BIOSCOPEN MAANDAG 31 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 12 WIELRENNEN DE RONDE VAN HOENSBROEK. Van Amsterdam wint bij de beroepsrijders. Zaterdag is de ronde van Hoensbroek gehouden, welke door zeven h achtduizend toeschouwers werd bijgewoond. Bij de nieuwelingen, die 28 km. moesten rijden, won de Eindhovenaar Jansen in den eind sprint, terwijl van Tichelt uit Zundert bij de amateurs op dezelfde wijze de over winning wist te behalen over een afstand van 56 km. Bij de beroepsrenners, die een traject van 90 km. hadden af te leggen, kwam onze landgenoot van Amsterdam met een voorsprong van 10 m. als eerste over de eindstreep voor de Belgen Dictus, Derijck en Duerloo. De uitslagen luidden: Nieuwelingen (28 km.): I. Jansen (Eind hoven) tijd 44 min. 7.4 sec.; 2. Van der Dungen (Valkenswaard) zelfde tijd; 3. Van der Lee (Eindhoven) zelfde tijd. Amateurs (56 km.): 1. Van Tichelt (Zun dert) tijd 1 uur 25 min. 10 sec.; 2. Smits (Tegelen) zelfde tijd; 3. Demmenie (Rot terdam) zelfde tijd; 4. Baetsen (Hoens- broek) zelfde tijd; 4. Hofman (Roermond) zelfde tijd. Beroepsrijders (90 km.): 1. Van Am sterdam (Nederland), tijd 2 uur 29 min. 42 sec.; 2. Dictus (België) op 10 meter; 3. De rijck (België), 4. Duerloo (België); 5. W. Vroomen (Nederland); 6. Van Ginderen (Nederland); 7. Savelsberg (Nederland): 8. Leemans (België); 9. Van der Baan (N derland); 10. Clignet (Nederland) all dezelfde tijd. VAN AMSTERDAM WINT OOK DE RONDE VAN OSS. Gisteren is onder zeer groote belangstel ling de Ronde van Oss verreden, welke over een traject van 28 K.M. van Oss over Macharen, Meeren, Haren, Bergen weer te rug naar Oss voerde. Bij de nieuwelingen won de Eindhove- naar Jansen, die Zaterdag de Ronde van Hoensbroek reeds had gewonnen, ditmaal in den eindsprint. Bij de amateurs kwam Joossen als eerste binnen, waarbij hij den Amsterdammer Anneese in den eindsprint klopte. Bij de beroepsrijders en onafhankelijken slaagde van Amsterdam, die ook Zaterdag reeds de Ronde van Hoensbroek won, er op prachtige wijze in, zijn reeks overwinnin gen te bestendigen. Reeds in de vierde ron de was hij tezamen met Braspenning Jr. uitgeloopen en in de laatste ronde liep van Amsterdam weer weg om tenslotte als eer ste over de eindstreep te snellen. De Belg Dictus, moest, evenals Zaterdag met een tweede plaats genoegen nemen. De Neder- landsche Tour de France-rijder Middelkamp gaf reeds na de eerste ronde op. De uitslagen luidden; Nieuwelingen: 1. Jansen (Eindhoven), tijd 1 uur 30 min. 33 sec.;. 2. Saes (Weert); 3. Van der Dungen (Valkenswaard). Amateurs: 1. Joossen (Breda), tijd 2 uur 30 sec.; 2. Aanneese (Amsterdam); 3. Moe ke (Weesperkarspel); 4. Kooper (Rotter dam); 5. Koekoek (Rotterdam). Beroepsrijders en onfahankelijken: 1. van Amsterdam (Leiderdorp), tijd 2 uur 23 min.; 2. Dictus (België); 3. Langerak (Sche- veningen); 4. Boeyen (Oss); 4. Heeren (Breda); 6. Sillemans (België); 7. van der Ree (Rotterdam); 8. Stuyts (Hoogerheide), 9. van der Stel (Amsterdam); en 10. Mar tens (Tilburg). NIEUW-SWIFT C. Crosz zorgt voor de verrassing Gistermorgen werd een tijdrace verre den, hetgeen de tweede wedstrijd der zomercompetitie