VRIJDAG 18 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEEN1ERAAD VAN HILLEGOM RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. AUTO ONVOORZICHTIG MET BENZINE GEVULD. Student en garageknecht tot geldboeten veroordeeld. Een 25-j'arige student had bij een pomp station te Wasse naar zijn auto met benzine laten bijvullen, terwijl de motor nog liep. Doordat het reservoir de gevraag de brandstof niet kon bevatten, stroomde de benzine over den heeten motor met het gevolg, dat de auto in brand vloog. Wegens het aan hun schuld te wijten hebben van brand, waardoor gemeen ge vaar voor goederen ontstaat (art. 158 W. v. S.), werden de student en de pomphou dersknecht door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot geldboeten van resp. f 25 subs. 5 dagen hechtenis en 10 subs. 2 da gen hechtenis. INSTORTING VAN EEN STEIGER TE VOORBURG. Aannemer tot voorwaardelijke straf en geldboete veroordeeld. In Augustus van het vorig jaar is te Voorburg, tijdens werkzaamheden aan de meelfabriek Koechlin, een steiger, welke boven het water was geconstrueerd, inge stort, waardoor drie metselaars, die daar arbeid verrichtten, naa. beneden vielen en een hunner vrijwel onmiddellijk overleed. Wegens veroorzaken van dood door schuld had de aannemer, de 67-jarige C. P., voor de Haagsche rechtbank terecht ge staan en de officier van justitie had een hechtenisstraf van een maand gevorderd. De rechtbank veroordeelde den aannemer tot een voorwaardelijke hechtenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. Na heropening van de zitting, diende gis teren namiddag allereerst een zaak met ge sloten deuren. Terecht moest staan J. M. te Mijdrecht, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan een zedenmisdrijf in een danslokaal te Nieuwkoop. De officier van justitie vorderde na een uitvoerig getuigenverhoor een geldboete van 25 subs. 4 dagen. De verdediger Mr. Tj. A. Schaper uit Leiden pleitte vrijspraak. De president zal de zaak nog eens over wegen en nader vonnis wijzen. Dronken autobestuurders in Hooger beroep. Nadat ook de andere getuigen bezwaren de verklaringen voor den verdachte had den afgelegd achtte de officier van justi tie het feit zeer ernstig. Er is door ver dachten zeer schandalig gereden. De op gelegde straf vindt de officier veel te licht. Een zwaardere straf is hier op zijn plaats. Eisch een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Uitspraak 29 Juni. Vee verkocht, terwijl de vee stapel besmet was. Terwijl onder het vee van den landbou wer G. D. te Zevenhoven het milt vuur heerschte, had hij enkele kalveren verkocht, hetgeen is verboden in dien tijd. De kalveren waren, volgens verklaring van D. voor de Haagsche Rechtbank afkom stig van koeien, die in de besmette stal had den gestaan. De kantonrechter had D. veroordeeld tot 30 boete subs. 15 dagen hechtenis, van welk vonnis D. in hooger beroep kwam. Hij verklaarde, dat hem, ook door den veearts, was gezegd, dat na tien dagen het vee weer genezen zou zijn, en hij dus wel meende te mogen verkoopen na dien tijd. Dit had hij dan ook gedaan. De president wees er evenwel op, dat de Inspecteur eerst schriftelijk moet me- dedeelen, dat de ziekte is geweken. Verdachte had dus moeten wachten met den verkoop. De Officier van Justitie vroeg bevesti ging van het vonnis. Uitspraak volgt later. T. D. uit Zevenhoven had de kal veren van den vorigen verdachte gekocht, zoodat ook hij straibaar was. In hooger beroep liet verdachte verstek gaan. G. D. verklaarde machtiging te hebben gegeven om de kalveren te verkoopen, zoo dat hij eigenlijk de aansprakelijke per soon is. De kalveren waren tien dagen na het constateeren der ziekte afgeleverd. De Officier vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, een boete dus van 20.subs. 10 dagen. Duur hooger beroep. Bij een hevige botsing tusschen een vrachtauto, bestuurd door G. B. uit Zalt- Bommel, welke botsing nabij Bodegra ven plaats vond, werd een inzittende van de vrachtauto gewond, en de aangereden personenauto gehavend. De verdachte was door den