise door muziek begeleid. Behalve de schoone eerepoort voor den ingang van den Hoftuin waren palmen en bloemen in de raadzaal aangebracht, zoo dat ook daar een feestelijke sfeer hing. Be halve de heeren Raadsleden en de Burge meester en Mevrouw Van Nispen met Fa milie waren tegenwoordig ingezetenen van de vorige standplaats, de personeelen der Gemeentebedrijven en verdere genoodig- den. Bij zulke gelegenheden blijkt wel over duidelijk, dat de Raadzaal hoe mooi ook inderdaad te klein is. Nadat allen op de voor hen bestemde plaatsen hadden plaatsgenomen werd aller eerst het woord gevoerd door den Loco- Burgemeester, Wethouder P. Klaver, die den burgemeester welkom heette en den wensch uitsprak, dat de samenwerking van prettigen aard zal mogen zijn. Spr. bracht hierna nog hulde aan den ambtsvoorganger, burgemeester Pont, voor het werk door dezen in het belang der ge meente verricht en hij hoopte, dat de nieuwe burgemeester die capaciteiten zal hebben, die strekken tot bevordering van het welzijn der gemeente. Weth. Klaver hing den burgemeester ver volgens den ambtsketen om en gaf hem de verzekering, dat raad en ambtenaren op de meest prettige wijze zullen samenwerken. Jhr. v. Nispen tot Pannerden beantwoord de deze toespraak met een hartelijk dank woord. Hij bracht hulde aan burgemeester Pont voor hetgeen deze in de acht jaren van zijn burgemeesterschap heeft gedaan. Spr. gaf de verzekering zooveel moge lijk een burgervader en zoo min mogelijk een burgemeester te zijn. Weth. Vermeer wees er vervolgens op, dat voor de gemeente de zon in het Oosten is opgegaan door de benoeming van dezen nieuwen burgemeester. Spr. hoopt, dat de zon voor den burgemeester hier in het Wes ten niet zal ondergaan, doch dat het steeds zonneschijn voor hem zal blijven. Als derde spreker trad naar voren de heer B. N. Loerakker, als oudste raadslid, wiens rede ons werd verstrekt. Het volgende is hieraan ontleend: Edelachtbare Heer! Na de hartelijke woorden, zooeven door de heeren Klaver en Vermeer tot U gericht, meen ik mij niet aan onbescheidenheid schuldig te maken, iftdien ik als oudste naar anciënniteit, ook .eenige woorden van welkom en geluk- wensch tot U richt bij uwe officieele intrede als Burgemeester van deze plaats. Ik hoop en vertrouw, dat ik de vertolker mag zijn van den geheelen Raad, dan ben ik het indirect van de geheele bevolking. Zie, Edelachtbare Heer, in dezen geest j welkom, hartelijk welkom dan in deze plaats. Er zullen in de plaats, die U thans gaat verlaten, banden zijn gesmeed van vriend schap en aanhankelijkheid tusschen U en de bevolking, die U nu noode zult moeten verbreken. De eenvoudige bevolking van Pannerden zal U waarschijnlijk dierbaar zijn gewor den en het scheiden zal voor U in menig opzicht een offer zijn. Wij zullen het als een eeretaak beschou wen, nu U in onze gemeente komt, U door een hartelijke samenwerking ruimschoots te vergoeden, wat U ginds zij het door een geheel vrijwillige daad van U zelf aan vriendschap en aanhankelijkheid hebt moeten prijsgeven. Aanstonds zullen U ruim 2000 kinderen door het zingen van Vaderlandsche liederen, als den wettigen Gezagdrager van deze plaats de eer geven, welke hun ouders en opvoeders erkennen aan U verschuldigd te zyn. Laat lk hier direct aan toevoegen, dat de geheele bevolking spontaan haar medewer king heeft toegezegd, om U op waardige wijze te ontvangen als het Hoofd van deze Gemeente. Toch is