Mr P. J. M. Aalberse aanvaardt zijn functie ZATERDAG 12 JUNI 1937 üE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VAN ONZE ADVERTEERDERS. ROBINSON JAMBOREE-SCHOEN. Wij lezen in „De Schoen", het officieele orgaan van den Ned. Bond van Schoen makerspatroons en Schoen winkeliersver- eenigingen: „Zooals bekend wordt hier m Neder land dit jaar begin Augustus de groote Wereld-Jamboree de bijeenkomst van padvinders uit alle oorden der aarde gehouden. In verband hiermede komt de Robmson- fabriek over enkele dagen met een wan delschoen aan de markt, speciaal ontwor pen voor hen, die zich vaak in de vrije natuur plegen te verpoozen. Na dezen schoen degelijk uitgeprobeerd te hebben, heeft de Stichting Wereld- Jamboree '37 toestemming verleend hem onder den naam Robinson-Jamboreeschoen in den handel te brengen. Wij hebben het nieuwe Robinson-pro- duct gezien en rftoeten verklaren, dat de Robinson-directie er alle eer mee inlegt, liet is een prachtig en degelijk stuk werk, dat ongetwijfeld een goed onthaal zal vin den bij al degenen die op eenigerlei wijze de wandelsport beoefenen. En dat zijn er tegenwoordig zeer vele. En het moet voor de Robinson-directie wel een buitengewone voldoening zijn ge- weest, dat juist haar product onder tal- rijke andere door de Stichting Weield- Jamboree 1937 werd uitverkoren". ALS MEN TERUGKEERT UIT 1IET BUITENLAND. Hoe zich tijdverlies en ergernis te te besparen? DE VRIJDOM VAN INVOERRECHT VOOR REISBAGAGE. Artikel 34 van het vrijdommenbesluit 1935 maakt t.a.v. reisbagage (goederen voor het persoonlijk gebruik van den reiziger ge durende de reis) uitdrukkelijk verschil tus- schen hier te lande gevestigde personen (personen die van een reis in het buiten land terugkomen) en andere perso nen, en-wel in dezen zin, dat eerstbedoel de personen bij hun terugkeer desgevraagd aan de ambtenaren van de invoerrechten aannemelijk moeten maken, dat zij de goe deren welke zij als „reisbagage" bij zich hebben, bij hun vertrek uit Nederland heb ben medegenomen. Dit aannemelijk maken van den vooraf- gaanden uitvoer uit Nederland wordt door de ambtenaren der invoerrechten van naar Nederland terugkerende reizigers, in het bijzonder gevorderd voor naar hun aan zien nieuwe of weinig gebruikte goederen van bijzonderen of kostbaren aard, waar van speciaal genoemd worden: bontwerken, reisdeken?, kostbare necessaires, dure foto toestellen, en filmcamera's, kijkers en der gelijke artikelen, ook schrijfmachines en gramofoons. Ten aanzien van kleinigheden welke worden verbruikt (zooals zeep en tandpasta) of welke geregeld moeten v den vervangen of vernieuwd, dan wel voor de dagelijksche verzorging van een reizi ger plegen te worden aangewend, zoome de ten aanzien van de normale kleeding en uitrusting van den reiziger, wordt de vrij dom in het algemeen zonder meer ver leend. Het aantoonen van den voorafgaanden uitvoer uit Nederland zal behalve door be wijzen van hier te lande betaalde invoer recht of door kwitanties van te goeder naam bekend staande Nederlandsche handelaren voorzien van den naam van den kooper en een afdoende omschrijving van het ge kochte goed, in het bijzonder kunnen ge schieden door de goederen voor den aan vang van de reis, ambtelijk te laten waar merken en daarvoor een „identiteitsbewijs" aan te vragen. Zoo een identiteitsbewijs is verkrijgbaar op elke plaats waar ambte naren dei* invoerrechten en/of accijnzen zijn gevestigd. Bij de ^fgifte van een bewijs beoordee- len de ambtenaren of het aangeboden voorwerp al dan niet van een herkennings- teeken (loodje of lakzegel) zal worden voorzien. Het spreekt vanzelf, dat dit amb telijk aangebrachte herkenningsteeken niet verwijderd mag worden. Een identiteits bewijs kan meermalen dienst doen. Zij die zich bij hun terugkeer van een buitenlandsche reis kosten, tijdverlies en ergernis