BIOSCOPEN VRIJDAG 4 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 1 OPKLARING. DE BILT SEINT: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, aanvankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst766.8 te Rennes. Laagste barometerst.: 753.7 te Storno way. De hooge drukking trekt zich verder uit de Golf van Biscaye terug en breidt zich over midden-Europa uit. De depressie over Scandinavië is bijna verdwenen, van die in het Westen trok een uitlooper in den nacht met regen over ons land, een nieuwe daling nadert uit het Zuid-Westen. In Scandinavië heeft zich hooge drukking ontwikkeld en is het weer in Noorwegen opgeklaard. In Denemarken valt regen. Ook in Noord-Duitschland valt lichte re gen op veel plaatsen. In het Zuiden, in Zwitserland, en in Oostenrijk is de lucht gedeeltelijk bewolkt en is de temperatuur gestegen. De Alpentoppen zijn helder en de temperaturen boven nul graden. In Frankrijk duurt het zonnige weer voort, met hooge temperaturen in het Zuiden. De Britsche Eilanden hebben opklaring in Engeland. Ierland en Schotland hebben plaatselijk lichten regen. LUCHTTEMPERATUUR. 16.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.45 uur tot Zaterdagmorgen 4.11 uur. POOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 5 Juni voorm. 0.20 en nam. 12.54 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 18.5 gr. C. PROF. KEESOM UIT ROME TERUG. Gisteravond is prof. dr. W. Keesom uit Rome teruggekeerd, waar hij als lid van de Pauselijke Academie van Wetenschappen de opening van dit instituut in het nieuwe gebouw in de Vaticaansche tuinen heeft meegemaakt. Van de vier Nederlandsche gewone leden (telt men prof. dr. Stein S.J. directeur van de Vaticaansche Sterrewacht, die supra-numerair lid is, mede, dan zijn er vijf Nederlanders) waren aanwezig prof. dr. W. Keesom, prof. Noyons uit Utrecht en prof. Debye. Prof. Zeeman moest wegens ongesteldheid thuis blijven. Zooals ge meld, moest de opening een dag uitge steld worden wegens de gezondheidstoe stand van den H. Vader, die aan de ope ningsplechtigheid door zijn tegenwoordig heid een bijzondere luister zou bijzetten. Prof. Keesom deelde ons mede, welk een teleurstelling het was voor de vele acade mici, die naar Rome waren gekomen, toen medegedeeld werd, dat niet de Paus maar de kardinaal-staatssecretaris Z. Em. mgr. Pacelli de opening zou verrichten. Wat pre cies de oorzaak en den aard van 's Pausen ongesteldheid geweest was ,werd niet me degedeeld. Men is trouwens in Vaticaansche kringen zeer terughoudend met mededee- lingen over den gezondheidstoestand van den H. Vader. Toch was het wel een imposante plechtig heid, daar een twintigtal kardinalen, het corps diplomatique en de vele academici, omhangen met hun gouden ketens, de zaal, die op zulk een grooten toeloop nauwelijks berekend was, vulden. Het distinctief van de academici is een gouden keten, welke prof Keesom ons liet zien. Er hangt een gouden medaille aan, waarop de pauselijke emblemen zijn aan gebracht en de woorden „Deus Scientiarum Dominus" (God is de Heer der Wetenschap pen). Ter eere van deze opening is ook de jaar- lijksche Vaticaansche penning gewijd aan de Pauselijke Academie. Prof. Keesom is in verband met zijn werkzaamheden niet lang te Rome geble ven; direct na de openingsplechtigheid, welke in den namiddag plaats vond, is de Leidsche hoogleeraar uit de Eeuwige Stad vertrokken. JAMBOREE-DAG 5 JUNI. Zooals vorige week gemeld, zal morgen de Jamboree-dag van het District Rijnland der Ned. Padvinders plaats hebben. De Padvinders, ten getale van 600, zullen mor genmiddag vanaf den Stille Rijn in optocht door de stad trekken. Het vertrek is be paald op half vier. De volgende route zal worden gemaakt: Stille Rijn, Stille Mare, Haarlemmerstraat. Princessekade, Kort Rapenburg, Rapen