groote soberheid betracht, voor eerst omdat zulks de uitdrukkelijke wensch was uwerzijds, maar ook, omdat ons anders van „bovenaf" die soberheid wel dwingend voorgeschreven zou zijn geworden. Want ondanks dat onze autonomie in de grond wet ligt verankerd en de gemeentewet een groote bevoegdheid toekent, zijn deze rech ten thans bijna tot nul gereduceerd. Zie, Hooggeachte Burgemeester, dat is het schrijnende bij uw intrede, dat U met uw aan ons reeds bekenden ijver en uw jeug dig enthousiasme getemperd zult worden door de finantieele moeilijkheden, waar onder onze gemeente zonder dat iemand daarvoor aansprakelijk kan gesteld worden gebukt gaat. Goddank, het aantal werkloozen is da lende, de belastingopbrengst stijgende, er is dus een gunstig perspectief bij uw in trede aanwezig, en als niet alle teekenen bedriegen, zal Hillegom niet lang behooren tot de noodlijdende gemeenten. Dat tijdstip wordt door ons en ongetwijfeld ook door U, met groot verlangen tegemoet gezien. Ja, als dat bereikt wordt, breekt vanzelf tevens de dag weer aan, dat aan den Raad de bevoegdheid wordt hergeven, welke hij krachtens de gemeentewet bezit en het geen t'hans een sinecure is. Dan breekt ook het oogenblik weer aan, dat van een daad werkelijke samenwerking kan gesproken worden. Ik meen uit de vele jaren ervaring, hier in den Raad opgedaan, U de volstrekte zekerheid te kunnen geven, dat U met inachtneming van ons beider bevoegdheid op onze volle en niet minder loyale mede werking zult kunnen rekenen. Evenwel zult U naar mijn bescheiden meening in de eerste jaren geen groote zaken ter be oordeeling krijgen: immers is het U be kend, dat wij reeds in het bezit zyn van gas, water, electriciteit, bad- en zwemin richting en abattoir, terwijl het wegen- en woningvraagstuk voorloopig niet accuut genoemd kan worden. En ondanks deze wetenschap schroomde U niet, in een inter view te verklaren, dat U er behoefte aan hebt, uw kunnen en kennen te ontplooien. Welnu, Edelachtbare Heer Burgemeester, met deze uitspraak gewapend, durf ik met U over perspectieven te praten. Zooals ge zegd, het werkloozencijfer is wel dalende, maar toch nog angstwekkend groot. Het laat zich niet aanzien, dat zelfs in een ver verwijderde toekomst het bloembollenbe- drijf dat surplus zal kunnen opvangen. In dien het U zou mogen gelukken, middelen te beramen, om de bevolking relatief min der afhankelijk te maken van het thans bestaande hoofdbedrijf, zou U zich bui ten alles om voor deze plaats op bizon- de re wijze verdienstelijk hebben gemaakt en de sympathie van de geheele bevolking hebben verworven. Edelachtbare Heer, U begrijpt volkomen, dat het lanceeren van deze gedachten on verbreekbaar vastzit aan het zoo juist uit gesproken interview. Ik heb alleen willen aangeven, dat al zijn wij noodlijdend deze geavanceerde plaats groot genoeg is, om een werklustig, jeudig optimist te kun nen herbergen. Van uw uitgesproken ver langen om voor het algemeen welzijn iets te kunnen praesteeren, werd door ons met waardeer in g kennis genomen. Edelachtbare Heer, het moge voor U een eer en voor ons een groote voldoening zijn, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, U uit de vele sollicitanten te willen uitver kiezen, om deze centrumplaats van het bloembollengewest te leiden en te bestu ren. Uw weten en kunnen moeten vooral gelet op uw leeftijd alsmede op de plaats die U tot heden hebt bestuurd, de Regeering reeds de