MAANDAG 31 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. HANDELSREIZIGERS-VEREEN. St. Christoffel hield Vrijdag in „De Harmonie" alhier een ledenvergadering. De voor., de heer Bierlaagh, heette in zijn openingswoord geest. adv. en leden har telijk welkom, in 't bijzonder den heer Konijn, die deze vergadering als belang stellende medemaakte. Notulen en een kort verslag, evenement van Zondag 9 Mei j.l., werden met dank en applaus goedgekeurd. Het woord werd nu gegeven aan den afgevaardigde van de Algemeene verga dering den heer J. v. d. Fluit, voor het uitbrengen van zijn verslag. Uit dit ver slag het volgende. In zijn openingsrede wees de algemeen voorz. erop, dat wij ons niet meer neer hebben te leggen bij de eenlings-ideën en de verkrachting van onze rechten, wijl de wet die verleden jaar tot stand is geko men, bescherming verleent bij overeen komsten. Deze wet zal moeten uitgroeien en een middel worden tot vastlegging van overeenkomsten en rechten van 2 par tijen en als zoodanig een goede samen werking tot stand brengen, waarin een gezonde atmosfeer heerscht voor betrok ken partijen. Nu de rechtspositie wette lijk geregeld is, moeten wij actie gaan voeren, om tot ontwikkeling te komen en aizoo tot verbetering van den vertegen woordiger in het algemeen. Een algemee ne klacht is, dat dit beroep voor een ieder openstaat, zonder eenige kennis of ont wikkeling. Door deze vervlakking wordt veel schade aan het beroep gedaan en het wordt hoog tijd, dat een eisch gesteld wordt, bij voorbeeld door het verwerven van een diploma, of een reisvergunning, door bevoegde instantie's uitgereikt. Tot verwezenlijking van deze plannen werd aller medewerking verzocht, opdat St. Christoffel met zijn organisatorische kracht ook hierin mogen slagen. Aan het einde van zijn verslag kreeg de heer v. d. Fluit een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. De voorz. richtte eenige waardeerende woorden tot hem en hoopte, dat hij bereid is, ook het volgende jaar deze functie op zich te nemen. De heer v. d. Fluit deed hieromtrent zijn toe zegging. De voorz. bracht nu een ingelijste kunst plaat ter tafel. Deze plaat voorstellende St. Christoffel, geteekend door Lode Sen ders, zal voor ieder verkrijgbaar gesteld worden. De baten zijn bestemd voor het V.O.F. Overgaande tot de behandeling „Propaganda", wees spr. voornamelijk op de Kath. Pers in 't algemeen, en wat Lei den betreft op „De Leidsche Courant", zijnde het aangewezen dagblad voor ka tholieken, dat voor geen ander plaatselijk dagblad behoeft onder te doen. Ieder die op een z.g. neutraal dag- of weekblad is geabonneerd, zegge dit onmiddellijk op en ver van ge het door een specifiek Ka tholiek. Verder propageere men de Kath. pers en waar dit te pas komt zooals in café's, kiosken enz. Daarmede dient men de goede zaak, een Christoffelman waar dig. De voorz. deelde mede, dat wanneer een en ander zijn beslag heeft, de vergadering het model en ontwerp vaandel getoond zal worden vóór tot definitief uitvoeren zal worden overgegaan. Van de rondvraag maakte de geest. adv. gebruik, om naar voren te brengen, dat men vragen op godsdienstig gebied bij hem kan insturen. Deze worden dan schriftelijk of op een vergadering beant woord. Hierna volgde sluiting op de ge bruikelijke wijze. DE MAAS-AFTAPPINGSKWESTIE. Vrijdag 1.1. sprak Mr. C. W. van Santen over de Maas-aftappingskwestie tusschen Nederland en België op één der gewone twee-wekelijksche bijeenkomsten in het Af- deelingslokaal van het Nationaal Jongeren Verbond. Ondanks het mooie weer bleek dit onderwerp velen te trekken. De onder-voorzitter, de heer Koorerr an, constateerde dit met genoegen, en meende, dat deze kwestie te "weinig bekend is. M. van Santen gaf eerst een overzicht