STADS j NIEUWS DINSDAG 1 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 KOEL. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk enkele regenbuien in het Noor den, in het Zuiden weinig of geen regen, iets koeler. Hoogste barometerst.: 767.3 Valentia. Laagste barometerst.: 745.6 Kuopio. De depressie in het Noorden trok geheel naar Scandinavië en werd dieper. Op IJs land verscheen hooge drukking, die zich Zuidwaarts schijnt te verplaatsen. De hooge drukking in het Zuidwesten nam iets toe en breidt zich weer over Frankrijk uit. In Noorwegen valt bijna overal sneeuw, in de Zuidelijke Oostzee waait het krachtig uit West. Over Oost-Duitschland, Zwitser land en Oost-Frankrijk, trekt nog de de- pressie-uitlooper, die onweer en regen brengt. In West-Duitschland en West- Frankrijk is eenige opklaring bij koeler weer. De Britsche eilanden hadden in het Noorden matigen regen, de temperatuur is er verder gedaald. De koude Noordelijke luchtstroom, die van IJsland nadert, zal ook hier nog eenige afkoeling brengen, waarbij vooral in het Noorden de kans op regenbuien blijft. LUCHTTEMPERATUUR. 16.1 gr. C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagavond 9.42 tot Woensdag morgen 4.13 uur. BOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 2 Juni voorm. 8.57 uur en nam. 9.23 uur. W ATERTEMPERATU UR. De Zijl 19.5 gr. C. Poelmeer 20 gr. C. De wereld in vogelvlucht Na het bombardement van het Duitsche pantserschip .Deutschland" zag het er gis teren leelijk uit. De politieke situatie werd uiterst hachelijk, toen Duitschland als re presaille-maatregel overging tot de be schieting van Almeria en zich bovendien nog terugtrok van de non-interventie com- misse. Naar vandaag blijkt heeft ook Italië zich teruggetrokken. Deze ontwikkeling van den toestand werd met toenemende be zorgdheid in de Europeesche hoofdsteden gadegeslagen, want men vroeg zich af, wat de bedoelingen van Duitschland en Italië waren. Op het oogenblik is deze bezorgd heid echter belangrijk afgenomen, nu ge bleken is, dat Berlijn niet van plan is om verdere represaillemaatregelen te nemen en het bij de beschieting van Almeria laten zal. Voorts beteekent het terugtrekken van de non-interventie-commissie te Londen en het niet langer deelnemen aan de interna tionale controle ter zee, niet, dat Duitsch land en Italië ook het beginsel der niet- inmenging prijs geven en voortaan open lijk de partij van Franco gaan steunen. In tegendeel beide regeeiingen zijn bereid tot de Londensche commissie terug te keeren, indien waarborgen worden gegeven, dat zich een dergelijk incident als met de „Deutschland" niet meer zal herhalen. Men zoekt thans naar een oplossing van het ge val en te Londen en Parijs denkt men aan de instelling van bepaalde veiligheidszones. Wie weet of in die richting een oplossing voor het incident gevonden kan worden? Het Belgische amnestie-voorstel komt morgen in stemming in de Kamer. Zooals men weet, is er heel wat oppositie tegen gerezen wegens de uitzondering, welke wordt gemaakt voor de verkiesbaarheid van die activisten, die indertijd ter dood zijn veroordeeld. De regeering-van Zeeland heeft nu de kwestie van vertrouwen gesteld, dus haar aanblijven afhankelijk gesteld van de uitslag van de stemming. Wetenschappelijke Berichten PHARAO-MUMMIES. X-stralen-onderzoek. Volgens het rapport van deskundigen kunnen 18 van de 22 mummies van Pha- rao's, die thans in het museum te Cairo zijn opgesteld, niet naar hun oude graf kelders teruggebracht worden zonder ernstig gevaar van vergaan. Een X-stralen foto van één van de vier mummies die wél teruggebracht zou kunnen worden naar de Vallei der Koningen, verraadt échter, dat deze mummie onder de wind sels een halsketen van goud en juweelen draagt, zoodat gevaar bestaat van de zijde van grafschenders. Het plan om de oude koningen naar hun vroegere graven terug te brengen, zal dus wellicht niet kunnen GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 7 Juni 1937, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: 10. Benoeming van een leeraar in het Engelsch aan het Gymnasium. 