willen besparen, zullen dus doen vooraf te zorgen in het bezit te zijn van bewijzen waarmede zij den vooraf gaanden uitvoer uit Nederland kunnen aan toonen van tot hun bagage behoorende, hierboven breeder omschreven, goederen van bijzonderen en kostbaren aard. Tegen .frauduleuzen invoer van goederen door binnenlanders en buitenlanders wordt streng opgetreden. STRIJD TEGEN DE RUPSEN TE AMSTERDAM. Amsterdam heeft den strijd tegen de rupsen aangebonden met behulp van een machine, die het rupsen-doodende poeder op de boomen en heesters blaast. Dit gold ce openbare beplantingen. Particulieren, die in hun tuin ernstigen hinder van rupsen hebben, kunnen bij het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht te Amsterdam inlichtingen krijgen, hoe men bij de bestrijding te werk moet gaan. Zoo noodig kan men tegen een vergoeding een wagen van de stadsi*einiging laten komen, waarop het apparaat staat, dat door een slang, welke door het huis tot in den tuin wordt gebracht, de boomen bestuift, waar in de rupsen nestelen. Als voorzitter der Tweede Kamer Gistermiddag, bij den aanvang van de vergadering der Tweede Kamer, deed de wnd. voorzitter, de heer P. J. M. AAL BERSE mededeeling van zijn benoeming tot voorzitter van de Tweede Kamer. De griffier las het Kon. besluit voor. De heer AALBERSE aanvaardde het voorzitterschap met de volgende rede: Installatierede van prof. Aalberse Mijn benoeming tot voorzitter van deze Kamer vervult mij met eerbiedige dank baarheid jegens Hare Majesteit, de Ko- ingin en met warme erkentelijkheid pe- gens U, die mij aan Haar hebt willen voor dragen. Deze door de Grondwet voorgeschreven :amenwerking tusschen Kroon en Parle ment is al werd daar wel anders over geoordeeld naar mijn meening de meest geëigende vorm voor de aanwijzing van hem, die geroepen is leiding te geven .an werkzaamheden der Kamer. Daardoor wordt het karakter van zijn positie duide lijk aangewezen. De voorzitter toch is niet de man van de Regeering, die haar in de Volksvertegen woordiging representeert. De voox*dracht der Kamer dekt deze stelling en maakt haar inhoud tot werkelijkheid. Hij is even min de man van de grootere of kleinere meerderheid, die op hem haar keuze liet vallen. Hij is de man van de Kamer in haar geheel. Die hoedanigheid verleent hem op steviger wijze dan iets anders het zou kun nen doen, de Koninklijke benoeming, wel ke het uitgesproken verlangen der meer- dehreid in een zelfstandige regeex*ingsdaad omzet. Onafhankelijk van de Regeering, onaf hankelijk van de meerderheid, boven de partijen, zoo behoort de voorzitter in de Kamer te staan. Elke groep, ieder lid, moet met vol vertrouwen naar hem kunnen op zien. Noch tegenover personen, noch tegen over meeningen mag hij van voorkeur doen blijken. Wel loopt hij, ook den schijn zelfs van bevangenheid willende vermijden, het gevaar, lichtelijk pax-tijdig te zijn ten gun ste van hen. die in staatkundige overtui ging het verst van hem afstaan of ten faveure van een meening, welke hem het minst sympathiek is. Ook voor dat gevaar heeft hij zich te hoeden. Zijn taak is zwaar, het best nog te ver gelijken met die eens rechters. Maar zwaar der dan deze. De rechter kan beslissen na door partijen en haar raadslieden schrifte lijk en mondeling te zijn voorgelicht, na rijp beraad. De voorzitter der Kamer heeft zijn beslissing vaak te nemen op het oogenblik zelf, zonder mogelijkheid van raadpleging, zonder gelegenheid bij zich zelf voor en tegen ampel te overwegen. Zoowel aarzeling als vergissing zullen het in hem gestelde en te stellen vertrouwen verzwakken. Als ik dit alles bij het opnieuw aanvaar- .derx van deze functie overweeg; dan zeg ik het Vondel na: „Dees eer gaet boven mijn waardij". Wanneer ik desniettemin dit ambt vol goeden moed weder op mij neem, dan steun ik daarbij op de ervaring, in