van de verschillende wijzen, .waarop een internationale „burentwist" een vreedzaam einde kan vinden. Tal van voorbeelden van spanningen en diepgaande meeningsver- schillen, die de partijen bijna tot oorlog brachten, maakten duidelijk, welke midde len dit kwaad zoo vaak hebben kunnen voor komen: congressen, verzoenings-commis- sies, arbitrages enz. Totdat na den wereld oorlog het Permanente Hof van Internatio nale Justitie tot stand kwam, dat voor een groot aantal geschillen optreden kan als onze eigen justitie voor geschillen tusschen Nederlanders. Ook hiervan gaf spr. enkele voorbeelden, om ten slotte te eindigen met de zaak, die op dit oogenblik aanhangig is voor het Hof (de pleidooien zijn afgeloopen, het wachten is nu op het vonnis): de Maas- aftappingskwestie tusschen Nederland en België. Aan de hand van een kaart legde spr. uit, hoe Nederland protesteert tegen het gebruik van het Maaswater ten behoeve van het groote Albertkanaal, en daarmee tevens ten dienste van de Kempensche kanalen en irrigatiewerken, waardoor Bel gië in strijd komt met een verdrag van'1863, dat nauwkeurig voorschrijft welke hoeveel heden Maaswatei ten goede mogen komen aan al die kanalen, en wel via een voedings geul bij Maastricht. De voorzitter dankte spr. hartelijk na mens het zeeT aandachtig luisterend gehoor, dat bewees hoezeer een dergelijke causerie, doorspekt met historische verhalen, in een smaak valt. Leidsche Belasting Ophaaldienst. De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 9855, aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 927.17 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mo gelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 112. N.V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij, Leiden Zuid singel 66. Procuratie verleend aan M. C. de Jong en N. van Ginkel (B. P.). Plantsoen concerten. Donderdag 3 Juni a.s. zal het eerste con cert van een reeks van 10 concerten, te geven door den Bona van Leidsche Har monie- en Fanfare Vereenigingen, verzorgd worden door het Harmonie Gezelschap „De Post", directeur de heer M. Bolderdijk. Het concert zal aanvangen te acht uur precies en worden gegeven in het Plantsoen (Musis Sacrum). Programma: 1. Blaze Away, marsch. 2. Ouverture de l'opera Nobuchodonosor G. Verdi. 3. Geschichten aus dem Wiener Wald, wals, Joh. Strauss. 4. Atilla, fantaise sur l'opre G. Verdi. .5. Steadfast and True, marsch Feicke. Pauze. 6. Steeds Voorwaarts, marsch M. Bolderdijk 7. Un tour de Bandit, ouverture Fr. van Suppé. 7. Cavalleria Rusticana, fantaisie P. Mascagni. 9. Afscheid van ,,'t Vierde" Godfried Mann. Op verzoek van de politie is te Koude kerk aangehouden de 19-jarige P. C. B., verdacht van diefstal van een portemon- naie met f 5. Door de politie te Haarlem is aange houden de 25-jarige M. J. A., verdacht van diefstal van een gouden horloge. Deze jongeman gaf zich uit voor stofzuigerrepa rateur van de Lichtfabrieken en ont vreemdde daarbij een gouden horloge, dat hij beleende. Ook in andere plaatsen heeft hij iets dergelijks gedaan, zoodat hij thans naar Alkmaar op transport is gesteld. Door de politie alhier is aangehouden het 17-jarig meisje M. A. v. Z., die bij een firma hier ter stede een jongenspak en een rok uit den winkel heeft ontvreemd. UIT DE OMGEVING' ALKEMADE Geboren: Cornelis Michaël z. van L. M. Jansen en M. Loos Maria Theresia d. van J. W. M. Jansen en J. A. Verhaar Gerda d. van A. de Wit en B. van der Knijff.. Wilhelmus Leonardus z. van A. J. Schoo en C. W. van Velzen Adria- nus Johannes Cornelis z. van A. J. Höllers en M. E. Kalker. Ondertrouwd: H. van Egmond jm. 31 j. en A. Kroon jd. 32 j. J. A. van der Salm jm. 33 j. en C. C. Borst jd. 23 j. C. J. Koek jm. 24 j en C M. Schakenbos jd. 21 j. SASSENHEIM „St. Barbara". De begrafenisvereeniging „St. Barbara" hield haar halfjaarlijksche vergadering in een der zalen van het K. S. A.