2o. Voorste] tot het verhuren van de groote speelplaats van de voormalige be waarschool aan de van der Werfstraat aan J A. van der Reyden Jr., te Leiden. 3o. Voorstel: a. tot het beëindigen van de pachtover eenkomst met H. de Ligny, betreffende het perceel weiland nabij den Kanaalweg, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M No. 5779 (ged.); b. tot het verpachten van het sub a ge noemde perceel weiland aan J. P. Teske, te Leiden. 4o. Voorstel inzake het verhuren van de groote en kleine zaal der Stadsgehoor zaal tegen verlaagd tarief aan de Konij- nenfokkersvereeniging „Leiden en Omstre ken", ten behoeve van de door haar in De cember 1937 te houden konijnen- en pluim veetentoonstelling. 5o. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeen komst met den eigenaar van het perceel Oude Vest No. 157 inzake ruiling van een tweetal strookjes grond nabij de Oude Vest; b. tot het wijzigen van de raadsbeslui ten van 26 Augustus 1935 en 13 Juli 1936', inzake het uitgeven in erfpacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werf straat en de Oude Vest, aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werk manswoningen, te Leiden. 6o. Voorstel tot het verkoopen van een perceel bouwterrein tusschen de Crone- steinkade en de Thorbeckestraat, deel uit makende van het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M No. 5191, aan Gebrs. A. en N. Mol, te Leiderdorp. 7o, Voorstel tot het inbrengen van een drietal speel- en sportterreinen bij de Sportstichting. 8o. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 3e kwar taal 1937. 9o. Voorstel tot het wijzigen van het raadsbesluit van 19 April 1937, inzake het instellen van een registratie van jeugdige werkloozen. lOo. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het verbeteren van de verlichting van de Hoogewoerd. llo. I. Herstemming over het voorstel - Elkerbout, sub a, inzake het bij den Raad aanhangig maken van het in Ingek. Stuk ken No. 68 bedoelde bouwplan van de Wo ningbouwvereniging „Ons Belang"; 11. Voortzetting van de behandeling van: a. het voorstel tot het intrekken van het beginsel-besluit van 21 Maart 1932 inzake den bouw van een aantal arbeiderswonin gen met Rijksvoorschot, voor zooveel be treft de door de Woningbouwverenigin gen „Ons Belang" en „de Goede Woning" en de door de gemeente te bouwen wonin gen; b. het praeadvies op de verzoeken van de Woningbouwvereniging „Esgezindheid" inzake den bouw van een aantal woningen en de tekoopaanbieding door L. Snoeker van grond benoorden de Trompstraat; c. het voorstel, om de verdere adres sen en het voorstel-Schoneveld d.d. 20 Juni 1936 als afgedaan te beschouwen. 12o. Beantwoording van de interpella tie van den heer van der Voort inzake het opwachtgeldstellen van personeel der Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. VERKOOP BOUWTERREIN. Van de Gebroeders A. en N. Mol, te Lei derdorp, is een verzoek ingekomen, om het perceel bouwterrein, gelegen tusschen de Thorbeckestraat en de Cronesteinkade, groot ongeveer 4200 M2, te mogen koopen. Met hen is overeenstemming bereikt ever een prijs van 8.50 per M2 en over de aan den verkoop te verbinden voorwaarden. BETERE VERLICHTING VAN DE HOOGE WOERD. Met de Commissie vran Fabricage is ons College aldus B. en W. aan den Raau van oordeel, dat de verlichting van de Hoogewoerd, vergeleken met die van de Breestraat en de Haarlemmerstraat, sober moet worden genoemu. Verbteering van die verlichting, waarop ook werd aangedrongen in het in de Raads vergadering van 9 Njvember 1936 in han den van B. en W. tei afdoening gestelde adres van het bestuur van de Buurtvereeni- ging „Hoogewoerd Vooruit", komt B. en W. daarom gewenscht voor en wel in dien zin, dat op 17 punten, ter hoogte van 7.50 meter boven de straat, overspanningen wor den aangebracht, waaraan ornamenten met een gemengde verlichting van kwiklampen en gewone gloeilampen worden bevestigd. Aangezien de op f 3y65.