D CAft.CE ZATERDAG 12 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLANDSCHE BERICHTEN Politieke moord TWEE GEBROEDERS GEDOOD IN FRANSCH BOSCH Wen van hen was Italiaansch anti-fascist. Gisterochtend is in een bosch bij Bag- noles de Lorne het "toffelijk overschot ge vonden van twee personen; zij waren ver moord. Uit het onderzoek bleek, dat het de gebroeders Roselli waren, Italiaansche antifascistische journalisten. Zij waren in 1929 naar Frankrijk gekomen en hadden te Parijs het blad „Justizia e Liberta" op gericht. Zij verlieten de Italiaansche so cialistische partij en vormden een nieuwe socialistische partij, welke bij geen inter nationale was aangesloten. Een der beide broeders woonde eenigen tijd te Bagnoles de Lorne om te herstel len van verwondingen, welke hij in den Spaanschen burgeroorlog, waar hij aan de zijde der regeering heeft gestreden, had op- geloopen. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Uit het ingestelde onderzoek zijn de vol gende bijzonderheden aangaande den dub belen moord op de gebroeders Roselli ge bleken: De beide lijken werden op twee K.M. afstand van Bagnoles ontdekt, doch in de richting tegenovergesteld aan die waarin de auto werd gevonden. Zij lagen op 5 meter afstand van den weg. Een der lij ken was ter hoogte van den slaap door een revolverkogel doorboord. De kleeren van het andere slachtoffer waren ter hoog te van het hart met bloed bevlekt. Vlak bij werd een dolkmes zonder fabrieksmerk gevonden, het withouten handvat droeg met blauw krijt het opschrift „Roi" in de lengterichting. In de breedte was er letter „R" in gegraveerd. Vastgesteld werd dat de dubbele misdaad in den auto werd be gaan en dat de moordenaars vervolgens een bom in het voertuig hadden geplaatst. In een der zakken van Carlo Roselli werd 25.000 francs gevonden. Naar het schijnt is het dus een politieke misdaad. Een Italiaan, die denzelfden dag als de beide slachtoffers te Bagnoles in een ander hotel zijn intrek had genomen, is gister avond door de gendarmerie aan een ver hoor onderworpen. De lijkschouwing heeft eveneens gisteravond plaats gehad. Joseph Nitti, zoon van den vroegeren Italiaanschen premier, die een intiem vriend was van Carlo Roselli, heeft ten huize van laatstgenoemde de volgende ver klaring afgelegd: .Carlo Roselli ontving sinds eenigen tijd hetzij per brief, hetzij per telefoon, tal rijke doodsbedreigingen. Hij had krachtig medegewerkt aan de ontvluchting van Phi- lippo Turatti en voor dit feit Werd hij veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Deze straf werd echter gewijzigd in depor tatie naar de Liparische eilanden, van waar hij in 1929 wist te ontvluchten, voordat zijn straftijd om was. met behulp van partij gangers en in een sterke motorboot". Verder verklaarde Nitti: „Te Bagnoles was zijn broer, Nello Roselli, docent in de geschiedenis aan de universiteit van Flo rence, na in Parijs een bezoek te hebben gebracht aan zijn schoonzuster en zijn ne ven, bij hem gekomen. Thans heeft Nello Roselli op tragische wijze den dood ge vonden aan de zijde van zijn broer Carlo." Nitti verzekert, dat de dood van de gebroeders Roselli niet anders kan zijn dan een met voorbedachte rade uitgevoerde te rechtstelling van Carlo Roselli, en dat Nel lo, die een geëerd geleerde is in Italië, gedood is om een hinderlijken getuige uit AUTOBUS MET PELGRIMS VERONGELUKT. Uit Parma wordt gemeld, dat een autobus met dertig pelgrims, die op weg waren naar het heiligdom Fontanellato, in een ravijn is gestort. Een der inzittenden is omgekomen, de anderen werden allen meer of minder ernstig gewond. Acht zijn zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. DE BRAND OP HET STATION TE HALLE De grootste in de geschiedenis der Duitsche spoorwegen. De brand, die Donderdag gewoed heeft op het station van Halle is de grootste ge weest in de geschiedenis der Duitsche spoorwegen. Het