burg (W.), Houtstraatbrug, Rapenburg (O.), Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooi gracht, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Vrouwensteeg, Stille Rijn. De burgemeester van Leiden zal bij het Gemeentehuis het défilé in ontvangst ne men. s Avonds: Wederom opstellen aan den Stille Rijn om 7 uur om van hier langs Vrouwensteeg, Breestraat, Korenbeurs- steeg naar het kampvuur op den Burcht te gaan. Het kampvuur is voor het publiek toe gankelijk. Wetenschappelijkonderzoek van edelsteenen en paarlen Morgen opening van een Ned. Instituut Er bestond tot nog toe in ons land geen instantie, die eenigszins officieel de echt heid van edelgesteenten kon vaststellen en, als men dat wilde, die echtheid in een certificaat vastleggen. Tot voor eenige jaren had men daaraan ook niet zoo groo- te behoefte. Immers een ervaren juwe lier kon gemakkelijk de echte steenen van de namaak van glas of van het dou blet onderscheiden. Dit is echter anders geworden toen de z.g. synthetische stee nen hun intrede deden, die uit dezelfde grondstof als de echte bestaan en even eens door kristallisatie zich vormen. De techniek van het vervaardigen van deze synthetische steenen heeft tenslotte zoo'n groote volmaaktheid bereikt, dat een we tenschappelijk onderzoek noodig is om hier de gevonden steen van de gemaakte te onderscheiden. De juweliers weten het zelf ook niet meer en men kan er van overtuigd zijn, dat reeds menige synthe tische steen voor een echte is verkocht, waarbij men aan de goede trouw van den verkooper allerminst behoefde te twijfe len. Prof. dr. B. G. Escher, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit in de mineralo gie, die ons over deze materie een uiteen zetting gaf naar aanleiding van de ope ning van het Ned. Instituut voor weten schappelijk onderzoek van edelsteenen en paarlen, veronderstelde zelfs, dat de on echte steenen reeds gemengd zijn onder de echte wanneer zij van de vindplaatsen worden verzonden. Het is dus van groot belang, aldus prof. Escher, dat er een in stituut komt, dienstbaar aan handel en wetenschap, dat zich met de onderschei ding van het echte en kunstmatige bezig houdt. Dit is van belang voor degenen, die steenen koopen en dikwijls een gedeel te van hun bezit in edelsteenen beleggen. Het is van belang voor de verzekerings maatschappijen, die juweelen-bezit ver zekeren. Het is ook van fiscaal belang, omdat het nog wel eens voorkomt, dat juweelen door den taxateur, die nu een maal niet van alles verstand kan hebben, voor kunstmatige steenen worden aange zien. Het instituut stelt zich dus tot taak edel steenen wetenschappelijk te onderzoeken om de natuurlijke van de kunstmatige te onderscheiden. Van het onderzoek wordt een rapport opgemaakt, dat voor den ech ten steen een certificaat van echtheid is. Om zulk een steen te kunnen verhandelen wordt hij geindentificeerd met behulp van zijn gewicht, zijn refractogram en inwen dige microscopische kenmerken. Het wetenschappelijk onderzoek kan met groote zekerheid uitmaken wanneer een steen echt is en deze zekerheid wordt geput uit de onvolmaaktheid van de echte steenen. In eiken edelsteen komen afwij kingen voor, kleine fouten, als men ze zoo wil noemen, insluitsels, die bij de kunst matige steenen niet worden aangetroffen. Ze zijn niet gelijkmatig gekeurd en ver- toonen typische groeistrepen. die onmoge lijk nagemaakt kunnen worden. Deze af wijkingen, die bij eiken steen weer an ders zijn, en slechts door microscopisch onderzoek aangetoond kunnen worden, i worden dus in het certificaat van echtheid j aangegeven. En de slijpvorm wordt daar- 1 na vastgelegd in het refractogram. Het gevaar bestaat immers, dat wan- j neer eenmaal een certificaat van echtheid 1 wordt afgegeven dit gelegd kan worden bij eiken steen, die