ZATERDAG 19 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND WESTLANDSCHE BOLLENKWEEKERS TEGEN DE SANEERING. Slechte oogst verwacht. In een rumoerige vergadering heeft gis teravond de afd. Westland van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur zich uitgesproken tegen handhaving der saneering. Verschillende leden voerden aan, dat de maatregelen thans vier jaar hebben gewerkt zonder den kweeker eenig aanwijsbaar voordeel te hebben gebracht; het zijn, volgens deze leden, alleen de ex pediteurs, die er aan verdiend hebben. Er staat thans een slechte oogst voor de deur en het bedrijf is door het vele saneeren zeer verzwakt. Naar schatting zal de oogst in het Westland 30 a 35 pet. minder be dragen dan in voorgaande jaren. Na een uitvoerige discussie, die op zeker moment in wanorde verliep, sprak de vergadering zich uit voor opheffing der saneringsmaat regelen. WIJNHANDELAREN WIJZEN ORDENING VERKOOP AF. Stijgende import aanleiding tot gematigd optimisme. Te Amsterdam heeft de Vereeniging van Nederlandsche Wijnhandelaars haar alge- meene vergadering gehouden onder voor zitterschap van den-heer H. Hoogewerff Fzn., uit Rotterdam. Deze heeft in zijn openingswoord gewe zen op de stijging van den wijnimport in de eerste vier maanden van 1937 (vergele ken bij het vorig jaar), welke invoer onge- veeer 2000 H.I. bedraagt ter waarde van 72.000. Over het algemeen vertoonen de wijnprijzen een niet onbelangrijke stijging. Spr. verklaarde zich ten slotte, namens het geheele bestuur, tegenstander van het aan banden leggen van den verkoop van wijn. Inkrimping van het aantal distributie punten voor den verkoop van wijn, zou daarvan het gevolg zijn. De secretaris deed mededeeling van het feit, dat de nieuw-samengestelde toelich ting op het wijnbesluit de goedkeuring heeft verworven van het college van direc teuren en keuringsdiensten. Ook gewaagde hij van de maatregelen, die genomen zijn om een compensatietransactie tot stand te brengen, waarbij sherry uit Spanje wordt geruild tegen Nederlandsche en Neder- landsch-Koloniale waren. Deze transactie heeft reeds haar beslag gekregen. Het jaarverslag van den secretaris zegt, dat de stijging van den import reden geeft tot een gematigd optimisme. Het wijst op de gunstige werking van de verlaging van op centen op den wijnaccijns, die reeds van 1935 dateert en die een gevolg was van het handelsverdrag met Frankrijk. Bij de rondvraag werd nogmaals gedis cussieerd over het denkbeeld, een enquête in te stellen naar de wenschelijkheid van een soort ordening in den drankenhandel, waardoor de wijnverkoop zou worden ge monopoliseerd in inrichtingen, die zich al leen toeleggen op den handel in dranken, alcoholhoudende zoowel als andere. Daarte gen rees krachtig verzet, o.a. van de be stuurstafel. De zaak werd verwezen naar het bestuur, dat het geheele vraagstuk on der de oogen zal zien. Na afloop van de huishoudelijke vergade ring heeft de heer L. Douarche, secretaris generaal van het Office International du Vin te Parijs, een causerie gehouden. „Hbld." „ST. HOMOBONUS". Verplaatsing van deze coöperatie naar Amsterdam? Men schrijft aan het „Dagblad van Noord-Brabant en Zeeland": In de op 1 Juni j.l. te Rotterdam gehou den ledenvergadering van de Coöperatieve Inkoopvereeniging van R. K. Manufactu rers „St. Homobonus" is het bestuur ge machtigd om in het steeds nijpender gebrek aan ruimte op afdoende wijze te voorzien, zoo noodig door aankoop van vaste goede ren en eventueele verplaatsing naar Am sterdam. De mogelijkheid bestaat dus, dat de bloeiende coöperatie, welke zeer ten genoege van de leden in het zuidelijke ge deelte des lands onder bekwame leiding te Rotterdam is opgezet en uitgebreid, het centrum van haar activiteit naar het Noor den zal moeten verplaatsen. In het belang onzer manufacturers beneden den Moer dijk, die nu juist