geheele station, 120 ge laden wagons met 360 ton goederen, 45 leege wagons, 400 ton opgeslagen goederen en vier vrachtauto's werden een prooi der vlammen. Van de 80 arbeiders die op het station werkten, konden zeventig aan het vuur ontsnappen. Vijf werden levend ver brand, de anderen zijn nog niet terugge vonden. Men beschouwt hen als verloren. De gevolgen zijn van verkeersstandpunt gezien uitermate ernstig, want het station vormde een zeer belangrijk knooppunt in Midden-Duitschland. dat voor het goede renverkeer tusschen Noord- en Oost- Duitschland diende. TEMPERATUUR TE BERLIJN BEREIKT RECORDHOOGTE. In de Duitsche hoofdstad werd gisteren een temperatuur van 97 graden F. gemeten. De temperatuur van den heetsten Junidag sedert 80 jaar (95 gr. F.) werd derhalve niet onaanzienlijk overschreden. 15-JARIGE DOCHTER VAN PETER PETROW VERMIST. Naar de Engelsche bladen melden is de 15-jarige dochter van den vroegeren ad viseur voor buitenlandsche aangelegen heden van Lenin, Petei Petrow, onder ge heimzinnige omstandigheden uit Londen verdwenen. Men vermoedt, aldus het Duitsche Nieuwsbureau, dat het meisje naar Sovjet- Rusland is ontvoerd, daar Peter Petrow zich als vijand van het Stalin-regiem her haaldelijk in het openbaar afkeurend over de tegenwoordige Sovjet-heerschappij heeft uitgelaten. Naar de bladen verder meenen, zoo verklaart het Duitsche Nieuwsbureau nog, wil men in Moskou de dochter van Petrow als gijzelaarster vasthouden om op deze wijze haar vader in de toekomst den mond te snoeren. WORDEN DE SINT BERNARDSHONDEN AFGEMAAKT? Zoodra het bericht bekend werd, dat de beroemde honden van het klooster op den Grooten Sint Bernard afgemaakt moesten worden op last van de politie, wijl een der dieren een kind heeft aangevallen en verscheurd, zijn er van diverse zijde on middellijk pogingen in het werk gesteld, om deze honden, die zooveel menschen het leven hebben gered in het leven te behou den. Het Internationaal Bureau van Die renbescherming i.eeft thans aan de Mon niken van het klooster het volgende tele gram gezonden: „Met het oog op het hand haven van de roemruchtige traditie van de monniken van den Grooten Sint Ber nard, die het leven van zooveel in de sneeuw vermiste personen hebben gered, biedt het Internationaal Bureau te Genève u een bedrag aan van 5.000 Zwitsersche francs, teneinde u in staat te stellen ruime, goed verwarmde kooien te bouwen en zoo doende het leven te redden van uwe dap pere honden." De voorziter van de Ver. van Dierenbescherming Mr. Hageby heeft als zijn vaste overtuiging uitgesproken, dat de Sint-Bernard-honden, wanneer ze in ruime doelmatige kooien worden gehuis vest, hun kwaadaardigheid zullen verlie zen, daar deze een gevolg is van een al te langdurig verblijf in een te beperkte r.uimte. DE LEIPZIGER NAJAARS-MESSE. Naar uit Leipzig wordt medegedeeld, zal de eerstkomende herfstbeurs aldaar gehou- September. Genoemde termijn geldt zonder den worden van 29 Augustus tot en met 2 uitzondering voor alle tot de Najaars- Messe behoorende afdeelingen. Zooals be kend, zijn de technische en eenige andere groepen uitsluitend op de voorjaarsbeurzen aanwezig, waarvan voor 1938 de begin datum is 6 Maart. Wel heeft op het terrein van de Tech nische Messe een groote naj aars-expositie voor het bouwbedrijf plaats. Er is gegronde reden voor de verwachting dat deze bijzon der belangrijk zal zijn, wegens de drukke toetreding van deelnemers. De beide hier voor bestemde hallen hebben tezamen een overdekte oppervlakte van 14.500 M2 en hiervan was einde Mei 86% verhuurd, r.og afgezien van de complexen open ruimte, welke in de nabijheid reeds zijn besproken. Er komen o.a. modelwoningen voor de ar beidende klasse, een tentoonstelling „Aus dem deutschen Siedlungswerk", een spe ciale afdeeling voor stalen bouwconstruc ties, alsook een omvangrijke expositie vqor de toepassing van gas en electriciteit. Van de