-gebouw. Bij bestuursverkiezing van voorzitter en penningmeester werd als voorzitter, in plaats van den heer G. v. Breukelen, gekozen de heer H. v. Steijn, die zijn benoeming aannam. Bollenveiling. De jaarlijksche bollen- veiling van kerk-armen en St. Bernardus- gesticht is bepaald op 8 Juni a.s. De leden van de K. J. M. V. zullen dezer dagen op huisbezoek komen, teneinde opdrachten en .giften in te zamelen voor dit doel. OUDE-WETERING. Onderlinge wedstrijden Braassemermeer. Stralend zomerweer begunstigde de ope ningswedstrijden van bovengenoemde ver- eeniging, welke gisteren plaats vonden, ter wijl de stijve bries den zeilers naar het hart was. Dit alles in aanmerking nemen de had men een grootere inschrijving mo gen verwachten, Vele zeilers gaven er ech ter blijkbaar de voorkeur aan rustig in het riet gelegen den prachtigen dag te genie ten, terwijl anderen een tocht naar de na burige plassen prefereerden boven de in spanning om het wedstrijdzeilen. Zoo bood het meer wel een levendigen en prettigen aanblik, doch qua wedstrijd valt er niet veel te vermelden. Allen de Regenbogen startten tweemaal, terwijl beide Draken, welke waren opge houden, een verkeerde baan zeilden en dus moesten worden uitgesloten. De uitslagen luiden: Regenbogen: le wed strijd: 1. Saenden, L. de Wit 57, 2. Hol- lnadia, C. Staveren 39, 3. Holand II, F. P. Bos 62, 4. Witte Raaf, C. Warring 4. Draken gediskwalificeerd. 12 M.2 klase: 1. Jowie, Werninck 35, 2. Duimelar, J. v. d. Meer 77. Middagwedstrijd: 1. Saenden, L. de Wit 57, 2. Hollandia, C. v. Staveren 39, 3. Hol land II, F. B. Bos 62, 4. Karikiet, D. v. Rijn 46. VEUR—LEID SCHEND AM. Opbrengst speldjesdag. De heden in de gemeenten gehouden speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht de somma van 78.78 netto. Het Comité brengt een woord van dank aan de dames voor hun grooten ijver. VEUR. Zijdepolder. In het Gemeentehuis te Veur had de jaarlijksche vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van den Zijdepolder; van de 59 stemmen, welke in dezen polder kunnen worden uitgebracht, waren 27 stemmen ter ver gadering vertegenwoordigd. De behande ling der verschillende agendapunten had een zeer vlot verloop. De rekening over het jaar 1936 werd vastgesteld, sluitende met een batig saldo van 45.71. De be- grooting voor het jaar 1937 werd vastge steld met een totaal in ontvangst en uit gaaf van 693.55. Tot leden der commis sie, belast met het onderzoek der reke ning over het jaar 1937 werden benoemd de heeren van Bohemen en Hooijmans. Geboren: Johanna Dina Theodora d. van J. S. de Gier en M. Th. in 't Veen Alida Johanna d. van J. A. v. Doom en A. J. van Veen. Gehuwd: L. H. v. d. Krogt en C. A. M. Kulker. Overleden: M. J. Gallé 54 j., vr. STOMPWIJK. Geboren: Antonius Jacobus z. van C. J. Demeijer en A. Th. Tetteroo Ca- tharina Petronella d. van Chr. Bolleboom en W. v. d. Helm Elizabeth Cornelia Maria d. van C. J. de Bruin en ,p. v. Nie- rop Cornelis Antonius z. van Th. H. de Haas en H. J. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. K. Müller en A. J. Verhagen H. Vial en H. Waalewijn P. J. Vink en A. J. M. van Dijk C. van Santen en A. J. M. v. d. Salm C. M. E. G. v. d. Busche en J. H. C. HoLswil- der. Gehuwd: J. C. Verdegaal en A. M. H. Lelieveld. Overleden: M. v. Haastert 57 j., vr. VOORSCHOTEN Diefstal. Bij Moerkerk, bloemkwee- ker, zijn des nachts bloemen uit zijn kas sen gestolen. WARMOND Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt morgenavond te 7.30 uur ten gemeenthuize bijeen, ter behandeling van de voilgende agenda: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Overname grond onder gestelde voorwaarden, voor verbreeding van den Heerenweg. 