door de nieuwe bruggen zulk een mooie'verbinding met Rotterdam krijgen, mag worden gehoopt, dat het be stuur er alsnog in zal slagen te Rotterdam, in overeenstemming met zijn tradities, een bevredigende oplossing voor de bestaande moeilijkheden te vinden. ONDERSCHEIDING VOOR DE ROOS PRINS BERNHARD. De firma van Rossem N.V. te Naarden ontving van den prefect van de Seine te Parijs bericht, dat aan de zaailing Roos Prins Bernhard, welke in de kweekerijen dezer firma te Naarden werd gewonnen, de hoogste onderscheiding n.l. de gouden medaille is verleend bij het concours de bagatelle, dat 16 dezer plaats had. Voor dit concours worden alle belangrij ke nieuwe rozen van de geheele wereld gedurende twee jaren beoordeeld door een internationale jury, waarin bekende rozen- kweekers uit alle werelddeelen zitting heb ben. De gouden medaille de bagatelle is dan ook de hoogste internationale onderschei ding, welke aan een nieuwe roos kan ver leend worden en is het zeer verheugend, dat deze eer te beurt is gevallen aan een Nederlandsch product, dat de naam Prins Bernhard draagt. Officieele Crisisberichten STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten, gedenatureerd in het tijdvak van 14 Juni 1937 tot en met 19 Juni 1937, zal bedragen: voor kwaliteits klasse A 3.15 per 100 K.G.; voor kwa liteitsklasse B 2.65 per 100 K.G.; voor kwaliteitsklasse C 2.15 per 100 K.G. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelf de tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding 1.65 per 100 K.G. 's-Gravenhage, 18 Juni 1937. NIJVERHEIDSONDERWIJS VOOR MEISJES. Diocesane raad ingesteld voor het Bisdom Haarlem. In „St. Bavo" wordt het volgende be sluit gepubliceerd van Z. H. Exc. mgr. J, P. Huibers, bisschop van Haarlem: „Reeds langen tijd hebben Wij den wensch gekoesterd een geschikt middel te vinden om het hoogst nuttige nijverheids onderwijs voor meisjes krachtig te bevor deren. Dit middel meenen Wij gevonden te hebben in de samenstelling van een spe- cialen raad, als onderafdeeling van de reeds bestaande Dioc. Vereeniging voor het R.K. verheidsonderwijs in het bisdom Haarlem, die het nijverheidsonderwijs voor meisjes zal trachten te bevorderen. Deze raad zal bestaan uit vertegenwoor digers van het gesubsidieerde en niet-gesub- sidieerde nijverheidsonderwijs, van het landibouwhuishoudonderwijs, van het ge zin en van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie. De taak van dezen raad is als volgt omschreven. a. het nemen van maatregelen, die be vorderlijk zijn voor het N.O. voor meis jes; b. het geven van advies over oprichting, uitbreiding, instandhouding en opheffing van scholen, cursussen enz. voor N.O. c. onderzoeken en toezicht houden of het Katholiek nijverheidsonderwijs voor meis jes in geheel het bisdom Haarlem aan wet telijke en/of redelijke eischen voldoet; d. in de groote steden en andere centra, waar dit gewenscht is, samenstellen een districtsraad of centrale voor het N.O. voor meisjes; e. toezien op de richtige naleving van de Bisschoppelijke bepalingen, inzake het N.O. Deze raad zal het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te 's-Graven- hage voortdurend op de hoogte houden van zijn strevingen en verlangens en van diens adviezen gebruik maken. In aansluiting hieraan deelt de zeereerw. heer J. Möller, voorzitter van de dioc. ver eeniging voor het R.K. Nijverheidsonder wijs in het bisdom Haarlem mede, dat zich bereid hebben verklaard in boven genoem den raad zitting te nemen: prof. A. H. P. Cleophas, Theologicum te Warmond; prof. A. M. A. Vollaerts te Heemstede; zr. Ange lina te Bergen (N.