nederl. r.k. Volksbond ZATERDAG 19 JUNI 1937 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE 11 JULI NADERT! Het hoogtepunt van ons gouden feest nadert. Vandaag over drie weken staan we aan den vooravond van den grooten dag. Vooraf gaat, natuurlijk!, een triduum. Godsdienst vooraan en bij dit groote feest doen we dat in groote stijl. Drie avonden komen we bijeen in de Lode wij kskerk, op Woensdag 7, Donderdag 8 en Vrijdag 9 Juli om ons geestelijk te verdiepen. Ja, waar om niet? De gansche maatschappij is zwoel van oppervlakkigheid, er hangt een sfeer ▼an ziel en-bederf. Daarom juist gaan wij, ouderen en jongeren, ons radicaal herstel len in Christus. Op Zondag 11 Juli gaan we 's morgens ons triduum bezegelen met een algemeene H. Communie, onder de H. Mis van 6.30 in St. Lodewijk. Dat moet een indrukwekken de manifestatie zijn van onze ongeschokte godsdienstzin en een eerherstel voor veler zondig leven. We krijgen een feestelijk ontbijt, waarbij de vreugde zal losslaan en daarna komt het grootsche moment, de Pontificale Hoogmis. Een heerlijke voldoening voor geheel onze vereeniging is zeker wel deze spontane geste van onzen beminden Bisschop. De vijftig jaren Gezellenwerk worden alzoo bekroond met purperen luister. Als dan om half drie onder de boom en boven op „Den Burcht" onze bijeenkomst begint, dan zullen daar zijn de honderden Gezellen van Leiden en de honderden Kol- pingszonen uit de dorpen. Daar zal èn blij heid èn voldoening zijn, daar ook zal energie worden opgedaan voor nog grootere activiteit in steeds wijdere omgeving. Dèt moge de vrucht zijn van Zondag 11 Juli. Senior. ONS GEDENKBOEK VERSCHENEN. Het is er en het is keurig. Dat is nu eens een fijn cadeau voor alle leden. Zij krijgen het komende week netjes thuis bezorgd. Door de Kolpings Lijfwachters zullen de lezenswaardige boekjes ten verkoop wor den gepresenteerd bij onze katholieke stad- genooten: Allereerst zullen onze donateurs worden bezocht; de donateurs zullen he+ ons niet kwalijk nemen, dat voor dit prachtig uit gevoerde werkje een kleine vergoeding wordt gevraagd. Wij vragen U minstens dertig cent, maar een grootere bijdrage is natuurlijk, gezien de groote onkosten, zeer welkom. Dit fraai werkje kunt gij ook bestellen bij 't bestuur van de St. Jos. Gezellen, Ra penburg 52. LET OP. In 't Gedenkboek zullen alle leden een uitnoodiging vinden voor de feestbijeen- komst; deze uitnoodiging moet gij goed be waren, het is Uw bewijs van toegang. Niemand komt zonder kaart „den Burcht" binnen. Er zijn vier soorten kaarten; de mooist uitgevoerde, op wit oud-Hollandsch papier, zijn voor onze leden. Op vertoon van deze kaart weet de controle dat zij met een lid van de jubileerende vereeniging te maken heeft. Zij zal U dan de mooiste zitplaatsen aanwijzen. VOOR DE FAMILIELEDEN VAN ONZE LEIDSCHE GEZELLEN. Om het den familieleden mogelijk te maken, onze groote feestbijeenkomst mede te maken, zullen wij Donderdag 1 Juli en Vrijdag 2 Juli 's avonds om half 9 aan ons gebouw op Rapenburg 52 kaarten verkoo- pen tegen 121/2 cent per stuk. Deze zijn alleen op die avonden van half 910 uur verkrijgbaar. Ieder gezin kan ten hoogste vier goedkoope kaarten ontvangen. VOOR DE LEIDENAARS. Wij hopen, dat ook zeer vele Leidsche Katholieken onze feestbijeenkomst zullen bijwonen. Voor hen zijn kaarten verkrijg baar a 25 cent. Zij zijn verkrijgbaar Ra penburg 52 en enkele andere bekende adressen, welke gij op onze reclamebiljetten vermeld vindt. Verschillende jongens en meisjes zullen aan de Katholieken van Leiden deze kaar ten aanbieden. Het belooft een schitterende middag te worden. VOOR HET DISTRICT. Zoo gauw gij Uw opgave en 't geld hebt opgezonden, ontvangt gij Uw kaarten. Deze kaarten zijn duidelijk kenbaar gemaakt, zoodat de controle weet, dat zij te doen heeft met leden van het district. De plaat sen voor het district zijn direct