het ver leden opgedaan, dat de voorzitter reke- rien mag niet op de toegeeflijkheid, maar op de loyale medewerking van alle ledep. Het is de verwachting, dat deze erva ring zal worden bestendigd, welke mij den xnoed geeft dezen zetel weer in te nemen. Daax'bij bekruipt mij een gevoel van weemoed, als ik hier thans rondziende, zoovelen niet meer aantref, die in de vori ge zitting nog aanwezig waren. Hun aan tal is te groot, om hen met name te ver melden. Zij allen echter xxxogen overtuigd zijn, dat zij hier in onze goede herinnering zullen voortleven. Slechts één uitzondering te maken moge mij geoorloofd zijn. Ook de nestor der Kamer keerde niet in ons mid den weer: de heer Vliegen, die zoo lange jaren in deze vergaderzaal met zijn gaven heeft gewoekex'd ter behartiging van de landsbelangen, zooals zijn overtuiging hem die deed zien. Inzonderheid zal de voorzit ter hem missen, dien hij zoo vaak op zijn zetel heeft willen vervangen. Maar die weemoed om hen, die heenge gaan zijn, wordt getemperd door de vreug de, waarmede ik een gelijk aantal nieuwe leden in ons midden mag begroeten. Aan- INTERNATIONAAL CONGRES VAN HET CHRISTELIJK GEZIN. Op 25. 26 en 27 Juni a.s. wordt te Pa rijs een Internationaal Congres van het Christelijk Gezin georganiseerd, samenval lende met het 15e Congres van de Vereeni- ging voor het christelijk Huwelijk. Beschei*mheer van het congres is o.m. Z. H. Exc. Mgr. de Jong, aartsbisschop van Utrecht. Het hoogw. Episcopaat heeft den Ned. R.-K. Bond voor groote gezinnen de Nederlandsche vertegenwoordiging op het congres opgedi-agen. Het secretariaat van den Bond, Hekel laan 50. 's-Hertogenbosch versti*ekt be langstellenden nadere inlichtingen. vankelijk zullen zij zich hier nog ietwat vx*eemd voelen. Laat ik hen aanstonds ge ruststellen met deze mijne meer dan 35- jarxge ervaring: na ecnigen tijd krijgt ix< dit huis een ieder, tot welke partij hij ook behoor?, de plaats die hem overeenkom stig zijn bekwaamheid en zijn karaKter toekomt. Eerlijke waardeering van politie ke tegenstandex*s behoort tot de goede, oude tradities van deze Kamer. En zoo aanvaard ik dan opnieuw de functie van voorzitter der Tweede Kamer, in het geloovig vertrouwen op Gods '■>ii- stand en in de stellige verwachting, dat ik bij het, naar beste weten en kunnen, vol voeren van mijn zware taak, gelijk in het verleden ook in de toekomst de hartelijke, in vertrouwen gewortelde, medewerking en steun moge ondervinden van U allen. Na deze rede volgde instemmend ap plaus. De geloofsbrieven van den heer H. M. Rost van Tonningen (N.S.B.) werden ge steld in handen van een commissie van onderzoek. Een geschenk van den heer Pippel De VOORZITTER deed daarop mededee ling van een geschenk van den heer J. G. Pippel, directeur van de griffie. De voorzitter aanvaax*dt het geschenk met de volgende woorden: Aan de Kamer is door den directeur der griffie, den heer J. G. Pippel aangeboden een door hem geschilderd schoorsteenstuk, ter plaatsing in het onlangs gerestaux*eer- de kabinet van den voorzitter. De commissie voor de huishoudelijke aangelegenheden heeft dit geschenk onder betuiging barer groote erkentelijkheid je gens den schilder aanvaard en van de schenking, waardoor een Rijksgebouw op zoo te waardeeren wijze werd verfraaid, mededeeling gedaan aan den minister van Financiën. Ik weet het gevoelen van gansch de Ka mer te vertolken, wanneer, ik van deze plaats den heer Pippel hulde breng voor hetgeen hij heeft willen doen en een har- telijken gelukwensch uitspreek met het resultaat van zijn arbeid. Dat de heer Pippel bij de zoo gewichtige diensten, die hij nu reeds gedurende bijna vijftig jaren als ambtenaar aan de Kamer op zoo voortx*effeijke wijze heeft bewe zen, thans nog heeft willen voegen een stoffelijk zoowel als geestelijk zoo fijn ge tint geschenk, dat