overtuiging hebben gegeven, dat uw capaciteiten den middelmaat hebben overschreden. Dit strekke U tot eer en wel licht mag ik zeggen is het een uitgesproken waardeering voor hetgeen reeds door U werd gepraesteerd. Die eer gaat ook zeker rechtsstreeks uit tot uw dierbare Echtgenoote en naaste Fa milie en het zij mij namens den Raad ver gund U uw Familie daarmede hartgrondig geluk te wenschen. Hiermee hoop ik het algemeen gevoelen van den Raad, dus van de bevolking te hebben vertolkt. Moge ik er dan deze, uit het diepst mijner ziel op gewelde bede aan toevoegen: Jhr. Mr. Dr. van Nispen tot Pannerden, Burgemeester van Hillegom, ik spreek den wensch uit, dat God U en de Uwen rijkelijk zal zegenen, U in uw ambtsbezigheden Zijn onontbeer lijke hulp schenke en dat uwe benoeming moge strekken tot Zijn eer en glorie en tot waarachtig belang van deze bevolking. Ik dank U. Hierna richtte Mr. J. H. Peek, secretaris der gemeente, zich tot den Burgemeester, mede namens de ambtenaren en gaf de verzekering, dat hij en het overig perso neel hun best zullen doen op prettige wijze met den burgemeester te zullen sa menwerken. Nadat eenige ververschingen waren aangeboden, werd nog het woord gevoerd door burgemeester Slob van Haarlem mermeer namens den kring van burge meesters, waartoe ook Haarlemmermeer behoort en door burgemeester Gouver neur van Sassenheim, die er o.m. aan her innerde, dat hij ook tegenwoordig was geweest bij de installatie als burgemeester van wijlen den vader van den nieuwen functionaris. Namens de katholieke geestelijkheid sprak de zeereerw. heer pastoor Koster, terwijl namens de protestantsche ingeze tenen het woord werd gevoerd door twee predikanten. De burgemeester sprak na elke toe spraak een kort dankwoord. Te rond 12 uur stonden ruim 2000 school kinderen op den Hoftuin opgesteld, die begeleid door een tweetal muziekcorpsen tengehoore bracht: 1. Welkomstlied; 2. Alle man van Neerlands stam; 3. Wilhelmus. Vermelden we nog, dat de installatie en de zanghulde door de Hill. Radio-Centrale werd uitgezonden. SPORT POSTDUIVEN Wassenaarsche Postduivenclub. Zondag hield de Wassenaarsche Postdui venclub een wedvlucht met oude duiven vanuit Orleans, afstand 504 km. De duiven werden des morgens te 5 uur 40 min. in vrijheid gesteld. De eerste duif berenkte het hok te 2 uur 10 min. 52 sec. en had het traject afgelegd met een ge middelde snelheid van 984.75 meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 6 uur 42 min. 3 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snel heid van 644.83 meter per minuut. De uitslag was: le, 6e, 7e, 9e, 12e en 13e K. I. Waasdorp. 2e, 4e, 5e, 8e en 14e L. H. de Kleine. 3e, 11e en 15e C. Versteeg Jr. 10e en 16e J. H. M. Brouwer. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelb. „St. Franciscus v. Assisië". Gebouw R.K. Volks bond, 8.15 uur. Vrijdag. „St. Christoffe", Ledenvergade ring in café-rest. ,De Harmonie, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Indisch Recht: de heeren W. C. G. Uljée, Den Haag en B. J. W. van Gelder, Schiedam; candidaatsexamen Rechten: de heer J. A. Muilwijk, Rotterdam. RECOLLECTIE VOOR OUD-RETRAITANTEN. Volgens gewoonte moet Donderdag a.s. de recollectie zijn n.l. den Donderdag na den derden Zondag der maand. Door omstandigheden zal deze recollectie plaats hebben op Woensdag 23 Juni om 8.15 uur in de Hartebrugkerk. Voor dengene, die de recollectie moet geven, is het nooit