-H.); mej. L. Stappers, Teylerplein 67 te Haarlem; J. H. A. Man- ders, Boerhaavelaan 12 te Leiden; mej. M. A. Lutz, Noordeinde 50 te Lei den; mej. I. Seybel te Vogelenzang; mevr. C. Bijvoet-Bar, Bakenessergracht 29 te Haarlem. Pastoor Möller zal als voorzitter optre den. HET CONGRES VAN DEN NEDERL. SLAGERSHOND. De tweede dag. In Grand Hotel „Gooiland" te Hilversum is het jaarlijksche congres van den Neder- landschen Slagershond voortgezet. Vrijwel alle prae-adviezen van het hoofd bestuur zijn aangenomen. Een afwijking was dat betreffende het voorstel van de slagersvereeniging voor Wormerveer en omstreken, die een studiefonds wenscht te zien opgericht, waarvan dan elk lid van den bond kan.gebruik maken. De toelich ting op dit voorstel weer er op, dat er in verband met de Vestigingswet voor het kleine bedrijf, welke voldoende vakken nis als eisch zal stellen, vele patroons zul len zijn die een diploma van de vakschool willen behalen, doch voor wie de kosten te hoog .zijn. Daarom stelde de afdeeling voor door een heffing een fonds te stich ten, om die leden, die er gebruik van wen- schen te maken, in de gelegenheid te stel len hun doel te bereiken. Het bondsbestuur achtte het plan niet voor verwezenlijking vatbaar; iedere leerling van de slagers vakschool zou van dit fonds willen gebruik maken. De vergadering echter dacht er an ders over, voelde, vooral met het oog op de Vestigingswet, heel veel voor de idee van de afdeeling Wormerveer, en gaf het bestuur opdracht deze zaak opnieuw in studie te nemen. De afdeeling Groningen stelde voor om er bij de regeering op aan te dringen de fokkerij meer vrijheid te geven. Het gun stige prae-advies van het hoofdbestuur wees er op, dat er thans 50.000 oude melk koeien meer zijn dan in 1933 en dat de melkstroom niet is verminderd. Wel is de slachtveemarkt zeer matig voorzien. Met het oog op de vleeschvoorziening is aan dringen op opheffing der teeltbeperking zeer zeker gewenscht. De vergadering ging met deze zienswijze accoord. „N.R.Crt." GOÉDKOOPE TREINEN IN DE VACANTIE. Zooals door de Ned. Spoorwegen be kend gemaakt is, zullen deze zomer (tus- schen 7 Juli en 21 September) een groot aantal goedkoope treinen loopen, grooter dan vorige jaren en tegen lagere prijzen. Van Leiden zullen deze treinen rijden naar de navolgende plaatsen en op de na- genoemde dagen: VAH ONZE ADVERTEERDERS. BE VA-FABRIKAAT. Menigeen van onze lezers, die aan de bekende Be va-prijsvraag meedeed, zal in spanning gezeten hebben. Wie zou een week met vacantie gaan, of een radio-toe stel winnen? Men herinnert zich de inte ressante opgave: Leg in een korte brief uw beoordeeling van het Beva-fabrikaat neer. De beoordeeling, die een onpartij dige jury het meest raak' acht, zou wor den beloond. Is het wonder, dat er vandaag vreugde heerschte in het gezin van den heer Joh. Verboom, Rozenlaan 29, Vlaardingen- Ambacht? Wel was het een goede tijding, die de post hun vandaag bracht. Zij zijn win naars in de prijsvraag, en hebben nu de keus tusschen een week vacantie zonder kosten, of een Philips' Radiotoestel! Onze felicitaties. Ook zullen nog eenige honderden troostprijzen worden uitge reikt. Naar Enschede (Almelo, Hengelo) op Donderdag 5 Augustus, Zondag 29 Augus tus. Naar Groningen (Assen) op Zondag 18 Juli, Donderdag 12 Augustus. Van Leiden, Alphen a. d. Rijn en Bos koop naar Anrhem of Nijmegen eiken Woensdag van 21 Juli t.m. 1 September en op de Zondagen 11 Juli, 25 Juli, 8 Aug., 22 Augustus, 5 September. Naar Vlissingen (Goes, Middelburg) el- ken Donderdag van 22 Juli t.m. 2 Sep tember. Naar den Helder op de Zondagen 25 Juli, 1 Augustus, 8 Augustus, 15 Augus tus, 22 Augustus. DE EERSTE ELECTRISCHE TREIN. Naar wij vernemen is dezer dagen de eerste electrische trein (een twee-wagen- trein), bestemd voor de nieuwe electrifi- catie, bij Werkspoor gereed gekomen. De trein is vervoerd naar de Electrische Cen trale te Leidschendam voor verdere be handeling. BEWERKING SPREMIE VLAS. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de bewerkingspremie voor vlas van oogst 1937, dat overeenkomstig de bepalingen van het reglement steun vlas oogst 1937 is verkocht, tot nadere aankondiging ge middeld 40.