Athletiekwedstrijden van de K.N.A.U. Dr. H. Colijn is Zaterdag door H. M. de Koningin ten paleize Het Schinkelbad te Amsterdam is Zaterdagavond door brand grooten- Huis ten Bosch te Den Haag in gehoor ontvangen in ver deels verwoest - Van vele badhokjes is niet meer dan wat verkoold hout band met de nieuwe kabinetsvorming. De minister-president overgebleven begeeft zich op weg naar het paleis Aan de gedelegeerden van de Oslo-Staten werd Zaterdag door minister- president dr. H. Colijn te Den Haag een lunch aangeboden. Een kijkje aan een der tafels in hotel Vieux Doelen Een fraaie sprong van den heer H. Geul in het nummer verspringen tijdens de athletiekwedstrijden welke Zaterdag door de K.N.A.U. op de Amster- damsche Sintelbaan werden georganiseerd Jhr. mr. C. Dedel is met ingang van 1 Juni benoemd tot kamerheer In bui tengewonen dienst, ter beschikking van Z. K. H. Prins Bernhard, alsmede tot particulier secretaris van den Prins Nu de autobus-staking te Londen is opgeheven hebben de straten der Engelsche hoofdstad weer hun vroeger aspect teruggekregen. Een snapshot bij London Bridge Station FEUILLETON DE MOEIZAME WEG Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. (Nadruk verboden). 20) „Dat vind ik aardig van u. Ik dacht, dat u my niet de moeite waard vond." „U weet ook heel goed, hoe ik u vind", antwoordde hy kortaf, „maar hoe dan ook, ik ben niet van plan er meer over te zeg gen". „Waarom niet?" vroeg ze .„Ik houd er van, ala iemand ronduit zijn meening over mij zegt. Vertel mij, wat u van mij denkt en ik zal zeggen, wat ik van u denk". „Wat denkt u van mij?" zei hy snel „O," klonk het luchtig. „In de eerste plaats vind ik, dat u wel wat lijkt op de primitieve wilden; u hebt een knap ge zicht en u bent dapper en moedig en zoo, maar ik denk niet, dat uw vrouw 't heele- maal goed by u zou hebben." „Waarom niet?" antwoordde hy eenigs- zins verward. „Ik weet het niet; meneer Warwick is een heel ander type", voegde ze er naden kend bij. Er viel een stilte, toen ging ze voort: „ik voel my reusachtig tot hem aan getrokken." „O, hy is een geweldig goeien vent", mompelde Vanbrugh. „Maar ik geloof, dat hy een beetje verliefd is op Christian Cun ninghams",, „Werkelyk? Dan zult u beiden medemin naars zyn." „Waarom is 't 'noodig zulke dingen te zeggen?" was 't sombere antwoord. Toen, na een pauze: „Ik wou, dat ik u uit myn gedachten kon bannen." „Maar wat is er eenvoudiger? Denk dan niet aan my. Dat is de eenige manier." Zy keek hem van terzyde aan in 't schemer licht. ,Bent u zeker, dat u my uit uw ge dachten wlit bannen?" vroeg ze. „Kyk eens hier", sprak hy wanhopig. „Van één ding ben ik zeker en dat is. hy hield op en trok zenuwachtig aan zijn snor. „Ja?" vroeg ze vol verwachting; „dat eene is?" Maar hy herstelde zich en keek op zyn horloge. „Ik moet voortmaken", zei hij, 't is al laat". „Dat dacht ik ook", en ze onderdrukte een geeuw. „Ik ben vreeselyk slaperig. Laten we wachten tot de anderen hier zyn, en als 't u niet schikt terug te komen, als George en ik hier zyn, dan neem ik 't u niets kwalijk. Ik weet hoe zwaar uw dienst is. Patrouilleeren en staldienst, paarden opvangen en café's naloopen; ik begryp niet, dat u nog een oogenblik voor uzelf hebt." „Uw begrip over onzen dienst is werke lijk een beetje verward", antwoordde hy droogjes. Gedurende de volgende dagen werd de verhouding tusschen Christian en haar gast wonderlyk vriendelyk Edna Morning- ton was een wereldsche en uitgeslapen jon gedame, ze vormde een scherpe tegenstel ling met Christian, die er nuchtere en scherpzinnige beschouwingen op na hield. ,,'t Is verbazend leuk, een tydje hier te zyn", vond Edna, toen de twee jonge meis jes 's avonds in hun slaapsalet byeenza- ten. „Maar ik begryp niet, hoe je dit jaar in jaar uit kunt volhouden. Ik vind het voor een kort poosje eenig, maar voor al- tyd! O, ik zou doodgaan van eenzaam heid!" Christian gaf geen antwoord. „Je hebt natuurlijk dien aardigen War wick", voegde de andere na een pauze er aan toe. „Hy is werkelijk een uitkomst, zoo'n geschikt type en zoo in de buurt. Waarom wordt hy niet verliefd op je? 