prettig om daarop te veel nadruk te leggen, daar sommigen er de meening uit zouden halen, dat de eer waarde nog al overtuigd is van eigen voor treffelijkheid. Daarom wilde ik de oud-retraitanten uit- noodigen, om toch allen op te komen Woensdag a.s. en hun oordeel over het wel of niet voortbestaan der recollectie-ayonden kenbaar te maken. Mogelijk worden er plannen naar voren gebracht, om de recollectie nieuw leven in te blazen. We zijn nieuwsgierig, wat er komen zal. Als het de laatste keer is, is het uw eigen schuld. p. Dismasv. Galen O.F.M. NED. R. K. BOND VAN P.T.T.-PERSONEEL. De afd. „St. Jan", Leiden en Omstreken, van bovengenoemden bond hield haar zo mervergadering, ditmaal in het St. Pan- cras-patronaatsgebouw te Roelofarends- veen. Zooals uit de convocatie bleek was aan deze vergadering tevens een uitstapje verbonden. Aan de dames der leden was gelegenheid gegeven mede hieraan deel te nemen. Om goed 3 uur werd met 2 autobussen van de Papengracht vertrokken, 't Weer, dat oorspronkelij k niet veel beloofde, klaarde op, zoodat het Hollandsche land schap zich op zijn best vertoonde en de witte zeilen op de Kaag, van uit de verte zichtbaar, blinkerden in het zonlicht. De vervolgens plaats hebbende vergade ring werd geopend met den Chr. groet. De voorzitter heette allen welkom en sprak een speciaal dankwoord tot den heer Hille- brand, die de vergadering te Roelofarends- veen had voorbereid. De voorzitter deelde mede, dat dit auto tochtje plaats vond, daar al sinds eenige jaren 't gebruikelijke jaarlijksche feest- avondje niet was gehouden. Dat het in den smaak viel, getuigde de groote opkomst, waarvoor hij dankte, maar tegelijkertijd wekte hij op, ook op vergaderingen, die niet zoo'n feestelijk aanzien boden, tegen woordig te zijn. In de bedoeling lag een bezoek aan Schip hol te brengen. Met goedvinden der verga dering werd hiertoe dan ook besloten. 't Woord was hierna aan de secretaresse, die de notulen der vorige vergadering voor- las, welke werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het Bondsbestuur met het verzoek de vergadering zich te laten uit spreken over de al- of niet opzegging van de aansluiting bij het Reservefonds van het R.K.W.V. Het voorstel tot dit opzeggen was door het Bondsbestuur met redenen omkleed. Bij de gehouden stemming bleek, dat alle leden zich vóór opzegging hadden uitge sproken. Aan het Bondsbestuur zal hiervan mededeeling worden gedaan. Bij de rondvraag werd o.a. opname in het orgaan verzocht van de bij de herclas sificatie aan alle hulpkantoren toegekende punten. Ook de linnen kleeding vormde een punt van bespreking. De voorzitter zegde toe de noodige stappen te doen. Hierna werd gesloten en de verdere tocht aanvaard. Op Schiphol bezichtigde men onder des kundige leiding 't vliegveld en de hangars met hun machines en werd 't dalen en op stijgen der vliegtuigen gadegeslagen. Voor een vliegtochtje konden geen lief hebbers gevonden worden en dus vertrok men ongeveer half zeven van Schiphol. Gereden werd langs den buitenkant van Amsterdam, door 't mooie Groenendaal en te Heemstede werd nog eens halt gehouden. Onder 't genot van eenige ververschingen werd hier een uurtje gezellig gepraat en dan ving de terugreis aan. Onderweg stap ten hier en daar leden uit, waardoor ze gemakkelijk hun woonplaats bereikten. Allen waren zeer voldaan en „St. Jan" kan terugzien op een geslaagde vergadering en een zeer genoeglijken