ZWANENBERG DINSDAG 1 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Onover j. bekende fi)ne ZX] nvesnijworstvan 2°°.° „kje Zwabbers Mjiivorst is A i ttea» troffen maakt wat smaaktI: KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ongezouten varkenspootjes. Bij J. G. V., slager te Leiden, was door een keurmeester een hoeveelheid varkens- pooten aangetroffen welke den indruk maakten niet gezouten of niet voldoende gepekeld te zijn. Verdachte had eenige be wijsstukken overgelegd die moesten bewij zen, dat de pootjes wel degelijk gepekeld waren. Hij had ze nl. gestuurd gekregen van de Zwanenbergs vleeschfabrieken, welke er tevens een begeleidend schrijven hadden bijgevoegd en die daarin verklaar den, dat de pooten van Maandag tot Vrijdag bij hen ih den pekel hadden gelegen. De getuige deskundige, Dr. S., directeur van het slachthuis te Leiden, verklaarde evenwel, dat de pooten zacht aan voelden, hetgeen bij voldoende pekeling niet moge lijk is, aangezien zij dan juist hard aan moeten voelen. Bovendien was gebleken dat bij overlangs doorsnijden het binnen ste versch vleesch vertoonde wat bij vol doende pekeling ook niet mogelijk was. Het zoutgehalte had hoogstens gelegen tusschen 0.9 en 1.5. terwijl het bij voldoende peke ling 6% moet zijn. Vijf dagen is volgens den deskundige te kort om pooten te peke len omreden dat de pekel maar in kan drin gen in een klein vlak n.l. hef gedeelte waar de poot van Let lichaam wordt verwijderd. De keurmeester, die de pooten in beslag had genomen, verklaarde, dat de pooten bij opensnijding binnenin bloed vertoon den. Na deze verklaringen achtte de ambtenaar het ten laste gelegde bewezen en noemde het een ontduiking van de keuringsloonen. De slagers voeren aan. dat het vleesch niet zoo sterk gepekeld kan worden, daar het dan minder voor den verkoop geschikt is en ze voor de consumptie te zout worden. Wil men ze dan minder sterk pekelen dan moet men ze ter herkeuring aanbieden, dat eischt de volksgezondheid. Aangezien dat hier niet gebeurd is, vroeg spr. een boete van 6 subs. 3 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. Ruwe rijder. G. R. te R ij n s b u r g heeft nabij het Haagsche Schouw te Oegstgeest het ver keer in gevaar gebracht en een aanrijding veroorzaakt door eenige auto's in te haien en te passeeren op hoogst roekelooze wijze. Een der aldus ingehaalde auto's was over de geheele lengte ernstig beschadigd. Na getuigenverhoor was de eisch t 40 subs. 20 dagen. Uitspraak 25 subs. 10 dagen. Verder werden nog veroordeeld G. H. Z. te Noordwijk wegens het links nemen van een bocht per rijwiel daar te plaatse zonder dat ei eenige reden voor bestond. Eisch 3 subs. 1 dag. Uitspraak wegens werkeloosheid 1 1 subs. 1 dag. Voor een dergelijke overtreding moest verschijnen A. J. K. te S a s s e n h e i m, die den bocht TeylingerlaanRijksweg zon der noodzaak links had genomen. Eisch en uitspraak 3 subs. 1 dag. L. P. v. d. B. te N o o r d w ij k heeft daar ter plaatse eenige meisjes, welke daar reden, op het nieuwste meest populaire vervoermiddel, de tandem ten val gebracht door onverwachts op den bagagedrager van de tandem te springen waardoor de bestuur, ster de macht over het stuur verloor en het heele geval met moedei aarde kennis maak te. Deze pogingen tot een gratis ritje kwam hem te staan op een eisch van 4 subs. 2 dagen. Uitspraak 5 subs 2 dagen, voor welk geld verdachte een geheele week een tan- dam had kunnen huren. KERKNIEUWS PASTOOR C. WOUTERLOOD f Op een trap van het Centraal-Station te Amsterdam plotseling overleden. Gistermiddag is in het Centraal Station te Amsterdam plotseling overleden de zeereerw. heer C. Wouteriood, pastoor van de parochiekerk van den H. Vincentius a Paulo aan de Jacob van Lennepkade, al daar. Pastoor Wouteriood, die een hart lijder was, zou zich gistermiddag buiten de stad begeven, om zijn zuster, die in het