achter de Leidsche Gezellen, WORDT GEVRAAGD.... Gelegenheid om logé's te herbergen op Zondag 11 Juli en Zaterdag 10 Juli. Het zijn de afgevaardigden van A'dam, R'dam, Den Haag, Nijmegen en Bergen op Zoom. We hebben 10 adressen noodlg van 10 wel willende menschen voor 10 welwillende gasten! Gehuwden, Gezellen, praat er eens over thuis. Helpt ons en geeft het even op aan vice-Praeses of Senior. LEEKENLEIDING. Zooals in alle organisatiewerk is ook in de Gezellen-Vereeniging een groote taak gegeven aan de leeken. Is reeds uit hoofde van zyn roeping de priester de eerst-geroe- pene om leiding te geven en aanvaarden wij middels zijn gezag de leiding der Kerk, toch is het terrein der leeken ruimer dan som migen denken. De eerste taak in het Kolpingswerk, de godsdienstige vorming, uit uiteraard de taak eens priesters. Maar ook de leek kan ten opzichte van godsdienstige vorming het zijne bijdragen door woord en voorbeeld. Zoo kan het voorkomen, dat waar de pries ters geen toegang meer vinden, het den leeken gelukt. En dan is met een open hart en een ernstig woord nog vaak heel wat te redden. Maar vrijer en minder gevaarlijk voor den leek is de sociale vorming. Hier ligt een werkelijk grootseh terrein voor goedwillende leeken, want met eenige ken nis van zaken en bezield met eerlijke liefde voor hun medebroeders zijn zij het, die stuk voor stuk de leer der Pausen in hun eigen milieux toepassen. Heerlijk mooi heeft Kolping dat gezien. Hieruit volgt, dat dan ook de leeken ge legenheid gegeven moet worden zich dus danig te kunnen ontwikkelen, dat zij zich in juiste verhouding met den priester vol komen kunnen geven aan hun taak. Den leek uitschakelen is even dom als den pries ter uitschakelen. Beiden hebben een taak, beiden hebben saam te werken, beiden kennen slechts één doel: de volledige vor ming der Gezellen! Oók de leekenleiding is uiterlijk: bou wen aan menschenzielen! S. M. MEDEDEELINGEN. Kolpings Lijfwacht wordt Woensdag 7 Juli uitgebreid. Op plechtige wijze zullen dan de nieuwe leden geïnstalleerd worden. Het Commissariaat is voor de kamende feesten met enkele hulpkrachten uitge breid en verdeeld in zeven sub-comité's. De jubilarissen, die 50 of 25 jaar lid van onze Gez. Ver. zyn, zullen gehuldigd wor den in de feestelijke byeenkomst van 11 Juli. Ook de heer C. J. van Oerle, die dan 25 jaar lid is van den Raad van Bestuur. De secretaris van ons muziekgezelschap „Fr. Schweitzer" woont Genestetstraat 37. Aanvragen etc. kunnen jok gezonden wor den naar Rapenburg 52. De bibliotheek sluit eind dezer maand. De lezers worden dringend verzocht de in hun huis aanwezige boeken van onze bi bliotheek terug te brengen. Men bespaart zich zelf boete en het bestuur werk. VOOR ONS DISTRICT. Praesidenten en Senioren, draagt goede zorgen voor een zoo groot mogelijke deel name aan den Districts-Zondag en zend uw opgaven zoo spoedig mogelijk naar Leiden, het liefst voor 27 Juni. Ge weet, met het verzenden der opgaven moet ook het geld (10 c. per deelnemer) gestort worden op giro no. 176553 ten name der St. Jos. Gez. Ver. te Leiden. COMMISSARISSEN! Komt allen Maandagavond naar het Ge- zellenhuis om diverse zaken te halen, welken bij de leden moeten worden be zorgd. We rekenen er op, dat allen om half negen aanwezig zyn. ASPIRANTEN-OPLEIDING. i De aspirant-leden (ruim twintig) volgen den cursus vrij goed. Een enkeling meent zoo lid te kunnen worden, doch dat lukt niet. Wie lid wil worden moet het goed doen; half werk is niets De installatie zal plaats hebben Vrijdag 9 Juli in de Lode- wij kskerk. VERWARRENDE AANDUIDINGEN LANGS DE WEGEN. De A.N.W.B. schrijft ons: Den 4den Juli a.s. zal de aanwy zing van voorrangswegen voor een groot ge deelte van ons rijkswegen net tot werke lijkheid zijn geworden. Automobilisten, die op deze wegen ry- den, zullen dan bij kruispunten voorrang hebben, zoowel boven het voor