nieuwtjes, die worden aangekon digd, is vermeldenswaard een uit kunst hars verkregen materiaal, dat door de Of- 'fenbacher industrie wordt gebezigd ter ver vanging van leder. Het heet „Madra-Perla" en doet dienst voor de vervaardiging van damestasschen, waarmede Offenbach op de Najaars-Messe zal uitkomen. Dit materiaal moet verschillende goede eigenschappen in zich vereenigen, die het voor het doel ten zeerste geschikt maken. Bij de collecties zijn tasschen, die uiterlijk overeenkomst hebben met parelmoer, ook gladde tasschen in alle modekleuren, of doorzichtig als glas, met ingewerkte gekleurde zijden stoffen. Verder wordt melding gemaakt van een terugkeer naar vroegere methoden voor het garneeren van porseleinen luxe-voorwer pen en het vlechten van fijn mandewerk, echter op grondslag van moderne begrip pen. Met betrekking tot de tweede catego rie bericht men van deskundige zijde uit Lichtenfels, dat in het Franken-Woud, cen trum van dezen bedrijfstak voor Duitsch- land, een schaar van jonge krachten na op leiding aan een „Staatliche Fachschule für Korbflechterei" bezig is met het ontwikke len van een eigen stijl bij de artistieke be werking van uitgezocht wilgenhout. De por selein-industrie gaat eveneens een vroegere techniek in eere herstellen. In dit geval wordt alleen voor de voetstukken en figu ren der kunstvoorwerpen van vormen ge bruik gemaakt, daarentegen het haar, de kleeding en al het bijwerk van linten, bloe men, enz. er naderhand afzonderlijk op aan gebracht, hetgeen het plastische effect aan zienlijk verhoogt. Van de bovenvermelde artikelen worden collecties samengesteld voor de Leipziger Najaars-Messe, teneinde ze ter kennis te brengen van de binnen- en buitenlandsche bezoekers. alleem deze vluchtheuvels [groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mag men links of rechts voorbijrijden; alle andere [groen altijd ter rechterzijde. LIMK5 OF RECHTS PA55EEREM I BINNENLAND De Kabinetsformatie. Dr. Colijn confereert opnieuw met mr. Goseling. De kabinetsformateur, dr. H. Colijn, mi nister van Staat, had gistermiddag een langdurig onderhoud met mr. C. Goseling, voorzitter van de Kath. Kamerfractie. Beweerd wordt, dat dr. Colijn, alsnog jhr. van Lidth de Jeude wilde handhaven als minister van Waterstaat, zij het dan als vakminister. Men verzekert echter, dat de heer van Lidth weigerde. Volgens sommi gen omdat hij niet wenscht terug te kee- ren als dit niet geschiedt, op een basis, die ook mr. Oud's aanblijven mogelijk maakt. Volgens anderen omdat de heer van Lidth zich niet met het ontworpen program ver eenigen kan. Dit zijn geruchten; degenen, die in de formatie betrokken zijn, bewaren een vol hardend zwijgen. REEDS HET DERDE BEZOEK! Minister Van Lidth bij Colijn. Gisteren heeft minister Van Lidth de Jeude ten departemente van Koloniën aan dr. Colijn een bezoek gebracht, dat een half uur duurde. Dit is reeds het derde bezoek, dat minis ter Van Lidth deze week aan den kabi netsformateur heeft gebracht. Donderdag en Woensdag hebben de heer en ook ge confereerd. TROF. AALBERSE. Naar wij vernemen is de minister van Staat prof. mr. P. J. M. Aalberste als lei der der regeeringsdelegatie ter Arbeidscon- ferentie naar Genève vertrokken. Prof. Aalberse zal uiterlijk 26 Juni a.s. teruggekeerd zijn. „Msbd." RIJKSOPLEIDING TOT VERKEERS VLIEGER. Dit jaar vijftien plaatsen. De directeur der K.L.M., de heer A. Ples- man, heeft dezer dagen nog in een causerie voor de radio het een en ander medege deeld over de rijksopleiding tot verkeers vlieger en daarbij ,tot de jongelieden, die krachtens hun geestelijke en lichamelijke ontwikkeling meenen voor deze opleiding in aanmerking te komen, een krachtige op wekking gericht, niet te aarzelen met zich aan te melden. Mede naar aanleiding hiervan gaf men ons van bevoegde zijde te kennen, dat de indruk heeft postgevat, dat in het alge meen het bestaan van de