kantonrech ter te Alphen veroordeeld tot 20 boete subs. 20 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De Rechtbank heeft het vonnis vernietigd, en verdachte veroordeeld tot 40.boete subs. 10 da gen hechtenis. De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering op Donderdag 17 Juni 1937 nam. te 1.45 uur. Voorzitter Weth. P. Klaver, loco-burgemeester. Tegenwoordig 14 lede». Afwezig met kennisgeving de heer Goemans. De notulen worden aangehouden. De voorzitter stelt voor, de ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen; dit geschiedt. De heer Paase merkt op, dat het besluit voor den vrijen middag der kappers nog niet bij de stukken is. De voorzitter ant woordt, dat dit verzoek naar Ged. Staten is gegaan en men vandaar uit om nadere in lichtingen heeft gevraagd inzake de meer derheid en de minderheid der verzoekers. Deze inlichtingen hebben wij gegeven. Weth. Vermeer voegt hieraan toe, dat de beslissing aan de Kroon is. GED. STATEN SCHRIJVEN ALLERLEI BEZUINIGINGEN VOOR. Geen kop thee en geen sigaar meer! Punt 3. Wijziging van de begrooting 1937 in verband met correspondentie van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland. De ge vraagde wijzigingen zijn de volgende: Ged. Staten wenschen de post verteeringskosten vergaderingen teruggebracht te zien tot 50 (deze waren geraamd op 100). De voor zitter zegt, dat we er ons wel tegen kunnen verzetten, doch het baat niet. Op de bemer king, dat als we met randgemeenten ver gaderen, we dan geen kop thee en een si gaar kunnen aanbieden, werd ons geant woord: dan geeft u ze maar niets. De heer Pijnaker zegt: Als die 50 te kort is, laten die andere gemeenten dan iets bijdragen, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit de zaak juist nog moeilijker maakt, omdat de andere niet noodlijdend zijn; wij hebben ons maar aan de voor- schrifen te houden. De wijziging wordt goedgekeurd. De volgende gevraagde wijziging is de reiskosten, geraamd op f 550 terug te bren gen tot 250. De wethouders kunnen zich bij dat gevraagde wel neerleggen. Wordt goedgekeurd. Ged. Staten wenschen verder de straat verlichting, geraamd op f 12500 terug te brengen op f 8000. De voorzitter zegt dat reeds gezegd werd, dat ondergeteekende daarvan de schuld was; dit is natuurlijk niet zoo; integendeel, we hebben er 2 of 3 maal over gecorrespondeerd maar men wil het in Den Haag niet anders. De heer Spil zegt: U beweert, dat u het wel anders wilt, maar er branden 5 lichten in het kleine eindje van uw woonhuis tot hier. De voorzitter zegt: Men is het aan het uitzoeken. De heer Van Lierop betreurt, wat er thans gebeurt: Ged. Staten hebben goedkeuring verleend voor het aanbrengen der lichtmas ten en de verlichting en nu doen die palen geen dienst meer. Het is renteloos kapitaal; spr. zal zijn stem er niet aan geven; hij neemt geen verantwoordelijkheid op zich voor eventueels ongelukken. De voorzitter: Als we aan den wensch geen gevolg geven sturen we de gemeente in een chaos: we zijn noodlijdend. De heer Van Zanten: Er moet bezuinigd worden; waarop moeten we het anders doen? We moeten de wijziging met beide handen aanpakken. De heer Van Lierop: 1/3 bezuinigen is te bar, voóral als straks de lange avonden komen. De voorzitter: Het is een proef; mogelijk wordt 'het van den winter beter. De heer Van Lierop: Het mag dan een chaos worden, ik bedank er voor, om voor te stemmen. De heer Fijma vraagt: Als er een onge luk gebeurt, kan dan de Raad er aanspra kelijk voor worden gesteld? Wat zal er ge beuren, als de Raad in zijn geheel het voor stel verwerpt? De voorzitter: Dan wordt de begrooting niet goedgekeurd. De heer Van Lierop: Het stokje staat dus achter de deur, maar ik laat me niet bang maken. De heer Pijnaker: Voor elk akkevietje laat het Rijk ons maar wachten, wat ons duizenden guldens aan rente kost; spr. zal ook tegenstemmen. De houding van den en P. resp. zes en anderhalf jaar gevange nisstraf. Mr. N. J. Polak, verdediger van Van O. en mr. H. S. Siebert, voor den tweeden verdachte, optiedende, pleitten voor hun