hen van links als boven het rechts komende ver keer. Dat zij dezen voorrang genieten, blijkt hun uit het feit, dat de hectometer- paaltjes e.d., welke langs den weg staan, van oranje koppen voorzien zijn. Het is de A.N.W.B. nu gebleken, dat in verschillende gevallen langs wegen, wel ke in het geheel geen voorrangswegen zijn of zullen worden, paaltjes voorkomen, die wel niet van een oranje, maar dan toch van een rooden kop voorzien zyn. Nu is het verschil tusschen deze twee kleuren niet zoo heel groot en des avonds wordt dit bij het licht van de koplampen, waarbij de kleurennuanceeringen nog minder sterk uitkomen, nog geringer zóó, dat de mogelijkheid in het geheel niet denkbeeldig is, dat men de roode koppen voor oranje aanziet. Zooals van zelf spreekt zou dit, juist waar aan de aanwezigheid van oranje koppen de spe ciale voorrangsregeling verbonden is, tot ernstige gevaren kunnen leiden. De A.N.W.B. zal zich zooveel mogelijk direct tot de betreffende wegbeheerders zelve wenden, doch hoopt dat ook deze mededeeling op zichzelf reeds een verwij dering van de gevaarlijke roode koppen tengevolge zal hebben. PLAATSELIJKE CENTRALE „ZIJ, DIE WERKEN ARBEIDERSBEWEGING aan de vermeerdering van de tweedracht onder de Katholieken, laden een verschrik kelijke verantwoordelijkheid op zich tegen over God en tegen over de Kerk". Zoo spreekt Paus Pius XI in zijn Encycliek: „Over het Goddelooze Communisme", dato 19 Maart 1937. Is dit, zoo vragen wij ons af, wel ten volle tot allen doorgedrongen? Hebben wij deze vaderlijke vermaning, door niemand min der dan de Paus tot de Katholieken ge richt, wel begrepen!? Na al hetgeen om ons heen voorvalt; men zie naar Mexico, Span je, Rusland. Doch vooral strekken tot lee ring de gebeurtenissen in Duitschland. Daar was geen eenheid onder de Katho lieken, men achtte dit niet noodig, en thans ziet men er een katholicisme, dat onder den voet geloopen wordt ondanks vele en felle protesten. Heeft men wel begrepen, wat het zeg gen wil, vrij te zijn in het beleven van zijn godsdienst; vrij in de keuze, om zijn kin deren bijzondere scholen te laten bezoe ken; vrij in het uiten van zijn meening. Hoe kan er, trots deze voorbeelden, nog een K.D.P. bestaan? Wij veronderstellen, dat in de K.D.P. zich thans iets aan het veranderen is. Heeft de verkiezing zulks niet mede bewezen. De principieele uitspraak der kiezers voor een heid op katholiek staatkundig gebied is on dubbelzinnig en duidt er tevens op, dat het separatisme nog niet alles heeft ver nield en belangrijke groepen in de K.D.P. de primaire katholieke belangen op den voorgrond blijven stellen. Dat zij deze be langen in een splinterpartijtje zouden kun nen dienen, is een dwaling geweest. Een hardnekkige dwaling, waarin ondanks ver maningen van de kerkelijke overheid werd volhard. Doch de kentering is er, wellicht ontstaan onder het voorgaan van de ker kelijke overheid en de door haar ontwik kelde machtige katholieke een heidsdrang, waardoor velen tot een verhelderd inzicht zijn gekomen. Het inzicht namelijk, dat wij, Katholie ken, 1/3 van de Nederlandsche bevolking vormend, zoodra wij onze eenheid in de waagschaal stellen, daarmee ook onvermij delijk te kort doen aan de hoogste belan gen, die ons allen gelijkelijk dierbaar zijn. Het inzicht, dat wij, katholieken, moeten hebben, om stelling te nemen tegen de ex tremistische stroomingen, die met alle mid delen om de macht in de staat vechten en onze katholieke cultuur met radicale ver nietiging bedreigen. Deze stroomingen zijn wel teruggeslagen, maar zij blijven ons bedreigen. Het een heid s-wilien van katholiek Ne derland moet daarom stimuleer end blij ven dqorwerken. Allen moeten medewer ken, zoo doeltreffend mogelijk, in onge broken eenheidsformatie. Met breken komen wy er niet, evenmin door elkander te bevechten, zooals de K. D.P. dit deed. Gelukkig zijn er stellig