— geraamde kos ten niet uit de op de loopende begrootmg uitgetrokken gelden voor uitbreiding en verbetering van de straatverlichting kun nen worden bestreden, vereenigen B. en W. zich met het denkbeeld van de Commissie van Fabricage om de kosten over drie jaren te verdeelen. DE SPORTSTICHTING. B. en W. hebben zich tot de Sportstichting gewend over den inbreng van verschillende objecten Dit overleg heeft e: toe geleid, dat thans kunnen worden ingebracht het sportterrein aan den Zoeterwoudsche Sin gel het zuidelijk spee.terrein bij de Wil- helminabrug en het sportterrein, gelegen achter „Pomona". Deze inbreng behoort in gevolge art. 3 van de statuten der Sport stichting te geschieden bij besluit van den Raad, terwijl ingevolge art. 4 de voorwaar den voor ingebruikgeving van de terreinen aan vereenigingen en dgl. door de Stich ting zullen worden vastgesteld met inacht neming van door B. en W te geven regelen. Over den inbreng van andere objecten wordt het overleg met de Sportstichting nog voortgezet, doch B. en W. meenen de over dracht van de genoemde terreinen daarop niet te moeten laten wachten, vermits aan den inbreng van deze terreinen thans reeds niets in den weg staat en het met het oog op het a.s. speelseizoen gewenscht is, dat de Stichting daarover nu spoedig de be schikking verkrijgt. Omtrent den inbreng van de andere ob jecten zullen den Raad t z. t. dus nadere voorstellen bereiken, terwijl dan tevens nog een voorste] zal moeten worden ge daan inzake het verleenen van een sub sidie aan de Stichting als bedoeld bij art. 6 der Statuten. KASGELDLEENINGEN. In de Raadsvergadering van 22 Maart j.l. werd besloten, om gedurende het 2e kwar taal 1937, zoo noodig, Kasgeldleeningen aan te gaan tot een maximum van 1.000.000. Hoewel tot dusver geen kasgeld door de gemeente behoefde te worden opgenomen, is het met het oog op de eischen, die in de eerstvolgende maanden aan de gemeente kas kunnen worden gesteld, o. a. in ver band met de terugbetaling van pensioenen, ingevolge art. 153 van de pensioenwet de te betalen rente en aflussing van gemeer. te- leeningen, de aan het Rijk te betalen an nuïteiten van woningbouwvoorschotten, de uitgaven vooi de ondersteuning van werk loozen en armlastigen enz. waarschijnlijk, dat in het 2e of in het 3e kwartaal 1937 tot openeming van kasgelden moet worden overgegaan. Het maximaal bedrag, dat de kasschuld zal mogen beloopen, ware ook voor het 3e kwartaal 1937 op 1.000.000.vast te stel len. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging te besluiten, gedurende het 3e kwartaal 1937, zoo noodig, kasgeldleeningen aan te gaan tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kas schuld, met inbegrip ,van het in rekening courant bij de N. V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten op te nemen bedrag, de som van 1.000.000.— te boven gaat en onder voorwaarden als door het College zullen worden gesteld. Leeraar Engelsch gymnasium. Bij besluit van Raadsvergadering van 19 April 1937 is met ingang van 1 October 1937 eervol ontslag verleend aan den heer C. Kok uit zijn betrekking van leeraar in het Engelsch aan het gymnasium alhier. Thans zal derhalve tot vervulling van deze vacature moeten worden overgegaan. Van de sollicitanten, die zich op de geplaatste oproeping hebben aangemeld, komt naar meening van Curatoren in de eerste plaats in aanmerking Dr. A. A. Prins, thans leeraar in het Engelsch aan de R. H. B. S. te Hoorn, dien zij voor een vaste aanstelling kunnen aanbevelen. In de tweede plaats komt h.i. in aanmerking de heer J. J. Th. van den Hoorn, thans leeraar in het Engelsch aan het Rotterdamsch Lyceum te Rotterdam en aan de R. H. B. S. te Helmond. Dezen sollicitant zouden zij echter voorloc.pig slechts tijdelijk tot het einde van den cur sus 1937/38 benoemd willen zien. Verhuring. Bij raadsbesluit van 18 Juni 1934 is de groote speelplaats van de voormalige be waarschool aan de van der Werfstraat als opslagplaats voor brandstoffen van maand tot maand verhuurd aan den heer J. A. van der Reyden Jr. tegen een huursom van f 10.per maand. 