't Zou jullie afleiding geven. Hy voelt zich veilig in zyn jonggezellenbestaan en moet eens een beetje wakker geschud worden en als de zaak je te ernstig wordt, dan trek je je geleidelyk terug." „Meneer Warwick en ik zien elkaar heel weinig", deelde Christian mede, ter- wyl ze zich bukte om een lint op te ra pen. „Je wilt me toch niet vertellen, dat je ruzie met hem gehad hebt", viel haar gast uit, de wenkbrauwen optrekkend. „Je kent het Indische spreekwoord: „je kunt niet in de rivier leven in vijandschap met den krokodil". Ik weet dat je niet kwaad zult zyn, als ik je zeg, dat ik alles van de Bar- nethanzaak afweet. De Kirwins en David Vanbrugh spreken veel over je en ik had er al lang naar verlangd je te ontmoeten, 't Is jammer, dat je niet met meneer War wick trouwt en de zaak op die manier re- geldt." „Dank je," zei Christian met een lichte krulling van haar lip. „Je schynt niet te be- grypen, dat je een vrouw kunt zyn, zon der naar èen huwelijk te verlangen." „Ik geloof er geen woord van", meende de ander. „De ware roeping van de vrouw is het huwelyk. Zy mag een academischen graad hebben, artiste, schryfster, typiste, journaliste of zelfs mynwerkster zyn, maar wanneer er een man komt opdagen, dan is 't eind toch huisvrouw en moeder, 't Is de weg, dien we allen moeten gaan als we ons instinct volgen. Of we 't toegeven of niet, vrouwen zyn niet voorbeschikt al leen te blijven myn waarde, behalve een op de honderd of zoo, en de mannen even- „Heb je je meening aan menaar Van brugh verteld?" vroeg Christian ter loops. „Niet in bijzonderheden", antwoordde de ander met een ondeugenden glimlach. „Ik vond het niet noodig." xm. Warwick, die gebukt ging onder Chris tian's schijnbare onverschiligheid of koel heid, om niet te spreken van haar sma delijke en onrechtvaardige beschuldigin gen, voelde zich gevleid door Edna's echt kinderlijk genoegen in zyn gezelschap. Ze maakte den indruk belangstelling te heb ben voor de mijnen en alles, wat er mee in verband staat en Warwick was, even als de meeste mannen, maar al te gaarne bereid om een aantrekkelyke jonge vrouw te onderrichten in zaken, waarin hy een deskundige en zy een leek was. Ofschoon Warwick niet in 't minst ge neigd was, om haar 't hof te maken, stond hy altyd klaar om haar alle mogelyk at tenties te bewyzen en zich in 't algemeen te gedragen als een gewillig slachtoffer van haar pyl en boog. „Laat mij eens zien hoe de dynamiet ont stoken wordt", zei ze op den derden dag van haar bezoek, 't Moet zoo geweldig op windend en gevaarlyk zijn." Ze was alleen naar Barnethan gewan deld, terwyl Christian met Fraser bezig was eenige rekeningen na te zien. „Ik kan u noch 't een, noch 't ander be loven", zei Warwick lachend. „Maar als u een speciale wensch hebt, dan is er geen reden waarom ik die niet zou inwilligen." Zoo liep Edna op de teenen en de rok ken by elkaar, achter Warwick door de galerij, die hier en daar verlicht was door kleine lampjes, die de mijnwerkers op hun mutsen droegen. ,Hoe onheilspelend lykt 't hier, vindt u niet?" fluisterde ze. „Je krijgt 't gevoel, of de heele boel kan instorten." „Dat zal niet zoo gauw gebeuren", zei hy, „alles is goed gestut." „Geeft u my lie ver een hand", ging hij voort, „hier zyn een paar plekken met water en dan zoudt u natte voeten kunnen krygen. Uw broer heeft zyn schoenen als bedorven." Ze legde haar hand gehoorzaam in de zyne en liep voorzichtig zooals hy aan gaf. „Uw schoenen zyn niet geschikt voor myn-expedities", vond hy, toen zy met een verschrikte uitroep in een modderpoel plaste. „U had een paar van juffrouw Cunninghame moeten leenen." „Beste meneer Warwick", riep ze; „juf frouw Cunninghame is een lieve schat, maar haar schoenen zouden my mijlen te groot zyn." „Dat zou niets hinderen, als ze uw voe ten maar droog houden. Bovendien had u er watten of iets dergelyks in kunnen stoppen." .(Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5