rijksopleiding tot verkeersvlieger nog niet in ruime mate be kend is, zulks niettegenstaande het feit, dat bij de kweekschool voor de zeevaart te Am sterdam het desbetreffende instituut reeds sinds 1931 werkzaam is en dat tot nu toe bereids een vijftigtal jongelui, onder wie begrepen de leerlingen van de eerste beide jaren, die hun brevet van navigator eerste klasse behaald hebben, hun weg naar de K.L.M. gevonden hebben. Er moge in dit verband daarom nogmaals op gewezen worden, dat ook dit jaar, even als voorgaande jaren, een aantal jongelie den in de gelegenheid worden gesteld om ot verkeersvlieger te worden opgeleid. Voor 3937 zullen tot die opleiding, welke op 2 Augustus aanvangt, omstreeks 22 jonge lieden worden toegelaten. Uiterlijk om streeks 15 September 1937 zullen daarvan de vijftien besten worden aangewezen om als adspirant-bestuurder van verkeers vliegtuigen de opleiding te blijven volgen. Duur der geheele opleiding is: 2 jaar en 2 maanden. De eischen voor toelating tot de oplei ding zijn: a. Nederlander zijn; b. ongehuwd zijn; c. op 1 Juli van het jaar van aanne ming niet jonger dan 17 en niet ouder dan 19 jaar zijn; d. voldoen aan de eischen van lichame lijke geschiktheid voor het vliegbewijs b. e. in het bezit zijn van einddiploma H.B.S. 5 j. c. b. met voldoende cijfers voor wis- en natuurkunde of een daarmee over eenkomende graad van algemeens ontwik keling. Aanvragen om inschrijving, onder ver melding van leeftijd en genoten onderwijs, kunnen' uiterlijk tot 20 Juni a.s. worden ingediend bij den commandant van de kweekschool voor de zeevaart, Prins Hen drikkade 189, Amsterdam-C. NEDERLANDSCHE GEVANGENE TE BURGOS. Doodvonnis is uitgesproken, maar onze gezant te Lissabon acht terechtstelling onwaarschijnlijk. Naar de „N. R. Crt." verneemt, heeft het departement van buitenlandsche zaken van den Nederlandschen gezant te Lissabon be richt ontvangen over een Nederlander die door de Spaansche opstandelingen gevan gen is genomen en zich te Burgos bevindt. Volgens dit bericht is de gevangenneming geschied, omdat de man zich bevond op een schip, dat goederen voor de Spaan sche regeering vervoerde, die de opstan delingen als contrabande beschouwen. Het doodvonnis is aldus het bericht, reeds uitgesproken, maar de gezant, die er met kracht op heeft aangedrongen, dat het niet ten uitvoer zal worden gelegd, acht het ■hoogst onwaarschijnlijk, dat de man zal worden terecht gesteld. De gezant blijft zijn bemoeiiingen voort zetten. UITVOER VAN BOTER EN KAAS NAAR DUITSCHLAND. GROOTERE HOEVEELHEID. Naar wij vernemen zal de uitvoer van boter en kaas naar Duitschland in het derde kwartaal 1937 grooter kunnen zijn dan in hetzelfde kwartaal van het vorig jaar. Naar het zich laat aanzien zal ruim 1 mil- lioen k.g. boter en bijna 2 millioen k.g. meer kaas kunnen worden geëxporteerd. CONGRES NED. R.K. ."MIDDENSTANDS BOND. Bescherming van het Kleinbedrijf. CONCLUSIES VAN PROF. DE QUAY. Voor het 12e Congres van de Ned. R.K. Middenstandsbond te 's-Hertogenbosch op 22 en 23 Juni schreef prof. dr. J. E. de Quay een prae-advies over „De bescher ming van het zelfstandig kleinbedrijf in de detailhandel", waarin hij tot de vol gende conclusies komt: Wanneer wij aldus het terrein overzien, dan kom ik tot de conclusie, dat onder de huidige omstandigheden ter bescher ming van het zelfstandig winkelbedrijf maatregelen ge wenscht zijn, die een onge- breidelden expansiedrang van het groot winkelbedrijf voorkomen. In dit verband komen dan twee soorten van maatregelen in aanmerking: a. allereerst een beper king van het aantal vestigingen en b. op de tweede plaats een beperking van de door de verschillende grootbedrijven te voeren artikelen. Ook in het buitenland heeft men maat regelen in dezen geest getroffen. In ver scheidene landen van Európa is het ver boden om de warenhuizen en de groote filiaalbedrijven verder uit te breiden. Deze