1 Juni a.s. eindigt deze verhuring. De heer van der Reyden zou echter gaarne de speelplaats opnieuw op gelijke basis inhuren. Met de Commissie van Fabricage zijn B en W. van oordeel, dat hiertegen geen bezwaren bestaan. Verpachting. Bij raadsbesluit van 23 December 1935 werd o.m. verpacht een perceel weiland bij den Kanaalweg, groot 1.69.40 H A., aan den heer H. de Ligny, alhier, voor de jaren 1936, 1937 en 1938 tegen een huur som van 150.— per jaai. In verband met den bouw van woningen voor ouden van dagen werd 2000 M2 uit de huur ge nomen en de pachtsom verminderd tot tot 130.— per jaar. De curator in het faillissement van den pachter wenscht de pachtovereenkomst, te beëindigen. De borg j. P. Teske, alhier is bereid de huur voort te zetten op dezelfde basis, als waarop het land thans verpacht is. Hiertegen hebben B. en W. geen bezwaar. Konijnen- en pluimveetentoonstelling. De Konijnenfokkersvereeniging „Leiden en Omstreken", „L. E. O.", verzoeki om haar, ten behoeve van een te houden drie- daagsche konijnen- en pluimveetentoon stelling, het gebruik van de groote en de kleine zaal der Stadsgehoorzaal af te staan gedurende een achttal dagen in de maand December van dit jaar, tegen een bedrag van 125. Aangezien de door verzoekster te houoen tentoonstelling op één lijn kan worden ge steld met de vroeger door de Leidsche Pluimvee-vereeniging in de Stadsgehoor zaal gehouden tentoonstellingen, ten be hoeve waarvan de benoodigde ruimten eveneens werd beschikbaar gesteld tegen een huur van f 125.—, is er naar de mee ning van B. en W. wel aanleiding aan het verzoek te voldoen, mits behalve de ge bruikelijke kosten van verlichting, oo< de kosten van het schoonmaken van de \oor de tentoonstelling bezigde ruimten woruen vergoed. De minimum-huurprys, beneden welke de zalen, ingevolge de door den Raad vastge stelde tarieven, door B en W. niet kunnen worden verhuurd, bedraagt echter 34. per dag, zoodat een besluit van den Raad ter zake vereischt is. Ruiling van grond. Voor het verkrijgen van een regelmatige begrenzing van het ingevolge de raadsbe sluiten van 26 Augustus 1935 aan de Ver eeniging tot bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen in erfpacht uitge geven terrein bij de Oude Vest is een grond- ruiling noodig, waarbij de gemeente een strookje grond van perceel Oude Vest No. 157 verkrijgt tegen een ander strookje grond. De eigenaar van genoemd pand is bereid zijn medewerking te verleenen. Registratie werklooze jeugd. In ons voorstel van 3 April aldus B en W. aan den Raad gaven wij den Raad in overweging gelden beschikbaar te stel len ten behoeve van een met financieele medewerking van het Rijk in te stellen re gistratie van de werkende en werklooze mannelijke jeugd. In de Raadsvergadering van 19 April d.a.v. werd echter door aanneming van een amendement var. den heer Goslinga be sloten niet alleen de mannelijke, doch ook de vrouwelijke werkende en werklooze jeugd in de registratie te betrekken. Naar aanleiding van dit besluit verzoch ten B. en W. den Minister van Sociale Za ken de financieele medewerking van het Rijk zich ook te doer, uitstrekken tot de registratie van de vrouwelijke werkende en werklooze jeugd. De Minister deelde B. en W. evenwel mede, dat hy vooralsnog geen aanleiding ziet ook de vrouwelijke jeugd in de registratie te betrekken, o.m. omdat bij de vrouwelijke jeugd de werk loosheid een geheel ander karakter draagt dan bij de mannelijke jeugd; op het dezer zijds gedaan verzoek werd mitsdien, althans voorloopig, afwijzend