met de echte overeen komt. Vele handelaars en geleerden heb ben zich er al het hoofd over gebroken 1 hoe men dit voorkomen kon, maar tot nog toe was geen enkele deugdelijke methode uitgevonden. Aan den heer Bolman, die als directeur van het nieuwe instituut op treedt komt de eer toe, dat hij de moei lijkheden in dit opzicht heeft overwonnen door de uitvinding van een toestel, de re- fractograaf van Bolman, dat als het ware j een vingerafdruk geeft van den onder- zochten steen. Door middel van het toe stel worden een puntvormige en een cir kelvormige lichtstraal door den steen ge worpen, waardoor een patroon van pun ten en lijnen ontstaat. Dit patroon kan, omdat de steenen uit de hand geslepen worden, nooit volkomen symmetrisch zijn en deze afwijkingen kunnen ook nooit worden nagemaakt. De foto van het pa troon is het z.g. refractogram. In het la boratorium van het instituut blijft een duplicaat van het refractogram aanwe zig, zoodat in elk geval van twijfel de steen weer op de refractograaf kan wor den geïdentificeerd. Het toestel van den heer Bolman is voorloopig alleen in Lei den aanwezig. Het is een Nederlandsche uitvinding, die ongetwijfeld ook in het buitenland, waar men zoo lang reeds met dit vraagstuk heeft getobt, groote belang stelling zal wekken. Het onderzoek van de steenen is niet duur. Het tarief varieert van 0.50 tot ƒ5.per steen, naar tijdsduur van het onderzoek, plus een toeslag voor echte steenen naar gewicht en categorie van waarde. Belangstellende leden genieten 50 pet., begunstigers 20 pet. reductie op deze tariefsprijzen. Zoowel juweliers als particulieren kunnen als belangstellend lid of als begunstiger toetreden. Het in stituut laat zich niet in met waarde-be- palingen. Vooral voor den handel is het Instituut dus van belang, maar daarvoor toch niet alleen. Het heeft ook beteekenis voor de wetenschap, o.a. wat betreft de bestudee ring van edelsteenen van verschillende herkomst, om op den duur te geraken tot de kenmerken van bepaalde vindplaat sen. Hierbij spelen o.m. weer de mikros- kopische insluitsels en luminiscentie-ver- schijnselen een rol. Het museum van geologie en mineralo gie, waarin het laboratorium van het KERKNIEUWS PASTOOR C. M. WOUTERLOOD. Plechtige uitvaart en begrafenis. Nadat Woensdagavond in de parochie kerk van den H. Vincentius a Paülo aan de Jacob van Lennepkade te Amsterdam de plechtige metten waren gezongen, waarbij als agent fungeerde de zeereerw. heer A. H. Homule, deken van Leiden, vingen gis termorgen om 9 uur de lauden aan voor de zielerust van pastoor C. M. Wouterlood. Evenals Woensdagavond was ook gister morgen de kerk tot in de uiterste hoeken met parochianen en vrienden van den over ledene gevuld, terwijl in het priesterkoor een zeer groot aantal geestelijken uit Am sterdam zoowel als uit andere plaatsen had plaats genomen. Onder de aanwezige gees telijken bevonden zich ook alle oud-kape laans van de Sint Vincentius-parochie, wel ke onder pastoor Wouderlood hebben ge werkt. Om half tien ving de plechtige H. Mis van Requiem aan, welke werd gecelebreerd door den hoogeerw. heer tngr. dr. G. C. van Noort, met assistentie van ade wel- eerw. heeren C. Kempen, diaken, W. Ber- ding, sub-diaken en H. Figelet, ceremonia- rius, kapelaan der parochie. Door het paro- chieele zangkoor werden de liturgische ge vangen uitgevoerd. De lijkrede werd gehouden door den zeereerw. heer L. Paulussen, rector van het Sint Elisabeth-gesticht. Nadat de absoute was verricht door mgr. van Noort, werd het stoffelijk overschot de kerk uitgedragen. Tal van parochianen en belangstellenden hadden zich op de Ja cob van Lennepkade verzameld, om het vertrek van den lijkstoet gade te slaan. Onmiddellijk achter de lijkauto sloten zich deputaties der parochieele vereenigin- gen, welke rouw omfloerste vaandels met zich droegen, aan. Achter den stoet reden twee touirngcars, waarmede een groot aantal parochianen den overleden herder naar zijn laatste rustplaats begeleidde. Tot het Surinameplein volgde de depu taties der vereenigingen en organisaties den rouwstoet, daarna vervolgden de auto's in sneller tempo haar weg langs den Hoofd weg, om het stoffelijk overschot naar de begraafplaats te Beverwijk te vervoeren. Tegen 1 uur vond op het R.