— per H.A. zal bedragen, voor waterroot-bewerking, klasse 1. Voor andere bewerkingsmethoden zal de bewerkingspremie worden berekend op grondslag van de bekende verhoudin gen. HDLLEGOM LIEP UIT. Door autopech was de Prins gedivongen in garage te wachten. De bewoners van' Hillegom hebben gis ternamiddag op onverwachte wijze van dichtbij kennisgemaakt met Prins Bern hard en hem spontaan en hartelijk toege juicht. Het was omstreeks halfvijf, dat op den Rijksweg tusschen die gemeente en Voge lenzang een hofauto stopte een wagen van H. M. de Koningin. Blijkbaar haperde er wat aan den motor, want de chauffeur en een lakei lichtten de motorkap op en probeerden den auto op gang te brengen. Toen enkele voorbijgangers nieuwsgierig naderbij kwamen, bleek hun, dat Prins Bernhard zich in den auto bevond met jhr. Röell. De Prins stapte even later uit en inmiddels was ook de heer Guilloteaux van het Service-station Brinkman naderbij ge komen, die zijn diensten aanbood. De Prins zeide hiervan gaarne gebruik te zulen ma ken; de auto werd naar het station geduwd, waarbij ook de Prins een handje mee hielp en bij onderzoek bleek spoedig, dat de benzineleiding doorgblazen moest wor den. Het mankement had dus niet veel te beteekenen, maar het oponthoud bleef on aangenaam. Het nieuwtje verspreidde zich zóó snel, dat in een ommezien een groote menigte zich voor den winkel van den heer Guillo teaux verdrong. Binnen had de Prins zich wel verdekt opgesteld achter een paar re clameplaten, maar tóch wist men dat hij in den winkel was en men wist ook dat hij er eens weer uit moest komen! Terwijl de chauffeur en de lakei een kopje thee dronken, zat Prins Bernhard rustig in een armstoel. Plotseling ontdekte hij een krant: Ha, is het avondblad er ook al weer! en even later was hij verdiept in de krant. Toen kwam er onverwacht redding in den nood. Een passeerend automobilist stopte en bood den Prins zijn wagen aan, die deze attentie dankbaar aanvaardde. Het perso neel bleef bij den Hofauto achter, evenals het reisgezelschap van den automobilist, die zelf weer in zijn wagen plaats nam en den Prins en jhr. Röell naar Aerdenhout bracht. Uit het gejuich van de toeschou wers op den weg heeft de Prins wel kun nen opmaken hoe men dit korte hoewel voor hemzelf minder aangename bezoek op prijs had gesteld. Een halfuur later kon de inmiddels her stelde hofauto volgen. „Tel." Burgemeesters. Bij K. B. is benoemd tot burgemeester der gemeente Pannerden G. L. G. M. Cre- mers. Tot burgemeester der gemeente Eijsden mr. W. H. M. J. Lambooy. De nieuwe burgemeester van Panner den,'de heer G. L. G. M. Cremers, is 2 Fe bruari 1896 te Roermond geboren. Hij is thans volontair ter gemeentesecretarie van Westervoort. De nieuwe burgemeester van Eijsden, mr. W. H. M. J. Lambooy, werd 16 Octo ber 1909 te Breda geboren. De heer Lam booy woont thans in Hilversum, waar hij werkzaam is op een notariskantoor. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot B. Koren zijn 25-jarig jubileum als metaaldraaier bij de firma Boot. Namens de directie werd de heer Koren ten zijnen huize gecomplimenteerd door den heer Ph. Boot onder aanbieding eener enveloppe met inhoud. Vele zijner collega's kwamen de njubilaris persoonlijk geluwenschen, waarbij hem namens het gezamenlijk personeel een haard werd aan geboden. Als gewoonlijk kwamen ook van andere zijde vele blijken van belangstel ling binnen. BODEGRAVEN. VREESELIJK ONGELUK. Onder een zandtrein gedood. Hedenmorgen om half 7 heeft een ern stig ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad bij de werkzaamheden aan den nieuw aan te leggen weg bij de Lange Ruige Weide. De machinist van een zand trein, de heer P. v. K., die geruimen tijd in Bodegraven woonde en eerst vorige week naar