buitenlandsche maatregelen dragen in het algemeen het karakter van een crisis-wetgeving, doordat zij van tijdelij- ken aard zijn, met de mogelijkheid van continuatie. Ook voor Nederland acht ik onder de huidige omstandigheden verbods bepalingen in dezen geest gewenscht, waarbij dan een uitzondering moet- wor den gemaakt voor de reeds geprojecteer de uitbreidingen van het aantal bedrijven. Op den duur acht ik een dergelijke maatregel minder juist. Men zal er, naar mijn meening, toe moeten komen, om bin nen het raam van de vestigingseischen- wet speciale voorwaarden te stellen aan de vestigingen van de grootwinkelbedrij ven. Een andere maatstaf zal daarvoor moeten dienen. In verschillende gevallen zal het niet mogelijk zijn om zuiver ob jectieve maatstaven aan te leggen, zooals ik in mijn beschouwing reeds heb willen aantonen in verband met de artikelen, die door een warenhuis wel en niet mogen worden gevoerd. Het Engelsch stelsel, dat een instantie instelde welke een eventueele uitbreiding heeft te beoordeelen, acht ik in dit ver band op den duur noodzakelijk. Alvorens men echter zoo ver is, kan voor korteren tijd een uitbreidingsverbod worden uit gevaardigd. Op den duur zullen de belanghebbenden zelf deze aangelegenheden moeten trach ten ta regelen. Waar men hier echter met zooveel belanghebbenden in elke branche te maken heeft, mag de overheid naar ik meen, niet achterblijven en dient zij haar stimuleerenden invloed uit te oefenen. Moge het te houden Congres er mede toe leiden, dat deze opbouw wordt bevor derd. NIEUW LEERPLAN H.B.S. B Bij Kon. besluit is een nieuw algemeen leerplan voor de openbare H.B.S. A en B ingevoerd. De wijziging der lesurentabel voor de H.B.S. B komt hierop neer: De wiskunde verliest één uur in de twee de en derde klasse, maar kiüjgt dit uur terug in de -vierde en vijfde klasse. Het natuurkunde-onderwijs zal al be ginnen in de tweede klasse, waar er twee uur voor is uitgetrokken en in de derde klasse drie uur. In totaal dus één uur meer. Het onderwijs in de scheikunde vangt aan in de derde klasse, maar behoudt hetzelfde totaal aantal uren van vroeger (10 lesuren). Ook voor plant- en dierkunde zijn het zelfde totaal aantal uren als tot nu toe uit getrokken, maar het zal gegeven worden in de eerste en tweede in de derde klas se niet en vervolgens weer in de vierde en vijfde klasse. De vierde klas krijgt het uur, dat in de derde klas verdwenen is, er bij. Voor aardrijkskunde vervalt één uur in de tweede klas, maar dit uur komt er in de vierde klas bij. Het onderwijs in de handelswetenschap pen krijgt twee uren in de derde klas in plaats van het eene uur, dat het tot nu had in de vierde klas. Het handteekenen zal in de derde en vierde klas telkens één uur moeten missen. Het wiskundeprogramma is geheel gemo derniseerd. Bij algebra is de ontwikkeling van het getalbegrip en de behandeling van het functioneel verband van grootheden op de voorgrond geplaatst. De behandeling van grafische voorstellingen is uitgebreid en de beginselen der differentiaal- en integraal- rekening zijn aan het programma toege voegd. Daartegenover zijn verschillende vereenvoudigingen ingevoerd en onder werpen, wier behandeling weinig bijdraagt tot scholing van het wiskundig inzicht, ge schrapt. Er is een logarithmentafel met vier decimalen ingevoerd. De herleiding van wortelgrootheden is bepex^kt en het hoofd stuk Samengestelde Interestrekening is van het px*ogramma verdwenen. Bij de behan deling der planimetrie zal meer gebruik ge maakt moeten worden van goniometrische functies. Ook is de maatkundige behande ling van de eenvoudigste eigenschappen van parabool, ellips en hyperbool voorgeschre- KOLEN zeer LAGE prijzen Dit beteekent: veel besparen voor wie nu koopt. Afname vóór 1 Juli a.s. Vraagt prijscourant bij H. Morschweg 1 48, Tel. 2760 (3 lijnen) en bestelkantoorBoommarkt 2, Tel. 46 Officieele Crisispublicaties VERPACHTEN VAN ONGEOOGST FRUIT. De Nedei-landsche Groenten- en Fxuxit- centrale maakt bekend: A. dat zij ingevolge art. 12, lid 2, van de Ci'isis-Tuinbouwbeschikking 1937 I toe stemming geeft aan aangeslotenen B, zijn de de telers van fruit anders dan onder glas, om het door hen geteelde ongeoog- ste fruit te verpachten, wanneer voldaan woi-dt aan de volgende voorwaarden: 1. Verpachting mag alleen geschieden aan een bij de Nedei'landsche Groenten- en Fruitcentrale aangeslotene E, ingedeeld in groep P, zijnde de pachters van onge- oogst fruit. 