cliënten vrijspraak. Een vroegere poging. Van O. stond dan andermaal terecht we gens het uitlokken van een poging tot diefstal met braak in de woning van Reyn- tjes, gepleegd in het najaar van 1935. In deze zaak eischte het O. M. een jaar gevangenisstraf tegen verd. Mr. Polak pleitte ook hier vrijspraak. De 39-jarige caféhouder F. V., die ver volgens terecht stond, had zich eveneens te verantwoorden wegens medeplichtigheid aan den overval met berooving van 1936 en heling. Tegen dezen verd. eischte het O. M. twee jaar gevangenisstraf. Verd.'s raadsman, mr. Siebers, die ten aanzien van een gedeelte der ten lasten legging tot vrijspraak conclu deerde, drong overigens op de uiterste cle mentie aan. De laatste verd. was F. v. d. B., beschul digd van heling, subs, schuldheling. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte de Officier van Justitie tegen dezen verd. wegens opzettelijke heling een jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. T. Bout, concludeerde in zijn pleidooi tot vrijspraak. De uitspraak in de verschillende zaken is bepaald op Donderdag 24 Juni. heer Van Lierop verwondert me, daar diens fractie deze Regeering steunt. De heer Van Lierop zal daar niet op •ingaan. De verlaging komt thans in stem ming en wordt aangenomen met 12 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Van Lierop en Pijnaker. Nog meer bezuiniging. De volgende wijziging is verlaging van de post Plantsoenen van 5600 tot 4000. De voorzitter zegt, dat B. en W. tot 5000 willen teruggaan; zouden we aan dezen wensch gevolg moeten geven dan gaat de boel dood; dan kan er niet meer gesproeid of gemaaid worden. De heer Pijnaker: Bestaat de mogelijk heid, dat we tot f 5000 mogen komen? Het betreft hier het aanzicht der gemeente voor binnen- en buitenland. De heer Fijma zou willen probeeren zelf te teelen; de heer Van Dam bestrijdt dit; laten we trachten tot 5000 te mogen gaan; de idee Fijma acht ik geen bezuiniging. Weth. Vermeer gevoelt wel iets voor het geen de heer Fijma zegt. Indien we de bloembollen niet terug zouden behoeven te geven, zouden we reeds beduidend be sparen. De heer Van Zanten zegt: U krijgt van ons wel weer bollen; U kunt ze wel cadeau krijgen; ze zijn toch niets waard als ze terugkomen. Indien B. en W. dat zoo ook beproeft bij anderen zal het heusch wel lukken. De heer Paase begrijpt dat niet en licht zijn meening toe. De voorzitter zegt: Uiteindelijk hebben de heeren bloemisten er niet veel meer aan; spr. vernam dat ook; hij dankt den heer Van Zanten voor diens toezegging. De heer Van Zanten: Als we maar f 4000 toegezegd krijgen, wat dan? Kan dan die beplanting toch doorgaan? De voorzitter zegt, dat Ged. Staten be grijpen, dat het niet goed zou zijn als de planten 'dood gingen; alsnog zullen we trachten het op 5000 aan te houden. Wordt goedgevonden. Presentiegeld niet verlaagd. Het volgende is: verlaging der presentie gelden voor het Burgerlijk Armbestuur van 1.50 tot 1.De voorzitter vindt dit het pijnlijkste voorschrift, omdat het getuigt van gebrek aan waardeering voor het veel omvattende werk; het college van B. en W. wil dit handhaven. De heer Pijnaker: Wat gebeurt er, als de Raad dit onderschrijft? De voorzitter: Als Ged. Staten zeggen het wordt een gulden, dan moeten we, anders wordt de begrooting niet goedgekeurd. Met alg. stemmen wordt besloten de 1.50 te handhaven. Ten slotte willen Ged. Staten de post on voorzien terugbrengen van 10000 tot 3000; hiertoe wordt met alg. stemmen besloten. Als het niet kan, zien we dat later wel weer wordt laconiek opgemerkt! Verschillende zaken. De reclames schoolgelden worden con form het voorstel van B. en W. goedge keurd. Voor de installatie van den nieuwen Burgemeester wordt een crediet van 300 gevraagd, in hoofdzaak voor tractatie der kinderen. Het is wel heel weinig, doch meer wordt niet toegestaan; we hadden graag meer gehad. Wordt goedgevonden. Ingekomen is een schrijven om gratis eenige abonnementen der Zweminrichting voor de Reddingsbrigade. De Reddingsbri gade is één met EHBO; wij zyn niet