-K. Kerk hof van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad de plechtige bijzetting in het familie graf plaats. Ook op het kerkhof te Bever wijk bevonden zich talrijke oud-parochia nen en vrienden van den overledene. „Msbd." PATERS MINDERBROEDERS CONVENTUEELEN NAAR JAVA Een missie-gebied toegewezen Uit Wijnandsrade (L.). verneemt de „Msbd." van pater Hoyng, Provinciaal der Minderbroeders-Conventueelen, dat aan zijn provincie een missiegebied op Java is toegewezen. Dit nieuwe missiegebied der pater Minderboeders-Conventueelen zal zich uitstrekken over het geheele regent schap „Buitenzorg", en ressorteert onder het Vicariaat van mgr. Willekens S.J., Reeds binnenkort zullen drie missionaris sen naar Indië vertrekken, n.l. pater Ca- jetanus van Poppel, Thomas Leenders en Hieronymus van Vliet. DE KRUISHEEREN TE BANDOENG. Tien jaar missie-arbeid. Naar „De Koerier" meldt, hebben de Kruisheeren van de prefectuur Bandoeng hun tienjarigen missie-arbeid te Bandoeng herdacht. Op den herdenkingsdag werd des morgens om 9 uur door mgr. Goumans op nieuwe instituut is gevestigd, heeft als studie-materiaal een belangrijke edel steen-collectie, liever gezegd, drie collec ties, n.l. de eigen collectie, die voor een groot deel afkomstig is van Koning Wil lem I (edelsteenen, half-edelsteenen en siersteenen), de bruikleen-collectie van mineralen van de ervan dr. J. Erb (een belangrijke verzameling van ongeslepen edelsteenen en halfedelsteenen) alsmede de particuliere edelsteen-collectie van den heer J. Bolman. Tenslotte nog eenige gegevens omtrent de samenstelling van het bestuur van het instituut. Prof. dr. B. G. Escher en de heer J. Bolman zijn de oprichters. Het be stuur bestaat uit: prof. B. G. Escher, Lei den, voorzitter, mr. P. J. Idenburg, waarn. voorzitter, prof. ir. J. A. Grutterink, Delft, secr.-penn., prof. dr. ir. J. I. J. M. Schmut- zer, Utrecht, plaatsverv. secr.-penn., Sj. Wouda, Utrecht, vertegenwoordiger der nijverheidsorganisatie T. N. O., C. J. A. Begeer, den Haag, vertegenwoordiger van de federatie ter behartiging van de belan gen van den handel in gouden en zilve ren werken, A. S. Dresden, Amsterdam, vertegenwoordiger van de Alg. Juweliers- vereeniging. Directeur van het Instituut is de heer J. Bolman. Het Instituut Wenscht ook contact te houden met het buitenland en heeft als adviseerende leden benoemd prof. dr. K. Schlossmacher, Königsberg, prof. dr. H. Michel, Weenen, mr. B. W. Anderson, Londen en M. G. Gobel, Parijs, directeu ren van overeenkomstige laboratoria in het buitenland. De opening van het Insti tuut heeft morgenmiddag plaats. EXCURSIE R.K. YVERKLOOZEN. As. Dinsdag 8 Juni zal een excursie plaats hebben naar de Kruisvaarders van St. Jan te Rijswijk. Vertrek 9.30 uur vanaf Bondsgebouw, Steenschuur. Opgave tot deelname Maandag 7 Juni van 911 uur v.m. "op het kantoor. Na dien tijd is deelna me absolutlt uitgesloten. De deelnemers ge lieven boterhammen mede te nemen. R. K. Comité voor Werkloozenzorg het terrein van de R.K. Muloschool aan den Heetjansweg een pontificale H. Mis op gedragen. Alle pastoors-Kruisheeren waren hierbij tegenwoordig, terwijl ook de Bandoengsche katholieken in grooten getale de H. Mis bij woonden. Des avonds had, ter gelegenheid van dit 10-jarig jubileum, onder auspiciën van den Katholieken Socialen Bond in het Bonds gebouw een feestelijke bijeenkomst plaats. Een uitgebreid programma was hiervoor opgesteld, waarvan het R.K. zangkoor „St. Caecilia" en het K.S.B.