vrucht is van zijn artis tiek talent, vervult de Kamer van groote dankbaarheid en hartelijke waardeering. Op deze mededeeling volgde hartelijk applaus, waarvoor de heer Pippel, die in de Kamer aanwezig was, met een buiging dankte. De heer BONGAERTS bracht verslag uit namens de commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven van den heer Rost van Tonningen. Dc heeren STUMPEL (R.K.) en ROST VAN TONNINGEN (N.S.B.) legden daarop de vereischte eeden af, waarna zij in de Kamer plaats namen. Tot leden van de Commissie van Bui tenlandsche Zaken werden benoemd de heeren De Geer (C.H.), Albarda (S.D.), Bongaerts (R.K.) Bierema (Lib.) en Joe- kes V.D.). Tot leden van die van Indische Zaken de heeren Van Dijk (A.R.). Joekes (V.D.). Slotemaker de Bruine (C.H.), van Poll (R.K.), Stokvis (S.D.), Welter (R.K.), Van Lidt de Jeude (Liberaal). Tot leden van die van de Rijksuitgaven de heeren van Dijk (A.R.), IJzerman (S.D.) Tilanus (C.H.), Teulings (R.K Droesen (R.K.), Cohen (V.D.). Verder werden nog vier commissies be noemd en vacatures in enkele commissies aangevuld. Daarop had het trekken der af- j deelingen plaats. De af deelingen benoemden tot hun voor- j zitters de heeren Duymaer van Twist (A. 1 R Goseling (R.K.), Ebels (V.D.), Albarda (S.D.), De Geer (C.H.), Tot ondervoorzit- tex*s d eheeren Slotemaker de Bruine (C. H.), Bierema (Lib.), Drees (S.D.), Schouten (A.R.) en Teulings (R.K.). Woensdag a.s. komt de Kamer in de af- deelingen bijeen tot het onderzoeken van eenige wetsontwerpen, waaronder de wij zigingen der Grondwet, dat betreffende deelneming in het kapitaal van de Stoom vaart Mij. Zeeland en een groot aantal na- turalisatie-ontwex'pen. De vergadering werd daarna gesloten. lijk bezoek. Tegenover de tribune hangen de vlaggen der deelnemende vereenigingen, tex*wijl op de tribune zelf de Nederlandsche driekleur, de vlag van de „Koninklijke" en de Amsterdamsch e vlag wapperen. Voor de tribune staat op den steiger het startkanon opgesteld. Het xs nog niet in ge bruik. Hax*e Majesteit de Koningin heeft zich namelijk bereid vex*klaard vanmiddag het eerste schot te lossen om op deze wijze de nieuwe roeibaan, de mooiste van Euro pa en mogelijk van de geheele wereld, in gebruik te stellen. Het is heerlijk roeiweer, al missen de bezoekers het zonnetje, waar zij de laatste dagen zoo aan gewend zijn gei*aakt. Het water is bladstil. Tijdens de tweede race begon het te motregenen, doch dit buitje dreef spoedig weer over. De wedstrijden. Voor de eerste heat van het nummer Vierriems Overnaadsche gieken kwamen aan den start: Boei 1: Aegir, 2 Adelborsten, 3. Willem 3, 4. Triton. Aegir. die dit nummer reeds bij de Var sity en Hollandia had gewonnen, liep da delijk na den start, door een zeer hoog tempo te slaan, uit. De Adelborsten geraak ten dadelijk achter. Triton vertrok slecht, terwijl Willem 3 in een zeer rustig tempo de eerste 500 meter trok. Op 1250 meter lag Aegir een halve lengte voor. De ploeg maakte ook nu weer een goeden indruk. Zonder moeite werd Aegir eerste. Om de ..tweede plaats streden Willem 3 en Triton, waax*bij de Amsterdammers er in slaagden zich voor den eindstrijd te klasseei*en. De uitslag was: 1. Aegir, tijd 7 min. 43 sec.; 2. Willem 3, 7 min. 48 sec.; 3. Triton; 4. Adelbox'sten. Voor de tweede heat verschenen aan den start: 1. De Hoop, 2. Amstel, 3. Nereus, 4. Njord. Nerexxs liep na den start weg en had bij 250 meter een kwart lengte voox*sprong ge nomen. Njox'd kwam bijna een lengte op de overige ploegen achter door een zeer matig begin. De Leidenaren sloegen echter spoedig een hooger tempo aan, waardoor zij op 1000 meter een halve lengte van hun achtex*stand waren ingeloopen. Amstel had toen de leiding van Nereus overgenomen, terwijl de Hoop en Nereus op dat moment vrijwel gelijk op de derde plaats lagen. Op het laatste gedeelte