klooster is, te bezoeken. Op een van de trappen van het Centraal Station is hij plotseling onwel geworden en ineen ge zakt. Uiteraard verwekte dit voorval groote consternatie. Door personeel van de spoor wegen werd de pastoor naar een van de wachtkamers gedragen en daar tijdelijk neergelegd. Inmiddels waren zoowel de ge neeskundige dienst als ook de geestelijkheid van de Posthoorn gewaarschuwd. De ge neeskundige dienst was spoedig ter plaatse en heeft pastoor Wouteriood nog een injec tie toegediend, welke echter niet meer heeft mogen baten. Pastoor Wouteriood is vrij wel onmiddellijk overleden. Volgens ker kelijk gebruik is hem echter toch nog door een van de kapelaans van de Posthoorn het H. Oliesel toegediend. Korten tijd later is het lijk van pastoor Wouteriood overge bracht naar de pastorie. Pastoor Wouteriood is geboortig uit Schiedam, waar hij den zesden Januari 1879 het levenslicht aanschouwde. Na ge studeerd te hebben op de seminaries Hage- veld en Warmond, ontving hij 16 Augustus 1903 de H. Priesterwijding. Na eenigen tijd als kapelaan werkzaam te zijn geweest te Oegstgeest als hoedanig hij 12 October 1903 werd benoemd, werd hij al spoedig ge roepen tot het beoefenen van de zielzorg in de grootestads-parochies. Achtereenvol gens werd hij kapelaan van de Sint Lau- rentiuskerk te Rotterdam (1 September 1906), van de kerk van de H. Martha te Den Haag (23 Mei 1914) en de Sint Willi- brorduskerk buiten de veste in de hoofd stad (6 November 1915). Daarna volgde op 18 Februari 1922 zijn benoeming tot pas toor van de kerk van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad te Beverwijk. Den 26sten Juni 1931 werd pastoor Wouteriood Ge noemd tot pastoor van de Sint Vincentius- kerk te Amsterdam, in welke dichtbevolkte parochie hij ondanks zijn zwakken gezond heidstoestand in de jaren van zijn pastoraat zeer veel werk heeft verricht. Onder andere beeft hij zorg gedragen voor de verbetering van de versiering der kerk, ook heeft hij in deze parochie een katholieke school voor voorbereidend onderwijs opgericht. Woensdagavond om half acht zullen in de Sint Vincentiuskerk de Metten worden ge zongen; Donderdagmorgen om negen uux de Lauden, waarna om half tien een plech tige H. Mis van Requiem zal worden op gedragen. De teraardebestelling zal tegen den middag plaats vinden op de R. K. Be graafplaats te Beverwijk. „Msb." Pastoor M. R. Andriessen vraagt ontslag. Naar wij vernemen, heeft de zeereerw. heer M. A. Andriessen, sedert Maart 1919 pastoor te Rijsenburg, tegen 1 Sept. as. aan Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht, ontslag als pastoor van genoemde parochie aangevraagd. KATHOLIEKE MISSIONARISSEN IN HANDEN VAN BANDIETEN. In het hoofdkwartier van de Roode troe pen in Noord Schensi (China) bevinden zich twee Europeesche Missionarissen en een Chineesche priester. Zij zorgen daar voor de verpleging van zieken en gewonden. De twee Europeesche priesters zijn waar schijnlijk P. Pegoraro en Br. Paschal Na- dal, die twee jaar geleden ontvoerd wer den uit het vreemdelingenverblijf aan de grens van Tibet. RECHTZAKEN HET B.VX.SCHANDAAL TE ALKMAAR. De vroegere secretaris-penningmeester tot twee jaar veroordeeld. De Alkmaarsche rechtbank deed Maan dagmiddag uitspraak in de zaak tegen den vroegeren secretaris-penningmeester-propa gandist van de Gewestelijke Landstorm commissie te Alkmaar, P. J. O., de hoofd persoon uit de geruchtmakende B.V.L.-ver- duisteringszaak. O. had zich gedurende een reeks van jaren door middel van verduis teringen en valschheden in geschrifte ver schillende bedragen toegeëigend, waarvan hem ruim 5000 ten laste werd gelegd O., die een zeer goed inkomen had uit zijn ver schillende functies, hij was o.a marktmees ter der Alkmaarsche kaasmarkt, besteedde het geld aan diverse genoegens. De officier van justitie had tegen Odie volledig had bekend, twee jaar gevangenis straf geëischt, zonder aftrek van preven tieve hechtenis. De Rechtbank veroordeelde O. tot twee jaar gevangenisstraf zonder aftrek. Het betoog van den verdediger, mr. Kholli, dat van verduistering geen sprake vas omdat de nationale Landstormcommis- 1 het op O.'s privé-rekening stortte, ver- i de Rechtbank. 