3. Aangaan geldleening. 4. On bewoonbaar-verklaring woningen. 5. Wij ziging der verordening ter voorkoming van brand. 6. Vergoeding conform art. 101, 9e lid der Lager Onderwijswet 1920 voor de R.K. School over 1935. 7. Vaststelling ver goeding bijzondere scholen overeenkom stig artikel 101 der Lager Onderwijswet over 1934. 8. Comptabilteit. 9. Reclame's hondenbelasting en reclame tegen aanslag levering water door het gemeentelijk wa- terleidingebdrijf. 10. Wat verder zal wor den gebracht. 11. Rondvraag. Druk bezoek. Door het mooie weer zit Warmond ineens midden in het water sportseizoen. De trein bracht deze afgeloo pen dagen heel wat watersportliefhebbers naar Warmond en de bootverhuurders maakten goede zaken. Op de havens heerschte groote bedrijvigheid en aan alles kan men merken dat de watersport over de depressie heen is en wij weer een goe den tijd tegemoet gaan. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Geboren: Sophia Johanna d. van J. G. Romijn en C. G. Meyer. Jennekoba d. van W. Blanken en W. Both. Jacobus z. van L. Hardus en J. Blom. Augusti- nus Lambertus z. van B. J. H. D. Keuls en A. C. L. A. Germanus. Getrouwd: M. Overvliet 25 j. en G. W. v. Dam 24 j. J. Kooy 28 j. en J. Huis man 27 j. G. C. van Wijk 26 j. en M. M. Rosbergen 27 j. KOUDEKERK. Diefstal. Zaterdagmiddag vervoegde zich aan de woning van de firma Wed. H. van Driel alhier, de 18-jarige straatmaker C. P. B. wonende in de Willemstraat te Lei den, om werk te zoeken. Naderhand werd uit de vestibule de portemonnaie van de vrouw des huizes ver mist met ongeveer 5.— huishoudgeld. De recherche te Leiden, die hiervan werd be richt, mocht het gelukken Zaterdagnacht den dader aan te houden, die een volle dige bekentenis aflegde. Zondagmorgen is hij door de politie alhier overgebracht en ingesloten. Een gedeelte van het ontvreemde werd op hem gevonden, terwijl eveneens de weggeworpen portemonnaie is terug gevon den. ZOETERWOUDE. Geboren: Johannes Christianus z. v. C. Verra en J. de Jong. Jacoba Maria d v. J. C. Wesselingh en C. C. Duivenvoor den. Sijbilla Anna Maria d. v. G. J. Peek en C. J. v. Breemen. Gerardus Wil helmus Johannes z. v. C. H. Verhagen en C. M. Meijer. Hermanus z. v. H. de Vreede en T. Schellingerhout. Overleden: Jansje Springer 80 jaar. Peter Gerardus van Velzen 1 jaar. Ondertrouwd: Johannes Sebastia- nus van Steen 25 jaar en Geertruda Helena v. d. Broek 24 j. Theodorus Jacobus v. Klink 32 jaar en Cornelia Elisabeth v. Leeuwen 31 j. Getrouwd: A. J. v. d. Krogt en H. G. de Laat. J. Th. v. d. Maat en H. A. Finkenflugel. A. J. v. d. Werf en J. M. Klijn. Gevestigd: L. A. Overdevest en ge zin van Leiden. A. Enkt, van Zaandam. C. W. Kraan, van Hazerswoude. N. v. Soest, v. Doorn. D. Knechtmans, van Lei derdorp. N. de Vlaming, van Piershil. E. A. v. Leeuwen, v. Alkemade. C. Mer- bis, v. Benthuizen. R. Groen, van Alphen aan den Rijn. Ve rtrokken: L. G. Onderwater, naar Leiden. P. A. Slingerland, naar Leiden. J. Rijnsburger en gezin, naar Leiden. Mooi gebruind worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrême Voorkomt tevens, vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrandt Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 60 en 25 o. W. de Waard en gezin, naar Soestdijk. E. Polderman, naar Zoetermeer. J. H. G. v. d. Maat, naar Aalsmeer. M. C. Koek, naar Alkemade. J. Rietkerk, naar Leiderdorp. H. E. v. d. Hulst, naar Voor hout. A. H. Omtzigt, naar Tubbergen. M. J. Olsthoom naar Uithoorn. J. A. en J. P. N. v. d. Ing, naar Woubrugge. J. Klein, naar Amsterdam. C. J. v. Dijk en gezin, naar Valkenburg. B. J. Mol- kenboer en gezin, naar Amsterdam. J. S. v Steen, naar Alkemade. J. C. Slinger