tal van volgelin gen der K.D.P. tot bezinning gekomen. De afdeelinêen Delft en Roosendaal van deze party hebben het ingezien, dat het nutte- looze krachtsverspilling is, te blijven knab belen aa*n de katholieke eenheid; het is bo vendien onverstandig, maar ook onverant woord. Jammer is het en te betreuren, dat on-' danks drang van verschillende kanten, om de Katholiek Democratische partij niet lan ger te doen voortbestaan, in een op 5 Juni 1937 te Utrecht gehouden vergadering be sloten is, het werk van de partij, trots alles, voort te zetten. Heeft deze partijleiding dan toch niets geleerd? Men zou het moeten veronderstellen, maar hopelijk is het katholieke volk ver standiger dan deze heeren, die, ondanks het vermanend woord des Pausen, ondanks het gevaar dat allerwege dreigt, voortgaan in woord en geschrift katholieken ontrouw te maken aan wie in overheid gesteld zyn en hen met gezag leiden. Zij, die werken in dien geest, dus tegen den wil van het hoogste kerkelijk gezag, laden een groote verantwoordelijkheid op zich tegenover God en de H. Kerk! Mogen ook zij tot inkeer komen en ons leger versterken. We staan aan het begin van een moei lijke en zware periode, waarin onze stands- en vakorganisatie een buitengewoon con structief werk zal hebben te verrichten. Daarvoor is noodig liefde en krachtige steun. Schenkt die aan hen, die werken en leiding hebben te geven in den belangrij- kenoubouw van een Christelijke Maat schappij, ter vervolmaking van onze prin cipieele eenheid! DE OPLEVING. De heer Butler, Directeur van het I.A.B., onderzoekt ieder jaar vanuit zijn observa tiepost te Genève den economischen en so cialen toestand der wereld. In een wereld- schouw bespreekt hij in het I.C.V. de op leving o.m. als volgt: Het staat onomstootelijk vast, dat de economische opleving een feit is gewor den. In sommige landen is deze beweging op groote schaal waar te nemen, in andere landen, zooals Nederland, begint zy zich pas af te teekenen. Maar over het alge meen genomen is er onmiskenbaar een ken tering ten goede te bespeuren. Zeker, de meeste menschen koesterden nog „de hoop op een terugkeer tot den nor malen toestand". Velen dachten aan een terugkeer tot den stand van zaken van vóór den oorlog. Maar het meerendeel der bevolking van ieder land verlangt toch vurig naar „een rus tige periode van betrekkei ij ke welvaart en veiligheid. Zoover zyn wij echter nog niet. Op het oogenblik schijnen wij hoogstens zoovér te zijn, dat de economische machine na een ernstige beschadiging weer op gang is ge bracht. De machine loopt weer, zy loopt met steeds grootere snelheid, en men vraagt zich met ongerustheid af, hoelang zij het zal volhouden. Het behoeft geen verwonde ring te wekken, dat de menschen twijfelen aan de hechtheid van het raderwerk, en zij nog altijd denken aan de verschrikkelijke tijden, die zy door den stilstand van dat raderwerk beleefd hebben. Het is integen deel verbazingwekkend, hoe veerkrachtig en vasthoudend de menschelijke geest is. Niettegenstaande alle rampen, die het menschdom zyn overkomen en de vele ge varen, die haar nog bedreigen, is de menschheid door inspanning van al haar krachten erin geslaagd, zich uit de diep ten van den afgrond naar boven te wer ken en heeft zij een punt bereikt, van waar uit zij met onmetelijke verlichting kan te rugblikken, een punt, van waaruit zij reeds het plan kan ontwaren van een betere toe komst. Al is hier ter plaatse van een verminde ring onzer werklooze leden nog weinig te bespeuren, de ondervoeding bij werkloo- zen nog schrikbarend wegens een tekort aan steun, de koopkracht der breede massa door de resp. prijsstijgingen nog beneden peil, het staat vast, dat er perspectieven zijn! Wij moeten dus al onze krachten verza melen voor het optrekken van een econo misch bouwwerk, dat op een hechteren I grondslag moet komen te staan, dan het geen door de jongste ramp tot in zijn fun damenten geschokt is. Dit doel te verwezenlijken zal zijn ons aller plicht! R.K. COMITé WERKLOOZENZORG. Woensdag 1.1. werd door bovengenoemd Comité een vergadering gehouden. Vastge steld werd, dat de bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heilo zal plaats hebben op Maandag 19 Juli a.s. De deelnemers worden verzocht er zorg voor te dragen, dat het deelnamebedrag uiterlijk 12 Juli a.s. voorm. 