1 „Paul, ik schei er uit, die binten zyn tegenwoordig zoo zwaar!" UIT DE OMGEVING HILLEGOM BURGEMEESTER VAN NISPEN TOT PANNERDEN De benoeming was voor hem een verrassing Een redacteur van de „Tijd" heeft een onderhoud gehad met den nieuw-benoem- den burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. D. F. A. H. van Nispen tot Panner- den. Aan het verslag van dit onderhoud is het volgende ontleend: Heeft de benoeming tot burgemeester van Hillegom u niet verrast? Heel erg zelfs! Ik had er niet ih het minst op durven rekenen. Er waren zoo vele solliciaties binnengekomen, dat een kans tot benoeming mij zeer onwaar schijnlijk leek. Temeer, omdat er onder de sollicitanten vele oudere collega s wa ren. De benoeming is mij echter zeer wel kom. Mijn wensch is altijd geweest groo- tere activiteit te kunnen ontplooien dan waartoe ik hier, door gebrek aan de noo- dige geldmiddelen, in staat was. De streek, waar u thans heen gaat,, is u zeker volkomen onbekend? Toch niet. Doordat ik in Leiden ge studeerd heb, ben ik meerdere malen in Hillegom en omstreken geweest. Boven dien komt mijn moeder uit deze streek (Warmond) en heb ik uiteraard door be zoeken aan haar er veel van gezien en gehoord. Kunt u ons al iets mededeelen om trent eventueele toekomstplannen? Daarop kan ik zonder meer geen ant woord gevn. Het is mij bekend, dat in de bollenstreken een vrij gunstige opleving merkbaar is. Ik zal mijn best doen, deze cultuur zooveel mogelijk te bevorderen. Waarbij ik echter niet het behoud van eventueel natuurschoon uit het oog zal verliezen. Want hiervan ben ik een groot voorstander. Tenslotte mag ik u nog wel een ver zoek doen. Vergeet u n.l. vooral niet te vermelden, dat ik gedurende mijn ambts periode in Pannerden op de meest prettige wijze met het college van den Raad en de overige bevolking heb samengewerkt. Na tuurlijk waren er wel eens conflicten, maar zij bleven van vriendschappeJijken aard en werden steeds tot aller tevreden heid opgelost. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De assistent L. de Haan, dienstgeleider der directe belastingen enz. van Katwijk aan den Rijn en Valkenburg is met ingang van 1 Juli 1937 verplaatst naar 's-Gravenhage voor controle directe belastingen aldaar. De heer De Haan heeft gedurende zijn verblijf in onze gemeente de algemeene achting der ingezetenen ver worven door zijn eerlijk en hoogstaand ka rakter en zijn strikt rechtvaardig optreden. Groot vriend van het vereenigingsleven ging zijn werk hem voor alles. De Katwijk- sche Damclub en de Oranjevereenigmg, waarvan hij resp. voorzitter en secretaris was, zullen hem noode zien vertrekken. KATWIJK AAN ZEE. Verbetering. Naar het Noorder- of Stille strand zal een nieuwe toegangsweg worden aangelegd, hetgeen in een lang be staande behoefte zal voorzien. Vanaf Kat wijk aan Zee naar Noordwijk aan Zee loopt een verhard pad door de duinen en vanaf dit pad zal, langs de consumptietent van den heer W. Lange een nieuw pad worden aangelegd naar het Noorderstrand. Dit strand is thans alleen doch zeer moeilijk te bereiken langs de Uitwatering. Moeiiijk, omreden bij eenige drukte deze toegang veel te smal is. Vooral ook voor de dagjesmen- schen is dit een groote verbetering omdat men dan, langs een verhard pad naar het strand kan gaan. Men hoopt dit werk spoe dig gereed te hebben. NOOTDORP. Nationale Reclasseenngsdag. Evenals vorige jaren hebben de samenwerkende Reclasseeringsinstellingen, waarvan de grootste zijn het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, de R. K. Reclasseermgsvereeniging, het