-orkest onder leiding van Leo van Maaren de vocale en instru mentale nummers verzorgden. In zijn openingsrede memoreerde de heer Doomweerd, voorzitter van den K.S.B., het afscheid van de Paters Jesuïeten in 1927 en de „blijde incomste" der Kruisheeren. Spr. schetste in korte trekken den bloei van het katholieke leven in de afgeloopen 10 jaren in het missiegebied Bandoeng. Telde Ban doeng toen slechts 1 kerk, thans bezitten wij er drie. Wat de pastoors-Kruisheeren in deze periode voor Bandoeng gedaan heb ben stemt tot vreugde en dankbaarheid. Vervolgens sprak de heer F. Sybesma de feestrede uit. De missie-ovferste, de hoogeerw. heer pas toor dr. A. van Asseldonk, hield een cau serie met lichtbeelden over „De kerkge schiedenis van Bandoeng". SINT ADALBERTUS-AKKER. De vele pelgrims uit alle oorden des langs, die de begraafplaats van den Apostel van Kennemerland te Egmond-Binnen be zoeken, zullen daar in den loop van dezen zomer een aantrekkelijkheid meer vinden. De Bisschoppelijke Commissie heeft toe stemming gevraagd voor den bouw van een kapelletje op den Akker. De achterwand daarvan zal worden ingenomen door een fresco-mozaïk van den bekenden kunst schilder Ant. Molkenboer, die bij zijn ont werp werd geïnspireerd door het beroemde Evangelarium van Egmond Ao. 977. Hier mag een echt kunstwerk van diep gods- djenstigen zin verwacht worden. Van Mgr. Huibeïs, Bisschop van Haar lem, ontving de Commissie het verblijdend bericht, dat Z. Hoogw. Excellentie op 25 Juni om 10 uur een pontificale Mis op den St. Adalbertus-Akker zal celebreeren. Het volledig program der plechtigheden zal spoedig bekend gemaakt worden. SPORT J3CHERMEN WAPENFEEST K. O. S. B. Internationale equipe-wedstrijd op sabel. Hedenmorgen te ruim negen uur werd een aanvang gemaakt met den internatio nalen equipe-wedstr-d op sabel, waaraan werd deelgenomen door: Nederland, Hon garije, Frankrijk en België. Voor Nederland kwamen op den looper: de heeren Schepers, Breemauer en Hagens. De ontmoeting NederlandHongarije, welke onder leiding stond van den Belgi schen kolonel Anspach, begon met een zeer mooie partij tusschen Schepers en Kevey, waarin van beide zijden zeer goed ge schermd werd. Tot 44 ging het gelijk op, waarna Schepers op vrij onfortuinlijke wij ze een mooie touchee op de manchet van zijn tegenstander ontging den secon danten met 54 verloor. Ook de partij BreemauerKovacs was van zeer goed ge halte, met van beide zijden zeer goede voorhouwen. Ook deze partij ging echter met 45 verloren. Ook Hagens liet tegen Ir.dranyi zeer mooi werk zien, en in schit terenden stijl won hij zijn partij tegen den gevaarlijken Hongaar met 15. Breemauer verloor echter daarop met 05 van Kevey, waardoor de stand 31 voor Hongarije werd. Hagens verloor na een mooien strijd maar kon e en 45 nederlaag toch niet voorkomen. Hiermede was de stand 51 voor Hon garije, waarmede dus de match ten gunste van de gasten beslist was. Hagens verloor van Kevey met 25, Breemauer van In- dranyi met 35 en ten slotte verloor Sche pers de laatste partij van Kovacs met 15. De eindstand werd hierdoor: Hongarije: 8 gew. part., 26 ontv. en 41 geg. treffers. Nederland: 1 gew. part., 41 ontv. en 26 geg. treffers. Hoewel dit een zware en ook verwach te nederlaag is geworden, moet toch ge zegd worden, dat de Nederlandsche scher- AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Jamboree-kampvuur Ned. Pad vinders, Burcht, 7.30 uur. Woensdag, Jaarvergadering „Katholiek Leiden", café-rest. „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Mei tot en met Zondag 6 Juni a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest telef. no. 274. Snel mooi bruin door AMILDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 3738 ii mers zeer goed partij hebben gegeven. Inmiddels won België van Frankrijk met de volgende cijfers: Belgi: 5 gew. part., 32 ontv. en 38 geg. treffers. Frankrijk: 4 gew. part., 38 ontv. en 32 geg. treffers. De ontmoeting NederlandBelgië begon al direct met een zeer mooie overwinning van Schepers op du Monceau met 15, waarbij vier treffers door directe aanvallen vielen. Hagens boekte een even fraaie over winning op Temmerman, Breemauer had het tegen Scheere min der gemakkelijk. Wel stond hij aanvanke lijk voor, doch de Belg haalde tot 44 op, om vervolgens met een mooien steek de party met 45 in zijn voordeel te beslis sen. Stand 21 voor Nederland. Schepers bleef in zijn goeden vorm van de eerste partij en won fraai met 15 van Temmer man. Hagens won, zij het moeilijk en op het nippertje met 45 van Scheere. Stand 41 voor Nederland. Breemauer boekte zijn eerste overwin ning in dit tournooi tegen du Monceau met 35, waarmede hij tevens een Nederland sche zege over België consulideerde, want de stand was hierna 51. Schepers won ook zijn derde partij en wel tegen Scheere, dank zij o.m. twee prachtige arrets. Breemauer boekte zijn tweede overwinning met 15 tegen Temmerman, na een goede partij. Dank zij uitstekend pareeren, wist Hagens de laatste partij tegen du Monceau met 25 te winnen, waardoor wij een fraaie 81 overwinning op de Belgen behaalden, en een goede kans behielden op de tweede plaats in het tournooi, waarvoor wij in de middaguren echter Frankrijk moeten ver slaan. Nederland: 8 gew. part. 21 ontv. en 44 geg. treffers. België: 1 gew. part. 44 ontv. en 21 geg. treffers. Inmiddels had Hongarije een vrij gemak kelijke overwinning op Frankrijk behaald, waardoor de Hongaren favoriet bleven voor de eerste plaats. De cijfers waren hier: Hongarije: 7 gew. part. 19 ontv. en 43 geg. treffers. Frankrijk: 2 gew. part. 43 ontv. en 19 geg. treffers. De derde ronde wordt in de middaguren verwerkt. In de morgenuren werd ook de winnaars- ronde van den personeelen wedstrijd sabel voor leerlingen van scholen voor reserve officieren verwerkt, waarvan de uitslag luidde: 1. Kleine met 6 gew part. en 12 ontv. treffers; 2. De Rooy met 5 en 18; 3. A. de Jong met 4 en 19; 4. Drenth met 3 en 20; 5. Wittewaal van Stoetwegen met 3 en 21; 6. BrinkgTeve met 32220; 7. Stok met 3—22—18; 8. Muller met 1—27. BOKSEN BRADDOCK—LOUIS GAAT DOOR. De bokscommissie van Chicago heeft verklaard, dat zij, ondanks de schorsing van Braddock door de New Yorksche boks commissie, rustig doorgaat met de voorbe reiding van de match tusschen Braddock en Louis, op 22 Juni a.s. te Chicago vast gesteld. De bokscommissie van Chicago be schouwt voorts deze match als een titel gevecht voor het wereldkampioenschap. De garantiesom, zoo wordt uit New York gemeld, welke Braddock voor zijn match tegen Schmeling gestort heeft, zal voor de helft aan den Duitscher worden uitbetaald. Het overige gedeelte van dit bedrag zal aan de Madison Squares Garden ten goede komen. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: 't Bankje van 1000. (Ray Ventura) Heerscher der Woes tijn (Kathleen Bur ke) Muzikaal- avontuurlijk Dramatisch Dag. 8—11, Zondags bovendien 4—7 uur, Matinee Zaterd. en Woensd, 2.30 uur. Goedgekeurd Lido: Marguerite Gautier (Greta Garbo). Dramatisch Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 2—7 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwa-stncn Luxor: De oude en de jonge Koning (Emil Jan- nings). De Mail Express (Dick Foran). Speelfilm. Sensatie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Triancn: Jack Hylton ver overt de wereld. (Juwe Clyde). Bewaak dat meisje. (Robert Allen Florence Rice). Muzikaal Detective verhaal Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2