Nieuwe Duinbosschen Wassenaar nabij MAANDAG 31 MEI 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BEAD - PAG. 7 R. K. LEERGANGEN. Gelijk reeds eerder is bericht, vieren de R. K. Leergangen te Tilburg dit jaar hun zilveren jubileum. Nader kan worden ge meld, dat de viering is vastgesteld op Zaterdag, 25 Sept. Op dien dag zal Zijne Hoogwaarde Excellentie Mgr. A. F. Die pen, die mede de R. K. Leergangen heeft opgericht, een pontificale H. Mis opdra gen, terwijl in den namiddag een feest vergadering zal plaats vinden. De daarop volgende Zondag is bestemd voor een reünie van studenten en oud-studenten. Als feestgeschenk zal worden aangebo den een „Bibliotheekfonds" waarvoor dezer dagen een circulaire is rondgezon den. Oud-studenten, die zulk een circu laire niet hebben ontvangen, gelieven die onder opgave van hun adres even aan te vragen bij den heer J. van Loon, Tilburg, P. F. Bergmansstraat 4. die ook gaarne op zijn girorekening no. 24674 giften voor bovengenoemd doel in ontvangst neemt. DE SPOORWEGTEKORTEN. Gestegen tot 31.5 millioen gulden. De Staat der Nederlanden zal, naar de „Telegraaf" bericht, over 1936 rond 2 mil lioen meer ter dekking van de spoorweg tekorten moeten bijdragen dan over 1935. Het totale bedrag dezer bijdrage zal daar door over 1936 stijgen tot rond f 31V, mil lioen tegen f29ys millioen over 1935. Over 1935 moest de Staat voor de H. IJ. S. M. een bedrag bijbetalen van f 16.4 mil lioen en voor de Staatsspoor een van 13.1 millioen. DE BALLONS VAN DE KRUISVAART Sommige in Denemarken aangeland Tijdens het Meifeest van de Kruisvaart, 23 Mei te Heemstede gehouden, zijn een aantal propagandaballons opgelaten, ver meldende naam en bijzonderheden van de zen modernen vorm van het katholieke jeugdwerk. Thans is uit Denemerken be richt ontvangen, dat eenige dezer ballons aldaar zijn gevonden. ZOMERPOSTZEGELS Het comité voor de zomerpostzegels schrijft ons: Morgen, 1 Juni, begint de verkoop van de zomerpostzegels, waarvan de extra-op brengst dient voor sociale en cultureele doeleinden. Men zag ze niet verwarren met de jam boree-zegels. Deze opmerking lijkt mis schien overbodig; maar het vorige jaar is rok verwarring ontstaan, omdat tegelijk met de zomerpostzegels de universiteits- (driehoek-zegels) verkrijgbaar waren. Het bleek toen, dat men zich niet altijd reken schap gaf van het onderscheid. DE „INDRAPOERA" Het mailschip „Indrapoera" wordt Dins dagochtend 8 uur a.s. aan de Lloyd-kade te Rotterdam verwacht. VONDEL-HERDENKING TE KEULEN Naar aanleiding van zijn 350sten geboortedag Het gemeentebestuur van Keulen heeft in samenwerking met de DeutschNieder- laendische Gesellschaft en het Deutsch Niederlaendische Institut der Keulsche Universiteit in het WallrafRichartz-mu- seum een tentoonstelling ingericht ,ter eere van den grooten Nederlandschen dichter Joost van den Vondel, die 350 jaar geleden te Keulen het levenslicht aanschouwde. Zaterdag is deze tenoonstelling „Hollands nationale dichter Joost van den Vondel en zijn wereld" geopend in tegenwoordigheid van eenige vooraanstaande Nederlanders, o.m. Z. Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, Duitsche autoriteiten en vertegen woordigers van kunsten en wetenschappen VIJF PROCENT MEER VOOR MIJN-BEAMBTEN In verband met de betere gang van za ken in de Oranje Nassaumijn is den beamb ten een tijdelijke salarisverhooging van 5 procent toegekend. Loonsverhooging bij Werkspoor. Reeds geruimen tijd werd door de drie metaalbewerkersbonden, den R.K. Metaal- bewerkersbond, den Algemeenen Metaal- bewerkersbond en den Christelijken Me- taalbewerkersbond, actie gevoerd bij Werk spoor te AmsterdamZuilen. Resultaat van het overleg tusschen de directie en de bonden was, dat de direc tie zich bereid verklaarde een loonsver hooging toe te staan van één cent op de loonen van 11 tot 30 cent, van 2 cent op de loonen van 31 tot 50 cent, van 3 cent op de loonen van 51 tot 56 eten en van twee cent op de loonen van 57 cent en hoo- ger. De loongrensbasis zou gebracht wor den op 70 cent. Door de bonden werden deze voorstellen verworpen in een gezamenlijke vergade ring op 15 Mei jj. Hierdoor kwam de actie in een verscherpt stadium. Nieuw overleg met de directie had tot gevolg, dat op 27 Mei j.l. besloten werd, dat ook de loonen van 57 cent en hooger met drie cent worden verhoogd, dat de loongrensbasis op 72 cent werd gebracht en dat de tariefschulden zouden worden kwijtgescholen. De vacanties werden als volgt geregeld. Terwijl het geheele personeel tot nu toe recht had op vier dagen vacantie, werd de vacantie-duur voor personeel, dat sinds Juni 1936 in dienst is, verlengd tot 1 week. Personen, die tusschen de maanden Juni en November in dienst zijn gekomen, krij gen vjjf dagen. Het personeel, dat sinds 1 December 1936 jn dienst is, behoudt vier dagen vacantie. In de Zaterdag gehouden vergaderingen Het begin is er De Rijkscommissie van advies voor werk verschaffing en werkverruiming in de pro vincie Zuid-Holland, schrijft ons: Een nieuw bosch. Het begin ervan is er. Een ieder, die langs de Wassenaarsche slag wandelt en zijn oogen goed de kost geeft en daarbij over een zekere dosis speurzin beschikt, zal heele kleine denneboompjes ontdekken direct langs de Noordzijde van den straatweg gelegen, ongeveer halver wege tusschen het café Duinoord en de zee. Geen drie maanden geleden geplant, zijn zij de voorloopers van de bebossching, die over eenige tientallen jaren zich zal uitstrekken over 150 a 200 H.A duinterrein, gelegen in de gemeente Wassenaar, tot aan de grens van Katwijk. Hoe is men wel hiertoe gekomen? Daarvoor moeten we eenige jaren terug gaan. In de najaarszitting van 1931 werd door de Provinciale Staten van Zuid-Holland een motie aangenomen, waarbij Ged. Staten werden uitgenoodigd hun van voorlichting te willen dienen ten opzichte van het vraag stuk van een doelmatige bebossching van duingebieden en zoo mogelijk voorstellen aanhangig te maften. Het hieruit voortvloeiend voorstel van het provinciaal bestuur van Juni 1935 laat z:en, dat aan een doelmatige bebossching van duingronden een algemeen belang verbon den is, voor zoover het natuurschoon kan worden verhoogd en het gebied dat tot ont spanningsoord voor de stedelijke bevolking geschikt is, wordt uitgebreid. Bovendien opent in de huidige omstandig heden de beplanting van de duingror.den de mogelijkheid van werkverschaffing en kan dit dus als maatregel ter bestrijding van de werkloosheid worden beschouwd. Daar de aard der betrokken belangen wees op een taak vooi het Rijk en de gemeen ten die bovendien te zamen een belang rijk deel van de duingronden in eigenoom hebben en niet voor de provincie, stel den Ged. Staten voor een bijdrage te ver leen en aan d i e locaiiteit, welke tot be bossching zou willen overgaan in het be lang van de bestrijding van de werkloos heid. Hiertoe werd de bemiddeling ingeroe pen van de Rijkscommissie van advies ^oor werkverschaffing en werkverruiming in de provincie Zuid-Holland, ten einde een in zicht te krijgen in' het antwoord op de vraag, of Rijk en gemeenten bereid waren de bebossching van nader te bepalen duin terreinen aan te vatten. Nadat de goedkeuring van de Prov. Stalen