Zondagnamiddag. LEIDSCHE BEDEVAART NAAR BRIELLE Maandag werd de jaarlijksche bedevaart gehouden naar de Martelplaats der Gor- kumsche Martelaren in Brielle. De Hoogmis werd opgedragen door den H.E. heer Deken A. H. J. M. Homulle met assistentie van Kapelaan Schrama en Pater Zeij. De predikatie werd gehouden door den weleerw. Pater Eusebius Peters O.E.S.A., die den tekst uitwerkte: „Op de eerste bladzijde van het boek mijns levens staat geschreven, dat ik Uw Wil zou doen". Om half 3 werd de processie met de re lieken naar het Martelveld gehouden. Hier predikte Pater Peters over de glorie de Martelaren: „Dit is de overwinning, die de wereld overwint: ons geloof". Voor vele intenties werd gebeden voor lichamelijken i zedelijken nood, voor an deren' en voor zichzelf. Ondertusschen werd het Allerheiligste naar het rustaltaar gedragen. Agens was de zeereerw. heer Drs. W. v. Hees, Prior van het Kruisheerenklooster te Zoeter- woude, assistentie verleenden de missiona rissen Father Vlasveld en Buys. Met een feestelijke processie werd de oefening besloten. Om 5 uur was er een kort Lof in de pa rochiekerk. Even mooi en stichtend als de ze bedevaart is geslaagd, even gering was het aantal pelgrims. Zij, die meegegaan zijn hebben in kwa liteit goedgemaakt wat aan kwantiteit ont brak. Ze hebben geen spijt gehad over him bedevaart en zullen er propagandisten voor worden. ST. JOS. GEZ. VEREENIGING. De aspirant-leden worden herinnerd aan den cursus morgen (Woensdag) avond te half negen. Allen dienen aanwezig te zijn, niet één blijve achter. 65 Jaar getrouwd. Het echtpaar Arie Singerling en Clazina Vavier, wonende Kalvermarkt 11, herdenkt 3 Juli a.s. zijn 65-jarige echtvereenigir.g. De oudjes zijn beiden 90 jaar. Woensdag- en Donderdagavond telkens van half 8 tot 9 uur zal de kerk aan den Heerensingel, die dan versierd is ter ge- j legenheid van het Ziekentriduum, ter be- i zichtiging opengesteld zijn. Boven op het stadhuis is heden de drie kleur geplaatst ter gelegenheid van het feit, dat een der voornaamste kap-span- ten is geplaatst. Geslaagd voor het examen Boekhouden en aanverwante vakken, afgenomen door de „Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden" de heeren A. van Gessel, Leiden; J. A. M. van Heeringen, Leiden; S. Naber, Leiden en P. van Straalen, Sas senheim, allen leerlingen van den heer J. A. Jansen, Kamerlingh Onneslaan 15, alhier. Geslaagd voor het examen Boekhouden, Handelsreken en en Handelsrecht, afgeno men door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, de heer W. H. M. van Ommen alhier, leerling van den heer J. A. Christiaanse alhier. Voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte N. A., tweede gedeelte, is te Den Haag geslaagd K. Wirtz, alhier. Voor het eindexamen der R.K. H.B.S. al hier is geslaagd H. Duym. (Verbeterd be richt). Voor het examen akte L.O. is aan de R.-K. Kweekschool te Dongen geslaagd de heer J. v. Valderen, alhier. De uitslag van de gisteren gehouden aan besteding voor het bouwen van een hoog spanningshuisje nabij de v. d Duijnstraat alhier, voor rekening van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit is als volgt: Ingekomen 5 biljetten, t.w.: 1. B. C. Strijk, te Leiden f 1490, 2. H. van Dillen, te Zoeterwoude 1385, 3. J. Warnaar, te 's-Gravenhage 1320, 4. Joh. Meijers, te Oegstgeest 1298, 5. I. Th. Cornet, te Lei den ƒ1090.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2