tegen dit instituut, maar de beteekenis is niet groot. Van de toegestane uren is nog geen gebruik gemaakt. Met vrijstelling van abon nementen moeten we zeer voorzichtig zijn; in de groote steden wordt het weinig toe gestaan; spr. acht het een verkeerde weg. De heer Van Lierop weet niet, of de toe lichting wel juist is. Krijgt men het ge vraagde niet, dan heeft de Reddingsbrigade geen reden van bestaan, omdat die men- schen niet kapitaalkrachtig zijn om een abonnement te nemen. Er zal geen misbruik worden gemaakt; spr. wil voorstellen 5 of 6 vrije abonnementen toe te staan. De voorzitter: Waarom vraagt men dat dan niet voor die enkelen? De heer Fijma: We mogen onze inkom sten niet verminderen; ik acht onze mede werking niet mogelijk. Weth. Vermeer: De zakelijke kwestie heeft wel mijn sympathie, dit adres niet; de raad heeft besloten geen maatregelen te nemen, die vermindering van inkomsten beoogen; daardoor kan m.i. dit niet en we mogen evenmin subsidie geven. De heer Van Lierop: Dit beteekent geen vermindering van inkomsten, want deze menschen nemen toch geen abonnement. De heer Loerakker: Ook anderen zouden komen en hebben geen geld; het is de zaak op haar kop zetten; we mogen de deur niet open zetten voor die dingen. Voor ons ligt het vragen van een gratis abonnement en daaraan hebben we ons te houden. De heer Van Dam: De Commissie kan de gevallen onderzoeken; of is er ruimschoots gelegenheid voor het zwemmen? De voorzitter: Op dit verzoek kunnen we niet ingaan; komen enkelen, dan wordt het anders; dit mag niet en moeten we afwij zen. De heer Van Lierop is tevreden met de toezegging, maar wanneer vergaderen we weer en dan is het telaat in het seizoen. Weth. Vermeer: Met een nieuw voorstel maakt U het moeilijker. De heer Spilker stelt de Reddingsbrigade op hoogen prijs en zou het betreuren als het instituut wegging; laten B. en W. de zaak eens nader overwegen. Het voorstel van B.en W. om het verzoek Bi] zomerkSeeding behoort een mooie bruine huid. Dat staat sportief en charmant. Uw gelaat, hals en armen worden snel, écht bruin, indien U deze bij fiets tochten en bij verblijf in de zon, inwrijft met AMILDA-zonuebruincrême. Deze beschermt U tevens volkomen tegen vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. WILT U IETS V/ETEN? Vraag: Ik heb een Gloxinia, die ik 14 dagen geleden heb gekocht en driemaal per dag water gegeven. Nu zijn de bladeren heelemaal bruin, precies verrroest, en hij staat in een donkere, koele kamer. Nu zegt de winkelier, dat het zonnebrand is. Ik heb er bovendien 5 k 6 groote wormen uitge haald. De winkelier zegt,dat dat niets geeft, maar wormen moeten toch voedsel hebben en dat halen ze toch van de bol of de aarde. Antwoord: Een Gloxinia is een knol, wordt ook wel van zaad gekweekt. Zonne brand op de bladeren van een plant, welke in een koele kamer staat, lijkt wat onwaar schijnlijk, mogelijk heeft de plant op de tocht gestaan. Uw plant mag in het volle licht staan, niet in felle zon. Wormen in de aarde van uw plant is voor de plant niet direct schadelijk, wormen eten niet aan gezonde deelen van de plant. Vraag: Ik heb een paar suède hand schoenen die afgeven. Hoe kan ik dat ver helpen? Antwoord: Hier kunt u niets aan doen. Vr a a g: Hoe krijg ik een slagroomvlek uit een zeegroen stoffen japon en een wijn vlek uit een glacé japon. Antwoord: De slagroomvlek kunt u verwijderen door uitstrijken tusschen grauw papier. Hiervoor legt u boven en onder de vlek een stukje grauw papier en strijkt hier met een lauw ijzer over heen. Mocht de vlek op deze wijze nog niet ge heel verdwenen zijn, dan kunt u de rest ver wijderen met benzine of tetra. Neemt u hiervoor een lapje waarop u het vlekken- jniddel doet en drukt u hiermee op de vlek; nooit wrijven. Legt u ook vooral een doek je onder de vlek, opdat deze hierin kan dringen. De wijnvlek leunt u verwijderen met zout water of alcohol. Vraag: a. Hoe kan men maden kwee ken? b. Hoe kan men meelworven kweeken? Antwoord: a. Leg een stukje rauw vleesch in het zonnetje, op een plaats, waar veel vliegen