was verkregen, aanvaardde de Rijkscom missie haar bemiddelingstaak. Zij won daarbij het advies in van 3 des kundigen, de heeren dr J. A. van Steyn, inspecteur van het Staatsboschbeheer, S. G. A. Doorenbos, hoofd van den dienst der gemeenteplantsoénen te 's-Gravenhage en ir. L. T. van der Wal, hoofdingenieur van den provincialen waterstaat van Zuid-Hol land, die in hun rapport van Mei 1936 en kele hoofdlijnen aangaven waarlangs de verdere ontwikkeling van het duingeb.ed zou moeten gaan. Deze heeren meenden, en de Rijkscommissie vereenigde zich daar geheel mede, dat alleen dan met het oog op werkverschaffing tot duin bebossching zal mogen worden overgegaan, indien daar mede tevens het andere doel, verfraaiing van het landschap of verhooging van de algemeene waarde voor het landschap wordt bereikt. Het duinlandschap blijft zoo veel mogelijk gespaard. De aanvaarding van deze gedach te stelde daarmede reeds direct een sterke beperking aan de mogelijk heid van duinbebossching, zoodat het dan ook de bedoeiing der tegen woordige bebosschers is om het duinlandschap, dat, zooals de na tuur het heeft gevormd, zeer fraai is, in het algemeen zijn oorspronke lijke karakter te doen behouden. Zij zullen alleen die gedeelten be bosschen of van nieuwe aanplant voorzien, die tengevolge van oor zaken, verband houdende met al gemeene ligging, begroeiing, enz. .slechts weinig aantrekkelijks bie den. De bestaande flora zal behou den blijven en aantrekkelijke duin valleien zullen zoc gelaten worden als ze zijn. De nieuwe beplanting zal, meer nog dan elders het geval is, uit loofhoutsoorten bestaan. Gedacht wordt aan liguster, vlier, berk, kaspische wilg, groot- en klein berkheide. Zij duiden immers aan hoe het er vroeger moet hebben uitgezien. Het is een feit, dat de tegenwoordige duinen steeds meer en meer voor het pu bliek moeten worden afgesloten om be schadiging van het grondoppervlak en van de aanwezige begroeiingen te voorkomen. Een houtaanplant op die duinen legt daar entegen na eenige jaren den bodem zoo danig vast, dat het zonder groot bezwaar voor het publiek kan worden opengesteld. Hierin kan een reden gelegen zijn om naast de eigenlijke, reeds begroeide, duinen op plaatsen, die zich daarvoor het meeste leen en, enkele beboschte gedeelten tot stand te brengen. Daar de totale duinoppervlakte eenige duizenden hectares groot is, zal wel nie mand er bezwaar tegen maken op voren bedoelde wijze enkele honderden hectares te bebosschen. De deskundigen-commissie noemde als zoodanig drie gebieden waarbij het gaat om eenigszins omvangrijke te bebosschen oppervlakten die ook voor werkverschaf fing de moeite van uitvoering loonen. Overeenkomstig het advies dezer des kundigen heeft de commissie voorloopig haar aandacht geconcentreerd op het groot ste van deze terreinen, het duingebied in de gemeente Wassenaar, ter weerszijoen van het Wasschenaarsche Slag, dat in het begin van dit artikel werd genoemd. Dank zij de medewerking van onzen tegenwoordigen Minister van Landbouw en Visscherij, onder wiens departement dit ter rein ressorteert en tot wien de rijkscom missie zich in Juli van het vorige jaar heeft gewend, was het mogelijk, dat Ged. Staten reeds in de kort daarop volgende najaars zitting der Prov. Staten met een uitge werkt voorstel konden komen. Toen dit voorstel was aangenomen en de rijkscommissie nader overleg had gepleegd met het Rijk en de gemeente Wassenaar, welke overleg tot een gunstig resultaat leidde, kon met de bebossching een aanvang worden gemaakt. De figuur is nu deze, dat de aan leg geschiedt onder leiding van