Leger des Heils en de Protestantsch Chr. Reclasseeringsvereeniging, het voornemen wederom de Nationale Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal gehouden worden op Zaterdag 5 Juni a.s. Teneinde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen, is er een plaatselijk Comité van Aanbeveling ge vormd, waarin zitting hebben genomen Burgemeester Schölvinck, Ds. J. P. Ph. Loeff, Kapelaan Groeneveld, Wethouder J. A. Post en Wethouder A. C. van der Helm. Geboren: G. D. Koornneef-Bak, d. C. L. van Leeuwen-van der Burg, d. A. L. H. Lakens-Wansing, z. Th. A. de Winter-van der Krogt, z. P. A. van der Helm- van der Leur, d. Ingekomen: H. Hoogervorst, Veen- weg 38, van Ouder-Amstel; S. M. E. van der Burg, Nieuwkoopscheweg 229. van Piin- acker; J. J. van der Salm, Langelandsche- weg 224, van Stomp wijk. V e r tr o k k e n: S. M. Oudshoorn, Nieuw koopscheweg 228 naar Pijnacker; M. C. G. de Vreede, Dorpsstraat 128, naar Rijswijk; A. Kirpesteijn, Achterweg 188, naar Mont- foort; Th. G. van Veen, Dorpsstraat 141, naar Nieuwer-Amstel; A. P. van Leeuwen, Nieuwkoopscheweg 229, naar Maasland; W. van der plaats, Veenweg 42 naar Stomp- wijk; H. W. van Dorp, Kerkweg 56, naar j Voorburg; A. J. Oudshoorn, Nieuwkoop- I I scheweg 228 naar Stompwijk. 1 OEGSTGEEST. Drs. E. H. Ris. f Op 42-jarigen leeftijd is te zijnen huize alhier na een korte ongesteldheid overle den drs. E. H. Ris, secretaris in algemee- nen dienst van de N.V. Philips Gloeilam penfabrieken te Eindhoven. De heer Ris is 20 Nov. 1894 te Schiedam geboren. Hij studeerde eerst te Delft en later te Leiden, waar hij zijn doctoraal examen in de scheikunde deed. Na eerst assistent te Leiden te zijn geweest, werd hij ongeveer negen jaar geleden aange steld bij Philips' fabrieken te Eindhoven. De crematie zal geschieden op Woens dag. Oranjevereeniging. In café „Zomer- lust" is de algemeene vergadering gehou den van de Oranjevereeniging. In zijn openingsrede wierp de voorzit ter, de heer C. P. J. Paardekooper, een terugblik op de in 1936 gehouden feeste lijkheden die de goedkeuring van geheel de bevolking mochten wegdragen en al- zoo als welgeslaagd kunnen beschouwd worden. Hierna deelde spr. mede dat de O. V. waderom een 70-tal nieuwe leden heeft ingeschreven waardoor het aantal is ge stegen tot 625. Zooals bekend, heeft de heer N. van Weizen naar aanleiding van de sedert en kele jaren meer uitgebreide feestvierin gen de functie van waarn. secretaris op zich genomen mede ter verlichting van de als gevolg daarvan uitgebreide werk zaamheden van den heer J. van Noord. In een der laatstgehouden bestuursver gaderingen is nu de heer van Weizen de finitief tot secretaris benoemd en heeft deze functie aanvaard. Hierna bracht de secretaris de heer J. van Noord als zoodanig zijn laatste jaar verslag uit waarin hij op overzichtelijke wijze herinnerde aan de zoo schitterend geslaagde Oranjefeesten op 31 Augustus '36 en de groote feesten gehouden ter ge legenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bern- hard, welke dan ook op waardige wijze in onze gemeente zijn gevierd. De voorzitter bracht den heer v. Noord dank voor de keurige samenstelling van zijn verslag. In zeer waardeerende woorden dankte spr. vervolgens den heer v. Noord voor het vele werk dat hij als secretaris met zoo veel liefde en ijver voor de O. V. heeft verricht. De heer v. Noord beantwoordde deze toespraak. Na een woord van welkom door den voorzitter tot wethouder van Egmond, bracht de penningmeester, de heer J. M. Pos, het financieel verslag uit. Uit dit uit gebreid verslag deelen wij mede dat de ontvangsten waren 1877.80, de uitgaven 1824.alzoo een saldo van 52.60. Echter moesten nog nader eenige noodza kelijke uitgaven worden gedaan waar door een te kort is ontstaan van 169. Namens de kascommissie bracht de heer A. J. Knuttel goedkeurend rapport uit. Tot leden der kascommissie 