was. In de A-klasse namen slechts drie ren ners deel, waarvan W. v. Rooyen en K. de Haas door een lekke band werden uitge schakeld. Eerstgenoemde reed nog ruim vier ronden mede en had toen 41 sec. ach terstand op J. Schüller, welke de 60 K.B. reed in 1 uur 40 min. 47 sec. Tien B-klassers bonden den strijd aan over 45 K.M. C. Grosz won hier boven ver wachting op fraaie wijze, temeer daar hij in de laatste ronde nog met een lekke band reed. J. v. d. Leest bezette met een mooie tijd de tweede plaats en belooft veel voor deze competitie. M. Segaar gaat iedere week beter rijden en zal wel bij de leiders blijven. B. Lodewijks forceerde zich in de eerste ronde reeds teveel en kreeg daarna een inzinking. Wij zijn ervan overtuigd dat hij beter kan. F. v. d. Berg reed opmerke lijk goed en mag met de vijfde plaats te vreden zijn, terwijl C. Stafleu er eveneens beter in komt. C. Bierman reed thans eens zijn wedstrijd uit, terwijl v. d. Holst er niets van terecht bracht. De uitslag was: 1. C. Grosz, 1.16.02, 2. J. v. d. Feest, 1.16.24. 3. M. C. Segaar 1.1707 4 B Lodewijks, 1.17.28. 5. F. v. d. Berg 1.18.09, 6. C. Sta fleu 1.21.40, 7. C. Bierman, 1.24.36. 8. Th. v. d. Holst 1.30.02. Acht C-klassers reden 30 KM en wist W. Rijsbergen deze voor hem zeer moeilij ke wedstrijd keurig te winnen. Bury en Holswilder deden slechts 1 seconde voor elkaar onder en wel in het voordeel van laatstgenoemde. Een verrassing was het J. Laven zich vierde wist te klasseeren. J. Geenjaar moest zich met de vijfde plaats tevreden stellen, terwijl H. Noest zeer te gen viel. L. Bertram reed opmerkelijk be ter dan vroeger, terwij Marijt uit den toon viel. De uitslak was hier: 1. W. Rijsbergen, 42 min. 58 sec., 2. H. Holswilder 43.44. 3. J. •Bury 43.45. 4. J. Laven 43.57 .5 J. Geenjaar 44.39. 6. H. Noest 45.40. 7. L. Bertram 45.59. 8. G. Marijt 1.3.01 As. Woensdagavond zal er wederom teom worden gereden. Aanvang kwart voor 'even, waarvan de teams nog nader zullen jrden bekend gemaakt. Een kijkje tijdens de opening van het Nederlandsch paviljoen op de Wereldtentoonstelling 1937 te Parijs, in tegenwoordigheid van de ministers Slotemaker de BruTne, Galissen en vele andere autoriteiten MOTORSPORT DE DUMONCEAUBEKERRIT. Zware eerste dag. De eerste dag van den Dumonceaubeker- rit is zeer zwaar geweest. Het traject leid de langs vele kronkelende binnenwegen, die meerendeels zeer stoffig waren, en ge deelten van deze weggetjes waren boven dien nog slecht van oppervlak. Het was prachtig zomerweer, doch dit had tot na deel, dat het stof hoog oplaaide op het 470 km. lange parcours dezer eerste étappe. De route leidde van Antwerpen eerst over Gent en Bergen, daarna langs de Fransche grens naar de Ardennen en eindigde gis teravond te Luxemburg. De gevraagde gemiddelde snelheden, nog verhoogd voor een speciaal bergtraject van ongeveer 40 km. lengte, waren van dien aard, dat rij ders en motoren het bijzonder zwaar te verduren hadden. Legio strafpunten moes ten worden uitgedeeld. Bovendien zijn in verband met het slechte zicht door de stof lagen verschillende auto's en motoren van den weg afgeraakt en gehavend. Het mee- rendeel wist echter op