zijn, liefst paardenvlie gen. Deze leggen dan in het vleesch de eitjes, waarvan de maden komen. b. Neem een bus en doe daarin een laagje zemelen en wat brood. Ook een paar stukjes courantenpapier, maar dat is niet noodzakelijk. Voeg daarbij een handje indien u er veel noodig heeft, wat meer meelwormen en zet ze in het donker, maar vooral warm. Dit is hoofdzaak voor het snelle verpoppen en voor de meeltorren die daaruit komen. Na een flink tydje zult u het resultaat er van zien. Vraag: Mijn jonge kippen zakken door hun pooten; sommige loopen op hun hak- .ken. Wat kan ik daaraan doen? Antwoord: Het kan een voedings kwestie zijn. Vraag aan uw voederleveran cier of er levertraan door het ochtendvoer zit; zoo niet, dan mengt u er zelf wat door. Ook kunt u er een paar procent gedroogde bakersgist bij geven; dat wil nog wel eens goed helpen. Verder is er weinig aan te doen. Pluimveeteelt. (Voor de beantwoording van vragen betreffende pluimveeteelt heb ben wij een specialen medewerker). Vraag: Ik heb een konyn, dat steeds niest, maar een droge neus heeft. Wat hier tegen te doen? Het dier heeft verschillende eerste prijzen behaald en ik zou het gaarne weer beter zien. Antwoord: Is besmettelijk, dus op passen voor uw andere konijnen. Probeer het volgende: Maak het hok met zakken dicht en zet daarin een pot met kaf, waar op wordt gegoten kokend water, waaraan per liter twee eetlepels creoline zijn toe gevoegd. Het is de bedoeling, dat de die ren de creoline dampen inademen. Twee maal daags eenigen tijd herhalen. Vraag: Mijn kuikens zijn nu pl.m. 10 weken oud en wil ik de haantjes wegdoen. Hoe kan ik de beste er uitzoeken? An two or d: Het zijn witte leghorns dus kijkt u naar den stevigsten haan en geeft acht.pf hij beantwoord aan het vol gende: zuiver hooggele beenen, met rechte teenen, gele bek, niet te hooge maar mooi getande kam, donkere, groote oogen, wit te oorschelpen en dan voorts niet te hoog gedragen staart. Geeft u soms niet om al die tentoonstellingeischen, welnu houdt dan den voorgroeier, den opschepper aan. af te wijzen komt in stemming en wordt met alg. stemmen aangenomen. Hierna comité-generaal, dat ruim 3 kwar tier duurt. Burg. Pontstraat blijft. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat de raad besloten heeft den naam Bur gemeester Pontstraat niet te veranderen (adres van Mr. D. F. Pont vroeg verande ring van den naam). De voorzitter zegt, naast zijn dankwoord, dat hij blij is, dat we weer een nieuwen Burgemeester krijgen. Het ambt is wel begeerenswaardig, maar het vraagt enorm veel tijd en spreker heeft nog meer functies, waaraan hij zich straks weer hoopt te wijden. Hierna sluiting. M. v. d. G., manufacturier te Voor schoten was in verzet gekomen van een vonnis van den Leidschen kantonrechter, waarbij hij wegens het besturen van een auto, daar ter plaatse, onder invloed van sterken drank, veroordeeld was tot een week hechtenis en intrekking van zyn rij bewijs voor den tijd van zes maanden. Door het O. M. waren een drietal getui gen gedagvaard. Als eerste werd gehoord een maréchaus- sé uit Wassenaar, die van het besturen niets kon vertellen, aangezien hij pas la ter was gewaarschuwd. Anders was het met de andere getuigen, een jongen en een meisje, die op straat, naast het trottoir hadden staan praten. De jongen had een rijwiel aan de hand. Hij vertelde, dat de auto slingerend over den weg reed. De automobilist had zooda nig voor- en achteruit gereden, dat ten slotte het rijwiel werd aangereden. Toen hij het portier opende steeg er een erge dranklucht uit den wagen. Aangezien ver dachte niet voor rede vatbaar was, had hij de zaak aangegeven bij de marechaussée- kazerne. Verdachte erkende eenige glazen bier gedronken te hebben. De officier achtte het vonnis van den Leidschen kantonrechter juist gewezen en vroeg bevestiging. Mr. de Haan, het woord verkrijgend voor zijn cliënt, pleitte clementie door een voorwaardelijke straf op te leggen en af te zien van de intrekking van het rijbe wijs, aangezien dit fnuikend zou zijn voor verdachte en