Woerden vertrok, trachtte bij het passeeren van twee zandtreintjes van de eene locomotief op de andere te sprin gen. Hij stapte echter mis met het nood lottig gevolg, dat hij er onder raakte en onmiddellijk gedood werd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 4 kinderen. Dr. v. B. en de gemeente politie waren spoedig ter plaatse. Geboren: Petrus Johannes Maria, z. van P. C. van Velzen en W. M. Jacobi. Ondertrouwd: C. J. van der Vis 28 j. en A. Edelman 28 j. Getrouwd: J. W. van der Laan 27 j. en J. H. Demoet 27 j. G. van Kruijl 29 j. en N. Vink 28 j. Gevestigd: A. van der Wind van Me- dam H. C. Zwart-Voorspuij* van Groot- Ammers G. C. Maton en gezin van Vreeswijk, Weipoort B. Duin en gezin van Zwijndrecht H. C. Gründmann van de Bilt J. M. van Leeuwen van Rietveld M. J. Th. van Pelt van Zwammerdam H. J. Oomen en gezin van Tuil en 't Waal. Vertrokken: M. Binnenkade naar Boskoop P. van Kooten en gezin naar Woerden Wde. C. Kool-geb. Kloek naar Meerkerk M. C. Kool naar Leerbroek. KOUDEKERK. Geboren: Nicolaas Pieter z. van KI. Roeloffs en V. Roodenburg. Ondertrouwd: Aart van Dokkum 24 j. en Jannetje Baars 25 j. Gehuwd: Albertus Martinus Menken 27 j. en Hugolina Maria Heemskerk 27 j. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. Geslaagd voor het exa men gemeente-administratie de heer H. Swaanenbuxg, tijdelijk ambtenaar ter se cretarie alhier. Steunregeling. Naar wij vernemen treedt de regeling inzake het verleenen eener gemeentelijke bijdrage in de premie, welke werkloozen verschuldigd zijn wegens verzekering voor geneeskundige behande ling bij ziekte over de nu afgeloopen week in werking, zoodat de bonnen bij de eerst volgende steunuitkeeringen zullen worden afgegeven. Voorts vernemen we, dat een gelijksoorti ge regeling met betrekking tot de zieken- huisverpleging in werking zal treden met ingang van 5 Juli a.s. Geboren: Johanna Maria, d. van J. C. Uljee en J. Schouten Adrianus Leo- nardus Maria, z. van P. van Seggelen en J. E. Olijerhoek Alida Johanna, d. van J. van der Meer en A. A. van Klink Ger- dina Anthonia, d. van J. F. van Amster dam en M. J. Hoogenboom Nicolaus En- gelbertus, z. van J. Turk en K. van Klink Hubertus Johannes, z. van C. Th. Koek en M. A. Wesselman Geertruida, d. van J. C. van Kins en A. M. Borst. Gehuwd: C. J. Koek jm. 24 j. en C. M. Schakenbosch jd. 21 j. G. Brussee jm. 28 j. en A. E. G. de Jong jd. 24 j. Overleden: H. C. Pijnacker 75 j. HILLEGOM. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Het 9-jarig zoontje van den heer Blok ker, wonende aan de Elsbroekerlaan alhier, reed met een knecht van den veehouder K. mee op een wagen gras. Het ventje viel er af. Oogenschijnlijk liep het geval goed af, doch al spoedig kreeg hij pijn. De ouders ontboden dr. Wijkmans, die onmiddellijk overbrenging naar een ziekenhuis gelastte. De jongen werd naar de Mariastichting vervoerd. Er werd operatief ingegrepen, echter zonder baat. Het kind is aldaar over leden. Aubade. De aubade der schoolkinde ren voor den nieuwen Burgemeester bestaat uit de volgende liederen: 1. Wilhelmus, 2. Alle man van Neerlands stam, 3. Wilhel mus. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 20 Juni: Bijeenkomst te 11.30 uur en des avonds na het Lof. Dinsdag 22 Juni te 8 uur Maria-Congre- gatie, waarna bijeenkomst. Donderdag 24 Juni te 8 uur biljartclub A.D.O. Zaterdag 26 Juni na het Lof bijeenkomst. „St. Cecilia". Zondag 20 Juni gaat de R. K. Harmonie naar Kwintsheul om onder leiding van den heer B. van Veen deel te nemen aan het R. K. Muziekconcours, uit geschreven door de R. K. Bond van Mu ziekgezelschappen in Zuid-Holland. De Harmonie komt uit in de afdeeling Uitmun tendheid. STOJIPWIJK-VEUR, Electriciteitsbedrijf 1936. Uit het ver slag van het Electriciteitsbedrijf blijkt, dat de ontwikkeling van dit bedrijf in 1936 zeer bevredigend was. De