eigen kracht de finish van den eersten dag te bereiken, zij het met belangrijke vertraging. Over den algeheelen stand is op het mo ment nog weinig overzicht te verkrijgen. Een kleine 50 van de 66 deelnemers, waar onder een 40-tal automobilisten, hebben de emdcontrolelijst te Luxemburg geteekend. Van de motormerkenteams ligt de Ariel- equipe door het uitvallen van Van der Voort uit den strijd, doch de kleine D. K. W.'s zijn gedrieën in goede conditie te Luxemburg gearriveerd. Bij de auto's raakte het Opelteam incom pleet en lijkt het Hillmanntrio tot dusver de beste kansen te hebben. Van de club- teams staat waarschijnlijk het K. N. A. C.- team vooraan. Uitslag nog niet bekend. Na de snelheidsproef over de vijf ronden van een nieuw circuit buiten Luxemburg, waarin Diepen op Ford den besten tijd der automobilisten maakte en van Hamersveld op B.M.W. de snelste motorrijder was, volg den gisteren kort op elkaar twee trajecten met verhoogd moyenne n.l. de vrije korte Suredalproef en een zeer afmattend lang bergparcours over het ruwste Ardennen- terrein, dat practisch niet met de vereisch- te gemiddelden was te rijden. Steile, slin gerende rotspaadjes tusschen de bloeiende brem door werden afgewisseld door steen achtige weggetjes vol met kuilen en geulen, alles even bochtig, meestal smal en zeer geaccidenteerd. Na de lunch-stop in Spa werd de gebruikelijke snelheidsproef op de Mont Theux, welke kort daarna moest plaats vinden, ging niet door. In tegenstel ling tot vorige jaren stelde ook het middag- parcours van den tweeden dag nog zeer hooge eischen, misschien wel te hooge eischen, aan snelheid en ausdauer van de deelnemers en him materieel. Lekke ban den waren bovendien schering en inslag en de meeste motorrijders sukkelden sinds Za terdag met gedeukte velgen en kapotte spaken. Na ongeveer 450 K.M. te hebben afgelegd arriveerden slechts 14 motorrij ders, officieel niet eens allen meer in den wedstrijd en 28 automobilisten, aan de fi nish te Antwerpen. Het was een der aller zwaarste zoo niet de zwaarste Dumonceau- rit, welke ooit is gehouden. Wat de mo torrijders betreft hebben de B.M.W.-equipa en het trio kleine D.K.W.'tjes den slag schit terend doorstaan, terwijl van Hamersveld favoriet voor den Dumonceau-bekerrit is. Onder de automobilisten lijken Smeets (D. K.W.), jhr. van Lintelo de Geer (B.M.W.) en Vintges (Hillman) de beste kansen op den K.N.A.C.-beker te maken, daar Korte- weg in het middagtraject een controle schijnt te hebben gemist. Omtrent den team-uitslag valt niets te voorspellen. Het zal gaan tusschen de D.K.W., Hillman-, Ford- en Cirtoëns-teams, welke alle schit terend hebben gereden en compleet zijn aangekomen. De Opel en D.K.W.