werd het een spannen de strijd om de leiding. Geruimen tijd zag het er naar uit, dat Amstel en Njoi*d het onder elkaar zouden uitmaken, wie als eerste door de finich zou gaan, doch op 250 meter voor de finish zette de Hoop-vier een fraaien eindspurt in, zij kwam gelijk te lig gen met Amstel en Nereus en zelfs slaagden de Amsterdammers er in met miniem schil door de laatste slagen nog als eerste door de finish te gaan. Amstel werd tweede met een klein 1 schil voor Njord. De uitslag was: 1. De Hoop, 8 min. 2.4 sec.; 2. Amstel, 8 min. 3.6 sec.; 3. Njoi*d; 4. Ne reus. Als laatste nummer van den ochtend wer den verx*oeid twee races voor jongens 14 tot en met 16 jaar. De eerste heat tusschen Famos, St. Igna tius College B en Amsterdamsch Lyceum 2 werd gewonnen door Famos met het Ly ceura als tweede De tweede heat tusschen de eerste ploeg van het Amsterdamsch Lyceum en de A ploeg van St. Ignatius College en de dei*de ploeg van het Amsterdamsch Lyceum werd gewonnen door Lyceum 1 gevolgd door St. Ignatixxs A. Voor de eischen, welke aan den stijl gesteld zullen worden, komen in de beslis sing St. Ignatius College A. en B., Famos en Lyceum 2. UIT HET LAND DER KOPPENSNELLERS UIT HET LAND DER KOPPENSNELLERS (NOORD-BORNEO) WAARIN HUN GELOOF OMTRENT DE MENSCHELIJKE ZIEL EN HAAR HIERNAMAALS BESCHREVEN WORDT. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Eerste dag. Vanochtend zijn de jaaiTijksche wedstrij den van de ..Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging begonnen, ditmaal i voor den eei*slen keer op de „Boschbaan" te Amstelveen. In de morgenuren bestond er, zooals te verwachten .was. nog niet veel belangstel ling. Er zouden twee heats in het nummer Overnaadsche Vieren worden geroeid en vervolgens een paar wedstrijden door jeugdploegen. Toch belooft het vandaag druk te wor- j den. Er zijn reeds alle voorbereidingen ge troffen voor de ontvangst bij het konink DF. UNIFORM VAN DEN NATIONALEN JEUGDSTORM Het dragen ervan geen strafbaar feit In Januari van dit jaar heeft voor den Haagschen kantonrechter terechtgestaan de jeugdige E. J. M. de P.. wegens overtre ding van art. 435 a. wetboek van straf recht het „uniform-verbod): Het betrof hier den uniform van den nationalen jeugdstorm, welke uitdrukking zou geven aan eenn staatkundig streven. De Haagsche kantonraechter had ver dachte van i'echtsvervolging-ontslagen, van welk vonnis de ambtenaar van het O.M. in hooger beroep is gekomen. De rechtbank deed heden uitspraak en was met den kantonrechter van meening, dat niet gebleken is, dat de uniform uit drukking gaf aan eenig staatkundig stre ven en ontsloeg verdachte van rechtsver volging. „Zonder dezen man heeft Nederland geen toekomst meer" Tegen een monteur J. B. en den los werkman J.' C. B. is op 17 April proces- vex'baal opgemaakt, omdat zij op het Val- kenboschplein te 's Garvenhage met recla me-borden hebben geloopen, waarop aan beide kanten een afbeelding van ir. A. A. i Mussert voox*kwam met de toevoeging: j ..Zonder dezen man heeft Nederland geen j toekomst meer". In de vier hoeken waren wolfsangels in fel i*ood op zwaren achter grond afgebeeld. Deze zaak diende voor het eei'St op. 22 j Mei, toen de gemachtigde van vei'dachten, 1 mx\ Parqui, uit den Haag, aanvoerde, dat zijn cliënten een vergunning hadden om met deze borden te loopexx. Op verzoek van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie schorste de kanton- rechter de verdere behandeling van deze Het verblijf der ziel. De mensch, die een behoorlijk sterfbed heeft, komt terecht in het beste verblijf der onderwereld, ook wel „Mandai" ge noemd ofschoon de,weg daarheen varx t weer afhangt; sterft hij op 'n mooie, zonnige dag, dan moet hij de landstreek „Klampai Silang" passeeren. waar 't pad goed is en er heel wat lekker voedsel te vinden is want daar leven wilde