netto-stroomafgifte vermeerderde van 366.000 KWh tot 432.000 KWh, derhalve met 18%. De verkoop van lichtstroom volgens enkeltarief vermeer derde met 11/2%; de verkoop volgens vast rechttarief met 58%. Allengs wordt steeds meer gebruik gemaakt van de vastrecht- tarieven. Als gevolg daarvan bleef de op brengst van lichtstroom over 1936 beneden, de raming, afschoon de stroomafgiften be langrijk toenamen. De verkoop van stroom voor klein kracht daalde ongeveer 2%, ter wijl de leveringen voor grootverbruikers toenamen met 39%. De opbrengst van krachtstroom kwam rond 1400.boven de raming. Het stroomverlies is terugge bracht van 5.4% tot 3.2%. De activa van het bedrijf verkeeren in het algemeen in een uitstekende toestand. Aan het bruto stroom werd van het elec triciteitsbedrijf te Delft ingekocht 520.670 KWh voor 10.722.60. Aan maximale be lasting werd over 1936 betaald 15.966.35. De gemiddelde inkoopprijs per KWh netto stroom was voor lichtstroom 7.5 cent en voor krachtstroom 3.04 cent. Aan lichtstroom werd verbruikt 276.343 KWh, krachtstroom 127.269 en aan straat verlichting 28.647 KWh, totaal 432.259 KWh, Het aantal perceelen, waarin een electri- citeitsmeter is geplaatst was op 31 Decem ber: lichtmeters' 1627, licht- en kracht 132, wrachtmeters 32 en muntmeters 159. In 1936 werden bijgeplaatst 48 licht- en 9 muntmeters. Het aantal straatlantaarns be draagt in de gemeente Stompwijk 150 en in de gemeente Veur 97. De kosten van on derhoud per lantaarn bedroegen voor Stompwijk 7.33 en voor Veur 7.28; de stroomkosten per lantaarn resp. 25.67 en 29.13, De exploitatie leverde een voordeelig saldo op van 21.599.60, welk bedrag aan de Gemeenten Stompwijk en Veur, elk voor de helft, werd uitgekeerd. De reserve vermeerderde van 17.716.61 tot f 18.425.27 door rentebijschrijving. VOORHOUT. Benoeming. Naar wij vernemen is tot leerling-ambtenaar aan de secretarie alhier, benoemd de heer Mart. Kortekaas, thans wonende te Lisse. KATWIJK. Stand der werkloosheid. Mannen 300, jongens 4, meisjes 5. Totaal 309. OEGSTGEEST. Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor het examen gemeente-administratie de heer A. C. Sommeling, alhier. OUDEWETERING. Zwemwedstrijden. De wedstrijden, welke in het Gemeentelijk Zwembad tegen morgen waren uitgeschreven zullen we gens de ongunstige weersgesteldheid geen doorgang vinden. Wedstrijden uitgesteld. Men deelt ons mede, dat de voor Zondag vastgestelde wedstrijden zijn uitgesteld tot 4 Juli. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het nieuwe seizoen is In gezet, de eerste zomerproducten als vroe ge aardappelen en bospeen werden ook hier aangevoerd. Het begin was niet om optimis tisch te zijn. Met de vroege aardappelen liep het niet vlot. Er draaide er zelfs door. De verkochte gingen tegen den minimum prijs van 6.per 100 K.G. voor de groo te en 3.voor de drielingen. De voor raad winteraardappelen is nog te groot. Er is dus nog onvoldoende vraag voor de vroe ge. Met bospeen ging het aanvankelijk goed, van ƒ8 tot 11.50 per 100 bos om dan terug te loopen tot 6 tot 8.50. Sla in goede kwaliteit bracht van 0.60 tot 1.30 per 100 stuks op. Bloemenhandel. Met het koudere weer der laatste dagen liep de prijs der bloemen iets op. Het was niet goed gesteld. De warm te was schadelijk voor kweekers en koo- pers. Thans ging het weer wat beter. De noteering was voor Pyrethrums van f 1.10 tot f 2.20, Margrieten f 0.150.30, Gladio lussen f 1.604.10, Scabiosa f 0.300.40, Annemonen f 0.100.20, Campanula f 0.40 0.70, Convili's f 0.701.05, Zinnia's f 1.80 2.10, Lelies f 22.30, Irissen f 0.080.15, Dahlia's f0.901.40, Korenbloemen f 0.07 0.10, Papavers f0.400.60. VOORSCHOTEN. Geslaagd. Onze plaatsgenoote G. A. Gussenhoven is heden geslaagd bij het gehouden examen H.B.S. met 5-jarigen cursus voor diploma B.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7