-equipes vielen uit. De uitslag zal eerst later bekend worden. Er dienen trouwens nog tal van twijfel gevallen te worden uitgezocht. PAARDENSPORT ZUID-HOLLANDSCHE JACHT- VEREENIGING Springconcours te Oegstgeest De paardensport vindt de laatste jaren te Oegstgeest, vooral dank zij het harde ijveren van den heer I. J. Sloos, tal van beoefenaars en bewonderaars, zoodat het geen verwondering zal wekken, dat de Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging thans ook daar een sprinconcours deed houden. Daarvoor was het sprinconcours van den heer Sloos uitgekozen, dat in prachtige conditie was en overigens reeds een uit stekend springterrein genoemd kan wor den. De deelname liet miets te wenschen over. Er werden twee parcoursen gesprongen, één ter hoogte van 1.10 M., het ander ter hoogte van 1.30 M. Daarbij moesten een vijftiental hindernissen worden genomen. Daarbij gold voor de gemaakte fouten de volgende puntentelling: 1ste ongehoor zaamheid 3 ft., 2e 6 ft., 3e afgebeld, van ruiter en paard 6 ft., ruiterval 10 ft., om werpen van hindernis met voor- of ach terbeen 4 ft. Voor het zware parcours stonden twaalf paarden ingeschreven. De beste prestatie verrichtte mej. Pauptit, die met Gondole een foutloos parcours wist af te leggen, welk resultaat te mooier is, wijl de haar opvolgende tweede, luit. Ph. Pander 7 ft. boekte, terwijl er hierna twee met 8 fou ten arriveerden., In het lichte concours was de deelname dubbel zoo groot en hier viel het op, dat de deelnemers(sters) buiten mededinging de beste resultaten wisten te boeken. Dit was o.m. het geval met opperwachtmees ter v. d. Berg uit Leiden, die alleen een foutloos parcours wist af te leggen, zij het ook in den langsten tijd, die evenwel ook nog door anderen werd genoteerd. Een andere goede prestatie was die van frl. Gras winkel, die met Daisy 4 fouten noteerde in een tijd van 1 min. 48 sec. De eerste prijswinnaar onder de deelnemers was de heer H. D. Pasman met Ideal, die 8 fou ten noteerde, een resultaat, dat tegen dat der deelnemers buiten mededinging wel afstak. De resultaten luiden als volgt: I. Zwaar parcours: 1. mej. Pauptit met Gondole 0 ft., in 1 min. 42 sec., 2. luit. Ph. Pander met Cocktail 7 ft. in 1 min. 46 sec., 3. D. H. Pasman met Sportwelt 8 ft. in 7 min. 26 sec., 4. de heer H. K. Michaëlis met Bibi 8 ft., in 1 min. 44 sec., 5. H. v. d. Bergh Jr. met Quick 11 ft. in 1 min. 50 sec., 6. de heer J. Parqui met Jack 15 ft. in 1 min. 35 sec., 7. de heer Pasman met Sellö 20 ft. in 1 min. 26 sec. II. Licht parcours: 1. de heer D. H. Pas man met Ideal 8 ft. in 1 min. 35 sec., 2. de heer J. H. W. Pasman met Neckar 8 ft in 1 min» 41 sec., 3. de heer R. J. Wentges met Diana 8 ft. in 1 min. 44 sec. 4. de heer E. Ph. Elias met Paprika 11 ft., in 1 min. 51 sec., 5. de heer Gossens met Piola 12 ft. in 1 min. 42 sec., 6. de heer A. H. J. Boe seken met Flirt 13 ft., in 1 min. 50 sec., 7. de heer v. Duyvendijk met Derry 15 ft., in 1 min. 43 sec., 8. de heer H. K. Michaëlis met Florian 15 ft. in 1 min. 46 sec., 9. de heer J. H. W. Pasman met Buchanan 16 ft. in 1 min. 31 sec. Het springconcours werd o.m. bijge woond door overste H. D. Buurman, com mandant van het 4e reg. Infanterie te Lei den. Bij de prijsuitreiking in „Het Witte Huis" heeft de heer mr. S. B. W. Graaf van Lim burg Stirum, voorziter van de Z. H. J. V., hulde gebracht aan den heer Sloos voor beschikbaarstelling van zijn prachtig ter rein en voorts aan allen die een leidende functie hebben bekleed bij voorbereiding en uitvoering. Een woord van waardeering sprak de voorzitter tot jonkvrouwe Graswinckel, die zoo'n mooi parcours van slechts vier fou ten had gereden het was jammer, dat zij, daar zij geen lid der Z.H.J.V. is, hors con cours moest deelnemen; ook wachtmees ter van den Berg kreeg een pluim voor zijn keurig foutloos parcours. Daarop werd me juffrouw Paupit gehuldigd. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Gisteren zijn op Woudestein draverijen gehouden. De uitslagen daarvan luiden: Prijzendraverij derde en vierde klasse, afstand 2000 M. om den Woudesteinprijs: 1. Achilles (2040 M.) eig. stal Hollandia, k.m tijd 1 min. 29,1 sec.; 2. Zonnebloem V (2020 M.) eig. J. de Vlieger, k.m. tijd 1 min. 32,3 sec. Handicap-heatdraverij eerste klasse, af stand 1640 M., om den Zoon van David Guyprijs: Eerste neat: 1. Axlee (1640 M.) eig. Stof fel, k.m. tijd 1 min. 23,3 sec. Tweede en beslissende heat: 1. Axlee (1640 M.) eig. Stoffel, k.m. tijd 1 min. 25,2 sec.; 2. Determination (1700 M.) eig. de Vlie ger, k.m. tijd 1 min. 22,2 sec. Handicapdraverij tweede en derde klasse, afstand 2000 M. om den Olympiaprijs: 1. Vorst Wahnfried H (2100 M.) eig. Kruit hof, k.m. tijd 1 min. 28 sec.; 2. Zus Braun (2140 M.) eig. stal Valkeveen, k.m. tijd 1 min. 26,3 sec. Handicapdraverij eerste klasse, afstand 2000 M. om den Heerrijdersprijs: Walk over voor Hannover Busybody (2000 M.) eig. stal Good Luck. Kortebaan-handicapdraverij, afstand 700 —800 M. om den Kortbaanprijs: Eerste serie: 1. Glossy Silk, 1 min. 2,8 sec. Tweede serie: 1. Welkom, 1 min. 5 sec. Derde serie: 1. Johanna M. 1 min. 4,2 sec. Beslissing: 1. Welkom (740 M.), eig. Kout, 1 min. 2,2 sec.; 2. Johanna M. (770 M.) eie. Vrijlandt; 3. Glossy Sik (780 M.) eig. Vrij- landt. AUTOMOBILISME HET CONCOURS VAN KOETSWERKEN DER K. N. A. C. 182 automobielen ingeschreven. Zooals mocht worden verwacht, is de belangstelling voor het concours van koets werken der K. N. A. C. dat Zaterdag 5 Juni a.s. te Scheveningen zal worden ge houden grooter dan ooit te voren. Er zijn niet minder dan 182 automobielen inge schreven, een aantal, dat ongetwijfeld in staat zal zijn den bezoeker een volledig beeld te geven van den modernen koets- werkbouw met betrekking tot de construc- tietendenzen der auto-modellen van dit jaar. Vrijwel alle thans aan de markt zijn de merken zal het publiek op het speciaal voor het concours gereserveerde parkeer terrein en daarvoor gelegen gedeelte van den boulevard te Scheveningen kunnen bewonderen. En zeer belangrijk is daarbij het feit, dat voor alle afdeelingen en klas sen, d.w.z. zoowel ten aanzien van model en prijs, de inschrijvingen zoodanig zijn, dat men alle gelegenheid krijgt tot het maken van vergelijkingen over vorm, lijn en prac- tische bruikbaarheid der koetswerken. Alles bijeen belooft het dus een open luchtshow te worden, zooals tot nu toe nog niet in ons land is gehouden. PERS. KAMPIOENSCHAP 3e KLASSE. Voor bovengenoemd kamp. wist Hendriks beide partijen te winnen en tevens het hoogst gemidd. te behalen. Ouwerkerk en Waller verloren beide, zoodat Vermeer nog ongeslagen aan de kop gaat. Vrijdagavond worden de laatste partijen gespeeld. De uit slagen luiden: A. Offenberg 125 57 10 2.19 A. H. Waller 97 57 7 1.70 J. P. Ouwerkerk 84 29 10 2.89 