1937'38 werden benoemd de heeren de Graaf en van Gent. Bij de hierop volgende bestuurs verkiezing werden herkozen de aftreden de heeren J. M. Pos en M. C. Kamsteeg. Voor de te houden feestelijkheden op 31 Augustus as. bracht het bestuur een voorloopig samengesteld programma in bespreking, waarbij gezien de minder gunstige toestand der financiën op be scheiden wijze zal moeten getracht wor den toch een prettig feest te vieren. De bedoeling is om de kinderaubade en de tractaties als voorheen te doen doorgaan. Er zal ditmaal geen kinderoptocht wor den gehouden, waarvoor in de plaats wordt gesteld een poppenkast-vertooning op het feestterrein. Het middagfeest zal op de gewone wijze plaats hebben; zoo mogelijk zullen daarbij op het feestter rein folklorische dansen worden uitge voerd welke des avonds zullen herhaald worden, afwisselend worden dan film voorstellingen gegeven. Bij deze bespre kingen werden eenige wenschen uit de vergadering naar voren gebracht, w.o. een levend schaakspel op het feestterrein, 'een waterballet op het Katwijksche Ka naal en een of andere historische voor stelling of spel op het feestterrein. De twee eerstgenoemde wenschen zul len in overweging worden genomen. De historische voorstelling lokte een breedvoerige bespreking uit waarbij ook werd aangedrongen op een hechte organi satie. Het bestuur stelde daarbij op den voorgrond dat het tekort dit jaar zal moeten worden weggewerkt om in ieder geval in 1938 zonder een nadeelig saldo te kunnen beginnen.- Rekening moet ge houden worden dat de feesten in 1938 op grooter en uitgebreider schaal georgani seerd zullen worden; zoo mogelijk o.a. met een openluchtspel. Bij de rondvraag werden eenige vragen gesteld van huish. aard waarop sluiting volgde. Voetbalwedstrijd Roode Kruis. Woens dagavond te 7.30 uur zal op het A.S.C.-ter- rein aan de Kempenaerstraat te Oegstgeest een voetbalwedstrijd gehouden worden tus schen H.B.S. Ie klasse den Haag en een Leidsch K.N.V.B.-elftal. Deze wedstrijd wordt gespeeld ten bate van den bloedtrans fusiedienst LeidenRijnland van het Ned. Roode Kruis. Een wisselbeker is beschik baar gesteld. De eerste maal is de Wisselbeker in be zit gekomen van H.B.S. na gelijk spel en is de overwinning uitgemaakt door straf schoppen. De volgende wedstrijd was een overwinning van het Leidsch K.N.V.B.- elftal. De eerste wedstrijd had plaats in 1934, in 1935 is niet gespeeld, de volgende wedstrijd had plaats in Juni 1936. Een be zoek aan dezen wedstrijd bevelen wij om het goede doel, de Bloedtransfusiedienst LeidenRijnland, gaarne aan. SASSENHEIM Bouw basculebrug gegund. De Rijks waterstaat heeft het maken van een on derbouw basculebrug over de Ringvaart alhier gegund aan Christiani en Nielsen's gewapend betonmaatschappij N.V. te 's Gravenhage voor een bedrag van 230.470. TER AAR. Noord-eind en Geerpolder. Onder voorzitterschap van den heer C. de Boer kwamen de. stemgerechtigde Ingelanden van bovengenoemde polders bijeen, in het café van Hoogendijk. De opkomst was uiterst gering, ja zelfs zoo, dat het nog te bezien stond of wel het vereischte aan tal stemmen konden geboekt worden om officieele besluiten te .nemen. Na opening door den voorzitter en voorlezing der no tulen, volgde vaststelling der rekeningen over 1936. Afdeeling 1, nadeelig saldo van 753.—, afd. 2 1698.—, afd. 3 841.