land, naar Leiden. TELEGRAMMEN DE STRIJD IN SPANJE. De anarchisten te Barcelona. PARIJS, 31 Mei. (A. N. P.) De „Journal" meldt, dat bij de grenspost te Perpignan zeven Spaansche vluchtelin gen zijn aangekomen. Een hunner, een kapitein der artillerie vertelde, dat de anarchisten te Barcelona de electrische centrales bezet houden, dat zij nog baas zijn op eenige verdiepingen der telefoon centrale en dat zij versterkte punten in Montjuich en de wijk Terrasa bezitten. De positie der anarchisten te Barcelona, aldus deze zegsman, is nog steeds zeer sterk en generaal Pozas zal nieuwe ver sterkingen moeten vragen, indien hij de stad werkelijk wil zuiveren. Een vluchteling uit Lerida verzekerde, dat hij had gezien, hoe drie weken gele den een bataljon militie, dat door Lerida trok, brand stichtte in de kathedraal en 22 pastoors, die sedert Juli gevangen wa ren gehouden, terechtstelde. De geregelde troepen bij Puigcerda zouden zich op de volgende wijze van de anarchisten ont doen: telkens wordt, aldus luidt het ver haal een anarchist onder een of ander voorwendsel naar Barcelona gestuurd. Te Alp wordt hij ontwapend, te Lamolina gearresteerd en naar Tosa gezonden, waar hij wordt terechtgesteld. De ondergang van de „Ciudad de Barcelona". MARSEILLE, 31 Mei. (A.N.P.) Na der wordt gemeld, dat het Spaansche schip „Ciudad de Barcelona" dat op weg was van Marseille naar Barcelona en door een duikboot getorpedeerd is 110 personen aan boord had. MEDEDEELINGEN VAN DE NOORDPOOL. MOSKOU, 31 Maart. (A.N.P.) Van het Noordpoolstation is bericht ontvan gen, dat op 30 Mei de radioverbinding tot stand gekomen is met het vliegtuig van Mazourouk. Hij deelde mede, dat het vliegveld gereed is, maar dat het weder slecht is en het zicht 2 tot 4 K.M. bedraagt met lage bewolking. Het is niet mogelijk op te stijgen. Professor Schmidt heeft daarop besloten Molokof in een vliegtuig naar Mazourouk te zenden om een deel van de lading over te nemen. Met het oog op het slechte weer kan Molokof echter niet vertrekken. Volgens de laatste be richten bevindt de ijsschots van Mazou rouk zich op een afstand van 48 mijl van het kamp. DE ONGEREGELDHEDEN TE CHICAGO CHICAGO, 31 Mei. (A.N.P.) De on geregeldheden van gisteren vonden haar oorzaak in het feit, dat 1500 stakers, na dat zij in een vergadering verschillende toespraken hadden aangehoord, zich in optocht naar de fabriek begaven om de werkwilligen te verdrijven. Op honderd meter afstand van de hoofdpoort kwamen zij in botsing met tweehonderd politie agenten. De vechtpartij duurde ongeveer twintig minuten. De politie verklaart, dat de stakers het eerste schot hebben gelost. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Freddy z. van J. Wijshake en F. Lemmens Alida Wilhelmina Ca- tharina d. van S. P. Mooren en G. J. Ver- kleij Hendrikje Lena Johanna d. van W. M. Rij nardus en M. F. J. Vinkestein Gerrit Hendrik z. van W. Kooreman en W. de Best. Ondertrouwd: J. v. Veen jm. 22 j. en J. C. H. v. Egmond jd. 21 j. J. Slin gerland jm. 23 j. en J. Smit jd. 20 j. J. J. Barendse jm. 22 j. en W, J. Landes- bergen jd. 22 j. A. ter Haar jm. 29 j. en J. C. Colla jd. 25 j. J. den Os jm. 24 j. en G. Boers jd. 22 j. H. J. v. Sta- den jm. 29 j. en J. Kienjet jd. 23 j. A. I. van Nieuwenhoven jm. 24 j. en A. C. M. Koning jd. 23 j. A. Slegtenhorst jm. 25 j. en G. M. Broers jd. 18 j. W. Kop jm. 26 j. en E. Beij jd. 26 j. DE PRINS VAN NAPELS GEDOOPT ROME, 31 Mei (ANP). Hedenmorgen is in de kapel van het Quirinaal de doop plechtigheid verricht van den prins van Napels, in tegenwoordigheid van de ko ninklijke familie, de leden der regeering en de hoogste autoriteiten des lands. Het koor van de Sixtijnsche kapel verleende zijn medewerking. Toen allen hadden plaats genomen werd het kleine prinsje binnengedragen, en door een kinderkoor toegezongen. Als peter en meter fungeer den resp. de koning en de hertogin van Vendome als vertegenwoordigster van de koningin-weduwe van België. De doop werd verricht door mgr. Beccaria. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 31 Mei. Vee. Aanvoer: 1769 totaal, 501 vette ruideren, 241 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 115 scha pen en lammeren, 857 varkens, 45 zuiglam- meren, 1 bok. Prijzen per kg.: vette koeien 75' 66 en 5260 cent, vette ossen 72, 66 en 5262 cent, vette kalveren 80, 65 en 45 50 cent, varkens (levend gewicht) 48, 37 en 46 cent, schapen 54, 48 en 38 cent, lam meren 57. 47 en 36 cent. Prijzen per stuk: schapen ƒ373025, lammeren 3025 18, zuiglammeren 17139. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets kleiner, handel matig, iets lagere prijzen, prima koe 81, prima os 76 cent; vette kalveren aan voer als vorige week, handel slecht, prij zen terugloopend, prima kalf 90 cent; scha pen en lammeren aanvoer iets ruimer, han del kalm, prijzen onveranderd, varkens aan voer ruim, handel stroef, prijzen iets lager; zuiglammeren aanvoer iets grooter, han del matig, prijzen als vorige week Dins dag. AMSTERDAM, 31 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 501 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7078, 6068 en 5253 ent per kg. slachtge- wicht; 90 melk- en kalfkoeien 180235 per stuk, 111 vette kalveren 2e kwal. 42 52 cent (enkele hooger), 3e kwal. 3040 cent per kg. levend gewicht. 129 nuchtere kalveren 58, 52 schapen f 2835 per stuk; 566 varkens, vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 5556 cent (enkele hooger); zware 5455 cent en vette 5354 cent per kg. slachtgewicht; 15 paarden 120150 per stuk: Overzicht: runderen, ruime aanvoer, handel eenigszins sleepend, met iets lagere prijzen. Vette kalveren be hoorlijke aanvoer, handel kalm en prijzen lager. Nuchtere kalveren matige aanvoer, handel vrij traag en lagere prijzen, scha pen weinig aanvoer, handel kalm, constan te prijzen, varkens ruimen aanvoer, han del niet willig, met dalende prijzen. VEUR, 29 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 4.007.50, 2e soort 2 00—3.60, 3e soort 1.50—2.10, stek 2.003.20, gele komkommers le soort 5.008.00, 2e scoort 3.004.80, 3e soort 2.00—3.20, stek 2.00—4.50, kropsla le soort 1.00—1.90, 2e soort 0.60—1.10, stoofsla per 100 kg. 2.004.50, peen 6 10.20, bloemkool le soort 4.007.50, 2e soort 2.004.50, tomaten midd. f 17.00 19.50. gr. ronden 1619, 2e soort 17.20 20.50, 3e soort 1116, bonken 1015, uitschot 79. Andijvie per 100 1.00 3.50, andijvie per 100 kg. 2.004.50, spi nazie per 4 kg. 1024 cent, postelein 4—7, rabarber per 100 bos f 2.004.50. BOSKOOP, 29 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 56 cent, Wendland 4067 cent, Hadley 3045 cent, Briarcliff 2031 cent, Butter fly 1525 cent, Wilh. Kordes 1522 cent, Rosalandia 1526 cena, Florex 2035 cent Phoebe 1015 cent, Biyou 6090 cent, Edith Helen 2540 cent, Aug. Noack 15 20 cent, Else Poulsen 3042 cent, Gloria Mundi 2051 cent. Ellen Poulsen 1520 cent, Paul Grampel 3042 cent, Rosa Mun di 80160 cent, Ingar Ohlson 2031 cent, Queen Mary 2035 cent, E. G. Hill 30—42 cent, Paul's Scarlet 3551 cent, Calla 40 cent. Seringen 3042 cent, Lathyrus 510 cent, Violieren 1520 cent, Pioenen 1216 cent, Pyrethrum 48 cent. Clematis Prins Hendrik 80120 cent. Clematis Nellv Moser 50 cent. Clematis l'Azurstem 6090 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM> Londen 8.971 /s Berlijn 73.00 Parijs 8.101/» Brussel 30 67 Zwitserland 41.48 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 Oslo 45.IO New York 1.82 Praag 6.3 D/»

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3