het Staatsboschbeheei met Wassenaar sche arbeidskrachten. Het onder houd der bosschen zal ten laste van het Staatsboschbeneei vallen. Wat de kosten betreft zullen de arbeids- ioonen dezer werkverschaffing door de ge meente Wassenaar worden gedragen, terwijl in de andere kosten d« provincie en de ge meente ieder voor de helft bijdragen. De oebossching geeft werk aan een 30 man, gedurende 5 jaar en de totale Kosten zuilen dan ca. 180.000.hebben beloopen. Wij willen hierbij nog eens onderstree- pen, dat het Rijk (landbouw) de benoo- digde gronden beschikbaar heeft gesteld, waardoor kosten van aankoop of onteige ning werden voorkomen. Men kan den minister hiervoor niet dank baar genoeg zijn, omdat een ieder weet, •welke groote belangen er met dit laatste gemoeid zouden zijn geweest. Ook is een betere gids dan het Staatsboschbeheer bij de leiding der bebossching moeilijk denk baar. Deze dienst heelt een open oog voor de waarde van het landschap, zoodat de beste waarborg gegeven is, dat Zuid-Hol land binnen afzienbaren tijd eenige fraaie duin» en boschpartijen rijker zal zijn ge worden. Een nieuw bosch in wording. Mogen er meerdere volgen. Over een luttel tiental jaren zal men er van kunnen genieten. van de samenwerkende bonden werden deze voorstellen aangenomen en wel in den R.K. Metaalbewerkersbond met 43 voor en 16 tegen, terwijl een stem blanco werd uit gebracht, in den Algemeenen Metaalbe werkersbond met 284 voor en 239 tegen, terwijl drie stemmen blanco uitgebracht werden en in den Christelijken Bond met 49 voor en 14 tegen, terwijl vier blanco- stemmen werden uitgebracht. WONINGBOUW Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt de volgende cijfers mede omtrent den woningbouw in Nederland. April 1937: met den bouw begonnen: 3.122 gereed gekomen woningen: 2.809; af gevoerde woningen: 524; netto vermeerde ring: 2.285. Maart 1937 resp.: 2.938, 1.971, 553 en 1.418. April 1936 resp. 2.218, 2.907, 497 en 2.410. Spoorwegvervoer in verband met de feesten te Amsterdam Naar wij vernemen, zullen de Neder- landsche Spoorwegen op de dagen, waarop een druk vervoer naar Amsterdam wordt verwacht, n.l. op 8, 10 en 12 Juni a.s., één- daagsche retourkaarten uitgeven met een reductie van ongeveer 25 pet op de gewone retourkaarten. Deze éénd. retours zullen geldig zijn na twaalf uur des middags. Zij zullen verkrijgbaar gesteld wordt op de stations van' den kring, gevormd dooi de lijnen Leiden, Woerden, Utrecht, Amers foort en Noordelijk van dien kring gelegen stations. RECHTZAKEN De zaak van de verdachte van den dub belen moord te Merkelbeek, C. van H., zal op Maandag 21 Juni a.s. in hooger beroep te 's Hertogenbosch worden behandeld. Zij werd indertijd te Maastricht veroor deeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Officieele Crisisberichten STIGMATISATIE? In Steenbergen (Noord-Brabant) doet het gerucht de ronde, dat bij een dertig jarige vrouw, Janske Gorissen, sinds eeni- gen tijd iederen Donderdagavond, tot Vrij dagochtend omstreeks het ontvangen der H. Communie, tijdens de overweging van het Lijden van Christus, de H. Wonde-tee- ken in het lichaam zich vertoonen. Janske Gorissen is reeds twaalf jaar aan tuberculose lijdend. Deze ziekte heeft het meisje, dat toch reeds klein van stuk was, geheel uitgeteerd, zoodat zij nu nog nau welijks 70 pond weegt. De geestelijkheid van Steenbergen be waart het diepste stilzwijgen over deze stigmatisatie. Er kunnen geen mededeelin- gen worden gedaan; evenmin wordt iemand tot het meisje toegelaten. VARKENS AAN KLEINE BOEREN EN LANDBOUWERS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland vestigt de aandacht van de kleine boeren, (dat zijn zij, die hoogstens H.A. land in gebruik hebben) en van landarbeiders, op het feit, dat zij een be perkt aantal varkens en biggenmerken aan deze personen kan toewijzen, voor zoover die personen nog niet over een toewijzing mochten beschikken en het be schikbaar gestelde aantal zulks toelaat. Teneinde hiervoor in aanmerking te ko men, dient men zich tot den secretaris van het district der L. C. O. te wenden, waarin men woonachtig is, en een daar voor bestemd formulier in te vullen. Dit formulier dient vóór 15 Juni a.s. bij dien secretaris te zijn ingeleverd. De toewijzing kan hoogstens 2 varkens bedragen en deze dienen voor eigen ge bruik bestemd te zijn. Biggenmerken worden alleen toegewe zen aan kleine boeren en landarbeiders, die reeds een toewijzing varkens bezit ten van hoogstens 3 en niet in staat zijn een gemerkte big te koopen. De toewijzing zal in den regel 1, hoogstens 2 merken be dragen. Ook hier geldt, dat de varkens voor eigen gebruik moeten zijn. KERKNIEUWS BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: to pastoor te Ursem den weleerw heer Th. G. van Haaster; tot pastoor te Oude Schild (Texel) den weleerw. heer C. de Koster, thans kapelaan te Haarlem (O. L. Vrouw van VTI Smarten). MISSIE-OVERSTE ONDERSCHEIDEN. In verband met zijn 75-jarige werkzaam heid in Nederlandsch-Indië is de broeder- vicaris Albertus, missie-overste van de broeders van den H. Alysius, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Zilveren KJ oost erf eest. Op 2 Juni a,s. viert Zuster Nicasia, in de wereld mej. C. Fabri uit Vlijmen, die thans in het klooster te Doesburg vertoeft, haar zilveren Professiefeest. Op 9 Juni zal deze zeldzame gebeurtenis in het Moederhuis van de Zusters van de Hendrikstraat te Breda op plechtige wijze worden herdacht. Uit de Missie. In het Moederhuis van de St. Elisabeth- stichting in de Hendrikstraat te Breda is vanuit Medan (Ned. O. I.) bericht ontvan gen, dat de Eerw. Zuster Gonzaga (in de wereld Catharina van Gulp) voorzien is van de H.H. Sacramenten der Stervenden. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN Transportarbeidersbond. Vrijdagavond 28 Mei had de R.K. bond van transport arbeiders „St. Bonifacius", gevestigd te Amsterdam, een vergadering in de voor malige jongensschool uitgeschreven, waar toe ook de katholieke chauffeurs van hier waren uitgenoodig. Het doel van deze ver gadering was om te komen tot oprichting van een onderafdeeling van dezen bond. Aanwezig waren een lid van het hoofdbe stuur en twee bestuursleden van een an dere afdeeling. Het hoofdbestuurslid zette het doel en de werking van den bond uit een en deelde tevens mee, dat ook protes- tantsche chauffeurs tot den bond konden toetreden to een getal van 9. Werd dit ge tal overschreden, dat moeten deze zich aansluiten bij den Chr. bond. Daar er door de drukke werkzaamheden slechts weinig chauffeurs aanwezig waren, kon er niets definitiefs besloten worden. Daarom werd een nieuwe vergadering bepaald op Vrij- dragavond a.s. 8 uur. Alle aanwezige chauffeurs gaven zich als lid op. NIEUWVEEN. Vertrokken J. M. Hartveld naar Ze venhoven. v. Oostenden, naar Den Haag. Geboren: Johannes G er ar dus z. van H B. Baas en J. P. Zekveld. Overleden: A. Meijer 78 j. WASSENAAR Het Groene Kruis. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van „Het Groene Kruis" de jaarvergadering onder voorzit terschap van mr. van Silevoldt. Na het voorlezen der notulen door dr. Boer als secretaris, die werden vastgesteld, werd medegedeeld, dat op de gewijzigde statu- t eninmiddels de kon. goedkeuring was verkregen. Hierop bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het nog steeds een bloeiende afdeeling is. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat ook de financiën der afdeeling gezond zijn. De verlies en rekening tot een bedrag van 17.705.35, sloot met een batig slot van 128.24. De balans sloot met aan inkom sten en uitgaven met ƒ22.521.43 en de be grooting met 15.218. In verband met d« tot stand gekomen statutenwijziging, trad het bestuur in zijn geheel* af. Bij acclama tie werd het in zijn geheel herkozen. Hierop deelde de voorzitter in het kort de plannen mede voor het stichten van een nieuw wykgebouw, waaraan naar hij hoopte reeds binnenkort zal worden be gonnen. Hierop volgde sluiting. Uit een boom gevallen- In Meiendel viel gisteren de 21-jarige v. B. uit Schie dam uit een boom en bleef bewusteloos lig gen. Per ziekenauto is hij vervoerd naar het Wykgebouw. De wandelclub van de Kruisvaart. De nog slechts kort opgerichte wandelclub van de Kruisvaart alhier nam gisteren met 29 jongens en 3 leiders deel aan de 25 K.M.- wandelmarsch „Cursor" uit Den Haag. De geheele ploeg bereikte de finish, waardoor allen zich in het bezit stelden van een fraaie medaille, doch bovendien verwierf de Wassenaarsche Kruisvaart-ploeg den lsten prijs, zijnde een verguld zilveren be ker op houten voet, die door generaal jhr. Alting von Geusau met een hartelijk speech je werd uitgereikt. Een der leiders sprak een dankwoord. Het was voor de Wassenaarsche Kruisvaart- wandelclub een mooi succes. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 31 Mei 1937 Hooge Prijzen 1000.— 3455 15079 16123 18766 400.— 256 318 1827 2949 3888 9883 200.— 3543 5817 6139 7553 15449 17296 18909 100.— 5752 3390 9283 10841 14057 15221 Prijzen van 70. 125 272 291 337 571 628 746 817 893 1074 1132 1174 1311 1372 1566 1697 1941 1997 2018 2118 2130 2157 2195 2210 2411 2769 2821 2901 3025 3046 3078 3093 3174 3480 3578 3671 3733 4041 4265 4310 4491 4573 4872 4925 5060 5076 5085 5292 5332 5375 5391 5454 5483 5560 5709 6929 5941 6185 6322 6397 6432 6475 6597 6599 6673 6951 7051 7139 7171 7175 7318 7363 7389 7462 7493 7622 7647 7679 7891 7947 7959 8032 8127 8155 8198 8220 8254 8279 8370 8491 8535 8608 8867 8956 9059 9112 0164 9306 9312 9393 9417 9428 9574 9623 9642 9781 9807 9829 10021 10146 10164 10201 10270 10278 10309 10330 10388 10497 10592 10672 10708 10735 10875 10878 10889 10983 1C9S9 11099 11213 11239 11265 11356 11406 11455 11660 11708 11715 11735 11882 11987 12019 12089 12094 12133 12145 12160 122C2 12340 12362 12529 12539 12609 12765 12834 12835 12845 12926 12974 12985 12997 13110 13469 13570 13658 13723 13764 13E87 13894 13977 14113 14131 14244 14457 14887 15196 15269 15284 15396 15412 15433 15451 15455 15474 15478 15518 15691 15730 15737 15973 16035 16079 16208 16242 16262 16379 163S6 16735 16780 16927 17082 17113 17350 17394 17407 17478 17502 17573 17815 17635 17663 17926 18093 18124 18215 18362 18532 18635 18758 18865 18874 13897 18899 19100 19231 19423 19510 19572 19592 19649 19895 20145 20257 20279 20428 20438 20644 20671 20768 20805 20825 Nieten 25 50 61 96 136 160 250 258 271 232 297 311 387 395 435 477 484 527 587 603 612 700 723 726 768 815 818 5913 6189 6346 908 1159 1164 1218 1221 1284 1348 1361 1394 1438 1465 1561 1611 1682 1683 1705 1713 1765 1767 1784 1853 1862 1868 1979 1985 2036 2057 2091 2102 2139 2204 2229 2275 2301 2315 2389 2414 2461 2471 2477 2518 2553 2556 2746 2768 2785 2807 2895 2946 2954 2972 2974 2977 3121 3220 3224 3245 3269 3407 3428 3521 