—, afd. 5 /71.alleen de afdeeling Geer kon een batig saldo boeken van ruim zestig gul den. De nadeelige saldi zijn globaal geno men beduidend minder dan vorig jaar, waaraan het veranderen van het innings systeem in niet onbelangrijke mate heeft mede geholpen. De vaststelling van de ver schillende begrootingen gaf geen reden tot besprekingen van bizonderheden, de om slag voor de afdeelingen bedragen 3.50, 15.2.1.en 4.20. Een machti ging tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrootingskosten en tot on- derhandsche aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer, werd met alge meene stemmen verleend. Tot leden van de commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening, zagen zich benoemd de heeren A. C. Hoogervorst, C. v. d. Hoorn Jzn., C. van Straaten; plaats- vervangenden A. A. Hoogervorst, A. C. v. d. Hoorn en L. P. Uyttewaal. Van Ged. Sta ten is een schrijven binnengekomen, dat voortaan niet de penningmeester een borg stelling moet geven, doch het bestuur moet zorg dragen voor een zekerheidsstelling. Bij de rondvraag werd in overweging gegeven, voortaan de vergadering te hou den in de avonduren en voorts ontspon zich een aangename gedachten wisseling over het verhuren van het water, daar het con tract met 1 Maart a.s. ten einde is. Som mige leden wilden het verhuren aan de hengelsportvere^nigingen, waartoe het be stuur ook wel geneigd was, maar dan moe ten alle Ingelanden hun water afstaan aan den polder. Besluiten konden dienaangaan de momenteel niet genomen worden, toch zal het bestuur deze belangrijke kwestie ernstig onde rde loupe nemen, zoo noodig in onderhandelingen treden met diverse or ganisaties en dan dit najaar nog een bui tengewone ingelanden-vergadering uit schrijven. Hierna sluiting. Door de bliksem gedood. Met de zware onweersbui, welke gisternacht boven ons dorp hing, is een koe van den landbouwer H. door het hemelvuur getroffen en op slag gedood. W ASSENAAL Hanze-handelsavondschool. Gister avond had de sluiting plaats van den cur sus 1936'37 der Hanze Handelsavond school. De voorzitter verwelkomde bijzon der den Burgemeester en vervolgens ook de vertegenwoordigers van de Hanze, de leeraren en leerlingen. Spr. wees op de verhouding tusschen leeraren en leerlingen en de ontspanning daarin op een avond als deze. Tenslotte wees spr. op het belang van geestelijke ontwikkeling waarvan het hou den van een record door niemand kan wor den afgenomen zooals bij lichamelijke ont wikkeling wel het geval is. Spr. wekt de leerlingen op om op den ingeslagen weg voort te gaan en zich ook voor de verdere toekomst te bekwamen. De heer Bruschke, directeur van de school, bracht hieran zijn verslag uit. De Burgemeester gaf uiting aan zijn waardeering voor hetgeen door de gediplo meerden is bereikt. Hij kent uit eigen on dervinding de moeilijkheid van studie wan neer anderen uitgaan om zich te vermaken, doch men zal van die opoffering nimmer spijt hebben. Spr. uit zijn blijdschap over het resultaat van den cursus en dankt be stuur en leeraren. Hierna reikte de Burgemeester met een stevige handdruk aan elk der geslaagden, de diploma's uit. De heer Wubben sprak tenslotte een dankwoord tot den Burgemeester en be sloot met een beroep op de leerlingen om zich ook verder te bekwamen. Het verkregen resultaat is als volgt: Boekhouden en handelsrekenen: de da mes G. A. Jonker, M. Westgeest, P. M. G. Vogels en de heer P. A. C. Vermin, Af gewezen 5. Engelsche Handelscorrespondentie: mej. K. Snel en de heeren J. C. Bayer en Th. C. Knijnenburg. Afgewezen 2. Machineschrijven: de dames G. A. Kui pers, J. Mooijman en G. A. Jonker en de jongeheer G. de Geus. Afgewezen geen. Diefstal. De politie maakte proces verbaal op tegen de 17-jarige mej, v. d. H. uit Katwijk, die ten nadeele van haar me vrouw alhier, diverse goederen heeft ont vreemd. ZILK. St. Josephsgezellen. Voor onze gezel len sprak Zondagavond in het parochie huis de weleerw. heer H. de Greeve. Jam mer dat voor dezen avond de opkomst niet was zooals de spreker verdiend had. Voor de pauze behandelde spr. hoofd zakelijk het beoefenen der deugden, zoo als gehoorzaamheid, plichtsbesef enz. In het tweede deel besprak hij het doel en streven der Gezellenvereeniging. Hef was een pracht-avond. Vooral te betreuren was het, dat zeer weinig jonge mannen, voor wie dezen avond was belegd, aanwezig waren

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10