C. Hendriks 125 29 21 4.31 A. H. Waller 94 38 9 2.47 C. Hendriks 125 38 13 3.28 De stand luidt: gew.verl.car. brt. h.s.gem. G. Vermeer 4 0 500 187 18 2.67 A. Offenberg 2 1 355 155 16 2.29 C Hendriks 2 2 427 144 21 2.96 J. P. Ouwerkerk 2 2 452 171 17 2.69 B. Boom 1 3 440 234 25 1.88 A. H. Waller 1 4 490 231 9 2.12 Het wedstrijd-programma voor Vrijdag avond luidt: 7.30 J. P. OuwerkerkA. Of fenberg; 8.30 B. Boom—C. Hendriks; 9.30 G. VermeerA. Offenberg. LUCHTVAART ROUW BIJ DE BRITSCHE LUCHTVAART. Empire Day kostte 17 personen het leven. De lucht-demonstraties op Empire Day en de voorbereiding daarvan hebben thans aan totaal zeventien personen het leven gekost, 'bericht de „Tel.". Vier personen werden reeds Vrijdag bij de repetities ge dood, drie zijn Zondag aan de bekomen verwondingen overleden, o.w. een vrouw, wier huis door een neergevallen toestel in brand was gestoken en die zware brand wonden had opgeloopen. Acht personen zijn de slachtoffers van ongelukken met burger lijke vliegtuigen, negen kwamen om in militaire machines. Het tragische was, dat de ongelukken door duizenden toeschouwers werden bijge woond, die zich in de meeste gevallen geen rekenschap gaven van hetgeen er gebeurde en zelfs nog juichten. Op het programma stonden namelijk ook duikvluchten en het publiek dacht, dat de machine een acroba- tischen toer uitvoerde, toen zij in duizeling wekkende vaart neerstortte. Achtduizend menschen waren er getuige van, dat een passagiersvliegtuig neerstortte. Aanvankelijk had men niets gemerkt, daar iedereen in de lucht keek; spoedig bleek, dat er drie der inzittenden waren omge komen. AMELIA EARHART ZAL REIS OM DE WERELD MAKEN. De aviatrice Amelia Eerhart heeft mede gedeeld, dat zij binnenkort vanuit Amerika een reis om de wereld zal maken in Ooste lijke richting. F. J. Noonan zal haar als navigator vergezellen. De weg zal gaan via Miami, Natal, Dakar en vervolgens langs de route der Imperial Airways tot Austra lië, vanwaar zij zich naar Hawaii zal be geven. Het einddoel is New York. LLEWELLYN HEEFT WEER PECH. De vlieger Llewellyn die Zaterdagmorgen te Kaapstad is opgestegen om te trachten het record op den afstand KaapstadLon den te verbeteren, is wegens moeilijkheden met het kompas teruggekeerd. TIJDRECORD ZWEEFVLIEGTUIGEN VERBETERD. De Duitsche zweef instructeur Ernst Jacht- mann heeft het wereldtijdrecord verbeterd door 40 uur en 55 minuten in de lucht te blijven. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Broederstrijd Erich von Stroheim Ben Lyon Sari Maritza). De Fluisterende Schaduw, 2e deeL (Bela Lugosi) Anti- Oorlogsfilm Sensatie Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur. Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Lido: Marguerite Gautier (Greta Garbo). Kruiswoordraadsels (Thelma Todd Patsy Kelly). Klucht Dramatisch Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Samson (Harry Baur). De Vliegende Dood. (Jean Muir War ren Huil). Speelfilm. Sensatie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Toelaatbaar volwassenen. Trianon: De Ellendigen (Charles Laughton Frederic March) Speelfilm. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12