3542 3560 3563 3632 3634 3701 3706 3761 3779 3855 3866 3867 3883 3892 3901 3992 3998 4002 4035 4040 4049 4104 4130 4148 4213 4232 4250 4357 4450 4457 4458 4489 4526 4644 4678 4715 4723 4781 4793 4851 4860 4874 4877 4880 4913 5125 5191 5205 5209 5240 5242 5356 5474 5481 5543 5548 5564 5913 5922 5935 5972 5985 6193 6199 6203 6308 6244 6403 6409 6415 6445 6465 6506 6515 6622 6659 6703 6734 6772 6707 6804 6811 6837 6846 6872 6890 6896 6398 6952 6995 7061 7070 7077 7095 7099 7141 7230 7240 7323 7352 7417 7452 7546 7554 7589 7641 7656 7662 7775 7876 7881 7922 7924 8038 8121 8134 8168 8193 8227 8228 8275 8277 8327 8359 8383 8396 8446 8470 8518 8522 8633 8642 8664 8684 8690 8704 8715 8755 8809 8811 8818 8861 8978 9070 9150 9152 9173 9227 9235 9253 9363 9365 9378 9484 9520 9542 9674 9691 0722 9731 9752 9787 9866 9873 9903 9948 9966 10017 10202 10223 10274 10280 10359 10360 10442 10459 10510 10514 10567 10582 10723 10810 10824 10834 10844 10887 11018 11038 11055 11081 11185 11207 11362 11371 11435 11572 11671 11692 11762 11818 11841 11847 11948 11958 12080 12100 12112 12125 12228 12234 12315 12327 12333 12366 12378 12381 12433 12456 12471 12520 12591 12617 12698 12710 12720 12721 12738 12758 12842 12861 12961 12994 13046 13037 13156 13224 13240 13261 13262 13269 13336 13349 13376 13462 13475 13505 13696 13748 13756 13792 13807 13816 13896 13935 13947 14058 14067 14091 14170 14208 14250 14332 14342 14345 14479 14489 14496 14542 14562 14582 14659 14663 14678 14724 14727 14771 14804 14881 14891 14900 14903 14932 14994 15004 15013 15018 15029 15049 15127 15156 15188 15216 15233 15277 15343 15370 15405 15417 15438 15461 15525 15534 15558 15562 15564 15604 15713 15733 15790 15825 15931 15952 15975 15981 15999 16045 16064 16070 16139 16204 16333 16353' 16355 16361 16437 16444 16460 16531 16575 16589 16835 16916 16923 16946 16934 17096 17200 17201 17229 17274 17301 17316 17341 17405 17426 17441 17476 17542 17617 17629 17656 17742 17754 17770 17788 17810 17816 17850 17903 17828 17971 17982 18042 18053 180S4 18203 18265 18314 18378 18394 18415 18432 18513 18525 18538 18553 18561 18588 18756 18795 18802 18817 18831 18366 18955 13959 18977 18990 19002 19006 19025 19039 19045 19049 19153 19157 19326 19402 19478 19489 19551 19575 19630 19631 19666 19681 19690 19711 19791 19817 19873 19879 19896 19906 20023 20058 20064 200G5 20067 20110 20284 20286 20313 20434 20468 20477 20581 20727 20731 20746 20770 20789 20930 20951 20955 20956 20977 20938 Verbet. 5de klas, 8ste lijst: 3812 70.— 8435 m. z. 8425 8437 m. z. m. z. 19479 177 217 342 371 531 570 754 757 821 832 1247 1256 1543 1559 1724 1725 1896 1947 2122 2132 2348 2353 2549 2551 2816 2818 3298 3323 3404 3811 3821 3906 3969 4057 4070 4289 4353 4567 4615 4812 4814 49o3 5021 5252 5333 5747 5821 6000 6157 6290 6331 6468 6500 6744 6759 6857 6865 7004 7035 7203 7217 7536 7545 7723 7740 8050 8090 8246 8247 8429 8434 8646 8658 8769 8803 9106 9124 9285 9298 9551 9626 9819 9363 10035 10063" 10383 10399 10583 10627 10921 10951 11234 11330 11693 11702 12015 12027 12252 12236 12386 12412 12656 12673 12763 12317 13105 13135 13318 13335 13607 13367 13835 13855 14109 14158 14393 14404 14638 14339 17494 14736 14965 14984 15086 15098 15292 15311 15467 15472 15607 15G51 15961 15969 16093 16125 16376 16418 16635 16752 17130 17161 17332 17335 17549 17611 17780 17736 17954 17953 18216 18253 18493 18508 18594 18365 18857 18949 19013 19024 19170 19172 19583 19611 19719 19768 19911 19976 20133 20166 20571 20572 20855 20909 20995 m. z 3812 8427; 19472

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7