zwij- met snuiten ter grootte van 'n plam- bladeren x*egenhoed. Heeft hij het ongeluk op een regenachtigen dag te sterven, dan leidt zijn weg naar de onderwereld door de streek „Kepaiyang Banggar", met z'n glibberige paden, gladde en moeilijk be- klimbare rotsen en onbegaanbare boom stammen. Allen die het leven laten in de stroom- vei-snellingen, door 't woeste water tegen de rotsen verpletterd worden of verdrin ken, zij die door den vijand gedood wor den, zij die zelfmoord plegen door het sap van de vergiftige ..Tuba-plant" in te ne men. moeten de „Kepaiyang" door of 't weer mooi of leelijk is en in de onderwe reld bewonen ze de slechte streken. Kinderen die sterven, voordat zij eenig besef hebben en voordat ze rijst kunnen eten, gaan naar een vreemdsoortig land toe, waaromtrent weinig of niets bekend is en waar ze met met de groote men sehen kunnen omgaan. De reis erheen. Zoodra 'n mensch sterft, en de ziel voor goed 't lichaam verlaten heeft en niet meer terug wil keeren. kiest zij het pad naar de onderwereld en komt dan eindelijk aan 't huis van den geest „Boeboet". Daar 't huis van deze geest vol wormen, onge dierte, vuiligheid en stank is, wil geen enkele ziel daar verblijven en haast zich er van weg te komen en neemt geen no titie van 't geroep van „Boeboet", die on ophoudelijk hun toeroept en uitnoodigt bij hem te verblijven. Tot op den huidigen dag hooren de Dayakkers steeds dezen geest de nxenschenzielen 'toeroepen, want ..Boe boet" heeft hier op aarde zooveel verte genwoordigers als er vogels zijn die z'n naam dragen. Voorbij het huis van ..Boeboet" komt de ziel aan de z.g. „duizelbrug", een smalle, glibberige boomstam, welke over 'n dui zelingwekkende afgrond voert, 't Is met zeer groote moeite, dat den anderen kant van den afgrond wordt bereikt en mocht een of aixdere ziel van die hoogte afval len, dan vliegt de ziel terstond van schrik naar 't lichaam terug en de mensch her leeft. De aankomst. Aan den overkant der „duizelbrug" komt de ziel in 't land der dooden en vindt zij daar eenige bekenden, zoo wordt ze door de „Klampai Silang" geleid, doch als er geen bekenden of vrienden onder de doo den zijn, dan moet zij door moeilijke, rots achtige en blibberige streken, genaamd „Kepaiyang Banggar". Wanneer de ziel in het land der afge- I storvenen is aangeland, begint zij koud te worden en kan zich niet verwarmen, daar 't vuur erg schaarsch en duur is. Van daar, dat de dooden wat geld meekrijgen en een paar ringen, want men kan daar geen vuur verkrijgen voor minder dan een ring. Gedurende 'n dag of drie, vier, na het af sterven wordt er door de achtex-geblevenen 'n vuurtje aangelegd, opdat de ziel zich daar kan warmen en tevens wordt er wat tabak neergelegd, plus nog wat lekker nijen als 'n versnapering. FATHER J. BUIS, Waldeck Pyrmontstraat 31, Leiden. Giro 301285. zaak en bepaalde de tweede behandeling op 5 Juni. Op verzoek van den verdediger werd de zaak toen nogmaals aangehouden. Hedenochtend diende deze zaak voor de derde maal. De verdediger overhandigde den kanton rechter nu de door de politie verleende ver gunningen. Dc ambtenaar van het O., M. betoogde in zijn requisitoir, dat de op de borden voor komende wolfsangels door de N.S.B. ge bruikt worden als een teeken van een be paald staatkundig streven. Spr. vroeg voor ieder der verdachten een boete van 0.50 subs. 1 dag hechtenis. Mr. Parqui zette in zijn pleidooi uiteen, dat het onjuist is om den wolfsangel te beschouwen als een specifiek kenteeken van de N.S.B. in alle mogelijke oude wa pens komt dit teeken voor. De kantonrechter meende, dat de wolfs angel niet kan worden beschouwd als een opzichtig kenteeken. uiting gevend aan een bepaald staatkundig streven. Hij sprak bei de verdachten van het hun ten laste ge legde vrij.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7