beschikt. Onder deze omstandigheden meenen B en W. den Raad te moeten voorstellen het be sluit van 19 April j.l. in dien zin te wijzi gen, dat tusschen de woorden „werklooze" en „jeugd" sub a weder wordt ingevoegd het woord „mannelijke". „KATHOLIEK LEIDEN". Op 10 Juni houdt bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in den „Vergulden Turk" 's avonds te 8.30. ST. JOS. GEZ. VEREENIGING. De aspiranten worden herinnerd aan de cursus, morgenavond om half negen in de bovenzaal. Hedenavond om 8.45 uur vergadering voor de afd. Gezellen. Ondanks den zo mertijd wordt vertrouwd op een goede opkomst. Donderdag houdt de Ontwikkelingsclub haar slotavond. Spreker is de oud-voor zitter. Onderwerp: „Slachtoffers van een dwalend geweten". JONGEN VERMIST. Sinds Zaterdagmiddag wordt uit de ouderlijke woning, Alexanderstraat 37a vermist de 17-jarige Matthijs v. Dam. Zyn signalement luidt: korte en smalle gestalte, lang en smal gelaat, blauwe oogen, blond haar, gekleed in blauw col bertjasje met streepbroek, blauw polo shirt met korte mouwen, bruine lage schoenen, zwarte sokken; hij is bloots hoofds. MINDERJARIGE AANGEHOUDEN. Door een politie-agent is gisteravond te 11 uur aangehouden de 9-jarige Koos Ma ter, wiens opsporing gisteravond per ra dio door de politie was verzocht. De jon gen was van school niet thuisgekomen. Gouden doctoraat. Dinsdag 8 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. H. J. Matthes te 's-Gravenhage, oud-raadslid van het Hoog gerechtshof van Nederlandsch-Indië, aan de Leidsche universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Gistermiddag te kwart voor twee is de 10-jarige W. v. W., wonend in De Gene- stetstraat, bij den overweg Morschweg Rijnzichtbrug van een auto gevallen, waarop hij zonder medeweten van den bestuurder was geklommen. Door den dokter van den E. H. D. werd de jongen meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis, waar bleek, dat zijn rechter bovenarm was gebroken. Gisteravond te kwart voor acht is H. M. de Koningin per auto de gemeente gepas seerd, op weg van Den Haag naar Soest- dijk. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Mei 1937) ingelegd f 536.817,62 en terugbetaald 444.664,76; 173 nieuwe inleggers werden ingeschreven en 133 boekjes Verden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.684 inleggers, inclu sief 1.489 deelnemers aan den afhaal- dienst. bedroeg einde Mei 8.716.031,99. In 6.068 posten is in deze maand door den afhaaldienst ontvangen f 17.758. Bij de te Utrecht gehouden examens voor het diploma liplezen met aanteekening voor spreken, afgenomen door de Vereenigmg tot bevordering van de belangen der slechthoorenden, slaagde mej. C. Goud kamp van IJzendijk, alhier. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, „Vriendenkring". Spreker pas toor Beukering. Foyer Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. Donderdag. Zitting R.K. Reclasseeringsver- een iging in het gebouw der St. Vincentius-Vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag. Ledenvergadering „St. Raphaël", Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Mei tot en met Zondag 6 Juni as. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken Hoogewoerd 171, tslef. 502; D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest telef. no. 274. VEERTIGJARIG JUBILEUM. De heer H. Rijnsburger vierde heden den dag, waarop hij vóór 40 jaar in dienst kwam bij den beurtdienst op Rotterdam van den heer F. Los E.zn., thans N.V. Na tionaal Veem v/h J. E. Wijntjes. De jubilaris werd hedenmorgen ten kan tore ontvangen, alwaar ter huldiging o.m. aanwezig waren de heer F. Los, commis saris der N.V., den heer Geldermalsen, ver tegenwoordiger der N.V. voor het kantoor Rotterdam, alsmede belangstellenden bij de beurtvaort. De heer Rijnsburger werd allereerst toe gesproken door den heer Wijntjes, directeur der N.V., die hem onder aanbieding van gelukwenschen