zijn gezin, daar verdachte met de auto zijn brood moet verdienen. Na nog gewezen te hebben op het feit, dat verdachte in tien jaar tijds niet met den strafrechter in aanraking is geweest en in Voorschoten te goeder naam en faam be kend staat bepaalde de president der recht bank de uitspraak op 29 Juni. Ook H. G. A. Z. te Laren was in verzet gekomen van een vonnis van den Leid schen kantonrechter, waarbij hij wegens het besturen van een auto in kennelijken staat te Oegstgeest, veroordeeld was tot twee weken hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van een jaar. Een groot aantal getuigen was gedag vaard. De voornaamste getuige was de filmoperateur T. uit Driebergen, die ver klaarde, dat hij heeft gezien dat verdachte slingerend over den weg reed. Plotseling was verdachte van den weg afgereden en was over een afstand van ongeveer 50 m. over den langs den weg staanden heg ge reden, daarbij ook nog eenige palen om verrijdend. De auto was vervolgens op het rijwielpad tot stilstand gekomen, alwaar de getuigen den verdachte had trachten te spreken. Deze was echter niet voor woor den vatbaar en had op hooghartige wijze zijn kaartje aan de aanwezigen aangebo den. Plotseling was de verdachte weer inge stegen en was met zijn auto weggereden, terwijl de portierdeuren nog openstonden. Via eenige rijwielen die geparkeerd ston den tegen een boom was verdachte tot stilstand gedwongen door den getuige T. Daarna was de politie er bij gehaald. STUDENT BELEEDIGDE EET OPENBAAR GEZAG. De Amsterdamsche rechtbank behandel de de strafzaak tegen den 24-jarigen stu dent in de medicijnen J. H. R. v. d. P., die zich voor twee feiten had te verantwoorden. Hij had in November 1936 een artikel ge schreven in het politieke blad „Hier Di- naso", waarin hij het openbaar gezag de regeering beleedigde en waarin hy bo vendien minister Deckers persoonlijk zeer beleedigende uitdrukkingen had toegevoegd Het artikel was getiteld „Een maand boe- renpolitiek". De jongeman gaf op de vra gen van den president toe, „dat hij wel wat hard van stapel was geloopen." Aanvanke lijk was hij zich niet bewust geweest, dat hij beleedigende uitdrukkingen had ge bruikt. „Toen ik 't later zwart op wit zag" aldus verdachte „vond ik 't zelf wel erg kfas en schrok ik er van." Pres.: Zelf zoudt u 't ook niet bijzonder waardeeren, wanneer er zoo over u werd geschreven. Verdachte moest dit toegeven. De officier van justitie, mr. B. Kist, zei- de in zijn requisitoir dat we hier in te- gestelling met vele andere staten in een vrij land leven, waar critiek is geoorloofd, mits deze in een behoorlijken vorm wordt geuit. Het onderhavige artikel van dezen jeugdigen scribent is in hooge mate belee- digend, zoo spreekt hij o.a. van „officieel gesanctioneerde zwendelarijen". Ook mi nister Deckers is in dit stuk persoonlijk beleedigd. Verdachte geeft toe, dat hij te ver is gegaan. Hij moest zich voortaan liever bij zijn medische studie houden. Bij wijze van waarschuwing wilde spr. ditmaal een geldboete eischen en wel van 250.subs. 25 dagen hechtenis. Als verdediger trad op mr. Tonino. Vonnis 29 Juni. DE ROOFOVERVAL TE LEEK. Behandeling van de rechtszaak tegen de andere verdachten. In de gistermiddag gehouden dagzitting heeft de Rechtbank te Groningen de zaken tegen de medeplichtigen aan den overval met roof te Leek behandeld, allereerst te gen chauffeur F. van O., te Hoogkerk, en den vroegeren caféhouder, thans kantoorbe diende, W. T. P., te Groningen, wien het verstrekken van allerlei inlichtingen aan de hoofdverdachten en het uitlokken van het door dezen gepleegde misdrijf ten laste was gelegd, terwijl van O. zich tevens we gens heling had te verantwoorden. De Officier van Justitie meende, dat Van O. als de eigenlijke uitlokker van het hier gepleegde misdrijf moet worden beschouwd De rol van P. moge geringer zijn geweest, toch heeft hy ook zijn aandeel gehad in de uitlokking van den overval, al heeft hij zich later teruggetrokken Spr. eischte tegen de verdachten Van O.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10