12 uur Is voldaan. Na dezen datum is de termijn voor opgave gesloten, voordien bestaat er nog gelegenheid toe. Zij, die door omstandigheden verhinderd zijn, de bedevaart mede te maken, kunnen de daarvoor bespaarde gelden terugbeko men tot u i t e r 1 ij k 12 Juli. Gelden, dan niet afgehaald, zullen worden beschouwd als geschonken aan het Comité. Daar de tocht per autobus gemaakt zal worden, zal van genoemde bepalingen niet worden af geweken. Nadere bijzonderheden zullen tij dig worden bekend gemaakt. De excursies mogen zich in een stijgen de belangstelling verheugen; reden, waar om het comité in deze verdere plannen zal uitwerken. Ook staan op het programma een puzzle-wedstrijd door de stad, roeiwed- strijden. enz. enz. Men zie aankondigingen daarvoor op het bord in het Bondsgebouw, waarna men zich tot deelname kan opge ven op het kantoor, om verzekerd te zijn mede te kunnen doen. Het comité doet alles, wat in zijn vermogen is; toont gij, dat dit j werken door u op prijs wordt gesteld. Dat kunt ge door in grooten getale aan alles deel te nemen. BIJ EEN AFSCHEID. Twee eerw. heeren geestelijken, n.l. Kap. G. Mudde, die tot pastoor is benoemd te Wieringen en Pater K. ten Brink O.F.M., die naar Delft werd overgeplaatst, hebben zeer tot onzen spijt de Sleutelstad verla ten, en daarmede hun adviseurschap van onderafd. van den Ned. R.K. Volksbond moeten beëindigen. Een woord van dank aan beiden is hier op zijn plaats voor alle moeiten en zorgen, die zij aan hun advi seurschap hebben besteed. Wij spreken den wensch uit, dat het hun in hun nieuwe standplaats wel ga en dat hun werk voor God de hoogste bekroning mogen onder vinden. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Niet onaardig is het eens te wijzen, hoe onze H. Vader de Paus over de tuberculo- se-bestrijding denkt. Z. Em. Kardinaal Pa- celli heeft onlangs namens den H. Vader den president van de nationale fascistische federatie (in Italië) tot bestrijding van de tuberculose, een schrijven doen geworden, waarin Zijne Heiligheid zijn zegen aan de zen „heiligen kruistocht" schenkt en de ka tholieken aanspoort met al hun krachten samen te werken, opdat dit verheven stre ven een volledig succes moge oogsten. Is deze uitspraak van den Paus geen re den te meer om de Jubileum-actie van „Herwonnen Levenskracht" met verdub- gelde ijver aan te pakken? Het antwoord is aan de propagandisten! GROOTSCHE PLANNEN worden door de vereeniging „Katholiek Leiden" uitgewerkt, waarvoor ook weldra de medewerking zal worden gevraagd van onze leden. Ie. „Katholieke Actie v. God". Getracht zal worden voor dit doel een op tocht te organiseeren, waaraan alle Kath. Vereenigingen, Congregaties, Jeugd, etc. etc. met hun vaandels en vlaggen zouden deelnemen Het ligt in de bedoeling dezen optocht half September te houden. 2e. „C h r i s t u s-K o n i n g-h erden- k i n g". Deze herdenking, welke gehouden wordt in de groote Stadszaal, op nader te bepalen datum, moet een succes worden. Als sprekers zullen worden aangezocht Pa ter Peters of/en Pater mr. dr. Beaufort. Hoe massaler de R.K. Volksbond bij deze gelegenheden vertegenwoordigd is, des te krachtiger zal daardoor naar buiten treden het ernstig willen in- katholiek beleven. Op allen wordt gerekend. Nadere berich ten volgen. EVEN NOTEERENI Dat de studiedagen van 21 tot en met 24 Aug. a.s. voor den Ned. R.K. Volks bond gehouden worden in de Bisschoppelij ke Nijverheidsschool te Voorhout. Daar worden ook onze menschen verwacht. Vraagt inlichtingen aan het secretariaat, Verl. Bloemistenlaan 45. JAARVERSLAG VAN DEN NED. RJ£. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN, OVER 1936. IH. Eind Dec. vond een tentoonstelling van huisvlytwerkstukken plaats, vervaardigd door de werkloozen. Deze tentoonstelling had voorzeker een druk bezoek verdiend, wat echter niet wegneemt, dat zij toch ge slaagd mag heeten. Voorts willen wy de ry der belangrijke feiten sluiten na nog vermeld te hebben, dat aan den Kaderdag door een 69-tal be stuurders werd deelgenomen, dat de voorz. op 6 Juli het feit herdacht 12 X jaar de voorzittershamer van de afd. Leiden te heb ben gehanteerd; dat de Volksbond op de Centrale Raadsvergadering, in Mei gehou den, vertegenwoordigd was door de hee ren: J. H. Nijhuis en J. M. H. Horikx; dat het 43ste jaarfeest in de Stadsgehoorzaal, op 8 Nov., uitstekend is geslaagd; dat het verplichte invoeren van het weekblad „Herstel" met vele moeilijkheden gepaard gaat en dat de samenwerking met het Cen traal Bestuur geen reden tot klagen geeft. Evenmin de verhouding tot het R.K. Werk liedenverbond. Een belangrijke contactverbetering kwam tot stand op 8 Aug., daartoe in de gelegen heid gesteld door de Redactie van de Leid sche Courant. Immers toen verscheen de Voiksbondruibriek, welke vervolgens om de drie weken zou verschijnen. Een woord van dank daarvoor aan de R.K. Pens en wij hopen, dat deze rubriek nog vele en goede vruchten voor de R.K. Arbeidersbeweging moge afwerpen. De Re dactie van de L. Crt. hartelijk dank voor de gastvrijheid verleend aan hen, die haar bemiddeling daartoe inriepen, hetgeen wij het beste kunnen beloonen door daadwer kelijk de gewestelijke pers te steunen en de neutrale pers uit onze woningen te we ren. Rest mij nog een woord van dank te zeggen tot allen, bestuursleden zoowel als leden, die mij hebben gesteund in het ver vullen van de mij opgelegde taak, welke ik getracht heb naar beste kracht en vermo gen te volbrengen tot heil van de R.K. Ar beidersbeweging en in het bijzonder van de leden van de afdeeling Leiden. Daaraan wil ik echter nog een vriendelijk verzoek toevoegen, n.l. dat we nu afspreken, dat voortaan elke vraag van den secretaris der Vakcentrale worde beantwoord met ja of neen, hetgeen de goede gang van zaken ten zeerste bevordert. In het verleden liet dit, ik moet het eerlijk bekennen, nogal te wen- schen over. Hier laat ik verder volgen een beknopt jaaroverzicht van onderafdeelingen, instel lingen en vakafdeelingen. St. Barbara vermeldt, dat het ledental hetzelfde is gebleven. Voor de levenden en overleden leden werden 4 H. Missen gele zen, terwijl voor hen, die dit jaar overleden, 3 H. Missen werden opgedragen. Twee be- stuurs- en 1 ledenvergadering werden ge houden. De bidstonden op de R.K. Begraaf plaats vonden in de maand Nov. plaats en werden geopend door den Geest, Adviseur Het jaarverslag van den penningmeester gaf een batig saldo van 16,32. Het verslag van den heer A. J. Vreeburg, die voor den R.K. Volksbond zitting heeft in de Commissie „Ontwikkeling en ont spanning voor Jeugdige Werkloozen", geeft ons het volgende overzicht: Af geloopen jaar werd deze Commissie, voor heen een subcommissie van het op geheven Crisis-Comité, gereorganiseerd en verdeeld in drie subcommissies n.l.: Ie. Sub-commissie voor de Vakcursus- Ben, Algemeene Ontwikkeling en Ontspan ning: 2e Sub-commissie voor de Centrale Werk plaats en de werkobjecten; 3e Sub-commissie voor jeugdige werkloo zen in het bedrijfsleven. (Wordt vervolgd). VAN DE REDACTIE. De correspondentie, deze rubriek betref fende, moet gezonden worden aan het re dactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt 3 Juli a.s. Bijdragen daarvoor bestemd, worden ingewacht tot uiterlijk 30 Juni a.s.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14