een enveloppe met inhoud aanbood. Verder spraken nog de heeren Los en Geldermalsen, welke laatste hem een album overhandigde met foto's, betrekking hebbend op het bedrijf in de afgeloopen ja ren. Hij sprak daarbij tevens dank uit voor de plichtsbetrachting, door den heer Rijns burger voor de firma betoond. Deze dankte hierop met enkele woorden en mocht de dag verder in huisel ij ken kring doorbrengen. Handelsregister K. v. K. W ij zi g i n g. 223. N.V. Sociëteit voor Chemische Industrie „Katwijk", Katwijk, Prins Hendrikkanaal. Procuratie verleend aan: G. C. Th. van Dorp, Katwijk a. Zee. (B.P.). In Leiden gevestigd. M. C. Hanenburgv. Beemdelust, Cele- besstraat 18. H. Bezaan, koopman, Vrou- wensteeg 8a. J. Booij, dienstbode, de L. de Kanterstraat 1. J. Colpa, koekbakker, Oude Rijn 192. J. v. d. Eikhoff en fam., koopman, Pr. Hendrikstr. 3. M. R. El- burg, dienstbode, N. Mare 23. W. F. Flaman en fam., koopman, Zijlsingel 20. C. Goudkamp, Oude Rijn 102. A. Hees terman, naaister, Julianastraat 2a. L. RosenbergHoogendoorn, Pieghelstraat 18a J. M. C. Jonkmans en fam., banketbak ker, Fr. v. Mierisstraat 34a. C. M. van Kints, dienstbode, H. Rijndijk 106. P. v. Klink, dienstbode, Aalmarkt 12. K. Knot- ter en fam., verwarmingstechn., Zoeterw.- weg 78. S. v. d. Kwast en Fam., verf handelaar, Jan Vossensteeg 43. Th. v. d. Lely, dienstbode, Rijnsb. weg 31b. W. H. Lensink, verpleegster, Rijnsb.weg 46. P. E. v. d. Linden, Lorentzkade 17. A. Keij- zerLindenburg, Langebrug 77. T. Luurssen en fam., verpleger, Coornhertstr. 14. J. M. MensMangold, Haarlemmer straat 53. G. M. Minke, dienstbode, Bronkhorststraat 14. D. I. Nuttall, zen deling, J. v. Goyenkade 10. M. F. Ouwerkerk, fabr.-arb., Kooipark 6. A. Portengen. verpleegster, Witte Singel 27. G. A. G. M. v. d. Putten, Volontair, Rijnsb. weg 10. H. N. Rijnsburger, dienstbode, Warmonderw. 51. A. J. C. E. Schoen makers. Lorentzkade 17. L. Verheijen, Morschweg 75a. M. Vermulm, huishoud ster, Noordeinde 44. C. G. J. Versteeg, Pr. Hendrikpl. 2. A. C. Vlam, verpleeg ster, Nachtegaallaan 15. F. G. W. Voor ham en fam., handelsreiziger, Maredijk 89f S. Witte, verpleegster, Schelpenkade 59a. Uit Leiden vertrokken. Wed. E. v. d. Weijden-v. d. Ark, Rotter dam, Bruinstr. 97b A. P. v. d. Berg, Lei derdorp, Dr. de Bruynestr. 20 M. J. M. ten Berge, den Haag, de Mildestr. 29 M. Bink en Fam., Voorburg, v. d. Weteringeln. 264 C. Kleinhout-Brouwer, den Haag, Rijswijkschestr. 123 T. v. Dijk, Bilthoven, Paltzerweg 56 C. B. H. Hakkert, Am sterdam, Tolstr. 192 III J. Hanenburg en Fam., Amsterdam, Tirodestr. 11 III B. G. v. Hemert, Amsterdam, Tilanusstr. 59 Wed. J. C. S. v. d. Berg-Hoogewerff, Naarden, Gr. W. de Oudeln. 42 Wed. M. Lamboo-de Jong, Oegstgeest, Rhijng.- straatwg. 40 M. L. H. Koeken, den Haag, Geest 30 J. J. H. König, Amsterdam, Breedeweg 42 II J. Kriek, Oegstgeest, Rhijng.straatw. 40 J. A. Lanz, Karlskoga Zweden, Boforshotell C. v. d. Lelie, Am sterdam, Andoornstr. 6 A. A. Lepelaar, Nw. Amstel, Amsterdstraatw. 443 T. H. Lie en Fam., Amsterdam, Bronkhorststr. 38 ni J. G. M. Louwrier. Rotterdam, Coolsingel 117 M. v. d. Maas, Oegst geest, Warmonderw. 20 C. A. S. M. Mar tens en Fam., de nHaag, J. v. Stolbergln. 7? L. A. Nottbusch, Gelsenkirchen, Poensgenstr. 18 Raden S. M. Oetarjo, N. O. Indië J. M. Bank-Ouwerkerk, Wou- brugge, Hoofdstr. E. D. Piguillet en Fam., Zoelen, Dorpsstr. 112 K. L. Que, Am- bon N. O. I. B. J. Rethmeijer, Oegstgeest, Spaargarenstr. 40 J. W. Scheffer, Rijs wijk Z.-H., Julianastraat 10 H. Slegt en Fam., Laren N.-H., v. Wulpenln. 14 D. Sloterdijk, Amsterdam, Haarlemmerw. C 319 H. C. Spierenburg en Fam., Soest, v. Lenneppl. 41 H. C. P. v. d. Steen en Fam., den Haag. Nunspeetln. 315 P. J. Verplancke en Fam., der. Haag, Schim- melw. 495 A. H. Wassenaar, Wassenaar, Lange Kerkdam 54 G. v. d. Wegen en Fam., Beverwijk, Acacialaan 52.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2