2. Het verpachte ongeoogste fruit .zal ingevolge art. 12, lid 1, sub B van ge noemde beschikking na den oogst door den pachter geveild moeten worden op de veiling, waarbij de verpachter is aan gesloten. Het gepachte fruit kan óf ter veiling worden aangevoerd, óf op monster wor den geveild onder de bij circulaire no. 16 van 21 Januari 1937 gegeven voorschrif ten. 3. De verpachter moet om te mogen ver pachten bij de veiling, waarbij hij is aan gesloten, de vergunning aanvragen, welke na iix drievoud door hem en den pachter te zijn ingevuld en onderteekend, bij be doelde veiling moet worden ingeleverd. 4. De veiling voorziet deze formuliei'en van haar stempel en onderteekening, geeft een exemplaar aan den pachter, houdt een exemplaar v-jor haar toezicht en stuurt er een aan de Centrale op. 5. Tot het oogsten van gepacht fruit mag slechts worden overgegaan, nadat de formulieren ten kantore der veiling zijn ingeleverd en in orde bevonden. B. dat het administratief veilen van appelen en peren kan woi-den toegestaan voor de door erkende pachtei*s in koel huizen en bewaarplaatsen opgeslagen partijen bewaarfxuxit onder door de Cen trale te stellen voorwaarden. Zonder een door haar afgegeven schriftelijke vergun ning is het administratief veilen niet toe gestaan. 's-Gi-avenhage, 11 Juni 1937. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvex*goeding voor groene erwten, van de kwaliteits klassen A, B, en C, gedenatureerd in het tijdvak van 7 Juni 1937 tot en met 12 Juni 1937 i-espectievelijk 3.15, 2,65 en ƒ2,15 per 100 K.G. zal bedragen. Voor de in dat zelfde tijdvak gedenatu reerde groene erwten van de laagste klas se en voor andere erwten zal de steun- vergoeding 1,65 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 12 Juni 1937. LANGER DIENSTTIJD BIJ DE ZEEMILITIE. Op twintig maanden vastgesteld, in plaats van op veertien. Bij de wet van 22 April 1937 .Staatsblad nr. 500), tot wijziging van de dienstplicht wet, is de maximumduur der eerste oefe ning voor de dienstplichtigen van de zee macht verhoogd. Deze wijzigingswet is met ingang van 1 Juni 1937 in werkking getre den, doch heeft voor bedoelde dienstplich tigen nog niet dadelijk een verlenging van den werkelijken duur der eerste oefening ten gevolge. Voor de dienstplichtigen van de lichting 1938 evenwel, die bij de zeemilitie zullen woi'den ingelijfd, zal de eex-ste oefening vermoedelijk 20 maanden duren, voor zoo veel zij althans niet zullen worden bestemd voor den dienst bij de kustwacht. Voor laatstgenoemden zal de oefeningsduur ver moedelijk op 8 maanden gehandhaafd blij ven. Mochten zich onder de ingeschrevenen voor de lichting 1938, pei'sonen bevinden, die zich bij den keuringsraad of elders voor indeeling bij de zeemacht hebben opgege ven, in de verwachting, dat hun oefenings- tijd 14 maanden zou duren, maar die thans met het oog op de vastgestelde verlenging van dezen oefeningstijd indeeling bij de zeemacht niet meer wenschen, dan bestaat voor hen de gelegenheid om van dezen ver- anderden wensch te doen blijken door een, liefst schriftelijke, opgaaf vóór 10'Juli a.s. aan den daarbij betrokken indeelingsdis- trictscommandant. Hun kan evenwel niet woi'den toegezegd, dat in ieder geval aan hun nader te kennen gegeven wensch zal kunnen worden voldaan.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6